چگونه خانواده‌ام را برای ازدواج با همکلاسی ام راضی کنم؟

 دختر ۲۱ ساله ای هستم که چند ماه پیش واقعا احساس نیاز به ازدواج کردم بعد از اون سعی کردم خودم رو مشغول کنم. به لطف خدا رو به سمت اهل بیت اوردم. با دوستانی که فیلم ها، رمانها و عکسای ناجور بهم میدادن ارتباط رو کم کردم در ضمن اینکه سعی کردم اونا رو هم با این مسیر آشنا کنم. خدا رو شکر جواب داد و الان دوستام هم تا حدودی سر به راه شدن. چند هفته پیش آقایی در دانشگاه ازم شماره خواست تا با مادرم صحبت کنه علیرغم اینکه خودم بدم نمیومد ولی پدر-مادرم مخالفت کردن صرف اینکه چرا اون پسر اول با تو موضوع رو در میون گذاشت و به ما نگفت... . آخه چه جوری پسری که هیچ آدرس و شماره ای از من نداره موضوع رو با اونا درمیون بذاره از اون موقع به بعد افکارم خیلی بهم ریخته است. فیلمها و رمانهایی که قبلا خونده بودم تو ذهنم مرور میشن. تنها چیزی که آرومم میکنه نوحه های امام زمان و یاد ائمه است. آقا پسرا اینقدر نگن دخترا ال و بل اند. بخدا بعضی وقتا خانواده ها مخالفن. کاش این نسخه هایی که برا ما جوونا میپیچیدین یه کمش رو تو تلویزیون واسه مامان بابا ها میگفتین. مامانم میگه اگه میخوای ازدواج کنی باید پسر از آشنا ها یا بستگان باشه ولی من از پسرای دور و برم خوشم نمیاد. شما اگه با مراجع در تماسید ازشون بخواین یه چیزی بهشون بگن و یه دعایی هم در حق ما بکنن.

خدمت شما خواهر محترم عرض سلام و تحیت دارم
از اینکه با اتکاء به خدای متعال و استعانت از ائمه اطهار سلام الله علیهم راه سعادت را برگزیده اید خوشحالیم و به شما تبریک عرض می کنیم.
برای رهایی از افکار گذشته بعد از توکل به خدا، نیاز به تمرین و اراده است. در صورت مواجهه با این افکار موقعیت ذهنی و فیزیکی خود را تغییر دهید و خود را با موضوع دیگری مشغول نمایید.
سعی کنید ازدواج را از شیوه سنتی دنبال نمایید چرا که احتمالاتی نظیر فریب و سوء استفاده، وابستگی، مخالفت خانواده ها و...می تواند به شما آسیب وارد نماید، اما برای متقاعد کردن خانواده بهتر است در کنار گفتگو به آنها پیشنهاد دهید با افرادی نظیر روحانی محل و یا مشاورین خانواده گفته کنند. به این منظور شما می توانید تماس با مرکز ملی پاسخگویی وابسته به دفتر تبلیغات حوزه علمیه قم( ۰۹۶۴۰ )بخش مشاوره را پیشنهاد دهید.
واضح است که خانواده محترم لازم است اکیدا از تحمیل در ازدواج یا انتخاب فرد خاصی به عنوان همسر نسبت به شما اجتناب کنند.
در مسیر عبودیت حضرت حق همواره موفق باشید.

 

دیدگاه‌ها

سلام.من همون فاطمه ام که بهتون نظردادم وکمک خواستم.بخاطر راهنماییتون واقعا ممنونم .جوابتون به ایمیلم هم رسید.گفتم جواب رو به ایمیلم بفرستین.چون اسم خودم شهرمون هم نوشتم.چون شهرمون کوچیکه همه همدیگرو میشناسن.ازتون خواهش میکنم اگه میشه پیاممو حذف کنین یاحداقل اگه میشه اسم خودمو با اسم شهرهارو عوض کنین یه اسم دیگه بذارین که شناخته نشم....فقط تورو خدا اگه میشه پیامم رو حذف کنین@همون بالا که پیامم رو نوشتین @اگه میشه خواهشا حذف کنین..ممنون

تصویر شهر سوال

سلام
پیام شما حذف شد

نظرات