پدرم مخالف زندگی تو اونجا شدن و گفتن زندگی با خواهر و برادر و مادرشون اصلا

مخالفت والدین

سلام. دختر ۲۴ ساله ای هستم که ۲ سال و نیمه از همکلاسیم خوشم اومده و باهم درارتباطیم. پدرم روز اول متاسفانه تعقیبمون کرد و از دوستیمون باخبر شد و از همون موقع خیلی مخالفت کرد. امسال ایشون اول رفتن با پدرم صحبت کردن و بعد یه هفته اومدن خواستگاری. با وجود اینکه ایشون یه واحد اپارتمان تو ساختمان پدریشون دارن پدرم مخالف زندگی تو اونجا شدن و بعد از کلی شرط و شروط گفتن اگه همه رو قبول کردن باید بریم مشاوره و در صورت تایید مشاوره مراسم رو رسمی میکنند. اما قبل از نتیجه مشاوره دوباره پدرم به کل گفتن نه چون با برادر ایشون صحبت کردن و میگن خانوادشون مخالفن و اعتقاد دارن به ما توهین کردن. در صورتی که پدرم صحبت هارو یه جور دیگه برداشت کرده و باعث شده الان مادر من هم مخالف بشه و بگه بهمون توهین شده . الان این اقا هم میگن چرا دوباره مخالفت وقتی همه چیزو پذیرفتیم و نوبت جوابدهی مشاوره شد گفتن نه؟ و معتقد هست که خانوادش نه تنها مخالف نیستن بلکه موافقن و خوشحالم شدن و ایشون کلا هم از هر لحاظ مستقله و از برداشت بد پدرم و بیان مسائل به نحو دیگه خیلی ناراحته و میگه چرا منو تحقیر و تخریب میکنه . الان من موندم این وسط و واقعا نمیدونم باید چیکار کنم؟ تو رو خدا کمکم کنین و راهنماییم کنین باید چیکار کنم.

 

با سلام و احترام خدمت شما کاربر محترم شهر سوال.
خواهر گرامی، بسیار متاسفیم که در وضعیت پر تنشی در خصوص ازدواج تان به سر می برید. نمیخواهیم بگوییم همه ازدواجها، اما با پرس و جو از اطرافیان و دیگران، خواهید دید که اکثر ازدواجها کم و بیش با اختلافات یا مشاجرات و یا مباحث تنش زا همراه بوده اند. طبعا این هنر هر فرد است که در کشاکش این گونه تنشها، بتواند به سلامت به پایان خوش قصه برسد.
اولا این نکته را یادآور می شویم که ارتباط پیش از ازدواج و حتی در مراحل ازدواج، قطعا مفید نیست و در اکثر موارد مضر نیز هست. با توجه به اینکه ما هیچگونه اطلاعاتی تفصیلی از مسائل پیش آمده نداریم، نمیتوانیم در مورد این که حق با شماست یا حق با خانواده شماست قضاوتی داشته باشیم. اما با توجه به مطالبی که شما فرمودید و با توجه به اینکه تقریبا همه افراد خانواده شما مخالف هستند، میتوانیم نتیجه بگیریم که این مسئله قابل تأمل و قابل رسیدگی است و قطعا اگر هم اشتباهی از فرد یا افرادی رخ داده باشد، هر دو طرف در آن دخیل و سهیم هستند.
در این گونه موارد، به غیر از این که لازم است تا حد ممکن دو طرف (یا هر طرف که بیشتر خواستار این وصلت است) از سختگیری ها و خواسته های دشوار و دست نیافتنی خود کوتاه بیایند، لازم است از حضور افراد ریش سفید، یا واسطه هایی که مورد قبول طرفین (به ویژه مخالفین ازدواج) هستند، استفاده نمایید. به ویژه این که نوعی سوء تفاهم هم در این میان پیش آمده است.
قطعا شما بعنوان اولین فردی که خواستار و موافق این وصلت هستید نمیتوانید مخالفین این ازدواج را قانع کنید و تلاش شما هم در این خصوص نه تنها به جایی نمی رسد بلکه ممکن است کار را سخت تر نماید. اما با کمک گرفتن از یک یا چندین نفر از بزرگان فامیل و دوست و آشنا که مورد اعتماد و احترام خانواده شما باشند، میتوانید این مسئله را تا حدی با خیر و خوشی به پایان ببرید. استفاده از یک مشاور روانشناس ازدواج هم توصیه می شود.
ضمنا این مسئله با این فرض بیان می شود که حق با شما باشد، اما همانطور که عرض شد قضاوت با مانیست و ممکن است در واقع حق با خانواده شما باشد و این ازدواج به صلاح شما نباشد! پس تلاش کنید اولا افرادی را بعنوان واسطه و ریش سفید انتخاب کنید که مورد اعتماد خانواده تان باشند، ثانیا به لحاظ منطقی و فکری، خودتان آنها را قبول داشته باشید و بدانید بیهوده حرفی را نمی زنند.
موفق باشید.

 

کلمات کلیدی: 

دیدگاه‌ها

سلام سوالاتمون رو باید کجا بفرستیم؟
چقد طول میکشه جواب بدید؟
ممنون

تصویر شهرسوال

با سلام و احترام
سوالات خود را می توانید ذیل هر مطلب متناسبی مطرح نمایید.
زمان پاسخگویی نیز بستگی به حجم پرسش های رسیده دارد که در نوبت پاسخگویی به کارشناسان ارجاع می شود.

نظرات