در نوروز سؤالات فقهی خود را پیامک کنید

سؤال پیامکی

رئیس بخش پیامک مرکز ملی پاسخگویی سؤالات دینی گفت: هموطنان در ایام نوروز می‌توانند سؤالات دینی و شرعی خود را به سامانه ۳۰۰۰۹۶۴۰ پیامک کنند.

حجت‌الاسلام سیدناصر موسوی رئیس بخش تلفنی و پیامک مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی در گفت‌وگو با فارس، گفت: سامانه پیامکی مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی در ایام نوروز آماده پاسخگویی به سؤالات دینی هموطنان عزیز است.

وی افزود: امکان پاسخگویی تلفنی در ایام نوروز ۹۴ تا روز چهاردهم تعطیل است، اما پاسخگویی به همه سؤالات دینی از طریق اینترنت، زمان‌بندی آن در سایت پاسخگو است و پاسخگویی به سؤالات احکام شرعی از طریق پیامک به صورت مستمر حتی در ایام تعطیلات رسمی دایر است.

رئیس پاسخگویی تلفنی و پیامک مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی ابراز داشت: به منظور پاسخگویی سریع به سؤالات فقهی و کم کردن بار ترافیکی پاسخگویی تلفنی در طول سال، هموطنان می‌توانند با استفاده از شماره پیامک ۳۰۰۰۹۶۴۰، به صورت شبانه‌روزی و ۲۴ ساعته، سؤالات فقهی و احکام شرعی خود را با ذکر نام مرجع تقلید ارسال کنند و تلاش مرکز بر این است که در کمترین زمان ممکن (حداکثر ۲۴ ساعت) پاسخ پیامک‌ها را ارسال کند.

وی با تأکید بر اینکه در این سامانه تنها به سؤالات فقهی و احکام پاسخ داده می‌شود، ادامه داد: روزانه از این طریق به بیش از ۱۵۰۰ سؤال و در مناسبت‌های خاص ۷۰۰۰ سؤال پاسخ داده می‌شود، با این وجود در سال جاری با تلاش همکاران مرکز به بیش از ۴۵۰ هزار پرسش واصله پاسخ داده شد.

موضوع: 

facenama