راه درمان اعتیاد به فیلم های مستهجن چیست؟

تصاویر مستهجن

دختری ۱۹ ساله هستم و اهل نماز و روزه و حجاب.. خیلی ناراحتم و دیگر نا امید چون اراده درستی ندارم شب قدر توبه کردم و برای اولین بار بیست و چهار روز دوام آوردم اما باز هم بعد از ماه مبارک همه چیز از اول شروع شد و بهتر نشد، بدتر هم شد و دفعاتش تقریبا شده هر روز یک مرتبه، واقعا دیگر هم از خودم هم از امام زمان و خدا خجالت می کشم. چون نمازهایم گاهی بخاطر نبود شرایط برای غسل قضا یا دیر می شود و خیلی از این بابت ناراحت هستم همیشه  می خواهم من را ببخشند ولی باز تکرار.
موارد شما را هم تا حدودی رعایت کردم خواستم ببینم آیا کسی بوده که توانسته ترک کند؟ چطور؟ بزرگ ترین مشکل من کنجکاوی بیش از اندازه و دیدن فیلم های غیر اخلاقی در اوایل نوجوانی و رفته رفته عادت به آنها بود و با این که در آن زمان نه حسی بود نه هیچ چیز دیگری جز کنجکاوی، ولی بعدا تاثیر منفی خودش را گذاشت و در ذهنم مرور می شدند.

همين كه متوجه گناه خود شده و قصد پاك شدن داريد، قابل ارزش و مايه تحسين است. به خاطر اين تصميم به شما تبريك مي گوييم.
تمام انسان‏ها در تمام دوره‏ هاي زندگي خويش مكلفند كه خود را اصلاح كرده، از ناپاكي پرهيز و دوري كنند. از گناهي كه مي‏ كنند، در پيشگاه خدا بخشش بطلبند، ولي آن چه در اين بين مهم به نظر مي‏ رسد و مي ‏تواند در تمام دوران شاخص شود، پرهيز از گناه در دوره نوجواني و جواني است.
تأكيد مي كنيم كه شما با يك توبۀ واقعي به زندگي عادي و بدون تنش برگرديد؛ توبه كننده، محبوب خداست، قرآن كريم فرموده: «ان الله يحب التّوابين؛(۱) يقيناً خداوند توبه كنندگان را دوست دارد.» و وقتي كه با توبه توانستيد رضايت الهي را بدست آوريد، قطعا رضايت امير المومنين(ع)، امام زمان(عج) و بقيۀ معصومين را بدست خواهيد آورد. به رحمت و محبت خداي متعال ايمان داشته باشيد؛ در روايتي از امام صادق(ع) آمده است:«اذا كان يوم القيامة نشر الله تبارك و تعالى رحمته حتى يطمع ابليس فى رحمته؛(۲) وقتى روز قيامت فرا مى‌رسد خداوند رحمت خود را آنقدر وسعت و گسترش مى‌دهد كه حتى شيطان نيز به رحمتش طمع مى‌نمايد.»
از شکسته شدن توبه خود نیز ناامید نشوید. «صد بار اگر توبه شکستی باز آی ». ناامید کردن انسانها کار شیطان است. پس وسوسه های او را کنار گذاشته و با امید و پشتکار بر اصلاح نفس خود اصرار بورزید.

- مطالبي را در قالب نكات خدمتتان عرض مي نماييم:
۱) تصاوير و متن‌هاي مستهجن، قدرت تخيل انسان را به كار مي‌اندازند كه بار‌ها و بارها، دوباره و دوباره به آن سايت‌ها مراجعه كنند. فرد در ذهن خودش اين تصويرها و داستان و متن‌ها را بارها و بارها در ذهن خود تصور مي‌كند و تحريك مي‌شود. معتادان به اين سايت‌ها كم‌كم وقت بيشتر و بيشتر و تصاوير مستهجن‌تر و مستهجن‌تري را طلب مي‌كنند. اما اين فقط در فضاي مجازي اينترنت نيست. هر چه كه فرد بيشتر پيش مي‌رود و بيشتر در سايت‌هاي مستهجن غرق مي‌شود، تشخيص فضاي مجازي از فضاي واقعي و التزامات اخلاقي‌اش برايش مشكل‌تر مي‌شود. در درجه اول ديگر هيچ محتواي مستهجني براي او شوك‌برانگيز نيست. او ديگر ميخكوب نمي‌شود. هيچ چيزي برايش زشت نيست. در سايت‌هاي مستهجن فقط به تمايلات طبيعي جنسي پرداخته نمي‌شود. بخش عظيمي از اين تصاوير و متن‌ها مربوط به كساني است كه از انحرافات جنسي رنج مي‌برند. در آخرين مرحله و شديد‌ترين مرحله از اعتياد به سايت‌هاي مستهجن، خود فرد هم ممكن است اين رفتارهاي انحرافي را انجام دهد. پس با همۀ اين مشكلات بايد اقدامي كرد.

۲) درمان مشكل اعتياد مجازي (ديدن تصاوير مستهجن):
اگر هنوز هم به دیدن تصاویر و فیلم های مستهجن عادت دارید نکات زیر را با دقت مطالعه کنید.
توجه: ممكن است اين موارد درنظر بعضي ساده جلوه كند، ولي هنگام عمل روشن مي شود كه اثر معجزه آسايي دارد.
* ازدواج در نخستين فرصت: ازدواج، تاثير قابل توجهي در مبارزه بااين انحراف جنسي دارد.
* اجتناب ازتحريكات مصنوعي: مانند رمان هاي عشقي، فيلم ها و عكس هاي شهوت انگيز.
* داشتن برنامه فشرده و تمام وقت: براي تمام شبانه روز خود، برنامه تنظيم كنند، به طوري كه وقت بيكار و بدون برنامه نداشته باشند. تفريح و ورزش را هم حتما در برنامه داشته باشيد.
* بايد عادتي جانشين عادتي گردد: روانشناسان مي گويند: براي ترك يك "عادت بد" حتمابايد سراغ "عادت خوب" رفت و آن را جانشين عادت بد نمود.
* پرهيز از مطلق تنهايي: هرگز تنها نباشيد. تنهايي، محيط كاملا مناسبي براي پرورش ميكروب اين اعتياد است.
* تلقين و تقويت اراده: "تلقين" نيز در مبارزه با اين عادت، نقش مهمي را بازي مي كند. به گفته و اعتراف افرادي كه مبتلا به سايت هاي غيراخلاقي بوده اند: نخستين گام در اين راه "اراده وتصميم" است.
* پرهيز كامل از منحرفين: از معاشرت و همنشيني با افراد منحرف و مبتلا به اين عادت، درهمه أوقات، بايد دوري جست.(۳)
- نكتۀ نهايي:
براي قطع كردن أعمال گناه سعي كنيد با مشغوليت پر نشاطي كه براي خود ايجاد مي كنيد، به يكباره از آن دست بشوييد و نگذاريد حتي دقايقي شيطان به سمت شما بيايد؛ روي پاي خود محكم بايستيد و نفس عميق بكشيد و بارها با خود تكرار كنيد كه "مي توانم". با ورزش و مشغوليت هاي صحيح در تن و فكر خود خستگي ايجاد كنيد تا فضاي خالي براي جولان شيطان وجود نداشته باشد.
ضمناً براي جلوگيري از مشكلات زندگي به مقولۀ ازدواج بيشتر فكر كنيد. صحبتي با والدين داشته باشيد تا مقدمات ازدواج برايتان ايجاد شود.
از دوست مذهبي خود هم كمك بگيريد و بگوييد شما را تنها نگذارد. دوستان در اين امر مي توانند نقش بسزايي داشته باشند.
براي اطلاعات بيشتر حتما با بخش تلفني اين مركز (۰۹۶۴۰۰) بدون پيش شماره تماس داشته باشيد.

پي نوشت ها:
۱. بقره (۲) آيه ۲۲۲.
۲. علامه مجلسي، بحار الانوار، ج ۶۴۳، ص ۲۳۶، مؤسسه الوفاء، بيروت، ۱۴۰۴ ه.ق.
۳. مكارم شيرازي، مشكلات جنسي جوانان، ص۱۵۱، نسل جوان؛ چاپ۳۳، قم۱۳۷۶ش.

facenama

دیدگاه‌ها

سلام..ميخاستم بدونم ديدن قسمت

سلام..ميخاستم بدونم ديدن قسمت هاي سانسورشده فيلم هايي كه در تلوزيون پخش ميشه گناهه؟؟؟از اين جهت گفتم فيلم هاي تلوزيون كه مطمعن باشي ك قسمت هاي سانسورشده محتوي صحنه هاي سكس نيستندوباديدنشون به فساد وانحراف كشيده نميشي....لطفاواضح جواب بديد گناه هست يانه؟؟؟؟

تصویر پاسخگو

با سلام

با سلام
اگر اقعا این گونه باشد که دیدن صحنه های سانسور شده به قصد لذت شهوانی نباشد و باعث هیچ گونه انحراف و مفسده در پی نداشته باشد ، یدن آن اشکال ندارد و گناه ندارد .

با عرض سلام و خسته نباشید

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما. من نوجوانی ۱۵ ساله و تازه به بلوغ رسیده ام. متاسفانه هر وقت پای اینترنت مینشینم وسوسه میشوم و عکس های مستهجن نگاه میکنم و از من مذی خارج میشود . خیلی وقت است قصد ترک دارم ولی نمیتوانم. خدا را شکر هنوز به جایی نرسیده ام فیلم های مستهجن نگاه کنم. من در گذشته بیشتر مذهبی و نماز خوان بودم و هرگز این چیز ها را نمیدیدم . لطفا به من کمک و راهنمایی کنید.
جواب را همین جا بنویسید و به ایمیلم ارسال نکنید

با عرض سلام و تشکر از

با عرض سلام و تشکر از ارتباطتان با شهر سوال!

علاوه بر پاسخ به سوال مطرح شده، به این مالب هم توجهی کنید:

یکی از قدرتمندترین نیازها و غرایزی که در انسان وجود دارد غریزه جنسی است. نیاز جنسی مانند نیاز به آب و غذا از نیازهایی است که بایستی از روش صحیح ارضاء گردد.
از نظر علم و تجربه ثابت شده است که یکی از عوامل اصلی و ناخودآگاه تحریک و ترشح غدد و هورمونهای جنسی، نگاه است. نگاه به نامحرم هر چند اگر بدون قصد تلذّذ باشد عمل طبیعی و غریزی خود را انجام می دهد و زمینه تحریک شهوت انسان را در زمان نگاه یا بعد از آن ایجاد می کند. تحریک غریزه جنسی به گونه نامشروع نیز آثار شوم و نکبت بار فراوانی بر ابعاد مختلف انسان و جامعه بشری ایجاد می نماید. اسراف، انحراف و هدر رفتن نیروهای فکری ، اجتماعی و معنوی انسان، زمینه سازی سردی روابط خانوادگی (شخصی که نگاه خود را کنترل نمی کند با یک همسر ارضا نمی شود)، حالت حسرت و ناکامی، از دست دادن آرامش روانی، میل به گناه (لواط، زنا ، استمناء و....) و بالاخره گرایش به گناهان مختلف از جمله آثار سوء نگاه حرام است که در عرصه زندگی فردی، خانوادگی و اجتماع ظاهر می گردد.

مشاهده مکرر و زیاد آن و در دسترس همه بودن این نوع فیلم‏ها (حتی به عنوان آموزش) باعث شکستن قبح و زشتی اموری است که اسلام، عقلاء و عرف جامعه آنها را زشت و قبیح می‌‏شمارند. حتی انسان‏های مۆدب و با نزاکت از بیان و ذکر برخی الفاظ که مستقیما اشاره به یکی از اعضاء بدن انسان می‌‏کند، اکراه دارند و آن را زشت و ناپسند و قبیح می‌‏دانند چه رسد به این که به مشاهده و تجزیه و تحلیل آن بپردازند.

با پرداختن افراطی فرد به مسائل جنسی، شخصیت او به شخصیتی شهوانی تبدیل خواهد شد که تداعی‌ها و برداشت‌های وی با کوچکترین ارتباطی (حتی توهمی) رنگ جنسی به خود می‌گیرد. کارکرد افراد برای چنین فردی تنها ارضاء غریزه جنسی است و اهتمام خود او نیز صرفا بر ارضاء همین بعد وجودی خویش است.

موفق باشید.

سلام داش خوبی. دوستان ببینید

سلام داش خوبی. دوستان ببینید منم بودم خدا رو شکر این رو ترک کردم ک پای کامپوتر میشستم و... ببین ی کلام تنها راهش اینه ک اون فیلتر شکنتو حذف کنی فیلم هارو حذف کنی تصویر زمینه pc تو بزار یا خدا یا ای حسین یا علی و .... ک هر وقت دیدی روت نشه این کارو کنی همیشه هم اهنگ های شاد گوش کن اهنگ شاد همه چیزو از ذهن ادم پاک میکنه اگه اهل مداحی هم هستی گوش کن میدونم میگی همش حرفه ولی بخدا تاثیر داره تو همین الان تمام فیلتر شکن و ... دیلت کن خودتو گول نزن تو سطل اشغال نزار بمونه کاملا فرمت کن تو اولین فرصت برو بدنسازی ثبت نام کن بدنسازی ن حرفه میخواد ن علاقه ولی ۲ ساعت از وقتتو میگیره و بعد باشگاه کاملا خسته ای و خوابت میبره تازه اینکه اونجا میفهمی کالری چقدر مهمه و واسه ۳۰۰ کیلو کالری چ دردسری ک نباید بکشی تا بدست بیاد اونوق با یک بار خود ارضایی ۴۰۰۰ کیلو کالری از دست میدی ایشالا موفق میشی ۴۵ روز ترک واقعی کنی هر عادتی رو همراه با نمازو ... خود خدا گفته دیگه سراغ اون عادت نمیرید اما ۴۵ روز خیلی سخته من ک خودم نتونستم ولی دارم سعی میکنم واسم دعا کنید یا علی.

آفرين چقدر قشنگ راهنماييش

آفرين چقدر قشنگ راهنماييش كردي. خدا قوت. موفق باشي

سلام محمد مهدوی. من هم وقتی

سلام محمد مهدوی. من هم وقتی هم سن تو بودم خیلی اهل مسجد و هیئت بودم و یه دفعه نفهمیدم چی شد که با عکس های نیمه س ک س ی شروع شد. الان هم هم ازدواج کردم هم نزدیک ۸ سال که میگذره و وضعیت بدتر شده که بهتر نشده. تو رو خدا کسایی که سن کمی دارند از همون بچگی طرف این چیزا نرن. به خدا خیلی سعی کردم که ترکش کنم اما نمی تونم. برام دعا کنید..................................

با سلام و تشکر از ارتباطتان

با سلام و تشکر از ارتباطتان با شهر سوال!

چند گام مهم برای ترک:
قدم اول :قاطع بودن به تصمیم ترک آن ، اگر هنوز قانع نشدی باید بیشتر در زوایای قلبت بگردی و به قناعت کامل برسی که ادامه دادن این راه جز لغزیدن به مسیری که هیچ ثباتی ندارد راه به جایی نخواهد برد هر بار که احساس ضعف کردی توانایی خودت را به یاد بیار و افکار منفی رو به تفکر مثبت تبدیل کن .

قدم دوم: از خداوند یاری بخواه ، به یاد داشته باش که پروردگار بر اساس نیت پاکت بهت کمک و یاری میرساند و راه توبه را هم برات هموار میکند .

قدم سوم: خودت رو محاسبه کن وضعیت کن.نیت رو با دقت بررسی کن و به این سوالها پاسخ بده؛

چرا به این مرحله رسیدم؟

چه انگیزه هایی باعث میشوند به فیلم مبتذل کشیده شوم؟

قدم چهارم: همین الان دست بکش ، به محضی که تصمیم توبه میگیری به هیچ وجه اون رو به فردا و یا روز دیگری موکول نکن و خالصانه از باری تعالی بخواه تا در این راه یاورت باشد تا به سوی آزادی گام برداری.

قدم پنجم: خانه ات را تمیز کن ، همه ی سی دی های مبتذل رو بشکن و هر چه فیلم های نامناسب در کامپیوترت و در موبایلت داری پاک کن کلید اتاقت رو بنداز دور و بدان که در اتاقت رو همیشه باید باز بزاری مخصوصا وقتی که از کامپیوتر استفاده میکنی چون این کار شدید باعث میشود وقتهایی که شیطان تو رو به سمت گناه میکشونه محدود کنه.

قدم ششم : فعالیت های جنسی خود را اصلاح کن، اگر تا الان ازدواج نکردی یادت باشه که این فیلم ها بزرگترین دلایل ضعف جنسی بعد از ازدواج است معتادان به فیلم های مبتذل در معرض مشکلاتی همچون ناتوانی جنسی ، انزال زود رس و مشکل نعوظ قرار دارند اما اگر ازدواج کردید باید بدونید که فیلم های مبتذل از مهمترین دلایل شکست ازدواج هستند سعی کن در ارتباط های جنسی خود کارهایی انجام دهی که تو را بیشتر بر انگیزد با همسرت لذت ببر ، این کار میتواند نقش مهمی در کنترل شهوتت داشته باشد.

قدم هفتم: از بین بردن انگیزه ها، تو از همه بیشتر به وضعیت خودت آشنایی پس سعی کن تا میتوانی جلوی انگیزهای شهوانیت رو بگیری مثلا تا زمانی که کار خاصی در کامپیوترت نداری اون رو روشن نکن چون استفاده بی دلیل از کامپیوتر باعث میشه دوباره راه دیدن این نوع فیلم ها باز بشه خودت تصمیم بگیر که از این کار دست بکشی قبل از اینکه به لبه ی پرتگاه بررسی .

قدم هشتم: چگونگی برخورد با اوقات شهوت ، باید یاد بگیریم که چطور با اوقات شهوت برخورد کنیم یک دوره ی شهوت با حداقل شروع میشود و رفته رفته به اوج میرسد و دوباره فروکش میکند همه ی این دوره کمتر از سی دقیقه طول میکشه به همین خاطر دفعه ی بعد وقتی دچار حس شهوت میشوی بدون که بعد از چند دقیقه ایی این حس از بین میرود و تو میتوانی بر اون غلبه کنی .

قدم نهم: اسیر وسوسه نشو، هرگز اسیر وسوسه ی قدرت نشو که من قویم و میتوانم هر فیلمی رو ببینم بدون این که بر من تاثیر داشته باشد این یکی از خطرناک ترین عوامل برگشتن به اعتیاد است .

قدم دهم : خودت را تشویق کن و برای خودت پاداش تعیین کن این کار باعث میشود همتت رو تقویت کنی هر وقت که به یاری خدا از دست این اعتیاد راحت شدی به دیگران هم کمک کن تجربه ی خودت را با دیگران در میان بگذار تا با استفاده از اون خودشون رو کنترل کنند شاید این اقدام تو کلید حل خیلی از مشکلات دوستانت شود دوستانی که تصمیم دارن از این کار دست بکشن.

موفق باشید.

سلام و خداقوت .من خانمی

سلام و خداقوت .من خانمی ۳۰ساله هستم که متاسفانه باتوجه به اینکه محجب و اهل نماز وروزه هستم مدتی درگیر این فیلمها و عکسهای مستهجن شده بودم ولی حالا دوماهه خودم را از شر عامل اصلیش اینترنت راحت کردم .البته من متاهل میباشم که بخاطر اینکه سردمزاج هستم و شوهرم فوق العاده گرم مزاج هست و واقعا از این مسئله رنج میبرده و میبرم یکی از دوستانم پیشنهاد دیدن این فیلمهارا برای حل مشکلم داد که اثری نداشت. حال اولا سوال من این که آیا با این شرایط نگاه کردن اشکال دارد ؟و برای عزیزانی که قصد ترک اعتیاد این فیلمها رادارند پیشنهاد میکنم با گفتن ذکر اعوذباالله و خواندن دعاهای جامعه کبیره و اذکار روزانه میتوانند ترک کنند که همانا اراده خدا برهمه چیز غالب است و کمک ائمه سبب دورشدن شیطان میشودانشااله

تصویر سید پاسخگو

با سلام

با سلام
اولا: برای درمان سرد مزاجی باید به پزشک مراجعه کرده و مشاوره پزشکی بگیرید و دیدن فیلمهای مستهجن نه اینکه تاثیری در روابط زناشویی ندارد بلکه مخل و مخرب روابط زن و شوهر نیز می باشد(خود این بخث گسترده ای دارد).
دوما: دیدن فیلم‌هاى مستهجن وحاوى منکرات،موجب تقویت هواهاى شیطانى نفس،تضعیف اراده وایمان و زمینه‌سازترتّب مفاسدوگناهان بوده وحرام است. وباید از کار خود توبه کند.
سوما: از پیشنهادی که راجع به ترک این عمل دادید کمال تشکر را داریم.
ان شاءالله که زندگی گرم و سرشار از محبت با همسر خود داشته باشید.
موفق باشید.

معني دقيق لذت شهواني يعني چي

معني دقيق لذت شهواني يعني چي كه انقدرروش تاكييدميكنيد؟؟؟؟؟؟؟

تصویر سید پاسخگو

با سلام

با سلام
لذت شهوانی در زمانی است که انسان به کمال تلذذ جنسی رسیده باشد و بعد از آن هر چند در مدت کوتاه باشد، نیاز جنسی نداشته باشد.
موفق باشید.

باتوجه به نظرات دوستان و

باتوجه به نظرات دوستان و جوابهای مشگل گشای شما خییییییلی ممنون میشم که به منم کمک کنین.من ۱۷ سالمه و بگم که من همیشه وحتی الان از دیدن اینجور فیلم ها وعکس ها تنفر دارم و اصلانم خوشم نمیاد سمتشون برم ولی خو نمیدونم چرا الان دو روزه که هی وسوسه میشم عکس های کارتونیشو ببینم و برام جذابیت داره و وقتی هم که مدتی بعد به اون عکسا فکر میکنم برای خودم احساس تاسف میکنم که چرا اون دقیقه غرق نگاهشون بودم و یجور احساس لذتی بهم میده.از این احساس و وسوسه متنفرم و صدرصد میدونم که دیگه ترکش میکنم اما دوباره سراغم میاد خواهشا بگید الان من دقیقا درگیر چی هستم و چیکار کنم

با سلام و تشکر از ارتباطتان

با سلام و تشکر از ارتباطتان با شهر سوال!

از نظر دانشمندان، مراحل اعتیاد به پورنوگرافی به ۵ مرحله (مواجهه، اعتیاد، افزایش، حساسیت زدایی و عمل) خلاصه می شود:
مرحله مواجهه: بیشتر افرادی که به پورنوگرافی اعتیاد دارند، دیدن و تماشای فیلم های مستهجن را از سنین پایین شروع می کنند.
مرحله اعتیاد: در این مرحله فرد مبتلا نمی تواند از دیدن و تماشای فیلم مستهجن اجتناب کند.
مرحله افزایش: در این مرحله روزبه روز میزان دسترسی افزایش می یابد و بیمار نمی تواند از آن دست بکشد.
مرحله حساسیت زدایی: در این مرحله دیگر بیمار با دیدن فیلم و تصاویر مستهجن مانند اوایل تحریک نمی شود بنابراین سعی می کند با استفاده بیشتر و متنوع تر از مواد پورنوگرافی به حساسیت اولیه دست پیدا کند درحالی که دیگر این اتفاق نمی افتد.
مرحله عمل: در این مرحله فرد از دنیای پورنوگرافی خارج و وارد اعمال پورنوگرافیک می شود.

*** و اما درمان:
با راهکارهایی مناسب می توان از دام اعتیاد به پورنوگرافی خلاص شد بنابراین اگر جزء افراد معتاد به استفاده از پورنوگرافی هستید، تغییراتی در کارهایی که هر روز انجام می دادید، بدهید:
-از حضور در موقعیت های پرخطر که باعث می شود از مواد پورنوگرافی استفاده کنید، امتناع کنید.
-فهرستی از نتایج منفی و مثبت استفاده از فیلم یا تصاویر مستهجن تهیه و با خود مرور کنید.
-سعی کنید کمتر تنها بمانید. بهتر است همیشه یک یا چند نفر در اطراف شما باشند.
-هر عاملی که باعث کشیده شدن شما به طرف استفاده از مواد پورنوگرافی می شود، کنار بگذارید.

-با تکنیک های ساده بر اضطراب، خشم و افسردگی خود غلبه کنید و فعالیت هایی که باعث آرامشتان می شود، انجام دهید. البته در کنار این راهکارها توصیه می شود حتما به یک متخصص مراجعه کنید.

-درمان این مشکل، کاری گروهی و بر ۳ پایه اصلی روان درمانی، رفتاردرمانی و دارودرمانی استوار است. با تجویز دارو می توان میل جنسی را به شدت کاهش داد و اضطراب یا افسردگی بیمار را درمان کرد. با دارودرمانی، بیمار به راحتی دوره درمان را سپری خواهد کرد.

موفق باشید.

سلام ممنون میشم به سوال من در

سلام ممنون میشم به سوال من در مورد مشکلم جواب بدید من یه پسر ۱۷ ساله ام و اصلا علاقه ای به فیلم های پورنی ندارم ولی خیلی علاقه به کفش های پاشنه بلند دارم شاید خنده دار باشه ولی می خواستم کمکم کنید این مشکلو حل کنم.خیلی ممنون میشم به من کمک کنید.

تصویر مشاور شهر سوال

با سلام خدمت شما، به شهر سوال

با سلام خدمت شما، به شهر سوال خوش آمدید.
دوست عزیز، به نظر می رسد مشکل شما کمی تخصصی باشد. بنابه اظهارات شما، احتمال وجود دارد که دچار مشکلی به نام یادگارپرستی یا فتیشیسم باشید. البته برای قطعیت در تشخیص مشکل و ارائه راهکارهای بعدی، بهتر است به صورت حضوری به یک مشاور روانشناس مراجعه کنید. اگر به هیچ صورت امکان مراجعه حضوری ندارید، با شماره تماس سراسری ۰۹۶۴۰۰ تماس حاصل نمایید تا همکاران ما به صورت تلفنی شما را راهنمایی کنند.
موفق باشید.

با سلام خدمت به شما و خدا قوت

با سلام خدمت به شما و خدا قوت
الان من جوانی ۱۶ ساله ام، آیا می تونم ازدواج کنم؟
و این هم معلومه که هر فردی تمایل جنسی دارد.
۱-خوب منیکه مجردم و ازدواج نمی توانم بکنم خوب از چه طریقی باید الزا بشم؟
و ۲- الن من فیلم های مستهجن نگاه می کنم و تا الان هزاران بار قصد ترک داشتم؛ الان من باید چه چیزی جایگزین این فیلم ها کنم؟

با سلام و تشکر از ارتباطتان

با سلام و تشکر از ارتباطتان با شهر سوال!

چند گام مهم برای ترک:
قدم اول :قاطع بودن به تصمیم ترک آن ، اگر هنوز قانع نشدی باید بیشتر در زوایای قلبت بگردی و به قناعت کامل برسی که ادامه دادن این راه جز لغزیدن به مسیری که هیچ ثباتی ندارد راه به جایی نخواهد برد هر بار که احساس ضعف کردی توانایی خودت را به یاد بیار و افکار منفی رو به تفکر مثبت تبدیل کن .

قدم دوم: از خداوند یاری بخواه ، به یاد داشته باش که پروردگار بر اساس نیت پاکت بهت کمک و یاری میرساند و راه توبه را هم برات هموار میکند .

قدم سوم: خودت رو محاسبه کن وضعیت کن.نیت رو با دقت بررسی کن و به این سوالها پاسخ بده؛

چرا به این مرحله رسیدم؟

چه انگیزه هایی باعث میشوند به فیلم مبتذل کشیده شوم؟

قدم چهارم: همین الان دست بکش ، به محضی که تصمیم توبه میگیری به هیچ وجه اون رو به فردا و یا روز دیگری موکول نکن و خالصانه از باری تعالی بخواه تا در این راه یاورت باشد تا به سوی آزادی گام برداری.

قدم پنجم: خانه ات را تمیز کن ، همه ی سی دی های مبتذل رو بشکن و هر چه فیلم های نامناسب در کامپیوترت و در موبایلت داری پاک کن کلید اتاقت رو بنداز دور و بدان که در اتاقت رو همیشه باید باز بزاری مخصوصا وقتی که از کامپیوتر استفاده میکنی چون این کار شدید باعث میشود وقتهایی که شیطان تو رو به سمت گناه میکشونه محدود کنه.

قدم ششم : فعالیت های جنسی خود را اصلاح کن، اگر تا الان ازدواج نکردی یادت باشه که این فیلم ها بزرگترین دلایل ضعف جنسی بعد از ازدواج است معتادان به فیلم های مبتذل در معرض مشکلاتی همچون ناتوانی جنسی ، انزال زود رس و مشکل نعوظ قرار دارند اما اگر ازدواج کردید باید بدونید که فیلم های مبتذل از مهمترین دلایل شکست ازدواج هستند سعی کن در ارتباط های جنسی خود کارهایی انجام دهی که تو را بیشتر بر انگیزد با همسرت لذت ببر ، این کار میتواند نقش مهمی در کنترل شهوتت داشته باشد.

قدم هفتم: از بین بردن انگیزه ها، تو از همه بیشتر به وضعیت خودت آشنایی پس سعی کن تا میتوانی جلوی انگیزهای شهوانیت رو بگیری مثلا تا زمانی که کار خاصی در کامپیوترت نداری اون رو روشن نکن چون استفاده بی دلیل از کامپیوتر باعث میشه دوباره راه دیدن این نوع فیلم ها باز بشه خودت تصمیم بگیر که از این کار دست بکشی قبل از اینکه به لبه ی پرتگاه بررسی .

قدم هشتم: چگونگی برخورد با اوقات شهوت ، باید یاد بگیریم که چطور با اوقات شهوت برخورد کنیم یک دوره ی شهوت با حداقل شروع میشود و رفته رفته به اوج میرسد و دوباره فروکش میکند همه ی این دوره کمتر از سی دقیقه طول میکشه به همین خاطر دفعه ی بعد وقتی دچار حس شهوت میشوی بدون که بعد از چند دقیقه ایی این حس از بین میرود و تو میتوانی بر اون غلبه کنی .

قدم نهم: اسیر وسوسه نشو، هرگز اسیر وسوسه ی قدرت نشو که من قویم و میتوانم هر فیلمی رو ببینم بدون این که بر من تاثیر داشته باشد این یکی از خطرناک ترین عوامل برگشتن به اعتیاد است .

قدم دهم : خودت را تشویق کن و برای خودت پاداش تعیین کن این کار باعث میشود همتت رو تقویت کنی هر وقت که به یاری خدا از دست این اعتیاد راحت شدی به دیگران هم کمک کن تجربه ی خودت را با دیگران در میان بگذار تا با استفاده از اون خودشون رو کنترل کنند شاید این اقدام تو کلید حل خیلی از مشکلات دوستانت شود دوستانی که تصمیم دارن از این کار دست بکشن.

موفق باشید.

با سلام خدمت به شما و خدا قوت

با سلام خدمت به شما و خدا قوت
الان من جوانی ۱۶ ساله ام، آیا می تونم ازدواج کنم؟
و این هم معلومه که هر فردی تمایل جنسی دارد.
۱-خوب منیکه مجردم و ازدواج نمی توانم بکنم خوب از چه طریقی باید الزا بشم؟
و ۲- الن من فیلم های مستهجن نگاه می کنم و تا الان هزاران بار قصد ترک داشتم؛ الان من باید چه چیزی جایگزین این فیلم ها کنم؟

سلام.ذکر برای ازدواج بگو

سلام.ذکر برای ازدواج بگو

ربی لا تذرنی فردا و انت خیرالوارثین

تلفظ( rabbit la tazarni far Dan vs Antarctic khayrol varesin)

برای منم دعا کنید ازدواج و موفقیت در کنکورم

سلام من دختری ۱۶ ساله هستم و

سلام من دختری ۱۶ ساله هستم و متاسفانه به این فیلم ها و عکس ها معتاد شدم من دختری مذهبی نماز خوان هستم ولی از وقتی به دین این فیلم ها می پردازم بعضی وقتا نمازم قضا میشه و از این بابت خیلی شر منده ام چندین بار سعی به ترک این عادت زشت کردم ولی موفق نبودم توی این پست نوشته بودید یکی از درمان ها برای این اعتیاد ازدواجه ولی برای افرادی با سن کم چی میشه یه راه حل پیشنهاد بدید.

با سلام و تشکر از راتباطتان

با سلام و تشکر از راتباطتان با شهر سوال!

همين كه متوجه گناه خود شده و قصد پاك شدن داريد، قابل ارزش و مايه تحسين است. به خاطر اين تصميم به شما تبريك مي گوييم.
تمام انسان‏ها در تمام دوره‏هاي زندگي خويش مكلفند كه خود را اصلاح كرده، از ناپاكي پرهيز و دوري كنند. از گناهي كه مي‏كنند، در پيشگاه خدا بخشش بطلبند، ولي آن چه در اين بين مهم به نظر مي‏رسد و مي‏تواند در تمام دوران شاخص شود، پرهيز از گناه در دوره نوجواني و جواني است.
تأكيد مي كنيم كه شما با يك توبۀ واقعي به زندگي عادي و بدون تنش بر گرديد؛ توبه كننده، محبوب خداست، قرآن كريم فرموده: «ان الله يحب التّوابين؛(۱) يقيناً خداوند توبه كنندگان را دوست دارد.» و وقتي كه با توبه توانستيد رضايت الهي را بدست آوريد، قطعا رضايت امير المومنين(ع)، امام زمان(عج) و بقيۀ معصومين را بدست خواهيد آورد. به رحمت و محبت خداي متعال ايمان داشته باشيد؛ در روايتي از امام صادق(ع) آمده است:«اذا كان يوم القيامة نشر الله تبارك و تعالى رحمته حتى يطمع ابليس فى رحمته؛(۲) وقتى روز قيامت فرا مى‌رسد خداوند رحمت خود را آنقدر وسعت و گسترش مى‌دهد كه حتى شيطان نيز به رحمتش طمع مى‌نمايد.»
- مطالبي را در قالب نكات خدمتتان عرض مي نماييم:
۱) تصاوير و متن‌هاي مستهجن، قدرت تخيل انسان را به كار مي‌اندازند كه بار‌ها و بارها، دوباره و دوباره به آن سايت‌ها مراجعه كنند. فرد در ذهن خودش اين تصويرها و داستان و متن‌ها را بارها و بارها در ذهن خود تصور مي‌كند و تحريك مي‌شود. معتادان به اين سايت‌ها كم‌كم وقت بيشتر و بيشتر و تصاوير مستهجن‌تر و مستهجن‌تري را طلب مي‌كنند. اما اين فقط در فضاي مجازي اينترنت نيست. هر چه كه فرد بيشتر پيش مي‌رود و بيشتر در سايت‌هاي مستهجن غرق مي‌شود، تشخيص فضاي مجازي از فضاي واقعي و التزامات اخلاقي‌اش برايش مشكل‌تر مي‌شود. در درجه اول ديگر هيچ محتواي مستهجني براي او شوك‌برانگيز نيست. او ديگر ميخكوب نمي‌شود. هيچ چيزي برايش زشت نيست. در سايت‌هاي مستهجن فقط به تمايلات طبيعي جنسي پرداخته نمي‌شود. بخش عظيمي از اين تصاوير و متن‌ها مربوط به كساني است كه از انحرافات جنسي رنج مي‌برند. در آخرين مرحله و شديد‌ترين مرحله از اعتياد به سايت‌هاي مستهجن، خود فرد هم ممكن است اين رفتارهاي انحرافي را انجام دهد. پس با همۀ اين مشكلات بايد اقدامي كرد.
۲) درمان مشكل اعتياد مجازي (ديدن تصاوير مستهجن):
توجه: ممكن است اين موارد درنظر بعضي ساده جلوه كند، ولي هنگام عمل روشن مي شود كه اثر معجزه آسايي دارد.
* ازدواج در نخستين فرصت: ازدواج، تاثير قابل توجهي در مبارزه بااين انحراف جنسي دارد.
* اجتناب ازتحريكات مصنوعي: مانند رمان هاي عشقي، فيلم ها و عكس هاي شهوت انگيز.
* داشتن برنامه فشرده و تمام وقت: براي تمام شبانه روز خود، برنامه تنظيم كنند، به طوري كه وقت بيكار و بدون برنامه نداشته باشند. تفريح و ورزش را هم حتما در برنامه داشته باشيد.
* بايد عادتي جانشين عادتي گردد: روانشناسان مي گويند: براي ترك يك "عادت بد" حتمابايد سراغ "عادت خوب" رفت و آن را جانشين عادت بد نمود.
* پرهيز از مطلق تنهايي: هرگز تنها نباشيد. تنهايي، محيط كاملا مناسبي براي پرورش ميكروب اين اعتياد است.
* تلقين و تقويت اراده: "تلقين" نيز در مبارزه با اين عادت، رل مهمي را بازي مي كند. به گفته و اعتراف افرادي كه مبتلا به سايت هاي غيراخلاقي بوده اند: نخستين گام در اين راه "اراده وتصميم" است.
* پرهيز كامل از منحرفين: از معاشرت و همنشيني با افراد منحرف و مبتلا به اين عادت، درهمه أوقات، بايد دوري جست.(۳)
- نكتۀ نهايي:
براي قطع كردن أعمال گناه سعي كنيد با مشغوليت پر نشاطي كه براي خود ايجاد مي كنيد، به يكباره از آن دست بشوييد و نگذاريد حتي دقايقي شيطان به سمت شما بيايد؛ روي پاي خود محكم بايستيد و نفس عميق بكشيد و بارها با خود تكرار كنيد كه "مي توانم". با ورزش و مشغوليت هاي صحيح در تن و فكر خود خستگي ايجاد كنيد تا فضاي خالي براي جولان شيطان وجود نداشته باشد.
ضمناً براي جلوگيري از مشكلات زندگي به مقولۀ ازدواج بيشتر فكر كنيد. صحبتي با والدين داشته باشيد تا مقدمات ازدواج برايتان ايجاد شود.
از دوست مذهبي خود هم كمك بگيريد و بگوييد شما را تنها نگذارد. دوستان در اين امر مي توانند نقش بسزايي داشته باشند.
براي اطلاعات بيشتر حتما با بخش تلفني اين مركز (۰۹۶۴۰) بدون پيش شماره تماس داشته باشيد.
پي نوشت ها:
۱. بقره (۲) آيه ۲۲۲.
۲. علامه مجلسي، بحار الانوار، ج ۶۴۳، ص ۲۳۶، مؤسسه الوفاء، بيروت، ۱۴۰۴ ه.ق .
۳. مكارم شيرازي، مشكلات جنسي جوانان، ص۱۵۱، نسل جوان؛ چاپ۳۳، قم۱۳۷۶ش.

موفق باشید.

باسلام

باسلام
من دختری ۱۵ساله ام و از این کار زشتم بسیار ناراحتم و مدام توبه میکنم ولی ناگهان از دستم میپره و باز دوباره از اول ولی همیشه نمازمم میخونم و وقتی این گناه رو میکنم تا چند وقت افسرده میشم و انگار دیوونه ها عذاب وژدان میگیرم چون هر وقت توبه میکنم خدا داخل هرکاریم خیلی کمکم میکنه و از وقتی فیلم های مستهجن میبینم دیگه اصلا قدرت اینکه تو خوابم به دنیای صادقه برم ندارم به خاطر همین خیلی بیشتر افسردگی گرفتم امیدوارم بتونید متن منو بخونید و کمکم کنید چون این خیلی داره برام بد میگذره

با سلام و تشکر از ارتباطتان

با سلام و تشکر از ارتباطتان با شهر سوال!

با چنین اعتیادهایی باید قبل از اینکه غیرقابل کنترل شوند، مقابله کنید. پرنوگرافی هم مثل چیزهای دیگر عادتی اعتیادزا است که خیلی زود از کنترل شما خارج می شود. همچنین خرید فیلم های پورنو، سر زدن به سایت های اینچنینی و شرکت در فعالیت های هرزه نگاری برایتان ممنوع و غیرقانونی است.

مراحل

۱٫ تشخیص دهید که پورنوگرافی به خاطر تاثیرات هورمونی که دارد از عادت های بد دیگر اعتیادآورتر است و درنتیجه فقط زمانیکه خودتان واقعاً بخواهید می توانید آن را کنار بگذارید.

۲٫ منابعی که از آن پورنوگرافی دریافت می کنید را شناسایی کنید. آیا این منبع اینترنت است؟ یا یک مجموعه فیلم؟ به مرحله ۴ دقت کنید.

۳٫ بین خودتان و آن منابع فاصله بیندازید، مثلاً: کامپیوترتان را در یک اتاق عمومی در خانه قرار دهید نه در اتاق خواب شخصیتان. همچنین می توانید این وب سایت ها را در ویندوز کامپیوترتان بلاک کنید تا دیگر نتوانید به آنها دسترسی داشته باشید.

۴٫ از شر منابعی که در دست دارید خلاص شوید. روی دی وی دی ها با خودکار خط بیندازید که دیگر قابل استفاده نباشند و بعد دور بریزیدشان. عکس ها و مجله های پورنویی که دارید را پاره کرده و دور بریزید. کلیه فایل های پورنویی که روی کامپیوترتان دارید را پاک کنید.

۵٫ موقعیت هایی که شما را بیشتر تحریک می کنند شناسایی کنید و با این موقعیت ها فاصله بگیرید. اگر یک آهنگ یا بازی ویدئویی خاص این تحریک را ایجاد می کند، آن را برای مدتی کنار بگذارید. شاید مجبور شوید چند وقت از رفت و آمد با دخترها یا پسرهای جذاب صرفنظر کنید. البته بعد از اینکه اعتیادتان از بین رفت می توانید به وضعیت عادی برگردید.

۶٫ یک عادت تازه را شروع کرده تا جایگزین عادت به پورنوگرافی شود.

۷٫ پیگیری روند پیشرفتتان هم می تواند کمک کند. به ازای هر روزی که بدون پورنوگرافی می گذرانید یک تیک روی تقویمتان بزنید. سعی کنید یک رشته طولانی از این تیک ها ایجاد کنید.

۸٫ یک دوست پسر/دوست دختر پیدا کنید. احتمالاً به این خاطر به پورنوگرافی معتاد شده اید که آرزو داشتید یک شریک عشقی در زندگی واقعی داشتید. شاید اینقدر خجالتی هستید که نمی توانید در دنیای واقعی با دختر یا پسر موردعلاقه خود حرف بزنید.

۹٫ بعد از گذشت یک مدت طولانی—مثلاً شش ماه، یک سال– به خودتان پاداش بدهید.

۱۰٫ کارهای اینترنتی مثبت برای خود ایجاد کنید. درمورد یک موضوع خاص عضو یک انجمن شوید. یا وقتی احساس بیکاری و بیحوصلگی میکنید از بازی های آنلاین استفاده کنید.

۱۱٫ اگر به هر دلیل دوباره به پورنوگرافی روی آوردید، برای اینکه نتوانسته اید خودتان را کنترل کنید خود را مجازات نکنید چون اینکار فقط اعتماد به نفس شما را پایین می آورد و باعث می شود بیشتر از قبل به پورنوگرافی روی بیاورید. برای چند روز استفاده از فیلم هاف عکس ها، شبکه ها و سایت های پورنو را برای خود ممنوع کنید.

۱۲٫ از دوستانی که شما را به اینکارها ترغیب می کنند دوری کنید.

۱۳٫ استفاده از کامپیوتر را برای خود محدود کنید. شاید اگر کامپیوتر جلوی رویتان نباشد به فکر این چیزها نیفتید. سعی کنید شب ها پای کامپیوتر ننشینید.

نکات

· بفهمید که اعتیاد به پورنوگرافی تنها لذتی نیست که باید از آن دوری کنید، به آن بعنوان یک اعتیاد نگاه کنید که هیچوقت قابل درمان نیست.

· با کسانی که به آنها اعتماد دارید در این رابطه حرف بزنید و از آنها بخواهید که از شما حساب بکشند. اکثریت مردم به پورنوگرافی اعتیاد دارند اما خجالت می کشند که آن را به زبان بیاورند.

· پورنوگرافی می تواند باعث شود که در مقابل جنس مخالف خجالتی تر و افسرده تر شوید.

· در صورت امکان از تنها ماندن در شب ها جلوگیری کنید.

· موقعیت هایی که این اتفاق ها برایتان می افتد را شناسایی کنید. آیا وقتی بی حوصله هستید به پورنوگرافی روی می آورید یا وقتی عصبانی هستید؟ یا وقتی دلتان شکسته است؟ خسته اید یا احساس تنهایی می کنید؟

· اگر فکر می کنید والدینتان به شما شک کرده اند به طور خصوصی با آنها حرف بزنید و مشکلتان و برنامه ای که برای ترک آن دارید را برایشان توضیح دهید.

· در صورت امکان برنامه ای دانلود کنید که کلیه سایت های پورنو را فیلتر می کند.

· این مشکل مختص شما نیست پس ناراحت نباشید. البته این هم بهانه برای تماشای اینگونه فیلم ها و عکس ها نیست.

· اگر با گوش کردن به موسیقی هوس میکنید سراغ پورنوگرافی بروید، مراقب خواننده هایی که آهنگ هایشان را گوش می کنید باشید.

· اگر تصمیم گرفته اید با این عادت خود مقابله کنید، فقط کافی است یک “نه” محکم به خود بگویید و بلافاصله به کار دیگری مشغول شوید.

· اگر با دیدن یک دختر یا پسر فکرهای اینچنینی به مغزتان رسید، سعی کنید بلافاصله فکرتان را به چیز دیگری مشغول کنید.

هشدارها

· وقتی در حال ترک پرنوگرافی هستید، هیچوقت کسی را مجبور به سکس با خودتان نکنید چون اینکار فقط مشکل را بدتر می کند.

· هیچقت به خودتان اجازه ندهید از تحریک شدن برای رو آوردن به پرنوگرافی احساس گناه کنید. همه آدمها وسوسه می شوند.

· تماشای پرنوگرافی برای افراد ممنوع و غیرقانونی است. پس قانون مدار باشید.

· اگر احساس می کنید از نظر هورمونی تحریک می شوید، کارتان را به خاطر آن توجیه نکنید.

· به خاطر آن از خودتان متنفر نشوید. شاید به نظر عجیب باشد اما اکثر آدم ها پرنوگرافی نگاه می کنند. یادتان باشد شما تبه کار نیستید، یک قربانی هستید.

· از رفتن به سایت هایی که پرنوگرافی ندارند اما لینک های سایت های پرنوگرافی در آنها هست خودداری کنید.

موفق باشید.

دوستان من قبلا فیلم میدیدم

دوستان من قبلا فیلم میدیدم راهش فقط یه چیزه خودت فقط باید بخوای راهش اینه هر وقتم حسش اومد یاد خدا و امام زمانت بیفت

سلام خسته نباشید

سلام خسته نباشید
من دختر ۱۶ ساله هستم به فیلم و عکس هاس مستهجن علاقه ای ندارم ولی به رمان علاقه ی زیادی دارم چند وقتی هست که رمان های صحنه دار نیز میخوانم قبلا فقط عاشقانه بود و مشکله زیادی نداشت ولی الان به این جور رمانا علاقه ی زیادی پیدا کرده ام و وقتی میخوانم احساسی به من دست می دهد که خودمم نمیدانم چرا
این رمان ها را در تلگرام به صورت انلاین میخواندم و به خاطر تعداد زیادشان مادرم شک کده و فهمید من به خاطر مادرم اون لحظه پاک کردم ولی ذهنم مشغولشه و دنبال فرصتی هستم که ان را دانلود کنم و بخونم
اولا اینکه ایا حرام است خواندن این گونه رمان ها
دومم اینکه چی کار کنم که دیگر طرفش نروم در شب های قدر نیز از خدا کمک واستم ولی فرداش دوباره یادم رفت و فکر این بودم که یک طوری ان را بخونم و اصلا از فکرم خارج نمیشود
هیچ جوره نمیشه به خودم میگم از خدا و خانوادت خجالت بکش ولی بعد خودمو توجیح میکنم مگر چه اشکالی داره خب این نیازیه که خوده خدا در درونه من قرار داده و من میخواهم اشنا شم تا بعدا دچار مشکل نشوم
چی کار کنم لطفا کمکم کنید و برام دعا کنید
حتی همین الانم میگویم خب میخونم مگر چه میشود ایا اشکال شرعی دارد و اثار بدی در زندگی من دارد.

با سلام و تشکر از ارتباطتان

با سلام و تشکر از ارتباطتان با شهر سوال!

به نظر می‌رسد که این مطالب،یک محرک قدرتمند جنسی
را برمی‌انگیزد که به دنبال آن، آزادسازی شهوت،
اغلب توسط استمنا صورت می‌گیرد. هرزه‌نگاری،
تصویر بسیار قدرتمند و هیجان‌آلودی ایجاد می‌کند که
دائماً به ذهن فرد خطور می‌کند و او آنها را در مخیله خود
تفصیل می‌دهد.
افراد به هنگام اعتیاد به هرزه‌نگاری،
به تنهایی نمی‌توانند از شر آن خلاص شوند و آن را کنار بگذارند.
علی‌رغم این که این اعتیاد، عواقب وخیمی‌ مثل طلاق،
از دست دادن خانواده را به دنبال دارد.

مراحل اعتیاد به سكس:
۱- اشتغال فكری مداوم: تـفـكـرات، تـجـسـمات و خـیـالبــــافی های پیوسته در مورد موقعیتها، منظره ها و فعالیتهای جنسی.
۲- ارجحیت بخشیدن: یك فعالیت و یا موقعیت جنسی مرجح مـعـمـولا الـگـو و بـصورت رفتار كلیشه ای در می آید.
۳-وسواس: اقدام به فعالیت جنـسی مـرجـح بـدون تـــوجه به عواقب منفی و تمایل به متوقف ساختن آن.
۴- احساس ندامت: احساس گناه و شرم بر سر نـاتـوانـی در كنـترل رفتار خود.

درمان اعتیاد جنسی:
۱- آموزش نحوه ارضاء تمایلات جنسی بطور سالم و طبیعـی (ازدواج در افراد مجرد).
۲- مشاوره فردی.
۳- بازسازی روابط از هم گسسته فرد.
۴- آمــوزش تكنیكهای غلبه بر استرس.
۵- افزایش اعتقادات دینی و مذهبی.

موفق باشید.

سلام من پسري ۱۵ساله هستم و

سلام من پسري ۱۵ساله هستم و علاقه ي زيادي به ديدين فيلم هاي مستهجن دارم .
هربار بعد از غسل تصميم ميگيرم كه اين عمل زشتم رو ترك كنم
ولي
دوباره به سراغشون مي رم خيلي از كار هايي كه باري تركش گفته بوديد رو انجام دادم ولي باز نتوانستم.
لطفا بگيد چه كار كنم؟؟؟

با سلام و تشکر از ارتباطتان

با سلام و تشکر از ارتباطتان با شهر سوال!

بي ترديد يکی از نيرومندترين غرايز، نيروي شهوت و غريزه جنسی است. اين نيرو که از ابتداي تولد به صورت نهفته در وجود آدمي به وديعه نهاده شده است، تا زمان بلوغ هم چنان دوران آرام و بي تحرکی را پشت سر مي گذارد، اما به محض شروع دوران نوجواني آرام، آرام زمان بيداري و شکفتگی آن فرا مي رسد و رفته رفته تمامي وجود نوجوان را در بر مي گيرد و بر تمامی رفتار انسان اثر می گذارد. به همين دليل غريزه جنسی و نيروی شهوت فرد را با مشکلاتی مواجه می سازد.

براي تعديل و کنترل غريزه جنسی راه های متعددي وجود دارد که به برخی از آن ها اشاره مي کنيم. اما قبل از آن بيان اين نکته لازم است که کنترل غريزه جنسي به صورتي که منطبق با فطرت انسانی باشد، امري ممکن و در عين حال پيچيده و دشوار است. آن هايی که از مبانی اخلاقی و معنوی محکم و متينی برخوردارند و نيز از شرايط خانوادگی خوب و مطلوبی از حيث ارزش های اخلاقی بهره مند هستند و اراده قوی دارند، به خوبی مي توانند از پيامدهای منفي آن مصون باشند.
براي کنترل غريزه جنسی هم خود فرد و هم والدين و اطرافيان مسئوليت دارند. آن چه مربوط به خود شما می شود و سؤال شما از اين زاويه است عبارتند از:

۱- برنامه ريزي براي کار مداوم:
جوانان و نوجوانان از نيروی سرشار و فوق العاده ای برخوردارند. اين نيرو اگر در زمينه های ديگر مورد استفاده قرار نگيرد و به صورت مطلوب از آن استفاده نشود، با توجه به شرايط سنی آن ها در قالب امور جنسی و شهوانی ظاهر خواهد شد. اگر جوانان و نوجوانان به کار مداوم عادت کنند و نيرو و توان خود رادر اين زمينه به مصرف برسانند تا حدودی از انحرافات اخلاقی و شهوت و غريزه جنسی در آنان پيشگيری مي شود. کارهای بدنی موجب تعادل جسم و روان می شود. اگر نيک بنگريم افرادي که به کار مداوم مشغول هستند و نيرو و استعدادشان را در زمينه های مثبت و سالم به کار می اندازند، کم تر دچار انحرافات اخلاقی و بحران های روحی می شوند. کار موجب می شود نيرو و انرژی جوان قبل از آن که به چربی های اضافی تبديل گردد و اختلالاتی در ساز و کار اندام های بدن ايجاد گردد، از طريق سوخت و ساز مفيد و سالم به مصرف برسد.

۲- تنظيم خواب:
تحقيقات نشان مي دهد که بيشتر انحرافات به خصوص در زمينه مسايل جنسی از فکرهای ناسالم و خيال پردازی هايی که جوانان قبل از خواب رفتن دارند، ناشي می شود. اگر جوان قبل از آن که به خواب برود، فکرش به خودش و يک سری مسايل و موضوعات مربوط به دوره جوانی، معطوف گردد، کم کم به انحرافات کشيده خواهد شد. بنابراين، يکی از روش های پيشگيری از انحرافات اين است که برنامه خواب به صورت دقيق تنظيم شود و تا زماني که خواب بر شما غالب نشده به رختخواب نرويد. وقتي به رختخواب برويد که کاملاً خسته و آماده خواب هستيد. لازمة اين کار اين است که در طول روز مشغول فعاليت های مهم بوده و به اندازه کافي کار کرده باشد.
طبيعي است اگر جوان با خستگی به رختخواب نرود، به ناچار مدت زمانی را در بستر بيدار خواهد ماند تا به تدريج به خواب رود و چون افکار و انديشه های شهوانی و تحريک آميز معمولاً در اين مواقع به سراغ جوان می آيند، تنظيم ساعات خواب براي جوان، ضرورت خاصي می يابد. يکي از روان شناسان در اين باره مي گويد: نيمه اول شب بيش از نيمه دوم آن به بدن نيرو می دهد بنابراين بايد از آن به نحوی مفيد استفاده شود. و صبحگاهان به محض اينکه از خواب بيدار شديد. بي درنگ از بستر برخيزيد و توجه داشته باشيد که بامدادان بيدار ماندن در بستر خواب، بسيار زيان بار است، جسم را سست و ناتوان مي سازد و وسوسه هاي شوم در دل فرد ايجاد می شود.

۳- دوري از محيط هاي آلوده و ناسالم:
يکي از علل و عوامل انحرافات جنسی و به طور کل انحرافات اخلاقی، محيط آلوده و محرک های شهواني است. محيط از طريق وارد نمودن عناصر محرک در گرايش های انحرافی، منجر به طغيان غريزه جنسی در جوان مي شود. مسايلي از قبيل بدحجابی، روابط ناسالم و آزاد دختر و پسر، برخي از سريال های تلويزيونی و فيلم های خارجی و هم چنين استفاده نادرست از اينترنت در تحريک شهوت و غريزه جنسی جوان مؤثر است شايد براي برخی از نوجوانان يادآوری و تذکر مسايل دينی و اخلاقی چيزی بيهوده و غير ضروری تلقی شود، زيرا آن ها نه در فکر سلامت خويش هستند و نه مسايل اخلاقی و دينی را می پذيرند، اما برای شما که روحيه مذهبی قوی داريد و همين مسأله باعث شد تا نگران آينده تان باشيد، گفتن اين مسايل مهم و ضروری است. اگر واقعاً می خواهيد از جوانی تان به خوبی استفاده کنيد و در راه درست و سالم گام برداريد، سعی کنيد از محيط های آلوده و ديدن عوامل تحريک کننده، جداً پرهيز نماييد.

۴- استفاده درست و مطلوب از اوقات فراغت:
يکی از زمينه های پيدايش انحرافات در جوانان و نوجوانان، استفاده نادرست آن ها از اوقات فراغت است. اوقات فراغت طولانی و بي برنامه نوجوانان را عاصی و سرگردان می کند. آن ها به تدريج سرخورده و مأيوس می شوند و در نتيجه به دنيای درون خويش پناه می برند و در کنج خلومت و انزوا راهی براي مشغوليت خود می جويند.

۵- بر خورداري از روابط سالم انساني:
جوانان و نوجوانانی که روابط نامطلوب و ناسالم دارند و با افراد منحرف و بي بند و بار دوست و رفيق هستند، کم کم به انحرافات کشيده می شوند و تحت تأثير امور شهوانی قرار می گيرند. نفوذپذيري جوانان از دوستان و همسالان بيش از ساير گروه ها است. در سنين بلوغ صحبت های آهسته و در گوشی بين نوجوانان بيش تر می شود و محور اين گفتگوها، غالباً مسايل جنسی و امور شهوانی است که به صورت مخفيانه و به دور از انظار بزرگ ترها طرح می شود. براي پيشگيری از انحرافات اخلاقی سعی کنيد از دوستي های آلوده و مشکوک جداً پرهيز نموده و با افراد سالم و مذهبی ارتباط برقرار نماييد.

۶- پرورش تقوا و معنويت در وجود خويش:
همه آنچه بيان شد، به نحوی می توانند در پيشگيري از انحرافات اخلاقی و طغيان شهوت و غريزه جنسی نقش داشته باشند، اما آن چه بيش از همه ضروری است و به صورت زيربنايی در شخصيت و رفتار جوان مؤثر است. پرورش معنويت و تقويت ايمان و تقواي الهی است. ما در عصری زندگي می کنيم که جهان به شدت در ماديات فرو رفته و يک سره غرق در جاذبه های نفساني و امور شهوانی گرديده است. در شرايط کنونی، خلأ عظيم و هولناکي از اخلاق و معنويت پديد آمده و تمامی مشکلات انسان ها نيز از همين جا ناشی شده است.
اگر با تقويت ايمان و نيروی اراده، باورها و اعتقادات نوجوانان تقويت گردند، بدون شک بخشی از مشکلات آنان به ويژه در زمينه مسايل اخلاقي و شهوت و غريزه جنسي درمان می شود.
اگر نوجوان از ته دل باور نمود که تمام اعمال و رفتار او را خدا می بيند و بر اساس عملکرد افراد به آن ها پاداش می دهد و اساساً سعادت و خوشبختی انسان به دست خودش می باشد، در اين صورت احتمال اينکه مرتکب گناه نشود بسيار زياد است.

يقين داشته باشيد، تا زماني که نيروی ايمان و تقوا در وجود انسان بارور و تقويت نگردد، هيچ ضمانتی از شهوت و انحرافات اخلاقی وجود ندارد. به خصوص در وضعيت کنونی که عوامل تحريک کننده بسيار زياد است. بنابراين قبل از هر چيزي سعي کنيد نيروی ايمان و تقوا را در وجود خويش بارور کنيد. اگر فکر و ذهن شما متوجه خدا باشد و هميشه نماز خود را اول وقت انجام دهيد، خداوند شما را ياري می کند تا از هر گناهی مصون بمانيد و تحت تأثير شهوت و غريزه جنسی قرار نگيريد. خداوند در قرآن می‎فرماید: «إِنَّ الصَّلاةَ تَنْهَى‏ عَنِ الْفَحْشَآءِ َالْمُنكَرِ؛[عنكبوت/۴۵] به درستی كه نماز انسان را از هرگونه آلودگی و عمل زشت و گناه دور نگه می‎دارد.» نماز واقعي نه تنها والاترين عامل کنترک شهوت و دفاع در برابر هجوم انحرافات اخلاقی تلقي مي شود، بلکه عامل تهاجمی عليه انحرافات و شهوت ها نيز محسوب می گردد.

۷- تسهيل و تسريع درازدواج:
علاوه بر آن که جوان سعی در کنترل شهوت و غريزه جنسی می کند، بايد برای ازدواج که يگانه راه درست ارضای غريزه جنسی می باشد، نيز اقدام کند به اين معنا که پسرها از ۱۸ سالگي به بعد می توانند به فکر ازدواج باشند و اگر شرايط را مساعد می بينيد، از همين سن مقدمات آن را فراهم کنند و دخترها هم چنان چه مورد مناسبی به خواستگاری آن ها آمد به دلايل نوعاً غير موجه و پوچ مثل هنوز زود است، می خواهم درس بخوانم، داماد وضع مادی خوبي ندارد و... از ازدواج خودداري نکنند و والدين هم سنگ اندازی های غير منطقی نداشته باشند.
اميد است با رعايت اين نکات و به خصوص توجه به تقوا و نماز بتوانيد غريزه جنسی و حس شهوت را در خويش کنترل و مهار نماييد و زمانی که فرصت مناسب براي ازدواج فراهم گرديد، به ازدواج اقدام کنيد. البته توجه داريد که ازدواج کردن غير از فرزند آوری است اگر میگوييم در اين سن ازدواج کنيد منظور رسيدن به تمام کار کردهای ازدواج نيست.

علاوه بر راهکارهای ارائه شده که رعايت آن ها می تواند به شکل زيربنايی اين مشکل را برطرف کند يک سری توصيه های کاربردی تر به اختصار ارائه می شود:
۱- مراقب نگاه تان باشيد.
۲- از خلوت با نامحرم، سخن گفتن و شوخی کردن با آن ها جداً خودداري کنيد.
۳- از فکر کردن، تصور و تخيل جنس مخالف و مسايل جنسی خودداري کنيد.
۴- از نگاه کردن به تصاوير و فيلم های تحريک کنند جداً خودداري کنيد.
۵- از شوخي های جنسی و محرک پرهيز کنيد.
۶- در صورت شدت شهوت، خوردن غذاهای محرک و داراي کالري زياد مانند خرما، پياز، فلفل و... را به حداقل برسانيد.
۷- براي تعديل نيروی جنسی خود حتماً ورزش و تحرک جسمانی و کار فيزيکی و بدني را در زندگي روزمره خود لحاظ کنيد.
۸- دعا و توسل براي نگهداری ايمان و رفع مشکلات می تواند مفيد باشد.
۹- روزه گرفتن موجب کاهش نيروی جنسی می شود.
۱۰- سعي کنيد در طول روز با وضو باشيد و از نورانيت آن استفاده کنيد.

در پايان توجه شما را به اين روايت جلب مي کنيم:
امام علي(ع) مي فرمايند: «اکره نفسک علي الفضائل فان الرذائل انت مطبوع عليها؛ با سعي و مجاهدت فضايل اخلاقی را به نفس سرکش خود تحميل کن، زيرا خواهش طبيعی بشر بر شهوات و رذايل اخلاقی است.» [فهرست غرر، ص ۳۰۹.]

موفق باشید.

سلام دوستان. من هم خیلی به

سلام دوستان. من هم خیلی به دیدن فیلم های مستهجن عادت داشتم و از اون جا که از خانواده مومنی هستم و با اعتقادات اسلامی بزرگ شدم دائم توی عذاب وجدان بودم وکار خودم را تموم شده می دونستم، از طرفی هم دوران دانشجویی و هم الان که کارم پژوهشی هست ناچار بودم دائما با اینترنت سروکار داشته باشم. واقعا درمانده شده بودم که چکار کنم. هرروز اوضاع روحی و ارتباطی و اعتماد به نفسم تنزل پیدا می کرد. تصمیم گرفتم که هرطور شده کاری بکنم که نتونم به این سایتها دسترسی پیدا کنم. خیلی تلاش کردم از بلاک مرورگرها شروع کردم که چون پسورد نداشت بدرد نمی خورد حتی اون هایی هم که داشت با پاک کردن و نصب مجدد مرورگر از کار می افتاد. بعد از اون بطور غیر مستقیم از بچه های کامپیوتر پرسیدم که بهم پیشنهاد بستن پورت شبکه این سایت ها را دادند، اما متوجه شدم این شبکه فساد انقدر قدرتمند هست که از همه پورت ها نفوذ داره و باید کلا اتصالت را به اینترنت ببندی که بتونی از دستشون نجات پیدا کنی. دائما درگیر این جست و جو بودم و از خدا می خواستم کمکم کنه راه حلش را پیدا کنم و براش نذر هم کردم تا بالاخره راه حلش را پیدا کردم.
دوستان خیلی بهتر است که انسان با ارادش این عادت وحشتناک را کنار بگذاره اما توی این فقدان اراده راه حل کمکی اینه که حداقل شرایطی فراهم بیاریم تا به این منابع گناه دسترسی نداشته باشیم. من این نرم افزار را امتحان کردم و از خواننده ها خواهشمندم که حتما این نرم افزار را استفاده کنند و خودشون را از فساد دور کنن. از مدیر محترم سایت هم خواهشمندم که لطفی بزرگی به کسانی که گرفتار این بلا هستند بکنه و یه پست به معرفی این نرم افزار اختصاص بده.
اسم این نرم افزار Cold Turkey هست و از لینک زیر قابل دریافت هست.
یک نسخه free داره که امکانات زیادی نداره. اما نسخه PRO اون قابلیت این را داره که علاوه بر اینکه سایت ها را فیلتر کنید اجازه اجرای برنامه هایی که براش تعریف می کنید را از کاربر می گیره. یعنی اینکه حتی فیلترشکن هم پیدا کردید نمی تونید اون را روی سیستم خودتون اجرا کنید چون نرم افزار اجرای اون را محدود کرده(دیگه باید زحمت دسترسی به سایت های فیلترشده مفید از طریق کافی نت و ... را به خودتون بدید ، لا اقل مطمئنید دیگه هیچ دسترسی به این سایت ها ندارید) و بعد می تونید این محدودیت را تا n سال دیگه روی سیستمون تعریف کنید.

در ضمن این نرم افزار با uninstall معمولی از روی سیستم پاک نمیشه و باید برای حذفش ویندوز را عوض کنید که راه حل اون هم اینه که نرم افزار روی درایو غیر از درایو ویندوزتون نصب کنید و موقع تعویض ویندوز هم همه درایوها را فرمت نکنید.
من خودم بعد نصبش برای از کار انداختنش خیلی تلاش کردم اما راه حلی به غیر از عوض کردن ویندوز با فرمت کردن درایوی که نرم افزار روش نصب هست پیدا نکردم و خدا را شکر می کنم که پیدا نکردم.
واقعا لطف بزرگی بود که خدا بهم داشت تا این نرم افزار را پیدا کنم و اون هم دلیلش خواستن خودم به دسترسی نداشتن به این سایت ها بود. وظیفه خودم دونستم حداقل بتونم راه حلم را به کسانی که دنبالش هستند معرفی کنم و از هرکسی هم که می تونه به کسی کمک بکنه خواهشمندم اون را بطور غیر مستقیم از این راه حل اگاه بکنه. باز هم از مدیر سایت خواهشمندم یه پست اختصاصی برای معرفی این راه حل اختصاص بدهد.
با تشکر

سلام من ۱۵ سالم هست و دوست

سلام من ۱۵ سالم هست و دوست های دوره هفتمم باعث شدن تا ذهنم انحراف پیدا کنه بارها و بارها به گناه خود پی بردم بار ها و بارها توبه کردم ولی در هر بار شکست خوردم توصیه هاتون درست هست ولی من به خاطر کم بودن سنم نمی تونم ازدواج کنم می خوام بدونم باید به جای ازدواج چی کار کن لطفا سریع جواب بدین می خوام کاری کنم که خودم و خدام از خودم راضی باشم لطفا کمک کنید

با سلام و تشکر از ارتباطتان

با سلام و تشکر از ارتباطتان با شهر سوال!

از نظر دانشمندان، مراحل اعتیاد به پورنوگرافی به ۵ مرحله (مواجهه، اعتیاد، افزایش، حساسیت زدایی و عمل) خلاصه می شود:
مرحله مواجهه: بیشتر افرادی که به پورنوگرافی اعتیاد دارند، دیدن و تماشای فیلم های مستهجن را از سنین پایین شروع می کنند.
مرحله اعتیاد: در این مرحله فرد مبتلا نمی تواند از دیدن و تماشای فیلم مستهجن اجتناب کند.
مرحله افزایش: در این مرحله روزبه روز میزان دسترسی افزایش می یابد و بیمار نمی تواند از آن دست بکشد.
مرحله حساسیت زدایی: در این مرحله دیگر بیمار با دیدن فیلم و تصاویر مستهجن مانند اوایل تحریک نمی شود بنابراین سعی می کند با استفاده بیشتر و متنوع تر از مواد پورنوگرافی به حساسیت اولیه دست پیدا کند درحالی که دیگر این اتفاق نمی افتد.
مرحله عمل: در این مرحله فرد از دنیای پورنوگرافی خارج و وارد اعمال پورنوگرافیک می شود.

*** و اما درمان:
با راهکارهایی مناسب می توان از دام اعتیاد به پورنوگرافی خلاص شد بنابراین اگر جزء افراد معتاد به استفاده از پورنوگرافی هستید، تغییراتی در کارهایی که هر روز انجام می دادید، بدهید:
-از حضور در موقعیت های پرخطر که باعث می شود از مواد پورنوگرافی استفاده کنید، امتناع کنید.
-فهرستی از نتایج منفی و مثبت استفاده از فیلم یا تصاویر مستهجن تهیه و با خود مرور کنید.
-سعی کنید کمتر تنها بمانید. بهتر است همیشه یک یا چند نفر در اطراف شما باشند.
-هر عاملی که باعث کشیده شدن شما به طرف استفاده از مواد پورنوگرافی می شود، کنار بگذارید.

-با تکنیک های ساده بر اضطراب، خشم و افسردگی خود غلبه کنید و فعالیت هایی که باعث آرامشتان می شود، انجام دهید. البته در کنار این راهکارها توصیه می شود حتما به یک متخصص مراجعه کنید.

-درمان این مشکل، کاری گروهی و بر ۳ پایه اصلی روان درمانی، رفتاردرمانی و دارودرمانی استوار است. با تجویز دارو می توان میل جنسی را به شدت کاهش داد و اضطراب یا افسردگی بیمار را درمان کرد. با دارودرمانی، بیمار به راحتی دوره درمان را سپری خواهد کرد.

*** همان گونه که می دانید یکی از اهداف ازدواج رفع نیازهای جنسی است، و گر نه ازدواج هدف های مهم تری نیز دارد که در جای خودش به آنها پرداخته شده است.[۱] اگر چه شرایط زمانه ازدواج جوانان را بسیار سخت نموده، اما کسانی که به آداب اسلامی پایبند و معتقد باشند که گشایش تمام امور به دست خداوند است، می توانند با توکل بر خدا به روش و شیوه ائمه (ع) اقتدا کنند و در امور مادی به دور از تشریفات با یک مراسم ساده و کم ترین امکانات، زندگی مشترک را شروع کنند، که اگر چنین کنند خداوند خود وعده داده که از فضل خود آنها را به ثروت می رساند. چنانکه در قرآن می فرماید: "عَزب هایتان (افراد مجرد) را و غلامان و کنیزان خود را که شایستگی ازدواج دارند، همسر بدهید. اگر بینوا باشند خدا به کرم خود توانگرشان خواهد ساخت، که خدا گشایش‏دهنده و داناست.[۲] بنابر این بهترین راهی که برای جوانان پیشنهاد می شود تا به گناه نیفتند راحت گرفتن مسئله ازدواج است. انسان اگر بخواهد در ابتدای جوانی تمام امکانات یک زندگی را داشته باشد، در نهایت تشریفات مراسم عروسی برگزار کند، درآمد ماهیانه بالایی داشته باشد و... باید بداند که نه امروزه و نه در گذشته برای عموم مردم چنین چیزی امکان داشته است. بلکه عموماً جوانان پس از رسیدن به بلوغ سنی و فکری اقدام به ازدواج می کردند، سپس مشغول کار و تلاش می شدند و با کار و تلاش و به لطف و عنایت خدا به مرور زمان صاحب شغل، منزل و... می شدند.

بنا بر این شما می توانید و باید سعی کنید در اولین فرصت با یک ازدواج بسیار ساده خود را از دام گناه برهانید . باید بدانید که اگر کمی از شرایط و خواسته های خود در زمینه انتخاب همسر بکاهید و حاضر باشید با دختری که از مالی خانواده اش از خانواده شما پائین تر هستند ازدواج کنید دختران شایسته زیادی را برای همسری خواهید یافت. در غیر این صورت باید با روزه گرفتن و ورزش کردن و پر کردن اوقات فراغت خود غریزه جنسی خود را کنترل کنید تا به گناه نیفتید تا شرایط مطلوب شما برای ازدواج مهیا شود.

موفق باشید.

سلام

سلام
خسته نباشید...
من به کمک نیاز دارم....
تاثیراتی که این فیلم ها بر ذهن و افکار من گذاشته وحشتناک شده...
فارق از تاثیرات بد جسمی...
تاثیر خیلی بدی بر روی ذهن و افکار من گذاشته...گاهی اوقات فکرایی که خودم به شدت ازشون تنفر دارم و انقدر زشت هستند که حتی خجالت میکشم به عنوان یه فرد ناشناس بازگوشون کنم....ناخوآگاه به ذهنم میاد...انگار که کنترل ذهنم از دستم خارج شده..دارم دیوانه میشم...از یه طرف انقدر از این فکر ها نفرت دارم که باعث میشه این حس بهم دست بده که حتی از یه حییونم پست تر هستم...
چیکار کنم این افکار از ذهن من پاک بشه...
فقط میخوام روح و ذهنم پاک بشه...
خواهش میکنم یه راه حلی به من بدین

با سلام و تشکر از ارتباطتان

با سلام و تشکر از ارتباطتان با شهر سوال!

چند گام مهم برای ترک:
قدم اول :قاطع بودن به تصمیم ترک آن ، اگر هنوز قانع نشدی باید بیشتر در زوایای قلبت بگردی و به قناعت کامل برسی که ادامه دادن این راه جز لغزیدن به مسیری که هیچ ثباتی ندارد راه به جایی نخواهد برد هر بار که احساس ضعف کردی توانایی خودت را به یاد بیار و افکار منفی رو به تفکر مثبت تبدیل کن .

قدم دوم: از خداوند یاری بخواه ، به یاد داشته باش که پروردگار بر اساس نیت پاکت بهت کمک و یاری میرساند و راه توبه را هم برات هموار میکند .

قدم سوم: خودت رو محاسبه کن وضعیت کن.نیت رو با دقت بررسی کن و به این سوالها پاسخ بده؛

چرا به این مرحله رسیدم؟

چه انگیزه هایی باعث میشوند به فیلم مبتذل کشیده شوم؟

قدم چهارم: همین الان دست بکش ، به محضی که تصمیم توبه میگیری به هیچ وجه اون رو به فردا و یا روز دیگری موکول نکن و خالصانه از باری تعالی بخواه تا در این راه یاورت باشد تا به سوی آزادی گام برداری.

قدم پنجم: خانه ات را تمیز کن ، همه ی سی دی های مبتذل رو بشکن و هر چه فیلم های نامناسب در کامپیوترت و در موبایلت داری پاک کن کلید اتاقت رو بنداز دور و بدان که در اتاقت رو همیشه باید باز بزاری مخصوصا وقتی که از کامپیوتر استفاده میکنی چون این کار شدید باعث میشود وقتهایی که شیطان تو رو به سمت گناه میکشونه محدود کنه.

قدم ششم : فعالیت های جنسی خود را اصلاح کن، اگر تا الان ازدواج نکردی یادت باشه که این فیلم ها بزرگترین دلایل ضعف جنسی بعد از ازدواج است معتادان به فیلم های مبتذل در معرض مشکلاتی همچون ناتوانی جنسی ، انزال زود رس و مشکل نعوظ قرار دارند اما اگر ازدواج کردید باید بدونید که فیلم های مبتذل از مهمترین دلایل شکست ازدواج هستند سعی کن در ارتباط های جنسی خود کارهایی انجام دهی که تو را بیشتر بر انگیزد با همسرت لذت ببر ، این کار میتواند نقش مهمی در کنترل شهوتت داشته باشد.

قدم هفتم: از بین بردن انگیزه ها، تو از همه بیشتر به وضعیت خودت آشنایی پس سعی کن تا میتوانی جلوی انگیزهای شهوانیت رو بگیری مثلا تا زمانی که کار خاصی در کامپیوترت نداری اون رو روشن نکن چون استفاده بی دلیل از کامپیوتر باعث میشه دوباره راه دیدن این نوع فیلم ها باز بشه خودت تصمیم بگیر که از این کار دست بکشی قبل از اینکه به لبه ی پرتگاه بررسی .

قدم هشتم: چگونگی برخورد با اوقات شهوت ، باید یاد بگیریم که چطور با اوقات شهوت برخورد کنیم یک دوره ی شهوت با حداقل شروع میشود و رفته رفته به اوج میرسد و دوباره فروکش میکند همه ی این دوره کمتر از سی دقیقه طول میکشه به همین خاطر دفعه ی بعد وقتی دچار حس شهوت میشوی بدون که بعد از چند دقیقه ایی این حس از بین میرود و تو میتوانی بر اون غلبه کنی .

قدم نهم: اسیر وسوسه نشو، هرگز اسیر وسوسه ی قدرت نشو که من قویم و میتوانم هر فیلمی رو ببینم بدون این که بر من تاثیر داشته باشد این یکی از خطرناک ترین عوامل برگشتن به اعتیاد است .

قدم دهم : خودت را تشویق کن و برای خودت پاداش تعیین کن این کار باعث میشود همتت رو تقویت کنی هر وقت که به یاری خدا از دست این اعتیاد راحت شدی به دیگران هم کمک کن تجربه ی خودت را با دیگران در میان بگذار تا با استفاده از اون خودشون رو کنترل کنند شاید این اقدام تو کلید حل خیلی از مشکلات دوستانت شود دوستانی که تصمیم دارن از این کار دست بکشن.

موفق باشید.

سلام دختری هستم ۱۳ساله و حدود

سلام دختری هستم ۱۳ساله و حدود شش ماهه که فیلم های مستهجن نگاه میکنم قبل از این هم فیلم های بدون سانسور نگاه میکردم اما کاملا معمولی و اولین بار هم در یک سایت که دنبال عکس برای مقاله ای بودم به این مشکل گرفتار شدم تا بحال بارها توانسته ام این کار را ترک کنم و توصیه های شما نیز خیلی مفید بود ولی برای تحقیق و کار های دیگر که به اینترنت میروم باز هم تبلیغات سایت ها و عکس هایشان مرا دوباره در این راه میکشاند و خیلی نیز در درسم اثر گذاشته است اگر هم به تبلیغات اهمیت ندهم وقتی که کاری انجام میدهم به سراغم میایند و ارامشم را بهم میزنند چون خیلی وقت نیست که با سایت شما اشنا شده ام میخواستم بدانم مرکز شما ادرس دارد???????

با سلام و تشکر از ارتباطتان

با سلام و تشکر از ارتباطتان با شهر سوال!

از نظر دانشمندان، مراحل اعتیاد به پورنوگرافی به ۵ مرحله (مواجهه، اعتیاد، افزایش، حساسیت زدایی و عمل) خلاصه می شود:
مرحله مواجهه: بیشتر افرادی که به پورنوگرافی اعتیاد دارند، دیدن و تماشای فیلم های مستهجن را از سنین پایین شروع می کنند.
مرحله اعتیاد: در این مرحله فرد مبتلا نمی تواند از دیدن و تماشای فیلم مستهجن اجتناب کند.
مرحله افزایش: در این مرحله روزبه روز میزان دسترسی افزایش می یابد و بیمار نمی تواند از آن دست بکشد.
مرحله حساسیت زدایی: در این مرحله دیگر بیمار با دیدن فیلم و تصاویر مستهجن مانند اوایل تحریک نمی شود بنابراین سعی می کند با استفاده بیشتر و متنوع تر از مواد پورنوگرافی به حساسیت اولیه دست پیدا کند درحالی که دیگر این اتفاق نمی افتد.
مرحله عمل: در این مرحله فرد از دنیای پورنوگرافی خارج و وارد اعمال پورنوگرافیک می شود.

*** و اما درمان:
با راهکارهایی مناسب می توان از دام اعتیاد به پورنوگرافی خلاص شد بنابراین اگر جزء افراد معتاد به استفاده از پورنوگرافی هستید، تغییراتی در کارهایی که هر روز انجام می دادید، بدهید:
-از حضور در موقعیت های پرخطر که باعث می شود از مواد پورنوگرافی استفاده کنید، امتناع کنید.
-فهرستی از نتایج منفی و مثبت استفاده از فیلم یا تصاویر مستهجن تهیه و با خود مرور کنید.
-سعی کنید کمتر تنها بمانید. بهتر است همیشه یک یا چند نفر در اطراف شما باشند.
-هر عاملی که باعث کشیده شدن شما به طرف استفاده از مواد پورنوگرافی می شود، کنار بگذارید.

-با تکنیک های ساده بر اضطراب، خشم و افسردگی خود غلبه کنید و فعالیت هایی که باعث آرامشتان می شود، انجام دهید. البته در کنار این راهکارها توصیه می شود حتما به یک متخصص مراجعه کنید.

-درمان این مشکل، کاری گروهی و بر ۳ پایه اصلی روان درمانی، رفتاردرمانی و دارودرمانی استوار است. با تجویز دارو می توان میل جنسی را به شدت کاهش داد و اضطراب یا افسردگی بیمار را درمان کرد. با دارودرمانی، بیمار به راحتی دوره درمان را سپری خواهد کرد.

ضمناً مشاوره حضوری در مرکز ملی پاسخگویی واقع در قم وجود ندارد.

موفق باشید.

سلام، خیلی ممنون ميشم اگر

سلام، خیلی ممنون ميشم اگر راهنمایی کنید،من ۲۹ سالمه، ۴ ساله ازدواج کردم که دو ساله خونه خودم رفتم، هر دو مذهبی هستیم و نماز خون،خودم هیچ وقت نگاه نکردم،اما همسرم از همان دوران عقد ميگفتند بیا با هم نگاه کنیم. برای آشنایی و به قصد آموزش چند بار نگاه کردم ولی بعد که متوجه شدم نگاه کردن حتی با این قصد هم درست نیست، ديگه نگاه نکردم، از همسرم هم خواستم ترک کنند، اما ايشون قول ميده،قسم میخوره ولی چندین بار دیدم که داره نگاه میکنه، چه در ماهواره و چه در گوشی، چند بار ماهواره رو جمع کردم، قول دادن و... با گوشی چکار کنم!!!ديگه خسته شدم، خدايي واسش هيچي کم نمی زارم. الانم سه ماهه باردارم، حتی با این شرایط کم نزاشتم، غصه شده واسم. چکار کنم؟

تصویر مشاور شهر سوال

با سلام خدمت شما خواهر گرامی،

با سلام خدمت شما خواهر گرامی، به شهر سوال خوش آمدید.
به لحاظ شرعی شما وظیفه دارید نسبت به برآورده کردن نیاز جنسی همسرتان کوتاهی نکنید (همانطور که ایشان نیز موظفند) و در سایر موارد امر به معروف و نهی از منکر نمایید، چنانچه فرمودید این کار را کرده اید. اما شرعا تکلیفی در قبال گناهان همسرتان (اگر کوتاهی در ارضای نیازهای او نکرده باشید) ندارید. پس نگران این جنبه قضیه نباشید. نکته مهم دیگر این است که اگر فردی دچار بیماری، اختلال، یا مشکل روانی است که اعتیاد به فیلمهای مستهجن نیز میتواند در زمره این مسائل باشد، گام مهم و اول آن است که خود او بپذیرد دچار یک مشکل است و در ادامه بخواهد که مشکل را برطرف نماید. در غیر این صورت شما هرچه تلاش کنید، تقریبا بیهوده است چون خودش نمی خواهد از این مشکل رهایی پیدا کند.
اما، مسافر کوچکی که از بهشت در راه خانه شماست، میتواند به لطف خدا سرمنشأ خیر و برکات زیادی باشد، که انشالله یکی از آن برکات، زمینه ترک این عادت توسط شوهرتان است.
توجه داشته باشید شما از همه به عادات و احوال همسرتان آگاه ترید، و بهتر میتوانید بفهمید چه زمانهای در چه شرایطی و در چه موقعیت هایی ایشان تمایل بیشتری به این عادت زیشت دارند و با تشخیص این ها میتوانید بهتر زمینه را برای ترک این عادت مهیا سازید.
توجه داشته باشید در زمینه اعمال زناشویی و روابط جنسی (بخصوص پس از دوران بارداری) تا جای ممکن کوتاهی نکنید، ارضای این نیاز مهم همسرتان صرفا به معنای چند دقیقه عمل جنسی نیست و توجه به مقدمات و زمینه های دلبری از سوی همسران بسیار میتواند در تکمیل این ارضای نیاز، کمک کننده باشد. بهتر است در این زمینه مطالعات و اطلاعات خود را بالاببرید. شما هم به لحاظ جسمی، و هم به لحاظ بصری (دیداری) باید دارای تنوع و جذابیت باشید و همسرتان را تا جای ممکن ارضا کنید... رعایت همه این نکات به همراه حضور فرزند دلبندتان، که قطعا رعایت خیلی از مسائل در حضور کودک (هرچند کوچک) را به دنبال دارد، میتواند زمینه ساز کمتر شدن و یا ترک این عادت ناپسند از سوی همسرتان باشد.
موفق باشید.

با سلام و احترام.من حدود ۷

با سلام و احترام.من حدود ۷ ماه است که خودارضایی را ترک کردم و حدود چند ماهی میشود که معتاد دیدن فیلمهای مستهجن شده ام و با خود میگفتم که ای فیلم های برمن اثری ندارند اما یکبار و دقایقی پیش پس از دیدن این فیلمها شهوتی شدم و آلت خود را همانند خودارضایی عقب جلو کردم ولی نگزاشتم که منی بیرون بیاید....آیا این عمل من خودارضایی محسوب میشه؟؟؟؟

تصویر مشاور شهر سوال

دوست عزیز، دیدن این فیلمها و

دوست عزیز، دیدن این فیلمها و تصاویر، نوعی خود ارضایی محسوب می شود و توجه داشته باشید، تصاویر پورنو، به شدت اعتیاد آور است و در صورت گرفتار شدن، برای ترک آن بایستی تلاش و سختی مضاعفی را متحمل شوید.

سلام.ممنون از مطالب عالیتون

سلام.ممنون از مطالب عالیتون
من یه دختر ۱۷ ساله هستم هر از چند ماه به سایت های مختلفی میرم تا بتونم فیلمای پورن نگاه کنم ولی بعد از دیدن فیلما پشیمون میشم و از خودم خجالت میکشم.
وضع درسام نسبت به پارسال خیلی بد شده میدونم به خاطر این فیلماست چون هر وقت یه امتحانمو بد میگیرم میام به این سایتا سر میزنم هر بار هم احساس پشیمونی میکنم. همیشه بعد از دیدن این فیلما اونارو تجزیه و تحلیل میکنم بعضی وقتا خیلی تو فکر فرو میرم تازه به هر کسی نگاه میکنم یه نگاه جنسی بهش دارم به خاطر همین میترسم بیرون برم احساس میکنم هر لحظه امکان داره بهم صدمه بزنن.لطفا منو راهنایی کنید.

تصویر مشاور شهر سوال

کاربر محترم شهر سوال، سلام.

کاربر محترم شهر سوال، سلام.
خواهر گرامی، دیدن این فیلمها و تصاویر، همانطور که خودتان هم به عینه تجربه کردید، اثرات نامطلوبی بر روح و روان شما میگذارند و زندگی طبیعی و عادی شما را به سمت افکار پوچ، شهوانی و نادرست منحرف می سازند. همچنین باید توجه داشته باشید مشاهده تصاویر پورنو، به شدت اعتیاد آور است و در صورت گرفتار شدن، برای ترک آن بایستی تلاش و سختی مضاعفی را متحمل شوید.
بنابراین توصیه می شود، با به کاربستن راهکارهای ارایه شده در متن اصلی، و به کمک اراده خود این کار را ترک کنید. یکی از پیشنهادها علاوه بر راهکارهای ارایه شده، این است که هرزمان که ذهنتان درگیر این مسائل می گردد یا میخواهید به تماشای این تصاویر اقدام کنید، به طور ناگهانی این افکار را قطع کنید، دستگاه مربوطه (موبایل یا کامپیوتر یا تلویزیون و ...) را به صورت کامل خاموش کنید و برای مدتی (مثلا یک ساعت) از آن استفاده نکنید. و به جای آن خود را سرگرم یک فعالیت دیگر (ترجیحا ارتباط با دوستان یا خانواده و ...) نمایید.
موفق باشید.

دوستان من ۱۳ سال دارم از

دوستان من ۱۳ سال دارم از وقتی این فیلما رو نگاه میکنم امتحانای الکی الکی رو پاییین میارم دوستان برام دعا کنید تا ترکشون کنم

سلام.من دختری ۱۶ساله هستم و

سلام.من دختری ۱۶ساله هستم و متاسفانه در سن خیلی کم به خاطر سهل انگاری بقیه چیزهایی دیدم که نباید میدیدم. خیلی از کودکی من در کابوس و افسردگی گذشت ولی هیچکس متوجه نشد.الان خودم میفهمم وضعیت آون موقع ام رو چون گاهی کابوس میبینم و خواب های جن.سی. من گاهی ،مثلا هر یک ماه یک بار تحریک میشم و فیلم های ..... میبینم. البته منجر به خود .ار .ضا. یی نمیشه. بعد سریعا پشیمون میشم و توبه میکنم اما هر بار....
لطفا کوتاه و مختصر بهم بگین چکار کنم.از خودم بدم میاد.

تصویر مشاور شهر سوال

کاربر محترم شهر سوال، سلام

کاربر محترم شهر سوال، سلام علیکم. خوش آمدید.
به نظر می رسد پاسخ ارایه شده در مطلب اصلی پست، هم خیلی طولانی نیست و هم نسبتا کامل است. در برخی موارد اختصار ممکن است به اصل مطلب ضربه بزند. توصیه می کنم متن بالای صفحه را به دقت مطالعه کنید و راهکارهای ارایه شده را (به غیر از ازدواج که ممکن است در اختیار شما نباشد) تا جای ممکن اجرا کنید.
از خداوند مهربان میخواهیم شما را در این مسیر یاری نماید. موفق باشید.

سلام.

سلام.
آیا ازدواج موقت هم باعث ترک اعتیاد به خود ارضایی میشه؟ لطفا راهنمایی کنید.

تصویر مشاور شهر سوال

با سلام خدمت شما کاربر محترم

با سلام خدمت شما کاربر محترم شهر سوال.
دوست عزیز، برای این منظور ، ابتدا باید اصل اعتیاد به خود ارضایی و میزان شدت و ضعف آن توسط کارشناس مشاور ارزیابی شود. سپس با توجه به میزان شدت این مشکل، راهکار مناسب ارائه داده خواهد شد. اما به طور کلی هرچه ارضای درست نیاز جنسی شما (چه ازدواج دائم و چه ازدواج موقت) ادامه دار تر بوده، ثبات بیشتری داشته باشد، و به عبارتی مقطعی و کوتاه مدت نباشد، نتایج مطلوب تری خواهد داشت.
موفق باشید.

سلام پسری شانزده ساله هستم

سلام پسری شانزده ساله هستم حدودا یک سال و نیم است که اهل خودارضایی هستم
در دوحالت اصلا کارهام دست خودم نیست یک زمانی که عصبانی میشم دو وقتی که شهوتی میشوم
فیلتر شکنم تو ذهنمه خودم یه سری کد طراحی کردم که بدون فیلتر وارد سایت های ..... میشوم الان خیلی از خودم میترسم چون میترسم که یه زمانی دست به کارهایی بد تر از خودارضایی بزنم ...رشته تجربی ام و درسم هم خیلی خوبه ولی این خود ارضایی خیلی گیرم انداخته وقتی هم که درس میخونم بیشتر شهوتی میشم
قبل از امتحانات به هفته ای یک بار رسوندم ولی الان به تقریبا روزی دوبار
چکار کنم بدجور تو گل گیر کردم

تصویر مشاور شهر سوال

با سلام خدمت شما دوست عزیز،

با سلام خدمت شما دوست عزیز، اگر واقعا فقط در دو حالت به قول خودتان کارهایتان خیلی دست خودتان نیست، بهتر است زمینه ایجاد این دو موقعیت را از بین ببرید یا تاجای ممکن کمتر کنید. یعنی چه؟ یعنی مثلا زمینه عصبانیت را در خودتان از بین ببرید. اگر در موقعیت های خاصی یا در خصوص موضوعات خاصی یا در حضور افراد خاصی عصبانی می شوید، یا به آن موقعیت ها نزدیک نشوید یا اگر در موقعیت واقع شدید آن را ترک کنید... ضمنا تمرین های مراقبه ای و تمرکز هم بسیار در این خصوص مفید خواهد بود. همچنین اگر در موقعیت های خاصی یا در خصوص موضوعات خاصی یا در حضور افراد خاصی یا با دیدن تصاویر خاصی و ... احساس برانگیختگی جنسی میکنید، از آن موقعیت ها دوری کنید. علاوه بر این ک شهوت دو جنبه روانی و جسمی دارد. برای کنترل جمسی نیز لازم است فعالیت بدنی خود را زیاد کنید مانند ورزش و به رژیم غذایی تان توجه بیشتری کنید چون برخی مواد غذایی باعث تشدید و برخی باعث کاهش این نیرو می شوند.
اگر نمیدانید و یا نمی توانید بر مشکل خود غلبه پیدا کنید، لازم است به یک روانشناس یا روانپزشک با تخصص امور جنسی مراجعه کنید تا با بررسی دقیق تر شما را کمک کند. به این دلیل که ممکن است مشکل شما ریشه در یک اختلال وسواسی یا نوعی اعتیاد داشته باشد.
موفق باشید.

سلام من یه دختر ۱۹ سالم که به

سلام من یه دختر ۱۹ سالم که به همه چیز مقید بودم تا ایکه از پیج های مذهبی که فالو کرده بوده یه پستو دیدم که گفت درباره برده ی جنسی بزنید ببینید چ بر سر بشر آوردن با سرچ این مطلب من وارد فیلمهایی که شکنجه گری این برده ها بود شدم
۱.خواستم ببینم اینم اعتیاده؟؟؟
۲.چ جوری ترکش کنم؟
کامنت و کپشن بالا رو خوندم

تصویر مشاور شهر سوال

با سلام خدمت شما کاربر محترم.

با سلام خدمت شما کاربر محترم. به شهر سوال خوش آمدید.
خواهر گرامی باید بدانید که اعتیاد به عنوان یک بیماری اصلی و پیش رونده میتواند مصادیق گوناگونی داشته باشد. این عارضه، نوعی ارتباط تسکین دهنده با یک مادۀ روان گردان یا تأثیر گزار بر ذهن و یا رفتاری که مارا در برابر ميل بیش از حد، ناتوان می کند می باشد. اعتیاد به عنوان حالتی که در آن بدن انسان برای انجام فعالیت های عادی خود به یک ماده یا یک رفتار خاص وابسته می شود تعریف شده است. رفتار شما نیز بسته به شدت وابستگی شما به انجام این رفتار و مدت زمان وجود این مشکل میتواند به عنوان اعتیاد محسوب شود. البته اگر به صورت جدی احساس مشکل می کنید و توانایی ترک این مسئله برای شما میسر نیست، بهتر است به صورت حضوری به یک مشاور روانشناس مراجعه کنید.
در خصوص راهکارهای ترک، درصورتی که مشکل شما خیلی حاد و شدید نباشد، میتوانید از همان مطالب ارائه شده در ابتدای این پست استفاده کنید. توجه داشته باشید که بسیاری از مشکلات اینچنین که خیلی از ما گرفتار آن هستیم، با از بین بردن زمینه آن رفتار، قابل رفع یا حداقل کاهش پذیرند. پس در کنار عمل به توصیه های ارائه شده ، همواره سعی کنید از موقعیت آلوده دور شوید و زمینه آلودگی را از بین ببرید. به عنوان مثال اگر حضور شما در یک کانال یا گروه خاص تلگرامی، باعث تقویت این رفتار شده است، خیلی راحت کانال یا گروه را ترک کنید، اگر حضور شما در تلگرام، باعث یک رفتار نادرست شده است، خیلی راحت از تلگرام بیرون بیایید یا آن را برای خود محدود کنید. و ... به همین ترتیب در سایر امور عمل کنید.
موفق باشید

سلام خسته نباشید خواستم ببینم

سلام خسته نباشید خواستم ببینم خوندن رمان های اینترنتی حرامه؟
درصورتی که بوسه و صحبت های عاشقانه در اون مطرح شده باشه و رابطه جنسی توصیف نشده باشه

تصویر پاسخگوی احکام

سلام

سلام

تشکر از ارتباط شما

ملاک تحریک کننده بودن است و اگر اینگونه باشد خواندنشان حرام است.

یه سوال دیگه ام داشتم من الان

یه سوال دیگه ام داشتم من الان یه هفته اس که سراغ اینجور فیلمها نرفتم و توبه کردم ولی ذهنم خیلی درگیره به طوریکه یادم میاد حالم بد میشه حتی توی خواب از خواب بیدار میشم فکرم این نیست که سراغ اینجور فیلم برم صحنه هایی که دیدم و یادم میاد حالم بد میشه
چیکار کنم از دست این فکرا راحت بشم؟؟؟؟

تصویر پاسخگوی احکام

سلام

سلام

تشکر از ارتباط شما

برای راهنمایی در این مورد با ۰۹۶۴۰۰ قسمت اخلاق یا مشاوره تماس بگیرید.

دوستان من نوجوانیهستم ۱۴ ساله

دوستان من نوجوانیهستم ۱۴ ساله متاسفانه به خاطر رفیق ناباب منحرف شدم من قدیم اصلا یاد خدا از ذهنم بیرون نمیرفت ولی چه کنم که اب از سرم گذشته تا الان ۱۰۰ دفعه ترک کردم ولی به علت وسوسه های شیطان رانده شده دوباره به سراغ این فیلم و عکس ها میرم تا جایی که خدا هم از من رو برگردونده دوستان تا انجایی که میتونید برای بار اول به این فیلم و عکس ها نگاه نکنید چون بد جور درگیرش میشید

با سلام و تشکر از ارتباطتان

با سلام و تشکر از ارتباطتان با شهر سوال!

پرسشگر گرامی،
همین که در این سن و سال به دوستانتان با این حس و حال توصیه ای مفید دارید، پیداست که از آسیب های آن کاملاً آگاه هستید. همين كه متوجه گناه خود شده و قصد پاك شدن داريد، قابل ارزش و مايه تحسين است. به خاطر اين تصميم به شما تبريك مي گوييم.
سعی کنید به هیچ وجه ناامید نباشید و با برنامه و مدیریتی جدی درصدد حل مسأله بر بیایید تا از آسیب های این گرفتاری در امان باشید.
با چنین اعتیادهایی باید قبل از اینکه غیرقابل کنترل شوند، مقابله کنید. پرنوگرافی هم مثل چیزهای دیگر عادتی اعتیادزا است که خیلی زود از کنترل شما خارج می شود.

به نکات زیر توجه نمایید تا با ارادۀ خودتان مسأله حل گردد:

۱. موقعیت هایی که این اتفاق ها برایتان می افتد را شناسایی کنید. آیا وقتی بی حوصله هستید به پورنوگرافی روی می آورید یا وقتی عصبانی هستید؟ یا وقتی دلتان شکسته است؟ خسته اید یا احساس تنهایی می کنید؟
این مشکل مختص شما نیست پس ناراحت نباشید. البته این هم بهانه برای تماشای اینگونه فیلم ها و عکس ها نیست.

۲. تمام انسان‏ها در تمام دوره ‏هاي زندگي خويش مكلفند كه خود را اصلاح كرده، از ناپاكي پرهيز و دوري كنند. از گناهي كه مي‏ كنند، در پيشگاه خدا بخشش بطلبند، ولي آن چه در اين بين مهم به نظر مي‏رسد و مي‏تواند در تمام دوران شاخص شود، پرهيز از گناه در دوره نوجواني و جواني است.
تأكيد مي كنيم كه شما با يك توبۀ واقعي به زندگي عادي و بدون تنش بر گرديد؛ توبه كننده، محبوب خداست،
قرآن كريم فرموده: «ان الله يحب التّوابين؛(۱) يقيناً خداوند توبه كنندگان را دوست دارد.»
به رحمت و محبت خداي متعال ايمان داشته باشيد؛ در روايتي از امام صادق(ع) آمده است:«اذا كان يوم القيامة نشر الله تبارك و تعالى رحمته حتى يطمع ابليس فى رحمته؛(۲) وقتى روز قيامت فرا مى‌رسد خداوند رحمت خود را آنقدر وسعت و گسترش مى‌دهد كه حتى شيطان نيز به رحمتش طمع مى‌نمايد.»

۳. تصاوير و متن‌هاي مستهجن، قدرت تخيل انسان را به كار مي‌اندازند كه بار‌ها و بارها، دوباره و دوباره به آن سايت‌ها مراجعه كنند. فرد در ذهن خودش اين تصويرها و داستان و متن‌ها را بارها و بارها در ذهن خود تصور مي‌كند و تحريك مي‌شود. معتادان به اين سايت‌ها كم‌كم وقت بيشتر و بيشتر و تصاوير مستهجن‌تر و مستهجن‌تري را طلب مي‌كنند. اما اين فقط در فضاي مجازي اينترنت نيست. هر چه كه فرد بيشتر پيش مي‌رود و بيشتر در سايت‌هاي مستهجن غرق مي‌شود، تشخيص فضاي مجازي از فضاي واقعي و التزامات اخلاقي‌اش برايش مشكل‌تر مي‌شود. در درجه اول ديگر هيچ محتواي مستهجني براي او شوك‌برانگيز نيست. او ديگر ميخكوب نمي‌شود. هيچ چيزي برايش زشت نيست. در سايت‌هاي مستهجن فقط به تمايلات طبيعي جنسي پرداخته نمي‌شود. بخش عظيمي از اين تصاوير و متن‌ها مربوط به كساني است كه از انحرافات جنسي رنج مي‌برند. در آخرين مرحله و شديد‌ترين مرحله از اعتياد به سايت‌هاي مستهجن، خود فرد هم ممكن است اين رفتارهاي انحرافي را انجام دهد. پس با همۀ اين مشكلات بايد اقدامي كرد.

۴. درمان مشكل اعتياد مجازي (ديدن تصاوير مستهجن):
توجه: ممكن است اين موارد درنظر بعضي ساده جلوه كند، ولي هنگام عمل روشن مي شود كه اثر معجزه آسايي دارد.
* ازدواج در نخستين فرصت: گرچه سن شما ممکن است برای ازدواج از دید عرف زود باشد، ولی از همین الآن به فکر آینده و مدیریت زندگی باشید. ازدواج، تاثير قابل توجهي در مبارزه بااين انحراف جنسي دارد.
* اجتناب ازتحريكات مصنوعي: مانند رمان هاي عشقي، فيلم ها و عكس هاي شهوت انگيز.
* داشتن برنامه فشرده و تمام وقت: براي تمام شبانه روز خود، برنامه تنظيم كنند، به طوري كه وقت بيكار و بدون برنامه نداشته باشند. تفريح و ورزش را هم حتما در برنامه داشته باشيد.
* بايد عادتي جانشين عادتي گردد: روانشناسان مي گويند: براي ترك يك "عادت بد" حتمابايد سراغ "عادت خوب" رفت و آن را جانشين عادت بد نمود.
* پرهيز از مطلق تنهايي: هرگز تنها نباشيد. تنهايي، محيط كاملا مناسبي براي پرورش ميكروب اين اعتياد است.
* تلقين و تقويت اراده: "تلقين" نيز در مبارزه با اين عادت، رل مهمي را بازي مي كند. به گفته و اعتراف افرادي كه مبتلا به سايت هاي غيراخلاقي بوده اند: نخستين گام در اين راه "اراده وتصميم" است.
* پرهيز كامل از منحرفين: از معاشرت و همنشيني با افراد منحرف و مبتلا به اين عادت، درهمه أوقات، بايد دوري جست.(۳)
- نكتۀ نهايي:
براي قطع كردن أعمال گناه سعي كنيد با مشغوليت پر نشاطي كه براي خود ايجاد مي كنيد، به يكباره از آن دست بشوييد و نگذاريد حتي دقايقي شيطان به سمت شما بيايد؛ روي پاي خود محكم بايستيد و نفس عميق بكشيد و بارها با خود تكرار كنيد كه "مي توانم". با ورزش و مشغوليت هاي صحيح در تن و فكر خود خستگي ايجاد كنيد تا فضاي خالي براي جولان شيطان وجود نداشته باشد.
ضمناً براي جلوگيري از مشكلات زندگي به مقولۀ ازدواج بيشتر فكر كنيد. صحبتي با والدين داشته باشيد تا مقدمات ازدواج برايتان ايجاد شود.
از دوست مذهبي خود هم كمك بگيريد و بگوييد شما را تنها نگذارد. دوستان در اين امر مي توانند نقش بسزايي داشته باشند.

پي نوشت ها:
۱. بقره (۲) آيه ۲۲۲.
۲. علامه مجلسي، بحار الانوار، ج ۶۴۳، ص ۲۳۶، مؤسسه الوفاء، بيروت، ۱۴۰۴ ه.ق .
۳. مكارم شيرازي، مشكلات جنسي جوانان، ص۱۵۱، نسل جوان؛ چاپ۳۳، قم۱۳۷۶ش.

موفق باشید.

درود به دوستان محترم

درود به دوستان محترم
بنده هم این مشکل رو داشتم... و هنوز هم کمی باهاش درگیر هستم. به نظر بنده بهترین راه برای مقابله با یک چیز شناخت اون انرژی هست. نیروی جنسی هم یک انرژی خدادادی هست. پس برای اینکه بشه در مسیر درست هدایتش کرد، باید اون رو شناخت نه اینکه از آن فرار کرد و یا سرکوبش کرد.
(.....)
امیدوارم، همه مون این انرژی و که در تمام موجودات عالم هست، بتونیم در مسیر صحیح هدایت بکنیم.

سلام.نوجواتی ۱۵ ساله ام که به

سلام.نوجواتی ۱۵ ساله ام که به دلیل دپست بد به فیلم های پورن آلوده هستم وگاهی به گناه کبیره ی استمنا به دلیل این فیلم ها مبتلا میشوم.خیلی تلاش کردم که به آن ها پایان دهم ولی نشد.راه حل چیست؟

تصویر مشاور شهر سوال

دوست نوجوان، سلام. به شهر

دوست نوجوان، سلام. به شهر سوال خوش آمدید. لازم است ابتدا برای رهایی از این وضع تصمیم جدی بگیرید و با خود قول و قراری بگذارید. در گام بعدی ، راهکارهایی که در ابتدای متن این صفحه گفته شده را به دقت به کار ببندید، تا جای ممکن. علاوه بر این ها، بایستی خودتان، تمام فضاهای موجود در لوازم الکترونیکی خود را پاکسازی کنید و راههای ورود (مانند فیلتر شکن) را از بین ببرید.
در کنار راهکارهای ارائه شده، سعی کنیدخودتان نگهبان خودتان باشید. در قول و قراری که با خود میگذارید، جریمه ای برای خود درنظر بگیرید که در صورت بازگشت یا ارتکاب به این مسئله، آن کار را انجام دهید. این تنبیه میتواند یک کار خیر یا یک عمل عبادی یا هر کاری که برای شما سخت و طاقت فرساست باشد.
اگر در نهایت با روشهای مختلف خودتان نتوانستید موفق شوید. بهتر است به یک مشاور روانشناس مراجعه حضوری داشته باشید.

سلام.

سلام.
اگر به خانواده اعلام نیاز به ازدواج کرده باشیم البته نه اینکه به دلیل اعتیاد و مبتلا شدن به این جور فیلم ها، و خانواده کلا رد کند. چه باید کرد؟

تصویر مشاور شهر سوال

با سلام خدمت شما. به شهر سوال

با سلام خدمت شما. به شهر سوال خوش آمدید.
ای کاش سن و جنسیت خود را هم ذکر می کردید. شما یا هر جوان دیگری، با این کار (اعلام به خانواده) اولین گام را در این راه برداشته اند. این را بدانید که نشانه پختگی شما و همچنین لازمه رسیدن به نتایج مطلوب در کارها، صبر و شکیبایی شماست. بنابراین جدای از اینکه نوع فرهنگ هر خانواده و شهر چه باشد و نوع تفکر یک خانواده بخصوص درمورد ازداج فرزندان و شرایط ازدواج و سن مناسب چه چیز باشد، جدای از همه این ها، صبر در این کار ضروری است. هیچ خانواده ای به محض اعلام نیاز به ازدواج (چه به این باور برسند که واقعا این نیاز هست، یا صرفا آن را شوخی تلقی کنند)، اقدام به عقد فرزندش نمی کند. بنابراین شما بایستی بر این اعلام نیاز خود تأکید کنید، و آن را به صورت مکرر (در موقعیت های مناسب، جدی یا شوخی) اعلام کنید و از طریق افراد مختلف خانواده هم این اعلام انجام شود تا رفته رفته خانواده شما به جدی بودن شما در این خواسته پی ببرد. حتی اگر مواردی هم در این خصوص میشناسید میتوانید به خانواده پیشنهاد دهید. انشالله مؤثر واقع خواهد شد.
موفق باشید.

پنهانکاری در دیدن این فیلمها

پنهانکاری در دیدن این فیلمها مصداق "یخشون من الناس و لایخشون من الله.." می باشد اما بهترین راه "اذکروالله ذکرا" کثیرا" می باشد اینکه بدانیم شیطان هرلحظه در حال چرخش دور ذهن و قلب ماست"اذا مسهم طائف من الشیطان تذکروا فاذا هم مبصرون" دوری کردن خوبست ولی اگر با وجود کامپیوتر-موبایل و فضای مجازی تقوی داشته باشیم بهترین فرصت را برای نزدیکی بخدا بدست آورده ایم

با سلام و تشکر از ارتباطتان

با سلام و تشکر از ارتباطتان با شهر سوال!

پرسشگر گرامی،
همانطور که فرمودید یاد و ذکر الهی موجب آرامش دل ها می گردد و در واقع سپری است در مقابل گناه ها.
یاد خدا یکی از مهمترین عوامل ترک معاصی است چرا که انسان مؤمن با یاد خدا قلبش خاشع شده و از عصیان چشم می پوشد.
(إِنَّمَا الْمُؤْمِنُونَ الَّذینَ إِذا ذُکِرَ اللَّهُ وَجِلَتْ قُلُوبُهُمْ...)انفال/۲
مؤمنان، فقط کسانى هستند که چون یاد خدا شود، دل‏هایشان ترسان مى ‏شود.
بنابراین یاد خدا برای مومنان بهترین دستگیره برای رهایی از دام گناهان است.چنین است که توجه به آیات الهی که ذکر خدا است مقدمه رسیدن به تقوا خوانده شده است:

أَ وَ عَجِبْتُمْ أَنْ جاءَکُمْ ذِکْرٌ مِنْ رَبِّکُمْ عَلى‏ رَجُلٍ مِنْکُمْ لِیُنْذِرَکُمْ وَ لِتَتَّقُوا وَ لَعَلَّکُمْ تُرْحَمُونَ(اعراف/۶۳)
آیا در شگفتید از اینکه اندرزى از جانب پروردگارتان توسط مردى از خودتان براى شما رسیده است که شما را هشدار دهد تا پرهیزکار باشید، بسا که مورد رحمت [خدا] قرار گیرید؟

نیز می فرماید:
إِنَّ الَّذینَ اتَّقَوْا إِذا مَسَّهُمْ طائِفٌ مِنَ الشَّیْطانِ تَذَکَّرُوا فَإِذا هُمْ مُبْصِرُونَ
بى‏ گمان پرهیزگاران چون وسوسه ای از شیطان به ایشان رسد (از خداوند) یاد مى ‏کنند و ناگاه دیده ‏ور مى ‏شوند. (اعراف/۲۰۱)

آرى پرهیزکاران وقتى شیطان نزدیکشان مى ‏شود به یاد این مى ‏افتند که پروردگارشان خداوند است که مالک و مربى ایشان است، و همه امور ایشان بدست او است پس چه بهتر که به خود او مراجعه نموده و به او پناه ببریم، خداوند هم شر آن شیطان را از ایشان دفع نموده و پرده غفلت را از ایشان بر طرف مى ‏سازد، ناگهان بینا مى‏ شوند. (ترجمه تفسیر المیزان ج۸, ص۴۹۸)

موفق باشید.

سلام.فکرنکنم کسی اوضاع وخیم

سلام.فکرنکنم کسی اوضاع وخیم من راداشته باشه.من الان۳۰سالمه.۱۸سال یابیشتره خودارضائی آن هم درروزدویاسه باردارم.الانم معتاددیدن فیلم های سکسی شدم.قبلا پیش روانپزشک رفتم قرص وداروهم مصرف کردم.ولی هیچ تاثیری نداشت.شمائی که میگی فیلترشکن پاک کن ومداحی گوش کن و...من الان بیش از۱۰۰۰باردانلودکردم وپاک کردم.قسم میخورم.ولی هیچ فایده ای نداشت.ورزش مطالعه و.....دیگه باتئوری حرف زدن کاردرست نمیشه.التماس میکنم اگه کسی هست باقرص آمپول یاهرچی که بتونه سریع درمانم کنه بهم کمک کنه.خواهش میکنم.التماس میکنم.یکی کمکم کنه.هرطورکه میتونه

تصویر مشاور شهر سوال

با سلام خدمت شما:

با سلام خدمت شما:
نکته اول تصمیم جدی برای رهایی از این وضعیت.
نکته دوم مراجعه به متخصص.
کلینیک تخصصی اختلالات جنسی وابسته به درمانگاه انستیتو روانپزشکي تهران:
تلفن: ۶۶۵۵۱۵۱۵ - ۶۶۵۵۱۶۱۶
آدرس: ستارخان- خيابان نيايش- خيابان منصوري- جنب بيمارستان رسول اکرم(ص) - انستيتو روانپزشکي تهران
اطلاعات بیشتر: http://medicine.tums.ac.ir/story.aspx?id=23372&p=575
انجمنی هم به نام معتادان جنسی گمنام وجود دارد: http://sa-iran.org/‎
برای شما آرزوی سلامتی و آرامش داریم

نظرات