وقتی خدا به دعای ما توجه نمیکنه، چه فایده ای داره او را صدا بزنیم؟

طاقت و تحمل یه انسان مگه چقدر میتونه دوام داشته باشه؟ خدایی که سالیان سال به بنده توجه نمیکنه پس چه فایده ای داره صدا کردنش؟ خدا که توجه نکنه اگه بنده زمین و زمان رو بهم بدوزه هیچ فایده ای نداره . وقتی حتی کوچکترین حاجات ما رو براورده نمیکنه چه توقعی میشه ازش داشت؟ من خیلی ساله که صداش کردم و جوابی ندیدم. پس بی فایده س. خدا وقتی توجه نکنه دیگه دعا خوندن و تلاش کردن هیچ ثمری نداره

سلام و تشکر از ارتباط شما
بزرگوار، لازم و ضرورری است ابتدا درباره خدا معرفت و بصیرت پیدا نمایید تا این افکار را بتوانید کنار بزنید و خود را به انوار الهی منور سازید و از تاریکی یاس از رحمت خدا خود را برهانید و به او حسن ظن داشته باشید.

بعضی از ما انسان ها شبیه به بازیکن فوتبالی می مانیم که بدون هیچ شناخت و درکی از بازی فوتبال و قوانین آن وارد زمین شده و مشغول به بازی شده ایم ؛ لذا بی هدف به هر طرف حرکت کرده دروازه ی خودی را از رقیب تشخیص نمی دهیم . از زمین خوردن خود ناله ها و شکایتها داریم و از گل خوردن دچار یأس و نا امیدی می شویم و...
در حالی که یک بازیکن فوتبال باید بداند که مدت زمان بازی چقدر است ؟ قوانین و احکام بازی چیست ؟ قدرت رقیب تا چه حد است؟او باید بداند زمین خوردن لازمه ی بازی است اما خاتمه ی آن نیست ؛ بلکه باید بلافاصله بلند شده مبارزه را از نو شروع کند . هر گاه بی دقتی کرد و گل خورد باید در فرصت باقی مانده تلاش کند و رقیب را شکست دهد و...

دنیا محل بازی ماست و قوانین خاص خود را دارد و تا زمانی که به احکام و دستورات نحوه ی بازی در آن آگاه نباشیم واله و سرگردان خواهیم بود و جز شکست نصیبی نخواهیم داشت . ولی فرق اصلی بین دو مثال مذکور اینست که ایفای نقش در دنیا حقیقتی است که استعدادهای انسان را شکوفا کرده سعادت یا شقاوت ابدی را به بار می آورد ؛ ولی بازی در فوتبال تنها سرگرمی و ورزش است.

خداوند مهربان ما را آفرید و در وجود مان استعدادهای فراوانی قرار داد تا در اثر مواجهه ی با سختی ها و مشکلات حرکت صحیح و برنامه ریزی دقیق آن استعدادها شکوفا شود و مدت زمان تلاش و کوشش در این جهت را نیز ایام عمری قرار داد که بتوانیم بهترین بهره را ببریم حال گاهی دچار اشتباه می شویم و این برآمده نفس ما است.
شیطان در افراد مختلف از یک راه نفوذ می کند و او را تحت الشعاع قرار می دهد به یکی از قوانین حاکم بر زندگی دنیا اشاره می کنیم : - دنیا دار تزاحم و مشکلات فراوان است . انتظار زندگی کردن بدون سختی و مشکلات انتظاری نا بجا و بدور از واقعیت است . لذا اگر با این آمادگی با سختی ها و مشکلات روبرو شویم تحمل سختی ها برایمان راحت تر شده و بدنبال حل مشکل می گردیم.
برخی را با افکار مختلف نا امید کرده و از رحمت الهی دور می سازد.
یادآوری نعماتی که خدا به شما داده و پیروزی هایی که نصیبتان شده است در داشتن امید و رسیدن به اهداف تاثیر بسزایی دارد. ونشان دهنده محبت خدا به شماست (داشتن حسن ظن به خدا)

نکته ۱: این را بدانید که هر مشکلی ایجاد می شود دلیلش خودمان هستیم و باید علت را در خود ریشه یابی کنیم.
راه مناسب ریشه یابی درست این موضوع : محاسبه نفس خویش است.
نکته ۲: این افکار از عدم شناخت درست و دقیق نسبت به خدا و جهان هستی و مکر و حیله شیطان نسبت به بندگان و ضعف در ایمان سرچشمه می گیرد.

نظرات