گناه زنا بیشتر است یا خودارضایی ؟

استمنا یا زنا

گناه زنا بیشتره یا استمنا؟ می دونم هر جفتشون گناه کبیره هست ولی گناه کدومش بیشتره؟ بالاخره یکی گناهش بیشتره

در دو بخش به سوال شما پاسخ می دهیم:

بخش اول:
اگرچه استمنا از گناهان بزرگ است، ولی از روایات استفاده می شود که گناه رابطه جنسی با نامحرم، یعنی گناه زنا، بیش تر از استمنا است. در روایتی از امام صادق علیه السلام ، راوی سؤال می کند که آیا گناه استمنا بزرگ تر است یا گناه زنا؟ حضرت می فرماید: «هو ذنب عظیم؛ (۱) زنا، گناه بزرگی است».
از این روایت و مضمون روایات دیگری که از معصومین - علیهم السلام - صادر شده است، استفاده می شود که گناه زنا بیش تر می باشد.
در عین حال، از بعضی روایات استفاده می شود که گناه استمنا، مثل گناه زنا است.
در روايتي از امام صادق - عليه السلام - نقل شده : استمنا، مثل زنا است؛ يعني گناه زنا را دارد. (۲)
در روايت ديگر، ابي بصير از امام صادق - عليه السلام - نقل مي کند: خداوند روز قيامت با سه کس سخن نمي گوید و نظر رحمت به آن ها نمي کند و گناه آن ها را نمي بخشد و عذاب دردناک براي آنان است. از جمله اين سه طائفه، کسي است که در دنيا استمنا کرده باشد. (۳)
هر گناه از آن جهت که معصیت خداوند است، گناه بزرگ حساب می شود . اگر کسی گناهی را کوچک بشمارد، همان گناه از بزرگ ترین گناهان به شمار می رود.در نظر فقیهان هر گناه(کم یا زیاد ، کوچک یا بزرگ) از آن جا که مخالفت با فرمان خداوند است، به خودی خود گناهی بزرگ است .در هر صورت با امر خداوند مخالفت نموده است .
پیامبر فرمود: لا تنظروا الی صِغِرَ الذنب و لکن انظروا اِلی مَنِ اجتَر أتم؛(۴)
به کوچکی گناه منگرید، بلکه به عظمت و بزرگی کسی بنگرید که نسبت به او گستاخی و نافرمانی کرده اید.
در بعضی از روایات است که اگر حتی از بین دو عمل ،یکی دارای گناه کم تری باشد ، همین که قصد دارد آن را انجام دهد ، در صورت تکرار حکم گناه بزرگ و زیاد را می یابد ، هر چند گناه کم تری دارد . زیرا اصرار بر صغیره در حکم گناه کبیره است. بنابراین مخالفت با خداوند ،چه کم و چه زیاد در هر صورت گناه است . سبب دوری از رحمت خداست . مومن همواره از آنچه سبب دوری او از خدایش شود ،پرهیز و دوری می نماید.
بخش دوم:
در اسلام هیچ راهی برای دفع شهوت به جز ازدواج شرعی نیست. البته خداوند ازدواج را بسیار ساده و راحت قرار داده و این ما هستیم که این امر را برای خود مشکل کرده و می کنیم.
در هر حال شما که جوان هستيد، باید برای خود چاره ای بیندیشند که آیا خویش را تسلیم گناه با همه عواقب و دور شدن از رحمت الهی کنید، یا این که زمینه و شرایط ازدواج را فراهم آورید و یا اگر در مدتی که این زمینه فراهم نیست، عفت و پاکدامنی را پیشه سازید، در عین حال که به فکر ایجاد زمینه و آمادگی هستید.
در عین حال قرآن مجید راه مقابله با طغیان غریزه جنسی را در صورت فراهم نبودن زمینة ازدواج، عفت پیشگی و یا خویشتن داری در امور جنسی می داند و می فرماید: «آن ها که وسیلة ازدواج ندارند، باید عفت پیشه کنند تا خداوند آنان را به فضلش بی نیاز کند».(۵) البته این امر، نیاز به مقاومت دارد که در روایات به عنوان جهاد اکبر مطرح شده است. اگر قدرت بر ازدواج ندارید، باید راه هایی را برای کنترل و کم شدت شهوت طی کنید . بدانید تسهیل کنترل غریزة جنسی در گرو اموری است:
۱- طرد افکار شیطانی
مشکل ترین مرحلة رویارویی با انحراف جنسی، سالم سازی اندیشه و پرهیز از افکار شهوانی است.
۲ـ پر کردن اوقات فراغت با مطالعه، تفریح، مسافرت و غیره.
۳ـ کنترل چشم:
نگاه راهبر دل و دام شیطان و بذر شهوت است. برای مهار غریزة جنسی باید از دیدن آن چه که میل جنسی را تحریک می کند، خودداری کرد.
خدا می فرماید: قُلْ لِلْمُؤْمِنينَ يَغُضُّوا مِنْ أَبْصارِهِم‏ ؛اى رسول ما! مردان مؤمن را بگو تا چشم ها را(از نگاه ناروا) بپوشند.(۶)
۴ـ عدم آمیختگی زن و مرد:
همنشینی زن و مرد و همسخن شدن و خلوت کردن با یکدیگر زمینة لغزش را فراهم می کند.
۵ـ کم خوری:
یکی دیگر از راه های کنترل غریزة جنسی، دوری از پرخوری است.
۶ـ یکی از راه های آرام کردن طوفان غریزة جنسی در انسان، ورزش و فعالیت بدنی است، زیرا ورزش مقدار فراوانی از انرژی های بدنی و فکری انسان را به خود اختصاص می دهد و از مسایل دیگر کم می کند.
۷ـ آخرت گرایی:
توجه به پاداش اخروی در باره کسانی که دامن خود را از گناه پاک داشته اند و توجه به عذاب های اخروی ، یکی از باز دارنده ها از گناه است.
۸ـ یاد مرگ:
كَانَ رَسُولُ اللَّهِ كَثِيراً مَا يُوصِي أَصْحَابَهُ بِذِكْرِ الْمَوْتِ فَيَقُولُ أَكْثِرُوا ذِكْرَ الْمَوْتِ فَإِنَّهُ هَادِمُ اللَّذَّاتِ حَائِلٌ بَيْنَكُمْ وَ بَيْنَ الشَّهَوَات ؛
رسول خدا(ص) اصحاب خود را در بارة مرگ بسیار سفارش می کرد و می فرمود: «زیاد مرگ را یاد کنید؛ زیرا یاد مرگ شکنندة لذات نفسانی و مانع میان تو و شهوات است».(۷)
علاوه بر آنچه گفته شد ،باید این امور را رعایت کند:
۱ـ خود را از محیط ها و موقعیت های تحریک آمیز دور نگه دارد . از خلوت گزینی اجتناب ورزد؛
۲ـ از پوشیدن لباس های تنگ و چسبنده خودداری ورزیده و از تماس و لمس نمودن اعضای بدن خود یا دیگران شدیداً دوری گزیند؛
۳ـ از نگاه به نامحرم و چشم چرانی خودداری ورزد؛
۴ـ تخیلات و تفکرات خود را کنترل کند . بداند هر آن چه به ذهن و اندیشه اش می گذرد، خداوند به آن آگاه است . در این زمینه مسئولیت دارد . باید تنها به عقل و قوانین شرعی بیندیشد تا رستگار شود؛ زیرا تخیلات و تصوّر دربارة مسایل جنسی و شهوت آلود منجر به تحریک های مداوم گردیده و نیروی حیات را از بین برده و انسان را از مسائل حقیقی و واقعی زندگی باز می دارد؛
۵ـ با توجه به این که دوران جوانی، دوران پر شور و حساس عمر به حساب می آید، شایسته است که جوان با برنامه ریزی دقیق برای اوقات شبانه روزی به یاری کار و تلاش مداوم در زمینه های تحصیلی و علمی و مطالعاتی و کارهای ذوقی و تفریحی حداقل زمان لازم را به خوابیدن اختصاص دهد . زمانی به بستر رود که خواب بر او چیره شده و زود به خواب رود؛
۶ـ با اشتغال به مطالعه کتب سودمند و مراجعه به کتابخانه ها در اوقات فراغت، زمینه موفقیت تحصیلی آینده خود را فراهم سازد؛
۷ـ در تیم ها و گروه های ورزشی شرکت فعال داشته باشد . نیز در فعالیت های تربیتی، فرهنگی و مذهبی شرکت کند؛ زیرا این اشتغالات در افزایش ایمان و توفیق در ترک معاصی به وی کمک می کند.
فعالیت های سالم و جهت دار سودمند، مقدار فراوانی از انرژی های جوان را به خود اختصاص می دهد . از تحریک های جنسی و شهوت انگیز جلوگیری می نماید، چرا که مبتلایان به این عادت زشت، بیش تر میل به گوشه گیری دارند. شرکت در فعالیت های تربیتی و اجتماعی و گروه های قرآن در مساجد و کتابخانه ها و تماس با افراد مؤمن و پاک در تقویت روحیه و ایمان این گونه جوانان بسیار مؤثر است؛
۸ـ رفت و آمد با دوستان خوب و مؤمن، نماز اول وقت، نماز با جماعت، پرهیز از دوستان و رفقای بی بند وبار و منحرف؛
۹ـ قبل از خوابیدن وضو بگیرد و آیة الکرسی را بخواند؛
۱۰ـ اگر می تواند هفته ای یک یا دو روز را روزه بگیرد؛
۱۱ـ در برنامه غذایی خود دقت کند . از مداومت در مصرف بعضی از خوردنی های محرک و مقوّی و شهوت برانگیز خودداری کند؛
۱۲ـ تمایل ها و افکار خود را از توجه به خویشتن به سوی ازدواج و زندگی آینده معطوف سازد . بداند که دیر یا زود ازدواج می کند و باید آمادگی کامل داشته باشد؛
۱۳ـ همواره با ذکر و یاد خدا اُنس و الفت داشته باشد.
توجه: به کار گیری همه این امور با استقامت در رعایت این امور و توکل به خدا و توسل به اهل بیت علیهم السلام نتیجه بخش است . موفق باشید.
پی نوشت ها:
۱. شيخ حر عاملى، وسائل الشيعة، ۲۹ جلد، مؤسسه آل البيت عليهم‏السلام قم، ۱۴۰۹ هجرى قمرى، ج ۲۸ ،ص ۳۶۴.
۲.همان.
۳.همان، ج ۲۰ ،ص ۳۵۳.
۴. همان، ج ۱۵ ،ص ۳۱۳.
۵. نور (۲۴) آیة ۳۳.
۶.همان،آیه ۳۰.
۷. وسائل الشيعة، ج ۲ ،ص ۴۳۷.

کلمات کلیدی: 

facenama

دیدگاه‌ها

اينكه روايت آورده ايد كه

اينكه روايت آورده ايد كه خداوند گناه استمنا را نمي بخشد واقعا تاسف آور است و خداوند تمام گناهان را با توبه مي بخشد و نظر رحمت هم مي نمايد و با او سخن هم مي گويد و بجاي نا اميد كردن مردم و ايجاد ياس و نا اميدي به خدا كه بزرگترين گناه است، بهتر است سنجيده تر سخن بگوييد و خداوند ارحم الراحمين است.

تصویر پاسخگو

سلام دوست عزیز...تشکر از

سلام دوست عزیز...تشکر از تذکرتون . اما کاش کمی دقت می کردید . این که خداوند ارحم الراحمین هست و در صورت توبه و پشیمانی واقعی همه گناهان بندگانش رو می آمرزد ، جای هیچ گونه شک و شبهه نیست . منظور روایتی که در بالا آمد در صورتی است که شخص گناهی کرده باشد و بدون توبه و پشیمانی از دنیا رفته باشد !( دقت  فرمایید ) واین روایت هیچ تضاد و تنافی با روایات بخشندگی خداوند ندارد .

اینجا منظور از بخشش عفو الهی

اینجا منظور از بخشش عفو الهی است نه غفران

سلام ببخشید من مدتی به گناه

سلام ببخشید من مدتی به گناه استمنا آلوده بودم خواستم بدونم با توجه به بخشنده بودن و توبه پذیر بودن خدا آیا باز روز قیامت با من صحبت نخواهد شد؟

تصویر پاسخگو

سلام علیکم. بخشندگی خداوند

سلام علیکم. بخشندگی خداوند آنقدر فراگیر هست که در قرآن کریم فرموده : ان الله یغفر الذنوب جمیعا؛خدا همه گناهان را می بخشد. اما توجه داشته باشید که بخشندگی خداوند در صورت توبه و پشیمانی بنده از گناه و بازگشت از راه ناصواب خواهد بود .گناه شما را هم خداوند با شرطی که گفته شد حتما خواهد بخشید

خداوند بنده ای را دوست میدارد

خداوند بنده ای را دوست میدارد که همیشه توبه می کند .

سلام . من یک روانشناس هستم .

سلام . من یک روانشناس هستم . خداوکیلی اینهمه چرندیات رو به خورد مسلمونها ندید. اسلام هر چیزی رو افراطش رو منع و حرام کرده . هی از خویشتن داری گفتید . یه جوان که شرایط ازدواج نداره و اگر توی این وهله عاشق هم بشه چه گلی به سرش بماله ؟ خودارضایی هم مثل هر چیز دیگری زیادش مضر هست . چرا مردم رو با خدا و اسلام بد می کنید ؟ حتی مردهای متاهل هم هستند که خودارضایی دارن به حد معمول تا چه برسد به جوان بدبخت با اون بلوغ و میل جنسی زیادش. انگار جوانی خودتون رو از یاد برده اید؟ یا علی

تصویر پاسخگو

سلام دوست عزیز

سلام دوست عزیز
شما فرمودید روانشناس هستید . پس اظهار نظرهای شما می بایست در حد همان تخصص خوتان باشد . اجازه دهید که در مورد نظر اسلام در مورد خودارضایی کاشناسان دینی نظر بدهند . مراجع تقلید بالاترین سطح کارشناسی در مسائل دینی را دارند . ایشان نظر اسلام را در این باره گفته اند ، حالا بعد از اظهار نظر این کارشناسان جایی برای اظهار نظر دینی برای من و شما باقی می ماند ؟
دوست عزیز ، فرض کنیم که خودارضایی از نظر جسمی هیچ ضرری نداشته باشد( فرض می کنیم ) اما از نظر اسلام این کار صد در صد حرام اعلام شده است . آنوقت وظیفه من و شما به عنوان یک مسلمان درباره این مساله چیه ؟
یک مثال : ممکن است کسانی ادعا کنند خوردن روزانه یک ته استکان شراب نه مستی می آورد و نه هیچ ضرر دیگری در پی دارد ، گذشته از آن خواصی هم دارد . از سوی دیگر اسلام خوردن حتی یک قطره شراب را حرام اعلام کرده و گناه بزرگی را برای آن برشمرده است . به نظر شما یک مسلمان باید به دیدگاه رایج و عقل عمومی توجه کند یا به دستور خدا و راه دین ؟
این که شرایط ازدواج فراهم نیست و جوان در فشار جنسی هست و ... باعث حلال شده حرام الهی نمی شود ، بلکه باید دنبال راهکار برای ایجاد شرایط مناسب پاک بودن و دور ماندن از انحرافات جنسی و اخلاقی بود نه این که مجوز آلوده شدن به انحرافات را صادر کرد !!!

تا شما راه حل بدید یه سریا از

تا شما راه حل بدید یه سریا از دست رفتن. آخه عزیز من مگه تغییر فرهنگ یه جامعه به این زودیا انجام میشه؟ بعدشم مگه فقط تو ازدواج سکس مهمه؟ مگه دو نفر فقط دو تا بدن هستند؟ دو نفر از نظر روحیه باید شبیه هم باشند و علائقشون شبیه باشه تا بتونن زندگی شیرینی داشته باشن. سکس یک قسمتی ازدواجه نه همش. تو رو خدا یه کم به مغزتون فشار بیارید و آک بند از این دنیا نرید. حداقل اگر فکر ندارید نیاید اینجا حرف بزنید ... اگه شما مریض هستید و هدفتون از ازدواج فقط سکسه به بقیه تعمیمش ندین لطفا!!! و اینکه اگه یه دختری خواستگار نداشت چه خاکی توی سرش باید کنه؟

با سلام و خسته نباشید

با سلام و خسته نباشید
من همه گفته هاتون رو درباره استمنا قبول دارم.یک جوان ۲۷ ساله هستم.با این اوضاع کلی زندگیم (مالی، خانوادگی و ...) فکر نمیکنم شرایط ازودواجم به این زودی ها فراهم شود. اگر بلوغ جنسی رو ۱۲ سالگی حساب کنیم تا الان ۱۵ سال شده. معلوم نیست چند سال دیگه هم به این زمان اضافه بشه.شاید ۵ یا ۶ سال و یا بیشتر.من یک شخص عادی ام و واقعا اراده ۲۰ سال خویشتن داری را ندارم.اگر آدم مذهبی نباشم لااقل به اصول دینی پایبند هستم. دوست دخترهم ندارم. واقعا راه چاره چیه؟

تصویر مشاور شهر سوال

دوست عزیز، سلام. از ابراز لطف

دوست عزیز، سلام. از ابراز لطف شما و اظهار نظرتان متشکریم. ظاهرا شما خیلی زود به بلوغ جنسی رسیده اید. اگر اینچنین باشد والدین و اطرافیان هم در گناهانی که جوانی به سن شما به دلیل نداشتن همسر مرتکب می شود، شریک هستند. حقیقت این است که راه مشخص است و چاره را خودمان باید بجوییم و تقصیر از ما بعنوان پاسخگو یا از دین اسلام نیست. شما فرض کنید که خودارضایی حلال می بود، آیا مشکل شما یا جوانان مانند شما حل می شد؟ قطعا نه. این کار جدای از حرمت و گناه بودنش، مانند مواد مخدری است که هنگام مشکلات و برای فرار از واقعیت کسی به آن پناه می برد. بهترین و مناسب ترین گزینه (و البته تنها گزینه از نظر اسلام) برای ارضای غرایز جنسی ازدواج است. البته ازدواج در اسلام به معنای خرید خانه و ماشین و ... نیست و نیز فقط به معنای ازدواج دائم نیست. شرایطی که خیلی اوقات ازدواج را به تأخیر می اندازد، ساخته و پرداخته خود ما، پدران ما، مادران ما و اطرافیان است. در همین اوضاع نه چندان خوب، بسیاری از خانواده ها هستند که با کمترین سطح مالی و البته با پایین آوردن توقعات دو طرف، پسران و دختران خود را به عقد ازدواج یکدیگر در می آورند و علاوه بر ایفای درست نقش والدینی، آرامش و آسایش را به فرزندان خود هدیه می دهند. قطعا خویشتن داری مسیر دشواری است و کسی نمیتواند منکر آن باشد. اما شما باید انتخاب کنید، یا ازدواج موقت، یا ازدواج دائم با پایین آوردن سطح توقعات، یا خویشتن داری، و البته یا آلوده شدن به گناه خودارضایی. این نکته را هم در مورد کسانی که آمادگی ازدواج دارند ولی خانواده چنین اقدامی نمی کنند یا مخالفت بی مورد دارند عرض می کنیم که: از نظر شرعی برای آقایان و دختران غیر باکره اجازه پدر (یا والدین) در ازدواج لازم نیست و برای دختران باکره نیز تنها اذن پدر (یا جد پدری) لازم است که درصورتی که دختر خانم بالغه و رشیده باشند (بحدی بزرگ شده باشند که در امور تصمیم گیری مستقل باشند) و مخالفت پدر بی دلیل باشد و به تصدیق بزرگتر های فامیل دختر و پسر هم کفو و متناسب با هم باشند، میتوانند با هم ازدواج کنند.
شاید راه حل ساده برخی از سختی های زندگی، مشکلات روانی و روحی، آلودگی به خیلی از گناهان و ... تنها با تغییر اندک در نگاه ما به مسائل دیگری مثل ازدواج و تصمیم گیری در خصوص آن باشد.
برای شما موفقیت و سربلندی از خداوند متعال خواستاریم.

دوستان عزیز طبق اعلام سازمان

دوستان عزیز طبق اعلام سازمان جهانی سکسولوزیسم در دنیا %۹۷ مردان خودارضایی کرده اند.
یعنی شما فکر میکنید خدا با این %۹۷ فهر میکنه یا اونهارو به جهنم میندازه؟؟؟؟؟
عزیزان, خداوند اونقدر بیرحم و خشن و مستبد نیست که شماها فکر میکنید.
من فقط میدونم که به قول پرویز پرستویی خداوند نهایت لطافت,رفاقت,مهربانی,یک رنگی و گذشت کردن از گناه بندگانش هست
و من مطمئنم که خدا ما انسان هارو افرید که نهایت لذت رو از دنیا ببریم. و نه اینکه در این دنیا خودمون رو محدود کنیم و رنج بکشیم
ومطمئنم که یکی بزرگترین ارزوهای خداوند اینه که انسان ها از بند خرافات,تعصب و غیرت های بیجا خلاص بشن و فقط با عقل و قلب خودشون تصمیم بگیرن

تصویر پاسخگو

دوست عزیز جناب آقا محمود سلام

دوست عزیز جناب آقا محمود سلام
۱- بفرمایید این «سازمان جهانی سکسولوزیسم» چی هست ؟ ظاهرا اصلا چنین سازمانی نداریم حالا شما از کجا نقل می کنید ، نمی دونم . از کجا این آمار رو نقل می کنید ؟ سند لطفا ؟
۲- این که خدا مهربان هست شکی در آن نیست ، دقیقا به خاطر همین مهربانی اون هست که نمی خواد انسانها گرفتار انحرافات اخلاقی و جنسی بشن .
۳- به هیچ وجه در متون دینی ما اصالت را بر لذت حداکثری گذاشته نشده ! لذت بردن از دنیا در دایره لذت هایی است که کرامت و شخصیت انسانی و الهی انسان را زیر پا نگذاره . اگر چنین نبود خداوند این همه پیامبر و ادیان رو برا سعادت انسانها نمی آورد !! همه ادیان آمدن تا چارچوب درست زندگی کردن را به انسانها بیاموزند .
۴- حرام بودن خودارضایی در دین و گناه شمردن آن از طرف خدا ، قطعا بر پایه عقل و تشخیص مصلحت زندگی انسان هست و آزادی بی مرز و بی بند و باری نقطه مقابل عقل و منطق آدمی است .

سلام . من وافقم که ۹۰ درصد

سلام . من وافقم که ۹۰ درصد مردها تجربه خود ارضایی داشتند . شما خود نویسنده این متن تا حالا خود ارضایی نکردی حتی در جوانی؟ اون مرجع تقلید هم خود ارضایی نکرده پس اگه نکرده از کجا می دونه چیه. تازه من عقیده دارذم حضرت علی هم خود ارضایی کرده چرا تو دعای کمیل گفته خدابا بلخش گناهانی که من در خلوت شهواتم کردم این یعنی اونم تجربه داشته. نگید اون واسه ما گفته چون اونم آدمه و خود ارضایی داشته پس یه کم از نظرات علمی کمک بگیرید واسه جواب دادن یا در اون حوزه علمیه تون گل بگیرید که هیچیزی برای عرضه در این دنیای مدرن جز خرافات ندارید . چاکریم

تصویر مشاور شهر سوال

دوست عزیز سلام، از اینکه نظر

درود بر شما دوست عزیز، از اینکه نظر خود را به راحتی مطرح کردید متشکریم. واقعیت آن است که این بحث بدون در نظر گرفتن دستورات دینی و شرایط فرهنگی ما نیازمند آمار و ارقام رسمی و واقعی است نه آمار و ارقام ادعایی!
درصدی که شما فرمودید یا دوست عزیزی فرمودند ۹۷ درصد، ظاهرا هیچ منبع و سندی ندارد. البته پیش از بیان چند آمار باید به چند نکته دقت داشته باشید، یکی اینکه آمار و ارقام در هر کشور با کشور دیگر متفاوت است (به دلایل مختلف ازجمله تفاوت فرهنگی). و دوم اینکه نتایج هر مطالعه و تحقیق و ارقام مربوط به آن در هر کشور ممکن است با سایر مطالعات همان کشور نیز متفاوت باشد. و سوم اینکه در کشور ما البته هم در این زمینه آمار دقیق نداریم و هم اینکه معمولا آمارهای مختلف خیلی دقیق نیستند.
اما در کشور امریکا، در تحقیقی درسال ۲۰۱۱ ، ۷۳درصد پسران و ۴۸ درصد دختران نوجوان خودارضایی داشته اند:(http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21810625). البته سایت ویکی پدیا این درصد را در کل جمعیت (همه رده های سنی و هر دوجنس) امریکا و انگلستان (http://link.springer.com/article/10.‎1007%2Fs10508-006-9123-6) حدود ۹۲ درصد اعلام کرده است: (https://en.wikipedia.org/wiki/Masturbation). اما در یک مطالعه، که در آرشیو مجله اطفال و نوجوانان پزشکی منتشر شده خلاصه اطلاعات جمع آوری شده از پژوهش «مطالعه ملی سلامت و رفتار جنسی» در ایالات متحده امریکا (National Survey of Sexual Health and Behavior) با تمرکز بر نوجوانان آمده است که ۶۱ درصد از نوجوانان گزارش خودارضایی حداقل یک بار در زندگی خود و ۵۶٪ گزارش خودارضایی در سال گذشته را داشته اند، در مورد دفعات انجام آن نیز ۳۶٪ کارشناسی ارشد تعداد کمی در سال، ۲۸ درصد گفتند که تعداد کمی در ماه و مابقی بیش از ۲ یا ۳ بار در هفته مبتلا بوده اند: (http://sexuality.about.com/od/sexualscience/a/Adolescent-Masturbation.htm). اما در یک مطالعه در کشور چین (که یک کشور شرقی غیر اسلامی با فرهنگ متفاوت از امریکا و اروپا شناخته می شود) ۴۶ درصد دانشجویان خودارضایی داشته اند (حدود ۷۰ درصد از پسران و ۱۰ درصد از دختران) : (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3527150/).
البته شاید جمع آوری یک آمار و ارقام جامع و درست کاری زمان بر و دشوار باشد.
اما دوست عزیز، این نکته که هر کسی ممکن است در طول زندگی خود چنین تجربه ای داشته باشد، دقیقا مانند هر عمل دیگر (گناه یا خلاف یا هر عمل زشتی) کسی ادعا ندارد که معصوم از گناه و اشتباه بوده است. مثل خیلی از گناهان دیگر ممکن است کسی مرتکب شده باشد، اما ارتکاب به یک گناه یا اشتباه دلیل منطقی و معقولی برای دفاع تمام قد از آن گناه یا اشتباه و درست دانستن آن نیست همانطور که حکم الهی و شرعی را تغییر نمی دهد.
باز هم از اظهار نظر شما تشکر می کنیم. موفق باشید.

اقای محترم

اقای محترم
حکایت به در گفتن تا دیوار بشنوه رو که شنیدی؟
وقتی امام علی که از طرف خدا برگذیده شده و حتی نام علی رو خداوند برایش انتخاب کرده
چرا به گناهانه خودش اعتراف میکنه
نه اینکه نعوذبالله امام معصوم گناه اونم کبیره الله اکبر انجام میداده بلکه موضوع اینه که من و شما بخودمون بیایم
وگرنه امام علی و حضرت زهرا در سنین ابتدای نوجوانی ازدواج کردند
و اصلا در مورد اینها ایه ی تطهیر نازل شده
اونوقت چطور میشه همچین افرادی نعوذبالله دست به گناه کبیره بزنن

پس امام علی بازیگر بوده؟ یعنی

پس امام علی بازیگر بوده؟ یعنی وقتی داشته دعا میکرده اصلا هیچ حال خوبی نداشته و الکی گریه میکرده؟ اصلا اینطوری نبوده و در اصل منظورش چیز دیگه ای بوده که بین خودش و خدای خودش هست نه اینکه داشته واسه ما میگفته این حرفها رو

نمی دونم چی بگم از خودم

نمی دونم چی بگم از خودم بیزارم کاش یکی بود می تنستم درد و دل کنم برم سر اصل مطلب از گناه استمنا - خود ارضایی لعنتی دیگه امونمو بریده
۱۴ سالمه ۳ ساله دارم این کارو میکنم انگار کنترلم دست خودم نیست تموم که میشه از گناه خودم که اینکارو کردم حالم از خودم به هم می خوره
یزره در مورد خودم توضیح میدم تو رو خدا جون هر کی دوست دارید هر کی میتونه کمک کنه
متاسفانه خیلی سر و گوشم میجنبه چشممو نمی تونم کنترل کنم حیض بازی در میارم
از همون بچه گی بیشتراز سنم می فهمیدم در رو برم ادم زیاده ولی تنهای تنهام
دیگه انقدم دیگه راحت شدم برام جا و مکان دیگه برام مهم نیست
کاش می تونستم یه دل سیر گریه کنم دین و اعتقادمم داغونه فقط خدا رو قبول دارم قرص و محکم همیشه باور داشتم پشتمه و بوده
چیکار کنم اگه می تونید کمکم کنید دریغ نکنید

با سلام و تشکر از ارتباطتان

با سلام و تشکر از ارتباطتان با شهر سوال!

معمولاً شناخت عواقب و آسيب هاي ناشي از اين بيماري، مهم ترين عامل بازدارنده است زيرا كسي كه آسيب شناسي دقيقي از آن داشته باشد. دغدغه فكري و حساسيت روحي شديدي در او ايجاد مي شود و موجب مي گردد كه با عزم و اراده قوي، آن عادت را رها نسازد. مهم داشتن اراده راسخ است كه حيات و هويت آدمي به عزم و اراده او است. پس در قدم نخست برای آشنایی با آسیب های خودارضایی، به سایت پاسخگو و دیگر سایت های مرتبط مراجعه کنید و آسیب ها و عوارض ناخوشایند آن را شناسایی کنید.

مشاهده فیلم های مستهجن و جنسی، تحریک کاذبی را در انسان به وجود می آورد و میل جنسی را در انسان افزایش می دهد و به صورت قهری باعث تشدید میل جنسی انسان می گردد، بهترین راه برای کنترل غریزه جنسی و نگه داشتن آن در سطح نرمال، عدم تماشای این گونه فیلم ها می باشد. اما در کنار آن باید ریشه یابی گردد و علت گرایش شما به مشاهده و تماشایی فیلم های مستهجن مشخص گردد. تا مشکل شما ریشه ای حل نگردد، راهکارهای درمان و ترک خودارضایی، مؤثر واقع نمی شود.

احساس گناه افراطی به هیچ وجه مطلوب خدا و دین نیست، بلکه احساس گناه فزاینده در راستای وساوس شیطانی است. احساس گناه یکی از بزرگ‌ترین منابع اضطراب‌زاست به نیکی می‌توان دریافت که همین احساس گناه بیش از حد زمینه‌ای برای خودراضایی بیش تر فراهم می‌آورد، پس با بالا بردن سطح عزت نفس و اعتماد به نفس و امید به لطف و بخشش بیکران الهی به تعدیل احساس گناه بپردازید. احساس گناه تا حدی خوب و مفید که فرد را به سمت جبران خطایا از طریق انجام اعمال نیک و خداپسندانه رهنمون سازد، نه آن که ناخواسته موجب اضطراب بیش تر شده و به گناه بیش تر سوق دهد.

با پرهیز از هر گونه خودسرزنشی وخود ملامتگری به یادداشت نکات مثبت خود بپردازید، شما هزاران نکته مثبت دارید که نباید با بزرگنمایی نکات منفی‌تان به بوته فراموشی سپرده شود.

موفق باشید.

سلام

سلام
اقا منصور من هم روانشناسم - تا به امروز تموم اساتيد مذهبى و غيرمذهبى ما خودارضايى رو رد کردند - به دليل اسيب هاى زيادى که بعد از ازدواج براى فرد بوجود مياره - شما برا توجيه کار خودتون نظر مردم رو به روانشناسى بد نکنيد لطفا- از نظر روانشناسى اين اثبات شده است که خودارضايى دوران مجردى موجب زودانزالى و زود ارضا شدن و خلا عاطفى و لذت نبردن کافى همسران در دوران متاهلى ميشه - و اينکه ارضا شدن نياز جنسى وقتى لذت جسمى و روانى رو باهم داره که کنار همسر باشيد با اين کار در دوران مجردى اون ارضا شدن عاطفى و روانى رو نخواهيد داشت

واقعا روانشناسید شما؟ اساتید

واقعا روانشناسید شما؟ اساتید غیرمذهبی شما یکیش فرویده که گفته هر کاری خواستید بکنید. روانشناسی علم غربیه. اصلا مگه باید اثبات علمی داشته باشه. دین گفته نماز رو اینطوری بخون حالا ما باید بیایم اثبات کنیم چرا گفته اینطوری بخون. بعضی وقتا فقط باید به حکم خدا عمل کرد. الکی هم نیاید بگید منم روانشناسم و اساتیدم فلان و بهمان گفتند. من خودم نرفتم روانشناسی بخونم چون یه علم غربیه و خیلی مسئولیت داره که آدم بخواد با یه روشی که معلوم نیست درسته یا نه به مردم راه زندگی کردن نشون بده. خیلی مسئولیتش زیاده. ممکنه روشهاشون بعدا به جهات دیگه ای از زندگی بیمارانشون گند بزنه مثلا به ابعاد معنوی که اون موقع معلوم نیست و بعدا معلوم میشه.

یه سوالی خیلی زهنم رو مشغول

یه سوالی خیلی زهنم رو مشغول کرده . بر روی دیوار اتاقم آیت الکرسی چسبیده . چند تا قرآن هم در همان اتاق است. و من در آن اتاق چند بار صحنه ی مستهجن و فیلم های مستهجن دیدم و بار ها خود ارضایی کردم. آیا برای پاک شدن گناهم توبه کافی است؟ از این که بر روی دیوار اتاقم آیت الکرسی چسبیده و چند تا قرآن هم در همان اتاق بود کار دیگه ای جز توبه باید بکنم؟ یا همان توبه کفایت می کند؟

با سلام و تشکر از ارتباطتان

با سلام و تشکر از ارتباطتان با شهر سوال!

این خوب است به مقدسات توجه ویژه دارید.
اما با توبه و تکرار نکردن گناه خدای متعال این مسایل را می بخشد.

حقيقت توبه، پشيماني از گناه گذشته و عزم و تصميم برعدم ارتكاب آن در آينده است.
اگر اين حالت براي كسي پيش آمد، اين نشانه توبه واقعي است و پذيرفته شدن توبه واقعي حتمي مي باشد. ليكن خيلي مهم است كه انسان استغفار و طلب بخشش از خداوند نيز بكند.
در مورد توبه از خودارضايي گفتني است: توبه از خودارضايي چيزي جز پشيمان شدن و ترك گناه و استغفار نيست، بنابراين از اين جهت نگراني خاصي وجود ندارد.
در هر صورت اگر توبه کرده ايد و مسير خود را تغيير دهيد و ديگر مرتکب اين عمل نشويد خداوند وعده مغفرت داده و ترديدي وجود ندارد که توبه شما پذيرفته مي شود. گفتني است هر گناهي قابل توبه است و خداوند خود فرموده است : ان الله يغفر الذنوب جميعا ; خداوند همه گناهان را مي آمرزد و بلكه فرموده ان الله يحب التوابين و يحب المتطهرين. خداوند توبه و تطهير كنندگان را دوست دارد.
در برخى موارد مانند غيبت و تهمت طلب رضايت از غيبت شونده نيز در صورت امكان لازم است، ولى در مورد گناهانى همچون زنا و...، پشيمانى واقعي، تصميم بر عدم تكرار و طلب مغفرت از خداوند براى توبه كافى است.
شرايط پذيرش توبه:
ابو حامد غزالى در كتاب احياء چنين مى‏گويد : اگر معنى قبول را فهميده باشى شك نخواهى داشت كه هر توبه صحيحى پذيرفته و مقبول است. كسانى كه به نور بصيرت مى‏بينند، و از انوار قرآن مدد مى‏گيرند، مى‏دانند كه هر قلب سليمى مقبول خدا و در آخرت در جوار او بهره‏مند از نعمت اوست، و آمادگى دارد كه با چشم خود به وجه اللّه بنگرد. و مى‏دانند كه قلب در اصل، سليم آفريده شده است زيرا هر نوزادى با فطرت خدا پرستى آفريده مى‏شود امّا آن سلامت توسط كدورتى كه گرد و غبار گناهان بر آن ايجاد مى‏كنند از دست مى‏رود . و مى‏دانند كه آتش ندامت اين كدورت و غبار را از بين مى‏برد و نور حسنه ظلمت سيئة را از بين مي برد .
ظلمت معاصى طاقت مقابله با نور حسنات را ندارد، همچنان كه ظلمت شب در مقابل نور روز، و همچنانكه كدورت چرك در مقابل سفيدى صابون .
همانطور كه اگر انسان با لباسى كه در تن دارد دست به كارهاى پست بزند لباسش كثيف مى‏شود، و چون آن را با آب گرم و صابون بشويد پاكيزه مى‏شود، بكار بردن قلب در شهوات، آن را كثيف مى‏كند و چون آن را با آب اشك و آتش ندامت بشويد پاكيزه و طاهر خواهد شد، و هر قلبى پاكيزه و طاهر شد مقبول است، مگر آن كه چرك، چنان در طول زمان متراكم شود كه در متن لباس نفوذ كند. كه در اين صورت صابون قادر به دفع و ازاله آن نيست. گناهان نيز اين چنينند كه چون بر قلب متراكم شوند، و لايه‏اى از پليدى تشكيل دهند، ديگر راه بازگشت و توبه وجود ندارد .
گاهى انسان با زبان مى‏گويد توبه كردم ولى به لباسشويى مى‏ماند كه با زبان بگويد لباس را شستم و وارد عمل نشود، همانطور كه اين كلام لباس را تميز نمى‏كند و نمى‏تواند صفت موجود در آن را عوض كند، مگر ضد آن صفت را در آن ايجاد نمايد، آن كلام هم باعث سفيدى قلب نمى‏شود.
قرآن مجيد مى‏فرمايد: «و هُو الّذِى يقْبل التّوبه عن عِبادِه» او كسي است كه توبه را از بندگان خود مي پذيرد.(۴۲: ۲۵).
و مى‏فرمايد: «غافِرِ الذّنْبِ وَ قابِلِ التَّوبِ» خداي متعال بخشنده گناهان و توبه پذير است(۴۰: ۳).
امام باقر عليه السلام به محمد بن مسلم چنين مى‏فرمايد: وقتى كه مؤمن توبه مى‏كند، گناهان قبل از توبه‏اش بخشيده مى‏شود، پس او بايد براى بعد از توبه عمل كند. ولى آگاه باشيد بخدا قسم اين مزيت فقط براى اهل ايمان است .
راوى مى‏گويد: عرض كردم اگر بعد از توبه و استغفار گناه كرد و آنگاه دوباره توبه نمود چه؟ فرمود: آيا گمان مى‏كنى اگر بنده مؤمن از گناه خود پشيمان شود و استغفار و توبه كند خدا توبه‏اش را نمى‏پذيرد؟ عرض كردم: او چندين بار اين كار را كرده، گناه مى‏كند سپس توبه و استغفار مى‏نمايد .
فرمود: هر گاه بنده با توبه و استغفار برگردد خدا با مغفرت و بخشش بر مى‏گردد، خدا بخشنده و مهربان است، توبه را مى‏پذيرد، و سيئات را مى‏بخشد .
امام صادق عليه السلام فرمود: گاهى انسان گناهى مى‏كند و خدا به خاطر آن گناه او را به بهشت مى‏برد .
عرض شد: آيا خدا به خاطر گناه او را به بهشت مى‏برد؟
بله او گناهى مى‏كند ولى هميشه از آن گناه بيمناك، و بر نفس خود غضبناك است، خدا هم او را مى‏بخشد و داخل بهشت مى‏كند . البته بايد دانست توبه براى كسانى نيست كه تمام عمر بدى مى‏كنند تا زمانى كه يكى از آنها را مرگ فرا مى‏گيرد، در آن حال مى‏گويد: الان توبه كردم (نساء، آيه ۱۸).

موفق باشید.

با عرض سلام. من یک بار در

با عرض سلام. من یک بار در عید فطر خود ارضایی کردم. آیا کفاره دارد؟ کلا خود ارضایی در چه ایامی یا مواقعی کفاره دارد؟

تصویر سید پاسخگو

با سلام

با سلام
خودارضائی(استمنا) حرام و از گناهان بزرگ می باشد؛ علاوه بر این آثار مخرب فراوانی بر روح و جسم دارد بنابراین باید این عمل ترک گردد و از آن توبه و استغفار شود، و چنان چه باعث بیرون آمدن منی بشود باید براى نماز و مانند آن غسل جنابت انجام داد؛ با اراده و همت مى توان از آن جلوگیرى کرد.
خود ارضایی در هیچ زمان مگر در حال روزه کفاره ندارد.
موفق باشید.

یا مثلا اگر کسی در شب های

یا مثلا اگر کسی در شب های شهادت معصومین خود ارضایی کند کفاره ندارد؟ یا حق الناس نیست؟ یا مثلا همان طور که در سوال قبل گفتم اگر کسی در عید فطر خود ارضایی کند کفاره ندارد؟ یا حق الناس نیست؟ اگه میشه این رو هم کامل توضیح بدین که خود ارضایی در چه مواقعی حق الناس است ؟ یا در چه مواقعی کفاره دارد؟ آخه این موضوع خیلی ذهنم رو مشغول کرده.

تصویر سید پاسخگو

با سلام

با سلام
جواب در بالا داده شده است.
موفق باشید.

خود ارضایی حق الناس است ؟ نمی

خود ارضایی حق الناس است ؟ نمی دونم
اما اینو میدونم که وقتی شما یک سایت یا کانال تلگرامی پرنو یا مستهجن را باز میکنید کلید خور سایت رو بالا میبرید منظورم همون امار بازدیده سایت یا کانال هست من و تو و بقیه با ورود به سایت و کانال تلگرامی و بالا بردن امار اون بی اختیار داریم سایت وکانال را حمایت میکنیم و ان ها رو تشویق به ادامه کار می کنیم و انها هم برای ثابت یا بالا نگه داشتن بازدید کننده هاشون نیاز به دخترو پسر و زن ومردهایی دارن که مطابق میل اونها فرمان پذیر باشند انسان هایی که با اختیار ویا با ترفندهای شیطانی ونفسانی به این باتلاق کشیده می شوند و بقیه ماجرا رو هر کسی می تونه حدس بزنه...
حالا تصور کن زمانی رو که من و تو و بقیه وارد این سایت ها نشویم ...

با سلام و تشکر از ارتباطتان

با سلام و تشکر از ارتباطتان با شهر سوال!

بیننده گرامی،
به نکته قابل توجهی اشاره کردید که نشان از دقت بالای شما دارد.

درست فرمودید که نباید ما کمکی برای بیشتر دیده شده این سایت ها بکنیم تا مبادا این بازدیدهای افراد، باعث بالاتر قرار گرفتن این سایت ها شود و مشکلات دیگری را بوجود آورد.

۵ مرحله اعتیاد را خدمتتان تقدیم می داریم تا ببینید که ترفندهای شیطانی چگونه خودش را نشان می دهد:
از نظر دانشمندان، مراحل اعتیاد به پورنوگرافی به ۵ مرحله (مواجهه، اعتیاد، افزایش، حساسیت زدایی و عمل) خلاصه می شود:
مرحله مواجهه: بیشتر افرادی که به پورنوگرافی اعتیاد دارند، دیدن و تماشای فیلم های مستهجن را از سنین پایین شروع می کنند.

مرحله اعتیاد: در این مرحله فرد مبتلا نمی تواند از دیدن و تماشای فیلم مستهجن اجتناب کند.
مرحله افزایش: در این مرحله روزبه روز میزان دسترسی افزایش می یابد و بیمار نمی تواند از آن دست بکشد.

مرحله حساسیت زدایی: در این مرحله دیگر بیمار با دیدن فیلم و تصاویر مستهجن مانند اوایل تحریک نمی شود بنابراین سعی می کند با استفاده بیشتر و متنوع تر از مواد پورنوگرافی به حساسیت اولیه دست پیدا کند درحالی که دیگر این اتفاق نمی افتد.

مرحله عمل: در این مرحله فرد از دنیای پورنوگرافی خارج و وارد اعمال پورنوگرافیک می شود.

موفق باشید.

خیلی ببخشید . من امروز به یک

خیلی ببخشید . من امروز به یک سایت مستهجن رفتم. و عکس ها و فیلم های تجاوز را به عمد دیدم. یعنی فیلم هایی که هم به مرد ها تجاوز شده و هم به زن ها تجاوز شده را عمدا دیدم. با این که این ایام . ایام فاطمیه هست و من هم صحنه های تجاوز به زن ها و مرد ها رو به عمد دیدم. راه بخشیده شدن گناه من چیه؟ آیا حق الناسه؟ و این که آیا گناه من فقط با توبه بخشیده میشه؟ یا باید کار دیگه ای انجام بدم؟ ممنون میشم اگر سریع تر به سوال من پاسخ بدهید.

تصویر سید پاسخگو

با سلام

با سلام
دیدن فیلم ها و عکسها مستهجن در سایت ها حرام است ولی چنانچه کسی این کار بکند حق الناسی بر ذمه ایشان نیست و فقط باید از کار خود توبه و استغفار کند.
موفق باشید.

با سلام. ببخشید من در ۴ تا

با سلام. ببخشید من در ۴ تا نظر بالاتر گفته بودم که بر روی دیوار اتاقم آیت الکرسی چسبیده . چند تا قرآن هم در همان اتاق است. و من در آن اتاق چند بار صحنه ی مستهجن و فیلم های مستهجن دیدم و بار ها خود ارضایی کردم. و شما کامل توضیح دادید که با توبه بخشیده میشه. ولی این رو یادم رفت بگم که من در همان اتاقی که آیت الکرسی به دیوارش چسبیده بود و چند تا قرآن هم در اون اتاق بود . صحنه ها و فیلم های تجاوز را هم دیدم. آیا حالا فرقی دارد؟ یا این هم با همان توبه بخشیده میشود؟ ببخشید که دوباره سوال کردم. فقط می خوام خیالم راحت باشه.

تصویر پاسخگو

با سلام

با سلام
با توبه واقعی و جدی ، همه گناهان بخشیده می شود . انسان بعد از توبه باید همه سعی و توان خود را به کار گیرد تا دوباره در دام شیطان و نفس امّاره گرفتار نشود .

با عرض سلام .الان من یه مدتی

با عرض سلام .الان من یه مدتی هست که اب منی پس از خروج شبیه به دونه های پاستبل و برنج هست و ...،یعنی اگر خودارضایی نکنم این دونه های سفت شده منی در داخل لوله اصلی انباشته میشه و ممکن هست که برای همیشه نتونم بچه دار بشم و کلا مسدود میشه . حالا این امام صادق ما بازم میتونه بگه من دارم گناه میکنم؟؟؟ایا بجز خروج دادن این دونه های منی سفت شده راهی بجز خودارضایی هست یا نه ؟ ما که نفهمیدیم خدا برای چی شهوت رو گذاشت که انسان ... بشه.

تصویر پاسخگوی احکام

سلام

سلام

تشکر از ارتباط شما

بل این توجیه شما دلیلی بر مجوز داشتن خودارضایی نیست و چون این کار را انجام میدهید این اتفاق می افتد . خودارضای برای شما هم حرام است.

واقعا که شما با نشون دادن

واقعا که شما با نشون دادن سختگیری های بیجاتون حوونارو از دین زده میکنین خود ارضایی یه اقدام بیولوژیکه که اگه کسی به بلوغ رسیده باشه انجامش نده عجیبه حالام که موقعیت ازدواج نو جوونا جور نیس بیچاره ها بی اراده کشیده میشن سمت اینکار و شماها هم با حرفاتون اینطور نا امیدشون میکنین من دوره نوجوونیم به خاطر همین حدیث امام صادق یه نزدیک بود کافر شم

تصویر soalcity

سلام

سلام
ما احکام دین را می گوییم. هر کس که دشمنی شیطان و نفس اماره را فهمید، و درک کرد که سعادت او در پیروی از دستورات الهی است، به این احکام ملتزم می شود.
و آنکه ایمان آورده است، باید بداند ایمان به صرف ادعا نیست. بلکه باید التزام خود را در شرایطی که همه چیز بر وفق مرادش نیست، نشان دهد. هر چند با یک گناه کسی کافر نمی شود و خدای متعال راه توبه و جبران را باز گذاشته است. که البته برای توبه، باید متواضع و پشیمان بود. نه آنکه مثل شما با جسارت در مقابل خدا، از کار زشت خود دفاع کند.
و اگر شما بر اثر اصرار بر یک فعل زشت آن را بسیار عادی می بینید، باید توجه کنید که رفتار شما آن را برایتان عادی کرده است. و الا مثلا فرض کنید، جوانان و نوجوانانی که در دفاع مقدس شرکت داشتند، اصلا فکر چنین گناهی هم به ذهنشان خطور می کرد؟

سلام

سلام
من قبول دارم خودارضایی حرام و گناه است،آیا اگر توبه کنم ودیگر آن کار را انجام ندهم بخشیده میشوم؟ اگر بار ها توبه کنیم و دوباره همون گناه رو انجام بدیم چی؟ چه مشکلاتی پیش میاد؟آیا میتوانیم ازدواج کنیم ؟ در تحصیلات چه مشکلی پیش میاد؟ اگر بخواهم شغل رسمی داشته باشم حتما باید باکره باشم؟یعنی کسی که این اشتباه رو می کنه از همه ی موقعیت های زندگی محروم میشه و باید تا آخر عمرش گریه کنه؟
تو رو خدا زود تر جواب بدین خواهش می کنم دارم دیوونه میشم میخوام تحصیل کنم و درس بخونم اما میترسم آخرش شغل رسمی بهم ندن خواهش می کنم زود جواب بدین.ممنون

با سلام و تشکر از ارتباطتان

با سلام و تشکر از ارتباطتان با شهر سوال!

پرسشگر گرامی،

این مسأله ارتباطی به شغل آینده شما ندارد، گرچه ممکن است تبعاتی چون ضعف اراده، مشکلاتی را برایتان بوجود آورد!
معمولاً شناخت عواقب و آسيب هاي ناشي از اين بيماري، مهم ترين عامل بازدارنده است زيرا كسي كه آسيب شناسي دقيقي از آن داشته باشد. دغدغه فكري و حساسيت روحي شديدي در او ايجاد مي شود و موجب مي گردد كه با عزم و اراده قوي، آن عادت را رها نسازد. مهم داشتن اراده راسخ است كه حيات و هويت آدمي به عزم و اراده او است. پس در قدم نخست برای آشنایی با آسیب های خودارضایی، به سایت پاسخگو و دیگر سایت های مرتبط مراجعه کنید و آسیب ها و عوارض ناخوشایند آن را شناسایی کنید.

مشاهده فیلم های مستهجن و جنسی، تحریک کاذبی را در انسان به وجود می آورد و میل جنسی را در انسان افزایش می دهد و به صورت قهری باعث تشدید میل جنسی انسان می گردد، بهترین راه برای کنترل غریزه جنسی و نگه داشتن آن در سطح نرمال، عدم تماشای این گونه فیلم ها می باشد. اما در کنار آن باید ریشه یابی گردد و علت گرایش شما به مشاهده و تماشایی فیلم های مستهجن مشخص گردد. تا مشکل شما ریشه ای حل نگردد، راهکارهای درمان و ترک خودارضایی، مؤثر واقع نمی شود.

احساس گناه افراطی به هیچ وجه مطلوب خدا و دین نیست، بلکه احساس گناه فزاینده در راستای وساوس شیطانی است. احساس گناه یکی از بزرگ‌ترین منابع اضطراب‌زاست به نیکی می‌توان دریافت که همین احساس گناه بیش از حد زمینه‌ای برای خودراضایی بیش تر فراهم می‌آورد، پس با بالا بردن سطح عزت نفس و اعتماد به نفس و امید به لطف و بخشش بیکران الهی به تعدیل احساس گناه بپردازید. احساس گناه تا حدی خوب و مفید که فرد را به سمت جبران خطایا از طریق انجام اعمال نیک و خداپسندانه رهنمون سازد، نه آن که ناخواسته موجب اضطراب بیش تر شده و به گناه بیش تر سوق دهد.

با پرهیز از هر گونه خودسرزنشی وخود ملامتگری به یادداشت نکات مثبت خود بپردازید، شما هزاران نکته مثبت دارید که نباید با بزرگنمایی نکات منفی‌تان به بوته فراموشی سپرده شود.

موفق باشید.

ممنون که جواب دادین

ممنون که جواب دادین
آخه من شنیده بودم آزمایشاتی هست که نشون میده طرف باکره هست یا نه ، و زمانی که یه خانم مجرد بخواد شغل رسمی داشته باشه باید حتما باکره باشه اونوقت در اثر خود ارضایی پرده بکارت پاره میشه یا نه؟
تو آزمایشات ازدواج چی؟
در ضمن من فیلم های مستهجن نگاه نکردم فکر می کردم این کارو خودم کشف کردم ولی پس از مدتی فهمیدم این کار حرامه و آسیب های زیادی داره
الان دارم تمرین می کنم ترکش کنم
ممنون میشم این سوالم رو هم پاسخ بدین ممنون از سایت خوبتون

با سلام و تشکر از ارتباطتان

با سلام و تشکر از ارتباطتان با شهر سوال!

خواهش می کنم! شهر سوال متکفل پاسخگویی به سوالات شما پرسشگران گرامی است.

پیرامون سوالی که پرسیدید باید خدمتتان عرض کنم که:
بله آزمایشاتی معین شده است که باکره گی زنان را تأیید می کند.
اما در مورد اینکه شغل رسمی داشتن منوط به این مسأله حرفی بی اساس و بی پایه است!

در آزمایشات ازدواج چنین برنامه و تشخیص وجود ندارد.

حال که اینگونه مشکلات را تمام شده می دانید، بهتر است به روال عادی زندگی خود برگردید و از هیچ چیز نهراسید. خدای متعال پشتیبان شماست!

پیروز باشید.

با سلام خدمت دوستان عزیز راه

با سلام خدمت دوستان عزیز راه هایی برای جلوگری از خود ارضایی هست لطفا راه هارو جلو بریدو کامل کنید و از خدا طلب بخشش کنید خدا الرحمن الراحمین میبخشه و به فکر عاقبت کاری که میکنید باشید

سلام دوستان.چندتا سوال داشتم

سلام دوستان.چندتا سوال داشتم.اگر سایت ویکیپدیا درمورد خودارضایی(به زبان انگلیسی)زو بخونین گفته که هیچ مشکل سلامتی نداره.خیلی از سایتای خارجی میگن.در کنار اون چجوری میتونه این همه ضرر داشته باشه و رابطه جنسی با همسر ضرر نداشته باشه؟دوستان مذهبی لطفا منو دشمنی ندونین که دارم میگم حلاله دارم سوال میکنم!

تصویر مشاور شهر سوال

با سلام و احترام. دوست عزیز،

با سلام و احترام. دوست عزیز، شاید اگر ما و شما خودمان را تابع فرامین الهی نمیدانستیم یا از هیچ دین و مذهبی پیروی نمی کردیم در چنین مواقعی کمتر دچار سردرگمی میشدیم و به راحتی به حرف دیگران اعتماد میکردیم، (و البته شاید هم این سردرگمی بیشتر میشد) ، اما واقعیت این گونه نیست. بقول کاپلان و سادوک در کتاب خلاصه روانپزشکی داستان حذف همجنس گرایی از فهرست اختلالات روانی را اگر بخواهیم کامل بخوانیم، توجه به نقش روانپزشکان، روانشناسان و روانکاو ها کافی نیست. تصویر کامل تر حاصل نمی شود مگر با در نظر گرفتن افکار فلاسفه ای مثل بوزول و فوکو، فعالان اجتماعی نظیر هاروی میلک، و تغییر سبک زندگی انسان مدرن خصوصا پس از انقلاب جنسی از دهه ۶۰ میلادی...در همان جاها هم هنوز مجادلات مثلا در قالب درمان های تغییر جنسیت ادامه دارد؛ درمان هایی که انجمن های مذهبی پیگیری می کنند و انجمن های علمی به واسطه پیامد هایی مثل افسردگی وخودکشی شدیدا نهی می کنند. بحث های اجتماعی و سیاسی پیرامون این پدیده در آمریکا و اروپا هنوز بحث برانگیز است....
نکته مهم آن است که همجنس گرایی (به عنوان یک گرایش درونی ) به خودی خود حرام و ممنوع نیست! آنچه در شرع مقدس اسلام حرام بوده و هست، همجنس بازی است.یعنی رابطه جنسی و شهوت آلود با همجنس. اکثریت قریب به اتفاق افرادی هم که در این زمینه ادعایی دارند در واقع همجنسگرا نیستند بلکه به همجنس بازی تمایل دارند. چه این که همجنس گرایی به عنوان یک گرایش درونی، با یک ادعا ثابت نمی شود وبا معاینات مختلف روانی و آزمایشات بالینی به اثبات می رسد.
از سوی دیگر توجه داشته باشید که ویکی پدیا یک منبع قطعی برای تمام مسائل نیست، صرفا یک دائره المعارف باز است که قابل ویرایش برای همگان نیز هست. از سوی دیگر همانطور که عرض شد. اطلاعات ویکی پدیا هر لحظه ممکن است تغییر کند. حتی اطلاعات علمی نیز ثابت نیستند. همین همجنس گرایی تا چند سال قبل از سوی انجمن روانشناسی امریکا ودر کتاب معروف DSM به عنوان یک اختلال روانی محسوب می شد و اخیرا در نسخه ۵ این کتاب، این مسئله از اختلالات حذف شد. این خصوصیت علم است که تغییر پذیر است. حتی هنوز جنجالها حتی در سطح علمی نیز پایان نپذیرفته و علیرغم تبلیغات گسترده حامیان این مسئله در رسانه های مختلف علمی و سینمایی و خبری، شواهد علمی بر خلاف آن نیز وجود دارد. این درحالی است که فارغ از همه این هیاهو های جنجالی، ما به طور قاطع اعتقاد داریم احکام قطعی خداوند متعال در اسلام، اولا بر اساس شناخت خالق هستی از مخلوقاتش و بر اساس مصلحت بندگان از جانب خداوند تأسیس شده است و ثانیا این احکام با تغییر مطالب مقالات و کتابهای علمی، تغییر نمی کنند. البته ممکن است دانش بشری به مصلحت و راز هر حکم خداوند دست یابد و ممکن است این مسئله هنوز انجام نشده باشد، چنانچه از ابتدا تا کنون نیز همینطور بوده است. اما قطعا این رفتار ضرری (یا فردی یا اجتماعی و ...) داشته که در اسلام حرام شمرده شده است. این مسئله هم که رابطه با همجنس با رابطه با همسر مقایسه شود این مسئله را حل نمی کند، چون اگر این مقایسه درست بود، باید روابط نامشروع با همسران دیگران نیز (به فرض نداشتن ضرر) بلامانع می بود! درحالیکه قطعا این مسئله حرام و ممنوع است. (البته ممکن است پس از گذشت دورانی، باز عده ای در قالب علمی یا رسانه ای از چنین روابطی نیز طرفداری کنند و یا حتی آن را برای جوانان مفید بدانند!! اما حکم و قانون خدا با این گونه حرکت ها تغییر نخواهد کرد)
ما نیز به سوال ایجاد شده برای شما احترام میگذاریم و به شما حق میدهیم در این آشفته بازار اطلاعات و رسانه، چنین سوالی برای شما پدید بیاید.
موفق باشید.

سلام خدمت شما من چهار سال است

سلام خدمت شما من چهار سال است که خود ارضایی میکنم راه دیگه ای هم برای دفع شهوت ندارم نه پول برای زن صیغه کردن و... یک بار سعی کردم خدوم را کنترول کنم از مدرسه ۱ ماه اخراجم کردم و باالتماس و خواهش دوباره به مدرسه رام دادن به نظر شما من چیکار باید بکنم

تصویر مشاور شهر سوال

سلام.

سلام.
سوال شما خیلی کلی و مبهم است. پاسخ شما در متن ابتدایی آمده است. آن را به دقت مطالعه بفرمایید.
ضمنا همه راههای درست و شرعی ارضای نیاز جنسی لزوما نیاز به پول ندارد (هرچند متاسفانه این راهها به دلایل اجتماعی و فرهنگی ما دشوار هستند).
موفق باشید

اگه یه دختری هیچ خواستگاری

اگه یه دختری هیچ خواستگاری نداشت و خیلی گرم بود باید چه غلطی کنه؟ ... اگه این دین الهی هست برای اون بنده خدا هم باید حکم درست حسابی داشته باشه که بتونه راحت زندگی کنه ..‌. اصلا فکر کنید تو یه جامعه ای تعداد مردها بیشتر بود از زنهاش یا اصلا تو کل کره زمین تعداد مردها بیشتر بود و همه هم مسلمون بودند اونوقت مردی که بی زن میمونه باید چیکار کنه نمیتونه زن یکی دیگه رو به همسری بگیره که؟ باز اگه برعکسش بود شما میگفتین راه حلش چند همسریه. مگه همه چیز سکسه آخه؟ تو رابطه با یه نفر هزارجور مساله دیگه هست. من خودم میخواستم شوهرم اهل مطالعه باشه علایقش شبیه من باشه. در حد خودم باهوش باشه و وضع مالیشم برام زیاد مهم نبود. ولی اصلا آسون پیدا نشد واسم ... اونوقت اکه صیغه میشدم دیگه هیچکس منو نمیخواست ... حالا که من این گناه رو انجام دادم و ولی فقط وقتایی که نیاز داشتم این کار رو کردم و بعدشم همونی که میخواستم رو پیدا کردم ... من خیلی سعی کردم ترک کنم ولی از یه جا به بعد دیگه دیدم نمیشه فقط در حدی که لازم بود اینکارو کردم و خودمو تحریک نکردم هیچوقت فیلم غیراخلاقی ندیدم و ... ولی بازم با این حرفا میلش بود. تازه من اصلا ادم بیکاری نیستم و سرم خیلی شلوغ بوده همیشه. به نظرم این حرفا اصلا منطقی نیست. عملی نیست. به خدا قسم برای خیلیا عملی نیست. ازدواج اصلا الکی نیست اگه ادم اشتباه کنه ضربه اش تا آخر عمر با آدم میمونه. من از خدام بود ۲۰ سالگی ازدواج میکردم ولی کسی که بهم بخوره نبود اون موقع. اصلا فرض کنین تا اخر عمر پیدا نمیشد. امام علی گفته یا دوست پیدا نکنید یا با کسی دوست شید که از تنهاییتون بهتر باشه. همسر ادم نزدیکترین دوست ادمه از دید من و خیلیا. خداییش ولی الان با کسی که ازدواج کردم خیلی خیلی خوبم و خیلی شبیه هم هستیم و رابطه امون عالیه. حالا اگه من زود ازدواج کرده بودم دیگه رابطه الانم رو تجربه نمیکردم چه بسا شکستم میخوردم چون اخلاقای عجیب غریب زیاد دارم که هرکسی نمیتونه تحملم کنه.

تصویر مشاور شهر سوال

با سلام و احترام خدمت شما

با سلام و احترام خدمت شما کاربر محترم شهر سوال!
خواهر گرامی، ضمن تشکر از اظهار نظر شما، چند نکته را ذکر میکنیم:
اول، این که احکام الهی بر اساس شناخت کامل خداوند از مخلوقاتش و نیازهای آنان بنا شده! طبیعتا کسی که دستگاهی را ساخته باشد از سایر افراد آگاه تر است نسبت به تمام پیچیدگی های آن!
دوم، توجه داشته باشیم که قوانین و قواعد دست و پاگیر خودمان را نباید به گردن خداوند متعال بیاندازیم! خداوند برای ارضای نیاز جنسی (مانند تمام نیازهای دیگر و شئون زندگی) قواعدی بیان فرموده که به طور کلی میتواند گفت و هدف اصلی، قاعده مند و ضابطه مند بودن این روابط است یعنی این که روابط از حالت حیوانی و بی قاعده خارج شود! این که هرکسی هرجا هوس کرد هر کاری را با هر کسی انجام دهد دقیقا قانون جنگل و حیوانات است! اما این که هر کاری بر اساس قواعد و قرارداد باشد طبیعتا از نظر عقل و منطق هم پذیرفته تر خواهد بود. در مثال ما، خداوند فرموده نیاز جنسی خود را ارضاء کنید اما نه بی قید و بند! بر اساس یک قرارداد که عقد (موقت یا دائم) هم بخشی از آن است (همانطور که مهریه و سایر مسائل هم بخشی از آن است). این که در حال حاضر به هزاران دلیل عرفی و اجتماعی و غیره و غیره، ما به یک عقد ساده و شروط ساده اکتفا نمیکنیم و آغاز یک ازدواج دائم را از یک فرایند ۱۰ دقیقه ای، به یک فرایند یک تا ۱۰ ساله تبدیل کرده ایم، قطعا تقصیر خداوند متعال نیست!
سوم، برخی مفروضات شما هرچند در حد فرض و فکر کردن بد نیست اما واقعا یک فرض است! این که فرض کنیم مثلا همه مردهای دنیا بمیرند یا همه زنها بمیرند یا مثلا فرض کنیم در یک دوره همه افراد دوجنسی به دنیا بیایند یا هزاران فرض دیگر... قطعا دلیل نمی شود با این فرض ها بتوانیم آفریدگار را محاکمه کنیم!
چهارم، ما هم مانند شما معتقدیم که ازدواج اصلا الکی نیست و لازم است با دقت در مورد آن تصمیم گرفت، البته در حد منطقی، نه افراطی و نه تفریط! قطعا اوضاع جامعه در دوران ما به گونه ای است که نمیتوان به سادگی صدسال پیش در مورد همسر دست به انتخاب زد، چون ارتباطات بسیار گسترده و همه گیر شده، انتظارات و توقعات بالا رفته، و هزاران متغیر مختلف به متغیرهای اصلی ازدواج اضافه شده است! البته باز هم تأکید میکنیم که با همین شرایط سخت هم میتوان ساده گرفت و ساده برگزار کرد و ساده انتخاب کرد و در نهایت به سادگی به آرامش رسید.
آرزوی ما سلامتی و آرامش شماست.
موفق باشید.

من گفتم فرض کنیم همه مردها

من گفتم فرض کنیم همه مردها بمیرند؟؟؟؟ فرض اینکه تعداد مردها بیشتر باشه فقط فرضه؟؟ تو چین تعداد مردها از زنها خیلی خیلی بیشتره و مردهاشون به سختی همسر پیدا میکنند همچنین تو کانادا ... فرض اینکه یه دختر خواستگار نداشته باشه هم فقط فرضه و اتفاق نمیفته؟؟؟ شاید صورتش سوخته باشه و هیچکس نخواد باهاش رابطه داشته باشه ... خیلی جالبه که اینا رو فرضهایی میگیرین که امکان نداره اتفاق بیفته!!!
والا منم ساده میگرفتم برای ازدواج خودم و معیارهایی که داشتم غالبا مربوط به شخصیت همسرم بود ولی ۶ سال طول کشید تا اونی که من میخوام پیدا شه . کسی که به من بخوره و من رو ببینه یعنی تو شرایطی قرار بگیریم که من رو ببینه و اینکه از من خوشش بیاد ممکنه خیلی دیر اتفاق بیفته یا اصلا اتفاق نیفته ...
اینکه میگین "سختگیری ما ادمها به خدا ربط نداره" رو من چیکار کنم الان. من سعی میکردم عقلانی انتخاب کنم و سختگیر نباشم ولی وقتی خانواده پسرها سخت میگرفتن و این همه ما رو اذیت میکردن و خیلی از دخترها همینطوری هستند و میگن که خانواده پسرها مخصوصا مادرشون خیلی اذیت میکنند ما رو. خدا میگه این به من ربطی نداره؟؟؟ اگه به خدا ربط نداره به منی که میخوام آدم وار زندگی کنم خیلی ربط داره!!!!! خدا چه راحت خودشو میکشه کنار!!!! خدا میگه به من ربطی نداره که دیگران اینطوری به تو ضربه میزنند و لی تو غلط میکنی دست از پا خطا کنی. دلم خواسته میل جنسی رو تو وجودت بذارم.
اصلا خدا اینطوری نیست شما اینطوری نشونش میدید. خدا گفته بیشتر از وسعت بهت تکلیف نمیکنم.

تصویر مشاور شهر سوال

با سلام و احترام.

با سلام و احترام.
ضمن تشکر از توجه شما نسبت به شهر سوال و اظهار نظرتان، صرفا به جهت این که نسبت به انداختن تقصیرها به گردن خدا خیلی اصرار دارید این نکته را متذکر می شودم که ، فرض کنید (فقط فرض) بنده از بالای یک برج خودم را به پایین پرت کنم، و بگویم خدا چرا خودتو کنار کشیدی!!!؟ یا از یک زاویه دیگر فرض کنید که شما در حال رانندگی و با رعایت کامل قوانین، در حال عبور از چهارراه هستید درحالیکه چراغ سبز است، در همین حین، خودرویی از سمت مخالف چهارراه (با چراغ قرمز) با سرعت به سمت شما می آید و با شما برخورد میکند، و اینجا جایی است که شما میگویید خدایا چرا خودتو کنار کشیدی؟
البته ما معتقدیم خداوند اگر اراده کند قدرت هر کاری را دارد و خیلی اوقات هم با لطف و عنایت خدا بسیاری از این گونه اتفاقات ختم بخیر می شود اما این بدان معنا نیست که ما تمام تقصیر را به گردن خدا بیاندازیم و به سادگی خودمان (یعنی من و شما و اطرافیان و جامعه) را کنار بکشیم!!!
موفق باشید

من اختیاری نسبت به بقیه

من اختیاری نسبت به بقیه انسانها ندارم. من فقط اختیار خودم رو دارم. وقتی خانواده یک پسری اذیت میکنه دختر و خانواده اش رو اون دختر چیکار میتونه بکنه؟ اینکه میگید خودمان (یعنی من و شما و اطرافیان و جامعه) من نمیفهمم به نظر شما من میتونم برم داخل مغز یک نفر رو تغییر بدم؟ من فوقش بتونم برادر و خواهر و بچه خودم رو هل بدم به سمت اینکه درست انتخاب کنند و سختگیری الکی و مسخره نداشته باشند همین و بس.... این حکم عملی نیست. شما برای خودت اتفاق نیفتاده لابد که این رو میگی. وقتی دیگران بیان دختر یا پسرتون رو با سختگیری اذیت کنند میفهمید که اینجا دیگه فقط به خدا ربط داره چون مثلا شما دارید سعی میکنید خوب زندگی کنید و دیگران سطح پایینند. و من میگم که خدا همچین حکمی نمیده که فرضا یه انسانی که خودش افریده و غرائض در وجودش گذاشته و هیچ شرایط ازدواج هم براش وجود نداره اصلا کسی ازش خوشش نمیاد این میل آزارش بده و زندگی عادیش رو مختل کنه. من هرگز نگفتم من راه غلط رو میرم و به خدا شکایت میکنم چرا خودت رو کنار کشیدی. بلکه من گفتم وقتی من میخوام خوب زندگی کنم ولی مردم جامعه من انسانهای پرتوقع و مادیگرایی هستند در این صورت دیگه من فقط خدا رو دارم که بهش بگم مشکلم رو حل کنه. و اون نمیتونه به من بگه به خودتون ربط داره و غریزه ای که تو وجودت گذاشتم هم خودت باید باهاش کنار بیای. نمیدونم از این واضح تر چطوری میتونم بگم. اینکه بقیه پر توقع و سختگیر و مادیگرا هستند به من چه ربطی داره؟ خدا به من گفته که تو مسئول عمل خودت هستی. من میخوام خوب زندگی کنم معلومه فقط خدا رو میشناسم اون باید به من بگه که منی که میخوام خوب زندگی کنم چرا باید از همه طرف راهم بسته باشه؟ از نظر من خودارضایی حرام نیست و خیلی بهتر از این هست که ادم به هزار آلودگی گرفتار بشه.

من نگفتم با هر کسی و هرجا که

من نگفتم با هر کسی و هرجا که شد هر کاری که یه نفر دلش خواست انجام بده دیگه توهینه این. منم میفهمم که این اصلا امکان نداره. و در یک جامعه انسانی خیلی بده که ادمها به این شکل زندگی کنند ... خودارضایی چه ربطی به رابطه با دیگران داره که این مثال بدیهی رو میزنید ؟؟
این اشتباهه که آدم بخواد با هم سطح خودش از نظر فکری ازدواج کنه؟ کی گفته که ازدواجهای دوره های قبل از ما موفق بوده؟ چون ساده میگرفتن لزوما موفق نبودند... من مادر و پدر و عموها و خاله های خودم رو دارم میبینم که چه اشتباهاتی کردن در انتخابشون. تازه ادمهای بدی نیستند ولی جفت مناسب هم نیستند. خربزه و عسل خوبند ولی با هم نباید خوردشون! میخواین چند نمونه از اشتباهتی که کرده اند براتون بگم که ببینید سختگیری چقدر لازمه تو ازدواج؟ امام علی میگه وقتی جامعه ای نااهل زیاد داره، خوش بینی و ساده گیری اشتباهه!! تازه راجع به دو نفر که جفتشون ادمهای خوبی هستند هم باید سختگیر بود.
دو نفر رومیشناسم که یکی درونگرا بود به شدت و دیگری برونگرا بود و به خاطر همین تفاوت نمیتونستند همراه خوبی برای هم باشند. یکی اهل سفر بود یکی دلش میخواست فعالیتهای اروم داشته باشه. میدونید چقدر اختلاف پیش اومد بینشون. پدر و مادر خودم اختلاف فرهنگی داشتند و به نظر من اشتباه کردند که هم خودشون رو توی سختی انداختند هم روی زندگی ما تاثیرات بدی گذاشتند. زن دیگه ای رو میشناسم که خانواده همسرش اذیتش میکرده. هزاران مورد هست ... سختگیری خیلی لازمه چون ادمها بد شدند و من که میخوام عین آدم زندگی کنم باید سخت بگیرم!
خیلی دخترها هستند که میگن تا به حال هیچ خواستگاری نداشته اند ... چرا این همه صحبت کردید ولی یه کلمه راجع به این فرض من حرفی نزدید؟؟ من کی گفتم که فرض کنیم همه مردها بمیرن؟؟ چرا سفسطه میکنید؟ من گفتم تعدادشون بیشتر باشه. مثلا تو چین و کانادا تعداد مردها خیلی بیشتر از زنها هست. این فرض خیلی عجیب غریب نیست!

سلام..

سلام..
من ی دختر نوزده ساله هستم..ک متاسفانه از ده سالگی خود ارضایی میکردم..حدود سه ماهه ک تو اینستا زیر پستای مستهجن کامنت میذاشتم و خب این کامنتا ممکن بوده باعث تحریک بعضی ها بشه..من میدونم حق الناسه و پشبمونم ..میخوام بدونم چطور میشه ازین حق الناس خلاص شد؟من ک ب اون آدما دسترسی ندارم..و عایا خدا منو میبخشه؟... لطفا حتما جوابمو بدین..حالم خوب نیست

پرسشگر گرامی؛

پرسشگر گرامی؛
در ابتدا خدمت تان عرض کنیم که تا می توانید با بستن صفحه خودتان و پاک کردن کامنت ها این آسیب احتمالی را دفع کنید.
در ادامه بدانید که کسی که خدای نخواسته، مرتکب این اشکال شده است، واجب نیست از اشخاصی که گناهی برایشان ایجاد کرده است، حلالیّت خواسته و رضایت وی را بدست آورد؛ بلکه صرف پشیمانی و توبه از گناه و ترک این امور، کافی است.

و در آخر:
شما نباید از رحمت خداوند مأیوس شوید كه این خود گناهى است بزرگتر از جرم اولیه و چاره یأس و روى آوردن به ناامیدى از رحمت بیكرانه الهى نیست چاره كسب طهارت بیشتر و اهتمام جدى‏تر در اعمال عبادى و انجام كارهاى نیك و پسندیده است.

+موفق باشید.

سلام..

سلام..
ببخشید میشه چند تا راه حل خوب واسه ترک خودارضایی بگین..ممنون

پرسشگر گرامی؛

پرسشگر گرامی؛
روشهای موثر برای ترک خود ارضایی:
سه نكته‌ی مهم مشترك برای تخفیف و درمان میان همه‌ی امراض و عادات وجود دارد:

• در درمان هر بیماری یا ترك هر عادت، مهم‌ترین قسمت عزم و اراده‌ی فرد برای درمان و ترك عادت است.
• عدم یأس و ناامیدی برای ترك و ایمان به علاج آن.
• در نظر گرفتن زمان برای ترك و درمان.

۱. نخستین گام برای درمان یا ترک خودارضایی، اعتقاد و ایمان به درمان‏پذیری خودارضایی و دوری از یأس و ناامیدی است. اما رسیدن به نتیجه و ایجاد هرگونه تغییر و دگرگونی نیازمند گذشت زمان، انتخاب راه صحیح و به كارگیری دقیق دستورها است. از همه اینها مهم‏تر، اراده و خواست فرد، نقش كلیدی و محوری را ایفا می‏كند. درمان و چاره جویی باید منطبق با خواست فرد باشد؛ زیرا تا وقتی كه او نخواهد، می‏توان با قاطعیت گفت كه درمان نخواهد شد. بنابر این بیمار اگر بخواهد، می‏تواند بر بیماری اش غلبه كند و جمله معروف – خواستن توانستن است- عین حقیقت است.
۲. تلاش برای تقویت اراده از گام‏های مهم در ترک خودارضایی است.نگویید اراده از ما سلب شده است! ممكن است اراده انسان ضعیف شود؛ ولی هیچ گاه از بین نمی‏رود. نشانه اینكه هنوز اراده باقی است، این است كه شخص عمل خودارضایی را در حضور دیگران و در هر شرایطی انجام نمی‏دهد. برای تقویت اراده، راه‏های زیادی پیشنهاد شده كه از جمله آنها تلقین به خود است. اراده همچون نهالی است كه باید آن را پرورش داد تا به مرحله خودشكوفایی و ثمردهی برسد. ویكتور پوشه – روان شناسِ فرانسوی – می‏گوید: افراد مبتلا به خودارضایی، هر روز به دفعات مختلف با تمركز فكر به خود بگویند: «من به خوبی قادرم این اعتیاد را از خود دور كنم، من قادرم». تكرار این عبارت ساده، اثر عجیبی در تقویت اراده و روحیه دارد. پل ژاگو بر آن است كه: تلقین، قبل از خواب نیز مؤثر است.
- برای ترک خودارضایی بهتر است ورزش کنید.معروف است که ورزشکاران نسبت به مسائل جنسی کم علاقه هستند چون ورزشکاران مقدار فراوانی از انرژی های فکری و بدنی خود را به ورزش اختصاص می دهند به همین دلیل برای جلو گیری از تحرکات جنسی برنامه ورزشی بسیار مهم است . افراد معتاد به خودارضایی معمولا آدمهای منزوی و کم تحرک و گوشه گیری هستند که همین عوامل تحرک جنسی را در آنها تشدید می کنند که راه مبارزه با آن ورزش است .
۳. سعی شود شكم به هنگام خواب، بیش از حد معمول پر نباشد.
۴. برای ترک خودارضایی بهتر است از پوشیدن لباس‏های تنگ و چسبان اجتناب گردد.
۵.برای ترک خودارضایی بهتر است از نگاه كردن به مناظر، فیلم‏ها و تصاویر تحریك كننده، خودداری شود.
۶. از شنیدن و خواندن مباحث و مطالب جنسی و حتی شوخی‏های تحریك‏ كننده و فكر كردن در این امور، دوری شود.
۷. از خوردن مواد غذایی محرك، مانند خرما، پیاز، مرچ، تخم‏ مرغ، گوشت سرخی، و غذاهای چرب – اجتناب و به میزان ضرورت اكتفا شود.
۸. قبل از خواب مثانه تخلیه شود.
۹. از نوشیدن افراط گونه آب و مایعات پرهیز شود.
۱۰.برای ترک خودارضایی باید از دست ‏ورزی با اندام جنسی،اجتناب نمود و در هیچ شرایطی، نباید دست‏ ورزی كرد.
۱۱. هرگز نباید به رو خوابید.
۱۲. به منظور تخلیه انرژی – زاید بدن، به طور منظم و زیاد باید ورزش كرد.
۱۳.برای ترک خودارضایی بهتر است برای اوقات فراغت خود، برنامه داشته باشد و آن را با مطالعه، ورزش، عبادت و … پر كند.
۱۴. برای ترک خودارضایی بهتر است سعی کنید کمتر در مكانی خلوت و تنها و دور از نظر دیگران باشید. هرگاه مورد هجوم افكار جنسی واقع شدید، باید بلافاصله از مكان خلوت و دور از نظر دیگران خارج شوید و خود را به كاری سرگرم كنید. در این زمینه گفت و گو با دوستان، مشاركت در برنامه های جمعی بسیار مفید است. تلقین به شخص كمك می‌كند تا اراده‌ی خود را تقویت كند و به خود بگوید كه می‌تواند خودارضایی را كنار بگذارد.
۱۵. منحرف كردن فكر بسوی دیگری در صورتی كه تحریكی برای استمناء(خودارضایی) اتفاق افتاد.
۱۷. تنهایی، كلید اقدام به خودارضایی است. لذا برای ترک خودارضایی تنها نمانید.
۱۸. هر وقت به فکر خودارضایی افتادید به خود بگوئید که آلان خدا من را می بیند.
۱۹. هر وقت به فکر این کار افتادید به خود بگوئید که می خواهید در مقابل چه کسی گناه کنید
۲۰. هر کاری که شما را به فکر خودارضایی بیندازد آن کار را سریع ترک کنید.
۲۱. هر صحنه ای که شما را تحریک می کند آن صحنه را ترک کنید.

+موفق باشید.

سلام،

سلام،
من متاسفانه میل جنسیم کاملا فیزیکی هست. یعنی وقتی روی زمین نشستم و به لگنم فشار میاد حسی دارم که آزارم میده و اصلا قطع نمیشه تا زمانی که خودارضایی کنم. یعنی من تخیل جنسی به اون صورت ندارم و اصلا فیلم غیراخلاقی نمیبینم ولی نیازش شدیدا وجود داره وخیلی اذیتم میکنه و مزاحم درس خواندن و کارم شده. و با راهکارهایی که شما میفرمایید من نمیتونم مشکلم رو حل کنم چون کاملا حسش فیزیکی هست. فقط وقتهایی که خیلی خسته ام و فعالیت زیادی دلشته ام این مشکل نیست. ولی خب من نمیتونم همش بیرون باشم و مثلا برای درس خوندن و ... باید یک مکان ثابت رو انتخاب کنم.

پرسشگر گرامی؛

پرسشگر گرامی؛
میل جنسی انسان عبارت است از ظرفیت داشتن برای داشتن تجربه‌ها و پاسخ‌های شهوانی. گرایش جنسی فرد بر میل جنسی و کشش او به فردی دیگر مؤثر است. تمایلات جنسی می‌توانند جنبه‌های هیجانی، فیزیولوژیک یا معنوی داشته باشند. جنبه‌های فیزیولوژیک (بیولوژیکی) از تمایلات جنسی اشاره دارد به مکانیسم تولیدمثل و همچنین سائق‌های بیولوژیکی بنیادینی که در همه گونه‌هایی که توسط هورمون‌ها کنترل می‌شوند وجود دارند.
- تمایل جنسی معمول‌ترین رویداد جنسی در زندگی زنان و مردان به شمار می‌آید. تمایل جنسی حسی ذاتی است که با محرکهای درونی یا بیرونی برافروخته می‌شود و می‌تواند به یک رفتار جنسی آشکار منجر شود یا نشود. تمایل جنسی می‌تواند از طریق تصورات یا خیال‌پردازی شهوانی یا از طریق دیدن شخص جذاب برانگیخته شود. همچنین تمایل جنسی از طریق تنش جنسی یعنی تمایل جنسی که منجر به آمیزش جنسی نشده، نیز ایجاد می‌شود یا افزایش می‌یابد.

به نظر می رسد با وجود شرایط موجود، بهترین کاری که می توانید بکنید، مراجعه به روان پزشک می باشد.

+موفق باشید.

سلام،

سلام،
با دیدن تصاویر خاص و یا تخیل و تصورات جنسی میلش در من هم به وجود میاد و تحریک میشم و اینطوری نیست که بی حس باشم و کاملا میلم فیزیکی باشه. منظورم اینه که من در حال حاضر خودم خودم رو تحریک نمیکنم به دلیل اینکه درگیری فکری زیاد دارم. و سراغ فیلم و عکسهای خاص هم نمیرم چون مذهبی هستم. ولی خب میگم وقتی به لگنم فشار میاد موقع نشستن یا دراز کشیدن تحریک میشم چون جهاز جنسی‌ام تحت فشار قرار میگیره عصبهاش تحریک میشن همونطور که با دست زدن به کلیتوریس تحریک اتفاق میفته بعضی زنها هم با فشار به باسن تحریک میشن. برم پیش روان پزشک؟! اگر ۲۰۰ سال پیش زندگی میکردم دین اسلام به من میگفت برو پیش روانپزشک؟ روانپزشکی علم غربیه شاید به من بگه برو خودارضایی کن. اونوقت بازم از نظر شما باید برم پیش روانپزشک؟ همونطور که میدونیم از نظر غربیها خودارضایی ضرر نداره و ممکنه همچین درمانی رو به آدمی مثل من پیشنهاد بدن!!!!!!!!

پرسشگر گرامی؛

پرسشگر گرامی؛
شرایطی که در آن قرار دارید، حالت غالب در زنان نمی باشد، لذا برای کسب اطلاعات عمیق تر می بایست نزد روانپزشک بروید تا مطمئن شوید که این مسأله از کجا ناشی شده است.
در گذشته هم مشکلاتی بود که بعضاً تشخیص داده نمی شد و یا بعدا مشخص می شد که مشکل از چه قرار است.
ضمناً روانپزشک هایی که به موقعیت های دینی هم تسلط دارند، مشغول به کار است که می توانید به آنها مراجعه نمایید.

+موفق باشید.

سلام دوستای خوبم انقده گشتم

سلام دوستای خوبم انقده گشتم تا آخرش راه ترکشو پیدا کردم..... الان چندماه میگذره که پاک پاکم..اونم فقط با یه روش...روش نذر کردن....با خودم عهد کردم که اولین باری که رفتم خودارضایی کردم پنجاه هزار تومن بدم فقرا...بار دوم این جریمه دو برابر میشه و میشه مثلا صد تومن....حتی با وجود داشتن فضای لازم و فیلتر شکن و همه چی،اصلا سراغ این عمل نرفتم.با خودم گفتم که سراغشم رفتی اشکال نداره ولی فقط باید نذرتو ادا کنی... هر وقت افکار خودارضایی به ذهنم میاد ،با خودم میگم که دو دقه لذت خودارضایی، ارزش پرداخت پنجاه هزار تومن پول رو نداره پس سراغش نمیرم.این روشو امتحان کنید.شاید شما هم مثل من و چند تا از دوستام تونستید.ما تونستیم شما هم میتونید.مطمئنم

منم خود ارضایی میکنم

منم خود ارضایی میکردم
اولا استعداد عجیبی داشتم
الان تموم استعدادام به فنا رفت

نظرات