چگونه شرکت در پیاده روی اربعین می تواند در اخلاق و رفتار ما تاثیرگذار باشد و ما را به خدا نزدیک تر کند؟

سلام اگر خدا بخواد ان شاءالله قصد شرکت در پیاده روی اربعین دارم.
کمک کنيد که پياده روي برام يک پياده روي عادي نباشه. و هر قدمي که ميزارم منو به خدا نزديک تر کنه و با تک تک وجودم خانم حضرت زينب س رو درک کنم. و  بعد از اينکه از سفر برگشتم کاملا با الان متفاوت تر باشم.

سلام و تشکر از ارتباط شما
در اين مسير صحنه هاي زيباي فراواني است که مي توانيد با ديدن آن صحنه ها ياد اهل بيت را در خود زنده نگه داريد.

مثلا دختر بچه خردسالي که آب مي دهد و انسان را ياد دختر سه ساله امام حسين عليه السلام مي اندازد و يا اطفال خردسالي که با لباس عربي پاي برهنه در حال رفت و آمد در خاک و بيابان هستند و ما را ياد آل الله و غروب عاشورا مي اندازد . يا جايي گوسفنداني را آب مي دهد و در حال ذبح هستند و آن وقت ياد غربت اهل بيت مي افتيم که چهارپايان را آب مي دهند و ذبح مي کنند اما در فرزندان علي و زهرا سلام الله عليهم را با لب تشنه ذبح کردند .

کافي است اين جمعيت عاشق را ببينيد که چگونه متحمل سختي براي اهل بيت مي شوند  و ياد غربت امام حسين بيافتيد  چه شد که کوفيان مسلم را تنها گذاشتند مگر جمعيت زيادي نبودند بله دنيا طلبي و ترس و ضعف ايمان و مال حرم و ... دليلش بود پس بايد از اين ها پرهيز کنيم .
هر صحنه اي را که مي بينيد مي توانيد با حادثه کربلا و اسارت و ...  تطبيق دهيد آن وقت است که در اين سفر در هر لحظه اش ياد و خاطر اهل بيت در وجودتان زنده نگه داشته مي شود .

بسياري از افراد هستند که به محض برگشتن از سفرهاي زيارتي و بعد از گذشت مدت زماني به حالت اول خود بر مي گردند و معنويت به دست آمده از سفرشان را به راحتي و طي گذشت زمان از دست مي دهند. اما مي توان نتيجه به دست آمده از سفرهاي زيارتي را با انجام کارهاي زير براي هميشه حفظ کرد:

۱- توکل به خدا و توسل به ائمه: براي اينکه آثار و برکات سفرهاي زيارتي در وجودمان حفظ شود اول از همه بايد از خدا کمک بخواهيم. در ادامه اين مسير تنها خداست که مي تواند ياري دهنده ما باشد. توکل کردن به خدا و کمک خواستن از او و همچنين توسل کردن به امامان بزرگوار براي باقي ماندن در اين راه و حفظ اثرات اين سفر معنوي بسيار مهم است.

۲- شرکت در هيأت هاي مذهبي: يکي از مکان هايي که مي توان با حضور يافتن در آنجا در حال و هواي سفرهاي زيارتي باقي ماند هيأت هاي مذهبي است. حضور در اين هيأت ها باعث زنده نگه داشتن ياد ائمه اطهار(ع) در دل هايمان مي شود.

۳- رفتن به اماکن زيارتي: رفتن به اماکن مذهبي يکي ديگر از راه هايي است که باعث استمرار آثار و برکات سفرهاي زيارتي در وجود ما مي شود. شايد اين امکان براي ما فراهم نباشد که به محض اراده کردن بتوانيم به مشهد و يا کربلا برويم. اما رفتن به امامزاده ها و مکان هاي زيارتي مي تواند حال و هواي لحظات ناب زيارت و معنويت حاصل از آن را در ما زنده نگه دارند.

۴- همنشيني با افراد مذهبي: يکي از کارهايي که مي توان از آن براي حفظ معنويت به دست آمده از سفرهاي زيارتي استفاده نمود همنشيني با کساني است که از نظر مذهبي از ما بالاتر هستند. نشست و برخواست با اين افراد به ما کمک مي کند تا از مسائل ديني و معنوي دور نمانيم.

۵- شناخت و معرفت نسبت به توفيقي که نصيب انسان شده است (فضيلت زائر امام حسين/ آثار و برکات زيارت و ... باعث مي شود بدنبال گناه و معصيت نرود )
۶- مراقبه و محاسبه اعمال بصورت روزانه

--موفق باشيد--

کلمات کلیدی: 

نظرات