چرا می گویند دین مسیحیت دین رحمت و بخشش است ولی اسلام چنین نیست؟

اگر بخواهیم به ریشه تاریخی این سخن بازگردیم ، این ادبیات را باید در شبهاتی که مبشران مسیحی و مستشرقانی که در سرزمین های اسلامی آمد و شد داشتند جست و جو کرد . کسانی که دشمنی آشکار با اسلام و آموزه های اسلامی داشتند یکی از حربه هایشان مطرح کردن مهربانی و محبت در مسیحیت و حشونت و دشمنی در اسلام بود . علمای اسلامی نیز از قرن ها پیش به این سخن پاسخ های عالمانه داده اند .

اما از منظر عقلانیو فکری باید گفت  خشونت و رحمت هر دو لازمه زندگی هستند و هر کدام در جای خود باید انجام پذیرد. آیا هیچ عاقلی می پذیرد در مقابل یک انسان تجاوز کار و زیاده خواه، که مال و ناموس دیگری را طلب می کند، با مهربانی و عطوفت رفتار نمایند و هر چه می خواهد، دو دستی تقدیمش کنند؟ یا اینکه باید او را از زیاده خواهی اش بازگردانند، اگر چه نیاز به خشونت باشد؟

 ادیان الهی که مطابق حکمت خدای متعال بیان شده اند، همگی این اصل لازم را، مراعات نموده اند! و از افراط و تفریط بر حذر بوده اند. این مسیح است که می گوید: «گمان مبرید كه آمده ام تا سلامتى بر زمین بگذارم ؛ نیامده ام تا سلامتى بگذارم بلكه شمشیر را * زیرا كه آمده ام تا مرد را از پدر خود و دختر را از مادر خویش و عروس را از مادر شوهرش جدا سازم * و دشمنان شخص اهل خانه او خواهند بود» (متى ۱۰:۳۴-۳۶). روشن ترین دلیل بر رفتار متعادلانه حضرت مسیح این است که اگر او در مقابل هر زورگویی، سر تسلیم پایین می آورد، چرا باید ( به گمان مسیحیان )مصلوب می شد؟! آیا حکومت زورگوی آن زمان، نمی توانست بهترین بهره را از کسی ببرد که می گوید:« اگر بر گونه راست تو سیلی زدند، گونه چپ را پیش ببر»!! هر حاکم جباری، از ترویج این روحیه ظلم پذیری و روحیه خموش و آرام داشتن، بهترین بهره را می برد، و در صورت صحیح بودن ادعای مسیحیان امروزی، باید پادشاه جباری که به گمان آنان مسیح را مصلوب کرد، او را بسیار مقرب می داشت و ترویج و تبلیغ می کرد! (مگر اینکه بخواهند قاتلان مسیح را نیز تبرئه کنند) پس مسیح یک چهره صرفا نرمش و مهربانی نبوده است.

همان گونه که جلوه های مختلف رحمت در اسلام موج می زند.
قرآن هدف رسالت پیامبر(ص) را این گونه معرفی می کند:« وَ ما أَرْسَلْناكَ إِلاَّ رَحْمَةً لِلْعالَمینَ؛[انبیاء/۱۰۷] ما تو را جز براى رحمت جهانیان نفرستادیم.»
قرآن کتاب مسلمانان است که در آغاز هر بخش، خدای متعال را به رحمان و رحیم توصیف کرده است! و استفاده از صفات غفور و رحیم به کرات در آن برای خدای متعال به کار رفته است.

قرآن دلسوزی پیامبر (ص) را برای مردم کافر این گونه به تصویر می کشد:«لَعَلَّكَ باخِعٌ نَفْسَكَ أَلاَّ یَكُونُوا مُؤْمِنینَ؛[شعراء/۳] گویى مى‏ خواهى جان خود را از شدّت اندوه از دست دهى بخاطر اینكه آنها ایمان نمى ‏آورند!»

حتی اسلام در آنجا که لازم است، خشونت به خرج دهد، نیز برای مهربانی این کار را می کند:«وَ ما لَكُمْ لا تُقاتِلُونَ فی‏ سَبیلِ اللَّهِ وَ الْمُسْتَضْعَفینَ مِنَ الرِّجالِ وَ النِّساءِ وَ الْوِلْدانِ؛[نساء/۷۵] چرا در راه خدا، و (در راه) مردان و زنان و كودكانى كه (به دست ستمگران) تضعیف شده ‏اند، پیكار نمى‏ كنید؟»

اگر از حکم عقل بر لزوم تعادل بگذریم و اصل دین مسیحیت و اسلام را نیز نبینیم، سابقه تاریخی این دو دین در پیش روی هر انسان منصفی است که به اسم مسیحیت چه جنگ ها که به راه نیفتاد و چه کشتارها که صورت نگرفت! آیا غرب ادعای مسیحیت ندارد که بزرگترین فجایع جهان را به بار آورده و می آورد! آیا این علمای مسیحی نبودند که با دادگاه های تفتیش عقائد، نهایت خشونت را به تصویر می کشیدند؟
و آیا این همه شعار برای خشونت طلب معرفی کردن مسلمانان، جز برای این است که روحیه مقاومت در مقابل ظالم را از مسلمان بگیرند، تا راحت بتوانند بر او چیره شوند و هستی اش را به یغما برند؟ یا بهانه ای برای کشتار خود بیابند؟

facenama

دیدگاه‌ها

درست نیست که به ادیان دیگر

درست نیست که به ادیان دیگر توهین شود چون پیغامبران آنان برگزیده خداوند بوده اندو هستند باید به تمام ادیان الهی احترام گذاشت چون مقایسه ادیان فاصله گرفتن از اسلام یا خارج شدن از آن است

تصویر شهر سوال

سلام

سلام
به نظر می رسد که متن مقاله را مطالعه نفرموده اید! و الا آنچه در مقاله نوشته شده، بیان راه منطقی و مراعات آن توسط مسیح و اسلام بوده است که تفاوتی بین این دو وجود نداشته است.
هر چند مسیحیت با آنچه مسیح انجام داده متفاوت است که بخش انتهایی مقاله به این مقوله پرداخته است. و باید در نظر داشت که دین مسیحیت و یهودیتی که امروز رایج است با آنچه عیسی و موسی (علیهما السلام) آورده اند، فرق می کند.
و گذشته از همه اینها بیان واقعیات توهین نیست. هر چند واقعیت به مذاق عده ای ناخوشایند باشد.
و اگر تصور می کنید که نقد مسیحیان یا یهودیان خروج از دین الهی است، بد نیست کمی قرآن مطالعه کنید! چون با این تفکر شما قبل از همه، خود قرآن از دین خارج شده است!

سلام تو که داری درباره ی دین

سلام تو که داری درباره ی دین مسیحیت و اسلام حرف میزنی بدان که این اصلا درست نیست اگر هر چیزی هم باشد تو باید و باید به دین ها احترام بزاری چون اگر دیگر دین ها نبودن دین اسلام پایه گزاری نمیشد ان ها امدن که دین اسلام کامل شد و تو میگی که مسیحیت زمان عیسی و موسی با الان خیلی فرق میکند به نظر خودت مسلمانان الان همه شون مثل زمان رسول خدا هستن ؟؟؟؟ خب دیگه این چیز ها مهم نیست مهم تر از این ها انسانیت است چون قبل از دین و ادیان پایه گزاری شد. ادم انسانیت داشته باشد اصلا هر دینی میخاهد داشته باشد فرقی نمیکنید
. و در اسلام انسانیت ارزش فوق دارد ..

تصویر پاسخگو

سلام دوست عزیز

سلام دوست عزیز
ممنون از تذکرتون . اما توجه داشته باشید که در اینجا درباره اصل دین الهی مسیحیت سخنی گفته نشده ، بلکه بحث درباره مسیحیت ادعایی که با واقعیت های این دین الهی بسیار فاصله دارد . همان گونه که آنچه در باره دین مبین اسلام هم از طرف این عده گفته می شود ، تطابق چندانی با آموزه های اصیل اسلامی ندارد .
بنابر این در این جا به ادیان توهین نشده و سعی شده از حیثیت آنان دفاع نیز بشود .
اما این که می گویید انسانیت مهم تر از دین است به نظر سخن درستی نمی آید . چون انسانیت انسان از مؤلفه های گوناگونی تشکیل می شود که بدون شک داشتن دین الهی و روش زندگی متصل به سرچشمه معرفت ( خدا) ، از اصلی ترین این مؤلفه هاست . پس نمی توان تفکیکی بین انسانیت انسان و دینداری او قائل شد .

سلام.

سلام.
شاید باور نکنیدو ولی مسیح من را نجات دادو بدون اینکه صداش بزنم. دوسته گل مسلمونم من بعد از ۲۲ سال اسلامو سختگیریاش در نهایت مسیحی شدمو الان دیگه اون دنیای پر از دروغو آلودمو ندارم.
اومدم تو سایت شما که شاید اطلاعاته مفیدی داشته باشید و دلیل درست برای درست بودن اسلام
اما دیدم همونطور که اونا داعشو به اسلام وصل کردن شماهم دارید مسیحو به دولتمردای اروپاییو امریکایی وصل میکنید.
دوسته عزیزم کمی واقع بینانه نگاه کن خوده مسیح در انجیل میفرماید که هیچ قاتل و دولتمردی به ملکوت خدا نخواهد رفت

تصویر soalcity

سلام

سلام
نمی دانم منظور از سخت گیری اسلام چیست؟ اسلام مجموعه ای از دستورات دارد که انسان را از زشتی هایی نظیر همین دروغ و ظلم و ... نجات دهد. حال آنکه شاید شما هنوز برای خودتان حل نکرده اید، بالاخره دنبال آسانی هستید یا دنبال خوبی!
ضمنا اگر صادقانه بنگرید، ما در این جا مسیح را به دولتی وصل نکرده ایم.

دوست گرامي،اسلام ديني است كه

دوست گرامي،اسلام ديني است كه هم مسيحيت را قبول دارد و هم يهوديت را، و پيامبران موسي و عيسي...از پيامبران برگزيده پروردگار بودند،همان گونه كه بعد از موسي (دين يهوديت )عيسي (دين مسيحيت )امد ،چون دين مسيحي از دين يهودي كمي كامل تَر بود و نيازهاي جامعه گذشتگان را بهتر پاسخ گو بود،و بعد حضرت عيسي ، حضرت محمد(ص) پيامبر شد ونام دينش اسلام نام گرفت،چون از دين هاي قبل كامل تَر هست و اسلام دين اعتدال و تسليم بودن در برابر پروردگار است،اگر شما قرآن را با معني و تدبر بخوانيد اين را كامل متوجه خواهيد شد كه قرآن يك كتابي است كه انسان را راهنمايي مي كند تا چگونه زندگي كند تا به ارامش دروني برسد،اگر كساني كه به اسم مسلمان هستند و به قرآن عمل نمي كنند،بد ديني مي كنند، ان را به اسلام نسبت ندهيم،اسلام دين كامل است،اسلام به ذات خود ندارد هيچ عيبي هر عيبي كه هست ز مسلماني ماست

تصویر soalcity

سلام

سلام
البته ما در ضمن ایمان به حضرت عیسی و موسی، دلایل متعددی داریم که مدعیان مسیحیت و یهودیت، بر خلاف فرامین عیسی و موسی عمل می کنند و دین پیامبران خدا را تحریف کرده اند.

ما که نفهمیدیم مسیحیت چند تا

ما که نفهمیدیم مسیحیت چند تا کتاب داره . هر چند وقت یکبار هم که اپدیت میشه همه کتاب ها هم با هم متفاوت اند . در جواب آون دوستمون هم که مسیحی شدم تبریک میگم برات کاملا مناسبه اون مسیحی که بزنی تو گوشش اون ور صورتش هم بگیره دیوانه ای بیش نیست راستی سلام به آن دو خدای دیگر نیز برسان .

تصویر پاسخگوی اعتقادی

پاسخ :

پاسخ :
با سلام وتشکر .
انجیل در اصل، کلمه یونانی است که به معنی «بشارت» یا «آموزش جدید» آمده و نام کتابی است که بر حضرت عیس(ع) نازل شده است.
قرآن هر جا که از کتاب عیسی(ع) نام برده «انجیل» را به صورت مفرد آورده است، و نزول آن را از طرف خدا معرفی می کند، بنابراین اناجیل بسیاری که بین مسیحیان متداول است، حتی معروف ترین آنها، یعنی اناجیل چهارگانه (لوقاء، مرقس، متی، و یوحنا) وحی الهی، نیستند، همان گونه که خود مسیحیان نیز انکار نمی کنند که انجیل های موجود، همه به دست شاگردان یا شاگردانِ شاگردان، حضرت مسیح(ع) و مدت ها بعد از او نوشته شده اند ،منتها ادعا می کنند که شاگردان مسیح، این اناجیل را با الهام الهی نوشته اند.
ًبنابراین طبق تصریح مورخان مسیحی و طبق گواهی صریح خود اناجیل و سایر کتاب ها و رساله های عهدجدید, هیچ یک از اناجیل موجود, کتاب آسمانی نیستند, بلکه بعد از حضرت مسیح نگاشته شده اند .پس اصلاً این کتاب ها کتاب حضرت عیسی نیستند .ساخته و پرداخته ذهن بشری است و هیچ گونه اعتباری ندارند. علاوه بر این که مملو از خرافات و سخنان غیر عقلی و غیر منطقی نیز می باشند; مانند نسبت شراب خواری دادن به انبیای معصوم , کشتی گرفتن حضرت یعقوب با خدا و..(۱) از جمله حضرت عیسی فرزند خداوند می باشد. این مطلب در انجیل تحریف شده آمده است و حال اینکه در انجیل واقعی چنین مطلبی نیست زیرا که از نظر دین مسیح حضرت عیسی بنده وپیامبر خداوند است .
متاسفانه آن انجیل که امروزه در سایت ها قرار می گیرد و در دست مسیحیان می باشد ،انجیل واقعی نیست. براین اساس با خواندن انجیل های که در سایت ها قرار گرفته اند ویا امروزه در اختیار مسیحیان هستند ،
پی نوشت ها :
۱ تفسیر نمونه , ج ۲ ص ۳۱۱ـ و ج ۲۳ص ۳۹۱ حقیقت مسیحیت , ص ۳۸و ص ۶۲ مصطفی حسین دشتی , معارف و معاریف , ماده انجیل .

پس فکر میکنید قرآن کتاب خداست

پس فکر میکنید قرآن کتاب خداست؟!خدایی که در کتابش فقط از زور و تهدید و ارعاب استفاده کرده؟خدایی که هر جا لازم بوده حتی در دعوای زناشویی و هر جا که پای شهوت در میان بوده به نفع پیامبرش سوره نازل کرده؟خدایی که حرف خودش رو فراموش میکرده و یا حرف قبلیش رو باطل میکرده.برای فرو نشاندن شهوت عرب جاهلیت زن رو چون وسیله ای به اونها ارزونی میکرده.وعده چیزهایی رو میداده که در این دنیا گناهه؟اون هم چیزهایی که نیاز اون اجتماع بوده؟باغ خنک برای فرار از گرما.هزاران حوریه کال سینه برای شهوت جنسی و قصرهای طلا برای شهوت ثروت؟توصیه میکنم همه رو به مطالعه دقیق قرآن

تصویر soalcity

با شما موافقم و بهتر است

با شما موافقم و بهتر است همگان قرآن را دقیق مطالعه کنند و فریب آنهایی که ادعا می کنند، قرآن این چنین است که شما اسلام ستیزان معرفی می کنید، نخورند.
و اگر در انجام این کار تردید دارند، کمی بیندیشند کتابی که ۱۴۰۰ سال این چنین دنیا را تحت تاثیر خود قرار داده و علیرغم این همه دشمنی از مجد و شکوه آن چیزی کم نشده، قطعا متفاوت با این ادعاهاست.
و حتی اگر بلد نیستند قرآن را خوب بخوانند، یک جستجوی ساده درباره همین ادعاها در نت بکنند تا ادله دروغ بودن این سخنان را بیابند.

به هر حال باران که در لطافت طبعش هیچ سخن نیست، در باغ لاله روید و در شوره زار خس
آنکه نمی خواهد نورانیت قرآن را ببیند، می گردد دنبال مطالبی که با آن بتواند خودش را فریب دهد و به جای زندگی ابدی از شهوات پیروی کند.

فقط همان ابتدا را می گویم که در این کتاب تمام سخنان با تاکید بر رحمان و رحیم شروع شده، حالا شما می خواهید بگویید این کتاب فقط زور و تهدید و ارعاب داشته!!

حق برای جویندگانش پوشیده نیست.

حضرت عیسی برای گسترش دین هیچ

حضرت عیسی برای گسترش دین هیچ گاه از شمشیر استفاده نکرد ، در مقابل اسلام که با زور و شمشیر و خون ریزی پیشرفت کرد ، امام حسن و امام
حسین مردم گرگان رو سلاخی کردن و تمام مردم اون شهر رو به جرم اینکه اسلام نیاوردند از دم تیغ گذروندن، ما اونچه رو میبینیم باور میکنیم ،

نمونه اسلام گریزی در کشور خودمون ایرانه با تشکیل شدن کلیساهای خانگی ، عدم توجه جوانان به نماز و دیگر آموزه های دینی ،

تصویر soalcity

سلام

سلام
اولا حضرت عیسی هرگز به دروغ متوسل نمی شدند. و اگر شما سخن منطقی داشته باشید، نیازی به تحریف تاریخ ندارید:
http://www.soalcity.ir/node/3404
ثانیا اگر حضرت عیسی برای مستکبران کاملا بی خطر بوده، پس چرا فکر می کنید او را به صلیب کشیدند؟
ثالثا پیامبر مکرم اسلام (ص) نیز در ۱۳ سال اول بعثت، هرگز شمشیر نکشیدند و تمام سکنجه ها و آزارها را تحمل کردند. پس جنگ در مرحله خاصی رخ می دهد و دلیل عدم جنگ حضرت عیسی ع آن است که بدان مرحله نرسید. و الا جنگیدن با کسانی که قصد جان تو را دارند، در حالی که تو هم توان مقابله داری، کاملا معقول است و حتما حضرت عیسی هم با آن موافق است. و حساب مسیحیان که با عقل دشمنی دارند، از حساب حضرت عیسی جداست.
رابعا اسلام احکامی دارد که تحریف نشده است. و نمی تواند هم فال باشد و هم تماشا، بعضی می خواهند سر خود کلاه بگذارند و ضمن توهم اینکه ایمان به خدا را رها نکرده اند، مشروب و ... نیز برایشان آزاد باشد و دین مزاحم شهواتشان نشود. از این رو ممکن است بعضی به سراغ مسیحیت بروند. که قطعا آسیب این کار متوجه خود آنهاست. و فریب دادن خود، بدترین کاری است که یک انسان مرتکب می شود.

ببینید بزارید براتون توضیح

ببینید بزارید براتون توضیح بدم چرا ..
چرا می گویند دین مسیحیت دین رحمت و بخشش است ولی اسلام چنین نیست؟ چون در دنیای کنونی کشور ها و مردم هایی که دین مسیحیت دارن در ارامش دارن زندگی میکنن (تفریح میکنن و..... و اما دینشون هم سر جاش) اما در کشور های اسلامی (تغریبا همه کشور های اسلامی) همش جنگ و دعوا و مسخره بازی و وحشیگری تمام عیار هست ، و همشون رو هم برای دینشون انجام میدنو الان خیلی از شماها با سنی ها مشکل دارین ، الان مسحیت و اسلام با یهودیت مشکل دارن ، دنیا هم کلا با اسلام مشکل داره ، حالا گرفتین چرا؟ کلا واسه اینه ک وحشیگری بین مسلمون ها زیاده

تصویر soalcity

شما کافی بود همین قرن اخیر را

شما کافی بود همین قرن اخیر را دقیق نگاه کنید تا متوجه شوید بزرگترین جنگ های تاریخ بشر را همین غربی ها ایجاد کردند و دهها میلیون انسان را به کشتن دادند.
و اگر توانستید از هیاهوی رسانه های غربی فراتر روید، متوجه می شوید که اولا جنگ ها در مناطق مسلمان نشین در حال حاضر به دلیل برنامه ریزی خبیثانه غربی هاست و معلوم است که بعد از یازده سپتامبر و حمله به افغانستان و ... وضعیت را به این روز رسانده اند. ثانیا آرامشی که شما فکر می کنید در غرب حاکم است، ساخته شده توسط هالیود است و الا مردم همین کشورها که معتقدند جزء ۹۹ درصدی هستند که به چپاول کشانده شده اند.

سلام.متن شما رو خوندم

سلام.متن شما رو خوندم.متاسفانه اکثر ما حرف از چیزی میزنیم که راجع بهش(اطلاع کاملی)نداریم.حال اینکه برای دفاع از چیزی و حتی برای نقد و مخالفت با چیزی باید درباره اون اطلاع کامل داشت.که البته بنده به نادانی خودم مطلع هستم.اما متاسفانه کسانی که به دفاع از اسلام میپردازند حتی یک بار هم قرآن رو کامل نخوندند.حال اینکه من بعنوان یک مسیحی دو بار خوندمش.دوست من،کل افتخار و اعتبار اسلام به دو چیزه.اول قرآن و دوم سیره نبوی.راجع به سیره نبوی بحث زیادی نیست چون حقایق ثبت شده در تاریخ از تجاوزها و غارت ها و ازدواجها از دختر ۹ ساله تا زنی که ۱۵ سال از خودش بزرگتر بوده.نون به نرخ روز خوردن ها و آیه به نفع نازل کردنها و امثالهم...
اما قرآن.قرآنی که دور از تحریفه.اگر واقعا قران دور از تحریفه و فصیحه چرا برای هر آیه باید بیست صفحه شان نزول بیاد.حتما چون درکش خارج از قوه ادراک ماست!!!قرآنی که جامعیت داره چرا باید داستان دعوای محمد و زنانش و دخالت خدا به نفع محمد!!!رو برای ما شرح بده.این کتاب قراره جامعیت داشته باشه.دعوای زن و شوهری چه به درد من مسلمان هزار و پانصد سال قبل بخوره.کدوم عقل سلیم اجازه ازدواج با عروس رو میده؟چرا زیدبن حارث از یک جا به بعد زیدبن محمد شد؟چرا ازدواج و نزدیکی با دختر ۹ ساله بی اشکاله؟چرا در اسلام دختری که در خانه پدر محیوض بشه آتش برای اهل اون خونست؟چرا لا اکراه فی الدین شد ان الدین عند الله الاسلاما.چرا زن اسیر جنگی حلال شد.چرا قتل و قارت و زور و تجاوز باب شد.چرا حکم مخالف شد گردن زدن به یک ضربه شمشیر.در اسلام که یازده فرع داره و تقلیدی.بحث اونها نیست.پنج اصل داریم و تحقیقی.یعنی من مسلمان برم فکر کنم تحقیق کنم و با عقل خودم بهشون برسم.من اگه فکر کنم و بهشون نرسم چی؟چرا برای هر کدوم حکم حدی تعیین شده.چرا من منکر معاد بشم بغی کردم.چرا منکر رسالت پیامبرت بشم یا سوالی بپرسم سب النبی مرتکب شدم.این چه خداییه ک فقط دستور به قتل و کشتار میده.این چه خداییه که دختری رو بخاطر چند تار مو اویزوون میکنه اونم هزار سال.این خدای شکنجست.بله...داعش به اسلام مرتبطه.اتفاقا داعش و القاعده و طالبان و امثالهم دارن اسلام واقعی رو اجرا میکنن.و شریعت مقدس رو.و قردن رو.و شیعه چون اسلام رو معتدل کرده و از وحشیگریش کم کرده تکفیر شده...من دعوت میکنم همه رو به خوندن قران.بدون تعصب و پیش داوری...

تصویر soalcity

فکر می کنم این نوع شبهه

فکر می کنم این نوع شبهه پراکنی، ترفند نخ نما شده ای است که دیگر چندان به کارتان نخواهد آمد مگر آنکه سر خودتان و کفاری مثل خودتان را گرم کند.
آنچه نوشته اید، روشن می کند که واقعا قرآن را نخوانده اید و ادعای خواندن و توصیه به خواندن دیگران، برای فریبکاری است.
شما سعی کرده اید معجونی از آنچه با فضاسازی های امروز برای اسلام ستیزی مهیا شده، یک جا بیاورید.
و الا ازدواج با دختر ۹ ساله کجای قرآن است؟ حتی از نظر تاریخی نیز اشکالات این مساله را نگوییم به زندگی مادربزرگ خودتان هم بنگرید، می بینید که ازدواج در قبل ۱۵ سالگی در همین قرن حاضر شایع بوده، حالا شما می خواهید با این نوع جوسازی ها، با قرآن بجنگید؟
شما اگر قرآن را می خواندید در سوره ممتحنه آیه ۸ می دیدید که هیچ مجازاتی برای کافر بودن وجود ندارد. مگر آنکه بخواهند جنگ راه بیاندازند.
شما حتی بلد نیستید آنچه اسلام ستیزان تولید کرده اند را درست تکرار کنید و اشکال می کنید چرا زید بن حارث بعدا زید بن محمد شد! حداقل یاد بگیرید که باید برعکس می گفتید.

به هر حال به شکر الهی آن قدر این حرفهای سخیف جواب داده شده است که جویندگان حق با آنها فریب نمی خورند.

دوست گرامی این همان تفاوت

دوست گرامی این همان تفاوت مسیحیت با اسلام هست اینکه شما قران رو فقط مطالعه کردین و فقط در بین مسلمانان زندگی کردین اگر تجربه هردو زندگی و مطالعه هردو کتاب رو داشته باشید و البته واقع بین باشید و بدور از تعصب نگاه کنید قطعا خواهید دید که اینگونه که شما میگین نیست حداقل چیزی که خودم تجربه داشتم اینه انسانیت محبت بدون چشم داشت و صداقت رو بیشتر در مسیحیت دیدم و رفته رفته بیشتر لذت میبرم از اینکه سعی میکنم در زندگی از دینی پیروی کنم که حرف با عمل در ان نزدیک تره تا اینکه دینی رو داشته باشم که توش ریا و تزویر و دروغ هست
پیشنهاد میکنم حتما انجیل رو مطالعه و در بین برادران مسیحی زندگی کنید تا متوجه منظورم شوید

تصویر soalcity

این که شما همه مسلمانان را یک

این که شما همه مسلمانان را یک جا به ریا و تزویر و دروغ متهم می کنید هم بخشی از همان انسانیت و محبت است؟
یا اصلا از کجا به این نتیجه رسیده اید که ما انجیل نخوانده ایم و از رفتارهای مسیحیان بی خبریم؟
بله ما مثل شما یک جا همه افراد یک دین را متهم نمی کنیم و درک می کنیم که میزان پایبندی افراد به دین متفاوت است و برای فهم دین باید به منابع اصلی آن مراجعه کرد. برای همین ضمن اینکه قبول می کنیم، در بین مسیحیان انسان های خوبی وجود دارد، اما نمی توانیم چشم ببندیم که در بین مسیحیان چه جنایتکاران وحشتناکی بوده اند.
از شکنجه های وحشتناک کلیسا تا امثال بوش و اذنابش که دنیا را به آتش کشیده اند، همه ادعای مسیحیت داشته اند!!

مسلمان بودن به نوعی مسیحی

مسلمان بودن به نوعی مسیحی بودن نیز است.همه ادیان یک جمله خدا بوده اند که به تدریج اجزای آن جملات کامل شده اند.کامل شدن آن جمله با اسلام صورت گرفته است.اسلام دین کاملی است و کامل ترین دین است و ادیان دیگر را نفی نمی کند.قرآن پر از اعجازهای علمی است.اعجاز علمی بی سابقه .حرف هایی که تازه دانشمندان به آنها رسیده اند.ممکن است یک نفر که قرآن را میخواند در آن تناقض علمی بیابد که این تناقض به نحوی اثبات الهی بودن این کتاب است!زیرا علم بشر به تدریج کامل میشود.علم با گذر زمان حرف های پیشین خود را نقض می کند...اگر تناقضی یافت نشود آن دین و کتاب نسخ میشود.چرا که پاسخگوی نیاز های تمام اعصار نیست.(دین کامل علم را توجیه میکند و برعکس آن ممکن نیست)از طرفی تطابق با علم نیز در قرآن به وضوح مشاهده میشود.نکات علمی بی سابقه ای در آن است که گویای الهی بودنش است.اگر در کتابی کمی تناقض و تطابق با علم اما تطابقاتی از جنس اکتشافات عصر حاضر مشاهده شود یعنی یقینا آن کتاب الهی است.در آخر اینکه من خودم یک جمله را می پذیرم نه یک نصف جمله را.جمله کامل اسلام و جمله ناقص مسیحیت است.اگر جمله کامل را بپذیرم یعنی ناقص شده آن جمله را نیز پذیرفته ام.من یک مسلمانم که به مسیحیت و سایر ادیان الهی احترام میگذارم!اعتقاد من به این است که ما باید دین پرست باشیم و نه مردم پرست.یعنی ما بگوییم چون برخی مسلمانان راه را بیراهه رفته اند پس اسلام مشکل دارد.خب این میشود مردم پرستی.اسلام به ذات خود ندارد هیچ عیبی...آنچه که عیب است از مسلمانی ماست .اسلام دین رحمت است نه خشونت...و اینکه من به شخصه تمام حرفامو برای کسانی که کامنت گذاشته اند بیان کردم و این دید کلی است.

مطلبی آموزنده توسط یکی از

مطلبی آموزنده توسط یکی از اساتید دانشگاه دارای مدرک دکترای مکانیک در دفاع از اسلام با عنوان "آیا اسلام دین خشونت است و مسیحیت دین محبت؟" در وبلاگ زیر آمده است:
http://shia-islam.blogfa.com/‎
لطفا با گسترش آن در ثواب آن شریک باشید. یا علی

نظرات