عاشق یک بازیگر خارجی شده ام چکار کنم ؟

عشق یکطرفه

من یک پسر ۱۸ ساله هستم
یک مدت هست من دچار یک عشق یک طرفه و محال شده ام، من عاشق یک بازیگر ترکیه ای شده ام
خیلی افسرده شدم، خودم می دانم که هیچ وقت نمی توانم به ایشان برسم، شبها چند ساعت با عکس این بازیگر حرف می زنم و گریه می کنم عکس هایش همدم دردها و تنهاییم شده، تمام این درد مدتهاست در دلم مانده و به هیچ کس نگفته ام و نمی گویم چون جواب اطرافیان را می دانم «می گویند این یک هوس است و تو عاشق قیافه و چهره آن دختر شدی و از زندگی واقعیش خبر نداری و...» بعضی وقتها خودم را فریب میدهم که فراموشش کنم اما بازهم نمی شود.
تصمیم گرفته ام کارکنم و پول جمع کنم بروم ترکیه زندگی کنم من وضعم خوب نیست ولی دارم تلاشم را می کنم.«زبان ترکی را هم در خانه و باکمک چند نرم افزار آموزشی کامل یاد گرفتم فقط به عشق آن بازیگر»، می خواهم با ایشان ازدواج کنم دوست دارم همسرم باشد، شریک زندگیم باشد.

به اینکه در سن و سال نوجوانی هستید، و در بحران های شدید احساسی و عاطفی و جنسی قرار دارید واقفیم، اما از کلام شما بر می آید هنوز تفکر و منطق خود را کنار نگذاشته اید. علاوه بر اصل مشکل که بیان فرمودید، جواب هایی هم در صحبت های خودتان دیده می شد. خودتان می دانید این مسئله چیزی شبیه توهم است و خودتان را فریب می دهید. البته باید کامل به این باور برسید که دچار یک عشق واهی، یک طرفه و خیالی شده اید، تا بتوانید برای حل این مشکل گام بردارید. عشق یک طرفه عشقی است که میل به معشوق در آن امری ذهنی است. یعنی عاشق درافکار و پیش فرض هایش باور دارد که معشوقش به او علاقه مند است و او ازاحساسات معشوقش بی اطلاع است.
در اینجا جملاتی را از قول سرکار خانم دکتر فردوسی نقل می کنیم که بسیار به حال شما نزدیک است: «روانشناسان این حالت را بیش از آنکه نوعی عشق بنامند آن را نوعی بیماری روانی به نام "پارانویا" می دانند». عشق های یک طرفه نوعی بیماری روانی محسوب می شود. در برخی موارد اشخاصی وجود دارند که دیوانه وار به کسی علاقه مند هستند و تصور می کنند که آن شخص نیز آنها را دوست دارد. اما این ها تنها در ذهن او وجود دارد زیرا در مواقعی ممکن است شخص دیگر یا او را دوست نداشته باشد و یا در مواقعی حتی او را نشناسد! این نوعی جنون عاشقی است. این حالت حالت عادی و معمولی نیست زیرا در حالت عادی اگرکسی به شخص دیگر علاقه مند شود ولی بداند که عشق و علاقه اش یک طرفه است بی شک از آن عشق دست بر می دارد. ولی زمانی که شخص دچار پارا نویید باشد از این عشق یک طرفه دست بر نمی دارد واژه علمی که به این نوع بیماری "عشق بی وصال "گفته می شود. در بیماری پارانویید هزیانی بارزوسازمان یافته وجود دارد.زیرا فرد حرف ها و باورهایی دارد که کاملاً اشتباه است... این روانشناس ادامه داد: بیماران پارانویید همواره در ذهنشان با تصوراتشان زندگی می کنند و این ذهنیت را پردازش می کنند.
در این حالت فرد در نوع تفکر و نگاهش به جامعه و افرادش متفاوت می شود. بیمار پارانویید تفسیر هایش از جامعه و آدمهایش فرق می کند و معتقد است که دیگران هستند که نمی خواهند من به معشوقم برسند. و معتقد است معشوقش او را دوست دارد ومخالفت های دیگران مانع وصال اوست. در این بیماری فرد به شدت افسرده می شودالبته قصد من این نیست که بگویم همه عشق ها این گونه است بلکه منظور برخی از این عشق هاست که ما آن را به عنوان عشق بی وصال و یا عشق یک طرفه می نامیم.
خلاصه ی کلام، جوانان عزیز: مراقب احساس تان باشید. خیلی اوقات یک احساس در ابتدا هیجان انگیز و رمانتیک است اما زندگی تان را به هم خواهد ریخت. فراموش نکنید مقابل هر خطایی را اگر از ابتدا بگیرید بسیار آسان تر است.

در زیر راهکارهای فراموش کردن چنین عشق های بی هدف  مطرح شده است. امید است با پشتکار هر چه تمام این تکنیک ها را عملیاتی کنید:

۱- سعی کنید در بیرون هیچ آثاری از ایشان را جلوی دید خود نداشته باشید مانند عکس و... و آنها را محو کنید.
۲- انجام کارهایی مانند ورزش های دست جمعی ، تعاملات اجتماعی ، سرگرمی و تفریح و پرهیز از تنهایی بسیار مفید هستند.
۳- ساعات و لحضاتی که شما به این فرد فکر می کردید بسیار وسوسه برانگیز خواهند بود مانند معتادی که ترک کرده مکان و زمان های مصرف در روزهای اولیه وسوسه انگیز بوده و ممکن است رفتاری مانند عصبانی شدن و تحریک پذیری و یا رفتن به طرف مصرف زیاد باشد بنابراین شما نیز باید با تغییر موقعیت فیزیکی و سر گرم شدن به یک کاری که عمدا در این ساعات در نظر خواهید گرفت و با آرام سازی ذهنی سعی می کنید با این وسوسه ها مبارزه کنید.
۴- هنگام هجوم افکار و تصاویر ایشان در ذهن بدون پرورش و فکر کردن مکان را ترک کرده و یا توجه و تمرکزتان را به چیزی جلب می کنید مثلا با قطع کردن افکار مشغول گفتگو با یک فردی می شوید، باعجله از آن مکان را ترک می کنید، با روشن کردن تلویزیون سعی در تمرکز دیداری و شنیداری نسبت به نوع برنامه و حتی نوع لباس های مجریان و بازیگران و اسامی آنها می شوید.
۵- با افکار منفی و مأیوس کننده مبارزه کنید و پیش بینی منفی نسبت به آینده نداشته باشید.
۶ - شاید هفته اول به دلیل درگیر شدن با افکار اتوماتیک دچار نوعی استرس شوید ولی به مرور زمان افکاری که عادت داشتند همیشه و همه جا بدون اراده شما وارد ذهنتان شوند و حالتان را بگیرند با تکنیک های شما از اتوماتیک خارج شده و افکار جدید جایگزین می شود و در هفته های دوم و سوم افکارتان یک دست شده و تعارضی احساس نخواهید کرد.

facenama

دیدگاه‌ها

سلام من یک دختر ۱۹ ساله هستم

سلام من یک دختر ۱۹ ساله هستم که عاشق یک خواننده ی کره ای شده ام.من نیز میدانم که عشق من نسبت به او توهمی بیش نیست.از عشقم هم تا به حالا به کسی چیزی نگفته ام.من به خاطر او زبان کره ای یاد گرفتم و چندین بار با او تماس تلفنی داشتم.آین پسر با اینکه جواب هیچ یک از طرفداران دخترش را نمیدهد ولی به گرمی پاسخ تمام تماس های من را میدهد.نمیدانم درمیان گذاشتن این موضوع با خانواده ام کار درستی است و آیا من میتوانم به رسیدن به عشقم امیدوار باشم یا نه؟
لطفا کمکم کنید چون کارم دارد به جنون کشیده میشود

خدمت شما عرض کنم که انسان

خدمت شما عرض کنم که انسان زمانی که چشم به این جهان می گشاید به تدریج دلبستگی اش به پدیده ها و موضوعات انسانی و غیر انسانی و حتی اشیاء مشخص می شود دلبستگی های به انواع و اقسام مختلفی تقسیم می شوند از ایمن گرفته تا ناایمن و -دوسوگرا و نا ایمن- اجتنابی برا اساس این سبک های دلبستگی دوران کودکی تا حد زیادی می توان نحوه دلبستگی افراد را در بزرگسالی مشخص کرد افرادی که دچار وابستگی شدید عاطفی به فردی می شوند به دلیل عدم تعادل در محبت دیدن والدین ممکن است دچار مسایلی در آینده شوند محرومیت های هیجانی و یا توجه و محبت هیجانی بیش از اندازه ممکن است باعث وابستگی و یا خودبزرگ بینی شود که هر دوی این ویژگی ها در حد افراط آن باعث اختلال در روند سلامت روان می شود. شخصیت های خالی برای اینکه ابراز وجود داشته باشند حتما باید در کنار یک فرد معروف و مشهوری قرار بگیرند تا هویت شان تکمیل شود و به خود خود احساس ناقص بودن دارند .
نکته مهم دیگر اینکه ما نیاز به دوست داشتن و تأیید و ابراز علاقه مندی در ذاتمان وجود دارد،این موضوع باعث می شود که ما انسان ها یک موجود اجتماعی باشیم و در جامعه شناسی و روان شناسی هم این موضوع وجود دارد مثلا در سلسه مراتب نیازها ، نیاز به تأیید، تعلق ، محبت و احترام مطرح شده است. اما مشخص نیست شما به چه دلیلی به صورت افراطی به فردی وابستگی شدید پیدا کرده اید که مرزی بین خود و ایشان نمی توانید قایل شوید و احساس می کنید بخشی از وجود شما است که بدون ایشان نمی توانید زندگی کنید. اصرا به اینکه کسی شما را دوست داشته باشد تا حدی نشانه بی ارزش کردن ، اهمیت ندادن و احترام نگذاشتن به خود است که معمولا در شخصیت های مهر طلب این ویژگی ها وجود دارد این گونه افراد نیاز به دوست داشتن دارند در حالی استاندارد و مناسب این است ما از محبت و توجه دیگران لذت می بریم و متقابل پاداش این احترام را می دهیم اما نیاز نداریم . پس مشخص است در طور تاریخچه ارتباطی شما همیشه شما وابستگی یک طرفه بوده اید پس با یک دورن نگری و تأمل علت این وضعیت را در خود جست و جو کنید. بهترین وضعیت در ارتباطات احترام متقابل است یعنی فردی با شما نسبت به یک یا چند ویژگی شخصیتی مشترک است و این سبب دوستی می شود این دو در زمینه های دیگری دوست های دیگری هم دارند و خودخواه نیستند یعنی از اینکه طرف مقابل در کنار ایشان دوست های دیگری نیز دارد ناراحت نیستند و نگران نیستند از طرفی خود شان هم در زندگیشان با افراد دیگری دوست هستند که هر دوستی جایگاه خودش را دارد پدر ، مادر ، اعضای خانواده ، همسایه، خویشاوندان و... ممکن است ما را دوست داشته باشند و ما هم آن ها را دوست داشته باشیم اما در کنار آنها ما دوستان دیگری داشته باشیم و آن ها هم همینطور. پس برای بهتر شدن این نیاز افراطی یک طرفه و خود خواهانه راهکارهای زیر مناسب است:
۱- سعی کنید با خود شناسی بر احساس و هیجانات خود مسلط شوید و به صورت یک طرفه و تخیلی سرمایه گذاری عاطفی انجام ندهید.
۲- با احترام به خود و استقلال شخصیتی و برطرف کردن نیازها و کمبوده ها با اعتماد به نفس کامل و با هدف گذاری، ارتباطتان را تنظیم کنید.
۳- با دیدن نقاط مثبت و خوبی های خودتان و اعتماد به خود در زندگی سعی کنید اساس بی نیازی از دیگران را در خود بنا کنید و در ارتباطات مجذوب کل شخصیت فرد نشوید بلکه به خود بگویید مثلا شوخ طبعی ایشان باعث ارتباط است نه سایر ویژگی های شخصیتی ایشان
۴- سعی کنید به جای تمرکز و سرمایه گذاری روی یک نفر ، روی چند نفر برای برقراری دوستی فکر و هدف گذاری کرده و به تمایل طرف مقابل نسبت به ارتباط با شما اهمیت قایل شوید.
۵- سعی کنید خوبی های دیگران را در خود ایجاد کنید و در انتخاب کاملا آزاد از اسارت خواسته ها و نیازهای درونی باشید .به عبارت دیگر دوست کسی نیست که نیمه ناقص من را کامل کند بلکه من باید با بینش و معرفت و کار و تمرین کامل باشم تا از ارتباط لذت ببرم تا در صورت عدم تمایل خود فرد یا طرف مقابل به ادامه رابطه ، آسیب نبینم .
بنابراین با توجه به نکات بالا شما باید مالک بودن در مورد احساس ایشان را از خود دور کنید و سعی کنید با افزایش دوستی با دیگر دوستان با این احساسات تان مبارزه کنید. موفق باشید.

سلام، من ۱۶ سال دارم ودقیقا

سلام، من ۱۶ سال دارم ودقیقا شرایط شمارو دارم، واقعا خوش به حالتون که با آیدل مورد علاقتون تلفنی در ارتباط بودین.
فقط وضعیت من به حدی رسیده که یه بار یه داستان خوندم که توش فرد مورد علاقم می...می...ره و من مدت سه روز فقط گریه کردم با اینکه میدونستم داستانه...
به نظر من این عشق هرچند یک طرفه ولی اصلااا دروغ نیست من حاضرم خودم بمیرم ولی اون حتی تب نکنه
همین ممنون از سایت خوبتون

جواب تلفنتم داده؟؟؟

جواب تلفنتم داده؟؟؟

میشه بگی چجوری باهاش تماس

میشه بگی چجوری باهاش تماس گرفتی؟

خواهش میکنم جواب بده،منم مث

خواهش میکنم جواب بده،منم مث توام الان دقیقا

سلام

سلام
من دقيقا مثل شما عاشق يه فرد كره اي شدم كه خب خواننده مشهوريه و مطمئنم به اين سادگي حاضر نميشه با كسي ارتباط برقرار كنه
ميتونم بپرسم شما شماره اون فرد رو از كجا پيدا كرديد و چطوري باهاش تماس گرفتيد ؟
لطفا جوابم رو بديد خيلي برام مهمه كه بدونم
ممنونم

ایا از قانون جاذبه می شود کمک

ایا از قانون جاذبه می شود کمک گرفت .....ایا همه این افراد با شکست مواجه می شوند?
تشکر

باعرض سلام و تشکر

باعرض سلام و تشکر
اگر منظورتان قانون جذب است با توجه به اطلاعاتی که موجود است قانون جذب یک قانونی است که از نظر علمی ثابت نشده و قابل تعمیم نیست و ممکن است در یک شرایطی که حتی آن شرایط مشخص نیست برای یک سری مشکلاتی مفید باشد ولی نمی توان آن را برای همه مشکلات بشر پیشنهاد داد. متأسفانه خالق ما انسان ها عقل و توانایی تفکر که امروز در انسان دفن شده وبه آن اهمیت داده نمی شود باعث این همه شکست ها و مشکلات می شود. اگر شما در بازار یک وسیله ای بخیرید حتی کوچکترین وسیله دفترچه راهنمایی در کنار آن می بینید گویا خالق این وسیله به دلیل آگاهی از این وسیله موارد استفاده ، روش استفاده و نگه داری و مراقبت و هشدارهای لازم را هم در آن دفترچه توضیح می دهد . قصه ما انسان هم همین طور است با توجه به عقل و ایمان و کتاب راهنمای که از خالق ما به دست ما رسیده این شکست ها نتیجه نیاموختن ، نادیده گرفتن و ضعیف بودن قدرت تفکر و استفاده نکردن از راهنما و متخصص است پس تا زمانی که از روش منطقی مانند مشاوره و روان شناس بتوان شکست را پیش بینی کرد و یا شکست را تبدیل به فرصت و درس کرد و از آن پله موفقت ساخت و جبران کرد چه لزومی به این روش هایی است که شخصی و نامشخص داریم. منتظر نظر بعدی شما نسبت به این پاسخ هستم موفق باشید.

ایا با قانون راز جاذبه که

ایا با قانون راز جاذبه که تصورات دور از عقل را هم به واقعیت تبدیل میکند این افراد می توانند امیدوار باشند? خواهشا جواب من را بدهید با تشکر

باعرض سلام و تشکر

باعرض سلام و تشکر
اگر منظورتان قانون جذب است با توجه به اطلاعاتی که موجود است قانون جذب یک قانونی است که از نظر علمی ثابت نشده و قابل تعمیم نیست و ممکن است در یک شرایطی که حتی آن شرایط مشخص نیست برای یک سری مشکلاتی مفید باشد ولی نمی توان آن را برای همه مشکلات بشر پیشنهاد داد. متأسفانه خالق ما انسان ها عقل و توانایی تفکر که امروز در انسان دفن شده وبه آن اهمیت داده نمی شود باعث این همه شکست ها و مشکلات می شود. اگر شما در بازار یک وسیله ای بخیرید حتی کوچکترین وسیله دفترچه راهنمایی در کنار آن می بینید گویا خالق این وسیله به دلیل آگاهی از این وسیله موارد استفاده ، روش استفاده و نگه داری و مراقبت و هشدارهای لازم را هم در آن دفترچه توضیح می دهد . قصه ما انسان هم همین طور است با توجه به عقل و ایمان و کتاب راهنمای که از خالق ما به دست ما رسیده این شکست ها نتیجه نیاموختن ، نادیده گرفتن و ضعیف بودن قدرت تفکر و استفاده نکردن از راهنما و متخصص است پس تا زمانی که از روش منطقی مانند مشاوره و روان شناس بتوان شکست را پیش بینی کرد و یا شکست را تبدیل به فرصت و درس کرد و از آن پله موفقت ساخت و جبران کرد چه لزومی به این روش هایی است که شخصی و نامشخص داریم. منتظر نظر بعدی شما نسبت به این پاسخ هستم موفق باشید.

ولی با توجه به اطلاعاتم مثل

ولی با توجه به اطلاعاتم مثل اینکه از جامعه روانشناسان به شدت تبلیغ هم می شود......حتی می گویند بزرگانی مثل سقراط ونیوتون ......از این قانون مطلع بوده اند و به موفقیت های بسیاری دست پیدا کرده اند .و حتی نیروی عقل باعث میشود این نیرو خنثی شود و این عقل است در بسیاری از لحظات حکمی ناامیدانه نسبت به خواسته ها و ارزوهای بزرگ و سخت و دور از دسرس ما می دهد و باعث عقب نشینی ما نسبت به ارزوهایمان می شود .اگر به زندگی بازیگران هالیوود و انسانهای معروف زمانه نگاهی کنیم می بینیم انها لزوما با خیلی ادمهای معمول هم زندگی مشترک اغاز میکنن ...به زندگانی بزرگان هم نگاهی کنیم متوجه می شویم انها به تمام تصورات و احساسات و افکارهای دوران کودکی و اوایل زندگی خود دست پیدا کرده اند و بان رنگ واقعیت بخشیده اند

با سلام مجدد ضمن تشکر از بابت

با سلام مجدد ضمن تشکر از بابت نظری که به پاسخ دادید و سوال جدیدی مطرح نفرمودید ما هم تنها و تنها به این تشکر بسنده می کنیم موفق باشید.

من ۲۰ سالمه

من ۲۰ سالمه
وختیکه ۱۳ سالم بود عاشق یک بازیگر خارجی شدم در سنی خیلی کم عشقی رو تجربه کردم که غیر قابل تصوره حتی زبان مادری اون بازیگرو دنبال کردم و یاد گرفتم زمان گذشت و من تمام عشقم رو خرج اون بازیگر کردم هر کاری هم که کردم نتونستم بعد اون عاشق شم بعد ۷ سال هنوز مثه روز اول عاشقشم و تمام برنامه ریزیهای زندگیم از همون سن به شکلی بود که بتونم برای یکبار هم که شده ببینمش
با تمام احترام به روانشناسا باید بگم در عشق روانشناسی جایی نداره ینی عشق به زمان و مکان و اشنایی ربطی نداره
چ فرقی داره یک بازیگر یا یک فرد خیابانی وختیکه هیچکدومو نمیشناسی و حتی یک نگاه و بدون برخورد عاشقش میشی

با عرض سلام

با عرض سلام
در زیر راهکارهای فراموش کردن عشق های بی هدف و پاتولوژیک مطرح شده است امید است با پشتکار هر چه تمام این تکنیک ها را عملیاتی کنید:

۱- سعی کنید در بیرون هیچ آثاری از ایشان را جلوی دید خود نداشته باشید مانند عکس و... و آنها را محو کنید.
۲- افرادی که در وضعیت شما قرار دارند به هیچ وجه نقاط منفی و بدی ها و آسیب هایی که از طرف مقابل متحمل شدن را نمی بینند و به همین دلیل علاقه و وابستگی آنها ثابت می ماند .
۳- سعی کنید بدون خود سرزنشی و مقایسه نقاط مثبت و خوبی های خودتان را فراموش نکنید و با نوشتن و مرور و نادیده و بی ارزش نکردن آنها به آینده خوشبین و امیدوار باشید.
۴- انجام کارهایی مانند ورزش های دست جمعی ، تعاملات اجتماعی ، سرگرمی و تفریح و پرهیز از تنهایی بسیار مفید هستند.
۵- ساعات و لحضاتی که شما به این فرد فکر می کردید بسیار وسوسه برانگیز خواهند بود مانند معتادی که ترک کرده مکان و زمان های مصرف در روزهای اولیه وسوسه انگیز بوده و ممکن است رفتاری مانند عصبانی شدن و تحریک پذیری و یا رفتن به طرف مصرف زیاد باشد بنابراین شما نیز باید با تغییر موقعیت فیزیکی و سر گرم شدن به یک کاری که عمدا در این ساعات در نظر خواهید گرفت و با آرام سازی ذهنی سعی می کنید با این وسوسه ها مبارزه کنید.
۶- هنگام هجوم افکار و تصاویر ایشان در ذهن بدون پرورش و فکر کردن مکان را ترک کرده و یا توجه و تمرکزتان را به چیزی جلب می کنید مثلا با قطع کردن افکار مشغول گفتگو با یک فردی می شوید، باعجله از آن مکان را ترک می کنید، با روشن کردن تلویزیون سعی در تمرکز دیداری و شنیداری نسبت به نوع برنامه و حتی نوع لباس های مجریان و بازیگران و اسامی آنها می شوید.
۷- با افکار منفی و مأیوس کننده مبارزه کنید و پیش بینی منفی نسبت به آینده نداشته باشید.
۸ - شاید هفته اول به دلیل درگیر شدن با افکار اتوماتیک دچار نوعی استرس شوید ولی به مرور زمان افکاری که عادت داشتند همیشه و همه جا بدون اراده شما وارد ذهنتان شوند و حالتان را بگیرند با تکنیک های شما از اتوماتیک خارج شده و افکار جدید جایگزین می شود و در هفته های دوم و سوم افکارتان یک دست شده و تعارضی احساس نخواهید کرد.

سلام من ۱۵ سالمه دوساله که

سلام من ۱۵ سالمه دوساله که عاشق یک دختر اسپانیایی شدم, زبان مادری او رو یاد گرفتم.

من از ته دلم میدونم که میخوامش

سؤالم اینه که اگه بخواهم بهش برسم باید چیکار کنم
اون چهار سال از من بزرگ تره
از وقتی چشم هاشو دیدم زندگیم تغییر کرد

تا حالا شده فکر کنید که یک نفر تنها امید زندگیتونه ؟

من همین العا همین فکر رو میکنم

لطفا جواب بدید

لطفا جواب بدید

تصویر شهر سوال

با سلام و احترام

با سلام و احترام
سوال شما در صف پاسخگویی است. بعلت کثرت سوالات می‌بایست صبر فرمائید.

با سلام خدمت همه دخترها و

با سلام خدمت همه دخترها و پسرهایی که میگن عاشق یک خواننده..بازیگر..ورزشکار و یا هر فرد معروف دیگری در هر قشری و در هر جای دنیا شده اند...تنها دلیل این عشق و علاقه : ۱. بیکاری شما ۲. تنهایی و نداشتن دوست خوب ۳ . علاقه و عشق به شخصیتی که در فیلم نقش آنرا بازی کرده و نه خود آن شخص در واقعیت مانن : سوسانو جومونگ و خیلی های دیگر...
شما یک عادت و یک نوع اشکال بنتم وابستگی زود هنگام دارید که با یک دیدن و شنیدن صدا و نقش که حضوری نیست و یا حتی حضوری باشد سریعا وابسته می شوید و به قدری به این تفکرات ادامه می دهید که عاشق می شوید...مانن شخصیت ارسطو در سریال پایتخت....برین دنبال تحصیل ورزش دوستی سالم خانواده نه این چرت و پرت ها..

اگر ممكنه ميتونيد ايميلتون رو

اگر ممكنه ميتونيد ايميلتون رو بهم بديد تا باهاتون صحبت كنم ؟
واقعا احتياج دارم

سلام خدمت شما ... منم مث همه

سلام خدمت شما ... منم مث همه این دوستان عاشق یه بازیگر زن کره شدم.من ۱۵ سالمه در حالی که اون ۲۹ سالشه .شاید عجیب باشه ولی هر وقت تو اینترنت سرچش میکنم نگاش میکنم حس میکنم از ته دل دوسش دارم . شاید چیزای عجیبی بگم ولی من همیشه دنبال یه نقطه ضعف از اون بودم که ازش دل بکنم مث بدون ارایش بودنش . ولی هر کاری میکنم نمیتونم دل بکنم توروخدا کمک کنید اصن تمام وقت مغزم در حال فکرشه ... به طوری که دیدمش بکشمش تا ازین فکرای زجر دهنده راحت شم توروخدا کمک کنید

با سلام و تشکر از ارتباطتان

با سلام و تشکر از ارتباطتان با شهر سوال!

در زیر راهکارهای فراموش کردن عشق های بی هدف و پاتولوژیک مطرح شده است امید است با پشتکار هر چه تمام این تکنیک ها را عملیاتی کنید:

۱- سعی کنید در بیرون هیچ آثاری از ایشان را جلوی دید خود نداشته باشید مانند عکس و... و آنها را محو کنید.
۲- افرادی که در وضعیت شما قرار دارند به هیچ وجه نقاط منفی و بدی ها و آسیب هایی که از طرف مقابل متحمل شدن را نمی بینند و به همین دلیل علاقه و وابستگی آنها ثابت می ماند .
۳- سعی کنید بدون خود سرزنشی و مقایسه نقاط مثبت و خوبی های خودتان را فراموش نکنید و با نوشتن و مرور و نادیده و بی ارزش نکردن آنها به آینده خوشبین و امیدوار باشید.
۴- انجام کارهایی مانند ورزش های دست جمعی ، تعاملات اجتماعی ، سرگرمی و تفریح و پرهیز از تنهایی بسیار مفید هستند.
۵- ساعات و لحضاتی که شما به این فرد فکر می کردید بسیار وسوسه برانگیز خواهند بود مانند معتادی که ترک کرده مکان و زمان های مصرف در روزهای اولیه وسوسه انگیز بوده و ممکن است رفتاری مانند عصبانی شدن و تحریک پذیری و یا رفتن به طرف مصرف زیاد باشد بنابراین شما نیز باید با تغییر موقعیت فیزیکی و سر گرم شدن به یک کاری که عمدا در این ساعات در نظر خواهید گرفت و با آرام سازی ذهنی سعی می کنید با این وسوسه ها مبارزه کنید.
۶- هنگام هجوم افکار و تصاویر ایشان در ذهن بدون پرورش و فکر کردن مکان را ترک کرده و یا توجه و تمرکزتان را به چیزی جلب می کنید مثلا با قطع کردن افکار مشغول گفتگو با یک فردی می شوید، باعجله از آن مکان را ترک می کنید، با روشن کردن تلویزیون سعی در تمرکز دیداری و شنیداری نسبت به نوع برنامه و حتی نوع لباس های مجریان و بازیگران و اسامی آنها می شوید.
۷- با افکار منفی و مأیوس کننده مبارزه کنید و پیش بینی منفی نسبت به آینده نداشته باشید.
۸ - شاید هفته اول به دلیل درگیر شدن با افکار اتوماتیک دچار نوعی استرس شوید ولی به مرور زمان افکاری که عادت داشتند همیشه و همه جا بدون اراده شما وارد ذهنتان شوند و حالتان را بگیرند با تکنیک های شما از اتوماتیک خارج شده و افکار جدید جایگزین می شود و در هفته های دوم و سوم افکارتان یک دست شده و تعارضی احساس نخواهید کرد.

موفق باشید.

برای این عاشقان راهکار هایتان

برای این عاشقان راهکار هایتان اصلا مناسب و موثر نیست و فقط کلیشه ایست واقعا که...

با سلام و تشکر از ارتباطتان

با سلام و تشکر از ارتباطتان با شهر سوال!

پرسشگر گرامی،
راهکار ما برای فراموش کردن این مسأله این موارد است،
اگر شما پیشنهاد و راهکار بهتری دارید، حتماً با ما در میان بگذارید.

در زیر راهکارهای فراموش کردن عشق های بی هدف و پاتولوژیک مطرح شده است امید است با پشتکار هر چه تمام این تکنیک ها را عملیاتی کنید:

۱- سعی کنید در بیرون هیچ آثاری از ایشان را جلوی دید خود نداشته باشید مانند عکس و... و آنها را محو کنید.
۲- افرادی که در وضعیت شما قرار دارند به هیچ وجه نقاط منفی و بدی ها و آسیب هایی که از طرف مقابل متحمل شدن را نمی بینند و به همین دلیل علاقه و وابستگی آنها ثابت می ماند .
۳- سعی کنید بدون خود سرزنشی و مقایسه نقاط مثبت و خوبی های خودتان را فراموش نکنید و با نوشتن و مرور و نادیده و بی ارزش نکردن آنها به آینده خوشبین و امیدوار باشید.
۴- انجام کارهایی مانند ورزش های دست جمعی ، تعاملات اجتماعی ، سرگرمی و تفریح و پرهیز از تنهایی بسیار مفید هستند.
۵- ساعات و لحضاتی که شما به این فرد فکر می کردید بسیار وسوسه برانگیز خواهند بود مانند معتادی که ترک کرده مکان و زمان های مصرف در روزهای اولیه وسوسه انگیز بوده و ممکن است رفتاری مانند عصبانی شدن و تحریک پذیری و یا رفتن به طرف مصرف زیاد باشد بنابراین شما نیز باید با تغییر موقعیت فیزیکی و سر گرم شدن به یک کاری که عمدا در این ساعات در نظر خواهید گرفت و با آرام سازی ذهنی سعی می کنید با این وسوسه ها مبارزه کنید.
۶- هنگام هجوم افکار و تصاویر ایشان در ذهن بدون پرورش و فکر کردن مکان را ترک کرده و یا توجه و تمرکزتان را به چیزی جلب می کنید مثلا با قطع کردن افکار مشغول گفتگو با یک فردی می شوید، باعجله از آن مکان را ترک می کنید، با روشن کردن تلویزیون سعی در تمرکز دیداری و شنیداری نسبت به نوع برنامه و حتی نوع لباس های مجریان و بازیگران و اسامی آنها می شوید.
۷- با افکار منفی و مأیوس کننده مبارزه کنید و پیش بینی منفی نسبت به آینده نداشته باشید.
۸ - شاید هفته اول به دلیل درگیر شدن با افکار اتوماتیک دچار نوعی استرس شوید ولی به مرور زمان افکاری که عادت داشتند همیشه و همه جا بدون اراده شما وارد ذهنتان شوند و حالتان را بگیرند با تکنیک های شما از اتوماتیک خارج شده و افکار جدید جایگزین می شود و در هفته های دوم و سوم افکارتان یک دست شده و تعارضی احساس نخواهید کرد.

موفق باشید.

با سلام من دختری ۱۴ ساله هستم

با سلام من دختری ۱۴ ساله هستم ک حدود ۱ سال است عاشق یک پسری شدم ک اهل کره جنوبی است و ۱۸ سال دارد می دانم بی فایده است و نباید اسم این وابستگی را عشق بزارم چون سن خیلی کمی دارم در تصوراتم ب او فکر میکنم دارم زیان کره ایی را آموزش می بینم تا بتوانم حدو ۳ سال دیگر به کره بروم و در کمپانی که او مشغول ب کار است آزمون بدهم و او را هر روز ببینم شاید از نظر شما من خیلی خوش خیالم اما واقعا اینطور است . من دوست دارم اون پسر رو ب عنوان یک استوره ببینم نه یه عشق باید چ کار کنم هر زمانی هم سعی میکنم ک فراموشش کنم فک میکنم دارم خودم را گول می زنم و ب خوم می گویم خدا را چ دیدی هسچ چیز غیر ممکن نیست آیا دارم خودم رو گول میزنم لطفا ب من کمک کنید من باید تمرکزم سر درسام باشه اما الان دارم سر تمرینای رقص و صدام کار می کنم خواهش میکنم کمکم کنید.

تصویر مشاور شهر سوال

با سلام خدمت شما دوست نوجوان،

با سلام خدمت شما دوست نوجوان، به شهر سوال خوش آمدید. امیدوارم مطلب ابتدای این پست را مطالعه کرده باشید. کار شما تنها از یک جنبه قابل تحسین است، آن هم داشتن یک هدف و تلاش برای رسیدن به آن هدف! اما ای کاش این همه انرژی، فکر، زمان، و هزینه را در راه رسیدن به یک هدف منطقی و واقعی تر صرف می کردید. اکنون هرگونه توصیه ای به شما بی فایده است. شما باید کمی منطقی و واقع گرایانه و به دور از رویاپردازی به زندگی نگاه کنید. البته شاید به لحاظ منطق ریاضی، احتمال رسیدن شما به فرد دلخواهتان در کره جنوبی، صفر نباشد یا به قول شما هیچ چیز غیر ممکن نیست. اما قطعا چنین احتمالی خیلی هم با صفر فاصله ندارد. تازه در چنین مواقعی حتی اگر آن پسر هم مانند شما مایل به ازدواج با شما باشد، یا حتی علاقه ای داشته باشد، اصلا توصیه نمی شود روی آن سرمایه گذاری کنید. چون صرفا با زبان آموزی مشکل شما حل نخواهد شد! با توجه به این که به نظر می رسد نوجوان، با هوش و ذکاوت و با استعدادی هستید، به این فکر کنید که اگر این سرمایه عظیم روانی، جسمی و مادی و معنوی را در راه تحصیل و در نهایت موفقیت در تحصیل یا کار، صرف کنید، پس از چند سال تبدیل به یک شخصیت مهم جهانی، یک استاد دانشگاه یا یک دانشمند موفق، یک مدیر موفق تجاری، یا هر چیز دیگر خواهید شد و در این موقعیت، خیلی از افرادی که اکنون ممکن است حسرت آنها را بخورید، یا حتی افرادی با شأن و موقعیت بالاتر، حسرت شما را بخورند و یا علاقمند به همصحبتی یا حتی ازدواج با شما باشند...
امیرالمؤمنین علی (علیه السلام) میفرمایند: حضرت علی علیه السلام نیز می‌فرماید: فرصت مانند ابر (از افق زندگی) می‌گذرد. پس فرصتهای خیر را غنیمت بشمرید (واز آنها استفاده کنید). (نهج البلاغه، فیض، حکمت ۲۰، ص ۱۰۹۶.).
آرزوی ما، سلامتی و خوشبختی شماست.
موفق باشید.

با سلام

با سلام
من عاشق خواننده اي شدم كه تو ايران زندگي ميكنه .من حتي مادر اونو ميشناسم و شماره ي خوده شخص مورد نظرم رو هم دارم و ارتباط با اون بسيار برام راحت هستش .خواستم بدونم كه از نظر شما اين عشق ايرادي داره يا دنبالش كنم و به هدفم برسم ؟!؟!؟؟ممنون از پاسخگويي هاتون ❤️

تصویر مشاور شهر سوال

با سلام خدمت شما کاربر محترم

با سلام خدمت شما کاربر محترم شهر سوال. علاقمند شدن به یک چهره محبوب و مشهور به خودی خود نمیتواند مانعی داشته باشد. حتی تصمیم به ازدواج با یک خواننده و بازیگر هم ایرادی ندارد. مشکلی که خیلی اوقات برخی با آن مواجهند این است که اولا طرف مقابل آنها که به اصلاح عاشقش می شوند و آرزوی رسیدن یا ازدواج با او را دارند، موقعیتی دارد که به لحاظ عادی رسیدن به آن ممکن نیست (یا به لحاظ جغرافیایی، یا به لحاظ مقام و منزلت، یا به لحاظ فرهنگی و ...خیلی چیزها). و مشکل دوم این است که غالبا این گونه افراد یک عشق یک سویه و ذهنی را برای خود می پرورانند. یعنی در رویاهای خود به شخصی که معمولا فرد مشهوری است علاقمند هستند و با همین رویا زندگی می کنند!!!!
طبیعتا اگر علاقه شما یکسویه نباشد، یا حداقل دستیابی به چنین شخصی خارج از عرف و معمول جامعه نباشد، هیچ اشکالی ندارد. مانند همه جوانان و خانواده ها که جوانانشان ازدواج می کنند، میتوانید شخص مورد نظر خود را (در صورتی که شما آقا و ایشان خانم باشند) یک هنرمند مشهور انتخاب کنید و خانواده شما به خواستگاری ایشان بروند.
طبیعتا همه ملاکهایی که برای هر ازدواج درنظر گرفته می شود، و همچنین تحقیقات و بررسی وضعیت خانوادگی، اخلاقی، و ...غیره ایشان (چه خانم و چه آقا) برای این موارد هم لازم است.
موفق باشید.

سلام؛نظراتِ دوستانِ عزیز رو

سلام؛نظراتِ دوستانِ عزیز رو خوندم.من یک پشت کنکوری هستم.من مشکلات زیادی رو پشت سر گذاشتم و یکهو موقتاً تنها شدم.تنهایی به من خیلی فشار آورد و باعث شد اوایل خیلی اندوهگین باشم و کارم گریه کردن بود(اخلاقمه.کلاً دوری از کسی که دوستش دارم،حتی یک روز گریمو در میاره).اما بعد از مدتی،سعی کردم جلوی خودم رو بگیرم و به قولِ گفتنی احساساتم رو خفه کردم.و مشغولیتِ من با اینترنت آغاز شد.۶ ماه مدام در شبکه هایِ مجازی ولگردی میکردم.در نهایت یکروز دیدم اقوامی که در اون شبکه ها عضوند،نسبت به من خیلی سرد هستن و اصلا تمایلی به دنبال کردنِ صفحه ی اجتماعی من نداشتن و این خودش باعثِ غم و استرس شدید من شد.حدودِ یکسال از وقتِ پر ارزشم صرفِ غم و افسردگی دوری از عزیزم و استرس و پریشان فکری ناشی از طرد شدن شد.آنقدر سریال کره ای دیدم،تا رسیدم به موسیقی کره و در یک آن،خود را عاشق و دلبسته ی خواننده های کره ای دیدم.آن هم نه مثلِ باقی دوستان فقط عاشق یک نفر باشم،دلبسته ی چند خواننده شدم.البته به ترتیب.اول یکی،بعد دیگری و...علتِ دلبستگی هم،فکر میکنم یکی این است که برنامه های سرگرمی زیادی شرکت کرده اند و برنامه برای تماشا و هدر کردن بیشتر وقتم هست و البته فراموشی غمها...و دیگری مطرح بودنِ آنها و وجودِ رابطه دوستانه قوی(البته من آنطور فکر میکنم.)و اندامِ لاغر و چهره ی لطیف و...میدونید،من فکر میکنم،علت اینکه حسِ دلبستگی به این افراد دارم،وجودِ ویژگیهایِ اخلاقی و ظاهری که دوست داشتم کاش اونجور بودم،در اونها هست.شادابی و بیخیالی و وجودِ دوستان زیاد و مطرح بودن...همه اینها رو یک زمانی با هم داشتم،اما رد شدنم در کنکور،همه چیز رو خراب کرد.دوستان گلم،تا وقتی که ریشه ی دلبستگی تون رو پیدا نکنید،راه نجاتی وجود نداره.امیدوارم امسال بتونم بدون فکر کردن به اونها،به موفقیت که حقمه برسم.در این ۶ ماه که درگیرِ دلبستگیِ بچگانه به اونها شدم،خیلی آدم ضعیف و غمگینتری شدم.این یکسالِ گذشته،من،من نبودم...تنهایی،این کار رو با من کرد.الان به وضوح میبینم.وقتی با اقوام هستم،وقتی خودم رو وادار میکنم ذره ای به کسی که تا دو سال پیش بودم تبدیل بشم،اون خواننده ها و غم و...همه شون از ذهنم میره...میشم همون که بودم.مطمئن باشید این احساسات بی اساسه...الانتون رو هدر ندین.همه ی این دلبستگیها،اگر به یک بازیگره،به خاطره کاراکتری هست که بازی کرده و شما دوسش داشتین(علاقه به کاراکترها،بستگی داره به اینکه رفتارهای اون کاراکتر،تا چه میزان کمبودی رو که شما حس میکنین رفع میکنه و تا چه میزان حس خوبی بهتون میده).و اگر به یک خواننده است،به خاطر اینه که اون خواننده ظاهرسازِ خوبی بوده.این تجربه منه.من برای رفع دلبستگیم،مدام دنبالِ نحوه مطرح شدن اونها و نقصهاشون بودم(که البته کار غلطیه.برای فراموشیِ یک احساسِ دلبستگی بچگانه که باعثِ دیدِ فانتزی و بی نقصِ شما به اون فرد میشه،باید دنبال کردن اون و فکر کردن بهش رو متوقف کنید).من اینجور بودم،هرچه بیشتر یک خواننده ای رو میشناختم،بیشتر بهش دلبسته میشدم،چرا دلبسته میشدم؟چون برنامه های زیادی ازش دیده بودم که تو اونها رفتارهای خیلی خوبی داشت،توجه زیادی به مواردی داشت که اطرافیان من اهمیت نمیدادن و در واقع برای جذب دخترها،چه از نظر چهره و چه رفتار،ساخته شده بود و آموزش دیده بود...در واقع باعث میشد کمبودهام رفع بشه و حس بهتری بهم میداد.و من راضی میشدم به این احساسات سطحی و رفع ظاهریِ کمبودهام.الان اما ریشه ی دلبستگیهای احمقانه ام رو میشناسم و دارم رفعشون میکنم،البته از راه درست و دیگه اون حس آتشین رو بهشون ندارم،فقط پشیمونم که چرا اصلا طرفشون رفتم.من هرگز دنبال شمارشون نبودم،چون دلبستگی عمیقی بهشون نداشتم،خانواده ام هیچی برام کم نذاشته بود و تویِ ترازویِ احساساتم،خانواده ام و زندگی فعلیم،خیییلی بالاتر بود،زدن به دلِ دیوونگی و رفتن پیِ شخص محبوبتون،کار غلطیه،ساختن خونه روی آبه..چون حستون واقعی نیست،تصویر فانتزی و بدون نقصی از اون فرد برای خودتون ساختین،باتوجه به کمبوداتون،و اون رو ناجی میدونین،ولی اگه برین پیشش و در بهترین حالت و بدون توجه به تفاوت مذهبی و نژادی و...ازدواج کنید،بعد از مدتی براتون عادی میشه و شما با این کار بچگانه تون،برای یک عمر،خانواده تون،کشورتون،کسی که میتونست عشق واقعیتون باشه رو از دست میدین.به عبارت بهتر،شما زندگیتون رو سرِ احساسات آبکی میبازید.اینها تجربه شخصی من بود.بیاید و از امروز کمتر به بازیگر یا خواننده محبوبتون فکر کنید و به خودتون ارزش بدید.برایِ رفع کمبودهاتون،عاشق نشید که الکیه.اول کمبودهاتون رو ریشه ای بشناسید،رفع کنید و عاشق خودتون باشید،میبینید که عشق واقعی،از راه میرسه.موفق باشید.

دقیقا من پشت کنکوریم و دقیقا

دقیقا من پشت کنکوریم و دقیقا همین حس هارو یکماهه دارم تحمل میکنم و وقتمو امسالم دارم هدر میدم...نمیدونم راهش چیه که خلاص شم

منم پشت کنکوریم و چند وقته

منم پشت کنکوریم و چند وقته این حس و دارم ولی مشکل من اینه که اون شخص خیلی از من بزرگتره
متاسفانه

سلام من باآقایی نامزدکردم

سلام من باآقایی نامزدکردم ازهرجهت خوبه اخلاقیاتش.فقط اوایل متوجه شدم به یه بازیگر خارجی خانم علاقه داره بنظرتون جدابشم یاصبرکنم شایدتوجهش به من بیشتربشه؟

تصویر مشاور شهر سوال

با سلام خدمت شما خواهر گرامی،

با سلام خدمت شما خواهر گرامی، علاقمندی به یک شخصیت مشهور، پدیده خیلی کمیابی نیست و شاید خیلی از نوجوانان و جوانان به ویژه در سنین خاصی چنین گرایشاتی داشته باشند. بنابراین صرف این که چنین علاقه ای وجود دارد نمیتواند مسئله نگران کننده ای به حساب بیاید. تنها در صورتی که این مسئله قابل بررسی و پی گیری است که مشاهده کنید، این مسئله به میزان خیلی شدیدی تمام رفتارها و افکار او را تحت الشعاع قرار داده باشد و روال عادی زندگی او را مختل کرده باشد. پس به شما توصیه می شود، با توجه بیشتر به همسرتان در طول زمان، او را به زندگی مشترک و همراهی با خود، دلگرم تر کنید.
موفق باشید.

سلام

سلام
لطفا جواب مرا هم بدهید
من هم به یک بازیگر خارجی علاقه داشتم
ولی این مراحلی که شما توصیه می کنید طی کرده ام و دیگر به قول معروف داغ نیستم و دارم زندگیم را می کنم. دیگر به او فکر نمیکنم. ولی از او بدم هم نمی آید. منتها دیگر برایم یک بازیگر عادی است. آیا این علامت خوبی است؟ یا حتما باید از او بدم بیاید؟
فقط یک سوال دیگر هم که دارم این است که ممکن است دوباره فیلمی از او در تلویزیون پخش شود، آن موقع من می توانم آن را تماشا کنم؟ یعنی به عنوان فقط یک فیلم معمولی برای گذران وقت. با توجه به اینکه من هنوز از بازی او خوشم میاید مثل خیلیها که از هنرپیشه خاصی خوششان می آید ولی عاشق آنها نیستند.
با تشکر از شما.

تصویر مشاور شهر سوال

با سلام خدمت شما خواهر گرامی،

با سلام خدمت شما خواهر گرامی، به شهر سوال خوش آمدید.
قطعا وضعیت شما چنانچه فرمودید، علامت خوبی را نشان می دهد. به هیچ وجه لزومی ندارد که از او متنفر شوید یا بدتان بیاید. چون حتی چنین حالتی این ظرفیت را دارد که به یک وضعیت غیر طبیعی دیگر منجر شود. همین که ایشان برای شما مانند سایر بازیگران یا افراد مشهور باشند کافی است. اما این که در صورت پخش یک فیلم دیگر از ایشان میتوانید ببینید یا خیر، این چیزی نیست که ما بتوانیم دقیقا پاسخ دهیم. یعنی این مسئله کاملا بستگی به حال نسبی شما دارد. اگر میتوانید همچنان به چشم یک بازیگر عادی (یا یک بازیگر ستاره که به صورت عادی دیده می شود) به او نگاه کنید قطعا هیچ اشکالی در دیدن آ ن نیست. این دقیقا نشانه سلامت کامل فکری و روانی شماست که مانند همه افراد طبیعی و عادی میتوانید او را در فیلم های مختلف و موقعیت های متفاوت ببینید و مانند بقیه درموردش نظر بدهید بدون هیچگونه افراط و تفریط یا حس عاطفی خاص! اما اگر میدانید که نمیتوانید به شکل عادی با این قضیه برخورد کنید و دیدن دوباره فیلمهای ایشان شما را به هم می ریزد، قطعا این کار را بهتر است انجام ندهید.
موفق باشید.

من ۱۶ سال سن دارم و عاشق

من ۱۶ سال سن دارم و عاشق بازیگری شدم.من درسم خیلی خوب بود اما از اون موقعی که عاشقش شدم نتونستم خوب تمر کز کنم واوفت شدیدی پیدا کردم.چندین بار خواستم از فکرش در بیام اما نتونستم.من میدونم بهش نمیرسم اما یه حسی بهم اجازه نمیده ازش دل بکنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟لطفا راهنماییم کنید.ممنون

تصویر مشاور شهر سوال

دوست عزیز، سلام. سوال شما به

دوست عزیز، سلام. سوال شما به صورت کامل در متن ابتدایی پاسخ داده شده است. علاقه شما مصداق عشقهای بی هدف و بیهوده است. چیزی که هم خودتان و هم همه میدانیم نتیجه ای ندارد. بهتر است متن بالا را مطالعه کنید و راهکارهای ارائه شده را به دقت پیاده کنید.
موفق باشید.

با سلام.من دختری ۲۱ ساله هستم

با سلام.من دختری ۲۱ ساله هستم و ب این عشقای شما خیلی خندم میاد اینا همش بخاطر سن حساس شماست سنتون که بره بالا تر این فکرا هم از شما دور میشه و اینکه فیلم های خارجی نبینین که دچار توهم نشین.

با سلام خدمت تمام عزیزان عاشق

با سلام خدمت تمام عزیزان عاشق
من یک پسر ۱۸ ساله هستم و در سن ۱۴ سالگی عاشق یک بازیگر نه چندان مطرح امریکایی شدم و حدود شش ماه تمام عاشقش بودم وتمام فیلم هایی که بازی کرده بود رو نگاه می کردم ولی یکی از دوستانم عیب های اون بازیگر زیبای امریکایی رو برام شرح داد ، رفته رفته فکر می کردم از ذهن داره فراموش میشهداما این جوری نبود ، اما فکر میکنم من خیلی خیلی خوش شانس بودم که عاشق یک دختر امریکایی شدم ، می پرسید حتما چرا‌؟ چون با خودم در همون سن گفتم تنها راه رسیدن به امریکا‌و اون دختر درس خوندنه وداز ایران رفتنه و باور کنید چهار ساله که بکوب برای کنکور درس می خونم و زبان انگلیسیم رو بسیار قوی کردم تا بتونم یکپرتبه برتر بشوم و بروم . شاید اگه عاشق نمی شدم به این موفقیت هم نمی رسیدم ، احساس می کنم زندگیم هدف دار. شده و الان بیش تر از اونی که به عشق به اون خانوم فکر کنم به کار و دانشگاهی که قراره برم علاقه مند شدم . حتما‌سعی کنید خودتون رو به یک کاری ( اگر در سن من هستید ، بهترینش کنکوره ) سرگرم کنید ، عشق برای من بسیار مفید بود چون به.زندگیم هدف داد ، ممنون از خدای خودم که هیچ کاریش بدون حکمت نیست ، به لطف خدا من تا چند وقت دیگه یک دانشجو پزشکی با رتبه زیر ۵۰ خواهم شدم ،

تصویر مشاور شهر سوال

انشاء الله در تمام مراحل

انشاء الله در تمام مراحل زندگی ، زیر سایه الطاف و عنایات خداوند بزرگ، موفق و پیروز باشید.

من ۲۰ سالمه

من ۲۰ سالمه
هیچ وقت عاشق نشده بودم تا حالا علی رقم رابطه های زیادی که داشتم و هیچ وقتم فکر نمیکردم به این شکل عاشق بشم
الان چند وقته عاشق یه بازیگر آمریکایی شدم که متاسفانه ایشون سنشون از من خیلی بیشتره
نمیدونم چطوری ایشونو ببینم ولی تنها چیزی که میدونم این چند وقته قلبم خیلی تندتر میزنه حتی ربطشم نمیدونم ولی واقعیته

منم حست رو دارم اما هیچ کس

منم حست رو دارم اما هیچ کس حاظر نیس بهم گوش بده رفیقم میگه هوسه یکی دیگه میگه تهش تیغ و مرگه نمیدونم چیکار کنم و به کسایی که به ما میخندن بگم که بخند و شاد باش و از این لحظاتت استفاده کن

فک کنم باید یه سر همدیگرو

فک کنم باید یه سر همدیگرو ببینیم و حسابی راجع بهش صحبت کنیم M.R.L

سلام منم مثل چند مورد از

سلام منم مثل چند مورد از دوستان عاشق یه بازیگر کره ای شدم چیکار باید بکنم خیلی مهربونه ولی جواب پیام هیچکی رو نمیده من واقعا دوس دارم باهاش رابطه برقرار کنم یا فقط باهاش صحبت کنم شماره شو دازم اما تاحالا باهاش تماس نگرفتم دو دلیلی داره یکیش اینه که زیاد کره ای بلد نیستم و به خاطر اون کم کم دارم یاد میگیرم و دومین دلیل مطمئن نیستم که شماره تلفن درست باشه چیکار کنم تروخدا من واقعا دوسش دارم همیشه تو خیالات باهامه تو هر ثانیه وهر لحظه حتی قبل از خواب ۱ ساعت باهاش حرف میزنم و بهش فکر می کنم میشه یه راهکار بزارید جلوم من۱۶ سالمه و اون ۲۹ سالشه

سلام.دقيقا منم اون حسو دارم

سلام.دقيقا منم اون حسو دارم اما تا حالا كره اي تمرين نكردم و كامل بلد نيستم منم به بازيگر كره اي عشاق شدم كه واقعا سنش خيلي با من تفاوت داره منم نميدونم چيكار كنم.تازگيا شيفتش شدم و نميدونم چيكار كنم تو خوابام و تخلياتم هس هيچ از ذهنم پاك نميشه لطفا منو هم كمكم كنيد.در ضمن شما عاشق كي شدين

میدونید اینکه شما میگید

میدونید اینکه شما میگید عاشقید درسته منم خودم به شخصه عاشق ی خوانندم از ته دل دوسش دارم اما ایت تلقین شماها بدترش میکنع شاید اعتقاد نداسته باشید اما من قبلا عاشق ی فرد دیگه بودم که تو کلاسم بود و واقعا دوسش داشتم اما بعد ی مدت وقتی فهمیدم که من هیچ شانسی برای رسیدن به اون ندارم سعی کردم فراموشش کنم سخت بود اما هی تلقین کردم که من اونو دوست ندارم و هی گفتم و الان دیگه هیچ حسی بهش ندارم در صورتی قبلا وقتی کنارش راه میرفتم قلبم میزد تو دهنم تازه عشق اینجوری به وجود میاد تو باید ظرفت رو بشناسی باهاش حرف بزنی رفتاراش رو ببینی اون موقعس که عاشق میشه

سلام

سلام
من عاشق یه مدل ایرانی شدم واقعا دوسش دارم دارم جوری برنامه ریزی میکنم که بتونم باهاش باشم از طریق شبکه ی اجتماعی باهاش در ارتباطم ولی در یه شهر نیستم یه بار شکست عشقی خورده و الان با کسی رابطه ای نداره خیلی هم زیباست با ولی خاطر خواه بنظرتون عقلانیه فکر کردن بهش؟؟؟؟

تصویر مشاور شهر سوال

سلام.

سلام.
دوست عزیز، این سوال را بهتر است ما از شما بپرسیم.
به نظر شما ایجاد رابطه با کسی که اصلا او را نمی شناسید و هیچ اطلاعات درستی از هویت واقعی و شخصیت و خانواده وی ندارید (و تنها ظاهر ایشان را دیده و پسندیده اید) درست است؟ آیا عاقلانه است که بدون اطلاع خانواده با جوانی که احتمالا صدها نفر مانند شما خاطرخواه (به دلیل جذابیت ظاهری و حرفه تبلیغاتی اش) دارد، نزدیک شوید؟ تازه به اعتراف خودش، شکست عشقی هم داشته! به نظر خودتان عاقبت چنین ارتباطی چه خواهد بود و چه کسی در این میان بیشترین ضرر را خواهد متحمل خواهد شد؟
نمیگوییم به او فکر نکنید، ولی اگر به موضوعی میخواهید مدام فکر کنید، بهتر است همه جوانب و ملاحظات آن را درنظر بگیرید و به همه ابعاد آن فکر کنید، نه فقط به بخشهای زیبای آن که تازه آن هم یک مسئله ذهنی است!
موفق باشید

راستش من ۲۰ سالمه و ۵ سال

راستش من ۲۰ سالمه و ۵ سال شیفته ی یک خواننده هستم تمام کارهایی ک شما گفتین و انجام دادم حتی عکسهاش هم پاک کردم ولی به طور اتفاقي وقتی عکسشو دیدم همون حس قبلي بلکم هم شدید تر سراغم اومد بارها تو ذهنم ازش آدم بد ساختم و تو ذهنم با کلی دختر تصورش کردم تا فراموشش کنم اما با دیدن عکسش یا صداش تموم اون فکرهام و حس های بد از بین ميره راستش همه مسخرم میکنن و میگن دیگه دختر ۱۳ ساله نیستم تا بشه این تفکر رسیدن ی یک آدم معروف نرمال باشه. اما واقعا جز اون هیچ مردی برام جذاب نیس اوایل فکر میکردم چون با مردهای زیادی سرو کار ندارم اينجوريم ولی بعد از اینکه وارد دانشگاه هم شدم بازم هيچدوم از اون اشخاص به دلم ننشست به هر مردی فکر کنم ناخودآگاه عکس اون خواننده‌ میاد تو ذهنم واقعا دیگ از خواستن و نرسیدن خسته شدم چیکار کنم

تصویر مشاور شهر سوال

با سلام خدمت شما خواهر گرامی،

با سلام خدمت شما خواهر گرامی،
درصورتی که خودتان نتواستید با اجرای راهکارهای ارائه شده به نتیجه مطلوب برسید، لازم است این راهکارها (و سایر راهکارهای مکمل) را تحت اشراف و زیر نظر یک مشاور روانشناس به صورت حضوری مراجعه و اجرا کنید و طی جلسات مداوم مشاوره ای، به مشاور محترم گزارش دهید. مراجعه حضوری به شما کمک میکند نسبت به مشکل شما تشخیص درست تر و کامل تری داده شود و به شکل عملی چاره جویی انجام شود.
موفق باشید

سلام من یه دختر ۱۴ سالم و

سلام من یه دختر ۱۴ سالم و عاشق که نه ولی یه بازیگر کره ای رو دوست دارم فکر کنم از تیکه اول جمله ام فهمیده باشید که نمیدونم عاشقشم یا دوستش دارم همیشه دوست داشتم عاشق یک بازیگری که اون ور دنیاست نشم بازیگر که ۲۸ سالشه درحالی که من ۱۴ سالمه نشم میخوام یک طرفدار بمونم نه یک عاشق من مثل کسای دیگه با عکس ایشون گریه نمیکنم ولی عکسشو که میبینم یه جوری میشم انگار داره وجدانم مییگه تو عاشقشی درحالی که من میدونم از این عشقای دوره ی جوونیه شما بگید من چه جوری طرفدارش بمونم نمیخوام فراموشش کنم میخوام یک طرفدار بمونم امیدوارم بتونید کمکم کنید

تصویر مشاور شهر سوال

با سلام خدمت شما کاربر محترم

با سلام خدمت شما کاربر محترم شهر سوال،
واژه عشق چیزی نیست که یک تعریف علمی داشته باشد یا حد و حدود فیزیولوژیک برای آن مشخص شده باشد . این یک مفهوم انتزاعی است که میتواند تعاریف مختلف بر آن داشت. به قول کتاب هنر عشق ورزیدن، ترجمه میترا میر شکار: عشق احساسی عمیق، علاقه‌ای لطیف و یا جاذبه‌ای شدید است که محدودیتی در موجودات و مفاهیم ندارد و می‌تواند در حوزه‌هایی غیرقابل تصور ظهور کند. گاهی عشق بیش از حد می‌تواند شکلی تند و سخت و غیرعادی به خود بگیرد که گاه زیان‌آور و خطرناک است و گاه موجب احساس شادی و خوشبختی می‌شود.
به هر حال بهتر است در این مسئله خرد نشوید. بیشتر این مرزبندی های بین عشق و دوست داشتن هم ساخته و پرداخته افراد است. همانطور که ممکن است محبت یک مادر به فرزند تا حدی باشد که حاضر باشد خودش به جای او بمیرد، در حالی که هرگز نامی از عشق نبرد، ممکن است دو نفر جوان به شدت اظهار عشق نسبت به هم داشته باشند ولی حتی حاضر نباشند به جای یکدیگر دردی را تحمل کنند...
این که شما خودتان را عاشق یک فرد بازیگر بدانید یا طرفدار یا دوستدار، این کاملا ساخته و پرداخته ذهن و تفکر شماست. هرچه خودتان بخواهید همان خواهید بود. اگر یک ماه به تصاویر او نگاه کنید و مدام به خودتان تلقین کنید که عاشقش هستید و چه و چه ... قطعا علاقه شما بی دلیل بیشتر خواهد شد، و اگر بالعکس مثلا یک ماه به تصاویر او نگاه کنید و به خودتان بگویید که عاشقش نیستید (یا حتی خوشتان نمی آید) .. . در پایان خواهید دید که میزان علاقه تان هم به او کمتر خواهد شد یا از بین خواهد رفت.
موفق باشید.

سلام من یه دختر ۱۴ ساله هستم

سلام من یه دختر ۱۴ ساله هستم که از ۴سالگی عاشق یکی از فامیلامون بودم چون اون شبیه برادرم بود و من همیشه یکی رو مثل برادرم می خواستم اما اون کوچیک ترین توجهی به من و هیچ دختری نشون نمیده به علاوه تجربیات تلخی تو زندگیش داشته مثل مرگ مادرش زمانی که باید واسه کنکور میخوند وقتی دور و اطرافیانم رو می دیدم که واسه ی یه خواننده یا بازیگر یا.... غش و ضعف می رن اصلا نمی تونستم درک شون کنم اما حالا خودم برا ی اولین بار عاشق یه خواننده شدم ...منی که می گفتم هیچ پسر خوشگلی تو دنیا وجود نداره ،حالا عاشق یه قیافه شدم که شاید به نظر خیلی ها یا حتی۱سال قبل خودم یه قیافه ی کاملا معمولی داره اما حالا واسه من دیدن تمام اجزای صورتش لذت بخشه حتی میدونم که با خیلی از دخترا هست اما انکار میکنم اون یه خواننده ایرانیه اما تو ایران نیست من خیلی خصوصیات مثبت دارم و حتی اگه نخوامم از خودم تعریف کنم زیبایی رو که خیلی از دخترا آرزوی داشتنشو دارن من دارم ازتون میخوام راهنماییم کنین راجع به هر دو عشق زندگیم چون عشق اولم با رفتارای سردش منو دلسرد کرد اما هر کاری کردم از یادم نرفت راستش من توی بچگی بهش گفتم که دوسش دارم اما خب هر دومون بچه بودیم لطفا راهنماییم کنین خواهش میکنم

تصویر مشاور شهر سوال

با سلام خدمت شما خواهر گرامی،

با سلام خدمت شما خواهر گرامی، به شهر سوال خوش آمدید.
در مورد عشق به خواننده که فرمودید، پاسخ شما همان است که در ابتدای صفحه ذکر شده. اما در مورد اول، اولا هیچ اطلاعاتی از ایشان ندادید، این که ایشان در چه سنی هستند، شغلشان و نسبتشان با شما چیست، و ... اطلاعات دیگر. همچنین مشخص نشد که بالاخره هدف شما زندگی و ازدواج است یا خیر، فقط تفریح و سرگرمی! خواهر گرامی، شاید گمان کنید که دیگر بچه نیستید و میتوانید به درستی احساسات خود را تشخیص دهید و بر اساس آن تصمیم بگیرید و بر همین مبنا گمان کنید دیگران اشتباه می کنند! اما واقعیت آن است که هرچند شما کودک نیستید، اما هنوز با سن ازدواج کمی فاصله دارید. اکنون در اوج بحران ها و تغییرات سنی و روحی روانی نوجوانی هستید . لازم است به خودتان فرصت دهید تا از این دوره کمی عبور کنید. اکنون بسیاری از تصمیمات شما مانند حس و حال شما، طوفانی و هیجانی است. نشانه این مطلب هم گفته خود شماست که قبلا دیگران را مسخره میکردید بابت برخی احساسات و یا حرفها و اکنون احساس میکنید خودتان دچار شده اید. دقیقا به خاطر همین تغییرات ناگهانی که باز هم امکان دارد تا یکی دو سه سال دیگر اتفاق بیفتد، بهتر است سرنوشت خود را با چنین مسائلی گره نزنید. چون کسی که در این مسئله ضرر خواهد کرد خود شما خواهید بود.
به شما توصیه میکنیم خودتان خودتان را مدیریت کنید. اوقات فراغت خود را بخشی با خانواده، بخشی با دوستان و ورزش بگذرانید. تحصیل شما در این سالها بسیار حساس و سرنوشت ساز است، کمی بیشتر برای این مسئله زمان بگذارید. رابطه شما با خدای مهربان و بالابردن روحیه معنویت در خودتان، اکنون مهم است.. سعی کنید تمام وقت خود را در این گونه مسائل و البته بدون حاشیه قرار دهید. البته انتخاب با شماست، میتوانید مانند برخی از هم سن و سالان خود، به دنبال روابط مختلف با این و آن و به اصطلاح عشق و عاشقی و با یکی وصل شدن و بعد از مدتی کات کردن و باز با دیگری بودن و .... تکرار این مسئله باشید. اما این به سود شما نخواهد بود.
آرزوی ما سلامتی، موفقیت و آرامش شماست.

سلام من هم مثل خیلی از دوستان

سلام من هم مثل خیلی از دوستان از یه خواننده خارجی خوشم اومد و کاراشو دنبال کردم و کم کم فهمیدم که عاشقش شدم الان یک ساله که دوستش دارم و مطمئنم که حسم یجور عشقه و اصلا نمیتونم فراموشش کنم گاهی با خودم میگم کاش میشد که معروف نباشه و راه حل های شما برای فراموش کردن این عشق اصلا کمکی بهم نمیکنه چون حسم نمیذاره بخوام دیگه هرگز هیچی از اون جلوی خودم نداشته باشم و عکس هاشو پاک کنم یا نسبت بهش بی تفاوت باشم چون اون آدم باعث شد دید دیگه ای به زندگی داشته باشم و خیلی برام با ارزشه من اونو مثل یه آدم معمولی میبینم نه یه آدم معروف حتی زبان کشورشو دنبال کردم و کم کم دارم یاد میگیرم و دارم تلاش میکنم از شغل مورد نظرم بهش نزدیک بشم لطفا جوابمو بدید من چیکار باید بکنم؟؟؟

تصویر مشاور شهر سوال

با سلام و احترام.

با سلام و احترام.
لطفا پاسخهای قبلی را مطالعه بفرمایید. مثل مورد زیر:
http://www.soalcity.ir/comment/21354#comment-21354
موفق باشید.

من دو سال عاشق که ورزشکار

من دو سال عاشق که ورزشکار خانم هستم که پنج سال ازم بزرگتره خودش تو تهرانه منم تو مازندران زندگی میکنم باید یکم سن منو اون بیشتر بشه تا بهش ابراز علاقه کنم ولی میترسم از دستم بره

تصویر مشاور شهر سوال

با سلام.

با سلام.
چنین ازدواجی توصیه نمی شود و در صورت امکان (وجود همه ملاکها و عدم وجود مانع)، ریسک آن بالاست. در صورت نیاز به توضیحات و راهنمایی بیشتر میتوانید با شماره ۰۹۶۴۰۰ تماس بگیرید یا اطلاعات کاملتری از سابقه این علاقه و شرایط دو طرف و خانواده ها در همین جا بدهید تا راهنمایی بیشتری میسر باشد.
موفق باشید

یکم طولانیه چون خوب بلد نیستم

یکم طولانیه چون خوب بلد نیستم حرف بزنم اما قول میدم ارزششو داشته باشه واسه کسایی ک میگن عاشق شخصیت مشهور شدن

پسری۱۷ساله ام ک چند وختیه عاشق emma watson شدم.اسمشو هر چی میخوای بزار من بهش میگم عشق.شنیدم ممکنه ی جور بیماری ام باشه ک مطمءن نیستم

زندگی بی نهایت سختی داشتم.ن از این مسخره بازیا ک یارو بهش پول تو جیبی نمیدن میره اینستا مینویسه خستم از همه چی.از وختی یادم میاد زدن تو سرم اونم بی دلیل.احساسم مرد از بچگی.۶سالگی یتیم شدم و رفتم دنبال مکانیکی و در کنارش درس میخوندم و نهار و شامم ساقه طلایی بود

پیش ی روان شناس حرفه ای رفتم و ان قد وضعم پیچیده بود نتونست تشخیص بده واقعا عاشقم یا بیمار اما گفت اگه بیماری باشه مال احساساییه ک تو بچگی اجازه بروز بهت داده نشده و همشو میخوای این طور خالی کنی

تصمیم گرفتم کاری کنم ک بتونم ثابت کنم لیقت ازدواج باهاشو دارم ک
ی نرم افزار اندروید طراحی کردم ک خدا رو شکر بعد۱۶سال از پارسال دیگه خیالم از زندگی راحت شده.نمیخوام بحث مالی شه اما خدا رو شکر ماهی ی میلیارد فقط خودم میزارم جیبم و گفتن این ک چ قد سختی کشیدم جاش این جا نیست.میدونم ک نمیشه این کار با بازی گری ک یکی رانندشه یکی لباس طراحی میکنه براش و یکی کفششو واکس میزنه مقایسه کرد اما من از دل بد بختی رسیدم ب این جا و اون با ی تست بازی گری و ساده ک زندگی نامشو بخونین میفهمین.کلی انگلیسی تمرین کردم ک برم ببینمش و بهش بگم ک همه این کارا رو ب خاطر اون کردم اما با۲مانع رو ب رو هستم
۱طرف۱۰سال از من بزرگ تره
۲اگرم بشه ک پیش آمدش کمه فردا تو رسانه ها چی میگن
فکر بقیشو کردم ک چ طور ببینمش و باهاش حرف بزنم یا حتی چ طور ازدواج کنیم
کمکم کنید بفهمم عاشقم یا بیمار
و اگر عاشقم چی کار کنم
برم بهش چی بگم
اصلا برم؟
این کاری ک کردم ثابت میکنه چ قد دوستش دارم

و ی راهنمایی کلی از بنده حقیر:یا بیماری ک تخصصی در این زمینه ندارم یا اگه واقعا عاشق باشی ان قد قوی میشی و ثابت میکنی لیاقتش رو داری مثل من ک ن پدر داشتم ن مادر و ن وضع مالی خوبی و الآن ۷۰۰ميليون ماشین زیر پامه و مغرور هم نیستم

سلام.من دختری ۱۹ ساله هستم

سلام.من دختری ۱۹ ساله هستم ودو ساله به یک خواننده ی کره ای علاقه مندم.به خاطر این احساس خیلی ضرر کردم و فرصتهای پیشرفت رو تو زندگی از دست دادم..برای مثال با افت معدل روبرو شدم و دوسال کنکور ناموفق داشتم.نمیگم همه اینا بخاطر این علاقه س ..چون متاسفانه دچار اوضاع نامساعد خانوادگی هستم..اما فکر میکنم این علاقه و وابستگی تو شرایطی که الان دارم بی تاثیر نیست.فرد درون گرا و ساکتی هستم و احساساتم رو نمیتونم درست بیان کنم.نمیتونم درمورد این علاقه با کسی حرف بزنم..از صب تا شب فقط اخبار اون رو از اینترنت چک میکنم و ارتباطی با دوستام ندارم.والدینم مدام منو بخاطر افسردگی و گوشه گیریم سرزنش میکنن درحالیکه از دلیلش بی اطلاع اند..اون شخص با تمام نواقص و نقاط قوتش برام خاص و کامله..نمیتونم از فکر کردن بهش دست بردارم و دارم زیر بار این علاقه له میشم..تمام ارزوم برای اینده رسوندن خودم به کره و حداقل یکبار دیدن اون خواننده س..اما متاسفانه بعلت اوضاع مالی وخیم خانواده از این امید,نا امید شدم..میشه یک راه کار جدید و توصیه ی مفید مرتبط با شرایطم رو برام بنویسید؟راهکاری که کاربردی باشه.خیلی ممنون

تصویر مشاور شهر سوال

با سلام و احترام خدمت شما

با سلام و احترام خدمت شما کاربر محترم شهر سوال.
خواهر گرامی، پاسخ شما به صورت کامل در پست ابتدایی همین صفحه قرار داده شده است. راهکارهایی هم ارائه شده که شما لازم است آنها را تا جای ممکن اجرایی کنید. در غیر اینصورت هیچ تغییری در وضعیت شما حاصل نخواهد شد چون کسی غیر از شما معجزه گر و درمان کننده حال شما نیست!
۱- سعی کنید در بیرون هیچ آثاری از ایشان را جلوی دید خود نداشته باشید مانند عکس و... و آنها را محو کنید. (شاید انجام کامل همین مورد شماره یک مشکل شما را تا ۹۰درصد حل کند).
۲- انجام کارهایی مانند ورزش های دست جمعی ، تعاملات اجتماعی ، سرگرمی و تفریح و پرهیز از تنهایی بسیار مفید هستند.
۳- برای مدتی تا جای ممکن از فضای مجازی فاصله بگیرید.
۴- ساعات و لحضاتی که شما به این فرد فکر می کردید بسیار وسوسه برانگیز خواهند بود مانند معتادی که ترک کرده مکان و زمان های مصرف در روزهای اولیه وسوسه انگیز بوده و ممکن است رفتاری مانند عصبانی شدن و تحریک پذیری و یا رفتن به طرف مصرف زیاد باشد بنابراین شما نیز باید با تغییر موقعیت فیزیکی و سر گرم شدن به یک کاری که عمدا در این ساعات در نظر خواهید گرفت و با آرام سازی ذهنی سعی می کنید با این وسوسه ها مبارزه کنید.
۵- هنگام هجوم افکار و تصاویر ایشان در ذهن بدون پرورش و فکر کردن مکان را ترک کرده و یا توجه و تمرکزتان را به چیزی جلب می کنید مثلا با قطع کردن افکار مشغول گفتگو با یک فردی می شوید، باعجله از آن مکان را ترک می کنید، با روشن کردن تلویزیون سعی در تمرکز دیداری و شنیداری نسبت به نوع برنامه و حتی نوع لباس های مجریان و بازیگران و اسامی آنها می شوید.
۶ - شاید هفته اول به دلیل درگیر شدن با افکار اتوماتیک دچار نوعی استرس شوید ولی به مرور زمان افکاری که عادت داشتند همیشه و همه جا بدون اراده شما وارد ذهنتان شوند و حالتان را بگیرند با تکنیک های شما از اتوماتیک خارج شده و افکار جدید جایگزین می شود و در هفته های دوم و سوم افکارتان یک دست شده و تعارضی احساس نخواهید کرد.
موفق باشید

سلام من عاشق یک فوتبالیست

سلام من عاشق یک فوتبالیست المانی شدم .... خیلی دوستش دارم واقعا به خاطرش زبان المانی و انگلیسی رو همزمان یاد میگیرم .... نمیدونم چیکار کنم واقعا میدونم فراموشش باید کنم چون این یک رویا و خیال هست لطفا کمکم کنید

تصویر مشاور شهر سوال

با سلام، دوست عزیز، خداوند

با سلام، دوست عزیز، خداوند قوه عقل و منطق و تشخیص را در ما انسانها قرارداده تا به کمک آن راه درست را (در هر زمینه) انتخاب کنیم. اگر قرار باشد بدون استفاده از این موهبت خدادادی، به هر کاری دست بزنیم و هر تصمیمی را اتخاذ کنیم، طبعا نتیجه آن متوجه خود ما خواهد بود. شما هم خودتان میدانید بایستی این مورد را فراموش کنید، پس خوشبختانه نیمی از راه حل مشکل را رفته اید. اکنون با استفاده از راهکارهای ارائه شده در ابتدای همین پست میتوانید در این راه گام بردارید.
موفق باشید.

سلام من قبلا نظر دادم اما

سلام من قبلا نظر دادم اما تایید نشد....من عاشق یک خواننده خارجی شدم و اونقدر علاقم بهش زياده که نميتونم فراموشش کنم و میشه گفت نمیخوام چون زندگیمو تغییر داد و اون فوق العاده مهربونه اما خیلی بهم سخت میگذره باید چیکار کنم؟؟

تصویر مشاور شهر سوال

با سلام خدمت شما کاربر محترم

با سلام خدمت شما کاربر محترم شهر سوال.
دوست عزیز، همانطور که به سوال کننده قبلی شما عرض شد، خداوند قوه عقل و منطق و تشخیص را در ما انسانها قرارداده تا به کمک آن راه درست را (در هر زمینه) انتخاب کنیم. اگر قرار باشد بدون استفاده از این موهبت خدادادی، به هر کاری دست بزنیم و هر تصمیمی را اتخاذ کنیم، طبعا نتیجه آن متوجه خود ما خواهد بود. در مورد شما هم تصمیم گیری با خود شماست. آیا میخواهید مسیر منطقی را در زندگی طی کنید یا خیر؟ رسیدن شما به فرد مورد نظرتان به لحاظ قانون احتمالات چند درصد محتمل است؟ فرض کنیم شما او را دیدید. پذیرفتن خواسته شما از طرف ایشان چقدر محتمل است؟ اصلا اگر شما و او در یک شهر بودید، چقدر ملاکهای ازدواج یا یک زندگی مشترک را با هم داشتید؟ به نظر می رسد خشت خشت این بنایی که شما برای خود ساخته و پرداخته اید، پوک و توخالی است.
شاید شما هم خودتان میدانید بایستی این مورد را فراموش کنید، ولی در مقابل منطق و عقل خودتان مقاومت میکنید!
تصمیمتان را بگیرید و در صورت تمایل با استفاده از راهکارهای ارائه شده در ابتدای همین پست میتوانید در این راه گام بردارید.
موفق باشید.

سلام من یه دختر ۱۴ساله ام و

سلام من یه دختر ۱۴ساله ام و عاشق ی خواننده شدم که۲۷سالشه و خارج زندگی میکنه خب تقریبا همه طرفدارایی که داره براش فن پیج زدن ولی من به دلیل مشکلاتی که وجود داره و بخاطر اینکه خانواده بهم اجازه نمیدن نمیتونم این کارو بکنم و همیشه به اونا حسرت میخورم که چقدر خوبه که میتونن ازش حمایت کنن.همش اعصابم خورده که چرا نمیتونم متم مثل اونا باشم و از طرفی نمیتونم فراموشش کنم .خواهـــــــــــش میکنم کمکم کنین

تصویر مشاور شهر سوال

با سلام و احترام،

با سلام و احترام،
دوست عزیز، شاید خودتان هم با فکر و درایت خودتان به این نتیجه رسیده باشید که چنین مسائلی واقعا هیچ نتیجه و سودی نخواهد داشت. یعنی جدای از این که علاقه شما به چین فردی با توجه به تمام شرایط (تفاوت فرهنگی و سنی بالا و فاصله زیاد جغرافیایی و ... و ...) امری بدون نتیجه است، فن پیج داشتن شما هم سودی به حال شما نخواهد داشت. البته اینکه علاقه خود را نسبت به یک خواننده یا بازیگر ابراز کنید مشکلی ندارد. اگر واقعا امکان فن پیج زدن وجود ندارد میتوانید در صفحات دیگران طرفداری خود را اعلام کنید. یا با مراجعه به صفحات اصلی ایشان از ایشان طرفداری کنید. اما توجه داشته باشید غرق شدن در این مسئله بیش از یک طرفداری ساده، واقعا سودی به حال شما ندارد بلکه شما را نسبت به سایر امور زندگی ازجمله تحصیل و درستان سست و سرد خواهد نمود.
موفق باشید.

سلام من ۱۶ سالم من یه خواننده

سلام من ۱۶ سالم من یه خواننده کره ای رو دوست دارم نه عاشقشم اصلا وقتی خندشو میبینم از خود بی خودذ میشم کاهی حتی فکر میکنم از مادر و بدرم هم بیشتر دوسش دارم ...هیچکی نمیتونه منو تو این زندگی کوفتی بخندونه ولی فقط من یه فیلم ازش یزارم ببینم .....فقط اونه که لیخند یه روم میاره هیچکی ام نمیدومه من چیکار کنم خداااا..........نمیدونم چرا از همه مردا و بسرا ایرونی متنفرم عاشقم که شدم عاشق یه ادم معروف که هیچ یه کره ای هه.......کوفت بگیرن این زندگیو

سلام

سلام
من تو اینستاگرام باهاش اشنا شدم از الجزایر هستش.خیی دوسش دارم اونم بهم میگه که دوسم داره اما گاهی اوغات رفتاراش تغییر میکنه و سرد میشه
نمیتونم درک کنم اصلا!
نمیدونم چرا عاشقش شدم!
اما خیلی خیلی دوسش دارم و میخوام بهش برسم حتی خوانوادم هم اینو میدونن
چیکار کنم؟!
مرسی از اینکه جواب میدید

تصویر مشاور شهر سوال

با سلام و احترام خدمت شما،

با سلام و احترام خدمت شما،
دوست عزیز، واقعیت این است که سوال شما پاسخی ندارد چون بعید میدانم نکته ای باشد که خودتان از آن بی اطلاع باشید!
دوستی ها و آشنایی ها در فضای مجازی در داخل کشور خودمان و با همزبان های خودمان، هیچگونه اعتبار و ضمانت و مقبولیتی ندارد! چه برسد به افرادی از سایر کشورها! این در حالی است که بخشی از ازدواجهای ما (در روش سنتی ) با وجود طی شدن مراحل عادی و تحقیقات قبل از ازدواج و گذراندن مشاوره و توصیه ها و غیره و غیره، باز هم به شکست منتهی می شود.
در فضای مجازی در درجه اول هیچ ادعایی قابل اثبات نیست و ممکن است هر گونه اطلاعات دروغی از طرف مقابل دریافت کنید. نه جنسیت، نه نام، نه تحصیلات، نه وضعیت خانوادگی و هیچ!!!
شما یا باید این رابطه را به دست فراموشی بسپارید و یا آن را به چشم یک بازی اینترنتی نگاه کنید، و یا خارج از فضای مجازی طرف مقابل را پیدا کنید و مراحل آشنایی و ازدواج را از ابتدا تا انتها (آشنایی و شناخت فردی و خانوادگی و تحقیقات و خواستگاری و غیره و غیره) طی کنید.
موفق باشید.

سلام دوست عزیز متاسفانه من هم

سلام دوست عزیز متاسفانه من هم دچار این مشکل شدم من هم به دنبال راه کاری برای حل این مشکل هستم تنها چیزی ک میتونم بهت بگم اینه ک فقط باید صبر کنی من هم مث تو واقعا عاشق یه دختر بازیگر امریکایی هستم ولی اصلا فکر نمیکنم ک بتونم بهش برسم هرجا ک میرم صورت اون رو جلوی چشمام میبینم چند بار هم به ذهنم رسید ک بخوام خود کشی کنم ک شاید بتونم توی اون دنیا ببینمش ولی نمیتونستم نصیحت برادرانه من به تو اینه ک باید صبر کنی چون قطعا این یه چیز موقتی هستش موفق باشی

سلام برادر گرامی من پسری ۱۹

سلام برادر گرامی من پسری ۱۹ ساله ک مثل شما بد جور عاشق هستم و اونی ک دوسش دارم یک بازیگر امریکایی ۲۰ ساله هست . من خیلی دارم عذاب میکشم از اینکه میبینم اون یک دوست پسر معروف داره و کلی طرفدار دیگه ای ک دوسش دارن ولی دوست داشتن من با خیلیاشون فرق میکنه من حاضرم ۱۰۰ تا شلاق بخورم ولی فقط یک دقیقه از نزدیک ببینمش واقعا خیلی سخته این عشق هایی ک معلومه هیچوقت بهش نمیرسی من بعضی موقع ها تا صب بی اختیار بیدار میمونم و به اون فکر میکنم و یا حتی چند باری با چاقو به خودم صدمه زدم و یا حتی به خاطرش سیگاری هم شدم و فقط تنها چیزی ک نیاز دارم اینه ک یک نفر با میله محکم بکوبه تو سرم تا فراموشی بگیرم و همه چی از یادم بره تا از این عذاب راحت شم . داداشم تنها نصیحتی ک میتونم به اونایی ک این عشق محال رو دارن بکنم اینه ک صبر کنن تا شاید یه اتفاقی افتاد و شما از این عذاب بیرون بیاید

تصویر مشاور شهر سوال

ضمن تشکر از حضور شما در شهر

ضمن تشکر از حضور شما در شهر سوال و اعلام نظر خودتان، سایر دوستان و کاربران هم اگر نظری در این خصوص دارند، میتوانند اظهار نمایند.
موفق باشید.

من عاشق یک بازیگر چینی هستم و

من عاشق یک بازیگر چینی هستم و نیاز واعتقادی به فراموش کردنش ندارم. وقتی واقعا عاشق می شوی که عشق به خودت را فراموش کنی اگه قراره زندگیم رو از دست بدم یا افسردگی بگیرم یا عمرم تلف شه خوب بشه،اینها خیلی وقته برام مهم نیست بلکه محبوبم باید موفق و پابرجا باشه من هم از دیدن موفقیت های اون لذت می برم و شادم تا حالا دیدین پدر و مادر به خاطر عشق به فرزندشان طلبی در خودشون حس کرده باشند و یا حتی از جانشان مایه نگذاشته باشند؟ نه ندیدین و هیچ وقت هم نخواهید دید حتی اگه فرزند ناسپاس باشه تاثیری در عمق عشق پدر و مادر نداره،من هم از همه چیزم حتی از جانم مایه می گذارم و با دیدن موفقیت های اون جان دوباره می گیرم و من در عین سوختن و عذاب کشیدن از این عشق شادم و اصلا آزادی نمی خوام

من همه ی پیام ها رو نخوانده

من همه ی پیام ها رو نخوانده اما در این پیام ها چند مورد عشق به کره ای ها مشاهده کردم که به نظرم احمقانس چون خیلی زشت و همچنین خشک هستن البته من به نظر دختر خانم ها و آقا پسر های کشورم احترام میگزارم اما باید عرض کنم چیز هایی که شما در درام های کره ای میبینید هیچ واقعیت ندارن و همشون خیالخیلی غیر منطقی و تهوع انگیز هستن تا حالا دیدید چگونه عشقشون رو به هم ابراز میکنن مسخرس . من خودم یک زمان به فیلم های کره ای علاقه داشتم اما وقتی کمی در مورد مردمان کره قیافه های واقعیشون و فرهنگشون تحقیق کردم متوجه شدم که در غفلت بودم امید وارم که همه شما هم از این غفلت خارج بشید بعد از فیلم های کره ای به فیلم های هالیوودی روی آوردم خوب هالیوودی ها شاید کمی بی ادبانه تر باشن اما واقعی تر و طبیعی تر هستن . من عاشق اما استون شده بودم اون در هر موضوعی خوب هست هم از زیبا ترین زنان جهان است هم به خاطر صدای خوب و شخصیت جالب از محبوب ترین بازیگران جهان است . سپس کمی به خودم نگاه کردم من عاشق دختری شده بودم که از من ۱۲ سال بزرگ تر بود و اینکه من اصلا در سطح اون نبودم و تمام این خیالات رو پایان دادم و در اطراف خودم به دنبال عشق گشتم و موفق شدم امید وارم موفق باشید

تصویر مشاور شهر سوال

سلام دوست عزیز، از اینکه نظر

سلام دوست عزیز، از اینکه نظر خود را بیان کردید متشکریم.

نظرات