اینقدر مرا دوست دارد که به خاطر من باحجاب شد

مرا دوست دارد

سلام. من پسره ۱۹ساله ام. داخل دانشگاه با دختری آشنا شدم، و اینقدر عاشق هم شدیم که اون بخاطر من از دختر مانتویی بی حجاب شده یه دختر چادریه با حجاب. من تا حالا سمت کار گناه نرفتم و می ترسم شرمنده خدا بشم. قسم میخورم هیچ اشتباهی نکنیم، خطایی نکنیم، نمیدونم ادامه دادن رابطه ما درسته یا تموم کردن این رابطه... .  واقعا منو دوس داره و منم دوسش دارم. راهنماییم کنید ممنونم

با سلام خدمت شما کاربر محترم. به شهر سوال خوش آمدید.
هرچند تغییر رفتار دختر خانم به سمت حجاب، امری مثبت و نیکو ست، اما دو نکته در این مسئله حائز اهمیت است:
اول این که این گونه اعمال و رفتار های مذهبی، باید از درونی باشد به این معنا که یا انگیزه درونی باعث رعایت حجاب بشود و یا اگر انگیزه بیرونی نقطه شروع آن بوده، به انگیزه درونی تبدیل شود تا به ثبات برسد. نه این که بخاطر یک دلیل بیرونی (مثبت یا منفی) ایجاد شود و چندی بعد هم به دلیل فقدان آن دلیل یا یک دلیل جدید دیگر ، از بین برود.
نکته مهم دیگر این که قطعا باید هوشیار و مراقب باشید، که مبادا در قالب یک مسئله کاملا شرعی، یا یک مسئله کاملا مذهبی، یا امثال آن، همان مسیری را بروید، یا به همان مقصدی برسید که کاملا نادرست است. چه بسیار افراد مذهبی که به دلایل مختلف با افراد غیر مذهبی و حتی مذهبی دیگر وارد روابط (کاری، تحصیلی، دوستانه، و...) شدند و همین نکته باعث لغزش آنان شد. قطعا این مسئله زمین لغزنده ای دارد.
اگر میتوانید، بهتر است از طریق خانواده ها جهت اعلام قصد ازدواج اقدام کنید وبه صورت رسمی یا غیر رسمی (با اطلاع خانواده) این مسئله را دنبال کنید (که البته ممکن است چند سال طول بکشد) و در این مدت به صورت شرعی با هم محرم باشید. اگر هم نمیتوانید بهتر است از آن دوری کنید.
موفق باشید.

facenama

نظرات