عشق های دوره جوانی و نوجوانی را چگونه مدیریت کنیم؟

سلام من دختری ۱۴ ساله هستم که ۶ ماهه تو فکر یه پسر ۱۶ ساله هستم و بهش گفتم که دوسش دارم ولی اون بی تفاوت بود ولی هر موقعه ای که نگاهش میکنم با نگاهش دنبالم میاد و حس میکنم میخواد بهم چیزی بگه ولی باهم اصلا جور نیستیم من باید چیکار کنم؟؟؟ همه ی زندگیم شده اون ... لطفا کمکم کنید یا بگید چیکار کنم که بفهمم عاشقمه یا چیکار کنم بتونم اونو عاشق خودم کنم

کاربر نوجوان، سلام. به شهر سوال خوش آمدید.
سنین نوجوانی، بخصوص در آستانه جوانی، دوره بحرانی از لحاظ ویژگی های روانشناختی محسوب می شوند. بنابراین نوعی سرکشی و طغیان و شاید غلیان برخی احساسات روحی روانی و یا جسمی، برای سن شما تا حدی طبیعی است. شما باید با توجه به این مسئله، بتوانید بر این عواطف و احساسات غلبه کنید و تا حد ممکن آن را مهار کرده تا به سلامت از این مرحله عبور کنید. اگر مهر یک پسر در دل شما افتاده باشد و هردو قصد ازدواج داشته باشید، طبیعتا این مسئله به خودی خود بسیار قابل تقدیر و موجب خرسندی است، اما به نظر نمیرسد در چنین سن و سالی و در این موقعیت، شرایط ازدواج را داشته باشید. به هر حال شما در حال حاضر برای تشکیل زندگی نه حمایت کافی دارید، و نه اطلاعات و آمادگی آن را. از سویی پسری ۱۶ ساله به طور عادی نه درآمد مناسب، نه تحصیل و موقعیت آنچنانی برای تشکیل زندگی دارد و نه میتوان اعتماد آنچنانی به وی نمود. البته ما در صورتیکه والدین (حتی در چنین سنی) با حمایت از فرزندانشان ایشان را به خانه بخت بفرستند، مخالف نیستیم و آن را تحسین می کنیم اما کمتر چنین مواردی پیش می آید. از سوی دیگر میتوانید فعلا این مورد را فراموش کنید تا مدتی بگذرد و موقعیت مناسب آن فرابرسد که این راه دوم طبیعتا راهی سخت به لحاظ تحمل برای شما خواهد بود. در هر صورت رابطه داشتن شما و ایشان به شکل مخفیانه، نادرست است و هرچند ممکن است لذت های لحظه ای به همراه داشته باشد اما قطعا عواقبی به دنبال خواهد داشت که موجب پشیمانی هر دوی شما می گردد.
موفق باشید.

کلمات کلیدی: 

facenama

دیدگاه‌ها

تصویر mostafaamini0930

با سلام من ۲۰ سالمه و حدود ۲

با سلام من ۲۰ سالمه و حدود ۲ ساله به دختر عمه ام که ۱۶ سالشه علاقه مند شدم
ایشون یه دختر مذذهبی نماز خون با حجاب و در کل اونی که من میخوام هستن.من واقعا قصدم ازدواجه و عشق زودگذر و هوس و اینجور مزخرفات نیست.
دانشجوی ترم یک فرهنگیان حدودا ۵۰۰تومن حقوقمه.
ولی یه مشکلی که هست فعلا شرایطشو ندارم .هم از لحاظ مادی و هم اینکه دو فرزند بزرگتر و مجرد هم تو خانوادمون داریم.
ولی همش تو فکر ایشونم و این داره اذیتم میکنه.فکر کنم تا چهار پنج سال دیگه که وارد کار بشم و حقوقم افزایش پیدا کنه نتونم ازدواج کنم.

تصویر مشاور شهر سوال

با سلام خدمت شما کاربر محترم.

با سلام خدمت شما کاربر محترم.
چند نکته:
۱، اگر مورد خوبی را یافته اید، به سادگی از آن نگذرید و برای رسیدن به آن تلاش کنید. (صرف دوست داشتن در ذهن و هیچ اقدامی نکردن فایده ندارد)
۲، وجود چند فرزند بزرگتر واقعا مانعی برای ازدواج سایر فرزندان نیست! اگر هنوز در برخی خانواده ها چنین چیزی واقعا وجود دارد، شما لازم است برای از بین بردن این تفکر تلاش کنید و دست به دامن افراد فهیم و متشخص و معتمد فامیل و دوست و آشنا شوید.
۳، از الآن نباید هدفگذاری برای پنج سال آینده کنید، قطعا خیلی دیر است.
۴، نگرانی برای مسائل مالی طبیعی است، اما شما میتوانید با تلاش و انگیزیه بالایی که دارید، حتی ظرف یک سال (نهایتا دو سال) با کار اضافی و فعالیت بیشتر به یک درآمد متوسط برسید. منتظر اضافه شدن حقوق از طرف اداره نباشید.
۵، خیلی از خانواده ها به ساگی این مشکلات را حل میکنند. والدین و خانواده ها تا حدودی حمایت اقتصادی میکنند از پسر و دختر، موانع ازدواج و شرط و شروط (به ویژه شروط مالی) را کم میکنند. با قول و قرار و حتی با خود ازدواج (عقد شرعی و یا قانونی) ، مخالفت نمیکنند و فرصت میدهند تا زوجین ضمن محرم بودن، با تلاش خودتشان طی یک مدت زمان نه خیلی زیاد و نه خیلی کم، مقدمات تشکیل زندگی را فراهم کنند.
۶، توکل بر خدا لازمه کار شماست، و البته اقدام عملی! اقدام شما از مطرح کردن این علاقه به خانواده شروع می شود.
موفق باشید.

خیلی ممنون از راهنمایی های

خیلی ممنون از راهنمایی های خوبتون

سلام.من ۱۵ سالمه و عاشق دختر

سلام.من ۱۵ سالمه و عاشق دختر دایی ام شدم که به ماه از من کوچکتره .من درسم خیلی خوبه ولی تمام ذهن و فکرم شده اون باید چکار کنم؟

تصویر مشاور شهر سوال

با سلام خدمت شما دوست نوجوان.

با سلام خدمت شما دوست نوجوان. به شهر سوال خوش آمدید.
برای پاسخ خود به متن اصلی بالای صفحه و لینک های زیر مراجعه کنید:
http://www.soalcity.ir/node/2797
http://www.soalcity.ir/node/3571
موفق باشید

نظرات