چگونه میتوان اراده قوی و اعتماد به نفس در حضور جمع را کسب کرد؟

اعتماد به نفس

خدمت شما عرض شود موضوع عدم اعتماد به نفس و ترس اجتماعی sociallphobia در سطوح مختلف افراد جهان وجود دارد و درصد بالایی را به خود اختصاص داده است و تنها شما نیستید که دچار این مشکل می شوید همه افراد ممکن است در درجاتی از ترس از موقعیت نا آشنا قرار گرفته و دچار هراس اجتماعی شوند به نظر می رسد برای کاهش این ترس و افزایش اعتماد به نفس در این زمینه راهکارهای زیر را به دقت انجام دهید:

۱- به هیچ وجه به خاطر این مشکل خودتان را سرزنش نکنید.
۲- سعی کنید لیستی از توانمندی ها و نقاط مثبت و خوبی های خود را نوشته و با مرور روزانه آن خودارزشمندی و احترام به خود را افزایش دهید.
۳- تمرینات ریلاکسیشن، آرامش عضلانی، تمرین تنفس عمیق و به طور کلی ورزش و تحرکات بدنی را به صورت منظم در زندگی خود داشته باشید.
۴- سعی کنید موقعیت های مختلفی را در آن موقعیت ها ترس و یا افکار منفی دارید را لیست کنید و هرشب قبل از خواب با تصویر سازی ذهنی با آرامش بالا، برآن موقعیت ها مسلط شوید این کار به شما انرژی می دهد تا در واقعیت بر موقعیت های بیرونی پیروز شوید.
۵- قبل از حضور در جمع با افکار منفی مبارزه کنید و سعی کنید خود گویی مثبت داشته باشید.
۶- سعی کنید برای عادی شدن روابط یا شوخی یا هر کاری که باعث صمیمیت بیشتر می شود شروع کنید.
۷- بعد از پایان یافتن صحبت و گفت و گو با افتخار با خود صحبت کنید و به هیچ وجه خود را نسبت به اینکه ایدال و کامل نبوده اید سرزش نکنید.
۸- در صورتی که دچا تپش قلب، تهوع درصبح، اختلال خواب، و کاهش وزن هستید حتما آزمایش داده و اقدام به دارودرمانی کنید.
۹- سعی کنید به دلیل این موضوع تمام موفقیت های خود را نادیده و بی ارزش نکنید.
۱۰ - برای مطالعه بهتر و برتر از مشاوره تحصیلی کمک بگیرید.
۱۱- اعتماد به نفس تنه یک موضوع نیست بلکه متشکل از موارد متعددی است. از خودتان بپرسید من در چه مواردی اعتماد به نفس دارم و در چه مواردی اعتماد به نفس ندارم. اگر به با اعتماد ترین افراد نیز نگاهی بیفکنید و از آنان نیز این سوال را بپرسید که آیا چیزی هست که در موردش اعتماد به نفس نداشته باشند یقینا خواهند گفت، آری!
۱۲- روی تخته یا کاغذی به صورت روزمره این جمله را بنویسید: "بعضی مردم حتی هنگامی که اعتماد به نفس ندارند به نظر با اعتماد به نفس به نظر می رسند".
۱۳- تمرین تکامل ایجاد می کند. اشتباه برای یادگیری بسیار اهمیت دارد. هر کسی اشتباه می کند. بنابراین از امتحان کردن چیزهای جدید نترسید. و سعی کنید با اعتماد به نفس برخورد نمایید هرچه بیشتر تمرین نمایید اعتماد به نفس بیشتری خواهید یافت. توجه کنید که شما اولین کسی نیستید که در این موقعیت قرار گرفته است.
۱۴- بیش از حد به اشتباهاتتان فکر نکنید. واقعیت این است که هیچ اشتباهی در دنیا وجود ندارد که قبل از شما فرد دیگری مرتکب ان نشده باشد. تنها کسانی اشتباه نمی کنند که چیزی را امتحان نکنند.
۱۵- خود را تنبیه نکنید و بیش از اندازه از خود انتظار نداشته باشید. بلکه با خود رئوف و مهربان باشید.
۱۶- دیگران را بیش از آنچه هستند بزرگ جلوه ندهید. ایشان نیز همانند شما انسانی دارای نقاط مثبت و منفی هستند.
۱۷- روزانه چک لیستی از موفقیتهایتان را تهیه کنید و به طور مستمر آنها را مرور نمایید.
۱۸-به خود القائ کنید که دارای اعتمادبه نفس هستید و از تلقین منفی نسبت به خود خودداری کنید.
۱۹- ارتباط خویش را با معنویت و خدای متعال تقویت کنید و همواره به خالق هستی اتکاء نمایید.

facenama

نظرات