چه راهکارهایی برای فراموش کردن عشق یکطرفه وجود دارد؟

عشق یکطرفه

برای فراموش کردن عشق یکطرفه به راهکارهای زیر عمل کنید:
۱. مطمئن باشید كه این كار شدنی است و هرگز غیر ممكن نیست. البته انجام كارهای مهم و بزرگ بدون تحمل سختی‌ها و مشكلات امكان‌پذیر نیست،
۲. فراموشی فردی كه به او علاقه داشته اید و دائماً فكر و ذكرتان یاد او بوده است، نیاز به زمان دارد.
۳. اولین کاری که باید بکنید در یک لحظه تصمیم بگیرید که برای همیشه او را از زندگی تان خط بزنید. یعنی به خود بگویید که دیگر او برای من مرده است و حتی اگر هم او بخواهد دیگر من نمی خواهم.
۴. به خودتان تلقین كنید كه «من می‌توانم راهی را كه انتخاب كرده‌ام بپیمایم».
۵. به خود بگویید که این فرد فرشته نیست و هر کسی نقاط ضعفی هم دارد. او هم مثل دیگران است. فکر نکنید که او بهترین فردی است که می توانستید پیدا کنید.
۶. هرگاه متوجه شدید ذهنتان ناخودآگاه به یاد او مشغول شده است، به خود چنین تلقین كنید و بگوئید «بس است» و آهسته مشت خودتان را روى میز یا زمین بزنید. بدین ترتیب تغییر حالت به وجود آمده، فضاى ذهنى‏تان را تغییر خواهد داد.
۷. اگر نمی توانید با فکرتان مقابله کنید از تکنیک شمارش استفاده کنید. یعنی برای مقابله با یک فکر خاص از ۱۰۰۰ بصورت معکوس کم کنید به این صورت: ۱۰۰۰، ۹۹۹، ۹۹۸ و .... آنقدر به شمارش ادامه دهید تا آن فکر کاملا از ذهن تان خارج شود. اگر با وجود شمارش باز فکرتان درگیر آن فرد است سعی کنید سه تا سه تا بصورت معکوش از ۱۰۰۰ کم کنید.
۸. از فكر كردن به او جدا بپرهیزید و هر چیزی كه او را به یاد شما می‌اندازد، از خود دور كنید. علاقه به وی را در دل نپرورانید. تا حد امكان به او فكر و خیالبافی نكنید. هر گاه افكار مربوط به ایشان به ذهنتان خطور كرد، حواستان را پرت كنید و به چیز دیگری فكر كنید؛ یا به كار دیگری مشغول شوید و یا مكانتان را ترك كنید؛ مثلا به میان جمع خانواده بروید و با آنان مشغول گفتگو شوید تا این افكار از ذهنتان خارج شوند.
۹. هرگاه فكر او به ذهنتان آمد، موضوع یا موضوعات مختلفى را در ذهن یا در دفترچه یادداشت خود داشته باشید، به سراغ آن‏ها بروید و درباره‏ آن‏ها فكر كنید.
۱۰. احتمالاً چند نكته یا ویژگى منفى هم در او یافته‏اید یا مشاهده كرده‏اید؛ هرگاه ذهنتان به سوى او معطوف شد بلافاصله به ویژگى‏هاى منفى او فكر كنید و به خود بگوئید او به خاطر این اوصاف، مناسب و شایسته‏ من نیست.
۱۱. تا آنجا که امکان دارد کمتر در تنهایی قرار بگیرید زیرا هنگام تنهایی آن فرد بیشتر در ذهن شما مجسم می شود و ذهن و دل شما را به خود مشغول می کند.
۱۲. برای شبانه روز خود برنامه دقیق و مشخصی داشته باشید. از بیكاری اجتناب كنید و اوقات خود را بیهوده نگذرانید.
۱۳. روابط عاطفی خود را با خانواده و دوستان تان بیشتر كنید و سعی كنید تمام محبتتان را نثار آنها كنید.

کلمات کلیدی: 

facenama

دیدگاه‌ها

امان از عشق یکطرفه مثل سرطان

امان از عشق یکطرفه مثل سرطان بدخیم آنقدرضعیف ونحیفت میکند که به تدریج جانت را می گیرد.؟؟ شاعرمی گوید :
چه خوش بی مهربانی هردو سربی که یک سر مهربانی درد سر بی
من سالهاست به این درد مبتلا هستم عاشق کسانی هستم که اونها به من علاقه ای ندارند البته این زمانی اتفاق میفته که به طرف زیاد ابراز علاقه میکنم به محض اینکه فهمید که دوستش دارم ازم فرار میکنه وارتباطش قطع میکنه وتمام خوبی هایی را که درحقش کرده ام را فراموش میکنه.وقتی ازشون می پرسم مگه من چه حقی ازتون ضایع کرده ام که قطع ارتباط میکنید اکثرا میگن بخشید شما آدم خوبی هستی ا ما ما با هم اختلاف سنی داریم ؟؟

نظرات