آیا دوست داشتن به تنهایی ملاک کامل و درستی برای ازدواج است؟

آیا دوست داشتن ملاک کامل و درستی برای ازدواج است؟

با سلام. حدود یک سال هست با فردی در ارتباط تلفنی هستم، و چون از مشتریان محیط کار هستن حضوری هم یکدیگر را می بینیم ولی تنهایی جایی نرفتیم. اما تو تلگرام متاسفانه عکس دادیم. ولی خانوادم برا ازدواج منو تحت فشار قراردادن و منم آقا پسر را دوست دارم ونمیتونم و نمیخوام رابطه رو تموم کنم ولی آقا پسر هروقت میگم این رابطه تا کی اینجوری پیش بره؟ میگه چیزی نمیتونم بگم تا شرایطم مناسب بشه. و چندین بار ازش پرسیدم که منو دوس داره یا نه؟ که گفته آره خیلی دوس داره؛ ولی موندم چیکارکنم. خواهش میکنم اهنماییم کنین

با سلام خدمت شما خواهر گرامی، به شهر سوال خوش آمدید.
خواهرم، متاسفانه وارد مسیری شدید که می تواند برای شما و سرنوشت شما خطرساز باشد. اگر واقعا نیت هر دو طرف (شما و آقا) ازدواج است، بهتر است کاملا جدی وارد میدان شوید. هرچند دوست داشتن به تنهایی ملاک کامل و درستی برای ازدواج دو نفر نیست و باید از نظر شاخص های مختلف بررسی شوند اما در مورد همین دوست داشتن هم باید مراقب باشید. گفتن ساده جملاتی که نشانه دوست داشتن باشد خیلی آسان است و هزینه و مسئولیتی نمی آورد به همین خاطر خیلی ها به سادگی می گویند: دوستت دارم. بنابراین به صلاح شما نیست با خیال پردازی و یا اعتماد بی پایه به چنین ادعاهایی سرنوشت خود را تباه کنید.
بهترین کار در حال حاضر، درخواست شما از آقا مبنی بر پا پیش گذاشتن جهت خواستگاری است. برای این منظور هم کاملا جدی برای ایشان یک مهلت تعیین کنید (مثلا دو هفته یک ماه) که اگر واقعا تمایل به ازدواج با شما دارند، حداقل جهت خواستگاری (که خیلی خرج و مؤونه ای ندارد) اقدام کنند. اگر با بهانه های مختلف امروز و فردا کردند و شرایط را نامناسب دانستند یا اصلا قبول نکردند، شما هم باید بفهمید که چنین فردی به درد زندگی و تکیه گاه بودن نخواهد خورد. پس هرچند سخت و دشوار، اما مهر ایشان را از دل بیرون کنید. یکی از نکات جدیت در این مسئله این است که با خانواده خودتان هم رودربایستی نداشته باشید.
موفق باشید.

facenama

نظرات