آیا بختک از نظر دینی واقعیت دارد؟

 بختک

بختک یک پدیده طبیعی است که عده بسیاری آن را تجربه کرده اند. به این شکل که از خواب بیدار شده و هشیاری خود را به دست می آورند، اما قادر به تکان دادن هیچ کدام از اجزای بدن نیستند و بعد از لحظات کوتاهی این حالت برطرف می شود.
باور خرافی رایج در میان مردم این است که موجودی مثل اجنه بر روی سینه می نشیند و به همین دلیل احساس خفگی ایجاد می‌شود. حتی نقاشی معروفی توسط هنری فوسلی نیز در این باره کشیده شده است.
در طب قدیم، توضیح این پدیده، به این شکل بود که غلبه بلغم آن را به وجود می آورد. و توضیح مطلب بدین شکل است:
وقتى شخصى غذا می‌خورد آن غذا پس از طبخ در معده به كبد می‌رود و به چهار جزء تقسیم مى‌‏شود:
جزء اول كه مایعى زرد رنگ و از سه جزء دیگر سبك‏تر است و در روده مى‌‏ایستد موسوم بصفراء است.
جزء دوم كمى سنگین‏‌تر است و بعد از صفرا واقع مى‌‏شود و آن خونست.
جزء سوم مایه سفید لزجى است كه آن را بلغم مى‌‏نامند.
جزء چهارم كه از همه اینها سنگین‏ تر است و مانند گل و لاى می‌ماند سوداء نام دارد.
طبیعت صفراء سرد و خشك، طبیعت خون گرم و تر، طبیعت سوداء سرد و خشك و طبیعت بلغم گرم و تر است.

... طبایع را بر چهار جزء بدن تقسیم كرد: بر سر، سینه، پهلو و شكم.

۱- خون را بر سر و صورت و چشمها و گوشها و بینى و دهان و دماغ مسلط كرد. ۲- بلغم را بر سینه با نیروى باد استیلا داد. ۳- صفرا را بر دنده‏‌هاى پهلو غالب كرد. ۴-  سودا را بر شكم و احشاء و امعاء سیطره داد.
هر كدام از این اخلاط غلبه كند آثارش در جاهائى كه فوقا ذكر شد بیشتر مشهود است مثلا: وقتى خون غلبه كند رنگ رخساره و زبان و چشم سرخ مى‏‌شود ... وقتى صفرا غلبه میكند نیز داراى علائم بسیارى است كه ظاهرتر از همه عطش زیاد و درد پهلو و معده و احساس سوزش است. وقتى سوداء غالب مى‏‌آید شكم به پشت مى‌‏چسبد و بیمار احساس گرسنگى زیاد میكند. هنگامى كه بلغم چیره مى‌‏شود شخص بسیار آروغ میزند به تنگى نفس مبتلا مى‌‏شود، كمتر احساس عطش میكند و بسیار گمان مى‏‌برد كه سینه‌‏اش را خلط گرفته است.

بیمار بلغمى بسیار به سنگینى سینه مبتلا مى‌‏شود، چنان كه گاهى تخیل چیزى را در روى سینه‌‏اش مجسم میكند كه از آن تعبیر به بختك می‌نمایند.[۱]
و راه حلی که برای جلوگیری از بختک در افرادی که مبتلا به آن می شوند، می تواند توصیه هایی نظیر: پرهیز از خوردن زیاد غذا و نوشیدن كافئین به مقدار زیاد و كشیدن سیگار پیش از خواب، كاهش سطح استرس، خوابیدن به اندازه كافی، انجام ورزش‌های منظم و ... باشد. حتی در برخی موارد از دارو نیز استفاده می شود.

[۱]. طب الرضا- طب و بهداشت از امام رضا علیه السلام، ص: ۱۹۳.

کلمات کلیدی: 

facenama

دیدگاه‌ها

بختک همچین حالتی نیست... بعضی

بختک همچین حالتی نیست... بعضی اوقات سه ساعت هست .. بعضی اوقات از خواب میپرم و دوباره میاد.. این چه علمیه!! فقظ دارین توجیحش میکنید که بگین جن نیست.. بختک جن و هیچ ربطی به غذا و خواب نداره....

تصویر شهر سوال

با عرض سلام

با عرض سلام
اینکه شما فرموده اید، چنین حالتی نیست به کدام بخش متن اعتراض نموده اید؟ آیا ما برای آن زمان تعیین کرده ایم که شما احتمال سه ساعته بودن آن را به عنوان نقد مطرح کرده اید؟
چه دلیلی می توان ارائه نمود که بختک جن است تا به سبب آن بگوییم بختک هیچ ربطی به غذا و خواب ندارد؟
برای مطالعه بیشتر می توانید واژه "فلج خواب" را جستجو کنید تا از نظرات پزشکی مرتبط به آن آگاه شوید.

با عرض سلام. بنده در جواب شما

با عرض سلام. بنده در جواب شما بگم برا اولین بار تو سن ۴ یا ۵ سالگی اتفاق افتاد ، میشه برام یه دلیل منطقی بیارید یه کودک ۵ ساله چطور میتونه بدون هیچ پیش زمینه و اطلاعای در مورد بختک ، برای خودش تخیلی درست کنه ؟ در اون لحظه من از ترس دست خودم رو تکون دادم که محکم به شی ای نا معلوم بر خورد کرد که پس از ضربه در نقطه ای دور تر جسمی سیاه با چشمانی روشن با کلاهی بلند ظاهر شد دود شد و هوا رفت !! و اگه این بیماری هست و از سر خوردن غذای بسیار چه دلیل داره بعد مرگ اون جسم هر شب این اتفاق برایم می افتاد؟؟؟!!! چرا من سوال می پرسدم پاسخ میدادند ؟؟؟ چرا بع سالها به سراغ دعا نویس رفتم صبح قبلش به گردنم چنگ زدن طوری که دعا نویس مات از کبودی های دور گردنم بود؟؟؟؟

تصویر soalcity

ضمن عرض سلام و ادب

ضمن عرض سلام و ادب
آنچه در بختک رخ می دهد، این است که شخص نمی تواند هیچ نقطه ای از بدنش را تکان دهد. و توانایی انجام حرکتی را ندارد.
پس آنچه شما درباره آن سخن می گویید، اصولا بختک نیست.

البته اتفاقا دقیقا بده قفل

البته اتفاقا دقیقا بده قفل میشه فشار سر داره و هر چقدر فریاد بزنی صدایی در نمیاد جالب اینجاست توی این مدت فقط شب قدر ۶ سال پیش بود که فشار سر نداشتم ، میشه بدونم اگه بختک نبود پس چی بود؟

تصویر soalcity

سلام

سلام
شما می فرمایید که دست خود را تکان داده اید: " در اون لحظه من از ترس دست خودم رو تکون دادم که محکم به شی ای نا معلوم بر خورد کرد که پس از ضربه در نقطه ای ..."
و بنده با توجه به همین سخن شما عرض می کنم که حالت شما ربطی به بختک نداشته است. چون اصل بختک، عدم توانایی به حرکت درآوردن جسم است.

با عرض سلام

با عرض سلام
البته بعد از خلاصی از حالت قفلی بدنم که از ترس بلند شدم و شروع به تکان دادن دستم کردم این اتفاقات افتاد.البته بعد اون روز اتفاقات زیادی برام افتاد که سخته برام باور کردن اینکه بیماری باشه و هیچ وقت برای سوالاتم جواب های قابل قبول پیدا نکردم.....

تصویر soalcity

دوست گرامی

دوست گرامی
به هر حال اتفاقاتی که شما می فرمایید، شاید چندان به این بحث ارتباط نداشته باشد. بختک این است که کسی بعد از خواب هشیاری خود را به دست آورده، اما قادر به حرکت نیست. و ما درباره همین پدیده سخن گفته ایم. نه چیزی فراتر از این.

بله دقیقا درسته اگه بختک باشه

بله دقیقا درسته اگه بختک باشه اصلا نمیتونید تکون بخورید

منم وقتی بختک میفته‌ میتونم

منم وقتی بختک میفته‌ میتونم فقط دستمو تکون بدم و نامزدم کنارم میخابه اکثرا دستمو میزارم روش و هنگامی که فلج میشم با دستم بهش ضربه میزنم و بیدارم میکنه راستی من چطوری پیام بزارم اونجا همه بخونن

ببین دوست عزیز.باز هم شما برو

ببین دوست عزیز.باز هم شما برو داخل گوگل و فلج خواب رو جست و جو کن.علائمش بسیاره.انواع توهم های حاصل از این رو توضیح داده.از جمله بصری،بویایی،شنوایی،لامسه و ...

سلام منم از سن ٣-٤ سالگى

سلام منم از سن ٣-٤ سالگى بختكى ميشدم حتى اتفاقايي كيفتاد تو اين حالتم كه بعد از بختكى دقيقاً چيزى كه بهم ميگفتن در واقع در حال اتفاق افتادن بود و واقعيت داشت دقيقا جايى كه اصلا من حضور نداشتم.براى منم بعدش جاى چنگ گاز و كبودى روى بدنم بود هنوزم اين اتفق ميفته و هيچوقت قطع نشده.واقعا ديگه خسته شدم جديدن بيدار شدنم سختتر هم شده نميدونم بايد چيكار كنم

وای چه وحشتناک منم یبار دستم

وای چه وحشتناک منم یبار دستم به دستش خورد ی ساله که گذشته هنوز هر وقت بختک میاد سراغم کپ میکنم

تصویر شهرسوال

سلام و تشکر از ارتباطتان با

سلام و تشکر از ارتباطتان با این مرکز

با عرض معذرت، متاسفانه امکان پاسخگویی از این سامانه دیگر مقدور نیست.

برای ارسال پرسش و دریافت پاسخ، از راه های ارتباطی ذیل استفاده بفرمایید. دوستان کارشناس در این بخش ها خدمت شما هستند:

۱) نسخه جدید "اپلیکیشن پاسخگو"

این برنامه را می توانید از این لینک دریافت کنید:
https://cafebazaar.ir/app/ir.pasokhgoo.app

۲) اگر امکان نصب و استفاده از برنامه فوق را ندارید، می توانید با مراجعه به این آدرس اینترنتی و ثبت مشخصات، پرسش خود را از طریق وبسایت مطرح نمایید:
https://user.pasokhgoo.ir

علم در مقابل خيلي از چيزهاي

علم در مقابل خيلي از چيزهاي دين و مذهب پاسخي نداره و خيلي چيزها رو توجيح ميكنه فقط
مثل آفرينش انسان كه در علم گفته ميشه انسان از موجودات تك سلولي افريده شده
اما در قران خداوند گفته كه انسان را از گل افريده

تصویر پاسخگوی اعتقادی

پاسخ :

پاسخ :
باسلام وتشکر .
بحث رابطه علم و دین بسیار مفصّل و دقیق است و علم داراى مبانى گوناگون مى‏باشد، امّا آنچه در این جا به اختصار قابل طرح است این :
اوّلاً: اگر نیک بنگریم، تعالیم آسمانی هیچ گاه کشفیات علمی را نفی نکرده و بر آن صحّه گذاشته‏اند، ضمن این که ما را به عوامل فرا مادی توجه داده‏اند، به طور مثال دانشمندان قائلند که علت زلزله، فعل وانفعالات درونی زمین و جا به جایی گدازه‏ های درونی زمین است. این گزاره تجربی بیان کننده هر چه که علت زلزله است نمی‏باشد، بلکه تنها به یک علت آن اشاره نموده است. مؤید این سخن تحقیقات فراوانی است که اکنون در دنیا برای شناخت بیشتر این پدیده طبیعی جریان دارد. اگر تمامی جوانب زلزله شناخته شده بود، این تحقیقات بی معنا بود.
با این همه پیشرفت هنوز بشر نتوانسته وقوع زلزله راحتی یک ساعت زودتر پیش بینی کند، در حالی که طبق تحقیقات، حیواناتی همچون اسب قادر به پیش بینی این پدیده به صورت غریزی می‏باشند.
ثانیاً: با توجه به این که خداوند دانا و توانا است، می‏توان گفت برای عذاب انسان‏های گنه کار و یا برای بیداری از خواب غفلت و یا هر دلیل دیگری، اراده کند که بلایای طبیعی بر ناحیه‏ای نازل شود، بدون این که خارج از قانون علیت باشد، بلکه به صورت معجزه در آنِ واحد، زمینه زلزله یا سیل و طوفان فراهم گردد، همان طور که در زمان حضرت نوح در جایی که با دریا فاصله زیادی داشت، به فرمان الهی از زمین آب فراوان جوشید و باران فراوانی هم از آسمان نازل شد که همه گناهکاران را غرق نمود. برعکس می‏تواند در جایی که همه عوامل طبیعی شناخته شده برای وقوع زلزله فراهم است، از راه علتی که برای ما ناشناخته می‏باشد، جلوی زلزله را بگیرد.
با سیری در آیات قرآن به درستی این سخن پی برده می‏شود.
حال ابرها عامل باران است، اما هیچ شگفتی ندارد که خداوند به سبب نماز باران و طلب و دعای مردم، به یکباره ابرها را توسط باد به منطقه‏ای منتقل نموده و آن سرزمین را سیراب نماید. همان طور که در زمان امام رضا(ع) و موارد دیگری به وقوع پیوست.
ثالثاً: مهم‏تر این که نه تنها بین علوم تجربی و دین تعارض نیست، بلکه همسویی کامل است، چرا که وظیفه علم کشف حقایق جهان هستی است و سرمنشاء تمامی حقایق جهان هستی (اعم از تجربی و غیر تجربی) یکی است.
گزاره‏های دینی که از همان سرمنشأ ایجاد شده، همخوان با حقایق جهان هستی است.
رابعاً: روشن شد که هیچ گاه برای رفع تناقض نیازی به دست برداشتن از علم به خاطر دین و یا از دین به خاطر علم نمی‏باشد، بلکه بایداز علم پرستی و جُمود بر یافته‏های تجربی دست برداشت و فهم خود از دین را نیز اصلاح نمود.
ضمن تأیید هر دو، جایگاه هر کدام را به خوبی شناخت و بر اساس همان شأن و جایگاه به آن نگاه کرد.
خامساً: حال اگر موردی تعارض واقعی جلوه نموده و نتوانستیم بفهمیم کدامین حق است، چه باید کرد؟
آنچه سابق گفتیم، جواب را آشکار می‏کند و با گذشت زمان شاید جواب آشکار شود، ولی اگر آشکار نشد، دلیل بر نقصان فهم ما ودانش بشر است که توانایی کشف همه مجهولات را ندارد. دین هیچ نقصی ندارد و گذشت زمان این مسئله را بیشتر روشن می‏سازد.
نکته دیگر این که چون بخش گسترده ای از علوم مربوط به حوزه دین است، یعنی بخش عمده علم همان دین یا معارف دینی است . از طرف دیگر دین خود ابعاد مختلفی دارد که هر کدام در برابر علوم جایگاه خاصی دارند .
مثلا بخش عمده دین در خصوص کلیات و اصول دین تنها از راه عقل که تنها راهکار ممکن در دستیابی به همه علوم بشری است، به دست می آید و پذیرش یک حقیقت بلند دینی مانند توحید تنها از راه استدلالات عمیق علمی ومنطقی که در علوم خاص خود تبیین شده اند، ممکن است ، پس در بسیاری از موارد علم ودین ارتباط نزدیکی با هم دارند .
وقتی فردی با دلیل ومنطق عقلانی اسلام را پذیرفت و آن را آیین آسمانی دانست و اصول آن از قبیل توحید ونبوت ومعاد را عقلا صحیح پنداشت ، باید به تعالیمی که از مجرای وحی برای عمل و آراستگی به اخلاق متدینین این دین تبیین می شود ،عمل نماید .دیگر در این مرحله بررسی وتحقیق و معقول ومقبول دانستن دستورها معنا ندارد .
چه بسا در بسیاری از این حوزه ها رسیدن به درک عقلانی در جزئیات بی معناست ؛ مثلا انسان درک می کند اگر خدایی باشد، تبعیت از دستور او بر ما لازم است ؛ خصوصا اگر او عالم وحکیم هم باشد ودستورش از سر حکمت ومصلحت صادر شده باشد ؛ حال اگر پیامبر دستوری الهی را به ما ابلاغ کرد که مثلا نماز بخوانیم، آن هم با کیفیتی خاص، آیا می توانیم در خصوص آن به ادراکات شخصی و تجربیات علمی مان رجوع کنیم تا ببینیم که از منظر ادراکات بشری و دانسته های علوم طبیعی انجام این عمل به نفع انسان هست یا خیر ؟ مسلما نه .
البته ناگفته نماند اسلام دستور خلاف عقل نداشته حتی عقل را به عنوان یکی از منابع رسیدن به تکالیف می شمارد ولی محدوده کارایی عقل در ادراکات مرتبط با حوزه دین مطلق نیست ؛ اگر به مفاهیم دینی مان توجهی بکنیم، خواهیم دید همه دستورهای دینی بخصوص در حوزه کلان که شامل تفکرات اساسی و بنیادین دینی است ،با عقل واستدلال و منطق انسانی ما هم مطابق است . کسی نتوانسته اشکال مبنایی عقلی به آموزه های دین اسلام کرده، آن را مخالف عقل صریح بداند، و لی در هر حال محدوده این بررسی ها در حوزه کلیات دینی است . اینکه چرا نماز صبح دو رکعت است و نمازظهر چهار رکعت ،هیچ دلیل منطقی وعقلی ندارد ،غیر از آن که بگوییم چون ما تابع محض دستور خداوندیم و از طریق نقل چنین به ما دستور داده شده است
ممکن است تعارض ظاهری داشتن برخی از کشفیات علمی با برخی از آموزه ها و اعتقادات (نه احکام) مد نظر شما باشد ؛ یعنی مثلاً قانون یا تئوری علمی چیزی در مورد افرینش انسان ها می گوید و زبان متون دینی مانند آیات و روایات گونه ای دیگر است.
این بحث هم در موضوع رابطه علم و دین بین دانشمندان و فیلسوفان دین به عنوان یک موضوع جدی مطرح است .برای برون رفت تعارضات ظاهری ، نظریه های متعددی ارائه شده است.
فارغ از این مسایل علم و دین در تعامل و قرابت آشکاری به هم هستند .چه بسا در مواردی با هم یگانگی پیدا می کنند و علم دینی را پدید می آورند یا علمی که عین دین است .پس تعبیر مخلوط نکردن علم ودین به صورت مطلق تعبیر درستی نیست ولی در برخی موارد درست است.

ببخشید کجای قران نوشته شده که

ببخشید کجای قران نوشته شده که انسان از گل به وجود اومده؟

تصویر شهرسوال

سلام و تشکر از ارتباطتان با

سلام و تشکر از ارتباطتان با این مرکز

با عرض معذرت، متاسفانه امکان پاسخگویی از این سامانه دیگر مقدور نیست.

برای ارسال پرسش و دریافت پاسخ، از راه های ارتباطی ذیل استفاده بفرمایید. دوستان کارشناس در این بخش ها خدمت شما هستند:

۱) نسخه جدید "اپلیکیشن پاسخگو"

این برنامه را می توانید از این لینک دریافت کنید:
https://cafebazaar.ir/app/ir.pasokhgoo.app

۲) اگر امکان نصب و استفاده از برنامه فوق را ندارید، می توانید با مراجعه به این آدرس اینترنتی و ثبت مشخصات، پرسش خود را از طریق وبسایت مطرح نمایید:
https://user.pasokhgoo.ir

من شاید بیشتر از۱۰۰بار برام

من شاید بیشتر از۱۰۰بار برام اتفاق افتاده باشه شده تو یک شب هشت بار روم بختک بیوفته ولی خداییش جن نیس این چرت وپرتا رو باور نکنین من علت های پزشکیشو خوندم دقیقا به نظرم به همون دلایله

من از بچگی دچار فلج خواب میشم

من از بچگی دچار فلج خواب میشم و همه میگن که بختک گرفتی کاشکی زملنی برسه از دست ادمای خرافاتی خلاصشش شیم حتی من موقع فلج خواب احساس خروج از بدن داشتم و کسی نمیگفت این برون فکنیه میگفتن توهم زدی واقعا به سطع شعور ادم توهین میشه با این دروغها

اصلا بختک وجود نداره بابا

اصلا بختک وجود نداره بابا

بختک ربطی به غذا و اینجور

بختک ربطی به غذا و اینجور چیزا نداره....... این علم فقط میخواد بگه که جنی وجود نداره تا ثابت کنه که وجود شیطانم دروغه.....
من خودم بیشتر از یه ساعت دچار بختک شدم و حتی باهاش رابطه هم برقرار کردم...... از اون مرحله خفگی و سنگینی سینه رد شدم...... و تو خوابم با اجنه ارتباط یرقرار کردم.... بعد اون تا حالا بختک سراغم نیومده......

تصویر soalcity

با عرض سلام

با عرض سلام
اگر چه اظهار نظر درباره تاثیر غذا بر بختک مساله ای پزشکی و از علوم تجربی است. و متخصصان این عرصه باید درباره این مساله اظهار نظر کنند. اما آنچه مشخص است اینکه تاثیر گذاشتن یا نگذاشتن غذا بر بختک، ارتباطی به نفی اجنه ندارد.
چون تاثیر عوامل مادی به معنای نفی تاثیر عوامل غیر مادی نیست. و ما با توجه به وجود دو جهت مادی و مجرد در وجود خود، و تاثیر آنها بر روی یکدیگر، می توانیم به راحتی این مطلب را دریابیم.
به عنوان مثال شعف زیاد، سبب افزایش ضربان قلب می شود. یعنی امری غیر مادی، امری مادی را به وجود می آورد. یا استفاده از بعضی خوراکی ها نظیر زعفران، سبب افزایش شادی می شود. یعنی امری مادی، امری غیر مادی را به وجود می آورد.
حال این مساله درباره اجنه که خودشان نیز به نوعی مادی هستند، مساله روشن تر است.

همین یک ربع پیش دچار حمله

همین یک ربع پیش دچار حمله بختک شدم.بیدار شدم و اومدم نت.بارها در مورد بختک تو نت سرچ کردم.اومدم دوباره سرچ کنم شاید مطلب جدیدی پیدا کنم که رسیدم اینجا.تک تک کامنت دوستان رو درک میکنم.من سالهاست دچار بختک میشم.از اوایل جوانی شروع شد.۱۷ -۱۸ سالگی.اون اوایل خیلی زیاد مورد حمله قرار میگرفتم.هر شب یا یک شب در میون.لیکن به مرور کمتر شد اما هرگز قطع نشد.تو این سالها تونستم باهاش ارتباط برقرار کنم...بیشتر حرکت یه جسم سنگین رو روی تنم احساس میکنم.خیلی عذر میخوام اما مدتیه که احساس میکنم حالت حرکت این سنگینی مثل حرکات زناشوییه...سالهای اخیر هوشیاریم تو این حالت نسبت به اوایل خیلی زیاد شده.موقع حمله چشمهام کاملا بازه و تقریبا هوشیاری کامل دارم.مردمک چشمم رو میچرخونم و در حین حمله همه نقاط قابل دید اتاق رو نگاه میکنم تا شاید چیزی ببینم.با این سطح از هوشیاری تونستم این اواخر مشاهداتی داشته باشم.همین چند دقیقه پیش...درست در محدوده ای که سنگینی داشت روی تنم حرکت میکرد یه زاویه نامرئی از یه هیبت دیدم که در حال انجام حرکت قدرتی بود.زاویه ای شبیه به بازو و شانه که به شکل نامرئی تو هوا دیده میشد.تمام مشاهدات من عینا در همین حد بود البته در زوایای مختلف.بخاطر استمرار این حملات در ۷ سال اخیر تو زندگیم ترس این اتفاق در من خیلی کم شده.تا حدی که حین حمله ازش میخوام ولم کنه چون خستم میخوام بخوابم.این درخواست رو ازش ذهنی دارم چون هرچه تلاش کنم دهانم حرکت نمیکنه و اگر تمام قوای بدنم رو روی حرکت دهانم متمرکز کنم و این تلاش موجب بشه که دهانم اندک حرکتی پیدا کنه صدایی از حنجره ام خارج نمیشه.
من هن مثل ایشون مدعی ارتباط با حمله کننده هستم لیکن منظور من از ارتباط همون هوشیاری بسیار بالای ذهنی من در حین حمله،درخواست های ذهنی،برخی مشاهدات و لمس دقیق حمله کننده است.
در ضمن درسته که گفتم ترس من ریخته شده ولی هنوز گاهی بعد حمله خوف بهم دست میده و لپ تاپ رو روشن میکنم تا هم نور لپ تام روی تختم اتاقم رو روشن کنه و هم مشغول بشم تا از حال و هواش بیام بیرون.درست مثل الان.
در مورد مودت زمان هم گفته دوستان در مورد حمله چند ساعته رو رد نمیکنم اما احساس میکنم تجربه من معمولا در محدوده ۲۰ ثانیه تا ۱ دقیقه بوده و همینطور تصور میکنم حمله بیش از یک دقیقه بطور مداوم غبر قابل تحمل باشه.البته بطور مقطعی تجربه چند ساعته داشتم که در اون حالت یک شب کاملا بد رقم میخوره.
براتون آرزوی آرامش میکنم

برات متاسفم بيسواد احمق تو با

برات متاسفم ... تو با علم بيگانه ايى

ینی من خودم دانشجوی دکترام

ینی من خودم دانشجوی دکترام ولی ای خخخخدا فقط نیم درصد بیشتر نه ها نیم درصد چیزهایی که من دیدم رو به این نشون بده تا ببینم اونوقت هم میگه برات متاسفم با علم بیگانهدای؟خودم شش ماه منکر همه چیز میشدم و میگفتم توهمه بختکه هر چی هست تو بدن و مغز خودمه حالا میگم تو مغز هم باشه پس مغز اون چیزی نیست که ما فکر میکنیم

به عینه دیدمش.دعا هم کردم

به عینه دیدمش.دعا هم کردم بعداز۴۰ روز برگشته.به شکم پر وخالی هم ربطی نداره.ازش درخواست رهایی با قسم به ائمه هم کردم ولی باز ادامه داره.فقط باید بدون ترس بجنگی که تقریبا محاله.نباید تنها خوابید.دیشب روی سینه ام ورد میخوند.وگفت باید به مابپیوندی وگرنه بد میبینی

سلام،شما احتمال خیلی زیاد

سلام،شما احتمال خیلی زیاد خواب دیدید،که رویا ممکنه صادقه یا غیر اون باشه

من خودم هم تا حالا مورد حمله

من خودم هم تا حالا مورد حمله قرار گرفتم درست بود که نمی تونستم حرف بزنم ولی تو دلم به خدا پناه می بردم .برو سخنان معصومین رو در این باره بخون اگه واقعا از ته قلبت به خدا پناه ببری میشه

تصویر پاسخگوی اعتقادی

پاسخ :

پاسخ :
با سلام وتشکر .
گرچه کلام تان کمی مبهم است ومعلوم نیست مورد چه حمله و در چه حالت قرار گرفته ایید مثلا در خواب یا بیداری ؟
ولی گویا مراد شما ترس درخواب است لذا باید گفت :
بسیاری از مردم خواب راحت و آرامی ندارند و این مسئله میتواند دلایل جسمی و روحی متفاوتی داشته باشد اما در اکثر موارد ریشه نا آرامی در خواب عوامل روحی است که خوابیدن این نعمت بزرگ را به کام ما تلخ میکند دین بی نظیر ما برای این هم راهی اندیشیده است و با دستو رالعمل هایی ساده و کم هزینه و بدون عوارض دنیایی از آرامش را به ما ارزانی میدارد .
قبل از خواب چه اعمالى انجام دهیم که آرامش كامل داشته باشم؟
اعمال مستحب فراوان است، شما هر ذكر و دعایى را كه قبل از خواب انجام دهید نافع است چرا که تنها نام خداست که آرامبخش دلهاست اگر می توانید شب‏ها قبل از خواب، دو ركعت نماز و سوره «ملک» را بخوانید و «زیارت عاشورا» را زمزمه كنید در كسب آرامش مؤثر خواهد بود. در هر حال شما هر كار مستحبى را قبل از خواب انجام دهید در كسب آرامش مؤثر خواهد بود. از صلوات غافل نباشید كه حلّال مشكلات است؛ «دعاى فرج» را زمزمه كنید و در نهایت در رختخواب كارهاى روزتان را مرور نمایید. هركدام اشتباه بوده سعى كنید جبران كنید و به فكر آن باشید كه دیگر تكرار نشود و یا اگر قابل اصلاح است اصلاح كنید. خود را به ایزد منان سپرده و گونه خود را بر زمین بگذارید و بگوید «الهى لا تكلنى الى نفسى طرفة عین ابدا» ؛ خداوندا مرا لحظه ای(چشم بر هم زدنی) به خودم وامگذار.
دعاء هنگام خواب:
۱- گفتن سه بار تسبیحات اربعه .
۲- سه بار خواندن سوره توحید.
۳- چهارده بار صلولت به نیابت ۱۴معصوم .
۴- طلب مغفرت برای تمام مومنان و مردگان .
۵- گقتن تسبیحات حضرت زهرا(س) .
۶- خواندن آیت الكرسی،فلق،ناس و كافرون .
۷- خواندن این دعا كه به منزله ی هزار نماز است: یَفْعَلُ اللهُ ما یشاءُ بِقُدْرَتِهِ وَ یَحْكُمُ ما یُریدُ بِعِزَّتِهِ
ذكر هنگام خواب
امام صادق (ع ) فرمودند: كسى كه هنگام خواب سه بار ذكر زیر را بگوید، مانند روزى كه از مادر متولد شده است ، از گناهان بیرون مى آید:
«الحمد لله الذى علا فقهر، و الحمد لله الذى بطن فخبر، والحمد لله الذى ملك فقدر، و الحمد لله الذى یحیى الموتى و یمیت الاحیاء و هو على كل شى ء قدیر.» ؛ همه ثناها مخصوص خداوندى است كه پیروز و غالب است ، همه ثناها مخصوص خداوندى است كه دانا به نهان و آشكار همه چیزى است ، همه ثناها مخصوص خداوندى است كه مالک و توانا است ، همه ثناها مخصوص خداوندى است كه مردگان را زنده نموده و زندگان را مى میراند، و او بر هر چیزى توانا است .(۱)
ذکر هنگام از خواب پریدن
خواندن این ذکر عظیم: کسی که در شب از خواب بیدار شود و اذکار زیر را بخواند و بعد از آن بگوید: «اللّهم اغْفِر لی». پروردگارا! مرا مورد عفو و بخشش خود قرار ده یا دعائی بکند خداوند جوابش را می ‌دهد و اگر وضوء بگیرد و نماز بخواند نمازش قبول می ‌شود. دعا این است.
«لاَ إِلَهَ إِلاَّ اللهُ وَحْدَهُ لاَ شَرِیْكَ لَهُ، لَهُ الْمُلْكُ وَلَهُ الْحَمْدُ وَهُوَ عَلَى كُلِّ شَیْءٍ قَدِیْرٌ. سُبْحَانَ اللهِ، وَالْحَمْدُ لِلَّهِ، وَاللهُ أَكْبَرُ. ولاَ حَوْلَ وَلاَ قُوَّةَ إِلاَّ بِاللهِ» ؛
هیچ معبودی بجز الله نیست تنها و بی ‌شریک است و عظمت و ستایش برای اوست و بر هر چیزی تواناست ستایش و پاکی برای خداست و غیر از او خدایی نیست. حول و قوه و توکل تنها بر اوست. (۲)

پی نوشت ها :
۱- ثواب الاعمال ، ص ۳۲۹.
۲- صحیحین مسلم و بخاری.

من تا حالا ۳ دفعه تو عمرم این

من تا حالا ۳ دفعه تو عمرم این طوری شدم و ۱۸ سالمه و اخرین دفعه همین صبح بود و ۲ دلیل کشف کردم اینکه یاهام روی هم به حالت ضبدری میذارم و هم اینکه قبل خواب بسم الله نگفتم .

سلام منم دیشب بازم این اتفاق

سلام منم دیشب بازم این اتفاق برام افتاد فقط می تونم بگم وحشتناکه می ترسم بخوابم دیشب از خواب بیدار می شدم و باز می خوابیدم اما هر بار این اتفاق می افتاد در اخر تنها کاری که بهم تا حدودی ارامش داد وضو گرفتن بود و گذاشتن قران بالا سرم و گذاشتن دستم روش بود

هاها... که باهاش رابطه هم بر

هاها... که باهاش رابطه هم بر قرار کردین ها؟ شما ها دیگه آخرشین! شیوع خرافات و استحماق عوام به وجود شما بسیار نیازمنده.
هیچ چیز ماورائ طبیعه‌ای توی فلج خواب وجود نداره، اصلا هیچ چیز ماورائ طبیعه‌ای وجود نداره.
این یک اختلال کاملا طبیعی تو خواب انسانه, اختلال در ارسال سیگنال شروع به کار عضلات، مغز انسان لحظاتی قبل از خواب سیگنالی به واحد خودمختار مغز می‌فرسته که به واسطه اون تمامی عضلات به غیر از عضله دیافراگم و چشم (نه پلک) به حالت StandBy یا آماده به کار یا غیرفعالی موقت میرن. اختلال در ارسال این سیگنال وجوه مختلفی داره، یکیش عدم ارسال آن به هنگام شروع خواب که خوابگردی یا واکنش شدید بدن نسبت به رویایی که می بینه رو در پی داره و یا تاخیر در ارسال اون تا زمان شروع رویا باعث حرکت عضلات و پریدن از خواب یا عکس‌العمل‌هایی از این دست میشه. اختلال در ارسال دوباره سیگنال برای شروع به کار مجدد و تاخیر آن تا بعد از هوشیاری کامل ذهن نیز باعث بوجود آمدن حس قریب و وحشت‌آور فلجی و شیوع خرافات میشه!! انسان به طور عادی وزن اعضای بدن خودشو احساس نمیکنه. وزن بدن رو بعد از تجربه بی وزنی و یا کم وزنی مثل شناور بودن در آب میشه کمابیش احساس کرد، درک و احساس کامل این موضوع هنگام فلجی موضعی یک عضو امکان‌پذیره، تجربه‌ای که هر کسی نداره. اما شاید خیلی‌ها فلجی موضعیه موقت رو تجربه کرده باشند، فلجی موقت بعد از خواب که معمولا برای دست اتفاق می‌افته بدلیل حالت نامناسب بدن از لحاظ آناتومی به هنگام خوابه که باعث انسداد رگ‌های خونی میشه و عدم جریان خون بعد از زمان کوتاهی باعث کم حسی، بی حسی و در نهایت فلجی کامل (ولی موقت) عضو میشه، و زمانی که بیدار میشید میبینید نمی تونید اون عضو مثلا دستتون رو حرکت بدید، در این حالت وزن دستتون رو کاملا احساس می کنیم که بطور غیرعادی سنگینه، وزنی که افراد هنگام تجربه فلجی خواب حس می کنن وزنه بدن خودشونه و چون تجربه غیرمعمولیه براشون عجیب، ترسناک و غیرعادیه. در این حالت هی تلاش می کنین که دستتون رو حرکت بدین هی تمرکزمی کنین ولی موفق نمی‌شین، در این هنگام مغز داره سیگنال رو میفرسته ولی مشکل اینجاست که مقصد سیگنال دریافت نمیکنه، یا قادر به پاسخ‌گویی نیست، یعد از چند ثانیه که خون جریان پیدا کرد و شما همچنان دارین تلاش می‌کنین ناگهان شاهد حرکت بسیار شدید دستتون خواهید بود این به دلیل اونه که شما هر بار که سعی در حرکت دستتون داشتید سیگنال قوی‌تری که باعث حرکت شدیدتری میشه ارسال می کردید که در لحظه شروع به کار مجدد دستتون اون سیگنال عمل می کنه و شما شاهد یک حرکت غیرعادی دیگه میشین، دلیل حرکت شدید اعضای بدن بعد از رفع فلجی در هنگام فلجی خواب که افراد تجربه می‌کنن هم همینه.
اما در مورد تصاویر! هنگامی که شما بیدار شدید و هنوز کنترل اعضای بدنتون رو بدست نیاوردین پلک‌هاتون هنوز بسته‌است چون عضله پلک هم جزء اون عضلاتیه که به Standby میره، در این حالت که شما هوشیار یا نیمه‌هوشیار هستین، چند حالت ممکن است. یا تصویری نمی‌بینین یا تصویر مبهمی می‌بینین و حالت سومی هم اتفاق میوفته که بستگی به درصد هوشیاری شخص داره و رایج تر هم هست و اون دیدن آخرین تصویریه که فرد قبل از فرو رفتن به خواب دیده، ذهن هنگام بیدار شدن مجدد سعی در ادامه پردازش فرآیند زندگی روزمره از آخرین نقطه‌ای که در هنگام پردازش اون بوذه داره (درست مثل Break Point) از این رو آخرین تصویری که از چشم دریافت کرده بود رو فراخوانی می‌کنه، البته وقتی میگم تصویر ممکنه شما ایراد بگیرین که ما فقط یه تصویر ساده ندیدیم، باید بگم درک ما از فضای اطراف ما صرفا از تصاویری دو بعدی که از چشم دریافت میکنیم بدست نمیاد، ذهن ما از فضای اطرافه ما مدلی بسیار کامل به کمک تمامی اندام‌های حسی می سازه، این مدل حتی از درک، احساس و برداشت ما از پدیده‌ها تاثیر میگیره، به علت وجود همین مدله که افراد در هنگام خوابگردی از محل دیوارها و درها آگاهند و اگر تغییری در مکان اشیای اطراف او رخ نداده باشه چنین به نطر میاد که او همه چیز رو می‌بینه البته میزان دقیق بودن این مدل به خود شخص هم بستگی داره، برگردیم به موضوع! اینجا بودیم که شما بیدار و هوشیار شدید ولی پلک‌هاتون هنوز بسته است و شما این رو نمی‌دونید! بنابراین ذهن شما سعی در بروز رسانی مدلی از فضای اطراف به کمک حواس دیگر (صداها، جریان هوا که باعث درک تحرک در اطراف شما میشود و ...) و بر روی آخرین تصویر موجود از این فضا داره. زیرا ذهن بعد از شروع به کار مجدد هیچ تصویر از چشم دریافت نکرده‌. سایه‌هایی که در حالت یسته بودن پلک توسط چشم دیده می‌شه به هرچه واقعی‌تر به نظر رسیدن این تصویر کمک بسیاری می‌کنه.این سایه‌ها منطبق بر درکیه که از طرق دیگر (تحرک و صداهای اطرافتان) بدست می‌آورید. البته این هم بر کسی پوشیده نیست که شنوایی و لامسه حواسی نیستند که در جریان سوییچ شدن بدن به حالت StandBy از کار بیوفتند (اگرچه از میزان حساسیت آنها کم می‌شود) از اینروست که ما منوجه می شویم که خواب نیستیم ولی تصور می کنیم که اطافمان را می‌بینیم.
این پدیده یک عارضه جسمی یا بیولوژیکی مثل هر عارضه جسمیه دیگه‌ایه ولی درصد بروز پایین‌تری داره، بنابراین قریب و ناشناخته‌تره، به همین دلیل سوژه تخیل و داستان‌پردازی قرار گرفته، و افرادی که باورهای ماورای‌ااطبیعه (بخوانید غیرطبیعی) دارند سعی در توجیه و تحلیل این پدیده با توجه به باورهای خود دارند که نتیجه آن می‌شود: کار کاره جن هاست!!
اینچنین موضوعاتی پیش اومد که گفتن: آنجا که علم ناتوان می‌ماند دین آغاز می‌شود!
پیروز باشید!

تصویر soalcity

با عرض سلام

با عرض سلام
قطعا انکار یک پندار غلط، سبب نمی شود هر سخنی که بگویید درست باشد. بلکه درست و غلط بودن هر سخنی، تابع دلیل و منطقی است که برایش بیان می شود. و مهم این است که انسان دچار افراط و تفریط نشود. و الا فرار کردن از افراط و پناه بردن به تفریط، خود یک عمل جاهلانه است.
شما علت طبیعی پدیده بختک را توضیح داده اید. و جالب آنکه در متن اصلی نیز نظر دین درباره عوامل طبیعی این پدیده بیان شده است. با این حال شما خرافات بی ارتباط به دین را، به دین گره زده اید!! بدون آنکه هیچ دلیلی برای متهم کردن دین داشته باشید.
و اکثر این گونه موضع گیری ها، به دلیل وجود عینک رنگی بر چشم انسان است که تنها آن رنگی را که خواسته است، می بیند.

هنوز هم اتفاقاتی در دنیا

هنوز هم اتفاقاتی در دنیا میوفته که علم قادر به پاسخگویی نیست وفقط حدسیاتی درباره واقایع میزنه

امین جان ،

امین جان ،

چیزهایی که من تجربه کردم به قدری آزار دهنده است که من برای دشمن هم آرزو نمی کنم ، من هم به دنباله توضیح علمی مشکلم هستم اما این توضیحات شرایط من رو توصیف نمی کنه ، کسی نتونسته به سوالاتم پاسخه درستی بده . طبیعیه که تو شرایط من ترس از نیروی ماورایی جایگزین توضیح علمی می شه .

با بخشی از نظر شما موافقم.

با بخشی از نظر شما موافقم. مشخصه که خود شما تجربه بختک رو نداشتید که اینطور تعبیر و تفسیر نوشتید. به نظر من که ۳ بار این تجربه رو داشتم هم دلایل علمی وجود داره و هم ممکنه دلایلی که هنوز ما ازش خبر نداریم باشه که بعدا تبدیل میشه به علم. حتی اجنه. اما در بحث تصاویر دیده شده باید بگم فرمایش شما رو قبول ندارم. چون هر ۳ بار بعد بیدار شدن چیزایی رو میدیم که قبل خواب ندیده بودم. مثلا فردی از نزدیکان که میاد تو اتاق و بهم میگه چطوری خوبی خواب دیدی ولی بعد چند ثانیه متوجه میشم کسی نیومده و یا صدایی میشنوم از اومدن کسی ولی باز کسی نمیاد. پس ربطی به تصویر مانده از قبل نداره. و همچنین کسی نگفت این قضیه ربط به دین داره چون ما به همه چیزش علم نداریم نظر عامه مردم هست از اجنه. در دین چیزی قید نشده.

سلام!

سلام!
حساسیت شما را نسبت به "آخرین جمله" درک کردم! اگه از ابتدا صفحه اول وبسایتتان را دیده بودم و "سمت و سوی" اعتقاداتتان را می‌دانستم جمله حساسیت بر انگیزی "نقل قول" نمی‌کردم. تا از پشت عینک رنگی چشمتان را آزار دهد(خواهشمندم در این‌مورد بی‌طرفانه تر قضاوت کنین). من از گفتار خودم نتیجه‌گیری نکردم که مصادره به مطلوب کنم، البته به شما حق می‌دهم چون از ظاهر نوشتار و توالی آنها همین نتیجه را می‌توان گرفت و این از ضعف نوشتاری من بوده که برداشت‌های مختلف از نوشتههایم را پیش بینی نکردم، در مورد تفریط هم باید بگویم عدم اعتقاد به دین (کلا دین، آیین، ...) نامش تفریط نیست.
در مورد سعی در گره زدن خرافات به دین: من اساس و طبیعت دین را از خرافات و تمایل به باور کردن تخیل جدا نمی‌بینم، این تنها اعتقاد من است، شاید در اشتباه باشم شاید هم نه ولی آنچه بنطرم منطقی‌ نیامد دین بود. راستی بعد از اینکه فهمیدم متفکر مذهبی هستید از انتشار نظرم کمی تعجب کردم، این حرف را توهین برداشت نکنین بلکه ناگفته نماند بدلیل تایید انتشار نظرم ممنونم!

تصویر soalcity

با عرض سلام و تشکر از توجه

با عرض سلام و تشکر از توجه شما
حساسیت ما به آن جمله نه از سر تعصب و عینک رنگی، بلکه به دلیل غلط بودن آن بود. و الا اگر اهل منطق نبودیم، هرگز آنچه بر خلاف عینک رنگی مان!! (به قول شما) بود منتشر نمی کردیم.
و همان گونه که در نوشتار شما مشخص است، شما نسبت به موضع گیری خود درباره دین، دلیل محکمی نیز ندارید و از همین رو به راحتی می توانید احتمال اشتباه بودن آن را بدهید.
و همان گونه که از مطلب قبلی تان نیز روشن است، شما به دلیل یافتن چند خرافه، تمام مطالب مرتبط به ماوراء را باطل می دانید. در حالی که اندک دقتی اشتباه دیدگاه شما را واضح می سازد. آیا تا زمانی که نسخه اصلی وجود نداشته باشد، نسخه بدلی وجود دارد؟ به تعبیر واضح تر، اگر طلایی در عالم نباشد و چنین چیز ارزشمندی نباشد، آیا کسی طلای تقلبی می سازد؟
پس دقت کنید که از همان دریچه نگاه شما، شما باید معتقد به امور ماوراء شوید. نه آنکه یکسره آنها را خیال بافی بدانید.
البته سخن در این باب بسیار است و در سایت مطالب زیادی در دفع شبهات بیان شده است، و تصور می کنم در اینجا همین دلیل نقض اجمالی کافی باشد.

عجب !!

عجب !!

از متن علمیت خوشم اومد (حدس و گمان جالبی بود!)
اما از جمله ی آخرت که دین آغاز .. خیلی بدم اومد !
کل شعورت رفت زیر سوال !!!
ماوراالطبیعه رو اگر قبول نداری چه ربطی به دین داره .؟
اصا دین چه ربطی به ایین داره ؟ (که میگی دین و آیین و .. ؟)
اصا اینا کلا چه ربطی به بحث داشتند ؟
مگه دین دلایل علمی و مادی رو قبول نداره ؟
هر چند من خودم به این نتیجه رسیدم مشکلات و تخیلات که حاصل واکنش های مادیند (واکنش های شیمیایی) تحت تاثیر عوامل ماورالطبیعی هستند ، حتی آزمایش هم کردم و همه آزمایش هام درست در اومد!!! فکر کنم اولین نفری هستم که ماورالطبیعه رو ازمایش کردم !!!
بگذریم ،

نظر من هم در مورد بختک ترکیبی از مادیات و روح و. .. هست .
قوبل دارم این که مغز کار میکنه یه حالت مادی هست و معمولا ما آخرین و یا ترسناکترین ها رو بازسازی و تخیل میکنیم .
اما بعضی کارها میتونه ما رو سریع به حالت قبل برگردونه
فقط کافیه هنگام فشار و ترس کلمه ی "الله" رو در ذهنتون مجسم کنید و به هیچ چیز فکر نکنید !! به طرز شگفت آوری همه چیز حل میشه ! هم ترستون میریزه هم درد نمیکشید ، هم سریع برمیگیردید
إِنَّهُ لَیْسَ لَهُ سُلْطَانٌ عَلَی الَّذِینَ آمَنُواْ وَعَلَی رَبِّهِمْ یَتَوَکَّلُونَ. قطعاً او بر کسانی که ایمان آورده اند و بر پروردگارشان توکل می کنند تسلطی ندارد

والا من ۲۰ سال تپ تپو یا همون

والا من ۲۰ سال تپ تپو یا همون بختک میگیرم ک دقيقأ احساسش میکنم ک جن هست حالا شما هرجور دوست دارید تصورش کنید...

با عرض سلام

با عرض سلام
بابا این بختکه چیه زندگی منو سرویس کرده .اصلا ارامشو ازم گرفته .هر دو یا سه شب یه بار کلا مکانیزم بدنمو بهم میزنه.البته این داستان برمیگرده به ۷ سال پیش که با داداشم توی خونه تنها بودیم و هر کدومون توی یه اتاق جداگانه خوابیده بودیم اون شب اصلا خوابمون نمی اومد.ساعت ۲ نصف شب بود داداش بزرگم رفت توی اتاقش گرف خوابید.منم چراغارو توی اتاق خودم خاموش کردم دراز کشیدم خوابم نمی اومد.یه جورایی فقط چشامو بسته بودم یه لحظه متوجه شدم یه صدایی شبیه صدای کلاغ از دیوار دست چپیم بهم نزدیک میشه منم بدجوری ترسی بودم.بلند شدم به اتاق داداشم دویدم دراین حین احساس میکردم اصلا صدای قدماشومیشنیدم داره منو دنبال میکنه.مثل ینکه منو یه چیز بزرگ سیاه میخواد بگیره . موقع که رسیدم دم اتاق داداشم دیدم درو داداشم خودش کرد منو بغل کرد.گف چیزی تیس.بعدش پرسیدم تو از کجا متوجه شدی گف توی خواب دیدم که جونت در خطره
یکی منو بلند کرد گف برو به دادش برس.خلاصه از اون شب لعنتی به بعد کارم این شده همش بختک.اوایل میترسیدم الان دیگه واسم عادی شده ولی ارامش خوابو ازم گرفته این خیلی بده.هر موقع که قران بالا سرم میذارم راحت میخوابم ولی همیشه که نمیشه قران بال سر گذاش.اصلا نمیدونم دلیلش چیه . من اصولا ادمی هم نیستم از تارکی بترسم یا از تنها خوابیدن .دیگه شورش در اومده .این چیه استرسه یا جن؟یا جبز دیگه.توی خونواده ابروم رفته.لطفا راهنماییم کنین.ممنون

تصویر شهر سوال

با سلام و تشکر

با سلام و تشکر
خدمت شما عرض کنم مشخص نیست محرک اصلی این حمله وحشت زدگی چیست و باید تحقیق و بررسی بیشتری در مورد اولین محرک و تصاویر ذهنی و احساسات مربوط به آن داشت.
آنچه موضوع را پیچیده تر می کند خواب همزمان برادرتان است که با موضوع شما به صورت اتفاقی یا غیر اتفاقی گره می خورد به نظر می رسد که از نظر محتوای احساسی، فکری و هیجانی هر دو شما دچار ترس و دلمشغولی خاصی در آن زمان بوده اید و یا در آن روز یک حادثه و اتفاق بدی را هر دو شاهد بوده اید که تأثیر منفی بر ذهن و روح شما داشته است و هنگام خواب در حال مرور کردن آن بوده اید.
اما در حال حاضر باید خدمت شما عرض کنم احساس شما نسبت به این موضوع، کلافگی و سردگمی و تا حدی خود سرزنشی و درماندگی شما کار بهتر شدن شما به تأخیر می اندازد البته فشار اطرافیان هم باعث پیچیدگی و کند شدن سرعت درمان خواهد شد.
پس این وضعیت را در حال حاضر بپذیرید و با خود بگویید ممکن است هر فردی در زندگی با چالش هایی دست و پنجه نرم می کند ولی در کنار این چالش ها نقاط قوت و موفقیتی هم دارد که دیگران ندارند. پس سعی کنید در ابتدا نگرش و شناختتان نسبت به وجود این مشکل تغییر دهید و تا حدی میزبان خوبی برای این میهمان ناخوانده و لجوج و اذیت کن باشید
یعنی درگیری مستقیم و کم طاقتی نسبت به بیرون راندن این میهمان از زندگیتان نباید داشته باشید. مشکل را همانطور که هست ببینید نه بیشتر از آن یعنی شما در تمام ۲۴ ساعت زندگی روزانه فقط هنگام خواب آن هم دو سه شب یک بار دچار چنین موضوعی می شوید پس فاجعه سازی و بزرگ نمایی نداشته باشید.
سعی کنید تمرین های یوگا، تنفس عمیق، ریلاکسیشن را از نت یا مراکز مشاوره بگیرید و قبل از خواب انجام دهید. تغذیه خودتان را با یک متخصص طب سنتی هماهنگ کنید مثلا در مواردی غذاهای سرد ممکن است باعث ایجاد نوسانات خلقی در شما شود و اضطراب شما را هم افزایش دهد. داروهای کاهش اضطراب را از روان پزشک معتبر بخواهید. افکار روزانه و فعالیت های روزانه شما باید کم استرس و کم فشار باشد پس نیاز به یک مشاور روان شناختی هم ممکن است این درمان جامع را کامل کند. در ضمن هنگام بروز این علایم فلج خواب یا حالت پانیک هر چه شما ریلکس تر باشید و به خودتان فرصت بدهید بهتر است یعنی برخی از اضطراب ها به دلیل ارزیابی ما از یک اضطراب پیش آمده است یعنی فردی که همیشه نگران است که اگر دچار اضطراب شد چه کاری انجام دهد یا همیشه اضطراب دارد که نکنه من دچار اضطراب شوم و حالم بد شود منتظر نظرتان درباره این پاسخ هستم موفق باشید.

نگران نباشین،حدیثی هست ک متنش

نگران نباشین،حدیثی هست ک متنش کامل یادم نیس
ولی کسی بگه حسبنا الله و نعم الوکیل نمیترسه
چیزی ک گفتین شبیه بختک نیس
من بختک رو بارها تجربه کردم و الان یاد گرفتم چطور غلبه کنم،تو بختک سعی کنین تو این مرحله ک بختک اتفاق میفته انگشتای دست یا پاتونو تکون بدید

من این حالت را دست کم هفته ای

من این حالت را دست کم هفته ای یک مرتبه تجربه میکنم. در این حالت انسان در حین اینکه خواب است ولی به وقایع اطراف کاملا آگاه است و در گاهی مواقع کابوس می بیند و هی فریاد می زند ولی این فریادها به درون خودش باز میگردد

با سلام به نظر بنده چند علت

با سلام به نظر بنده چند علت دارد . ۱-علت ناراحتی جسمی خصوصا معده ۲- علت اختلال روانی ۳- جدائی روح از بدن - یا تخلیه روح
که این سه مورد با مراجعه به متخصص قابل درمان است .

من ۲۰ سالمه هر هفته برام

من ۲۰ سالمه هر هفته برام اتفاق ميوفته يه راه داره که واقعا عمليه اونم اينکه شما تو لحظه ميتونين انگشتاى پاهاتون رو تکون بديد که هر چقدر فشار روتون زياد شد با انگشتاى پاهاتون تند تند تکون بديد بعدشم يه آيه الکرسى بخونين که خيالتون راحت شه.فقط انگشتاى پاها رو ميتونين تکون بدين

دقیقا تکان دادن انگشت پا!

دقیقا تکان دادن انگشت پا! داشتم نظر ها رو میخوندم میخواستم همینو بگم که دیدم شما اشاره کردید... در ضمن همیشه اول برای من یه کابوس ساختگی پیش میارن بعد که از ترس میخوام از خواب بپرم بین حالت خواب و بیداری یهو میفمم کلک بوده افتادم تو دام بختک! در این حالت بین خواب و بیداری میتونم اتاق و اطراف رو ببینم یکبار فهمیدم که این دیدن واقعی نیست در حالت خواب است چون زاویه ای از اتاق رو دیدم که بعدا چک کردم از نقطه خواب من قابل دیدن نیست!... من فکر میکنم با یک موجود هوشمند طرف هستم کلا ادم غیر مذهبی هستم ولی احساس میکنم دوره هایی که اراده قوی تر و کنترل نفس بیشتری دارم قدرت بیشتری دارم..برای من مشکل حاد نبوده.

سلام. قبل خواب لاحول ولا قوت

سلام. قبل خواب لاحول و لا قوة الا بالله العلى العظيم را بگویید تا.... خوابتان ببرد. ان شاء الله برطرف میشود . در لحظه ای که دچار بختک شدید هم{در دل و ذهن} بگویید لاحول و لا قوة الا بالله العلى العظيم به سرعت برطرف میشود ان شاء الله. این ذکر باعث اتش گرفتن و فرارشان میشود...{به نقل از استادم}

یک نکته بگم جالبه

یک نکته بگم جالبه
لحظه ای که بختک میاد سراغتون شما دقیقا در لحظه تتای مغز هستید یعنی فقط کافیه در ذهنتون بگین تا ۳ میشمارم راحت میشم و بدنمو تکون میدم بعد ۱ و ۲ و ۳
با یک تلقین معمولی ازاد میشین
پای اجنه رو رو هم بکشید کنار که این خبرا نیست هر چی هست از اختلالات مغزتونه

یبار تجربه کنی میفهمی که در

یبار تجربه کنی میفهمی که در اون لحظه میتونی یک دو سه بگی یا نه. منم کاملا میگفتم جنو بختکو فلان دروغ لز خود ادم ولی ببین من با چشمم دیدم اینها بین خابو بیداری یه دنیایی ما بین این دو وجود داره که اون لحظه پدیدار میشن یا باید کاملا خواب باشی یا کاملا بیدار اگر تو خابو بیداری باشی میاد سراغت

من ۱۹سالمه اولينبار ك اين

من ۱۹سالمه اولينبار ك اين اتفاق برام افتاد ۹سالم بود بعد اون تقريبا هرشب با اين بختك درگير بودم وقتي مياد دستو پاهامو نميتونم تكون بدمو حالتي مثله خفگي بهم دست ميده..بعدش انگار روحم داره ازبدنم كنده ميشه...واي خيلي حسه بديه...شبا اصلا موقع خواب آرامش ندارم هرچقدم قبله خوب ذكر ميگو دعا ميكنم فايده اي نداره بازم مياد كاره خودشو ميكنه...

سلام،یک قرآن کوچیک موقع خواب

سلام،یک قرآن کوچیک موقع خواب بذار کنارخودت...اگه رفع نشد بدون مشکل جسمی و روحی هست

پس فرمامروای عالم داره چی کار

پس فرمامروای عالم داره چی کار می کنه؟؟ همین جوری این شیاطین ولن واسه خودشون
بعد میگه همه چی تحت کنترل منه، نیست عزیز من
من اگه خدا بودم اوضاع از این بهتر بود

تصویر soalcity

سلام

سلام
فرمانروای عالم، اجازه داده است در این دنیا، جنگ حق و باطل صورت بگیرد تا دو راهی هایی برای انتخاب کردن انسان و امتحان شدنش فراهم شود.

تو حتما باید خیلی خیلی آدم

تو حتما باید خیلی خیلی آدم ضعیفی باشی که این حرفو میزنی

سلام. من در مورد خرافات و دعا

سلام. من در مورد خرافات و دعا نویسی و فال و جن و روح و بختک و این چیزا زیاد مطلب خوندم و از خیلی ها پرس و جو کردم..با توجه به اینکه خودم هم قبلا خیلی ترسو بودم و مشکلات خواب و ترس و اینا داشتم افرادی ک از بختک و جن حرف میزنند رو خوب درک میکنم ولی باید به دوستان بگم ک این اتفاق قطعا یک اختلال بدنی هستش نه چیز دیگه چون هم عقلا و هم نقلا میشه ثابت کرد ک چیزی به عنوان بختک یا همون حمله جن وجود نداره..برا خود من هم ثابت شده ک این اتفاق بدلیل مشکلات جسمی و اختلالات روانیه. کسانی ک به علما و مراجع ایمان دارن ک خب حرفی نیست چون همشون بختک و این چیزا را رد میکنن کسانیکه هم قبولشون ندارن یا با رجوع به متخصص و روانشناس قانع میشن یا تو حالت دوم حرف اونا راهم نمیپذیرن و قانع نمیشن,و این دوستان بهترین راهش اینه ک به عقلشون رجوع کنن و مثل من با کمی تفکرواقواقع نگری قطعا به این پی خواهند برد ک مشکلاتی مثل ترس و وحشت از تاریکی و. یه چیز تلقینی و یک عادت کاذبی هستش ک اونقده تو ذهنمون مرورش کردیم و ذهنمونو درگیرش کردیم تا بالاخره باعث اخویجاد اختلال ذهنی و روانی شدیم. باور کنید همه این چیزا تلقین و بزرگنماییه وگرنه هیچ جن و روحی درکار نیست..البته منکر اینا نیستم ولی اصلا این موجودات با انسان کاری ندارن مگر در مواردی استثنایی ک ربطی به احیطه خواب و این قبیل چیزا نداره..همیشه شاد باشید

سلام علیکم

سلام علیکم
اینکه فرمودید:«طبیعت صفراء سرد و خشك، طبیعت خون گرم و تر، طبیعت سوداء سرد و خشك و طبیعت بلغم گرم و تر است.»در مورد طبیعت صفرا و بلغم اشتباه است،شاید اشتباه تایپی بوده باشد. طبع صفرا گرم و خشک است، کبد طبعش صفرا است به همین جهت سمت راست در ناحیه شکمی از ناحیه سمت چپ شکمی گرم تراست. طبع بلغم سرد و ترد است، که متاسفانه اکثر ماها دچار بلغم هستیم.

با سلام

با سلام
دوستان لطفا این چند خط حرفامو بخونید
منم دوبار تا الان دچار این حالت شدم و دومیش هم همین امروز صبح بود که اومدم تو نت تحقیق کنم به اینجا رسیدم
اینکه گفتین از غلبه ی سودا هست رو من بهترین دلیل و علت اصلی میدونم و میخوام دلیل این پذیرفترو بگم
من امسال علاوه بر این دو بار که دچار این حالت شدم یک بار هم بیهوش شدم در طی روز ...چیزی که در کل زندگی ۲۲ سالم تجربه نکرده بودم سراغ روانپزشکو اینا هم رفتیم بعد از نوار مغزی اینا احتمال تشنج رو دادن اما دقیق متوجه نشدن که علت چیه و من بعد ها متوجه شدم که تشنج هم به دلیل غلبه ی سردی ( خصوصا سودا در سر ایجاد میشه )
مزاج من صفرا هست اما امسال یک سری غم ها و استرسهای تازه ای رو تجربه کردم علاوه بر این امسال تابستون من خیلی بستنی میخوردم مخصوصا بستنی یخی ...طوری که گاهی وقتها تو یه روز چند تا بستنی میخوردم
از نظر طب سنتی غم و غصه و استرس مزاج رو سرد تر میکنن بستنی هم که کاملا ممنوع هست تو طب سنتی اسلامی
و دوباره از نظر طب سنتی میشه گاهی اوقات برخی از اندام های بدن سرد یا گرم سوداوی و ... بشن ...
من تو این مدت علائم سوداوی رو دیدم و متوجه شدم که تو این مدته این خصوصیات در پید شد
مثلا فکر و خیال زیاد و اینکه یهویی یاده یه خاطره ی ۱۵ ساله پیش می افتی که فلانی چرا اون حرفو به من گفت من انقدر ناراحت شدم و...
و اینکه راحت خوابتون نمیبره و یا خواب سنگین تر میشه ....
دوستانی که شاید ۷ سال ایناست این حالت رو دارند شاید حرف من رو به سادگی نپزیرن چون ۷ ساله این وضعیت رو دارن و بهش عادت کردند یادشون نمیاد قبلا چه وضعیتی داشتن ....
اما توصیه میکنم که حتما علائم غبله ی سودا رو ببینید

از نویسنده ی سایت تشکر میکنم ...

من در این دوبار تجربه ای که داشتم الحمدلله توهماتی نداشتم تو حالت اول تنها نبودم اما دومین بار تنها بودم و صبح بعد از نماز صبح ایجاد شد اما در هر دو بار اسم الله رو صدا زدم و اوضاع درست شد
فکر میکنم ارتباط با اجنه و مزاحمت ایجاد کردن اونها هم یک موضوع دیگه ست ه بهتره در این رابطه ذکر هایی که در مفاتیح گفته شده رو استفاده بکنیم بهتر باشه ....

کم بکت بختکی در کار نیست.

بختکی در کار نیست.

چند سالی میشه با این مشکل؛

چند سالی میشه با این مشکل؛ بیماری؛ شانس؛ اقبال؛ موهبت؛ موجود؛ درگیرم.
اینکه بدن انسان قفل میشه رو شاید بشه به اختلالات عصبی ربط داد و قبول کرد.
ولی درک و هوشیاری فرد چی؟ چیزایی میبینه و درک میکنه که خیلی عجیب و خاص هستن؛ اینا چی؟انگار قدرت ادراک انسان خیلی زیاد میشه.
خیلی وقته این اتفاق برام میفته. اصلا نمیترسم . یه جورایی دوست دارم بیشتر اتفاق بیفته تا بیشتر بفهمم چه اتفاقی داره میفته، چرا میفته.
البته تا برای کسی این اتفاق رخ نده، نمیتونه دربارش نظر بده. البته یه بار کافی نیست باید چند بار بیفته تا قشنگ درکش کنه. چون دفعه اول فقط میترسه نمیفهمه جریان چیه.

تصویر شهر سوال

با عرض سلام لطفا به مقاله

با عرض سلام لطفا به مقاله زیر توجه فرمایید.
تجربیات متفاوت افراد از فلج خواب می‌تواند با باورهای فرهنگی آنها مرتبط باشد. "جلال" می‌گوید که تحقیقات پیشین نشان داده‌اند نظرات خاصی که در فرهنگ افراد وجود دارد می‌تواند به چگونگی تجربه‌ای که آنها از یک پدیدۀ خاص دارند شکل دهد.

به عنوان نمونه، در تحقیقی که در سال ۲۰۱۳ به چاپ رسید، جلال و همکارش، دیوون هینتون، درصد افرادی که دچار فلج خواب می‌شوند و استرسی که در نتیجۀ این اتفاق به آنها دست ‌می‌داد را در میان افرادی از دو جامعۀ مختلف بررسی کردند: مصر و دانمارک. آنها دریافتند که مصری‌های حاضر در تحقیق بیش از دانمارکی‌ها دچار فلج خواب می‌شدند، و همچنین مدت زمان درگیری‌شان با آن بیشتر است. ضمن اینکه مصری‌ها بیش از دانمارکی‌ها می‌ترسیدند که در حین فلج خواب، بمیرند.

جلال می‌گوید: "اینها دو فرهنگ بسیار متفاوت دارند؛ مصر بسیار مذهبی است، در حالی که دانمارک درمیان کشورهای جهان، بیشترین درصد افراد لائیک را دارد."

دانمارکی‌های حاضر در تحقیق، علت فلج خواب را عوامل فیزیولوژیک، عملکرد نادرست مغز یا خوابیدن در حالتی نامناسب می‌دانستند، در حالیکه اکثر مصری‌ها معتقد بودند که این پدیده علت ماورای طبیعی دارد.

در یک بررسی دیگر، نزدیک به نیمی از مصری‌های حاضر در تحقیق بالا گفته بودند که "جن" مسبب فلج خواب است.

جلال و همکارانش به این نتیجه رسیده‌اند که افرادی که دارای عقاید ماورای طبیعی این چنینی هستند، معمولاً به هنگام فلج خواب ترس بیشتری را تجربه کرده و به علاوه این پدیده مدت زمان بیشتری در بدن آنها طول می‌کشد. جلال می‌گوید که ممکن است ترس در واقع منجر به طولانی تر شدن زمان فلج خواب شود.

جلال می‌گوید: "اگر دچار ترس باشید، فعالیت بخش ترس مغز می‌تواند احتمال اینکه در حین فلج خواب، بیدار شوید و کل اتفاقات را تجربه کنید، را بالاتر ببرد. و با تجربۀ این اتفاق ترس شما هم بیشتر خواهد بود. و در کنار اینها تصورات فرهنگی راجع به چیستی آن هم در ذهن شما پدید می‌آید و ترس شما را بیشتر هم می‌کند.

جلال می‌گوید که به عقیدۀ او، تبیین علمی فلج خواب می‌تواند به افرادی که به خاطر تصورات فرهنگی‌شان تجربیات ترسناک و استرس‌زایی از آن دارند، کمک کند.

سلام...وای خدا جون داشتم

سلام...وای خدا جون داشتم میمردم همین الان بختک افتاده بود به جونم ولم نمیکرد....تورو خدا بگید ممکنه بختک باعث مرگ بشه؟؟

تصویر شهر سوال

با سلام و احترام

با سلام و احترام
خیر باعث مرگ نمیشود.

دوستان عزیز این مسئله مربوط

دوستان عزیز این مسئله مربوط به همین اخلاط اربعه میشه که تب سنتی یونانی توسط بقراط اولین بار تو جهان کشف شده .من بیشتر از ۱۰ ساله خودم درگیر این ماجرا هستم اصلا مربوط به تنها خوابیدن یا موجودی خارق العاده نیست این اخلاط اربعه مطالب قشنگی تو اینترنت دربارش میتونید پیدا کنید

من فقط به صورت کلی بگم اگه به پشت خواب بودین و این اتفاق افتاد جهت خوابتون رو به طرف های دیگه بدنتون تغییر بدین ترجیحان سمت راست بدن که اکثرا درمان به سمت راست بدن انجام میشه اما اگه باز هم نشد روی شکم بخوابید و سمت چپ معمولا احتمالش کمه

به نظره من فلج خواب شاید یه

به نظره من فلج خواب شاید یه پدیده علمی باشه ولی یه موجودی مثله جن میتونه از این فرصت استفاده کنه و یکی رو یا اذیت کنه یا قصد داشته باشه اونو به کاری مجبور کنه....من خودم به شخصه چند ماهه دچاره این حمله میشم...خواب در مورد مسیحیت میبینم.صلیب یا پدر مقدس یا کلیسا....چیزی قصد داره مسحیت رو به من نشون بده.قبل از بیدار شدن زمینه سازی میکنه....یعنی همیشه در خواب بم حمله میکنه و بعد اون حالت ایجاد میشه.اسلام برا همچین حالتی خوندن سوره فلق و ناس رو پیشنهاد کرده.تو هر دوسوره اشاره به جن شده

باسلام خدمت تمام دوستان

باسلام خدمت تمام دوستان
منم یکساعتیه این وضعیتو تجربه کردم
چندشبی هست که مدام میاد سراغم خصوصن از وقتی خانمم رفته شهرستان و تنهام و کمی ترس دارم از تنهایی میاد سراغم بااینکه قران میزارم کنارم دعاکردم خواهرزادم شبا پیشم میخوابه باز میاد سراغم قبلن اصن نمیترسیدم حتی سرکار بین ساعت دوازده تا دو که میخوابیدمم میومد سروقتم کنجکاوشده بودم ببینمش یه بار هم دیدمش ولی خب امشبم که اومد سراغم شامو زیاد خوردم و قبل خواب خیلی دوغ خوردم و معدم پربود از طرفی خوابمم خیلی کم شده جوری که رسیده به شبی دو و نیم ساعت یا چهارساعت کسی هست کمکم کنه نظری بده واقعن این چه جریانیه؟ حتی وقتی میخوابم و اون میاد سراغم اومدنشو تشخیص میدم ولی باز میترسم زیاد زیاد بیست ثانیه طول میکشه کسی هست کمکم کنه نظری بده که آیا مشکل حاد و غیرطبیعی هستش یا نه؟

تصویر شهر سوال

باعرض سلام و تشکر

باعرض سلام و تشکر
خدمت شما عرض کنم بختک یا فلج خواب به عوامل مختلفی مانند سطح هورمون ها، وضعیت مغز از نظر ناقل های شیمیایی ، فشارها و استرس های روزانه و...و...و..و بستگی دارد حتی نحوه نگرش به این موضوع هم می تواند باعث افزایش میزان ابتلا به این موضوع شود. لذا در درجه اول با پذیرش واقعی و تحمل چند دقیقه ای فرد دچار این فشار می شود و پرهیز از سرکوب گری و دست به یک اقدامی برای فرار از این مشکل در آن زمان و فقط نفس عمیق کشیدن و شل کردن عضلات و علم به اینکه این چند دقیقه اصلا کشنده نیست و من با گذراندن این چند دقیقه و عادی شدن شرایط در دقایق دیگر می توانم با این مشکل کنار بیایم پس فقط پذیرش و تحمل و پرهیز از شتاب زدگی برای فرار برای شما خوب است.

سلام .من یک سربازم . این

سلام .من یک سربازم . این اتفاق برای دوستام توی خوابگاه چندین بار افتاده ولی جالب اینجاست بعد هر بختک گرفتگی فقط کافیه جاتو عوض کنی دیگه از بختک خبری نیست (مثلا از روی تخت خواب بیای روی زمین بخوابی ) . اینم یک روشه امتحان کنید .

به هيچ عنوان اين روش عملى

به هيچ عنوان اين روش عملى نيست!!

سلام

سلام
میخواستم بگم بختک میتونه کلی حالت داشته باشه من بار ها شده بختک گرفتم نمیتونستم دست هامو تکون بدم ولی پاهام ب اندازه ی یک متر از زمین بلد میشد و رها میشد و باز هم تکرار میشد همین حالت طوری ک تا از خواب بیدار میشدم و باز میخوابیدم همین اتفاق تکرار میشد میخواستم بگم بختک گرفتن فقط تکون نخوردن اعضای بدن نیست میتونه همراه با گرفتگی اعضوله بدن سر گیجه و حالت های خیلی بد تری داشته باشه اگر دوستانی ک کامنت میزارن سعی نکنید مانع از گفته هاشون بشید و ثابت کنید حرف هاشون دروغه من کاملا ایمان دارم بختک ها میتونه دیدن اجنه یا به بدترین شکل باشه

کمک من هر موقع دچار بختک میشم

کمک من هر موقع دچار بختک میشم به زور بیدار میشم.میترسم یه با بگیره خواب به خواب برم.و برم تو کما.چه کار کنم.آدمی هستم که غذای سنگین هم نمیخورم.بیشتر سبزی جات میخورم

با عرض سلام و تشکر از

با عرض سلام و تشکر از ارتباطتان با شهر سوال!

امکان رخ دادن بختک برای هر کسی وجود دارد. فاکتورهایی نظیر بی خوابی، اختلالات خواب، برهم خوردن ساعات خواب در نتیجه سفر به مناطق دور دست و تغییر ساعات کاری احتمال تجربه این امر را در افراد افزایش می دهد.
این پدیده به عواملی نظیر تنش، آشوب های درونی و حمله در خواب مرتبط دانسته شده که در واقع نوعی اختلال در خواب است و در جریان آن افراد توانایی خود برای تنظیم چرخه های خوابشان را از دست می دهند و به صورت تصادفی و غیر منتظره به خواب می روند.

دلهره، اضطراب و افسردگی همگی از عواملی هستند که باعث بروز این مسأله می شوند با این همه نمی توان دقیقا چنین فاکتورهایی را تحت کنترل در آورد.

*** تصورات غلط نسبت به بختک یا فلج خواب:
آزار و اذيت توسط جن، شيطان، ديو و يا موجودات ماوراي زميني، و يا اشتباه گرفتن آن با تجربه خروج روح از بدن.
در مورد پديده فلج خواب باورها و تفسيرهاي مختلفي در فرهنگ‌ها و جوامع مختلف وجود دارد. ايراني‌ها اين پديده را به نام «بختک» مي‌شناسند. بعضي‌ها هم از آن تعبير به جن‌زدگي مي‌کنند و تمام اتفاقاتي که براي فرد مي‌افتد به گردن ديوهاي بدسرشت و اجنه مي‌اندازند.
ايرلندي‌ها هم بر اين باورند که فلج خواب بر اثر دروغي که روز قبل گفته شده بروز مي‌کند. اما آنچه بارز است اين است که طي قرن‌ها باور عمومي بر اين است که اين مشکل با انواع اجنه و نفرين‌ها مرتبط است که امری بسیار غلط می باشد!

** چطور از شر بختک راحت شویم؟
نگاهی که در پست انعکااس داده شده را با دقت هر چه تمام تر بخوانید و به این نکات این پاسخ هم توجه کنید:

فلج خواب يک اختلال خواب بي‌خطر است بنابراين مي‌توان با رعايت برخي موارد آن را از بين برد يا تکرارش را به حداقل رساند.

نخوابيدن به پشت، کاهش استرس، به اندازه کافي خوابيدن،‌ انجام ورزش‌هاي منظم، زياد غذا نخوردن و ننوشيدن کافئين همگي از عواملي است که مي‌تواند از چنين وضعيتي پيشگيري کند.

براي به دست آوردن سريع هوشياري بهتر است فرد سعي کند انگشتان دست و پا همچنين چشمانش را به شدت تکان دهد و به دنبال آن سرش را حرکت دهد. در مواردي که فلج خواب به مدت ۶ ماه، دست‌کم هفته‌اي يک بار در فرد رخ ‌دهد بايد از دارودرماني استفاده کرد.

سلام منم ده سالیه دچارش هستم

سلام منم ده سالیه دچارش هستم اوایل نفسم هم بند میومد اما هفت سالی هست کاری به نفسم نداره کل بدنم فلج میشه فقط سر انگشتای پام رو تکون میدم یه حس وحشتناکه مغزم می خواد از سرم بزنه بیرون هر لحظه میگم مردم ولی خیر می گذره یه سری که بختک گرفتم چند سال پیش در حین بختک کسی با صدای وحشتناک گفت انسانهای قرن دو هزار یه سال هم تو ماه رمضون شبی پنج با دچارش می شدم تا حالا نمردم شانس اوردم چون حسش قابل توضیح دادن نیست هنوز هم می ترسم موقع بختک چشمام رو باز کنم

اونايي كه ميگن از غذاست يا

اونايي كه ميگن از غذاست يا ارتباط با نحوه تغذيه داره لطفا يكسري غذاهايي كه باعث اين امر ميشه را ليست كنن تا مشكلات همون كسايي كه مشكل دارن حل بشه و همينطور بحث علمي شما اثبات بشه.....با تشكر از تمام دوستان ....ارزوي آرامش براي همه دوستان را دارم.

تصویر شهر سوال

سلام

سلام
یکی از آشنایان بنده ۱۰ سال بود دچار این مشکل بود که با حجامت مشکلشان برطرف شده. در وبسایت شخصی دکتر روازاده هم به حجامت اشاره شده. با توجه به عدم ضرر حجامت پیشنهاد میکنم دوستان محترم هم امتحان کنند. و نتیجه را اعلام کنند. البته بطور قطعی نمیتوان گفت که با حجامت مشکل همه برطرف شود ولی احتمالش کم نیست. و برای حجامت هم پیش فرد مجرب برید.
جهت اطلاع بیشتر:
http://ravazadeh.com/%D8%A8%D8%AE%D8%AA%D9%83/

با سلام

با سلام
لطفا از گسترش اطلاعات غلط خود داری کنید .. طی صحبت های شما فهمیدم شما هیچ اطلاعاتی در این زمینه ندارید و با این عالم معنوی و روحانی آشنایی ندارید
بنده هم از زیر ۵ سال دچار چنین پدیده ای بودم و هیچ ارتباطی با نوع غذا ندارد چون تمامی مواردی که گفتید باید رعابت بشه اصلا در وعده های غذایی من نیست
این حالت نوعی ارتباط با عالم معنوی بالاتر از فیزیک هست که برخی از آدمها بدلیل باز بودن چاکراهای بدنی و بالا بودن انرژی به سطح میرسن و به نوعی دچار سفر روح ناموفق میشن
شما بهتره اطلاعاتت را توی این زمینه بیشتر کنی و این را هم بگم که این عالم چیزی نیست که من یا شما و حتی هیچ روانشناس دیگه ای با علم انسانی خودش بتونه ثابت کنه
بنده رشته ام الکترونیک و در این زمینه تحقیقات پیچیده ای کردم و برای ضبط کردن این حالت به ساخت دستگاه EVP رو آوردم
شما کلمه EVP را توی گوگل سرچ بزن و میبینی که در کشور های پیشرفته از این عالم حتی صدا برداری هم میکنن
انسان زمانی که میمیره تا مدت ها توی این حالت هست تا زمانی که جسمش تجزیه و تحلیل بشه
برای همین میگن شب های اول قبر فشار زیاد میاد و سنگین
این را بدونید که هرچیزی که از قدیم گفته میشده واقعیت داره (البته نه به شکل خرافی)
دلیل نمیشه اگه ما در این دنیای صنعی گیر کردیم و بدور شدیم از این واقعیت ها همه حقیقت های طبیعت و عالم معنوی بالاتر از خودمون را انکار کنیم و بگیم چون غذای چرب میخوریم اینجور میشیم
خیلی ها هستند بدترین وعده های غذایی - استرسی - بیخوابی و .. دارن ولی با این عالم آشنایی ندارند و بالعکس
این بحث خیلی سنگین تر از چیزی که بشه اینجا در موردش صحبت کرد
بنده ساعت های زیادی را بصورت جلسه های حضوری با چنین افرادی سپری کردم و تحقیقات زیادی کردیم ولی جواب کاملی نمیشه در این دنای فیزیکی براش پیدا کرد
علم انسان خیلی محدود تر از اون چیزی که بتونه برای عالم خارج از محیط زندگیش جوابی شفاف داشته باشه برای همین از هرچیزی سر در نمیاره اون را انکار میکنه و از هرچیزی ضعیف تر باشه اون را نابود میکنه
این ذات بشر

تصویر مشاور شهر سوال

با سلام خدمت شما دوست گرامی،

با سلام خدمت شما دوست گرامی، از اینکه به شهر سوال مراجعه کرده و مطالب آن را مطالعه میکنید، و از همه مهمتر برای ما و دوستانتان نظر میدهید بسیار خرسندیم. نظر شما، برای ما عزیز و محترم است هرچند ممکن است بخشی یا تمام آن را قبول داشته یا نداشته باشیم. قطعا ما و البته هر انسانی بر مبنای معلومات و دانسته های خود صحبت می کنیم و البته این معلومات هم از منابع اطلاعاتی مختلف رسیده است. ما نیز ادعا نداریم به تمام رموز عالم آگاهیم. امور غیر مادی همیشه منشأ بحث و جدل های فراوان بوده و به دلیل ماهیتشان که کمتر امکان آزمایش تجربی را داشته اند، همچنان که این خاصیت خود را حفظ کرده اند. اطلاعات ما بر اساس آنچه به صورت رسمی در منابع علمی و اطلاعاتی است و یا تجربیات خود، همکاران، و سایر متخصصین ، بدست آمده و باوجود درمان این گونه مشکلات در اکثر مواقع، طبعاً مباحث و موضوعات از این دست جای کار و تحقیق بسیار دارند. همینجا عرض میکنیم اگر شما تحقیقاتی در این زمینه داشته اید و به نتایجی رسیده اید یا آن را منتشر کرده اید، از ما دریغ نکنید که ما با اشتیاق آن را مطالعه خواهیم کرد. ضمناً با همین دانش اندکمان، ما نیز در برخی از مطالب شما با شما همداستان هستیم. به اعتقاد ما نیز دلیل نمیشود چون در این دنیای مدرن و مادی (بقول شما صنعتی) غوطه ور شدیم همه حقیقت های طبیعت و عالم معنوی بالاتر از خودمان را انکار کنیم ... و اینکه دانش بشری خیلی محدود تر از آنست که بتواند برای عالم خارج از محیط مادی زندگیش جوابی شفاف داشته باشد ...
باز هم از اظهار نظر شما متشکریم.
موفق باشید.

بابا این مطلب راجبه بختکه که

بابا این مطلب راجبه بختکه که علاءمش اینه که تو حالت خواب بیداری که چشماش مبارکتون سنگینه بیدار میشین میفهمین که نمی تونین حرکت کنین و صدا اسبات تولید کنید که ما بش میگیم بختک اما این موجود خیالی به نام بختک نی و اون یک فلج خواب که دانش مندان کشف کردن با تشکر مردم

خدارو شکر از خرافه در امدیم

خدارو شکر از خرافه در امدیم عجب موجود باطلی ساختیم دفعه بعد که هم چین مشکلی پیش امد برام سعی میکنم خونسردی خودمو حفظ کنم تا از این وضعیت فلج خواب در بیام و دیگه وحشت زده هم نمیشم

با سلام و تشکر از نویسنده

با سلام و تشکر از نویسنده مقاله...من تک تک نظرات رو هم خوندم
چیزی که برام جالب بود تشابه حالات دوستان هنگام بختک بود با اتفاقهایی که برای خودم در اون حالت اتفاق می افتاد
من قبلا وقتی که حدودا ۲۰ سالم بود دچارش میشدم... بطوریکه با یک صدای تیز سوت مانند که بصورت ممتد بود این حالت شروع میشد و نورهای رقصنده ای رو با چشمان بسته میدیدم... صدا طوری بود که انگار میخواست بزور وارد گوشهام بشه و در زمینه ش صداهای نامفهومی هم وجود داشت... در این حین تنفس و تپش قلبم هم سریع میشد... جالبترین بخش اینه که کاملا هوشیار میشی ولی جز بازکردن چشم و نگاه به اطراف نمیتونی حرکت دیگه ای بکنی و در عین حال تعرق بدنت هم بالا میره و گرم میشی...انگار یه حالتی به آدم دست میده که روحت میخواد از گوش و سر و صورت و سینه ت بزنه بیرون...
البته یکسری دوستان فکر میکنن که چرت و پرت میگم ولی حقیقتا چندین مرتبه تجربه خروج از کالبد هم در اون حین داشتم...
حتی رویایی بسیار روشن که شخصی نورانی بهم گفت ازت بدم میاد!!!!!
بد نیست بدونید که اخیرا فیلمی مستند به دستم رسید تحت عنوان کابوس که در این مستند دقیقا همین اتفاقها و حالات برای افراد مصاحبه شونده رخ داده و جالبه که حالات بسیار مشابه هم هست...
حتی اون حالتی که یکی از دوستان نوشته بودن که هیبتی رو سوار به روی خود احساس میکردند که بیشتر به حالت موقع رابطه جنسی هست هم حس کردم!!!
البته خدا رو شکر به مرور دیگه دچارش نشدم و از اون اتفاق ۱۵ سالی میگذره
البته من برای مبارزه با اون حالت پتو رو روی گوشم میگشیدم و احساس میکردم نمیتونه وارد گوشم بشه و راحت میخوابیدم...
و همین موضوع میتونه خودش تلقین باشه برای اینکه خودمونو شرطی کنیم که مثلا با فلان کار دیگه این حالت بهمون دست نمیده....
به هر حال براتون آرزوی آرامش میکنم و اینکه اون مستند رو اگه تونستین ببینین...

سلام فقط کافیه بسم الله

سلام فقط کافیه بسم الله الرحمن الرحیم بگید سریع میرن و از این حالت در میاید.

نه من همیشه بسم الله و صلوات

نه من همیشه بسم الله و صلوات میگم ولی نمیره شبا قبل خوابم آیت الکرسی میخونم

دقیقا من خودم دیشب اینجوری

دقیقا من خودم دیشب اینجوری شدم یعنی احساس کردم روحم داره ازبدنم خارج مبشه فقط گفتم بسم الله الرحمن الرحیم کامل خوب شدم خداییش درست

ه

سلام

سلام
من نظرات همه ی دوستان و خوندم خب بعضیا در مورد تجربه هاشون صحیت کرده بودن که اصلا بختک نیست شاید دلیل دیگه ای داشته باشه
خب در مورد جنم نمیشه انکارش کرد چون در قران اومده ولی از زمان حضرت محمد اونام یکجورایی کنترل شدن حالا استثناش بماند.
اما بختک دقیقا فلج شدن و احساس خفگیه و فریادی که به نظر خودمون بلنده ولی در اصل صدای نیست که کسی بخواد بشنوه و به قول یکی از دوستان در درون ماست.و تا تکون خوردن انگشت این حالت ادامه داره به ساعتم کشیده نمیشه زیر دقیقه اتفاق میوفته
خب من توجیح علمیشو بیشتر قبول دارم تا جن و هیولا و این حرفا .البته نظر بقیه هم محترم است.

موفق باشید

سلام. یکسری نظرات رو دیدم.

سلام. یکسری نظرات رو دیدم. برای من در گذشته فقط یکبار اتفاق افتاد. دیگه تکرار نشد تا اینکه ازدواج کردم. الان هر صبح وقتی تنها خوابیدم کسی پیشم نیست اتفاق میافته. هر دفعه هم نوع رخداد فرق داره...یکبار شبیه یه نفر میشه...یه بار منو میکشه )با رختخوابم) یه بار روم میافته قهقهه میزنه...یه بار هم یجوری بود که انگار میخواد روحمو بکشه بیرون....در ضمن دیده بودم فقط رو حالت خوابیده به پشت اتفاق میافته که من تست کردم به شکم خوابیدم بازم اتفاق افتاد...فقط هم با گفتم اسماء الهی و بسم الله الرحمن الرحیم آرامش میگیرم همون لحظه و بیدار میشم....این چندباری که اتفاق افتاده دقیقا از زمانی که ازدواج کردم در خونه همسر رخ میده...در حالی که خونه تنها میخوابم چیزی اتفاق نمیافته
در ادامه حرفم باید بگم که هر موقع برام اتفاق میافته میتونم دستمو بیارم بالا تقلا کنم که ولم کنه یا مثلا دفعه آخر سر و گردنمو کامل آوردم بالا ولی نتونستم بچرخونم به طرفش

به نام خدا

به نام خدا
با سلام
بختک یا فرنجک یا فلج خواب (sleep paralysis) در منابع روانشناسی، به حالت ناتواني در انجام حرکات ارادي حين خواب اطلاق مي‌شود. فلج خواب يـک تـجربـه‌ي دلهره‌آور و هراس‌انگيز است. فـلج خواب اغلب اوقات هنگام بيدار شدن از خـواب و يا در مـوارد نـادر هنگام به خـواب رفتن رخ مي‌دهد. فلج خواب در اکثر موارد، بر اثر ناهنجاری مغزی رخ می‌دهد که در آن مکانیسم‌های عصبی در زمان نامناسبی شروع می‌شوند. در این افراد، به جای این که خواب با امواج آهسته مغزی (آلفا) آغاز شود، به طور مستقیم وارد مرحله عمیق می‌شود.
علايم فلج خواب:
۱) ناتواني در حرکت دادن تنه، دست‌ها و پاها و صحبت کردن (فرد از فرط ترس مي‌خواهد فرياد بکشد و براي بيدار شدن تقلا مي‌کند، اما گويي تلاش وي بي نتيجه است)
۲) فلج تمام و يا بخشي از عضلات بدن
۳) احساس خفگي و مرگ (گويي، چيزي روي قفسه سينه ي شما قرار گرفته است)
۴) وحشت‌زدگي و اضطراب.
۵) توهمات خواب (hypnagogic hallucinations): به توهمات شنيداري، ديداري و لمسي رويا مانند اطلاق مي‌شود، مانند احساس حضور يک انسان ديگر در اتاق، احساس فشار بر روي قفسه سينه، ديدن سايه‌ي افراد، ديدن منبع نوراني، شنيدن صداي افراد، شنيدن صداي قدم‌هايي که نزديک مي‌شوند، ديدن شبح، احساس خروج روح از بدن، احساس شناور شدن در هوا، شنيدن صداي باز و بسته شدن درها.

علل ايجاد فلج خواب:
● عوامل ژنتيکي
● اضطراب و استرس
● اختلال هواس
● اختلال در نظم خواب
درمان فلج خواب یا بخنک:
از آنجا که فلج خواب یا همان بختک، پدیده‌ای وحشت‌آور است، بهتر است از بروز آن پیشگیری کنیم. هرچند فلج خواب يک اختلال خواب بي خطر است.
برای جلوگیری از ایجاد چنین حالاتی یا به حداقل رساندن آن کارهای زیر را انجام دهید:
● وضعیت خوابیدن خود را تغییر دهید و هرگز به پشت نخوابید.
● انجام ورزش‌های منظم.
● از خوردن زیاد غذا و نوشیدن کافئین به مقدار زیاد و کشیدن سیگار پیش از خواب خودداری کنید.
● کاهش سطح استرس زندگی و ترس‌ها، یکی دیگر از عوامل کلیدی و مهم در پیشگیری از بروز فلج خواب است.
● افرادي که هفته اي يک بار به فلج خواب دچار مي‌شوند، لازم است تحت درمان دارويي (مصرف ضد افسردگي‌ها) قرار بگيرند.

اما چنانچه با رعایت این نکات باز هم گرفتار این مشکل شدید، با انجام این راهکارها سعی در هوشیاری خود کنید:
● سعي کنيد انگشتان دست يا پاي خود را تکان دهيد.
● چشمان خود را به شدت تکان دهيد و به دنبال آن پلک‌ها و سر خود را.
● سعي کنيد وضعيت خروج از بدن را در خودتان القا کنيد.
● چنانچه هنگام خوابیدن احساس کردید که حالت فلج در حال رخ دادن است، بنشینید و چند لحظه‌ به نور خیره شوید و سپس دوباره دراز بکشید. این راهکار در برخی از موارد موثر واقع می‌شود.
● در مواردی هم می‌توانید در زمان بیداری، لحظه وقوع فلج خواب را بازسازی کنید و سپس روی بازگردانی فعالیت اندام‌ها و نوع تفس خود تمرکز کنید و به نوعی حالت بیداری را در وجود خود القا کنید. این تمرین می‌تواند نگرانی حاصل از آن را در زمان فلج خواب کاهش دهد.
● در موارد شدید، که فلج خواب به مدت ۶ ‌‌ماه، حداقل هفته‌ای یک بار در فردی رخ می‌دهد، می‌توان از دارودرمانی استفاده کرد و اغلب مصرف داروهای ضدافسردگی‌ و برخی داروهای دیگر با تجویز پزشک نتایج خوبی در پی خواهد داشت.

در پایان ضمن آرزوی سلامتی برای حضرتعالی، پیشنهاد میکنم مراجعه به روانپزشک و روانشناس بالینی را پیگیری بفرمایید.

من سالها پیش حدود ده سال پیش

من سالها پیش حدود ده سال پیش دچارش میشدم حتی بچه و پدری که آزارم میدادن از جسمی که‌روم‌میفتاد حس میکردم چه طور هست بهش گفتم خواهش میکنم کاریم نداشته باش و بعد اینکه دست بچشو گرفتم دیگه سرغم نیومدن تا اینکه خونمونو عوض کردیم اینجا ه. از گاهی این اتفاق میفتاد اما خیلی زود رفع میشد من چیزیو نجربه کردم که برام سخته گفتنش چند وقت بود گوشام چنان داغ میشد انگار توی گوشم داد میزدن توی خواب فشار زیادی بهم‌بود بعد مدتی گوشام کامل کیپ شد من کاملا مثل ناشنواها شدم رفتم دکتر پروفسر بود بمن‌گفت به عمرم همچین چیزی ندیدم گوشهات موم گرفته شده فکر کرد خودم اینکارو‌کردم مثل سنگ سفت شده بود بعد یک‌هفته قطره انداختن گوشمو شستشو داد و درست شد حالا بعد دو ماه دوباره تو بیداری‌و‌خواب صداهایی میشنوم گاهی که میخوابم صداهایی شبیه حرف زدن تو گوشم و فریاد میشنوم چنان گوش دردی میگیرم از خواب پا میشم گوشام داغ داغ هستش.وقتی بیدار میشم صداهای پچ پچ‌میشنوم و یکی مدام به دیوار و‌سقف میزنه من ایت الکرسی و ناد علی میخونم میبینم صدا‌کمکم ککم‌و اروم میشه

بختک ی جن هست من دیشب گرفتار

بختک ی جن هست من دیشب گرفتار شدم نتومستم حرف بزنم ولی قیل اینکه دراز بکشم یا بخوابم فک کنم دیدمش ولی بسم االله و زکر نکفتم خیلی اذیتم کرذ حتما از طریق ی مولا پیداش میکنم و دلیل کارشو میپرسم دوستان ن من خرافاتیم ن دیوانه من کارشناس پرستاریم و تحصیل کرده و اینو ب جدمیگم بختک جن هست ن چیز دیگه صدایی شبیه گاو داشت نمیدونم اون لحظه فقط میخواستم باهاش حرف بزنم ولی نزاشت قفلم کرده بود

اینکه بختک یافلج خواب

اینکه بختک یافلج خواب دقیقاچیه پیشنهادمیکنم به سایتای دیگه هم سری بزنیدمن خودم بارهادچاراین شدم.ولی بادرنظرگرفتن این موجودات الکی ترس خودتونوزیادمیکنین.وقتی یه بچه روتنهاتواتاق تاریک رهاکنین ممکنه چیزاهایی ببینه وصداهایی بشنوه واین طبیعیه چون ترسیده وفلج شدن ماهیچه هاهم شدیداادمومی ترسونه وموجب توهمات میشه...نوارمغزی که دروغ نمیگه...قبلاهم برای بسیاری ازچیزهایی که علمی نداشتن خرافاتی بوده...آروم باشین وتواون لحظه بدونین یه مسله کاملاعلمیه وقرارم نیست براتون اتفاق بیفته کم کم کامل بیدارمیشین تلاش برای حرکت انگشتان وپلک هم ممکنه کمک کنه

سلام من همه نظرها رو خوندم

سلام من همه نظرها رو خوندم
این حالت ربطی به تنهایی نداره من که تا حالا دچارش نشدم ولی همسرم چند بار به بختک دچار شده و تنها نخابیده بود حتی بچمون هم باهامون بود
همین دیشب بود که من کنارش دراز کشیده بودمو فیلم میدیدم و اون با بچم خابیده بود من اصلا خبر نداشتم فیلم طنز میدیدم ولی یه حس خوفی داشتم انگار یکی دیگه تو اتاق بود حس میکردم که بالا سرمه ولی توجه نمیکردم نیم ساعت بعدش همسرم بیدار شد و ساعتو پرسید و بعد خابید تا ساعت۳ خابم نمیبرد همش ترس داشتم
صبح بیدار شدنی بهم گفت که موقعی که شب بیدار شده بود در واقع بختک گرفته بوده ولی نگفته که من نترسم در حالی که من حس میکردم پس ربطی به تنهایی نداره
یا ربطی به توهم فردی که بختک گرفته نداره چون من خودم که از قضیه کلا بی خبر بودم حس میکردم و کلا خوف کرده بودم حس بدی بود و با اینکه خابم میومد نمیتونستم چشمامو ببندم و بخابم

سلام.من واقعا خسته نباشید به

سلام.من واقعا خسته نباشید به همه ی کسایی که بختک یا فلج خواب شدن یا میشن میگم.با تمام احترامی که نسبت به کساییکه نظر دادن دارم و بعلاوه اینکه نظر من هم احترام قاعل بشن.من خودم یه ادم مذهبی هستم و اجنه و شیطان رو انکار نمیکنم.این بختک یا فلج خواب میتونه کار اجنه باشه یا بر اساس مصرف اغذیه یا ترس یا واهمه طبق نظراتی که خوندم.اتفاقا از نظراتی مثل در میان گذاشتن تجربیات یا تحقیقاتی که انجام شده بود در این ضمینه مثل اقای جلال.من خودم یکبار گرفتم و بدنم کاملا در بیداری کامل بود و فقط گردنم بالا نمی اومد طوری که انگارکسی گرفته بود و وقتی بلند شدم راحت تونستم به سمت والدین برم و صداشون کنم ولی از بیدار کردن انها منصرف شدم.من به طوری قبول کردم که میتوان با به زبان اوردن اسماء الهی یا عوض کردن جای خاب یا کنار گذاشتن ترس و واهمه انرا دور کرد.من خودم وقتی خواستم به فحاشی کنم گویی میخواست ظاهر بشود یا شاید من توهم زده بودم.و درست در شبی بود که من یادم رفته بود وضو بگیرم که بخوابم و مدت ان دو دقیقه بود که من با کنار امدن با ان و به بی اعتناعی به ان توانستم انرا خنثی کنم یا برانم یا هرررچی... .
و برام جالب بود که بعضیا میگفتن که اجنه میخواستن منو مجبور کنن به مصیحیت برویم یا از الله دوری کنیم یا غیره..من نمیگم اینها دروغ است بله من همه ی نظرات رو قبول کردم و بعضی از انها خیلی ترسناک بودن و کسایی که مداوم در این موقعیت قرار میگیرن باید بگویم میگذرد به خودتان سخت نگیرید و باید اعتقادتونو به خدا محکم کنید و به خودتون القا کنید که او کسی قادر به گرفتن جان از شما نیست.

سلام من چندین سال دچار بختک

سلام من چندین سال دچار بختک شدم ولی تقریبا یه سال هر هفته یا هروز میبینم بعضی شبا دوبار یا سه بار واقعا زجر اوره و هم ترسناکه و جالب اینکه من هر بار در خواب یه چیزی رو به عنوان اون جن یا بختک یا فلج در خاب میبینم خیلی تلاش میکنم بیدار بشم ولی حتی بعد از اینکه بیدار میشم تازه ترس و وحشتم شروع میشه ای دل غافل من بیدارم ولی نمیتونم از جام بلند بشم اتاقم رو میبینم و کاملا خودمو هوشیار حس میکنم حتی وسیل اتاقم رو میبینم که به من خیره شدن شاید فکر کنید احمقم ولی یه بار دیدم صندلی گوشه اتاقم زل زده بهم و داشت منو از راه دور خفه میکرد به اون خدایی که میپرستید دیونه نیستم راس میگم من همه جوره جوره دچار این بختک میشم ولی هیچ کاری نمیتونم بکنم جوری دست و پا میزنم که انگار دارن سرمو میبرن بخدا الان که دارم اینو مینویسم چشام پر از اشکه و موهای تنم سیخ شده من خیلی وحشتناک دچار بختک میشم جوری به درو دیوار مشت میزنم که فرداش میبینم بدنم درد میکنه ویا کبود شده یه سری سایه سیاه میبینم که پاهاش از زمین فاصله داره و سمت من میاد یه بار میبینم روحم داره ازم جدا میشه و از زمین بلندتر ایستادم و به خودم خیره شدم یه بار میبینم یه چیزه ترسناک روی بدنم نشسته و داره خفم میکنه دکترم رفتم ولی نتیجه ای نداش در ضمن تا یه نفر منو خیلی محکم تکون نده از خاب بیدار نمیشم.امیدوارم یه روز از شر این بختک رها بشم اگه کسی میتونه کمکم کنه لطفا پیام بذاره ممنون میشم.

تصویر مشاور شهر سوال

با سلام خدمت شما دوست عزیز.

با سلام خدمت شما دوست عزیز. ضمن احترام به اظهار نظر شما و ابراز تأسف از وضعیتی که در آن به سر می برید، به نظر می رسد لازم است شما برای رسیدن به آرامش بیشتر، به یک روانپزشک مراجعه کنید. بنده متوجه نشدم منظور شما از دکتر همین بوده یا پزشک بوده است. در این موارد مراجعه به پزشک یا حتی متخصص مغز و اعصاب فایده ای نخواهد داشت. شما یا مستقیم سراغ یک روانپزشک باتجربه بروید و یا ابتدا به یک مشاور روانشناس مراجعه کنید تا ایشان در صورت لزوم شمارا به یک روانپزشک ارجاع دهند. در این کار تعلل نکنید.
موفق باشید.

سلام من علی هستم ۱۶ سالمه...

سلام من علی هستم ۱۶ سالمه... من خودم رو همین ۱۵ دقیقه پیش گرفت.من مطمئن دقیقا نیستم آخه من توانایی این رو ندارم که تشخیص بدم کدوم یکی ۱۰۰در۱۰۰ حقیقت داره من که ۲ تاشون رو قبول دارم. من اخیرا ترسم کم تر شده نسبت به قبلا آخه برام زیاد اتفاق افتاده. برای من از حدودا ۴ ماه پیش شروع شدش.من خودم فکر میکنم که بختک به خاطر به هم ریختن وقت خواب اتفاق میافته آخه من رو دقیقا هر وقت شب دیروقت خوابیدم گرفته. با این که ترسم کم تر شده ولی هنوز خیلی ترس دارم.ازش متنفرم. فقط میخواست بگم وقتی که شما رو بختک میگیره فقط سعی کنین بدنتون رو تکون بدین و در حین تلاش برای تکون دادن بدن اسم خدا رو فراموش نکنین و مطمئن باشین تا وقتی که خدا اجازه نده هیچ آدمی بر اثر بختک نمیمیره :)

سلام

سلام
این اتفاق نیم ساعت پیش برای پسرخالم افتاد،منوپسرخاله ام توخونه تنهاییم وتامن رفتم دستشویی وبرگشتم پسرخالم گفت که داشته می مرده ونمی تونسته نفس بکشه وازبختک گفت،چیزی که خداروشکرتاالآن تجربه اش نکردم،چیزی که ازپسرخالم شنیدم اینه که برای جلوگیری ازبختک توتاریکی مطلق نخوابید،ودرمکان ساکت نخوابید،می تونیدازموبایلتون برای ایجادصداوجلوگیری ازبختک استفاده کنید،چون نوروصدامی تونه کمک زیادی به بیدارشدنتون ازخواب بکنه،امیدوارم مفیدباشه

سلام،حتماازروشنایی وصدای قبل

سلام،حتماازروشنایی وصدای قبل خواب مثل رادیو،هندزفری،موزیک گوشی وهرچیزی که می تونه این دوتاعامل روایجادکنه استفاده کنید،چون شمابرای بیدارشدن نیازبه محرک دارین،این دوعامل محرک های خوبی هستن

اگه كلاً ربطى به چيزاى

اگه كلاً ربطى به چيزاى ماورائى نداره پس چرا تو اون حالت انگار يكى با آدم حرف ميزنه؟ دفعه قبل كه اين حالت برام پيش اومد يكى همش بهم ميگف تازه اول مشكلاتته ديگه راحت نيستى خوشيات تموم شد. همش همينو بم ميگف. تو اون حالت هم لاحول و لاقوة الا بالله ميگفتم چندبار، هم ناس و فلق خوندم. هرشب قبل ِ خوابم بسم الله ميگم، نمازم ميخونم كلاً. اصلاً نميفهمم اين اتفاق چيه. ٢١ سالمه و اخيراً يكى دوساله درگيرش شدم. قبلا خواهرم همش اينجورى ميشد، حالا اون نميشه من ميشم. غذاهامونم كه تغييرى نكرده هميشه يه جور غذا ميخورديم و ميخوريم. چيزى تغييرى نكرده.
يه چيز ديگه اينكه تو كامنتا ديدم ميگن به پشت خوابيدن تاثير داره، ولى اون دفعه كه خيلى شديد برام اتفاق افتاده بود من به پهلو خوابيده بودم، مسافرتم بودم. تو هتل، كنار مامانم و خواهرم، تنها هم نبودم.
من احساس ميكنم آگاهى هايى كه كسب كردم ازم گرفته ميشه تو اون حالت بخاطر همون خلائي كه ايجاد ميشه اين حالت پيش مياد. ولى راجبش هنوز تحقيقي نكردم.

منم میگم بختک وجود داره اگه

منم میگم بختک وجود داره اگه بخاطر غذاس ادم فقط سنگینی احساس میکرد من از ترس دیگه نمیدونم چیکار کنم بخدای احد که امیزش میکنه با من از ترسمم نمیتونم به خانواده یا کس دیگه بگم خیلی میترسم و هر کاریم میگم تو خواب انجام میده

تصویر پاسخگوی اعتقادی

پاسخ :

پاسخ :
با سلام وتشکر .
آری این مسئله توجیه علمی دارد. جهت آشنایی بیشتر با این مسئله و علل و راه‌های درمان می‌گوییم:
بختک یا فلج خواب(sleep paralysis) به حالت ناتوانی درانجام حرکات ارادی حین خواب گفته می‌شـود.
فلج خواب یـک تـجربـه ی دلــهره آور و هراس انگیزمی بـاشد. فـلـج خـواب اغـلب اوقات هنگام بیدارشـدن از خـواب و یـا در مـوارد اندک در لحظه ی به خـواب رفتن رخ می‌دهد.
فلج خواب از چند ثانیه تاچـند دقیـقه بـه طـول می‌انجامد. ۲۵ تا ۳۰ درصدجـمعیت کشـور حـداقل یکبار در طول زندگی خوداخـتـلال فلج خـواب را تـجـربه کرده اند. فلج خواب می‌تواند در هر سنی روی دهد.
علایم فلج خواب:
۱- ناتوانی در حرکت دادن تنه، دستها و پاها و صحبت کردن (فرد از فرط ترس می‌خواهد فریاد بکشد و برای بیدار شدن تقلا می‌‌کند، اما گویی تلاش وی بی نتیجه است).
۲- فلج تمام و یا بخشی از عضلات اسکلتی بدن.
۳- احساس خفگی و نزدیک بودن زمان مرگ (گویی موجودی روی قفسه سینه شما قرار گرفته است).
۴- وحشت زدگی و اضطراب.
۵- توهمات خواب(hypnagogic hallucinations): به توهمات شنیداری، دیداری و لمسی رویا مانند اطلاق می‌شود. احساس حضور یک انسان دیگر در اتاق، احساس فشردگی در قفسه سینه، دیدن سایة افراد، دیدن منبع نورانی، شنیدن صدای افراد، شنیدن صدای قدم‌هایی که نزدیک می‌شوند، دیدن شبح، تجربه خروج از بدن، احساس شناور شدن در هوا، شنیدن صدای باز و بسته شدن درها.
تصورات غلط نسبت به فلج خواب و یا بختک:
آزار و اذیت توسط جن، شیطان، دیو و یا موجودات فرازمینی، و یا اشتباه گرفتن آن با تجربه خروج از بدن.
علت ایجاد فلج خواب:
عوامل ژنتیکی، اضطراب و استرس، اختلال هراس و اختلال در نظم خواب را در پیدایش فلج خواب دخیل می‌دانند.
مکانیسم ایجاد فلج خواب:
در طی خواب در مرحلة حرکات سریع چشم(REM)، یعنی مرحله ای که رویا بینی در آن روی می‌دهد، مغز انتقال سیگنال‌های عصبی به سوی عضلات اسکلتی (به استثنای عضله دیافراگم و عضلات چشم) را مسدود و متوقف می‌سازد، تا شما رویاهای خود را برون ریزی نکنید (یعنی مثلاً وقتی خواب می‌بیند در حال دویدن هستید، از رختخواب بلند نشوید و شروع به دویدن نکنید). هنگامی که شما قصد دارید از خواب بیدار شوید، مغز مجدداً کنترل عضلات را به دست می‌گیرد. اما گاهی اوقات قبل از اینکه مغز کنترل عضلات اسکلتی را به دست گیرد و عضلات از حالت فلج بودن خارج گردند، شما هشیاری خود را باز می‌یابید. که نتیجة آن احساس هراس آور فلج بودن بدنتان خواهد بود. نقطه مقابل این عارضه زمانی است که برخی افراد هنگام رویا دیدن دستها و پاهای خود را تکان می‌دهند و یا در موارد شدید تر دچار خوابگردی می‌شوند.
چه چیزهایی احتمال تکرار فلج خواب را افزایش می‌دهند:
۱- کسانی که بطور طاق باز و رو به پشت می‌خوابند بیشتر به فلج خواب دچار می‌شوند.
۲- برنامة خواب نامنظم و محرومیت از خواب.
۳- افزایش استرس و اضطراب.
۴- تغییرات ناگهانی در سبک و یا محیط زندگی.
۵- مصرف قرصهای خواب‌آور و آنتی هیستامین‌ها.
چگونه هنگام تجربه فلج بدن خود را از این وضعیت هراس‌آور خلاصی بخشیم:
۱- سعی کنید انگشتان دست و یا پای خود را تکان دهید.
۲- چشمان خود را به شدت تکان دهید، به دنبال آن پلک‌ها و سر خود را.
۳- سعی کنید وضعیت خروج از بدن را در خودتان القا کنید.

درمان فلج خواب:
فلج خواب یک اختلال خواب بی خطر است. تنها با رعایت اصول بهداشت خواب، خودداری از طاق باز خوابیدن و کاهش استرسها و هراسها میتوان تکرار آن را به حداقل رساند. افرادی که هفته ای یکبار به فلج خواب دچار می‌شوند لازم است تحت درمان دارویی (مصرف ضد افسردگی ها) قرار گیرند.
از نظر علمی هر گاه فردی رو به بالا بخوابد و دست چپ آن فرد روی قلبش باشد چون رگ دست چپ دارای ارتعاش است باعث تحریک بطن چپ قلب شده و آن فرد به بختک ( یا فلج خوابی ) مبتلا می‌گردد. و هیچ ضرری برای بدن ندارد. و باشنیدن صدا و لمس بدن از طرف شخص دیگر باعث بر طرف شدن بختک می‌گردد.

سلام.من کاری به اعتقاد شخصی

سلام.من کاری به اعتقاد شخصی کسی ندارم.بعضی ها میخوان باور کنن و بعضی ها باور و اعتقادشو ندارن و نمیخوان باور کنن.ساعت ۴:۰۵ صبح بود کنار همسرم خوابیده بودم مثل خوابو بیداری بود صدای پا که با دو میوومدم سمتم اولین فشاری که احساس کردم رو شونه ی چپم و بعد شونه ی راستم بود.بعد احساس خفگی کردم سعی میکردم حرف بزنم نمیتونستم دست راستمو سعی میکردم بکوبم رو زمین بعد از کمی تقلا میتونستم دستمو بکوبم زمین و داد کشیدمو کمک خواستم.وقتی بعدش به اون لحظه فکر کردم خیلی برام جالب بود خواب بودم اما دورو اطرافمو میدیدم و صدای پایی که محکم کوبیده میشده میشنیدم.بعضی ها گفتن گوشمون قبلش سوت میکشید.درسته گوش منم همینطور.یه مدته کلا خواب میبینم که دارن خفم میکنن.دفعه ی قبل که اینجوری شده بودم داد کشیدمو گریه کردم همسرم بیدارم کرد اما تا ۱۵ دقیقه نمیتونستم گردن به پایینو تکون بدم.البته توو خواب گریه کرده بودمو کمک میخواستم.احساس میکنم که اگه همسرم متوجه نشده بود خفه میشدم.حالا نمیدونم بختکه یا جنی اذیتم میکنه یا کسی برام دعا نوشته.اینا از قدیم بوده کسی نمیتونه بگه نیستو خرافاته و این حرفا قران بودنشو تایید کرده حضرت سلیمان و.... اگه کسی نظری درمورد اتفاقاتی که برام میوفته داره برام بنویسه!!!

با سلام و تشکر از ارتباطتان

با سلام و تشکر از ارتباطتان با شهر سوال؛

پرسشگر گرامی،
به احتمال قوی طبق علایمی که نوشته اید، شما دچار بختک شده اید!

علايم فلج خواب:
۱) ناتواني در حرکت دادن تنه، دست‌ها و پاها و صحبت کردن (فرد از فرط ترس مي‌خواهد فرياد بکشد و براي بيدار شدن تقلا مي‌کند، اما گويي تلاش وي بي نتيجه است)
۲) فلج تمام و يا بخشي از عضلات بدن
۳) احساس خفگي و مرگ (گويي، چيزي روي قفسه سينه ي شما قرار گرفته است)
۴) وحشت‌زدگي و اضطراب.
۵) توهمات خواب (hypnagogic hallucinations): به توهمات شنيداري، ديداري و لمسي رويا مانند اطلاق مي‌شود، مانند احساس حضور يک انسان ديگر در اتاق، احساس فشار بر روي قفسه سينه، ديدن سايه‌ي افراد، ديدن منبع نوراني، شنيدن صداي افراد، شنيدن صداي قدم‌هايي که نزديک مي‌شوند، ديدن شبح، احساس خروج روح از بدن، احساس شناور شدن در هوا، شنيدن صداي باز و بسته شدن درها.

درمان فلج خواب یا بخنک:
از آنجا که فلج خواب یا همان بختک، پدیده‌ای وحشت‌آور است، بهتر است از بروز آن پیشگیری کنیم. هرچند فلج خواب يک اختلال خواب بي خطر است.
برای جلوگیری از ایجاد چنین حالاتی یا به حداقل رساندن آن کارهای زیر را انجام دهید:
● وضعیت خوابیدن خود را تغییر دهید و هرگز به پشت نخوابید.
● انجام ورزش‌های منظم.
● از خوردن زیاد غذا و نوشیدن کافئین به مقدار زیاد و کشیدن سیگار پیش از خواب خودداری کنید.
● کاهش سطح استرس زندگی و ترس‌ها، یکی دیگر از عوامل کلیدی و مهم در پیشگیری از بروز فلج خواب است.
● افرادي که هفته اي يک بار به فلج خواب دچار مي‌شوند، لازم است تحت درمان دارويي (مصرف ضد افسردگي‌ها) قرار بگيرند.

اما چنانچه با رعایت این نکات باز هم گرفتار این مشکل شدید، با انجام این راهکارها سعی در هوشیاری خود کنید:
● سعي کنيد انگشتان دست يا پاي خود را تکان دهيد.
● چشمان خود را به شدت تکان دهيد و به دنبال آن پلک‌ها و سر خود را.
● سعي کنيد وضعيت خروج از بدن را در خودتان القا کنيد.
● چنانچه هنگام خوابیدن احساس کردید که حالت فلج در حال رخ دادن است، بنشینید و چند لحظه‌ به نور خیره شوید و سپس دوباره دراز بکشید. این راهکار در برخی از موارد موثر واقع می‌شود.
● در مواردی هم می‌توانید در زمان بیداری، لحظه وقوع فلج خواب را بازسازی کنید و سپس روی بازگردانی فعالیت اندام‌ها و نوع تفس خود تمرکز کنید و به نوعی حالت بیداری را در وجود خود القا کنید. این تمرین می‌تواند نگرانی حاصل از آن را در زمان فلج خواب کاهش دهد.
● در موارد شدید، که فلج خواب به مدت ۶ ‌‌ماه، حداقل هفته‌ای یک بار در فردی رخ می‌دهد، می‌توان از دارودرمانی استفاده کرد و اغلب مصرف داروهای ضدافسردگی‌ و برخی داروهای دیگر با تجویز پزشک نتایج خوبی در پی خواهد داشت.

موفق باشید.

اطلاعاتتون دقیق نیست!من خودم

اطلاعاتتون دقیق نیست!من خودم حتی صدای نفس نفس زدنشو شنیدم!واقعا یه نفر میاد رو سینه آدم

سلام من دوبار این حس و تجربه

سلام من دوبار این حس و تجربه کردم دفعه اول دقیقا حس کردم بالای سرم یکی راه میره به وضوح پایین رفتن بالش و حس کردم زیر سرم خاستم بلند شم نمیزاشت تنها چیزی که به ذهنم اومد اسم علی بود داد میزدم علی علی جان به خداوندی خدا راست میگم نمیدونم چرا ولی میگفتم علی علی جان بعد داد زدم خدا خدا دیگه اون حس و نداشتم...

سلام

سلام

اره درسته دقیقا همین حالتی

اره درسته دقیقا همین حالتی گفتین هست جدیدا خیلی پر خوری میکنم به مدت پنج دقیقه نفسم بالا نمیومد و هیچ یک از اعضای بدنمو نمیتونستم تکون بدم و حتی میخواستم حرف بزنم اما قدرتشو نداشتم ممنون از اطلاعات علمی که در اختیارم گذاشتین

عزیزان من فردا من راه درمان

عزیزان من فردا من راه درمان رو میگم

سلام.من در مان رو می دونم

سلام.من در مان رو می دونم

یه بار بختک اومد سراغم تو

یه بار بختک اومد سراغم تو هوشیاری بودم اما چشامو بسته بودم بهم گفت از من اطاعت کن تا تبدیل به خائنت کنم .صداش صدای یک مرد بود .بعضی وقت ها که میاد سراغم من می خوام با دهنم و زبونم آیه قران بخونم اون بختکه میادیکی از دندانها مو یا دندان های جلویی ام رو فشار میده بطوری که می خواد بشکنشون بعدمن قبل از اینکه دندانهایم بشکنه دیگه ترجیح میدم با ذهنم آیه قران بخونم .یه با ر فقط سرم رو قفل کرده بود یه بارم دستش یا شاید پایش رو رو دستم حس کردم .یه بار با اینکه بدنم رو قفل کرده بود سعی کردم دستمو بالا ببرم و موفق هم شدم اما به زور ،اخه بختکه زور میداد ولی زور من زیاد تر بود اخه با اینکه دستم قفل بود تونستم دستمو تکون بدم.

به نظر من ما باید روحمان را

به نظر من ما باید روحمان را قوی کنیم ایمانمان را به خدا وروز قیامت و اخرت زیاد کنیم به طوری که به یقین برسیم سعی کنیم اخلاقمون رو به خوب بودن عادت بدهیم بیاین اخلاق های بدمون رو سر کوب کنیم و اخلاق های خوبمان را پرورش بدیم ..شاید فکر کنی این امر سخت باشه ولی اینطور نیست اولاش سخته ولی خیلی زود آسون میشه برات .من این تجربه رو داشتم اولاش برام سخت بود ولی بعد برام آسون شد و این امر برام آرامش آورد.مگن دنیا چند روزه مگن چند سوایی قراره اینجا بمونیم که میایم آخرتمونو خراب میکنیم تا حالا اومدیم در مورد وجود خدا عمیقا فکر کنیم وجودشو حس کنیم یا نظاره گر بودن خدا بر اعمالمون را حس کردیم .یه لحظه فایده نداره وجود خدا رو حس کنیم باید همیشه و همه جا وجود خدا رو حس کنیم چون اگه یه لحظه وجود خدا رو حس نکنیم پس باید بدونیم اون لحظه شیطان در عوض کنارمونه.و می خام بگم که روح انسان اگر قوی باشه شیطان نمی تونه روی اون غلبه کنه چون باید قوی باشی که بتونی روی ضعف غلبه کنی و این میسر نمیشه مگر اینکه رو حون رو از آلودگی ها پاک کنیم و به پاکیزگی زینتش بدهیم.بچه ها هیچوقت از شیطان نترسید از روزی بترسید که قراره در پیشگاه پروردگارمان با شرمندگی بایستیم .واقعا اگر این لحظه رو یه لحظه حس کنیم می بینیم که چقدر نگران خواهیم شد.واقعا ای کارهای پلید و زشت می ارزه به این نگرانی و آتیشی که قراره بابت این کارها بخوریم اگه با چشامون این اتیشو این شرمندگی رو میدیدیم هیچوقت این کار های زشت وپلید رو انجام نمی دادیم.و اینک توصیه دیگر من اینه نذارین عقیده های غلط و اشتباه تو ذهنتون تثبیت بشه در مورد عقیده هاتون تحقیق کنید عقیده های درست رو پیدا کنید و بپذیرید ..

تصویر مشاور شهر سوال

از اظهار نظر شما متشکریم.

از اظهار نظر شما متشکریم.

سلام و خسته نباشی خدمت دوستان

سلام و خسته نباشی خدمت دوستان من بسیاری از کامنت هارو خوندم و خیلی چیزایی که دوستان اشاره کرده بودن رو درک کردم ولی حالت هایی که برای خودم پیش اومده رو ندیدم. واقعا هم از خوندن کامنت ها گیج میشدم هم نظر علمی درسته هم معنوی ... من الان بیشتر از یک ساله که این اتفاق برام میوفته .اولین دفعه ای که دچار نمیدونم میشه گفت این حالت شدم به این صورت بود که من شهر دیگه ای درس میخوندم و صبح زود که رسیدم خونه هم خونه ی من داشت میرفت دانشگاه من چون خیلی خسته بودم گفتم تا تایمی که برمیگرده میخوابم .وقتی که رفت و من خوابیدم بعد چند دقیقه متوجه حضور مامانم و داداشم شدم و از اینکه اونا بودن تعجب کرده بودم به خودم اومدم دیدم خوابم بعد دوستم اومد و داشتم چیزایی که دیده بودمو براش میگفتم که یادم اومد اونم رفته بود دانشگاه! بعد وقتی پرسیدم نکنه توام فلانی نیستی با خنده ی بدی جواب داد و گفت از کجا فهمیدی اون دفعه یاولی بود که من خیلی وحشتناک اذیت شدم به قدری که میومدم از جام بلند شدم و بهم میگفتن بیخودی تلاش نکن نمیتونی و من با نه گفتن بسیار و با صدای جیغ وحشتناکی بلند شدم حتی در اون لحظه گفتم که اگه اذیتم نکنین دیده هامو برای کسی نمیگم ! و بعد از اون به مرور این ایتفاق تکرار شد اوایل فقط وقت هایی که تنها بودم اذیت میشدم و جالب اینکه صحبت میکردن و دقیقا با حرف زدن یا خنده بیدارم میکردن بعدها دیگه در حضور کسای دیگه هم اذیت میشدم نمیدونم دوستان مانند من میشدن من خیلی از وقتا بدنم کبوده حتی ضربه هایی که بهم وارد میشه دردشون رو حس میکنم نمیدونم شاید همون گرفتگی باشه ولی خیلی زیاده من حتی سوره هارو میخونم هرکارمیکنم بعضی وقتا بی فایده است ولی تنها تجربه ای که داشتم که خوب شدم این بود یه مدت واقعا نمازمو خیلی با ارامش و اول وقت میخوندم و دیگه ارامش کامل توی خواب داشتم .ولی بازم میگم من نمیگم این چیزایی که دیدم جنه نمیگمم نیست . چون دلایل علمیش هم منطقیه . ولی هرچی که هست حس میکنم با نزدیک شدن به خدا رفع میشه چون تنها ادما زمانی به ارامش میرسن که به خدا نزدیک باشن .
مرسی از همه دوستان امیدوارم هم من هم همه ی عزیزان که دچار این مشکلن به ارامش برسن چون خواب خوب یه موهبت الهیست ..

سلام دوست عزیز!من میدونم این

سلام دوست عزیز!من میدونم این چیزهایی که می بینی چی هستن،از این حرفی که می زنم نترس ،این چیزهایی که می بینی جن بد هستند .در این دنیا هم جن مسلمان وخوب وجود داره هم جن بد .برای رهایی از جن های بد باید زیاد قرآن بخوانی،چون وقتی جن های کافر وقتی صدای قرآن را می شنوند می سوزند در آتش .نمونه جن مسلمان و خوب:خواهرم در اتاقی تنها خوابیده بود که نصف شب در فصل زمستان از شدت سرما بیدار میشه دو جن یکی به صورت منو یکی به صورت مادرم را میبینه که دارن با هم گفت وگو می کنن خواهرم به جنی که شبیه من بود میگه سردمه برام پتو بیار و اون جن یک پتو بر میداره روی بدن خواهرم میندازه جالب اینجاست که این پتوی من بوده و اون شب روی بدن من بوده ،و خلاصه صبح روز بعد میشه خواهرم بیدار میشه اما پتو رو روی خودش نمیبینه میاد پیش من و بهم میگه چرا پتویی که روی من انداخته بودی رو برداشتی من میگم من پتویی روی تو نینداختم خواهرم میگه مگن تو پتو رو نصف شب اون هم دو لایه که سردم نشه روم نداختی ؟من بهش گفتم نه!اون گفت پس اونا کی بودن خلاصه برامون جریان رو تعریف کرد و فهمیدیم این هایی که روی خواهرم پتو پهن کردن جن بودن اما جن خوب ودرستکار.نمونه جن بد:مادرم در مازندران در خانه ای آپارتمانی در زمان مجردی در کنار پدر و مادر خواهر و برادرانش زندگی میکرد در ان خانه یک جن بد و کافری بود که مادرم رو اذیت می کرد شبها می اومد سراغش نمی گذاشت بخوابه پاهاش رو قلقلک می داد دم گوشش می اومد حرف می زد می گفت نخواب نخواب بیدار شو .مادرم این رو با خانوادش در میان می گذاشت خانوادش اهمیت نمی دادند کار هر روز جنه شده بود اذیت کردن مادرم تا اینکه یک روز مادرم از رخت خوابش بلند میشه میبینه همه خانوادش لخت مادرزا خوابیدن ترسید بلند جق زد همه خانوادش از جق مادرم بلند شدن به طرف مادرم دویدند ولی مادرم همچان اونا رو برهنه می دیدکه دارن به طرفش میان می گن چی شده که یکدفعه مادرم اونارو دیگه با لباس دید مادرم جریان رو برا اونا تعریف کرد خانوادش تصمیم گرفتند محل سکونتشان را با همسایه طبقه پایینی جابه جا کنن .در طبقه پایین پیره مردی زندگی می کرد وقتی اون پیرمرد تواون خونه ای که جابه جا کرده بود زندگی کرد بعد چند روز گفت این خونه ای که به من دادید داخلش جنه .این جنه هر روز اذیتم میکنه .خلاصه می خوام بگم که این جنی که دوست عزیز ما می بینه جن کافر هست و یه چیزی میگم آویزه گوشتون کنید همیشه هر جایی که هستید به یاد خدا باشی و خدا رو یاد کنید قرآن زیاد بخونید لبته با حضور قلب و نماز های واجب رو جا نیندازید سعی کنید نماز شب بخوانید خلاصه با کار هایی که خدا امر به اطاعتش داده روحتون رو قوی کنید نگذارید شیطان شما انسان های والا را از خودش پست تر کنه و شما رو برده ی خودش کنه .چون شیطان برای برای تسلط بر انسان نیاز داره که قوی تر اون بشه اگر موفق شد با گمراه کردن اون انسان قوی بشه میتونه تسلط روی اون انسان پیدا کنه..

تصویر پاسخگوی اعتقادی

پاسخ :

پاسخ :
با سلام وتشکر .
در باره مسله مطرح شده خوب است که این نکته را دقت نمایید :
جن موجودی است که از حس پنهان است و عقل و قدرت دارد.
از آیات قرآن استفاده می‏شود که مکلّف به تکالیف الهی است.
درباره جن افسانه‏ها و داستان‏های خرافی بسیاری ساخته‏اند، ولی اصل وجود آن و صفات ویژه‏ای که در قرآن برای جن آمده، مطلبی است که هرگز با علم و عقل مخالف نیست.
جن‏ها مانند انسان‏ها دارای دو گروهند: مؤمنان صالح و کافران سرکش.
ویژگی‏های ذیل در مورد جن از آیاتی استفاده می‏شود:
۱- موجودی است که از شعله آتش آفریده شده، بر خلاف انسان که از خاک آفریده شده.(۱)
۲- دارای علم و ادراک و تشخیص حق از باطل و قدرت منطق و استدلال است.(۲)
۳- دارای تکلیف و مسئولیت است.(۳)
۴- گروهی از آن‏ها مؤمن صالح و گروهی کافرند.(۴)
۵- دارای حشر و نشر و معادند.(۵)
۶- قدرت نفوذ در آسمان‏ها و خبرگیری و استراق سمع داشتند و بعداً منع شدند.(۶)
۷- با بعضی از انسان‏ها ارتباط برقرار می کردند و با آگاهی محدودی که نسبت به بعضی از اسرار نهایی داشتند، به اغوای انسان‏ها می پرداختند.(۷)
۸- میان آن‏ها افرادی یافت می شوند که از قدرت زیادی برخوردارند، همان گونه که میان انسان‏ها چنین است.(۸)
۹- قدرت بر انجام بعضی از کارهای مورد نیاز انسان را دارند.(۹)
۱۰- خلقت آن‏ها روی زمین قبل از خلقت انسان‏ها بوده است.(۱۰)
از آیات استفاده می‏شود بر خلاف آن میان مردم مشهور است و آن‏ها را "از ما بهتران" می دانند، انسان برتر از آن‏ها است، به دلیل این که تمام پیامبران الهی از میان انسان‏ها برگزیده شدند. جنّیان به پیامبر اسلام که بشر بود، ایمان آوردند و از او تبعیت کردند. اصولاً واجب شدن سجده در برابر آدم بر شیطان (که بنا به تصریح قرآن از بزرگان طایفه جن بود)(۱۱) دلیل بر فضیلت نوع انسان بر جن می باشد.
جهات خرافی و غیر منطقی به این موجود داده شده که وقتی جن گفته می‏شود، بعضی از خرافات با آن تداعی می‏شود، از جمله این که آن‏ها را با اَشکال غریب و وحشتناک موجوداتی دُم دار و سم دار می کشند و اینان را موذی و پر آزار، کینه توز و بدرفتار می دانند که ممکن است از ریختن یک ظرف آب داغ در یک نقطه خالی، خانه‏های بسیاری را به آتش کشند!
بودن جن در تاریکی نیز یکی از خرافاتی است که شایع شده است و هیچ واقعیتی ندارد ، البته ممکن است برخی از جنینان کافر برخی از انسان های مسلمان را مورد اذیت قرار دهند اما این امر بسیار نادر و استثنایی است و نباید هر گونه مشکلی که برای ما پیش می اید آن را به جن نسبت دهیم ، ما فقط اجمالا می توانیم بپذیریم که موجودی به نام جن وجود دارد و چیزهای عجیب و غریبی که در این باره بین مردم شایع است مانند آزار رساندن انسان ها قابل پذیرش نیست.
پی‌نوشت‏ها:
۱. الرحمن (۵۵) آیه ۱۵.
۲. آیات مختلف سوره جن.
۳. آیات سوره جن و الرحمن.
۴. جن (۷۲) آیه ۱۱.
۵. همان، آیه ۱۵.
۶. همان، آیه ۹.
۷. همان، آیه۶.
۸. نمل (۲۷) ۳۹.
۹. سباء (۳۴) آیه ۱۲ - ۱۳.
۱۰. حجر (۱۵) آیه ۲۷.
۱۱. کهف (۱۸) آیه ۵۰.

تصویر پاسخگوی اعتقادی

سلام دوست عزیز!من میدونم این

سلام دوست عزیز!من میدونم این چیزهایی که می بینی چی هستن،از این حرفی که می زنم نترس ،این چیزهایی که می بینی جن بد هستند .در این دنیا هم جن مسلمان وخوب وجود داره هم جن بد .برای رهایی از جن های بد باید زیاد قرآن بخوانی،چون وقتی جن های کافر وقتی صدای قرآن را می شنوند می سوزند در آتش .نمونه جن مسلمان و خوب:خواهرم در اتاقی تنها خوابیده بود که نصف شب در فصل زمستان از شدت سرما بیدار میشه دو جن یکی به صورت منو یکی به صورت مادرم را میبینه که دارن با هم گفت وگو می کنن خواهرم به جنی که شبیه من بود میگه سردمه برام پتو بیار و اون جن یک پتو بر میداره روی بدن خواهرم میندازه جالب اینجاست که این پتوی من بوده و اون شب روی بدن من بوده ،و خلاصه صبح روز بعد میشه خواهرم بیدار میشه اما پتو رو روی خودش نمیبینه میاد پیش من و بهم میگه چرا پتویی که روی من انداخته بودی رو برداشتی من میگم من پتویی روی تو نینداختم خواهرم میگه مگن تو پتو رو نصف شب اون هم دو لایه که سردم نشه روم نداختی ؟من بهش گفتم نه!اون گفت پس اونا کی بودن خلاصه برامون جریان رو تعریف کرد و فهمیدیم این هایی که روی خواهرم پتو پهن کردن جن بودن اما جن خوب ودرستکار.نمونه جن بد:مادرم در مازندران در خانه ای آپارتمانی در زمان مجردی در کنار پدر و مادر خواهر و برادرانش زندگی میکرد در ان خانه یک جن بد و کافری بود که مادرم رو اذیت می کرد شبها می اومد سراغش نمی گذاشت بخوابه پاهاش رو قلقلک می داد دم گوشش می اومد حرف می زد می گفت نخواب نخواب بیدار شو .مادرم این رو با خانوادش در میان می گذاشت خانوادش اهمیت نمی دادند کار هر روز جنه شده بود اذیت کردن مادرم تا اینکه یک روز مادرم از رخت خوابش بلند میشه میبینه همه خانوادش لخت مادرزا خوابیدن ترسید بلند جق زد همه خانوادش از جق مادرم بلند شدن به طرف مادرم دویدند ولی مادرم همچان اونا رو برهنه می دیدکه دارن به طرفش میان می گن چی شده که یکدفعه مادرم اونارو دیگه با لباس دید مادرم جریان رو برا اونا تعریف کرد خانوادش تصمیم گرفتند محل سکونتشان را با همسایه طبقه پایینی جابه جا کنن .در طبقه پایین پیره مردی زندگی می کرد وقتی اون پیرمرد تواون خونه ای که جابه جا کرده بود زندگی کرد بعد چند روز گفت این خونه ای که به من دادید داخلش جنه .این جنه هر روز اذیتم میکنه .خلاصه می خوام بگم که این جنی که دوست عزیز ما می بینه جن کافر هست و یه چیزی میگم آویزه گوشتون کنید همیشه هر جایی که هستید به یاد خدا باشی و خدا رو یاد کنید قرآن زیاد بخونید لبته با حضور قلب و نماز های واجب رو جا نیندازید سعی کنید نماز شب بخوانید خلاصه با کار هایی که خدا امر به اطاعتش داده روحتون رو قوی کنید نگذارید شیطان شما انسان های والا را از خودش پست تر کنه و شما رو برده ی خودش کنه .چون شیطان برای برای تسلط بر انسان نیاز داره که قوی تر اون بشه اگر موفق شد با گمراه کردن اون انسان قوی بشه میتونه تسلط روی اون انسان پیدا کنه..

پاسخ :
با سلام وتشکر .
در باره مسله مطرح شده خوب است که این نکته را دقت نمایید :
جن موجودی است که از حس پنهان است و عقل و قدرت دارد.
از آیات قرآن استفاده می‏شود که مکلّف به تکالیف الهی است.
درباره جن افسانه‏ها و داستان‏های خرافی بسیاری ساخته‏اند، ولی اصل وجود آن و صفات ویژه‏ای که در قرآن برای جن آمده، مطلبی است که هرگز با علم و عقل مخالف نیست.
جن‏ها مانند انسان‏ها دارای دو گروهند: مؤمنان صالح و کافران سرکش.
ویژگی‏های ذیل در مورد جن از آیاتی استفاده می‏شود:
۱- موجودی است که از شعله آتش آفریده شده، بر خلاف انسان که از خاک آفریده شده.(۱)
۲- دارای علم و ادراک و تشخیص حق از باطل و قدرت منطق و استدلال است.(۲)
۳- دارای تکلیف و مسئولیت است.(۳)
۴- گروهی از آن‏ها مؤمن صالح و گروهی کافرند.(۴)
۵- دارای حشر و نشر و معادند.(۵)
۶- قدرت نفوذ در آسمان‏ها و خبرگیری و استراق سمع داشتند و بعداً منع شدند.(۶)
۷- با بعضی از انسان‏ها ارتباط برقرار می کردند و با آگاهی محدودی که نسبت به بعضی از اسرار نهایی داشتند، به اغوای انسان‏ها می پرداختند.(۷)
۸- میان آن‏ها افرادی یافت می شوند که از قدرت زیادی برخوردارند، همان گونه که میان انسان‏ها چنین است.(۸)
۹- قدرت بر انجام بعضی از کارهای مورد نیاز انسان را دارند.(۹)
۱۰- خلقت آن‏ها روی زمین قبل از خلقت انسان‏ها بوده است.(۱۰)
از آیات استفاده می‏شود بر خلاف آن میان مردم مشهور است و آن‏ها را "از ما بهتران" می دانند، انسان برتر از آن‏ها است، به دلیل این که تمام پیامبران الهی از میان انسان‏ها برگزیده شدند. جنّیان به پیامبر اسلام که بشر بود، ایمان آوردند و از او تبعیت کردند. اصولاً واجب شدن سجده در برابر آدم بر شیطان (که بنا به تصریح قرآن از بزرگان طایفه جن بود)(۱۱) دلیل بر فضیلت نوع انسان بر جن می باشد.
جهات خرافی و غیر منطقی به این موجود داده شده که وقتی جن گفته می‏شود، بعضی از خرافات با آن تداعی می‏شود، از جمله این که آن‏ها را با اَشکال غریب و وحشتناک موجوداتی دُم دار و سم دار می کشند و اینان را موذی و پر آزار، کینه توز و بدرفتار می دانند که ممکن است از ریختن یک ظرف آب داغ در یک نقطه خالی، خانه‏های بسیاری را به آتش کشند!
بودن جن در تاریکی نیز یکی از خرافاتی است که شایع شده است و هیچ واقعیتی ندارد ، البته ممکن است برخی از جنینان کافر برخی از انسان های مسلمان را مورد اذیت قرار دهند اما این امر بسیار نادر و استثنایی است و نباید هر گونه مشکلی که برای ما پیش می اید آن را به جن نسبت دهیم ، ما فقط اجمالا می توانیم بپذیریم که موجودی به نام جن وجود دارد و چیزهای عجیب و غریبی که در این باره بین مردم شایع است مانند آزار رساندن انسان ها قابل پذیرش نیست.
پی‌نوشت‏ها:
۱. الرحمن (۵۵) آیه ۱۵.
۲. آیات مختلف سوره جن.
۳. آیات سوره جن و الرحمن.
۴. جن (۷۲) آیه ۱۱.
۵. همان، آیه ۱۵.
۶. همان، آیه ۹.
۷. همان، آیه۶.
۸. نمل (۲۷) ۳۹.
۹. سباء (۳۴) آیه ۱۲ - ۱۳.
۱۰. حجر (۱۵) آیه ۲۷.
۱۱. کهف (۱۸) آیه ۵۰.

دوستان من راستی می دونستی د

دوستان من راستی می دونستی د جن های نادان و کافر ممکنه وارد بدن انسان بشوند و به جای روح انسام خودشون حرکت بدهند جسم انسان رو و حرف بزنند بجای انسان.البته وارد بدن کسانی می شوند که روح ضعیفی دارن .یه جنی وارد بدن یه دختری شده بود مسیحی بود بهش گفتن چرا وارد بدن این دختره شدی ؟گفت :حواس خودش نبود من وارد بدنش شدم .ازش پرسیدند چطوری وارد بدنش شدی گفت :از پشتش .وقتی اون طرفی که می خواست جنه رو از بدن دختره در بیاره قرآن می خوان اون جنه جیق و فریاد می کشید طرف رو تهدید می کرد که با جادو نابودش میکنه .خلاصه یک ماه با این جنه بحث کردند جنه رو مسلمان کرند و از بدن دختره درش آوردند زمانی که هنوز مسلمان نشده بود و بعد از بحث های پیاپی میان طرفو جنه ،جنه گفت :الان۲۰۰۰یا چند هزار یا صد نفر جن که من راوی عددش رو یادم نمیاد که جنه گفت چند نفر،جن مسلمان شیعه شدند .طرف گفت طایفت مسلمان شدند حق رو قبول کردند ولی تو هنوز حاضر نیستی مسلمان بشی و از بدن این دختره خارج بشی؟خلاصه طرف خیلی باهاش بحث کرد تا اینکه مسلمونش کرد آخرش.و طرف بهش گفت از انگشت سبابش در بیا و دیگه وارد بدنش نشو .جنه هم در اومد.خلاصه دوستان هر جا که میروید بسم الله و صلوات بفرستید چرا که فقط ما جونمون از دست جن های بد در خطر نیست بلکه جونمون بیشتر از انسان های بد در خطره .پط بسم الله و ذکر ویاد خدا ما رو از شر انسان جن در امان می داره .راستی در مورد اینکه ابعضی از انسان هااحساس می کنن که کسی داره تو دستشون یا پاهاشون یا...که غیر عادی هست بدونید این ها جن هستند و دوست دارن باهاتون رابطه برقرار کنن و ممکنه جن خوب و مسلمان باشه که اگر جن خوب باشه دردی احساس نمی کنید و اذیت نمیشوید وممکنه جن بد و کافر باشه که در این صورت شپا اذیت خواهی شد و حتی ممکنه صدمه هم بهتون برسونه .خدا برای رهایی از این اجنه دارو و درمان زیادی داده که می تونید استفاده کنید

تصویر پاسخگوی اعتقادی

دوستان من راستی می دونستی د

پاسخ :
با سلام وتشکر .
هر چند اظهار نظر در خصوص صحت و سقم مواردي كه به عنوان جن زدگي مطرح مي شود کار آسانی نیست و گرچه ساختار وجودی انسان و جن به گونه ای نیست که چنین ارتباطات و اصطکاکاتی بین ما و آن ها باشد، اما در هر صورت امکان آزار و اذیت شدن انسانی توسط اشرار جن، از نظر عقل محال نیست؛ همان طور که ممکن است هر انسانی توسط یک انسان شرور دیگر و یا هر حیوان شروری مورد اذیت و آزار قرار بگیرد.
چنان كه در قرآن اشاره اي در خصوص متاثر شدن روح و روان بشر از صدمات جنیان یا به تعبیر قرآن مس شدن انسان توسط جن اشاره اي شده است. (۱)
در روايات نيز اشاراتي به اين امر شده است چنان كه در روایتی از امام باقر (ع) نقل شده است
ابوخالد کابلی مدتی نزد پدرم علی بن الحسین (ع) خدمت می کرد. روزی اشتیاقش را نسبت به دیدار مادرش به حضرت بازگو نمود و برای رفتن نزد او رخصت خواست.
حضرت فرمود:‌ فردا مردی از اهل شام که صاحب شأن و جاه و مال است، با دخترش که جن زده شده، به سراغ طبیب این جا می آید و حاضر است مال خود را برای علاج دخترش صرف کند. نزد او برو و بگو: ده هزار درهم می گیرم و او را معالجه می کنم. فردا مرد شامی با دخترش آمد و سراغ از طبیب گرفت. ابوخالد گفت: ده هزار درهم می گیرم و او را معالجه می کنم. پدر قول داد که پول را بدهد.
حضرت فرمود: به زودی با تو مکر می کند و به وعده اش وفا نمی کند، سپس فرمود: برو در گوش چپ دختر بگو: ای خبیث! حضرت زین العابدین می فرماید: از بدن این دختر بیرون رو و دیگر بر نگرد. ابوخالد چنین کرد. جنون دختر خوب شد. سپس مال را از پدرش مطالبه کرد،‌ اما او مسامحه نمود، چون آن مرد کوتاهی کرد ،حضرت فرمود: فردا باز مرضش بر می گردد. به او بگو: دلیل عود بیماری آن است که به وعده ات وفا نکردی. اینک اگر ده هزار درهم را در دست علی بن الحسین (ع) بگذاری ، او را علاج می کنم ،به طوری که دیگر بر نگردد. فردای آن روز به دستور آن جناب عمل کرد و گفت : اگر برگردی ، تو را به آتش خدا می سوزانم. شیطان از بدنش خارج شد (رهایش کرد) و دیگر باز نگشت؛ ابوخالد مال را گرفت و به جانب مادر رفت. (۲)

پی نوشت ها :
۱. بقره (۲) آیه ۲۷۵.
۲. علامه مجلسى، بحار الأنوار، مؤسسة الوفاء بيروت - لبنان، ۱۴۰۴ ه ق ، ج ۴۶ ، ص ۳۱-۳۲.

اگر بختک غلبه بلغم است پس به

اگر بختک غلبه بلغم است پس به این سوالم جواب بدهید .چرا وقتی در گیر بختک می شوم و کسی من را بیدار می کند این حالت از من می رود میشه بیشتر توضیح بدهید؟

تصویر پاسخگوی اعتقادی

پاسخ :

پاسخ :
با سلام وتشکر .
در ابتدا باید اشاره که مسله بلغم در طب قدیم مطرح بوده وامروزه برای بختک نکته های دیگر کشف شده که به آن ودرمان آن اشاره می شود :
عوامل ژنتیکی، اضطراب و استرس، اختلال هراس و اختلال در نظم خواب را در پیدایش فلج خواب دخیل می‌دانند.
مکانیسم ایجاد فلج خواب:
در طی خواب در مرحلة حرکات سریع چشم(REM)، یعنی مرحله ای که رویا بینی در آن روی می‌دهد، مغز انتقال سیگنال‌های عصبی به سوی عضلات اسکلتی (به استثنای عضله دیافراگم و عضلات چشم) را مسدود و متوقف می‌سازد، تا شما رویاهای خود را برون ریزی نکنید (یعنی مثلاً وقتی خواب می‌بیند در حال دویدن هستید، از رختخواب بلند نشوید و شروع به دویدن نکنید). هنگامی که شما قصد دارید از خواب بیدار شوید، مغز مجدداً کنترل عضلات را به دست می‌گیرد. اما گاهی اوقات قبل از اینکه مغز کنترل عضلات اسکلتی را به دست گیرد و عضلات از حالت فلج بودن خارج گردند، شما هشیاری خود را باز می‌یابید. که نتیجة آن احساس هراس آور فلج بودن بدنتان خواهد بود. نقطه مقابل این عارضه زمانی است که برخی افراد هنگام رویا دیدن دستها و پاهای خود را تکان می‌دهند و یا در موارد شدید تر دچار خوابگردی می‌شوند.
چه چیزهایی احتمال تکرار فلج خواب را افزایش می‌دهند:
۱- کسانی که بطور طاق باز و رو به پشت می‌خوابند بیشتر به فلج خواب دچار می‌شوند.
۲- برنامة خواب نامنظم و محرومیت از خواب.
۳- افزایش استرس و اضطراب.
۴- تغییرات ناگهانی در سبک و یا محیط زندگی.
۵- مصرف قرصهای خواب‌آور و آنتی هیستامین‌ها.
چگونه هنگام تجربه فلج بدن خود را از این وضعیت هراس‌آور خلاصی بخشیم:
۱- سعی کنید انگشتان دست و یا پای خود را تکان دهید.
۲- چشمان خود را به شدت تکان دهید، به دنبال آن پلک‌ها و سر خود را.
۳- سعی کنید وضعیت خروج از بدن را در خودتان القا کنید.

من سی و سه سالمه واین اتفاق

من سی و سه سالمه واین اتفاق خیلی برام افتاده و دیگه برام عادیه شده و تقریبا شاید هرشب یا حداقل هفته ای یکی دوبار برام اتفاق میافته
با توجه به اینکه در اون حالت احساس میکنی چشمات میبینن و به زحمت می تونی فریاد بزنی تا اطرافیان متوجه بشن بیان بیدارت کنن اما کنترل بدنت دست خودت نیست.و در این حالت ممکنه یه چیزایی ببینی که شاید بهش بگی جن یا روح و یا شایدم اوهام باشه
من صد درصد نمیگم جن و... نیست وصددرصد هم نمیگم مشکل فیزیکی و ...هم نیست
طبق تجربه مواقعی که شام بسیار میخورم یا ورزش سنگین میکنم و یا استرس دارم معمولا شبش این حالت برام پیش میاد و ۹۸درصد موارد مربوط به حالتی است که به پشت میخوابم(اینه که میگم نمی تونم بگم صددرصد جن و ماورا طبیعه است)
و به این دلیل هم نمی تونم بگم صد درصد مشکل فیزیکیه چون در اون موقع چیزای عجیبی میبینم چون چشمام بازه مثلا در کنار اینکه خانواده ام رو میبینم که خوابیدن و با صدای من بیدار میشن و بطرفم میان ، کسای دیگه ای که من فکر میکنم جن باشن می بینم که خانواده ام در اون لحظه ندیدن،و مخصوصا وقتی در اتاق تنهام به سراغم میان و پتو رو از بدنم میکشن. عجیب تر اینکه بعضی مواقع انگار که روح از بدنم جدا شده خودم هم می بینم که دارم فریاد میزنم و اطرافیان هم میبینم و وقتی که براشون تعریف میکنم که اون موقع تو اینکارا رو کردی تعجب میکنن و میگن مثلا اون موقع تو پتو رو سرت بود و یا رویت اونور بود.اینه که میگم نمیشه گفت صد درصد فیزیکیه

تصویر پاسخگوی اعتقادی

پاسخ :

پاسخ :
با سلام وتشکر .
قاعدتا کابوس ها و خواب های وحشتناک مربوط به نگرانی های درونی انسان است که گاهی به دلیل مشکلات جاری زندگی است و گاهی مربوط به گذشته انسان و نگرانی های کهنه ای است که قبلا داشته و اکنون به دلایل گوناگونی فعال شده است. مثلا اگر انسان در گذشته حادثه ای در زندگی خود داشته که خیلی ناراحت کننده بوده یا مثلا گناهی صورت گرفته، نگرانی های گذشته در باره این حالات ممکن است پس از چند سال دوباره عود کند و تبدیل به خواب های ناراحت کننده شود.
در هر صورت، با پیگیری درست قضیه، این حالت بر طرف می گردد و جای نگرانی نیست اما در پیگیری آن نباید کوتاهی کرد.
بخصوص که طبق بیان خود تان در وقت های خاص مثل پر خوردن ویا ورزش سنگین نمودن و یا استرس داشتن چنین مشکلی برای رخ می دهد .
پس از طریق تغییر در حالات یاد شده می توانید این مشکل را بر طرف نمایید .
البته تا حدودی این امور طبعی است برای همه کس ممکن است در بعض شرایط چنین مشکلاتی رخ دهد . با اصلاح خوراک و رفع استرس ومانند آن می توانید این مشکل از خود دور کنید .

ضمن تشکر از پاسخ شما

ضمن تشکر از پاسخ شما
در مورد زمان شروع این حالت جن زدگی یا بختک باید بگم از بیست ویکی دوسالگی و زمانی شروع شد که متوجه رفت و آمدهای یک جن(من که میگویم جن)به داخل اتاقم شدم که لانه اش درون چاه آب خشک شده پشت پنجره اتاقم در داخل حیاط و زیر درخت توت بود.البته الان دیگه در آن خانه نیستیم.در ابتدا میدیدم که شخصی از پنجره وارد میشد و از طریق اتاق من به سایر اتاق ها میرفت و بر میگشت و صدای پایش هم میشنویدم.اوایل یک بار از حال وارد اتاق من شد و وقتی مرا دید سریع به اتاق کوچک داخل اتاقم که جار رختخواب بود رفت.ابتدا فکر کردم پدرم بوده اما وقتی بر نگشت تعجب کردم و رفتم دنبالش اما چیزی ندیدم و این بود که دیگه متوجه شدم باید جن یا روح باشه و دیگه رفت و امدهاش رو زیاد میدیدم.بعضی وقت ها با شصت پایم بازی میکرد و نیمه های شب صدای خرخر و نفس کشیدن هایش را پشت سر و بالای سرم میشنیدم که جرات تکان خوردن نداشتم.و چند بار واضح دیدمش.که واضح ترینش شبی بود که چشم باز کردم دیدم پشت نرده پنجره حیات و بالای سرم وایستاده و داره نگام میکنه.شخصی لاغر و استخوانی بود قدش شاید یک ونیم متر هم نبود ولی بخاطر استخوانی بودنش میدیدیش میگفتی چقدر درازه.موهای بلند تا روی شانه که در هم پیچیده بود و انگشتان کشیده.حالتی داشت که فکر میکردی اگه یکی بهت بزنه قطعا جاییت میشکنه چون انگار فقط پوست و استخوان محکم بود.خیلی شبها میامد و مثلا یولشکی روی بدنم میزد تا بیدارم کنه و یا پتو را از رویم میکشید.البته جالب اینکه اذان صبح که نیداد می رفت و دیگه خبری ازش نمیشد.و من هنیشه بعد از اذان دیگه خیالم راحت بود که پیداش نمیشه
حال ضمن قبول بیانات جنابعالی که کاملا با آن موافقم باید بگویم که باز مواردی وجود داره که نمی تونم بگم این حالتی که هنوزم شبها پیش میاد برام فقط توهم باشه.چون خیلی از شبها صدای نفس نفس یک شخص که از کنارم میگذره رو میشنوم و رد شدنش از کنارم رو حس میکنم. و خیلی از شبها پتو رو از رو میکشه و سریع فرار میکنه.این دیگه کاملا واقعیه و توهم نیست.خیلی دوست دارم که در اون لحظه بگیرم و بزنمش اما زودتر از اینکه من بتونم تکان بخورم فرار میکنه و من با صدای بلند بهش فحش میدم که خانوادم بیدار میشن. البته قصد دارم دوربین های مدار بسته داخل اتاقم بذارم که موضپع رو پیگیری و بررسی کنم.ولی مشکلات کاری و.. مانع میشه اما در اولین فرصت این کارو انجام میدم و از نتیجه آگاهتون میکنم.مثلا همین چند شب پیش که دمر خوابیده بودم اومد و پتوم رو کشید و فرار کرد و من خیلی زودتر تونستم عکس العمل نشون بدم و برگشتم و بهش فهش دادم.ولی خیلی سریع فرار میکنه و نمیبینمش بعد از اذیت کردناش.البته بنظرم ای اون جن خانه قبلی نیست و یکی دیگره

خب عزیزم شما باید به جای فحش

خب عزیزم شما باید به جای فحش آیات قرآن رو براش تلاوت کنی.اگر فحش بدی که اون خوشحال میشه بیشتر سربه سرت میزاره تا تحریک بشی..

تصویر پاسخگوی اعتقادی

پاسخ :

پاسخ :
با سلام و تشکر .
گرچه معلوم نیست مراد شما چیست .منظور از فحش کیست ؟
ولی گویا مسله دفع جن مطرح است در این صورت باید گفت :
از امام صادق(ع) برای دفع جن در باره سوره ناس نقل شده که فرمود:
«مَن قرأها فی منزله کلّ لیلة، أمن من الجنّ والوسواس، ومَن کتبها و علّقها على الأطفال الصغار حُفظوا مِن الجانّ بإذن الله تعالى؛(۱) کسی که سوره ناس را در منزلش قرائت کند، از جن و وسوسه‌ها محفوظ می‌ماند . کسی که آن سوره را بنویسد و بر اطفال کوچک ببندد، به اذن خداوند از شرّ جنیان محفوظ می‌ماند».

پی‌نوشت‌:
۱. البرهان، ج ۱۰، ص ۴۹۱.

ببرای رهایی از جن باید بدونی

ببرای رهایی از جن باید بدونی حرز ابی دجانه چیست.

تصویر پاسخگوی اعتقادی

پاسخ :

پاسخ :
با سلام وتشکر .
حرز به دعایی گفته می‌شود که به گردن می‌آویزند. برخی معتقدان به وجود جن بر این باورند که این دعا در دفع جن موثر است و این دعا را از پیامبر اسلام می‌دانند که پیامبر، آن را به شخصی به نام ابی دجانه داده است چون شب هنگام جن‌ها دعای حرز ابی دجانه را در منزلش اذیت می‌کردند

– اصل روایت

در حیاه الحیوان (در باب قنفذ) بیهقى در دلائل النبوه از ابى دجانه‏ که نامش سماک بن خرشه است روایت کرده که من برسول خدا صلّى اللَّه علیه و آله شکوه کردم از اینکه چون در بستر بخوابم سوتى مانند سوت آسیا و جنجالى چون جنجال مگس عسل بشنوم و پرتوى چون برق، و سر بردارم و در برابر خود سیاهى بینم که بالا رود بدرازى صحن خانه‏ام و دست بپوستش کشم مانند پوست خارپشت است، و به چهره‏ام مانند شراره آتش افکند، فرمود: این جن خانه تو است اى ابو دجانه وانگاه دوات و کاغذ خواست و بعلى علیه السّلام فرمود بنویسد:
(سپس دعا را گفت)
ابو دجانه گفت: نامه را گرفتم و تا کردم و بخانه آوردم و زیر سرم نهادم و شب را آسوده خوابیدم و بیدار نشدم جز از فریاد کسى که می‏گفت: اى ابو دجانه ما را با این کلمات آتش زدى تو را بحق سرورت که این نامه را از ما بردار که ما را بازگشتى بخانه‏ات و در کنارت و در هر جا این نامه باشد نباشد،
ابو دجانه گفت: برش ندارم تا رسول خدا صلّى اللَّه علیه و آله و سلم اجازه دهد.
ابو دجانه گفت: از این ناله و شیون و گریه پریان که شنیدم شبم دراز گذشت و بامداد نماز صبح را با رسول خدا صلّى اللَّه علیه و آله و سلم خواندم و آنچه آن شب از پریان شنیدم بوى‏ گزارش دادم و هر آنچه هم من بآنها گفتم
فرمود: اى ابو دجانه دست از این قوم بردار بدان که مرا براستى فرستاده آنان تا روز رستاخیز درد کشند.
این روایت در کتاب «جن‏ها همه جا هستند» سید محمد مهدی حسینی ص۳۲و۳۳ و همچنین در کتاب آسمان و جهان، محمد باقر کمره اى‏ ج ‏۷ ص ۹۸ و ۹۹ که ترجمه کتاب السماء و العالم بحار است و همچنین در بحارالأنوار، علامه مجلسی، ج ۶۰ ص ۱۲۵ و ۱۲۶ و همچنین در المصباح، کفعمی، ص ۲۲۹نقل شده است.
در لغتنامهٔ دهخدا آمده: «سماک بن خرشه یا سماک بن اوس بن خرشه بن لوذان بن عبدودّبن ثعلبه انصاری ساعدی خزرجی ، ملقب به ذوالمشهره یکی از صحابهٔ رسول صلی اللّه علیه وآله .
وی در غزوه بدر و هم احد در رکاب رسول صلی اللّه علیه وآله وسلم بود و به روز احد پیغمبر صلوات اللّه علیه او را شمشیری عطا فرمود.
و در مدینه او را با عتبه بن غزوان مواخات داد. ابودجانه در جنگ یمامه با مسیلمه ، بشهادت رسید و گویند او در قتل مسیلمه شرکت داشت و در ضعاف اخبار آمده است که او تا جنگ صفین بزیست و در آن جنگ حضور یافت حرزی به نام حرز ابی دجانه در کتب دعوات معروف است »

– متن دعا :

بسم الله الرحمن الرحیم

هذا کتابُ مُحَمَّدٍ رَسُولِ اللهِ رَبِّ العَالَمینَ اِلی مَن طَرَقَ الدّارَ مِنَ العُمارِ وَ الزُوّارِ اِلّا طارِقاٌ یَطرُقُ بِخَیرٍ اَما بَعدُ فَاِنَّ لَنا وَلَکُم فِی الحَقِّ سَعَهً فَاِن تَکُ عاشِقاً مُولِعاً اَو فاجِراً مُقتَحِماً فَهذا کِتابُ اللهِ یَنطِقُ عَلَینا وَ عَلَیکُم بالحَقِّ اِنُا کُنّا نَستَنسِخُ ما کُنتُم تَعملَونَ وَرُسُلُنا یکتُبُونَ ما تَمکُرُونَ اُترُکُوا صاحِبَ کَِتابی هذا و انطَلِقوا اِلی عَبَدَهِ الاَصنامِ وَ اِلی مَن یَزعَمُ اَنَّ مَعَ اللهِ اِلهاً اخَرَ لا اِلهَ اِلا هُوَ کُلُّ شَی ء هالَکٌ اِلا وَجهَهُ لََهُ الحُکمُ وَ اِلَیهِ تُرجَعُونَ حم لا یُنصَرونَ حمعسق تَفرَّقَت اَعداءُ اللهِ وَ بَلَغَت حُجَّهُ اللهِ وَ لا حَولَ وَلا قُوَّهَ اِلا بِااللهِ العلی العظیم فَسَیَکفیکَهُمُ اللهُ وَ هُوَ السَّمیعُ العَلیمُ.

سلام اقا واقعن ارامش رو از

سلام اقا واقعن ارامش رو از ادم میگیره .همیشه اول خواب میبینم ..خواب عادی وقتی تموم میشع بیدار میشم و میبینم هنوز صب نشده و کاملا به اطراف خودم هوشیارم ولی همینجور ک دارم سقفو یا اطرافو نگا میکنم یهو سیاهی مطلق میبینم و منو مهار میکنه ی بار ک از جلوم رد شد و تا دید دنبالش کردم با چشم برگشت و منو مهار کرد.قبلا هروقت بشکم بودم میوفتاد روم و اصن نمیزاش سرمو برگردونم ببینمش ولی الان دو.سع باره دیدمش ولی بخدا اگ بخاد غ از سیاهی بیاد منو بگیره مهارم کنه بخدا سکته میکنم و میمیرم...ترس داره اولش ک میگیرت..

تصویر پاسخگوی اعتقادی

پاسخ :

پاسخ :
با سلام وتشکر .
گرچه مسله تان کمی ابهام دارد .
گویا منظور شما اذیت وآزار جنیان است در این باره باید گفت :
چنان که می دانید کم نیستند افرادی که به نوعی دچار توهم این قبیل ارتباطات و مشکلاتند، اما فارغ از احتمال نادرستی ادعای این فرد مبنی بر مزاحمت یک جن در زندگیایشان، باید عرض کنیم :
برای رهایی از این قبیل مشکلات راه کارهایی در منابع دینی نقل شده که برخی از آن ها را ارائه می کنیم :
۱. یکی از بهترین راهکارها برای در امان ماندن از شر این موجودات ،قرائت مداوم سوره ناس و فلق است؛ از امام صادق (ع) نقل شده که درباره آثار و برکات سوره الناس فرمود:
«مَن قرأها فی منزله کلّ لیلة، أمن من الجنّ والوسواس، ومَن کتبها و علّقها على الأطفال الصغار حُفظوا مِن الجانّ بإذن الله تعالى؛ (۱)
کسی که سوره ناس را در منزلش قرائت کند، از جن و وسوسه‌ها محفوظ می‌ماند. کسی که آن سوره را بنویسد و بر اطفال کوچک همراه کند ، آن اطفال به اذن خداوند از شرّ جنیان محفوظ می‌مانند».
۲. همچنین از امام صادق (ع) ‌روایت شده است‌: "هر که سوره جن را بسیار بخواند، در دنیا از چشم جنیان و دمیدن‌ها و سحر و مکر ایشان محفوظ باشد". (۲)
۳. در مفاتیح الجنان از پیامبر اکرم نقل شده که ‌برای دفع شیاطین و جادوگران می‌فرمایند: "آیه سخره ( سوره اعراف آیه ۵۴ تا ۵۶) را بخوانند: "ان ربکم اللّه الذی خلق السموات و الارض فی سته ایام ثم استوی علی العرش ،یغشی اللیل النهار ،یطلبه حثیثاً و الشمس و القمر و النجوم مسخرات بامره ،الا له الخلق و الامر، تبارک اللّه رب العالمین، اُدعوا ربکم تضرعاً و خفیه ،انه لایحب المعتدین و لاتفسدوا فی الارض بعد اصلاحها و ادعوه خوفاً و طمعاً ،ان رحمة اللّه قریب من المحسنین‌."
۴. این دعا مکرر خوانده شود: «اللهمّ انّک لا یکفی منک احد‍ و انت تکفی من کل احد من خلقک ،فاکفنی شرّ الجنّ و الانس».
۵. وضو داشتن و ذکر: «بسم الله الرحمن الرحیم و لاحول ولا قوه الابالله العلی العظیم» تکرار شود.

پی نوشت ها :
۱. بحراني، سيدهاشم، البرهان في تفسير القرآن، بنياد بعثت، ۱۴۱۶ه.ق، ج ۱۰ ،ص ۵۵۰.
۲. طبرسی‌، مجمع البیان‌، ناصرخسرو، تهران، ۱۳۷۲ه.ش، ج ۱۰ ،ص ۳۶۵.

سند خونمون گم شد و تو جایی

سند خونمون گم شد و تو جایی صد بارگشتیم تو اتاقم پیداشد... هنذفری داداشمم همین طور و دیروز رو مبل افتاده بودالانم شارژرم نیست حالا این هیچ ربطی به موضوع نداره ولی امروز صبح از خواب ک بیدار شدم از دم در ی چیزی دیدم مثل دود غیب شد بعد قفل کردم و حرفم نمیتونستم بزنمو همیندحالتی ک خودتوندمیدونید به پهلو هم خوابیده بودم.... حالا دارم از همه جا اطلاعات جم میکنم ک هنوز چیزی که مردم میگن به نظرم منطقی تره تا علم ممنون از بحث عالیتون

تصویر پاسخگوی اعتقادی

پاسخ :

پاسخ :
یا سلام و تشکر .
در این باره این مسله خود را گرفتار سخنان مردم ننمایید به دلیل عقل ونقل دقت کنید
مردم در باره وجود تصرفات جنیان دچار افسانه بافی هستند اگر حود را اسیر این جور تصورات نمایید برای تان ذهنیت های
خلق می شوذ که بعد اذیت می شوید خوب است براساس علم رفتار نمایید .
گم شدن چیزی وپیدا شدن آنها به آن صورت که در پرسش تان آمده هیچ دلیل ندارد کار جن باشد
گرچه از جنیان کارهای خاصی ساخته است .در مجموع، به نظر می‌رسد اصل امکان نوعی اثرگذاری و اذیت کردن از جانب جن بر بشر، محتمل و معقول باشد؛ هرچند منجر شدن این امر به نوعی تسلط مطلق و دائم، به گونه‌ای که فرد از خود هیچ اختیاری نداشته باشد، بعید به نظر می‌رسد .

یکی به دادم برسه من بچه کوچیک

یکی به دادم برسه من بچه کوچیک دارم شبا دیر میخوابم شوهرم کارمنده صبحا که میره سرکار با اینکه خوابم میاد از ترس بختک نمیخوابم بخدا از ساعت هفت صبح تلوزیون روشن میکنم میشینم از ترس قران میخونم حتی اگه خیلی خوابم بیاد سرمو میذارم روی یه قران بزرگ با درد گردن میخوابم بازم برام پیش میاد خیلی سعی میکنم چشمام بازکنم حتی گاهی گوشه پلکم بالا میره ولی انگار یکی انگشتاشو گذاشته رو.چشمام .اولین بار که برام پیش اومد بچم چندماهش بود فکرکردم دارم میمرم ازینکه بچم تنهاس تا باباش بیاد چه بلایی سرش میاد دلم میسوخت تو ذهنم ایه الکرسی خوندم خوب شدم هنون موقع اومدم توی یه گروه تلگرامی که داشتم گفتم اینجور شدم یه اخوندی توی گروه بود گفت نترسید ولی شما جن زده شدین من اولش ترسیدم عصرش به شوهرم.گفتم گفت خانم این حرفا چیه خرافاته دیگه فراموش کردم تا اینکه یبار سر یه مسئله ای با شوهرم بحث کردم و خیلی عصبانی شدم رفتم به بچم شیر بدم یهو داد زدم کمکم کن و فقطم همین جمله رو تکرار میکردم خودمم از خودم ترسیده بودم و نمیخواستم بگم ولی دست خودم نبود مدام تکرار میکردم شوهرم وحشت کرده بود یه لحظه احساس کردم دیوونه شدم با وجود تکرار این جمله داشتم فکرمیکردم که دیوونه شدم و زندگیم ازدست دادم تا اینکه تونستم به همسرم بگم برام ایه الکرسی بخونه برام اونم دستامو گرفت و بلند خوند یهو اروم شدم و بلند بلند شروع کردم به گریه کردن بعد ازون قضیه شوهرم گفت خیلی ازت ترسیدم مردمک چشمات باز شده بود رنگت مث گچ شده بود و خیلی وحشتناک میگفتی کمکم کن و چون ساعت یک شب بود بردم اورزانس و اونجام دکترای مزخرف جدی نگرفتن گفتن مال اعصابت بوده دیگه گذشت و فراموش کردم تا اینکه یبار شوهرم شب با جنتا همکارا رفتن ملاقات یکی از دوستاشون که عمل کرده بود من تنهاا خونه بودم داشتم به بچمشیر میدادم که احساس کردم داره حالم دگرگون میشه و کنترل مغزم از دستم خارج میشه یعنی احسلس کردم یچیزی تو سرم نفوذ کرد و بهم دستور میده بلند بسم اله گفتم و فقط تونستم چادرم بردارم با بچه رفتم تو کوچه زنگ زدم شوهرم بیاد و نشستم تا اومد وقتی رسید سریع نشستم تو ماشین پ گفتم حالم داره بد میشه دستامو بگیر برام ایه الکرسی بخون و اونم خوند و باصدای بلند گریه کردم و اروم شدم بعد ازون احساس کردم شوهرم دیگه بهم اعتماد نداره یعنی ازینکع با بچه تنها باشم میترسه یک ماهی رفتم خونه پدرم شوهرم بعد کارش میوند اونجا و شبا میرفت خونه و جالب اینه که شوهرمکه میومد باز حالم بد میشد میترسیدم استرس میگرفتم باهام که حرف میزد میترسیدم نگاش کنم دکتر مغز و اعصاب که رفتم فقط بهم میخدید اصلا درکم نمیکرد اخرش گفت اختلالاختلال اضطرابی داری . دیگه زوار زندگیم داشت از دستم میرفت سعی کردم به خودم مسلط بشم برگشتم خونه خودم و دیگه در مورد ترسها و اضطراب و حتی حالتای بختک که در غیاب اون دارم بهش نگفتم خواستم خیالش از خونه راحت یاشه و سرکار مدام تو فکر من و بچم نباشه حتی یبار با بچم تو اشپزخونه داشتم غذا درست میکردم یه لحظه احساس کردم صدای اوهم اوهم شوهرم اومد فکرکردم اومده برنگشتم تا سلام کنه دیدم خبری نشد برگشتم دیدم شوهرم نیونده خیلی ترسیدم ولی باز چیزی به شوهرم نگفتم دیگه خستم خسته ازینکه بعدکه میره از ترس نمیخوابم و باید قران باز کنم سرم بذارم بین صفحات قران بخوابم .نمیدونم دلیل علمی داره یا خرافاته فقط میدونم خستم خسته از خداهم گله دارم مگه چه گناهی کردم به این روز افتادم اصلا از زندگیم لذت نمیبرم همش ترس اضطراب دلهره اگه هم کار اجنه باشه بازم از خدا گلگی دارم که شر این موجودات به یه ادم بی ازاری مث من رسیده داره کارم به جنون میکشه و به کسی هم نمیتونم بگم خستم حتی با اینکه شوهر و بچم دوس دارم انقد دلهره دارم که ترجیح میدم بمیرم و ازین حالت راحت شم نماز.و قرانم میخونم ولی منکه با بچه کوچیک نمیتونم همش سرم سر مهر باشه یا قران به دست باشه بلکه ارامش پیدا کنم خسته شدم

تصویر مشاور شهر سوال

با سلام خدمت شما خواهر گرامی،

با سلام خدمت شما خواهر گرامی، به شهر سوال خوش آمدید.
بسیار متاسف هستیم که شرایط نامطلوبی را به لحاظ روحی و روانی تجربه می کنید. واقعیت آن است که ما تخصصی در زمینه امور جن و امثال آن نداریم. نوع توصیف های شما از حالتها و رفتارها چیزهایی است که در علم روانشناسی و روانپزشکی بدان اشاره شده و مطالب، تشخیص ها و درمانهایی ارائه شده که قطعا این مطلب نیازمند معاینه و مصاحبه حضوری است. البته توجه داشته باشید که پزشک مغز و اعصاب هیچ کمکی به شما نخواهد کرد. در صورت تصمیم به مراجعه به متخصص به یک روانپزشک مراجعه کنید یا به یک روانشناس مراجعه کنید و در صورت تشخیص ایشان و با معرفی ایشان به روانپزشک مراجعه نمایید. البته ممکن است فردی که در زمینه امور فرامادی و ... اطلاعات و تخصص کافی داشته باشد، بتواند توجیهی برای حالات شما و راه حلی ارائه دهد، اما ما چنین تخصصی نداریم و چنین فردی را سراغ نداریم.
آرزوی ما ، سلامتی، آرامش، و خوشبختی شماست. در پناه خدا.

سلام

سلام
این چیزهایی که دارین میگین به خاطر ترس و اظطراب خیلی زیاده و مقصر هم خودتون هستین! که از بختک یه غول درست کردید!عده ای از دوستان هم به جای اینکه کمک کنن دارن ما رو از خدا و ائمه دور میکنن که چرا خدا کاری نمیکنه!تا طرز فکرتون اشتباه خدا هیچ کاری نمیکنه!!
اما در مورد شما بهتر است حتمأ با یه روانپزشک مراجعه کنید و خودتان با توکل به خدا و توسل به ائمه این مشکل رو حل کنید. ترس و دلهره هیچ کاری نمیکنه.
یاعلی.

سلام

سلام
سوره های ناس-فلق-کافرون-آیت الکرسی-توحید-جن-تکویر-محمد-قارعه-جمعه-یاسین رو تو گوشیتون داشته باشین و هر وقت تنها هستید گوش کنید البته بدون هندزفری.تا صداش تو خونه پخش شه و دیگه اجنه طرفتون نیان

سلام

سلام
شما حتما آزمایش کمبود ویتامین دی-کلسیم-منیزیم-آهن و ویتامین ب رو انجام بدید.مخصوصا کلسیم .چون به بچه تون شیر میدین و حتما دچار کمبود کلسیم هستید.کمبود این ویتامین ها باعث ناراحتی های عصبی میشه

سلام منم اینطور میشم شدیدا

سلام منم اینطور میشم شدیدا ولی باید یه دعایی بنویسم تا حالم خوب بشه پیش خودم نگاه دارم. عروس ما هم مثل شما بود داداشم از خونه میرفت تنها میموند احساس میکرد میترسه دور برش پر خیلی خطرناک هست وحشت میکرد بهش دعا نوشتن خوب شد دیگه تنهایی نمی ترسه و خوف بر نمیداره وقتی خونه هست. قدیمی ها میگن چاقو نمک و یک تیکه نون بذار زیر بالش خواب تا راحت بخوابی از شر این چیزا خلاص بشی من میذارم خلاص شدم ولی باید پیش یک دعا نویس برم تا کلا خلاص بشم برید پیش یک دعا نویس واقعا وارد هست و سید واقعی از آیات قرآن پیدا میکنه دعا بنویسه بذارید زیر بالش یا با خودتون نگاه دارید

چیزی به اسم بختک وجود نداره

چیزی به اسم بختک وجود نداره این فقط یه توهم بین هشیاری و رویاس، که به همراه فلج شدن موقت دست و پا هست، گاها بعضی افراد موجود خاص و ترسناکی رو میبینن تو این حالت که اون هم به خاطر اختلال مغز هست که عامل رو با تخیل شبیه سازی میکنه.

من فلج رو قبول ندارم..چند ماه

من فلج رو قبول ندارم..چند ماه درگیرم اخه ادم چندبار تو ی شب فلج میشه؟
الان ک دارم تایپ میکنم یادم‌میاد مو بتنم سیخ میشه..مثلا همی دیشب چندبار افتاد روم
حتی انقد درگیر اینم ک ول بشم وقتی ازاد میشم جسمم‌و توانم خستس ..حتی دیگ خودش
بم‌نشون میده مثلا چند شب پییش..یادمه انقد باهاش درگیر شدم ک ول شم صدایی امد ک تهدیدم
کرد خودمو بت نشون میدم وچهره فوق العاده ترسناکی داش..ک فقد اشهدمو خوندم..
جالبه چرا موقی ک چشم باز میشه وسط خاب شب مثلا میاد ..منطور اینک یا روم‌میوفته بیدار میشم کاملا هوشیارم و بعد دوثانیه دگ‌نمیتونم تکون بخورم
.یا شده بیدلر شدم بعد چند دقه ک سعی بخایدن داشتم افتاده روم ..این خیلی بده ..واقعن خاب خوب ندارم شبا....

تصویر پاسخگوی اعتقادی

با سلام .

با سلام .
بختک یا فلج خواب(sleep paralysis) به حالت ناتوانی درانجام حرکات ارادی حین خواب گفته می شـود.
فلج خواب یـک تـجربـه دلــهره آور و هراس انگیز می بـاشد. فـلـج خـواب اغـلب اوقات هنگام بیدارشـدن از خـواب و یـا در مـوارد اندک در لحظه به خـواب رفتن رخ می دهد.
فلج خواب از چند ثانیه تاچـند دقیـقه بـه طـول می انجامد. ۲۵ تا ۳۰ درصد جـمعیت کشـور حـداقل یکبار در طول زندگی خود، اخـتـلال فلج خـواب را تـجـربه کرده اند. فلج خواب می تواند در هر سنی روی دهد.
علایم فلج خواب:
۱- ناتوانی در حرکت دادن تنه، دستها و پاها و صحبت کردن (فرد از فرط ترس می خواهد فریاد بکشد و برای بیدار شدن تقلا می کند، اما گویی تلاش وی بی نتیجه است).
۲- فلج تمام و یا بخشی از عضلات اسکلتی بدن.
۳- احساس خفگی و نزدیک بودن زمان مرگ (گویی موجودی روی قفسه سینه شما قرار گرفته است).
۴- وحشت زدگی و اضطراب.
۵- توهمات خواب(hypnagogic hallucinations): به توهمات شنیداری، دیداری و لمسی رویا مانند اطلاق می شود. احساس حضور یک انسان دیگر در اتاق، احساس فشردگی در قفسه سینه، دیدن سایه افراد، دیدن منبع نورانی، شنیدن صدای افراد، شنیدن صدای قدم هایی که نزدیک می شوند، دیدن شبح، تجربه خروج از بدن، احساس شناور شدن در هوا، شنیدن صدای باز و بسته شدن درها.
تصورات غلط نسبت به فلج خواب و یا بختک:
آزار و اذیت توسط جن، شیطان، دیو و یا موجودات فرا زمینی، و یا اشتباه گرفتن آن با تجربه خروج از بدن.
علت ایجاد فلج خواب:
عوامل ژنتیکی، اضطراب و استرس، اختلال هراس و اختلال در نظم خواب را در پیدایش فلج خواب دخیل می دانند.
مکانیسم ایجاد فلج خواب:
در طی خواب در مرحله حرکات سریع چشم(REM)، یعنی مرحله ای که رویا بینی در آن روی می دهد، مغز انتقال سیگنال های عصبی به سوی عضلات اسکلتی (به استثنای عضله دیافراگم و عضلات چشم) را مسدود و متوقف می سازد، تا شما رویاهای خود را برون ریزی نکنید (یعنی مثلا وقتی خواب می بیند در حال دویدن هستید، از رختخواب بلند نشوید و شروع به دویدن نکنید). هنگامی که شما قصد دارید از خواب بیدار شوید، مغز مجدداً کنترل عضلات را به دست میگیرد. اما گاهی اوقات قبل از اینکه مغز کنترل عضلات اسکلتی را به دست گیرد و عضلات از حالت فلج بودن خارج گردند، شما هشیاری خود را باز می یابید. که نتیجه آن احساس هراس آور فلج بودن بدنتان خواهد بود. نقطه مقابل این عارضه زمانی است که برخی افراد هنگام رویا دیدن دستها و پاهای خود را تکان می دهند و یا در موارد شدید تر دچار خوابگردی می شوند.
چه چیزهایی احتمال تکرار فلج خواب را افزایش می دهند:
۱-کسانی که بطور طاق باز و رو به پشت می خوابند بیشتر به فلج خواب دچار می شوند.
۲-برنامه ی خواب نامنظم و محرومیت از خواب.
۳-افزایش استرس و اضطراب.
۴-تغییرات ناگهانی در سبک و یا محیط زندگی.
۵-مصرف قرصهای خواب آور و آنتی هیستامین ها.
چگونه هنگام تجربه فلج بدن خود را از این وضعیت هراس آور خلاصی بخشیم:
۱-سعی کنید انگشتان دست و یا پای خود را تکان دهید.
۲-چشمان خود را به شدت تکان دهید، به دنبال آن پلک ها و سر خود را.
۳-سعی کنید وضعیت خروج از بدن را در خودتان القا کنید.
درمان فلج خواب:
فلج خواب یک اختلال خواب بی خطر است. تنها با رعایت اصول بهداشت خواب، خودداری از طاق باز خوابیدن و کاهش استرسها و هراسها می توان تکرار آن را به حداقل رساند. افرادی که هفته ای یکبار به فلج خواب دچار می شوند لازم است تحت درمان دارویی (مصرف ضد افسردگی ها) قرار گیرند.
از نظر علمی هر گاه فردی رو به بالا بخوابد و دست چپ آن فرد روی قلبش باشد چون رگ دست چپ دارای ارتعاش است باعث تحریک بطن چپ قلب شده و آن فرد به بختک ( یا فلج خوابی ) مبتلا می گردد . هیچ ضرری برای بدن ندارد . شنیدن صدا و لمس بدن از طرف شخص دیگر باعث بر طرف شدن بختک می شود.
اما اینکه آیا در مورد این موضوع در قرآن سخنی آمده ؟ ظاهرا هیچ آیه ای به نظر مفسران در مورد این موضوع مطلبی ندارد و در روایات هم راجع به آن ظاهرا مطلبی نیست اما امام معصوم که مخاطب قرآن و عالم به همه مطالب آن است باید اظهار کند که آیه ای به این موضوع اشاره دارد یا نه؟ که فعلا دست ما از دامن ایشان کوتاه است.

سلام. من سه ماهه عروسی کردم.

سلام. من سه ماهه عروسی کردم. روزا که تنهام وقتی میخوابم میاد سراغم. قبل عروسی اصلا دچار این حالت نمیشدم ولی الان بعضی وقتا توی یه دوروز دوسه بارم اتفاق میقته

سلام، از نظر من با توجه به

سلام، از نظر من با توجه به سوره ناس هم جن این کارو میکنه هم انسان چرا که تو این سوره از شر هردو به خدا پناه میبریم(حدس میزنم این طوریه..چون بحث قرآن شد میگم حدث)اما در مورد خودم باید بگم ک این اتفاق درست زمانی برام میافته ک کسی ک باهاش قطع رابطه کردم درحال خودارضایی به یاد منه...نخندین اما حقیقته...۵ ساله ک درگیر این کارشم... و وقتایی ک واقعا نبوده از شرش راحت شدم. اما در مورد جن از خودم نمیگم اما کسایی رو میشناسم ک توخواب با جن میجنگن و بعد از خواب زخمی شدن...فیزیکدانا زیاد خودشون رو اذیت نکنن...پس جن رو ولش کنید بدتر از آون ادمای زنده هستن ک نمیشه از شرشون راحت شد...همچین کسی هست اطرافتون؟

تصویر پاسخگوی اعتقادی

سلام .

سلام .
تا توانی هی گریز از یار بد
یار بد بدتر بود از مار بد
مار بد تنها ترا بر جان زند
یار بد بر جان و بر ایمان زند

من موقع خواب قرآن میذارم رو

من موقع خواب قرآن میذارم رو سینه جواب میده البته نمیدونم بی احترامی ب قرآن هست. یا نه اما راحت میخوابم

تصویر پاسخگوی اعتقادی

اگر در هنگام خواب روی زمین

اگر در هنگام خواب روی زمین نافتد و بی احترامی نباشد عیب ندارد

به نام پروردگار یکتا، که صاحب

به نام پروردگار یکتا، که صاحب تمام هستی و نیستی هاست
نام دیگر بختک، فلج خواب است که حاصل تجربیات علمی و تحقیقاتی دانشمندان جهان است و یک عارضه روحی و روانی هست که علت اصلیش افسردگی هست، من خودم از سن پنج سالگی تا خود بیست و هشت سالگی، بعدازظهرها نمیتوانم بخوابم، چون زمانی که میخوابم یک حس عجیبی بهم دست میده احساس میکنم روحم از جسمم داره جدا میشه، خیلی ها میگن چون بهش فکر میکنی این اتفاق می افته، شغل من رانندگی هست و ترافیک تهران خیلی خسته ام میکنه، یکبار بعدازظهر اومدم خونه از فرط خستگی نفهمیدم کی خوابم برد، باز هم این اتفاق برام افتاد، من حدود بیست ساله با فلج خواب دارم زندگی میکنم و جزو زندگی من شده و بهش عادت کردم، حتماً حکمتی درکاره و این هم میدانم بدون اجازه پرودگار پاره سنگ هم اجازه جابجایی ندارد،

سلام خدمت دوستان من همه

سلام خدمت دوستان من همه نظرهارو خوندم ولی دلم داضی نشدو هنوز سر در گمم.همین ساعت نزدیک ۴ بود که این حالت برام اتفاق افتاد.هرچقدر تقلا میکردم نمیتونستم حرف بزنم و بسم الله بگم.یه کابوسیم در این حین دیدم که انگار از عمد بود.من کلا اوم ترسویی هستم .شبها تنها میخوابیدم تا اینکه یه بار هنزفری از زیر بالشم کشیده شد و بار دیگه صدای پا شنیدمو وسایل جابه جا شد واقعا وحشتناک بود که به دعانویس رفتم.برام سوره جن نوشت تا پیش خودم نگه دارم.تنهام نمیخوابم دیگه.هم دعا دارم هم صوتی این سوره رو گوش میدم هم قبل خواب ۴قل و ۳ بار آیه الکرسی میخونم.بسم الله و صلوات میدم ولی تعجب کردم که امشب با وجود اینکه به سمت راست خوابیده بودم و سرم زیر ملحفه بود برام این اتفاق افتاد و تو ذهنم میگفتن میخوای بیای تو گروه ما؟با ما و ازما باشی؟ من خیلی ترسیدم و فقط سعی داشتم بگم بسم الله.بعد که به سختی یهو دهنم باز شدو گفتم بسم الله، خوب شدم و از خواب بیدار شدم انگار.نمیدونم چیه خسته شدم ازین ترسا.نمیشه ماورارو انکار کرد

تصویر پاسخگوی اعتقادی

سلام .

سلام .
این گونه مسایل کابوس است برای برخی پیش می آید

سلام ب همه

سلام ب همه
از صبح ک از خواب بیدار شدم دارم تک تک نظراتتون رو میخونم
اولا یه خسته نباشید ب اونایی بگم ک همه چیز رو میخوان با علم ثابت کنن
اخه میگه میشه ک فلج شدگی یهو با بشم الله خوب بشه؟
این همه تجربه ی دیدن اون بختک توسط دوستامون چی میشه؟!
اگه بخوام خلاصه ای از نظرات همه رو بزارم باید بگم ک بختک همون جنه ک وقتی ممکنه از یاد خدا غافل بشیم بهمون نزدیک میشه
د
من حس میکنم ممکنه یه بار از یاد خدا غافل بشیم و بعدش دیگه ولمون نمیکنه!
سعی کنید با وضو باشید و یه گردنبند آیت الکرسی ب گردنتون بندازید
فکر کنم جواب میده
من یه مدت همیشه میترسیذدم
حس میکردم کسی تو اتاقمه
اولا حس میکردم پدرمه!
اما میدیدم هیچ کس نیست
من فقط سنگینیشو حس میکردم ک دور برمه...
یه چیزی هم اینکه من ام اس دارم
اما خفیفه!
سه ساله گ دنبال علتشم
اما ب تازگی فهمیدم ام اس ممکنه از جن زدگی باشه
ایت الله تبریزی هم این و تایید کرده
حتی علم تایید میکنه ک اکثر کسایی ک ام اس میگیرن ادمای زیبایی هستن
چ مرد چ زن
اما ایت الله تبریزی و کلی تحقیق من تایید ردن ک انگار جن رو طرف نظر داره و میتونه بهش نزدیک بشه
دوستان خیلی دوست داشتم ب لاین نکته توجه کنید
اول :شما شب ها حموم میرید؟ من خودم اینجوری م معمولا
دوم : وقتی حموم میرید حتما قبل لخت شدن بسم الله بگید
سوم ; اون نظریه س امیزش جن با انسان رو من قبول دار
خیلی کتاب خوندم و جن ها ب ادم ها نظر داشتن و وقتی خواب بودن بهشون نزدیگ شدن
از یاد خدا غافل نشید
در پناه خدا یا علی

دوستان حالا فرض میگیریم ک

دوستان حالا فرض میگیریم ک بختک ی جنه روانیه ک شبا میادو ازارو اذیت میکنه مردمو..میخاید چیکارکنید؟بنظر من بجای اینک بااین خرافات خودتونو بدتر بترسونید خودتو بادلایل منطقی و خوش بینانه و علمی قانع کنید منم چن بار اومده روم یبارم ی صدای جیغ شنیدم ترسیدم ولی وقتی دلیل علمیشو خوندم و دیدم ک توهمه خیالم راحت شد...

سلام، من امروز صبح برای

سلام، من امروز صبح برای چندمین بار دچار فلج خواب شدم،خیلی بد بود،بااینکه تنها بودم اما حس میکردم ینفر پشت سرم مشغول عوض کردن لباسهاش هست،خواستم بلند شم نگاه کنم ک دیدم نمیتونم، متوجه شدم دچار فلج خواب شدم،اولین بار که این اتفاق برام افتاد یه موجود ترسناک میدیدم که نزدیک و دور میشد،و چون هیچ علمی راجبش نداشتم،فکر کردم عزراییله!!!!اما بعدش کلی تحقیق راجبش کردم و دیدم که هیچ ربطی به مسایل ماوراء طبیعه نداره بلکه یه اختلال تو خواب هست،یه پیشنهاد دارم بره افرادی ک اینطوری میشن،هرگاه این اتفاق براتون افتاد،برای جلوگیری از دیدن اون موجود شبح مانند چشماتون رو ببندید،اول یه صلوات بفرستید،بعد به خودتون بگید تا سه میشمرم و دستامو تکون میدم،بعد رو دستاتون تمرکز کنید،تا سه بشمرید و سریع تکونشون بدید،میبینید که این اختلالتون بیشتر از ۱۰ ثانیه هم طول نکشیده و برطرف شده

فقط تنها راهی که میخواین شما

فقط تنها راهی که میخواین شما رو بختک نگیره فقط به پهلو بخوابین و رو به اسمون نخوابین . چون وقتی رو به اسمون که میخوابین تمامه بدن خشک میشه و جن و این حرفا رو گلاب بگیرین . جن کجا بود...

سلام من چنددقیقه پیش دچار

سلام من چنددقیقه پیش دچار بختک شدم خیلی حس بدی بود اولش احساس کردم ی مردی داره بهم نزدیک میشه و هرچی ازش فرار میکنم باز بهم میرسه یک آن احساس کردم بدنم تکون نمیخوره یاهرچی میخوام تکونش بدم نمیتونم چشمامو سعی میکردم باز کنم ولی نمیتوستم چشمام ی حالت نیمه باز داشت به هرطرف نگاه میکردم ی ادم شبیه روح که ظاهری سفید داشتو دوتا چشم مشکی جلوی چشمم نمایان میشد احساس خفگی میکردم ولی روی قفسه ی سینم نبود کح خفم کنه روی پیشونیم نشسته بود و داشت خفم میکرد از معلم دینیم شنیده بودم هروقت این حالت بهمون دست میده بگیم اعوذباالله من شیطان رجیم هی با خودم تکرار میکردم تو خیال خودم هر دفعه بلند تر از دفعه ی قبل که ولم کنه بره قبلا برام این اتفاق افتاده بود با گفتن همین ولم میکرد میرفت ولی این سری جلوی دهنمو میگرفت روم اب میریخت ی جمله ی ب این راحتی فراموشم میشد اصلا نمیتونستم بگم خیلی ترسیده بودم هی میگفتم این جمله رو سری بعدش نمیتونستم بگم با این که دهنمو گرفته بود ولی ایمان داستم میتونم بگم انقد گفتم که چشمام باز شد خیلی بد بود امیدوارم دیگه اتفاق نیوفته دقیقا زمانشو نمیتونم بگم ولی فکر کنم یکی دودقیقه بود

من گاهی .. و در بعضی از مکان

من گاهی .. و در بعضی از مکان ها برام پیش میاد. اول حس میکنم یه نفر پشت سرم هس .وقتی برمیگردم که ببینم کیه یهو انگار منو میگیره و با هوشیاری کامل چند باذر بسم الله میگم که ولم کنه.. جالبه سه شب د ر خونه دوستم خوابیدم که هر سه شب ربرام اتفاق می افتاد . شب سوم از ترس نخوابیدم در عینن بیداری سیاهی از سمت شروع به حرکت کرد و با چشم خودم هاله ای سیاه رو حس کردم و از حضور سنگینش شروع به لرزیدن کردم. یعنی اینم میتونه یه نوع بختک باشه ؟////

با سلام نمیدونم چطور عرض کنم

با سلام نمیدونم چطور عرض کنم ولی من زیاد این اتفاق برام رخ میده و تازگی صداهایی نیز میشنوم...
البته این رو هم بگم که بزور میتونم خودم رو تکان بدم به مقدار اندک و البته هشیار هم هستم....
ولی بوده این اتفاق جور دیگه‌ای برایم رخ داده طوری که در هشیاری بودم و انگار چیزی روی پشتم نشسته و من به زور چرخیدم و هیچ چیزی جز درد پشت و ترس نصیبم نشده......میتونید بگید این حالات چی ه؟؟؟؟؟؟
راستی اینم بگم که تو بعضی جاها خیلی بیشتر اینطوری میشم طوری که از خوام میفتم و نمیتونم بخوابم.

من ساعت ۴ صبح هم اینجوری شدم

من ساعت ۴ صبح هم اینجوری شدم معمولا نیمه شب اتفاق میوفته البته قبلا اینجوری شده بودم، توصیه من اینه که تا میتونید در اون لحظه آرام باشید!
تجربه شخصی من اینو میگه اگر در اون لحظه تونستید کوچک ترین حرفی بزنید به خدا و ائمه متوسل بشید!
من تو این چند بار تجربه متوسل شدم! اگر تونستید صداتون در حد درگوشی حرف زدن برسونید و خدا و ائمه رو صدا بزنید!
زیر ۲۰ ثانیه بدن آزاد میشه!همونطور که اینجانب تجربه داشتم!رفع میشه البته م فشار عصبی و استرس دارم گاهی!
به مطالب بالا هم توجه کنید!

یاعلی!

سلام من اولش تو خواب بودم

سلام من اولش تو خواب بودم یچیزی بهم گف سوره ی حمدو همینجوری بخون اینو ک خوندم قلبم درد گرفت بعدش بیدار شدم ی سوره ی دیگ خوندم بدنم سست تر شد و قلبم دردش بیشتر شد احساس کردم یچیزی تو بدنمه ک از خوندن این سوره ها ناراحت میشه بخاطر همین ذهنم رف سمت شیطانو اعوذو باالله من الشیطان ... رو گفتم همینو ک گفتم یچیزی مث روح یا نمیدونم چی توی قفسه سینم با سرعت هرچه تمام چپو راس شد مث زلزله اون لحطه ن تونسم تکون بخورم ن حرف بزنم حتی نمیتونسم گوشیمو بردارم انگار داش روحم جدا میشد و فک کردم اگ یبار دیگ تکرارش کنم میمیرم انگار واقعا شیطان بود و از گفتن اون جمله عذاب میکشید و میخواس از بدنم خارج شه و تمام این مدت بیدار بودم بعدش ک بخودم اومدم فقط گرریه میکردم.

با سلام دوستان تا چتدی پیش

با سلام دوستان تا چتدی پیش ممن فکر میکرردم که بختک همون فلج خواب هست و هیچ ربطی به جن و روح نداره ولی توی ۲ و ۳ تجربه آخرم نظرم عوض شد و بذارید تا براتون تعریف کنم
من بختک رو فقط توی دو مکان بیشتر تجربه نکردم یکی توی اتاق خواب هست که نسبتا نور مناسبی داره و تمامی ۱۰ تا ۱۵ بار تجربم اونجا بوده بغیر از یکبار که تو هال خواب شده بودم که این اتفاق افتاد
بختک برای من حالتی هست که از تمام لحاظ فلج میشم و چشمام هم چیزی رو نمیبینند و صدا های وحشتنناک تتوی سرم هستن و بعد از ۱ تا ۲ دقیقه کلنجار رفتن از اون حالت میام بیرون ولی توی ۳ تجربه آخرم قبل از خواب یک صدای ضافه(خنده_حرف زدن خیلی کوتاه درجد یک کلمه غیرقابل فهم) که نه مال ذهن من هست نه ربطی به من داره میاد تو ذهنم و من متوجه میشم که میخواد همچین حالتی به من دست بده.
توی آخرین تجربم هیچ مقاومتی باهاش نکردم و حدود سه بار یک حالت بسیار عجیب بهم دست میداد. و موهام هم بلند شده بودن.
اینبار که این حالت بهم دست میخوام بببینم میتونم با کسی صحبت کنم یا ارتباط برقرار کنم.
و من یک سوال از تمام کسانی که میگویند وجود نداره و فلج خواب است قبلشش بهم الهام میشه

سلام

سلام
بنظر من برمیگرده به وضعیت روحی ادم ... من در گذشته که مشکلات مختلف داشتم که باعث بهم خوردن ارامشم بود در خواب و بیداری
و بختک سابقا زیاد برام اتفاق می افتاد و واقعا خوابیدن معضل بود اما خدا روشکر خیلی وقته مشکلات خوابم حل شده
کارایی که من کردم:
اول توجه و توکل بر خدا
من فعالیتم زیاده و شبا دیر میخوابم، درنتیجه یه مدت کوتاه اما عمیق می خوابم
تغییر جا هم مهمه... گاهی جایی که میخوابم انجا ارامش ندارم. من بدترین خوابهای عمرم رو وقتی خانه کسی دو شب مهمان بودم دیدم

توکل بر خدا

سلام.حالا همه این چیزایی که

سلام.حالا همه این چیزایی که شما میگید درست.ولی چرا وقتی من نمازم هر وقت قطع میشه این حالت برام پیش میاد.در صورتی که بعده نماز الان یه ساله که راحت میخوابم.و تجربه داشتم که نمازمو قطع کردم و دوباره اومد سراغم.و باز شروع کردم نمازمو و همه چی تموم شد.اصلا دلیلم واسه نماز خوندن همینه.

تصویر شهرسوال

با سلام.

با سلام.
هر احتمالي وجود دارد. ممکن است که شما توان معنوي قوي داشته باشيد يا اينکه دچار بيماري شده باشيد. لذا نخست توصيه مي شود که به يک پزشک رجوع نمائيد و نتيجه معاينه او را براي ما بيان کنيد.
با تشکر

من تو نوحوانی دوبارز اینطور

من تو نوحوانی دوبارز اینطور شدم خیلی ترسناک بود اصلا نمیشه تکون خورد حتی انگشتای پا صداهایی ترسناکی هم می شنیدم قکر کردم دارم می میرم چون قشنگ روح از بدنم داشت در میومد به گردنم که رسید برگشت خیلی وحشتناک بود

سلام‌دوستان به نظره من این یک

سلام‌دوستان به نظره من این یک نوع انرزی هست مثل برق وجود داره و دیده نمیشه به نظره من وجود دارن و در دنیای ما زندگی میکنن اینها چون در خواب نمیتونن زندگی کنن و در دنیای ماهم زندگی نمیتونن بکنن پس وقتی ما تو خواب و بیداری هستیم در یک دنیای جدید بین این دو دنیا وارد میشویم که دنیای اوناست و میتونن با ما ارتباط بر قرار کنن ولی نمیدونن چطوری و مجبور میشن تو شکلای مختلف ظاهر بشن که باعث ترس و اذیت ما میشه همانطور که شما دیدید منم دیدم چند بار به شکل یه دختره مو وزوزی دیدم که اومد پشت سرم کاملا فلج بودم و نمیتونستم تکون بخور با یه دستش داشت خفم میکرد و با دست دیگش رو سینم میکشید وچیزهایی میگفت یهو دستم تکون خورد خواستم دورش کنم ولی لامصب انگار یه اهن بود که به بدنم جوش داده شده بود و چند بار هم‌مثل سایه دیدمش که خیلی ترسناک بود هر جی هم میگی نمیره نه بسم الله و نه چیز دیگه فقط من تونستم با غلبه بر ترسم چنتا راه حل پیدا کنم یک اینکه چاقو حتما بزارید بالا سرتون فلز اجازه نمیده که بیان سمتت چون اون حالت مغناطیس اهن فک کنم راهشو میبنده جاتونو عوض کنید و حتما به ترستون غلبه کنید و عصبانی شید و سرش داد بزنید و بگید دست از سره من بردار اگر اینها جواب ندادن چشماتونو در اون لحظه بسیار ترسناک وه بدنت تکون نمیخوره و بالا سرته ببندید و خدارو اروم صدا کنید اگر به خدا اعتقاد ندارید نیروهای مثبت دیگری را صدا کنید حتما جواب میده مرسی با غلط املاییم خوندید و گوش کردید راستی چند وقتیه ارومم چاقو میزارم بالا سرم نمیاد و گاهی که یادم میره چاقو بزارم فلج میشم ولی یه دستم تکون میخور دستمو میزارم رو سینم میخابم و وقتی فلج‌ میشم با اون دستم که تکون میخوره چنتا ظربه رو سینم میزنم و خودم خودمو از خواب بیدار میکنم اینم یه حرکت واس اونایی که یه دستشون تکون میخوره یا با کسی که میخابید دستتون به اون باشه و تا اتفاق افتاد بهش ظربه بزنید تا شمارو زود از خواب بیدار کنه بازم راهی بود خبرتون میکنم عاشقتونم قوی باشیم بای

من بارهاوبارها دچاربختک شدم

من بارهاوبارها دچاربختک شدم بدنم هیچگونه قدرتی برای حرکت نداشت نفسم بندمیومد وهرچه سعی میکردم فردابزنم صدام درنمیومد،وحشت عجیبیه ولی الان بیش از پنج باره وقتی بختک میگیرم اشخاصی رومیبینم حرفهایی ازآینده وآزارواذیت یک شخص...اول فکرمیکردم که این اتفاق جنبه ی علمی داره ولی الان کاملا مخالف این نظر هستم،شایدبعضیا به دلیل خیلی ازتنش های روزمره یا پرخوری دچاراین اتفاقات میشن ولی چیزی که کاربران ومن میگیم یابختک نیست یا چیزی که شما اثبات کردین بختک نیست.

چ وحشتناک

چ وحشتناک

سلام همین الان اتفاق افتاد،،،

سلام همین الان اتفاق افتاد،،، داشتم خواب میدیدم یه خواب معمولی بود ولی یادم نمیاد چی بود،،، خیلی آروم چشمامو باز کردم دیدم بدنم قفل شده،، قبلا تجربه کرده بودم این حس رو ولی اینبار متفاوت بود مثلا اینکه اینبار به پهلوی چپم خوابیده بودم احساس کردم یه نفر از پشت بغلم کرده انقدر سنگین بود که شونه ی راستمم نزدیک زمین شده بود، تو گوشم یه زمزمه های نامفهومی میشنیدم ولی نمیتونستم تشخیص بدم که چیه،،، خیلی تقلا کردم کلا بیست ثانیه اتفاق افتاد که خیلی داد و فریاد زدم البته کسی نشنید صدامو حتی داداشم که نزدیکم خوابیده بود،،، من کلا آدم مذهبی نیستم یه اعتقاد کمی دارم ولی تو یه لحظه نمیدونم چرا اسم علی به زبونم اومد داداشمم اسمش علی بخیال خودم داشتم داداشممو صدا میکردم ولی نمیدونم چرا شاید از ترسم بود تو دلم و با اون فریادهای بی صدام گفتم علی امام من است و منم غلام علی،،، شاید باورتون نشه اینو گفتم و با فشار زیاد برگشتم به سمت راستم انگار از روی خودم زدمش کنار،، دوباره خواستم بخوابم حس کردم بازم اون انرژی هست و بازم داره اتفاق میفته که بلند شدم اومدم تو هال
چرا گفتم علی؟ یعنی از روی ترسم بود که متوسل شدم؟ چرا به پهلو خوابیده بودم این اتفاق افتاد؟؟ این صداهای توی سرم چیه؟؟؟

تصویر پاسخگوی اعتقادی

سلام

سلام
مشاهده کابوس در خواب متاسفانه برای برخی ار افراد بیش از حد هست و انها را در هنگام خوابیدن بسیار اذیت میکند .
کابوس ها اکثر با احساس نگرانی، ناامنی و اضطراب دوست میباشند
که این حالات واکنش طبیعی نسبت به رویاهای وحشتناک هست.
کابوس ها اکثر حوالی صبح اتفاق می افتند و آغاز آنها از سنین ۴ تا ۶ سالگی هست و بیشترین شیوع در سنین ۱۰ تا ۱۲ سالگی هست. مشاهده کابوس الزاما غیر طبیعی نیست.
تقریبا همه ی افراد طی عمرشان کابوس دیده اند و ۵۰ درصد بزرگسالان گاهی دچار کابوس می شوند؛
اما کابوس هاي هر فرد دارای معانی روانشناختی هست که با دقت به زندگی شخصی و روانی او معنا می‌شود.
همه ی وقت کابوس حول زندگی شخصی و روانی بیننده خواب ساخته میشود.
در واقع می‌توان گفت خواب و کابوس هر فرد معرف حالات روانی و حالات روحی اوست.
زمانی که انسان در زندگی خود تحت تاثیر فشارهای روانی قرار می‌گیرد
مسلما یکی از تغییرات مهمی که مقدور هست رخ دهد، تغییر در خواب و کابوس مشاهده هست.
تکرار شدن یک کابوس
افراد تحت تنش روانی اکثر دچار کابوس میشوند.
کابوس نوعی از حملات اضطراب به هنگام خواب هست و علامت یک مریضی نیست.
کابوس ها معمولا تجلی اتفاقات روزمره، دغدغه هاي فکری،
ناراحتی ها، نگرانی هاي هیجانی و عاطفی خواب بیننده هست.
اگر فرد، خواب هایي با یک محتوا و بطور مکرر میبیند نشان میدهد
که یک مسئله، یک اختلال یا یک موضوع فکر وی را آزار میدهد. مثلا فردی که دائم خواب میبیند دارد
از دست فردی فرار میکند، به نظر می‌آید که اساس اضطراب، خودرا در ناخودآگاه به این فرم نشان می‌دهد

با سلام من هم این وضعیت رو

با سلام من هم این وضعیت رو بارها تجربه کردم ولی آخرین بار بشدت عجیب بود کاملا هشیار بودم ولی فلج کامل صدای قلبم رو میشنیدم که به سرعت میزد وتونلی رو حس کرد که روبروی منه و قراره واردش بشم تونلی که حالت گرداب داشت و نزولی بود خوب ترسیده بودم شدید هر چه همسرم رو صدا میکردم صدا در درون خودم منعکس میشد من فکر کردم دارم میمیرم اشهد م رو خوندم ولی یکباره با صدای بلند فریاد زدم لاحول و لا قوه الا بالله که چشمام باز شد بیدارشدم نشستم چیزی ندیدم ولی احساس کردم چیزی از پایین پاهایم بسرعت دور شد قلبم بشدت ضربان داشت و تا ۱ ماه قلبم درد میکرد این تجربه من بود که باشما در میان گذاشتم ولی همسرم بنده خدا ۱ساله که درگیر این قضیه هستو از خوابیدن میترسه چون در طول شب چندبار براش اتفاق میافته و من بیدارش میکنم البته لازمه بگم که از لحاظ غذایی و ساعت خواب دچار مشکله و همچنین استرس کاری زیادی داره و قبلا دائم الوضو بودن اما تو این ۱سال نمازشون ترک شده من قضاوتی ندارم خدا عالم است انشالله مشکل همه برطرف شود

تصویر مشاور شهر سوال

با سلام و احترام.

با سلام و احترام.
ما هم همچون شما دعا میکنیم انشالله مشکل همه برطرف شود. آمین.
ضمن دعوت از شما برای توجه به متن ابتدایی همین پست، این نکته را یادآور میشویم که ما معتقدیم انسان موجودی تک بعدی (صرفا مادی) نیست و دارای ابعاد مادی و غیر مادی است. بنابراین بسیاری از مسائل و حالات مختلف جسمی ما (بعد مادی) میتواند در حالات روحی و روانی (غیرمادی) ما تأثیر بگذارد و بالعکس برخی از حالات غیرمادی ما میتواند جسم ما را تحت تأثیر قرار دهد. این در حالی است که بسیاری از حالات و تجربیات ما هم از فعالیت همزمان ابعاد جسمی و روحی روانی ماست. بنابراین قضاوت در مورد هر یک از تجربیات دوستان به ویژه در مورد مسائل غیرمادیکاری بسیار دشوار خواهد بود. ! اما توصیه میکنیم حداقل برای بررسی مشکلات جسمی و یا پزشکی در چنین مواقعی، به پزشک متخصص یا روانپزشک مراجعه شود.
انشاءلله سلامت و موفق باشید.

سخت ترین قسمت بختک این هست که

سخت ترین قسمت بختک این هست که نفس نمی تونی بکشی.. و میگی الان خفه میشم و میمیرم. وگرنه اینکه نتونی حرکت کنی خیلی مهم نیست.

سلام وقت بخیر. من الان از دست

سلام وقت بخیر. من الان از دست بختک فرار کردم اول داشتم کابوس میدیدم بعد صدای مامانمو شنیدم که نبود میگفت پاشو دیگه چقدر میخوابی دیر شد در حالی که مادرم خونه خودشه و من فهمیدم که خاطره مامانمه و غصم گرفت و دلم براش تنگ شد.اومدم بیدار شم دیدم نمیشه صدای خش خش نایلونی میومد که یکی با خودش میکشید سمت اتاقم فهمیدم بختکه اومدم حمله کنم فرار کرد گفت برید داره میاد البته صدایی نمیومد اما ادم میفهمه بعد صدای نایلون برگشت و شروع کرد به اومدن یهو یه طرف بدنم شروع شد به گس گس کردن و سنگین شدن منم گفتم نمیزارم به من غلبه کنی و تلاش کردم بیدار شم تو اینترنت خونده بودم اینجور مواقع چشمها و انگشتان دست و پاتونو تکون بدید منم تمام تلاشمو کردم شاید واقعا تکونم نخورده باشه تو حالت نیوه هوشیار میدیدم انگشتای دست و پام و مردمک چشمام به شدت تکون میدم اما وقتی از خواب بیدار شدم و از بختک فرار کردم حس کردم چشمام بسته بود و انگار بدنم تکون نخورده بود در نهایت که این تلاش جواب داد باز چشام داشت بسته میشد که پاشدم و از ترس اینکه دوباره نخوابم اومدم تو نت زدم بختک دیدم بیشتر تعریفش اومده اومدم تایپ کنم دیدم اومد بختک در قران بازش کردم این صفحه باز شد تایپش کردم

تصویر شهرسوال

با سلام و احترام خدمت شما

با سلام و احترام خدمت شما پرسشگر محترم! در پاسخ به سؤال شما مطالبي را در قالب نکات زير تقديم مي داريم:
۱. بختك يا فلج خواب(sleep paralysis) به حالت ناتواني در انجام حركات ارادي حين خواب گفته مي شـود.
بختك يا فلج خواب يـك تـجربـه ي دلــهره آور و هراس انگيز مي بـاشد که اغـلب اوقات هنگام بيدارشـدن از خـواب و يـا در مـوارد اندك در لحظه ي به خـواب رفتن رخ مي دهد.
معمولاً فلج خواب از چند ثانيه تا چـند دقيـقه بـه طـول مي انجامد. ۲۵ تا ۳۰ درصد جـمعيت جهان حـداقل يكبار در طول زندگي خود اخـتـلال فلج خـواب را تـجـربه كرده اند. فلج خواب مي‌تواند در هر سني روي دهد.
۲. علايم فلج خواب عبارتند از:
۱- ناتواني در حركت دادن تنه، دستها و پاها و صحبت كردن (فرد از فرط ترس مي‌خواهد فرياد بكشد و براي بيدار شدن تقلا مي‌‌كند، اما گويي تلاش وي بي نتيجه است).
۲- فلج تمام و يا بخشي از عضلات اسكلتي بدن.
۳- احساس خفگي و نزديك بودن زمان مرگ (گويي موجودي روي قفسه سينه ي شما قرار گرفته است).
۴- وحشت زدگي و اضطراب.
۵- توهمات خواب (hypnagogic hallucinations): به توهمات شنيداري، ديداري و لمسي رويا مانند اطلاق مي‌شود. احساس حضور يك انسان ديگر در اتاق، احساس فشردگي در قفسه سينه، ديدن سايه افراد، ديدن منبع نوراني، شنيدن صداي افراد، شنيدن صداي قدم‌هايي كه نزديك مي‌شوند، ديدن شبح، تجربه خروج از بدن، احساس شناور شدن در هوا، شنيدن صداي باز و بسته شدن درها.
۳. معمولاً دانشمندان عوامل ژنتيكي، اضطراب و استرس، اختلال هراس و اختلال در نظم خواب را در پيدايش و ايجاد فلج خواب دخيل مي دانند.
برخي از مردم به خاطر ناآگاهي و ندانستن دليل علمي بختک، تصورات غلطي نسبت به فلج خواب و يا بختك دارند، آنها مي پندارند که بختک به خاطر آزار و اذيت جن، شيطان، ديو و يا موجودات فرازميني، و يا اشتباه گرفتن آن با تجربه خروج از بدن، پديد مي آيد. امروزه با پيشرفت علوم، پديده بختك يا فلج خواب توجيه علمي و منطقي پيدا کرده است.
۴. مكانيسم ايجاد فلج خواب به اين ترتيب است که در طي خواب در مرحله حركات سريع چشم (REM) ، يعني مرحله اي كه رويا بيني در آن روي مي‌دهد، مغز انتقال سيگنال هاي عصبي به سوي عضلات اسكلتي (به استثناي عضله ديافراگم و عضلات چشم) را مسدود و متوقف مي سازد، تا شما روياهاي خود را برون ريزي نكنيد (يعني مثلا وقتي خواب مي بيند در حال دويدن هستيد، از رختخواب بلند نشويد و شروع به دويدن نكنيد). هنگامي كه شما قصد داريد از خواب بيدار شويد، مغز مجدداً كنترل عضلات را به دست مي‌گيرد. اما گاهي اوقات قبل از اينكه مغز كنترل عضلات اسكلتي را به دست گيرد و عضلات از حالت فلج بودن خارج گردند، شما هشياري خود را باز مي يابيد. كه نتيجه آن احساس هراس آور فلج بودن بدنتان خواهد بود. نقطه ي مقابل اين عارضه زماني است كه برخي افراد هنگام رويا ديدن دستها و پاهاي خود را تكان مي دهند و يا در موارد شديد تر دچار خوابگردي مي شوند.
۵. چيزهايي که احتمال تكرار فلج خواب را افزايش مي دهند:
۱- كساني كه بطور طاق باز و رو به پشت مي خوابند بيشتر به فلج خواب دچار مي شوند.
۲- برنامه خواب نامنظم و محروميت از خواب.
۳- افزايش استرس و اضطراب.
۴- تغييرات ناگهاني در سبك و يا محيط زندگي.
۵- مصرف قرصهاي خواب آور و آنتي هيستامين ها.
۶. چگونه هنگام تجربه بختک و فلج خواب، خود را از اين وضعيت هراس آور خلاصي بخشيم:
۱- سعي كنيد انگشتان دست و يا پاي خود را تكان دهيد.
۲- چشمان خود را به شدت تكان دهيد، به دنبال آن پلك ها و سر خود را.
۳- سعي كنيد وضعيت خروج از بدن را در خودتان القاء كنيد.
۷. درمان فلج خواب:
فلج خواب يك اختلال خواب بي خطر است. تنها با رعايت اصول بهداشت خواب، خودداري از طاق باز خوابيدن و كاهش استرس ها و هراس ها مي توان تكرار آن را به حداقل رساند. افرادي كه هفته اي يكبار به فلج خواب دچار مي‌شوند لازم است تحت درمان دارويي (مصرف ضد افسردگي ها) قرار گيرند.
از نظر علمي هر گاه فردي رو به بالا بخوابد و دست چپ آن فرد روي قلبش باشد چون رگ دست چپ داراي ارتعاش است باعث تحريك بطن چپ قلب شده و آن فرد به بختك ( يا فلج خوابي ) مبتلا مي گردد و هيچ ضرري براي بدن ندارد. معمولاً با شنيدن صدا و لمس بدن از طرف شخص ديگر باعث بر طرف شدن بختك مي گردد.
موفق باشيد.

از پاسختون سپاسگزارم و

از پاسختون سپاسگزارم و توضیحتونو قبول دارم. من ادم به شدت حساسی هستم و یه مقدارم ترسو و استرس کارمم بالاست . تو بچگی وقتی عصبی میشدم پاهام کامل قدرت حرکتشو از دست میداد این حالت خوب شده بود اما الان نزدیک یکساله وقتی عصبی میشم دستام سر میشه و قدرت حرکت نداره. فکر میکنم من و کسایی که مثل من هستند بیشتر به این مشکل و دیدن کابوس و فلج خواب دچار میشند .

تصویر مشاور شهر سوال

با سلام و احترام.

با سلام و احترام.
کاربر محترم شهر سوال، همانطور که ملاحظه فرمودید، در متن ابتدایی همین صفحه و در پاسخ کامنت شما، از دو دیدگاه سنتی و علمی مطالبی ارائه شده که با مراجعه و مطالعه آنها میتوانید اطلاعات نسبتا خوبی راجع به مشکل تان پیدا کنید. در صورتیکه احساس میکنید مشکل شما همچنان باقیست و با مطالعه این اطلاعات قابل حل نیست، و با توجه به توضیحات شما، حتما به یک متخصص اعصاب و یا یک روانپزشک مراجعه کنید.
آرزوی ما سلامتی و موفقیت شماست.

سلام.من چند شب قبل خواب بودم

سلام.من چند شب قبل خواب بودم.به پهلو مایل به شکم خوابیده بودم.حس کردم چیز سنگینی رو پشتمه.از شدت فشارش میخواستم گریه کنم و جیغ بزنم و از خواب پریدم.فشارش بیشتر و بیشتر میشد.دستم رو هم میتونستم تکون بدم.شروع کردم به قرآن خوندن با صدای بلند (نه توی دلم )و یکباره اون جسم نامرئی رفت.

نمیدونم اما اگه ایناست، من

نمیدونم اما اگه ایناست، من چطوری وقتی بیدار بودم، یعنی قبل از خواب شروع شدنش رو حس کردم و به زور و سریع خودم رو از تخت بلند کردم، همش توی ۵ ثانیه اتفاق افتاد اما بعدش قفسه سینم درد میکرد انگار یکی با تمام قدرت فشارش داده باشه

سلام اول ازهمه ممنون که فرصتی

سلام اول ازهمه ممنون که فرصتی برای تبادل اطلاعات فراهم کردین...... بچه ها چن لحظه قبل کلی نوشته بودم که ناخودآگاه از سایت خارج شدم و همش رفت دیگه اونارو نمگیم فقط بسنده میکنم به اینکه همیشه در نظر داشته باشید به اینکه خداوند اولین قدرت در جهانه و اینکه هیچ و هیچ برگی بی اجازه او از درخت نمیوفته...... خودتونو به دستای پرقدرتش بسپارین .. میتونین این آیه رو حفظ کنید فالله خیرالحافظین و هوارحم الراحمین......بهش از ته ته دلتون اعتماد کنین اون بی اعتمادتون نمیکنه قول میدم....خدا میفرماید هرکس به خدا توکل کند پس او برای وی کافیست ... ویا میفرماید ا لیس الله بکاف عبدهٌ؟ آیا خدا برای بنده اش کافی نیست؟ همیشه تو روزمرگی هاتون باهاش حرف بزنین مثل یه دوست زمینی.... اون با صدایی مثل صدای خودتون از ته ته دلتون هدایتتون میکنه............. یادتون باشه هیچ کار خدا بی حکمت نیست..... حتی اینکه من دارم اینا رو مینویسم شاید وسیله ای باشم که این حرفا رو به گوش کسی برسونم..... کسی که شاید سالها بعد اینو میخونه..... نمیدونم..... در پناه خدا... امیدوارم خدا رو از اعماق قلب... و باتموم سادگی و خوبیش حس کنیم..........

من بیشتر نظرات را خوندم .

من بیشتر نظرات را خوندم . همشون میتوانند درست باشند . البته بستگی به تجربیات آدمها داره. ولی من چندین ساله
دچار هستم . و میخوام از تجربیاتم بگم . اولش خیلی می ترسیدم. ولی به مرور زمان بلد شدم چگونه از دستش فرار کنم
همون قضیه تکان دادن بدن مثل دست یا پا. ولی جدیدن وقتی بختک میاد سراغم چون من کاملا اون را میبینم من اونا میترسونم
ولی آخرش خودم میترسم . حتی با اونها دعوا هم کردم ولی هیچ وقت برنده نشدم. اونها خیلی سریعتر هستند . کلا همیشه مذکر
بودن . ولی یک با شکل زن ترسناک . از خیلی ها که بختک روشن افتاده پرسیدم بیشترشان بختک را ندیدن . ولی من همیشه دیدم
میخوام واقعا بدونم اینها خواب هستن یا رویا یا بختک یه چیزه دیگه

تصویر شهرسوال

با سلام و سپاس

با سلام و سپاس
بختک نام موجودي در عرف مردم و اثبات نشده است که در عرف عوام به عنوان عامل ايجاد حالت فلجي در خواب و عدم انجام دستورات مغز توسط اعضاي بدن اطلاق مي شود. در بين مردم شايع است زماني که انسان در حالت ميان خواب و بيداري که احساس مي کند بيدار است ولي توان حرکت دادن عضلاتش را ندارد، بختک بر روي او افتاده است.
در بين روان شناسان فيزيکاليسم که منکر هر رابطه بين بدن و موجودات وراء طبيعي و فوق مادي هستند، طبيعي است که اين حالت را نيز فرايندي مادي و در نتيجه اختلال در عملکرد مغز و سيستم عصبي تفسير کنند. به عقيده اين افراد، زماني که انسان خواب است، انتقال دستورات و پيام هاي عصبي مغز به عضلات اسکلتي متوقف مي شود تا هنگامي که انسان قصد دارد بيدار شود. اما اين فرايند دچار اختلال مي شود و قبل از اين که مغز بتواند پيام هاي عصبي را به عضلات بفرستد يا قبل از اين که عضلات بتوانند اين دستورات را عملياتي کنند، انسان هوشياري خود را به دست مي آورد ولي توان انجام حرکات عضلاتي را ندارد.
با اين وجود ، نه آن چه در ميان عوام مطرح است و بختک را نوعي موجود فرامادي مي پندارند، قابل انکار علمي است و نه نظري که روانشناسان ارائه کرده اند، قابل چشم پوشي. دليل هم آن است که مدعايي که تا کنون مطرح بوده، در مورد موجودي است فرامادي که قابل تجربه و آزمايش نيست تا بتوان آن را اثبات يا ابطال کرد. از سوي ديگر، اين مسئله، مسئله اي عقلي يا برگرفته از وحي نيز نيست تا بر اساس روش عقلي يا نقلي بتوان به صورت دقيق يا حداقل اطمينان بخشي آن را قبول يا رد کرد.
نکته بعدي در مورد جنسيت اين موجود است، بر فرض که اين موجود واقعيت داشته باشد، سوال اين است که از چه جنسي است؟ آيا مادي است يا مجرد؟ اگر مادي است، از نوع ماده کثيف (مانند انسان است) يا ماده لطيف (از نوع اجنه)
آن چه مسلّم است، اين موجود، مجرد نيست زيرا مجردات توان تاثير گذاري مادي بر روي موجودات مادي را ندارند. موجود مادي از نوع غير لطيف نيز نيست، زيرا اگر بود (بر فرض که چنين موجودي باشد) در زمان بروز اين حالت از سوي ديگران قابل مشاهده بود. بنا بر اين اگر هم چنين موجودي وجود داشته باشد و تخيلي نباشد، به نظر مي رسد از نوع موجودات مادي از نوع مادي لطيف باشد.

/۳۹۱۹۶۰/

http://askdin.com/node/40615

سلام به دوستان .بختک یک نوع

سلام به دوستان .بختک یک نوع اختلال خوابه. برای من خیلی اتفاق افتاده. زمانی که خارج از موقع همیشگی خوابم میخواستم بخوابم اتفاق افتاده. مهم اینکه چند ثانیه بعد یادت بره و روش تمرکز نکنی .بهترین راه درمان اهمیت ندادن بهش است و اینکه که بدونی این اتفاق برای میلیون ها نفر میلیون ها بار میفته. عرضم تمام

سلام دوستان

سلام دوستان

سلام دوستان برامنم زیاد زیاد

سلام دوستان برامنم زیاد زیاد اتفاق افتاده

سلام دوستان برامنم زیاد اتفاق

من یا شیی شیشه ای رو دیدم که بهم نزدیک شد که کاملا اندازا جسم خودم بود واز زمان دیدن دیگه نتونستم تکون بخورم.فقط با یا امام حسین ویا ابوالفضل از حالت خودم خارج شدم واونم جلو چشام خورد به دیوار وشکسته شد و اون زمان حالم خوب شد یا یبار حتی یا متر روح از بدنم جدا شد وخودم رو از بالا میدیدم وحس میکردم که با یه زنجیر وصل هستم به جسم .که با اشد گفتن خودم برگشتم به حالت عادی ودر همه این حالتها هم اطرافیانم رو میدیدم وهم صداشون رو میشنیدم ........تجربه گرفتم که با یه حبه قند با یه لیوان اب حالم خوب میشد واوک شب دیگه بختک نمیافتاد روم....از استاد روانشناسی دانشگاهم پرسیدم گفتش بهم که احتمالا باید خون به مغز نرسه بطور کامل یا خون غلیظه یه گردن در حالت بدی قرار گرفته باشد یا چربی خون بالا باشد

سلام

سلام
من خیلی خیلی زیاد این اتفاق واسم میفته
طوری که هر یک شب درمیون این داستان رو دارم
و به عنوان کسی که ده ها بار این اتفاق رو فقط تو یکی دو ساله اخیر تجربه کرده این نظر رو مینویسم
چون دیدم برخی دوستان با ۳بار تجربه نظر میدادن عزیزم با ۳ بار تجربه شما نمیتونی درک درستی از این پدیده داشته باشی
این یک پدیده علمی هست و ربطی ب جن نداره ( البته من منکر وجود کلی اجنه نمیشم فقط میگم این پدیده ربطی ب جن نداره)
من هم بارهای اول فک میکردم ک جن اذیتم میکنه و توی اون حالت سعی میکردم تو دلم قران بخونم وحتی بعد گذشت چند ثانیه تلاش میکردم ک ب زور لب و دهنم رو جمع و جور کنم و بسم الله بگم ولی حالا باتجربه خیلی زیاد این اتفاق و تحقیق زیاد و اینکه من چون زیاد واسم اتفاق میفته دیگه ترسم ریخته و بخاطر همین وقتی فلج خواب میشدم چیز های مختلف رو سعی میکردم امتحان کنم
مثلا بعد از ی مدت ک ترسم ریخت با خودم گفتم بزار ی بار نگم بسم الله ببینم چی میشه و در کمال تعجب بعد چند ثانیه ب حالت عادی برگشتم
من هم اوایل از شدت ترس و وحشت و چون این اتفاق توی حالت خواب و بیداری و فضای تاریک اتفاق میفته (البته اغلب ) بخاطر همین خیلی می ترسیدم و توهم میزدم
مثلا توهم دیدن ی جفت ساق پا سیاه در حال قدم زدن یا احساس شناور بودن توی فضای اتاق و شندین صدا و...
ولی از وقتی ک ترسم ریخت و دیگه تو این حالت ترس و وحشتی نداشتم دیگه هیچ توهمی هم ندیدم و الان وقتی این اتفاق میفته فقط چند ثانیه صبر میکنم و کم کم با سعی در تکون دادن انگشت هام و سرم کم کم ب حالت عادی بر میگردم
یا حتی با هیچ‌کاری نکردن هم بعد ی مدت این حالت تموم میشه
وقتی انسان به خواب میره توی فعالیت عضله های اسکلتی تغییراتی ایجاد میشه و بخش رویا بینی فعال میشه و این پدیده زمانی رخ میده ک شما بیدار شدید و هوشیار هستید ولی عضله های اسکلتی هنوز بحالت عادی برنگشتن و بخش رو یا بینی هنوز فعاله (ی سرچ ساده توی گوگل این هارو کاملا میفهمید) و بخاطر همین نمیتونید تکون بخورید و انگار کاملا فلج هستید و در عین حال چون رویا بینی تا حدودی فعاله و شما هم توی شرایط سخت و ترسناکی قرار میگیرید ممکنه تحت تاثیر این عوامل توهم بزیند و چیزی رو ببینید و بشنوید ک غیر واقعیه
و ربط دادن این پدیده ب اجنه درست نیست
و یک چیز دیگه ک وقتی شما درمورد این پدیده تحقیق میکنید ممکنه بهش برخورد کنید اینه ک این پدیده تا حدودوی ب اختلالات روده و یبوست ربط داره ک باید بگم درسته چون منم یبوست و اخلالات روده شدید داشتم و وقتایی که مدت طولانی شکمم کار نمیکرد بیشتر این اتفاق واسم میفتاد و حالا با درمان این موضوع کمتر و کمتر شده

آقا من یادمه زمانی که کوچیک

آقا من یادمه زمانی که کوچیک بودم مخصوصا ۵ - ۶ سالگی خیلی بختک میومد سراغم

من چند ساله درگیر این دنیای

من چند ساله درگیر این دنیای مرموزم
امروز هم با وجود پسرم در کنارم، باز هم دچار حمله شدم، این بار شبیه گرگ بود....انقدر سوره ناس رو بلند خوندم تا از خواب بیدار شدم ولی جو اتاق بسیار سنگین بود، فقط از خدا میخوام اجازه بده سعفربن زعفر موکل من بشه و مراقبت کنه از من در برابر جن های شیطانی، تا من هم در مقابل براش دعا و قرآن بخونم و دعاگویش باشم، من عاشق جن های مسلمان شیعه هستم واز جن های شیطانی میترسم، هرچند به نفسم غلبه میکنم و ترسم رو مهار میکنم ولی این ذات انسان هست که از موجودات ناشناخته هراس داره، جالب تر اینکه از وقتی دائم وصو میگیرم دوباره دچار این حمله ها شدم....کاش جوابی داشتم برای سوالاتم، کاش عالمی بود که منو میفهمید....

سلام من از سن ۱۵ سالگی حدودا

سلام من از سن ۱۵ سالگی حدودا تا الان که ۳۵ سالمه هر شب یا یه شب در میون این بختک یا هر چیزی که هست میاد سراغم طوری که بهش عادت کردم و تو خواب به خودم میگم تکون نخور خودش اللن میره اما متاسفانه بعضی وقتها این مسیله خیلی وحشتناکه و منو تحت تاثیر میزاره مثلا چند شبه پیش احساس کردم داره مدت زمانش طولانی میشه و این شاید همون لحظه مرگه حالا بنظر شما من بعد این همه سال چیکار باید بکنم؟

تصویر شهرسوال

سلام دوست گرامی و تشکر از

سلام دوست گرامی و تشکر از ارتباطتان با این مرکز

با عرض معذرت، متاسفانه امکان پاسخگویی از این سامانه دیگر مقدور نیست.

برای ارسال پرسش و دریافت پاسخ، از راه های ارتباطی ذیل استفاده بفرمایید. دوستان کارشناس در این بخش ها خدمت شما هستند:

۱) نسخه جدید "اپلیکیشن پاسخگو"

این برنامه را می توانید از این لینک دریافت کنید:
https://cafebazaar.ir/app/ir.pasokhgoo.app

۲) اگر امکان نصب و استفاده از برنامه فوق را ندارید، می توانید با مراجعه به این آدرس اینترنتی و ثبت مشخصات، پرسش خود را از طریق وبسایت مطرح نمایید:
https://user.pasokhgoo.ir

با سلام خدمت همه دوستان. من

با سلام خدمت همه دوستان. من هم سالها این حالتو تجربه کردم. تا اینکه بعد از ۱۷ سال در سایت citar.ir فرم بررسی پر کردم و برام سرکتاب قرآنی گرفتند فهمیدم که سحره و این حالات هنگام ورود جن به بدن انسان رخ میده. اگه در زندگی و کارهاتون بیش از حد گره و بستگی دارین شک نکنید که سحره و باید از باطل سحر استفاده کنید. متاسفانه افرادی هستند که از سر حسادت یا دشمنی یا هر چیز دیگه دست به این کارها می زنند و جن هارو وارد زندگی بقیه می کنن. باعث مشکلات زیادی میشه مثل بستگی در رزق و روزی و مشکل ازدواج یا دور شدن از همسر و... . عارضه های جسمی هم داره مثلا حالت تهوع و سردرد، درد در ساق پاها لکه شدن پوست و زرد شدن رنگ چهره و... . من علی زغم تلاشهای زیاد اما ۱۷ سال از بهترین سالهای عمرم با همین سحر طی شد و جلوی خیلی از پیشرفتها و موفقیتهارو گرفت. اما خدا رو شکر می کنم که برطرف شد و وضعم رو به بهبوده. امیدوارم مشکلات همه رفع بشه.

من دیشب همینجوری شدم انگار

من دیشب همینجوری شدم انگار یکی محکم دو تا بازوما گرفته بود تا تکون نخورم من تنها چیزی ب ذهنم اوند صلوات بود که واقعا عرض چند ثانیه اثر کرد و خوب شدم نمیدونم چیزای ماورایی ت کار هستن یا نه ولی حس ادم میگه کار ی موجود پلیده درسته علم با علم چیزایی توضیح میده ولی هر چیزی نمیتونه حتما دلیل علنی داشته باشه وقتی خدا میگه موجودات دیگه ای هم هستن مث اجنه پس نمیشه گفت حتما علم درست میگه اخه تجارب همه ادمایی ک این تجربه کردن تقریبا شبیه همه من ک صلوات کمک کرد بهم زود چند ثانیه ای خوب شدم انگار ک این سنگینی رو بدنم از اسم پیامبر ترسید چی بگم والا ن میشه گفت علنیش غلطه نه تصورات مردم

تصویر شهرسوال

سلام دوست گرامی و تشکر از

سلام دوست گرامی و تشکر از ارتباطتان با این مرکز

با عرض معذرت، متاسفانه امکان پاسخگویی از این سامانه دیگر مقدور نیست.

برای ارسال پرسش و دریافت پاسخ، از راه های ارتباطی ذیل استفاده بفرمایید. دوستان کارشناس در این بخش ها خدمت شما هستند:

۱) نسخه جدید "اپلیکیشن پاسخگو"

این برنامه را می توانید از این لینک دریافت کنید:
https://cafebazaar.ir/app/ir.pasokhgoo.app

۲) اگر امکان نصب و استفاده از برنامه فوق را ندارید، می توانید با مراجعه به این آدرس اینترنتی و ثبت مشخصات، پرسش خود را از طریق وبسایت مطرح نمایید:
https://user.pasokhgoo.ir

سلام من دانشجوی پزشکی ام و

سلام من دانشجوی پزشکی ام و امشب بعد چندین سال دوباره فلج خواب سراغم اومد
مشکلی که من توی فلج خوابم دارم فقط تنگی نفس و عدم توانایی حرکت نیست من این مواقع احساس سبکی عجیبی میکنم که انگار روح از بدنم جدا میشه و بعد از اون با خوابای پریشونی مثل سرگردانی روحم که کاملا ناتوان و بی حرکته و سقوط بار ها و بارها احساس بودن تو بدن کس دیگه و حتی برقراری رابطه ی جنسی بر خلاف میلم با چیزی که نمیبینم. من به بختک و اجنه اعتقاد ندارم. فلج خواب یک پدیده ی کاملا علمیه و چیزایی که میبینید یا احساس میکنید به خاطر ترسیه که سراغتون اومده و مغزتون سعی میکنه به خواب ادامه بده اما به خاطر ترسی که دارید تبدیل به کابوسهایی به همین مضامین میشه
بهترین کاری که میتونید هنگام فلج خواب کنید اگه تصمیم دارین بخوابین با تنفس اروم و عدم توجه به کابوسها به خواب برگردین اگه میخواین بیدار شین سعی کنید رو انگشتای دست یا پا و یا لبتون متمرکز بشید و تکون بدید و میبینید که بیدار میشید
من دقیقا میدونم چه وقتایی فلج خواب شراغم میاد وقتایی که استرس دارم از یه شخصی ناراحتم و کارای زیادی سرم ریخته از این تفکرات که ارواح و اجنه سراغتون میاد دور شین همش چرت و پرته فلج خواب پدیده ی علمیه

من چند سالیه که دچار چنین

من چند سالیه که دچار چنین چیزی می شم.. توی خواب صحنه های ترسناکی می بینم و می خوام فرار کنم اما پاهام تکون نمی خوره ... می خوام داد بزنم اما هرچی دهانمو باز و بسته می کنم صدایی در نمیاد.. به سختی نفس می کشم انگار جایی محبوس باشم و بخوام خلاصی پیدا کنم اما هرچی تلاش می کنم نمیشه.. چند دقیقه ای طول می‌کشه و بعد به سختی و با حالت نیمه لالی و گنگ صلوات می‌فرستم و بسم الله می گم کم کم قدرت باز کردن چشامو پیدا می کنم...

شاید باورتون نشه ولی توی ماه رمضونا که روزه میگیرم این حالت اصلا برام پیش نمیاد...

بختک ی زمانیم هس چون تجربه

بختک ی زمانیم هس چون تجربه کردم میگم حالا دلیل علمیشو نمیدونم
از بی خوابی و یا از خواب بیش از حد میاد

بخشید. آنچه که شما گفتید فقط

بخشید. آنچه که شما گفتید فقط توجیه علمی بود بر پدیده بختک. بختک فقط با سنگینی سینه همراه نیست. بختک عضله های بدن را به طور کامل فلج میکند و حتی اینطور بنظر میرسد که هنگام این عمل چیزی که رخ میدهد سنگینی روی سینه نیس ، بلکه میتوان گفت که تنفس به عنوان عملی غیر ارادی رخ نمیدهد. این اصلا ربطی سنگینی سینه ندارد. مغز انسان قفل میکند. مغز انسان برای لحظاتی هیچ دستوری نمیدهد و تنها عمل غیر ارادی که در حال انجام است عمل ضربان است که آن هم قلب نیازی به دریافت دستور از طرف مغز برای تپش و پمپاژ خون ندارد. اگر کسی که این مطلب را نوشته فقظ یک نگاه کوتاه به کتاب زیست شناسی دهم مینداخت متوجه این موضوع میشد. فقط برخی عضلات صورت که آن ها هم به طور کاملا مستقیم با مغز در ارتباط هستند قابل کنترل هستند. انگار که اشکال و ایرادی در نخاع فرد پدید میاید که ارسال پیام به برخی اعضای بدن مختل میشود. نکته بعدی که باید بهش اشاره کرد اینه که برخی افراد هنگام رخ دادن این پدیده به طور کامل حضور فردی را در محدوده حس کرده اند. یکی از اقوام بنده اظهار کرده که هنگامی که بختک افتاده روش سایه ای مداوم پشت پنجره خانه حرکت میکرد و سنگ ریزه به در و پنجره پرتاب میکرد و ایشون هم در خانه تنها بودن. اینکه ایشون چنین چیزی رو دیده اصلا هیچ ربطی به مطالبی که نوشتید نداره. اگر توجیه و یا حرفی برای صحبت های بنده دارید بفرمایید و اگر هم که ندارید لطفا متن خودتون رو اصلا کنید

با سلام دیگه برای من داره کار

با سلام دیگه برای من داره کار به جاهای خطرناک میکشه .انگار هر بار پیشرفته تر میشه .اخیرا خیلی زیاد شده ب طوری که هر وقت میخابم ۱۰ بار این عمل تکرار میشه .الان دیگه تنها کاری از دستم بر میاد رو تختم میشینم .تا سرم میزارم دچارش میشم.تجربه ای الان داشتم .این بود که محیط اتاقم رنگ زرد بود که در حال راه رفتن بودم به یرون از اتاق که متوجه شدم انگار یک شیر اب رو باز کرده داره ابپاشی میکنه .اونجا متوجه شدم ای بابا باز دوباره دچار فلج خواب شدم .سراسیمه بر گشتم رو تختم ی صدایی اومد که میگفت کجا فرار میکنی .سریع رفتم رو تختم و صلوات میفرستادم و انگشت های پامو و دستم تکون میدادم تا بیدار شم .که خداروشکر بیدار شدم .
دلیلش نمیدونم چیه ولی بهترین راه حلش تکان دادن انگشتان دست و پا هستش .

تصویر شهرسوال

سلام و تشکر از ارتباطتان با

سلام و تشکر از ارتباطتان با این مرکز

با عرض معذرت، متاسفانه امکان پاسخگویی از این سامانه دیگر مقدور نیست.

برای ارسال پرسش و دریافت پاسخ، از راه های ارتباطی ذیل استفاده بفرمایید. دوستان کارشناس در این بخش ها خدمت شما هستند:

۱) نسخه جدید "اپلیکیشن پاسخگو"

این برنامه را می توانید از این لینک دریافت کنید:
https://cafebazaar.ir/app/ir.pasokhgoo.app

۲) اگر امکان نصب و استفاده از برنامه فوق را ندارید، می توانید با مراجعه به این آدرس اینترنتی و ثبت مشخصات، پرسش خود را از طریق وبسایت مطرح نمایید:
https://user.pasokhgoo.ir

باسلام

باسلام
من زیاد اینجوری میشم جوری که اگه حتی چند ثانیه بعدش خوب بشم باز بعد پنچ دقیقه باز سراغم میاد
و اینکه بنظرم بختک یه موجودیه اخه من وقتی اینجوری میشم انگار دست داره از گلوم میگیره فشار میده میره تا روی شکمم بعد بازم از اونجا همینجوری به شکمم فشار میاره میاد بالا در حدی که انگار میخواد بترکه واقعا وحشتناکه

تصویر شهرسوال

سلام و تشکر از ارتباطتان با

سلام و تشکر از ارتباطتان با این مرکز

با عرض معذرت، متاسفانه امکان پاسخگویی از این سامانه دیگر مقدور نیست.

برای ارسال پرسش و دریافت پاسخ، از راه های ارتباطی ذیل استفاده بفرمایید. دوستان کارشناس در این بخش ها خدمت شما هستند:

۱) نسخه جدید "اپلیکیشن پاسخگو"

این برنامه را می توانید از این لینک دریافت کنید:
https://cafebazaar.ir/app/ir.pasokhgoo.app

۲) اگر امکان نصب و استفاده از برنامه فوق را ندارید، می توانید با مراجعه به این آدرس اینترنتی و ثبت مشخصات، پرسش خود را از طریق وبسایت مطرح نمایید:
https://user.pasokhgoo.ir

نظرات