حضرت آیت الله وحید خراسانی: رفع شبهه از اهل مذهب مهمترین کار اهل علم است.

حضرت آیت الله العظمی وحید خراسانی رفع شبهه از اهل مذهب را مهمترین مطلب برای اهل علم دانست و گفت: در راه دفع شبهات از قلوب و فتح باب ارتباط با امام زمان (علیه‌السلام) سعی و تلاش کنید.

به گزارش شفقنا، این مرجع تقلید در دیدار جمعی از دست‌اندرکاران همایش ملی تصوف، پس از استماع گزارش فعالیت‌های انجام شده در این مرکز،‌ ابراز داشت: این کار شما بسیار مقدس است و رفع شبهه از اهل مذهب، برای اهل علم، اهم مطالب است!

او سپس به داستان حضرت موسی(ع) اشاره کرد و گفت: به موسی بن عمران خطاب رسید اگر دو کار انجام دهی نزد ما از صد سال قیام لیل و صیام نهار محبوب تر است! حضرت موسی متحیر ماند که این چه کاری است که برابر است با صد سال قیام لیل و صیام نهار؟! به کلیم الله خطاب آمد: ” تَرُدَّ آبِقاً عَنْ بَابِی، أَوْ ضَالًّا عَنْ فِنَائِی”. از تفسیر این دو جمله سوال کرد؛ خطاب آمد: بنده‌ی آبق و فراری، بنده‌ی گنه‌کار و متمرد است که او را توبه دهی؛ و بنده‌ی گمراه کسی است که امام زمان خود را نشناسد و جاهل به شریعت باشد و او را به امام زمان مربوط کنی.

این مرجع تقلید ادامه داد: اهل علم باید قدر این دو نعمت را بدانند؛ ارشاد ضالّ، ردّ آبق. توجه دادن مردم به خدا و هدایت به ولی عصر (عج). امامی که بیمنه رزق الوری و بوجوده ثبتت الارض و السماء!

او ابراز داشت: عمده این است خود آقایان هر روز به قدری که میسر است قرآن بخوانند و به حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه) هدیه کنند؛ او کمک‌شان می‌کند. خواندن قرآن هر روز و هدیه به او، همان جمع بین ثقلین است. هر کس این کار را انجام دهد، با امام‌زمان (علیه‌السلام)‌ خواهد بود و معیت با ولی عصر (علیه السلام)، معیت با جمیع انبیاء و ائمه‌ی معصومین (علیهم‌السلام) است.

آیت الله وحید خراسانی در پایان با آرزوی موفقیت برای حاضران گفت: ان شاء الله در راه دفع شبهات از قلوب و فتح باب ارتباط با امام زمان (علیه‌السلام) سعی و تلاش کنید. الذین جاهدوا فینا لنهدینهم سبلنا. اجر شما حساب ندارد و ان شاء الله موفق باشید.

موضوع: 

facenama