همسرم معتاد به مصرف ترامادول است. چگونه او را به ترک این اعتیاد ترغیب کنم؟

همسرم معتاد است

سلام و سپاس از شما.
من دخترى ۲۶ ساله هستم.پنج سال پيش با فردى آشنا شدم و بعد از دو سال رابطه با هم ازدواج کرديم. خوشبختانه ما علاقه زيادى به هم داريم اما من مدتى بعد از ازدواج متوجه اعتياد همسرم به قرص ترامادول شدم و ايشون به بنده قول دادن ک اين داستان رو کنار ميذارن. بارها و بارها پيش اومد که دوباره پاشون لغزيد و مصرف کردن و من متوجه خطاشون شدم. دروغ و بى اعتمادى تو زندگى ما موج ميزنه.به دليل علاقه زيادى ک به همسرم داشتم هر بار محکم تر از قبل کنارشون بودم اما متاسفانه مدتيه که به دليل دروغ و پنهان کارى و عدم اعتماد و ديدن تشنج هاى جسمى ناشى از مصرف قرص علاقه ام به ايشون کم شده. خودم اصلا دلم نميخواد سرد بشيم. چون همسرم رو دوست دارم و ايشون هم همينطور. خواهش مى کنم راه حلى ارائه بديد تا کمى به روحيه خودم برسم تا محکم تر از قبل براى ترک همسرم کنارش باشم. کمى احساس دلمردگى و ياس مى کنم.
از تلاش هاى بى شائبه تون سپاسگزارم.

با سلام خدمت شما خواهر گرامی، به شهر سوال خوش آمدید.
با توجه به این که به گفته خودتان، علاقه شدیدی به زندگی و همسرتان دارید، و از طرفی تنها دلیل و منشأ دلسردی شما، اعتیاد ایشان (و بی اعتمادی پیش آمده در اثر بی صداقتی ها که آن هم ناشی از اثرات مصرف مواد توسط ایشان است) است، لازم است روی این مسئله تلاش کنید. قطعا همسر شما یک بیمار روانی و جسمی است که بر اثر این بیماری و مصرف مواد، نمی تواند تصمیمات منطقی و درستی در بسیاری از مواقع اتخاذ نماید.
چند نکته در شرایط شما مهم و حیاتی است:
اول این که لازم است همسر شما درمان شوند.
دوم این که این شرایط سخت مستلزم صبر و حوصله و فداکاری شماست. این علاقه شما به زندگی و همسرتان است که می تواند شما را در این مسیر یاری کند.
سوم این که برای این که هم مسیر را به درستی پیش بروید و هم در این مسیر دچار دلسردی نشوید، لازم است با یک مشاور روانشناس ، با تخصص خانواده و یک متخصص جهت ترک اعتیاد مراجعه نمایید.
حتما در برخی از مقاطع لازم است که هم شما و هم همسرتان به متخصص مراجعه کنید و حضور شما به تنهایی کافی نخواهد بود.
از خداوند بزرگ میخواهیم شما را در پیمودن این مسیر پر فراز و نشیب یاری کند.
موفق باشید.

کلمات کلیدی: 

facenama

نظرات