چرا من نباید خوشگل باشم و دیگری زشت؟

غروب

۲۱ سال سن دارم به خاطر چهره‌ی زشتم از جامعه گریزانم. چون هر جا میروم مسخره‌ام میکنند. به خاطر چهره‌ی زشتم از زندگی خیری ندیدم ولی همیشه خدا را شکر میکنم که بدن سالمی دارم. سوالی در ذهنم است که عدالت خدا در رابطه با چهره کجاست؟ چرا یکی مثل من باید زشت آفریده شود و یکی دیگه خوشگل!؟ این چه عدالتی است؟ چرا من نباید خوشگل باشم و دیگری زشت؟

باعرض سلام و تشکر
از اینکه سوالتان را با این بخش در میان گذاشته اید بسیار خوشحالیم از طرفی از اینکه نقاط مثبت و خوبی های خودتان را هنوز فراموش نکرده اید افتخار می کنیم. خدمت شما عرض کنم موضوع زیبایی در انسان به علل و عوامل چون تغذیه، احساسات، افکار و هیجانات و رفتارهای مادر قبل، حین و بعد از بارداری و مسایل ژنتیکی مربوط است و خداوند هم اگر بخواهد خود در عواملی که خود آفریده و منطق زندگی را برآن استوار کرده به مستقیم دخالت کند دیگر هیچ علمی صورت نمی گرفت و کلا منطق جهان به هم می‌خورد و یک نوع هرج و مرج پیش می آمد. پس خداوند این دنیا را طوری طراحی کرده است که همه چیز بر اساس منطق پیش برود و دانشمندان علوم به تدریج در خلقت خدا تفکر کنند و راز و رمزها و علت ها و معلول های نهفته را از این جهان به تدریج کشف کنند پس خداوند بر خلاف منطق کاری را انجام نمی دهد.
نکته دیگر اینکه سعی کنید عزت نفس، خودارزشمندی و قیمت گذاری خودتان را بر روی آنچه که در ایجاد آن اختیار دارید تمرکز کنید و آن چیز همان اخلاق، رفتار و تفکر سازنده و کارآمدتان است. خداوند هم در قرآن می فرماید «ان اکرمکم عنداللَّه اتقیکم: عزیزترین و کریم ترین افراد نزد خدا با تقوا ترین هستند»(حجرات/۱۳)  پس ملاک ارزش گذاری انسان عمل و رفتار صالج و خوش اخلاق بودن است. از طرفی ملاک قیمت گذاری در غیر انسان ها زیبایی و شادابی و قبراق بودن ظاهری و فیزیکی است مثلا کسی که می خواهد حیوانی را بخرد به وزن و دندان و ظاهرش نگاه می کند و قیمت گذاری می کند کسی که به دلیل ظاهر، فردی را مسخره کند و یا کسی که تصویر ذهنی نامناسبی از خودش را در ذهن می پروراند و من واقعی اش از نظر ظاهری با من آرامانی اش مطابق نباشد به عبارت دیگر آنچه دوست دارد باشد و آنچه که الان هست با هم متفاوت باشد حتما انسان شناسی اش ضعیف است و باید چندین واحد انسان شناسی بخواند.

facenama

دیدگاه‌ها

سلام بر شما

سلام بر شما
من هم تجاربم رو در این زمینه بگم .من خودم به شخصه انسانهای زشت و زیبای زیادی در اطرافم دیدم.ابتدا فکر میکردم همه چیز قیافه هست اما بعد متوجه شدم نه....چیزی بالاتر از قیافه وجود داره که همان چیز باعث میشه قیافه زشت یا زیبا جلوه داده شه.مسلما شما هم چهره های زیبای زیادی را دیده اید که هیچ به دل نمیشینن و حتی برعکس.
یه متخصص بزرگواری میگفت
از نظر روانشناسی شخصیت برتر از قیافه است.این مطلب رو باور کنید
ان چیزی که افراد را محبوب میکند نوع رفتار و منش انهاست.در کل شاید ده درصد مردم دنیا خیلی زشت و یا خیلی زیبا باشند
من ادم هایی رو دیدم حتی در بین بازیگران،چهره انچنانی ندارند اما بعدهای دیگر وجودشان رو شکوفا کردن و موفق و راضی هم هستند شما تا وقتی این حس رو درباره خودتون دارید هیچ وقت موفق نمیشوید.
میتونید رو به خداوندگار جهان بگید:میخاهم سعی کنم با چهره خودم کنار بیام
اما میدانم در عوض چهره تو که عادل هستی،حتما یک طوری برایم جبران کردی و میگردم ببینم چه استعداد نهفته ای دارم که تاکنون فراموش کرده بودم.این حقیقت رو قبول میکنم که قرار است به ابتدیت بپیوندم و ابدیت فقط بسته به چهره مادی من نیست.
چیزی که از دست شما خارج بوده چرا به خاطر ان رنج ببرید
فقط با خودتون فکر کنید صلاح من بوده و خود من در نقش و نگار صورتم دخیل نبودم
تفکر در این باره شما رو به ارامش میرسونه
شاید زشت باشم و شاید نه.....اما سعی میکنم کمبودهای ظاهری رو با موفقیت در بقیه ارکان وجودم جبران کنم
بهتره تمرکز ذهنتون رو از چهره تون بردارید
احساس با تلقین،انرژی مثبت،رفت و امد با انسانهای شاد و مومن و کمی بیخیال

منم بیشتراوقات باخودم راجع به

منم بیشتراوقات باخودم راجع به این موضوع کلنجارمیرم،البته من می شه گفت چهره ی معمولی ای دارم،اگه به خودم برسم زیباترمیشم،من درجواب دوستانی که مشاوره دادن نظرم اینه که به هرحال نمی تونیم منکر این بشیم که دربرخورداول همه به چهره ی انسان توجه می کنند تاباطنشون وهمین اعتمادبه نفس من روپایین میاره...

دوست خوبم همین که خدا رو

دوست خوبم همین که خدا رو فراموش نکردی یعنی زیباترینی چون قلبت با یلد خدا روشن واینکه به قول مادر بزرگ خدابیامرزم خوشگلی به تبی بنده .در ضمن خدا هر چه نعمتی رو بیشتر بدهد حساب بیشتری هم می خواهد و مسءولیت بیشتری هم برگردن ادمی می گذارد .وبه دنبال این باش که در روزی که هر کس باچهره ی واقعی خود در محضر خداوند حاضر می شه با چهره ای محبوب خداوند حاضر باشی .و حرف مردمم که خوشگلی نباشه یه چیز دیگه پیدا می کنن واسه مسخره کردن .کلام اخر من کاش همه به این باور برسم "فحسبی الله"چون دیگه اون وقت فقط می خوایم واسه اون عزیز باشیم.ایشالا

سلام من دوست دارم که عمل

سلام من دوست دارم که عمل زیبایی بینی را انجام دهم اما به این دلیل که فکر میکنم به دلیل دست بردن در صورت باید در قیامت پاسخگو باشم تمایلم کم میشود. حالا میخوام بدونم واقعا روز قیامت باید پاسخگو باشیم یا اینطور نیست؟

تصویر شهرسوال

سلام بر شما

سلام بر شما
جراحی پلاستیک به سه منظور عمده ممکن است انجام شود:
۱. به دستور پزشک و برای رفع برخی عیوب فیزیولوژیکی بینی که باعث بروز برخی مشکلات برای دستگاه تنفّسی و سینوسها می شود. روشن است که چنین عملی از باب مداوای بیماری بوده و مثل بقیّه اعمال جرّاحی است.
۲. برای بازیابی زیبایی از دست رفته ، مثل برطرف نمودن جای زخم ، سوختگی ، کجی ناشی از شکستگی استخوان بینی و امثال آن. این مورد نیز در واقع نوعی درمان و برطرف نمودن عوارض است.
۳. برای به دست آوردن زیبایی ؛ که خود این مورد هم به دو گونه است یا زوایدی مثل خال و زائده گوشتی و امثال آن برداشته می شود ، یا بینی سالم و بی عیب و نقص و مبرّا از زیادی و کاستی تغییر شکل داده می شود.
مورد اوّل را ــ اگر مرجع تقلید حضرت عالی جایز بدانند ــ می توان از قبیل زینت و پیرایش و آرایش شمرد. امّا مورد دوم را اگر پزشکان حاذق و متخلّق به اخلاق دینی و پایبند به سوگند پزشکی ، برای بدن مضرّ تشخیص دهند و ضرر آن را قابل اعتنا بدانند از نظر شرعی نیز مجاز نخواهد بود. امّا اگر پزشک حاذق و متخلّق به اخلاق دینی و پایبند به سوگند پزشکی ، نظر داد که چنین عملی ضرر مهمّی در بر ندارد ، در آن صورت از حیث فقهی نیز مانعی ندارد.
امّا این که گفته شود این گونه عملها دخالت در کار خداست بی معنی است و اصولا در نگرش اسلامي چنين برخوردي با فعاليتهاي انسان و تاثيرات غير مضر در پديده هاي هستي نشده است . چنين تفكري اصولا از مسيحيت مايه مي گيرد و با انديشه اسلامي تناسب ندارد. در این گونه امور تنها می توان پرسید که : آیا فلان کار بشر ، موافق با خواسته تشریعی خدا هست یا نه؟ به عبارت دیگر آیا فلان کار بشر از نظر فقهی و اخلاقی درست است یا نادرست؟
---------
لذا در پاسخ سوال شما از نظر شرعی، لازم است به مرجع تقلید خود مراجعه کنید.
به عنوان نمونه نظر رهبر معظم انقلاب آیت الله خامنه ای در این خصوص چنین است:
این کار فی نفسه اشکال ندارد (ولی در صورتی که پزشک مرد باشد چون) عمل جراحی زیبایی، درمان بیماری محسوب نمی شود، نگاه کردن و لمس حرام به خاطر آن جایز نیست مگر در مواردی که برای درمان سوختگی و مانند آن باشد و پزشک مجبور به لمس و نگاه کردن باشد.

سلام دوست عزیزم زندگی به قدری

سلام دوست عزیزم زندگی به قدری خوردت میکنه که قیافه و شکل ادرم توش گم میشه اما به فکرت موافقم و حق با توست اما چرا وقتتو تلف این فکر ها میکنی .من هم ظاهر و چهره خوبی ندارم در ازدواج و دانشگاه مشکل دارم اما دانشجو دکترا هستم هیچ کس به چهره ام توجه نمیکنه برو خیالت راحت چقدر زود داری عیب میگرازی رو خودت ...
دوست عزیزم چهره مهم نیست شعی کن رفتارت و کردارت مناسب و جذب کننده باشه

سلام ....من خیلی زشتم..همین .

سلام ....من خیلی زشتم..همین ..هیچ کس منو دوس نداره..فقط آرزوی مرگ می کنم ..

تصویر شهر سوال

سلام دوست عزیز، از اینکه حرف

سلام دوست عزیز، از اینکه حرف دل خود را با این بخش در میان گذاشته اید بسیار خوشحالیم و امیدواریم همانطور که به دوستان خود در اینجا اعتماد نمودید، ما را به عنوان یکی از دوستان خود هم بپذیرید. ما و دوستان شما دوست نداریم شما را ناراحت و غمگین ببینیم و امیدواریم كه هرچه زودتر با تلاش و همت خود شما از این احساسات ناخوشایند رهایی یابید و زندگی خوب و خوشی را برای خود رقم بزنید.
خداوند دنیا را بر اساس اصولی قرار داده است و البته قیافه ظاهری انسان تا حدی میتواند متأثر از علل و عوامل چون تغذیه، احساسات، افکار و هیجانات و رفتارهای مادر قبل، حین و بعد از بارداری و تا حد زیادی هم به مسایل ژنتیکی مربوط باشد. اما به هر حال به طور عادی هر کسی با قیافه خاص خود متولد می شود و رشد و نمو می نماید. اما حرف اصلی این است که قیافه ظاهری چقدر از زندگی ما را تشکیل می دهد؟ آیا افراد متوسط و پایین از نظر قیافه (یا حتی زشت) کم در اطراف خودتان می بینید؟ آیا افراد معلول جسمی در جامعه ما کم هستند؟ به نظر شما این درست است که بگوییم «افراد زیبا و خوش قیافه موفق اند و افراد زشت و بدقیافه، ناموفق اند». مطمئن هستم که خود شما هم بهتر از من میتوانید نمونه هایی از افراد به ظاهر بدقیافه را نام ببرید یا در ذهن خود به یاد بیاورید که مدیر یک شرکت یا کارخانه باشند، استاد دانشگاه باشند، یک کار آفرین موفق باشند، یک پزشک یا مهندس یا حتی هنرپیشه سینما باشند. یعنی چهره ظاهری (که به زعم خودتان زشت است و شاید اینگونه هم نباشد) این همه می تواند باعث شود كه شما احساس ناخوشایندی داشته باشید؟ لقمان حكیم كه چنان عظمت دارد كه سوره ای در قرآن به نام او آمده است، و خداوند کلام او را همچون نصیحت پیامبری بیان می کند، فردی بسیار سیاه چهره و نازیبا بود؛ افلاطون، حکیم و فیلسوف مشهور جهان، بتهون، آهنگساز مشهور و بسیاری از انسانهای موفق، افرادی خوشچهره نبودند. شاید مشکل اصلی شما قیافه شما نباشد و اصلا راه را اشتباه رفتید. چون واقعا در بین مردم، در طول تاریخ، زمان حال یا گذشته قیافه دلیل بدبختی نبوده است.
به نظر می رسد شما از دو جهت نیاز به تمرین و تلاش دارید. یکی این که رابطه خود را با خداوند اصلاح کنید و به او اعتماد کنید. خدا هر فردی را به گونه خاصی آفریده است. انسان سالم كسی است كه از ظاهر و قیافه خود احساس رضایت داشته باشد و با اعتماد به نفس به انجام امور زندگی خود بپردازد. شما با این همه توانایی شك نكنید لیاقت یك همراه مناسب را دارید خودتان خودتان را باور كنید تا دیگران هم باورتان كنند.میتوانید قرآن بخوانید، ترجمه فارسی آن را بخوانید و استفاده کنید. این در سطح معنوی و حتی مادی بسیار به شما کمک می کند. شاید لازم باشد کمی بیشتر به کسی که ما و شما را آفریده و به ما زندگی بخشیده است توجه کنید. ببینید نظر خداوند در مورد این مسئله چیست. خدایی که دوست همه ماست، از رگ گردن به ما نزدیک تر است و ما خواسته یا ناخواسته، آشکار و یا پنهان، هر شب با او حرف می زنیم و درد دل می کنیم. آیا زیبایی در نظر خدا (و انسانهای خدایی) همین خط و خال و چشم و ابروست؟ یا معنای عمیق تری دارد؟ زیبایی گفتار، زیبایی اخلاق و رفتار، زیبایی تفکر... نظر شما چیست؟ خداوند هم در قرآن می فرماید «ان اکرمکم عنداللَّه اتقیکم: عزیزترین و کریم ترین افراد نزد خدا با تقوا ترین هستند»(حجرات/۱۳).
جهت دوم، جنبه روانشناختی این مسئله و اعتماد به نفس است. اینکه سعی کنید عزت نفس، خودارزشمندی و قیمت گذاری خودتان را بر روی آنچه که در ایجاد آن اختیار دارید تمرکز کنید و آن چیز همان اخلاق، رفتار و تفکر سازنده و کارآمدتان است. شما ضمن اینكه نباید نگران باشید و روحیه خود را از دست بدهید؛ سعی كنید این مسأله را بپذیرید و آن را جزئی از زندگی خود بدانید و دیگر به آن به عنوان یک مشکل یا معضل فكر نكنید. چون با فكركردن مشكلی حل نمی شود و شما تغییر قیافه پیدا نمیکنید. روحیه خود را از دست ندهید. به حرفهای دیگران توجه نكنید. سعی كنید در هر صورت از زندگی خود لذت ببرید و خوبی های زندگی و خوشی های آن را نیز ببینید. در ضمن استعدادهای خود را دست كم نگیرید و بدبین نباشید.
برای کمک به اعتماد به نفس خود، می توانید از تکنیک های اعتماد به نفس استفاده کنید. تکنیک هایی مثل : به تن کردن لباس مناسب و آراسته و تمیز، توجه به نحوه ایستادن و راه رفتن به شکل درست، سعی کنید در ردیف و صف جلو قرار گیرید، با صدای بلند و رسا صحبت کنید، در تنهایی برای خودتان درباره آرزو ها و اهدافتان سخنرانی کنید، نقاط مثبت خود و زندگی تان را به یاد بیاورید و سپاسگزار باشید، سعی کنید از دیگران (غیر از قیافه آنها) تعریف کنید. برای استفاده بیشتر میتوانید از کتابهای روانشناسی با موضوع اعتماد به نفس استفاده کنید.
برای شما دوست عزیزمان آرزوی موفقیت و سربلندی میکنیم و منتظر شنیدن اخبار موفقیت شما در آینده نزدیک هستیم.

دقیقا من هم همینطور :(

دقیقا من هم همینطور :(

منم همین طور از ۱۳ سالگی

منم همین طور از ۱۳ سالگی انقدر زشتم وای به حال ۲۰ سالگی

نگران نباش تو سن بلوغی من جی

نگران نباش تو سن بلوغی من جی که نمیشه تو صورتم نگاه کرد

سلام. من ۲۶ سال دارنم در حدود

سلام. من ۲۶ سال دارنم در حدود دو سال موفق به پیدا کردن شغلی نشدم برای همین به شکل حادی افسرده شدم. من که چهره تقریبا خوبی داشتم الان به دلیل استرس زیاد دچار ریزش فراوان مو شدم به حدی که چهره ام حسابی تفاوت پیدا کرده. از خودم بدم میاد. در ضمن به تازگی یه شغل معمولی پیدا کردم ولی به دلیل افسردگی حوصله انجام کار ندارم و همیشه به ریزش موهام فکر میکنم. هزینه کاشت مو هم برام زیاده.

تصویر پاسخگو

با سلام خدمت شما دوست گرامی

با سلام خدمت شما دوست گرامی
ممنون که دغدغه خودتون رو با ما در میان گذاشتید .
دوست گرامی ، همان طور که در لابلای گفته های شما بود ، مشکل شما نه به خاطر ظاهر چهره تان و الان نه به خاطر ریزش موهایتان هست . مشکل در نحوه نگرش شما به مسائل زندگی است که برگرفته از روح خسته و افسرده شماست ( به گفته خودتان ) .
بنابر این ضمن این که معتقدیم مشکل شما حتما حل خواهد شد ، توصیه اکید می کنیم که حتما به یک مشاور متخصص روانشناسی مراجعه حضوری داشته باشید و تمرینات ضد افسردگی را زیر نظر ایشان انجام دهید .
ان شاءالله مشکل به مرور زمان برطرف خواهد شد .

با سلام و عرض خسته نباشيد

با سلام و عرض خسته نباشيد درود
من پسري ١٨ساله هستم
نامم محمد مهدي
احساس مي كنم ظاهرم زشت هست و دوست در سال دوم دبيرستان به من مي گفت مهدي خوشگله و خيلي هم احساس محبت مي كرد و سال سوم هم همين طور ولي امسال سال پيش دانشگاهي ديگر به من نمي گويد خوشگل و به اون هم رشته أمان مي گويد خوشگل
در سال سوم با يكي از بچهاي دوم دعوام شد كه يك سال از من كوچك تره و به من گفت قيافه اش مانند ... خر است
مشخصات كلي بنده لاغر هستم دماغم قوز دارد صورت لاغر و بسيارتي از غذا ها را دوست ندارم از جمله ماهي مرغ گوش قيمه قورمه سبزي غير از گوشتش مي خورم كباب كوبيده جوجه دوست دارم قبلا پيتزا فست فود زياد مي خوردم از كله پاچ گيپا متنفرم
قدم بلند هست ١٨٣ موهايم كمي سفيد زود رس شده
صورتم سبزه هست و الان گاهي أوقات فكر مي كنم تيره هست
من قبلا احساس مي كردم قيافه ام خوبه
و بكبار من دوستم كه مرز خشگلگفتن دارد اون رفيقم كه به اون مي گه خوشگل داشتيم از خيابان رد مي شديم راننده تاكسي گفت چه پسر هاي خوشگلي
و گاهي أوقات احساس مي كنم خانوم ها اقايان در مترو بيرون نگاهي به من مي كنند ولي الان به دليل اين موضوع اعتماد به نفس ضعيفم و عكسهايي كه از خودم گرفته از دور خوشم نمياد گفتم حتما مردم به ظاهر زشتم دره نگاه مي كنند
و دكتر بيني رفتم براي جراحي زيبايي بيني دكتر گفت دماغت استخواني اگر عمل كنم خيلي خوب مي شود چون استخوانيه و من هم از عمل جراحي مي ترسم
دختري داريم در فأميل دو رمان يعني دختر پسر پسر عموي مادر بزرگ پدري ام كه متولد ٨١يا ٨٢هست و از قيافه اش خيلي خوشم مي أيد يا بهتر بگم خيلي خوشگل قيافه اش با بازيگر توي نقش مهري در سريال ميكاييل كه نام بيرونش متين السادات ستوده هست شبهه اون هست
خدا خدا مي كنم كه در اينده بعد از فوق ليسانس كنكور قبول كند منو اما مادر بي حجاب خانواده من مذهبي و پدر ديدم در عروسي رقصيده پدرم توي دستگاه دولتي كاره اي هست و مذهبي الانم دختر مانتويي ولي حجاب فعلا رعايت مي كند و من فعلا با اين وضعت قبول دارم چون خودمم شغلي مي خواهم انتخاب كنم توي دستگاه قضايي هست
و من تا قبل از دوم دبيرستان درس نمي خواندم ضعيف بودم ولي دوم دبيرستان يكبار ١٨يا ١٥يا ٢٠بود شدم بچها همه كم يا ١٠يا تك من علاقه پيدا كردم دوم دبيرستان معدل ١٨خورده اي ترم اول ١٨ترم دوم
سوم براي ديپلم معدل كلم ١٦خورده اي باز هم از همه نمره ام بالاتر بود حتي دوستام ٥يا ٨تجديد اوردن بعضي ها شهريور و بعضي ها دي قبول شدن الان امسال ضعيف تر شدم يعني حوصله خواندن ندارم
و من هميشه سعي كردم بهترين لباس هايم بپوشم بيرون بروم و حتي دوبار خواب دختر فأميل دور مان ديدم هموني كه علاقه دارم بهش يكبار كه ديدم پدره أمد گفته با دخترم ازدواج كن يكبار ديدم با من بود قهر كرد با من و ماشينش مزدا ٣ بود و منم ام وي ام اكس٣٣
نمي دانم چكار كنم و الانم توي انستگرام عكسم گزاشتم ٩٠٠خورده اي فلاورينگ دارم ولي عكسام اخرش ١٢٠لايك خورده و دونفر نوشتند بابا خوش تيپ يكي خوشتيپ
من هيچي برام مهم نيست فقط مي خواهم با اون دختر مورد علاقه ازدواج كنم و كارمم خيلي خوب باشد در درس موفق باشم تا دكترا
و نمي دانم قيافه ام از نظرش چه جوريه ولي من خودم از خودم خوشم نمياد نمي دانم اون چي مي بيند فكر كنم خودم خيلي معذرت مي خواهم صورت كيري فكر كنم
ببخشيد اگر بد زباني كردم گفتارم بد بود يا هرچيز ديگر حلال كنيد
لطفا جوابي خواستيد بزاريد در وبلاگ و ايميلم بزاريد وبلاگم توي گل سرچ كنيد وبلاگ رسمي اقا سيد محمد مهدي يا وبلاگ بسيج فعال سيد محمد مهدي مي أيد و در قسمت نظر دهيد مطلبتان را بگذاريد
ياعلي

تصویر مشاور شهر سوال

آقا محمد مهدی، خیلی خوش آمدید

آقا محمد مهدی، خیلی خوش آمدید. به نظر می رسد پاسخ کلی شما در مطلب ابتدایی همین پست آمده باشد. بعید است شما هم ندانید که واقعا قیافه نقش چندانی در موفقیت و خوشبختی دنیوی انسانها و نیز در سعادت اخروی آنها ندارد. البته قیافه مقبول و مورد پسند و خوب، قطعا از نعمات خداوند است که مثل خیلی از ویژگی های دیگر، برخی از آن کمتر برخوردارند و برخی بیشتر، اما این قضیه هیچ تآثیری در میزان انسانیت ما و حتی موفقیت ما ندارد. مشاغل بسیار اندکی هستند که قیافه جذاب و زیبا در آنها حرف اول را می زند. شما که جوان اهل مطالعه و اطلاعی هستید، خوب میدانید که نزد خدا چیزی مهمتر و والاتر از پرهیزگاری نیست. در میان مردم هم آنچه بیشترین تأثیر را میگذارد، اخلاق است. شما مطمئن باشید، با داشتن یک قیافه زشت، ولی با داشتن فضائل اخلاقی خوب و بالا، به راحتی میتوانید در دلهای مردم رسوخ کنید، چه رسد که شما حقیقتا زشت هم نیستید و دارای قیافه متوسط و شاید بالاتر باشید. به هر حال چه برای ازدواج، چه برای شغل و کار، چه برای هر مورد دیگر، به جای تمرکز و توجه به قیافه خودتان سعی کنید بر اخلاق و بررسی و وارسی اخلاق خودتان تأکید کنید. به جای اینکه هر روز جلوی آینه به پستی و بلندی های قیافه تان خیره شوید و فکر کنید، جلوی آینه بایستید و به کارهایی که در طول روز کردید، برخوردها، رفتارها، و به طور کلی اخلاق خودتان فکر کنید. قطعا این کار نتیجه خوبی برایتان خواهد داشت.
البته با توجه به مطالب نسبتا مفصلی که ارائه کردید، به نظر می رسد، بد نباشد به یک مشاور روانشناس، مراجعه حضوری داشته باشید و همین مشکل را مطرح کنید تا در صورتی که کمی مشکل اعتماد بنفس و اراده دارید، بتوانید آن را نیز به کمک مشاور حل کنید. همچنین میتوانید از مطالب ارائه شده با موضوع اعتماد بنفس در همین سایت نیز استفاده کنید. مانند (http://www.soalcity.ir/node/320) و (http://www.soalcity.ir/node/319).
توکل و تکیه بر خداوند برای شما که انشالله جوان با ایمانی هستید، حتما کمک بزرگی خواهد بود.
در پناه خداوند بزرگ، موفق باشید

قیافه ی انسان به دست خود خدا

قیافه ی انسان به دست خود خدا شکل میگیردطبق آیه ی ۶ سوره آل عمران لطفا بدون اطلاع سخنوری نکنید

سلام من یه پسر۱۶ساله هستم من

سلام من یه پسر۱۶ساله هستم من نمیدونم باید چکار کنم داغون شدم صورتم خیلی زشته من به خاطر زشت بودنم ۳بار خودکشی کردم
من وقتی مورد تمسخر قرار میگیرم خیلی دلم میشکنه طوری شده که بیشتر شبا خون گریه میکنم و از خدا ارزوی مرگ میکنم مشکل قلب و...دارم که پیش هر دکتری رفتم گفته مشکلی طبیعی وجود نداره بلکه مشکل عصبیه و بهم ادرس مشاور میده ولی من مشاور حالیم نمیشه منتظر یه موقعیت مناسبم که خودکشی کنم

تصویر مشاور شهر سوال

دوست عزیز نوجوانم، سلام، از

دوست عزیز نوجوانم، سلام، از اینکه سوال خود را نزد ما مطرح کردید بسیار خرسندیم. به نظر می رسد که شما راهی جز مراجعه به مشاور روانشناس ندارید. به نظر می رسد که شما خیلی بیش از حد به قیافه ظاهری تکیه دارید، شاید بسیاری از افرادی که قیافه عادی دارند و یا عده ای که قیافه ای هم ندارند ولی انسانهای موفقی از نظر اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و غیره هستند را نمی بینید. یا شاید بسیاری از آدمهای بسیار زیبا روی را ندیده اید که به همین دلیل زیبارویی و یا به دلایل دیگر به راههای انحراف و فساد کشیده شده اند و یا عده ای به اعتیاد کشیده شدند و در نهایت یا سر از زندانها و ندامتگاه ها درآوردند و یا در گوشه و کنار پارکها در حال جان دادن هستند. شما حتی نمیدانید بنده که دارم به شما و سایر دوستانتان در این مکان پاسخ میدهم آقا قیافه ای دارم یا ندارم؟ یا بسیار دیگر از انسانهایی که برایشان احترام قائلید ولی تاکنون آنها را ندیده اید. بنابراین توصیه اکید میکنیم که ابتدا یک بررسی کرده و یک روانشناس باتجربه پیدا کنید و به طور جدی مراجعه داشته باشید و پیگیر جلسات مشاوره خودتان باشید. در بدترین حالت که میتوان تصور کرد یعنی اینکه شما جزو زشت ترین انسانها باشید (که قطعا اینطور نیستید) مطمئنا خداوند بزرگ و مهربان استعدادهایی در شما قرارداده که بسیاری از ما و آدمهای به ظاهر زیبا نمیتوانند در آن زمینه به گرد شما هم برسند...شک نکنید (گر ایزد زحکمت ببندد دری... زرحمت گشاید در دیگری). پس به خدا توکل کنید و از او کمک بخواهید تا در این راه شما را یاری دهد.
ما مشتاقانه در انتظار شما هستیم تا پس از مدتی به اینجا بیایید و از موفقیت های خودتان برای ما و دوستانتان بگویید.
موفق و پیروز و سربلند باشید دوست من.

سلام میشه ازت یه چیزی بپرسم

سلام میشه ازت یه چیزی بپرسم چرا میخواهی اینکارو بکونی منم صورت خوبی ندارم که از دین صورت های خوشگل دیگران حسرت میخورم باید بریم خدارا شکر کنیم اونا که مارا مسخره میکنند قیافه طبیعی و خدادای ما هست ما بدون اون که دست به صورتمون بزنیم این شکلی هستیم همون هایی که ماهارا مسخره میکنند با هزار تا عمل زیبایی فک بینی ...ورداشتن زیر ابرو زدن کرم های سفد کننده و... خوشگل شدند ببخشیند اگه وقتتا گرفتم اینم از من بشنو همون کسایی که مسخرت کردند چند سال دیگر او نهارا ببینی به بد ترین شکل در اومدند چون خدا جای حق نشسته

باسلام من پسری ۱۸ساله هستم

باسلام من پسری ۱۸ساله هستم هیکلم عالی قدم۱۸۰وزنم ۸۵ واقعا هرکی هیکلمو میبینه ماشالله میگه. حالا میرم دنبال چهرم.دوستام بهم میگن خوشگلی یعنی میگن صورتی زیبا داری ولی خودم اینو قبول نمیکنم.یعنی قبول میکنم خوشگلم فقط خوشگلیمو دو سه تا جوش جوانی روصورتم درامده این منو ناراحت میکنه.به خدا به خاطر این جوش نمیتونم برم کنار دختری یا هرکسی خجالت میکشم باخودم میگم الان منو میبینه تودلش یه چیزی میگه..درواقعا من با درونم اختلاف دارم امیدوارم درکم کنید..میشه یه مشاوره ای بدید که روحیه ام زنده بشه..ممنون

باعرض سلام و تشکر

باعرض سلام و تشکر
مشکلی که به نظر می رسد شما دچار شده اید هراس از شکل و ظاهر خودتان و یا همان بدشکلی هراسی است که به دلیل عدم پذیرفته شدن از دوران کودکی توسط اطرافیان ، مقایسه شدن ، دیده نشدن از طرف والدین از طرفی عدم پذیرش بدون قید شرط خودتان باعث شده شما به صورت افراطی و وسواس گونه با نگرانی به ظاهر خودتان پرداخته و از خودتان راضی نباشید. البته هر چه سن شما بیشتر شود این مسأله کم رنگ تر خواهد شد ولی باید شما بدانید که ملاک ارزش مندی و ارزش گذاری یک انسان به تعقل و شعورش است نه به ظاهر در حالی که برای قیمت گذاری و ارزش گذاری یک غیر انسان مشخصات ظاهری است که قیمت را پایین و بالا می برد پس با مخالفت و شاخ و پرگ ندادن و نبرداختن به افکار منفی و اهمیت ندادن به افکار منفی و استدلال آوردن مثبت و مبارزه با افکار منفی با دیدن نقاط مثبت و خودگویی مثبت می توانید تا حد بسیار زیادی از این احساس آزار دهنده خلاص شوید. موفق باشید.

سه تا جوش؟

سه تا جوش؟
من که کل صورتم پر جوشه
این همه جا فقط روی صورتم جوش زده دیگه خسته شدم
عکس بچگیامو که میبینم خیلی خوشگل بودم ولی الان نمی‌دونم چم شده

من دختری ۱۶ ساله هستم اینو

من دختری ۱۶ ساله هستم اینو بدونید کسی که واقعا زشترو هیچکس جز خودش درک نمی کنه توی جامعه ی عقب افتاده ای مثل ایران که دیگه کسی به ایمان تقوات نگاه نمی کنه ادم زشت توی این جامعه مثل کسیه که دچار نقص عضوه مثلا دست نداره کسی که دست نداره چطور می تونه کاملا مثل یه انسان عادی زندگی کنه مطمعنا این نقص عضو روی زندگی اجتماعی و اعتماد به نفسش تاثیر زیادی داره من خودم بار ها و بار ها دیدم که خیلی از افرادانش اموزای مدرسه تا معلم ها بدون اینکه شناختی از تو داشته باشن فقط از روی قیافه در موردد قضاوت می کنن چرا فک می کنید همهی کسانی که می گن ما زشتیم بیماری خود زشت انگاری دارن واقیت این نیست به نظر من ادم ها کاملا بد اساس دیدونظر دیگران در مورد اون ها از خودشون شناخت پیدا می کنن وقتی کسی زشته خودش به این نتیجه نرسیده بر اساس رفتار دیگران این شناخت رو از خودش پیدا کرده این مشکل مربوط به خود فرد زشت نیست بلکه مر بوط به رفتار زشت بقیس که باعث این مشکلات میشن

من هم چشام کم بیناست هم عینک

من هم چشام کم بیناست هم عینک ته استکانی میزنم و هم‌صورتم پر جوش زیر پوستی و سطحی و پوستمم سفید خودتون تصور کنین یه چشمم انحراف داره این آخرا به فکر ترک تحصیل افتادم هیشکی با هام دوست نمیشه بعد ۱۱سال هم کلاسی با من سختی زیاد کشیدم تا بتونم تو همون کلاس بمونم و تجدیدام رو پاس کنم حتی خونه هم فقط مادر با من صحبت میکنه و خواهرم هیشوقت حرف نمیزنن یا حرف زدنی به من نگا نمیکنن وقتی مسخره میشم حس میکنم قلبم سوراخ شدهبیرون که میرم همیشه سرم رو میمدازم پایین که کسی صورتم رو نبینه که حالش بهم بخوره یه بار رفتم نون وایی نون بخرم صاحبش فحشم داد و بیرونم کرد بعدش گفت اینا دیگه چین آخرالزمان شده عجب هیولا هایی
من یه بار تو کلاسمون نشسته بودم تخت اول سال سوم نظری معلممون تازه اومده بود کسی هم پیشم نمیشینه منو برد ته کلاس من گفتم چشام ضعیف ولی گفت میدونم بابا تو هم رعایت حال مارو بکن بعد همه خندیدن تا آخر به کلاسای اون نرفتم اونم اصلا غیبت نزد یه بار بچه ها مسخرم میکردن منم دعوام شد با هاشون ریختن سرم کتکم زدن عینکم شکست از کلاس دومیا هم منو زدن ب طرزی که خون از دماغم اومد بعد مادرم اومد مدرسه با کلی شکایت و علت خواهی و آخرش شد خانوم شما بچتون معلوله نمیتونه با بچه های سالم کنار بیاد چرا اسمشو تو مدرسه استثنایی ثبت نام نمیکنید
همونجا مادرم گریه کرد و رفت منم موقع رفتن که میش فقط ناظم میمونه موندم تا همه برن باسنگ زدم شیشه دفتر ریخت فرار کردم و الان هم بخاطر مادر خودکشی نمیکنم و ۱۸سالمه و کلی کلاس تقویتی میرم تا درسم قوی بشه ولی بچه هایی که مسخرم میکنن تمومی ندارن و چن بار مدرسه عوض کردم و هیچ دوست هم سن خودم ندارم اصلا میرم بیرون میترسم باکسی صحبت کنم و بعد ماجرای نونوایی هرگز منو مغازه نمیفرستن همیشه سرم با گوشی گرم و کلیم تنهام خوشا بحالتون من از همتون بدبخت ترم اونی که میگه من سه تا جوش دارم دختره نگام نمیکنه بهش میگم عیبی نداره چون لیاقتت رو نداره من چی که حتی خانوادم ازم حالشون بهم میخوره

با سلام و تشکر از ارتباطتان

با سلام و تشکر از ارتباطتان با شهر سوال!

این یک واقعیت شگفت انگیز است که زیبایی حقیقی، از درون قلب تان نشأت می گیرد، از اعماق جسم و روح تان. ظاهر فیزیکی شما چیزی نیست که چندان اهمیت داشته باشد، اما آنهایی که رفتارهای ناپسند دارند فکر می کنند زیبایی ظاهری تنها چیزی است که ارزش دارد. در آینه نگاهی به خودتان بیاندازید، به اعماق درون تان، و خواهید دید چه چیزی در آن جا پنهان دارید: یک انسان زشت! مگر این که طرز فکرتان را عوض کنید.

درست است که ان الله جمیل و یحب الجمال اما خوب است که شما کمی با صبر و بردباری در این مسائل سخن بگویی
مبادا این اعتراض ها کفران نعمت و اعتراض باشد، زیبایی که فقط زیبایی صورت و ظاهری نیست، بلکه مهمترین زیبایی، جمال سیرت و باطن است که با دید واقع گرایانه به مسائل و وقائع عالم هستی، خوب است که به این بعد قضیه هم توجه داشته باشی، اگر زیبایی ظاهری نداری و از نگاه اطرافیان خسته شدی، بدان که شاید خیر و صلاحی در این مساله بوده که اگر زیبایی می داشتی از خدا بسیار دور می افتادی و من نمیدانم و خدا خودش عالم است شاید به جای این نعمت توانایی های دیگری خدا به شما عنایت کرده باشد.
اگر احساس می کنی که زیبایی ظاهری در موفقیت آینده ات تاثیر به سزایی دارد، باید بگویم که من درصد کمی از انسانهای زیباچهره دیده ام که موفق بوده باشند، زیرا هر چیز خوبی آفتها و آسیب های بیشتری دارد و یکی از آنها همین زیبایی است که در طول زندگی انسانهای زیباچهره بسیار در معرض آفات و خطرات قرار گرفته اند.

از سوی دیگر بسیار زیاد مشاهده کردم انسانهایی که زیبایی خاصی نداشته اند اما در کار و زندگی شان بسیار موفق تر از دیگران بوده اند
سطحی نگر نباش و به عمق و هسته ی اصلی وقائع نگاهی ژرف و به دور از احساسات داشته باش.

موفق باشید.

تنها چیزی که لازمه بهش باور

تنها چیزی که لازمه بهش باور پیدا کنی تا بتونی برای همیشه زندگی شاد و راحتی داشته باشی این هست که حرف هیچ کس برات مهم نباشه، برای خودت زندگی کنی و آرامش خاطر داشته باشی صرفا به این دلیل که هنوز زنده ای و کلی کار هست که تو می تونی انجام بدی از ساده ترین کارها تا حتی تبدیل به سارق بانک شدن(البته اگه وجدانت بهت اجازه میدهد و بعدا پشیمون نمی شی!)........
فقط کاری رو انجام بده که باعث میشه شاد باشی و حرف هیچ کی برات مهم نباشه و برای همیشه و در هر شرایطی عاشقانه خودت رو پرستش کن.....

واقعا وقتی حرفای شما رو خوندم

واقعا وقتی حرفای شما رو خوندم برای این ملت عقب افتاده متاسف شدم واقعا نمیدونم چی بگم خیلی سخته و مطمئنم که نمیتونم شما رو درک کنم.کاش میتونستم کمکتون کنم ولی افسوس...............

باید دید قیافه زیبا عایده اش

باید دید قیافه زیبا عایده اش چیست . جذاب بودن متعاقبا جلب توجه. فرد زیبا رو در جمع دوستان سریع تر پذیرفته میشود افراد بیشتری را گرد خود جمع میکند و ارتباط های بیشتری میگیرد . مورد بعد جذب جنس مخالف . مطمىنا داشتن رخ زیبا هم در مرد هم زن برای جنس مخالفش جذاب است و درصد جفت یابی را افزایش میدهد . و مورد سوم هم که خاص زمان ماست اینکه زیبارویان شانس بیشتری برای شغل هایی مثل بازیگری مدلینگ و ... دارند . داشتن کانکشن ها و ارتباطات مختلف جذاب بودن برای جنس مخالف باعث ایجاد امنیت خاطر و داشتن اعتماد بنفس و لذت میشود . مزیت داشتن چهره خوب این هست که شما بدون اینکه هیچ حرکت رفتار و صحبت خاصی داشته باشید میتوانید دیگران را جذب خود کنید . برای تامین موارد ذکر شده در بالا در صورت نداشتن چهره زیبا جایگزین های بسیاری وجود دارد که هم ذاتی و هم اکتسابی اند . هوش قد بلند قدرت بدنی صدای خوش توانایی های فیزیکی خاص و ... و موارد اکتسابی مثل تحصیلات ثروتمند بودن اندام ببدنسازی شده مهارت های مختلف مثل اداب معاشرت نواختن موسیقی انجام حرکات ورزشی توانیی های فنی طبع هنری ذهن خلاق مهربانی و اخلاق خوش وووو خیل عظیمی از صفات مهارت ها رفتار انواع دانش ها دانایی طرز بیان و غیره که می توانند مانند زیبایی باعث جذاب شدن باشند و ما را وارد ارتباطات کنند .

برو بابا دلت خوشه یه زشت رو

برو بابا دلت خوشه یه زشت رو کسی به جز یه زشت نمیتونه درک کنه

سلام.خیلی ببخشیدا ولی مجبورم

سلام.خیلی ببخشیدا ولی مجبورم بگم.من خودم بچه حزب اللهی هستم شایدم بودم نمیدونم ولی این جواب های شما منا قانع نمیکنه اخه نمیشه که هر کسی هر چی پرسید سریع ببندینش به اخرت و اجر و ثواب.ادم زشت زشته نه بد میبینه نه بد احساس میکنه.وقتی صبح تا شب مسخره میشه این ادم بیمار نیست گند زده میشه تو روحیش و نمیتونه زندگی کنه تو خیلی مسایل دچار مشکل میشه زتدگی روزمره برخورد با دیگران رابطش با خدا و نماز و اون دنیا و ... وقتی توی جمعی مسخره بشی نمیتونی بگی خدا دستت درد نکنه اجرشا اونطرف بده ایت الله که نیستیم اتفاقا برعکس هم از خدا بدت میاد هم اصلا شاید ایمانتم از دست بدی که چرا کسی که قادر به همه کاری هست باید تورو عمدا زشت بیافرینه و کسی که نه دین داره نه ایمان مثل کافرای اونور ابی از لحاظ قیافه صدپله بالاتر از من مسلمون باشه خب کلا به مشکل میخوری با خدا.عدالتشا زیر سوال میبری.همش میگی چرا من چرا من.چرا نخواستی منم زندگی کنم.ماها اصلا تو ازدواج هم به مشکل میخوریم همش می ترسیم ازاینکه نکنه بچه ای به دنیا بیاد که اونم پس فردا غصه ای مثل غصه تو داشته باشه و بشه آیینه دق.به نظر من اینی که شما طرفا مریض میخونی و میگی مشاور میخواد اینم ظلمی از طرف شما.این جماعت سر این داستان ایمانشونم از دست دادن بعد شما حواله میدی به اون دنیا و قیامت به نظرم بیشتر به فرار و ندونستن جواب میخوره تا کمک و جواب دادن.کسی که مسخره میشه رو فقط باید خود خدا به دادش برسه نه مشاور کاری میکنه نه این ثوابا.میدونی میشه حالت نسیه.ما ها ظلم عجیبی در حقمون شده میدونی چرا؟ چون چوب دو سر نجسیم هم دنیارا از دست میدیم هم اخرتا.من خودم اگه ظاهر خوبی داشتم با خدا به مشکل نمیخوردم حالا که دنیا شده واسم جهنم اون دنیا هم بخاطر دشمنیه با خدا تو این دنیا بازم واسم جهنم میشه.ماها بازنده های عدالتیم.ماها محکوم به فشارهای عصبی پیری زودرس و هزار کوفت و مرگ هستیم بخاطر فشاری که زشتی و تبعاتش واسمون به همراه داره.بعضی وقتا به همه چیز شک میکنم میگم نکنه کمونیسم ها درست میگن نمیدونم به همه چی شک دارم دیگه.تنها چیزی که واسم مونده عشق امیرالمومنین و والسلام.همه چیزما سر زشتی از دست دادم امامم هم فقط چون خودم عاشقشم واسم مونده.زیادی حرف نزنم خلاصه حرف ادم زشتا درک نمیکنید نه که شماها تنها نه هیچکس.ادم زشت دنبال ثواب نمیگرده اگه میشه جواب این دست ادم هارو منطقی بدید از جایی که ندیدن دم نزنید.نظر مراجع چیه در مورد زشت بودن؟ امیدوارم اونا پاس ندن.نسل بدی هستیم امام زمان هم نداریم و نمیبینیم که از علم مطلق اون کمک بگیریم خیلی بدبختیم خیلیییییییییی.

تصویر پاسخگو

باسلام وتشکر از ارتباط شما با

باسلام وتشکر از ارتباط شما با این سایت
مطالب شما را با دقت مطالعه نمودیم، اگر از سوی دیگران با کسی چنین برخوردی شود، او نیز ناراحت و دلگیر می شود ، اما نه از خدا، بلكه از كم ظرفیتی و كج فهمی و ظاهر بینی دیگران. مطالبی را كه محضرتان بیان می كنیم از سر دلسوزی و یا صرفا ابراز همدردی برای تسكین شما نمی باشد و حقیقتا باور قلبی ماست كه با توجه به آیات و روایات اهل بیت عصمت و طهارت(ع) محضرتان تقدیم می شود:
۱. اگر چه بر اساس آیات قرآن همه حوادث عالم خلقت تحت اراده كلی الهی رقم می خورد(۱) ، اما نباید از این نکته غافل شد که این اراده خداوند بر اساس یك نظام منسجم علّی و معلولی اداره می گردد، به این معنا كه هر اتفاقی در این عالم رخ می دهد. نتیجه علت و سبب خاص خود می باشد و تا زمانی كه آن علت خاص بوجود نیاید، هرگز آن اتفاق نمی افتد و در مقابل نیز اگر سبب ایجاد یك معلول بوجود آید. قطعا معلول آن نیز محقق می شود. (۲) خداوند متعال نیز اگر اراده كند در این عالم حادثه ای ایجاد كند فقط از طریق ایجاد و تحقق علت خاصش این كار را می كند كه مطابق قوانین حاكم بر نظام خلقت باشد نه، بی ضابطه و دلبخواهی.(۳) یكی از این عوامل قدرت انتخاب انسان و حق اختیار اوست كه خداوند آن را به هدف امتحان و رشد و پرورش انسان به او عطا نموده است(۴) و لذا مانع تحقق آن نیز نمی گردد، این انتخاب باعث می شود در برخی مواقع افراد در حوادث زندگی دیگران تاثیر گذار باشند، مثلا باعث نقصی در آنها شوند ولو این كه دیگری خود مستحق چنین نقصی نباشد. اگر چه خداوند متعال نظام این نظام را به احسن وجه ممكن ایجاد نموده است. (۵) لكن با توجه به دو نكته گذشته، اگر در نظام خلقت به هر دلیلی مثل عدم توجه والدین و یا عدم آشنائی آنها در هنگام انعقاد نطفه و خوردن غذاهای مشخص و یا خوردن داروهائی خاص و یا غذاهائی خاص در دوران بارداری كه باعث جهش های ژنتیكی شده و در نهایت بر قیافه فرزند تاثیر گذار می باشند، لذا اگر چه انتخاب قیافه و زشتی و زیبائی هر فرد به انتخاب خودش نمی باشد. ولی در عین حال نمی توان آن را به اراده مستقیم خداوند نسبت داد. زیرا عواملی نظیر مواردی كه اشاره شد. نیز در شكل گیری آن دخیل می باشند .
۲. اما در عین حال نمی توان گفت خداوند نسبت به سرنوشت افرادی كه دچار نقص و یا زشتی و ...می شوند در دنیا بی تفاوت بوده است، بلكه جدای از بحث آخرتی و اجر و پاداش ویژه و تخفیف در حسابرسی و آسانگیری در میزان تكالیف برای چنین افرادی متناسب با كاستی ها در قیامت (۶) كه در نهایت با عدالت الهی نقص و سختی های گذشته آنها را جبران می نماید(۷)، حقیقتا خداوند متعال در درون چنین افرادی مانند هر انسان دیگر به قدری ظرفیت ها و توانمندی های ویژه قرار داده است كه با فرض محرومیت از یك یا چند مورد از مظاهر لطف الهی باز هم فرصتهای زیادی برای هر فرد وجود دارد كه با شكوفا نمودن آنها می تواند نشاط و شادابی و احساس خوشبختی و لذت در دنیا را علی رغم همه ضعف ها و زشتیهای ظاهری برای خود تامین نماید. شما نیز می توانید با شرایط فعلی خود با تكیه بر آنها تمام مواردی را كه در زندگی باعث آزار شما می گردند و به برخی از آنها اشاره نمودید بر طرف كنید و از زندگیتان لذت ببرید.
۳. اگر چه برخی افراد در نظر غالب افراد دیگر زیبا به نظر می رسند و برخی نیز زشت تلقی می گردند، اما حقیقتا زشتی و زیبائی ملاك و معیار دقیق و روشنی ندارد و با توجه به نگاه افراد مختلف تفاوت می نماید، لذا در بسیاری از مواقع افرادی كه خود را خیلی زیبا تلقی می نمایند، در نظر دیگران زشت به نظر می رسند و اتفاقا برخی افراد كه خود را زشت تلقی می نمایند در نگاه دیگران و یا حداقل برخی از آنها زیبا جلوه می كنند و جذاب هستند. لذا مساله زشتی و زیبائی یكی از مسائل كاملا نسبی می باشد به خصوص در بین دو جنس زن و مرد كه ملاك جذابیت بسیار متفاوت می باشد.
با توجه به موارد مشابه متعدد و تجربه شده به دست آمده است كه حتی زشت ترین افراد در نگاه اكثریت مردم برای برخی از افراد از جنس مخالف جذابیت خاص و منحصر به فردی می یابند، لذا شما چطور به خود اجازه می دهید؛ تلقی سلیقه ای دیگران را باور نمائید كه اگر چه برخی از آنها جدی و برخی از آنها از روی كج فهمی می باشد. اما غالبا آنها به خاطر شوخی با شما و به هدف اذیت نمودن شما می باشد كه به خصوص با فهمیدن حساسیت شما نسبت به چهره خودتان بیشتر ابراز می نمایند.
شما با باور نمودن این تلقی های شخصی و ظاهری دیگران شخصیت خودتان را با همه امتیازات دیگری كه دارید برای خودتان كوچك كرده اید و اعتماد به نفس خود را از دست داده اید فاصله زیادی دارید، مطمئن باشید بسیاری از مشكلات و زجرهائی كه تا كنون در جامعه و در بین اعضاء فامیل و ... كشیده اید به خاطر این است كه خود را زشت پذیرفته اید و همواره با این پیش فرض كه دیگران دارند به من به نگاه یك دختر زشت نگاه می كنند، به آنها نگریسته اید و خنده ها و پچ پچ ها و كنایه های آنها را بر همین ضعف خود تلقی نموده اید، حتی در بسیاری از مواقع جملات افراد را در مورد خودتان به خاطر همین باور غلط ، جوری شنیده اید كه انتظار شنیدنش را داشته اید، نه واقعیت را .
و الا مواردی كه برای شما اتفاق افتاده است و اشاره فرمودید، اگر چه سخت و شكننده است. اما همین اتفاقات برای دیگران نیز به مراتب بیشتر از شما رخ می دهد. ولی چون نمی خواهند تسلیم این تلقی ها شوند اصلا به آنها توجه نمی كنند و خیلی زود فراموش می كنند و اصلا دچار رنجهائی كه شما هستید نمی شوند.
۴. اگر چه از كلام شما كاملا مشخص است كه فردی اهل ایمان و تقوا می باشید، در عین حال اطمینان داشته باشید كه با تقویت ایمان و اعتماد به خداوند و رعایت حریم های الهی این مشكل را هم پشت سر خواهید گذاشت و از این آزمون الهی سربلند بیرون خواهید رفت و پیروز خواهیدشد(۸) به ساحل آرامش خواهید رسید، حقیقت این است كه همان طور كه تمام لذتهای دنیا در چهره زیبا خلاصه نمی شود، شیرین ترین و آرامش بخش ترین لذات و احساس خوشبختی در سایه اتكا و ارتباط با خداوند به دست می آید.(۹)
۵. به توانائی ها و جذابیتهای دیگر خود مثل داشتن اخلاق خوب و قدرت تحمل و ظرفیت بالا و داشتن تقوا و عفت و پاكدامنی و ... در كنار مهارتهای زندگی مثل خیاطی و آشپزی و ... كه هر كدام به تنهائی برای جذابیت داشتن یك فرد تاثیر زیادی دارد، ضعف خود را در مورد چهره خود جبران نمائید و با پرداختن به برنامه ها و سرگرمی های مفرح و نشاط آفرین مثل مسافرت و یا رفتن به دل طبیعت و تفكر در حقیقت عالم و ارزش واقعی دنیا و نعمتهای دنیوی، روحیه اعتماد به نفس و شادابی خود را بازیابی نمائید و با توجه به رویكرد جدید در همه جمع های خانوادگی با نشاط و اعتماد به نفس حقیقی حاضر شوید و حتی در موارد احتمالی هم اگر فردی به شما در مورد چهره شما كنایه ای زد، اگر از افراد نزدیك شما بود شما هم با شوخی متناسبی به یكی از ضعف های او با مزاح اشاره كنید و خیلی طبیعی خود را نشان دهید و در مورد كلمات بی پرده كودكان نیز می توانید با گفتن جملاتی نظیر ، چشمات زشت می بینه و الا من خیلی هم ... و یا خدا خواسته من این شكلی باشم و ... در واكنش با خنده دیگران هم خیلی مسلط با گفتن یك جمله خنده دار نشان دهید كه اصلا تسلیم تلقی غلط آنها نشده اید.
ان شاء الله به زودی روحیه و اعتماد به نفس كامل خود را پیدا می كنید و با چنین روحیه ای زمینه معرفی شما توسط نزدیكان و آشنایان و دوستان به كه حقیقتا به دنبال افراد نجیب و مؤمن و پاكدامن می گردند و به لحاظ چهره هم تناسب نسبی با شما داشته باشند فراهم می گردد.
پی نوشتها:
۱.ملک (۶۷)آیه ۱.
۲. شرح نهایه الحکمه، انتشارات مؤسسه امام خمینی، مرحله هشتم، بحث علت و معلول.
۳. علامه حلی، کشف المراد فی شرح تجرید الاعتقاد، نشر اسلامی، بی تا، بحث صفات الهی، ص ۳۸۰.
۴.انسان(۷۶) آیه ۳.
۵.مؤمنون (۲۳) آیه ۱۴.
۶.بقره (۲) آیه ۲۸۶.
۷. ر.ك علامه حلى(تعلیقه سبحانی،جعفر)كشف المراد فی شرح تجرید الاعتقاد قسم الالهیات‏، چ موسسه امام صادق(ع) قم، بی تا، ص ۱۲۴.
۸.محمد (۴۷) آیه ۷.
۹.رعد (۱۳) آیه ۲۸.

اول واسه صادقانه صحبت کردنت

اول واسه صادقانه صحبت کردنت آفرین . دنیایی که ما توش گیر کردیم چه زشت چه زیبا تهش واسه همه مرگه . ما زشتام باس ی کم خودمونو تحویل بگیریم . باس هوای همو داشته باشیم نه اینکه تا یکی مثه خودمون دیدیم یاد بد بختی خودمون بیفتیم بزنیم به چاک . باس کنار هم باشیم و شااد تا احساس تنهایی نکینم . زندگی عدالت بجاست . همه پقای پیر شدن زشت میشن و می میرن . بیخیال اینکه واسه ما زودتر این اتفاق افتاده

واقعا عالی گفتی حرفات درسته

واقعا عالی گفتی حرفات درسته درسته من سه خواهرویه برادر دارم خییییییییییییلی خوشگلن یعنی هرکی میبیندشون براشون اسفنددود میکنه هم مامانم هم بابام خییییییلی خوشگلن ولی من..هیچ وقت ازم تعریف نشده یایه جوری گفتن که اگه نمیگفتن خیلی خوب بودمثلابه ابجیم میگن چقدبزرگو خشگل شدی منم که کناره ابجیم برمیگردن طرفه من میگن توام بزرگ شدی...؟؟چرا؟یه ابجیم دوسال ازمن بزرگتره خیییلی باهم راحتیم خییلی ولی هروقت جلوم کم میاره دس میزاره رونقطه ضعفم..قیافم...

سلام . اولا که خدا محتاج تو

سلام . اولا که خدا محتاج تو هست برای همین خیلی از این حرفات ناراحت شد. برو خودتو جمع کن خجالت بکش. من کاری به این دنیا و اون دنیا ندارم. مگه چند نفرن که خوشگلن یا قابل تحملن. حالا از زشتی و قشنگی چهره بگذریم. خیلیا هستن خیلی خوشگلن اما قدشون کوتاهه یا نه هیکشون زشته یا نه صدای نامتناسبی دارن یا حتی پدر و مادرشون براشون اسم جالبی انتخاب نکرده و همه جا گاو پیشونی سفیدن. خود من متوسط رو به بالا هستم . اما صدام بده قدم کوتاهه و تپلم. ببخشید تازه بوی بدنم هم خوب نیست حتی دو ساعت بعد از حمام بو میگیرم و مسخره شدم در ضمن اسم به اصطلا قدیمی دارم که تا کسی می شنوه مسخره ام می کنه علنی می گن آدمهای عقب مونده همچین اسمهایی رو انتخاب می کنن. حالا تو گیر دادی به قیافت. این بدبختی تو به همه بدبختی های من در. خدا دلش خواسته ما ها رو اینطور بیافرینه. تو چرا اینقدر ضعیفی. من تازه لج می کنم و می رم دنبال مبارزه . حالا هم شاید به نیمی از چیزهایی که می خواستم رسیدم. هر چند وقتی کسی صدام می کنه دستام خیس عرق می شه و .... تازه دندونای نامرتبی دارم که به دلیل کمی بودجه نتونستم ارتودنسی انجام بدم . اما همیشه به دندونام می رسم و .... بعضیا خیلی سوسولن. پاشو بسم الله. برو جلو تا ببینی مهربون تر از خدا گیرت نمیاد

چرا خدا بین بنده هاش فرق

چرا خدا بین بنده هاش فرق گذاشته من از قیافم شاکیم تو این زمونه که همه چیز زیبایی شده ادم دلش میخواد بمیره

تصویر پاسخگو

با سلام

با سلام
در یک تحلیل جامع در این باره باید به نکاتی اشاره شود که که از شما تقاضا دارم همه آن را به دقت مطالعه کنید.
اجازه دهید که بحث را از این جا آغاز کنم :
زشتی و زیبایی دو امر نسبی هستند که ممکن است در شرایط گوناگون و معیارهای مختلف وضع متفاوتی پیدا کنند ؛ چه بسا افرادی در نگاه برخی زشت باشند ، اما در نگاه دیگران زیبا ؛ پس نباید تصور کرد که برخی مطلقا زیبا و برخی مطلقا زشت هستند ، بلکه چهره انسان ها دارای تناسبات مشخص و معینی است که از همه حیوانات دیگر بهتر و زیباتر است .
در هر حال حتی در یک نگاه عرفی می توان گفت اکثر افراد مخلوطی از زیبایی و زشتی اند ، یعنی در بدترین وضع باز دارای تناسبات و زیبایی هایی در چهره هستند. مثلاً مردم اروپا را زیبا می دانیم، در حالی که طبق آمارهایی که از مردم انگلیس گرفته شده، درصد بالایی از آن ها از چهره خود رضایت نداشتند.
اما اگر فرض کنیم بر اساس دیدگاه عرف برخی افراد دارای نازیبایی بیشتری هستند که عملا زشت دانسته می شوند ، چرا خداوند این افراد را چنین به وجود آورده است ؟
این امراختصاصی به زشتی و زیبایی نداشته ،بلکه در همه جوانب مانند سلامتی جسم و روح و قدرت و خلاقیت ذهنی و ناتوانی ذهنی و... هم مطرح است ؛ جهانى که در آن زندگى مى‏کنیم، جهان ماده است، یعنى هر چیزى در شرایط خاص و با علل و اسباب خاص خود به وجود مى‏آید و تدریجاً کامل مى‏گردد. در نتیجه هر معلولی نتیجه علت خاص خود است .زشتی وزیبایی وسلامتی وبیماری و... هم از این قاعده مستثنا نیستند .
براى نوزاد سالم و زیبا و دارای سلامت جسمی وروحی ضرورت دارد پدر و مادر، آن چه را در پرورش و تکامل او لازم و مفید است، بدانند. آن‏ها را همیشه مراعات کنند. ما هستیم که در بسیارى از موارد در اثر مراعات نکردن شرایط درست زناشویى و بهداشتی و...، کودکان ناسالم یا دچار مشکلات مختلف به وجود مى‏آوریم.پس در این گونه موارد نباید آن را تقصیر دستگاه آفرینش بگذاریم، زیرا خداوند براى تکامل هر موجودى شرایط خاصى قرار داده است. که اگر آن‏ها مراعات شود، هر چیزى نیکو و مفید به وجود خواهد آمد.
بنابر این هر نوع نقصی که در موجودات جهان وجود دارد، از ناحیه موجودات است، نه خداوند . به تعبیر دیگر فیض از طرف خداوند تمام است و نقص از طرف دریافت کننده فیض است.هنگامی که علت و اسباب و شرایط به وجود آمدن نوزادی ناقص یا دارای نقص در چهره و ... موجود باشد ، نوزاد ناقص یا نازیبا به دنیا می‏آید؛ جهان آفرینش شرایطى دارد که اگر کسى آن‏ها را مراعات نکند، نواقصی به بار آید، تقصیر از خود او است و ربطى به عالم آفرینش ندارد.(۱)
بوعلى سینا مى گوید: «خدا زردآلو را زردآلو نکرده ،بلکه زردآلو را ایجاد کرده است. » زردآلو از باب مثال است، منظور همه موجودات است. خدا اشیا را آفریده و آن‏ها ذاتاً اختلاف دارند. قرآن مجید این مطلب را با یک تمثیل بیان کرده:
«خدا از آسمان آبى فرود آورد و هر رودخانه‏اى به قدر ظرفیت خودش سیلان یافت».(۲) یعنى رحمت فیض پروردگار هیچ موجود مستعدى را محروم نمى‏سازد و براى همه یکسان است، ولى استعداد و ظرفیت موجودات یکسان نیست. استعدادها مختلف است. هر ظرفى به قدرى که گنجایش دارد، از رحمت خدا لبریز مى‏گردد. پس هر موجودى، حق خود را که امکان داشته دریافت دارد، دریافت کرده است».(۳)
بنابراین نباید تصور کرد که خداوند یکى را که ممکن بود زیبا باشد، زشت قرار داد . دیگرى را که ممکن بود زشت باشد، زیبا قرار داد . با قید قرعه و یا یک اراده تبعیض‏آمیز هر یک از آن‏ها را انتخاب کرد، بلکه هر جزء از اجزاى جهان تنها همین جور که هست، امکان وجود داشته و خدا همان آفرینش را به آن داده است. اگر بخواهیم از دیدگاه علمى سخن گوییم، این گونه مى‏توان گفت که هر ماده با توجه به ویژگى و شرایط خود از وجود و کمالات وجود برخوردار مى‏شود. تفاوت­هایى که در جهان مادى و طبیعى وجود دارد، براساس تفاوت در عناصر مادى است.
مثلاً کسى که از نظر زیبایى یا زشتى، شکل و وضعى خاص دارد، بر اثر تفاوت ژنتیکى و عوامل محیطى و مادى وراثت و... است. هزاران مورد شناخته شده و یا ناشناخته در طبیعت در آن‏ها دخالت دارد ؛ حتى امروزه مسلم است که امور غیر مادى مانند نحوه انعقاد نطفه یا مواد و یا غذاهایى که پدر و مادر قبل از آن، یا مادر در دوران جنینى تغذیه مى‏کنند و... در شکل و حالت و وضع و سلامت و بهره هوشى و استعداد کودک بسیار تعیین کننده است. پس همه عوامل قابلیت یک موجود را برای دریافت فیض و کمال وجودی تعیین می کند .در نتیجه فیض از جانب خداوند کامل است .اگر نقص و کمبودی باشد، از ناحیه ماست .
اما آیا عدم تناسب در آفرینش با حقیقت زیبایی وکمال مطلق بودن خداوند همخوانی دارد؟
اصولا در عالم موجود شر یا مضر به معنای مطلق نداریم . همه شرور وزشتی هایی که به برخی موجودات نسبت داده می شود ،ناشی از مقایسه آن ها با دیگران است ؛ اما به خودی خود وجود همه موجودات دارای کمال و ارزش وجودی است .بودن آن ها بسیار ارزشمندتر از نبودن آن هاست ؛ چه رسد به انسان که اشرف مخلوقات و گل سرسبد آفرینش است.این ارزش ارتباطی با قیافه ظاهری او ندارد .
به علاوه اگر به درستی نگاه کنیم ،خواهیم دید که تفاوت ها و اختلافات در خلقت ، عین کمال و حکمت خداوند و نشانه شکوه دستگاه آفرینش است ؛اشیا از نظر خوبی و بدی اگر تنها و مستقل از اشیای دیگر در نظر گرفته شوند، یک حکم دارند . اگر جزء یک نظام و به عنوان عضوی از اندام در نظر گرفته شوند، حکم دیگری پیدا می‏کنند .
مثلاً اگر از ما بپرسند که خط راست بهتر است یا خط کج، ممکن است بگوییم خط راست بهتر از خط کج است، ولی اگر خط مورد سؤال جزئی از یک مجموعه شد، در یک مجموعه به طور مطلق، نه خط مستقیم پسندیده است و نه خط منحنی، بلکه هر دو در جای خود پسندیده است. وقتی که جهان را جمعاً مورد نظر قرار می‏دهیم، ناچاریم بپذیریم که در نظام کل و در توازن عمومی، وجود پستی‏ها و بلندی‏ها، فراز و نشیب‏ها، تاریکی و روشنایی‏ها، همه لازم است.
جهان چون چشم و خط و خال و ابروست ** که هر چیزش به جای خویش نیکو است‏
اگر اختلاف و تفاوت وجود نداشته باشد، دیگر مجموعه و نظام مفهومی ندارد. شکوه و زیبایی جهان در تنوع و اختلاف‏های رنگارنگ آن است. قرآن کریم وجود اختلاف‏ها را از آیات و نشانه‏های قدرت الهی می‏شمرد. زشتی‏ها، نه تنها از این نظر ضروری می‏باشند که جزئی از مجموعه جهانند و نظام کل به وجود آن‏ها بستگی دارد، بلکه از نظر نمایان ساختن و جلوه دادن به زیبایی‏ها نیز وجود آن‏ها لازم است. اگر در جهان زشتی نبود، زیبایی هم نبود. اگر همه مردم زیبا بودند، هیچ کس زیبا نبود، همان طوری که اگر همه مردم زشت بودند، هیچ کس زشت نبود.(۴)
در عین حال نباید از یاد برد که معمولاً بخشش‏های الهی و استعدادها آن چنان تقسیم شده‏ اند که هر کسی قسمتی از آن‏ها را دارد، یعنی کم‏تر کسی پیدا می‏شود که همه نعمت‏ها را یک جا داشته باشد. نمی توان یافت کسی را که از همه این کمالات بی بهره باشد ؛ برخی نعمت زیبایی ظاهری دارند اما از توان هوشی مناسب بی بهره اند . برخی برعکس ؛ بعضی نه زیبایی ظاهری کاملی دارند و نه بهره هوشی بالایی اما قدرت جسمی زیاد و توان موفقیت در فعالیت های ورزشی را دارند و... ؛
رمز و راز نیازمندی انسان ها به یکدیگر و زندگی اجتماعی و ارتباط با هم ، اختلافات و تفاوت در بهره مندی از نعمت ها است ؛ از این رو قرآن مجید می‏فرماید: " معیشت آن‏ها را در حیات دنیا میان آنان تقسیم کردیم . بعضی را بر بعضی برتری دادیم، تا آن‏ها یکدیگر را به کار گیرند و به یکدیگر خدمت نمایند".(۵)
قرآن مجید یکی از اسرار مهم تفاوت‏های موجودات در خلقت را آزمایش الهی می داند: "او کسی است که شما را جانشینان در زمین قرار داد .بعضی را بر بعض دیگر درجاتی داد، تا شما را به آن چه در اختیارتان قرار داده بیازماید".(۶)
تفاوت‏ها برای این است که معلوم شود انسان چگونه از امکانات خدادادی بهره برداری می‏کند. اگر نابرابری‏ها نبود، زمینه امتحان از میان می‏رفت ؛ بعضی افراد با نعمت فراوانی مال و سلامت جسم و زیبایی ، گروهی دیگر با نقمت و فقر و تنگدستی و بیماری و کم زیبایی و... آزمایش می‏شوند.
آنان که زیبایی ویا نعمت بیشتر دارند، مسئولیت بیشتری داشته ، بیش تر مورد سؤال و درخواست می‏شوند و باید بیش تر پاسخگو باشند.
اما شکل آزمون الهی از جانب خدا بسته به مصلحت ماست ؛ چه بسا کسانی که دوست دارند از نظر زندگی در رفاه باشند، ولی پروردگار صلاح آنان را در این امر نمی‏بیند: "چه بسا شما را چیزی خوش نیاید، در حالی که خیرتان در آن است و یا چیزی را دوست داشته باشید، در حالی که شرّتان در آن است و خدا می‏داند و شما نمی‏دانید".(۷)
چه بسا اعطای برخی نعمت ها به کسانی مایه بدبختی و بی سعادتی و محروم ماندنشان از نعمت های بیکران اخروی باشد مثلا اگر ثروتمند می شدند، خدا را فراموش می کردند. یا اگر زیبایی بیشتری می داشتند ، گرفتار خصلت های نابود کننده ای مانند تکبر وخود برتر بینی و ... می شدند ؛ از این رو قرآن کریم می‏فرماید: "اگر خداوند روزی را برای تمام بندگانش گسترش دهد، در زمین طغیان و ستم می‏کنند".(۸)
نگاه خود را به زندگی در این جهان نباید محدود کنیم. این بخش از زندگی را باید در پیوست با بخش عظیم‏تر از زندگی و حیات جاودانه و عالم برتر و حقیقی‏تر نگاه کنیم. هر چیزی در دنیا، آزمایشی برای انسان است که در عالم دیگر نتیجه آن را خواهیم دید : "خداوند زندگی و مرگ را آفرید تا شما را بیازماید که کدامین بهترین در عمل خواهید بود".(۹) پس هر فقدان نعمت و وجود مشکلی در دنیا با نعمات بیکران الهی در آخرت جبران می شود .
پی‌نوشت‌ها:
۱. مؤسسه در راه حق، بیست پاسخ، ص ۲۸.
۲. رعد(۱۳) آیه ۱۷.
۳. استاد مطهرى، مجموعه آثار، ج ۱، ص ۱۷۲ - ۱۷۱، با تلخیص.
۴. همان ص ۱۶۷ - ۱۶۶، با تلخیص.
۵. زخرف (۴۳) آیه ۳۱.
۶. انعام (۶) آیه ۱۶۵.
۷. بقره (۲) آیه ۲۱۶.
۸ . شوری (۴۲) آیه ۲۷.
۹ . ملک (۶۷) آیه ۲.

سلام خدمت شما نمیدونم از

سلام خدمت شما نمیدونم از کجا شروع کنم بگم براتون اما منم زشتم بقران خسته شدم الان ۱۹سال دارم بقران یه روز خوش نداشتم حالا نه برای زشتی برا مسائل دیگه مثل طلاق مادر پدرم و مریضی پدرم (جنون ) حدود ۸ سال طلاقشون طول کشید این بیماریم بیماریه روحیه پدرم کلی اذیتون کرد این ماجرا از وقتی به دنیا امدم شروع شده حالا پدر مادرم طلاق گرفتن و من با مادرم زندگی میکنم حالا هم مشکل زشتی خیلی داره اذیتم میکنه اخه میدونید وقتی از ادم میپرسن پدرت کیه چی بگم خیلی اذیت میشم از اینکه پدر ندارم حالا این همه مشکل تو این دو سال اخیر تموم شده مشکلم یعنی حدود ۱۷سال تو عذاب حالاهم زشتی خستم کرده برام ایه نگید نگید خوشگلی یه چیز نسبیه برام راهکار بدید چیکا کنم بقران روزی نشده گریه نکنمو به خودکشی فکر نکنم میخوام خودکشی کنم برام راهکار بگید بگید چطور ادامه بدم زندگیمو مشکل من که زشتی نیست یعنی حدود ۶۰ درصدش زشتیه که اگه قیافه معمولی داشتم زندگیم خیلی بهتر بود زندگیم جهنمه کمکم کنید اگه رهی دارید این جیمیلمه

تصویر مشاور شهر سوال

دوست عزیز، به شهر سوال خوش

دوست عزیز، به شهر سوال خوش آمدید. به نظر می رسد مشکل و ناراحتی اصلی شما نه به خاطر قیافه ظاهری که به دلایل دیگر است. مشکلات خانوادگی مانند طلاق والدین، بیماری پدر، و ... قطعا روحیه شما را تضعیف کرده و در غم و اندوه فعلی شما تأثیر بیشتری داشته است. چه این که اگر همین فردا صبح از خواب بیدار شوید و زیباترین چهره ای که خودتان فکر میکنید خوب است، داشته باشید باز هم مشکلات شما حل نخواهد شد و همچنان دچار غم و اندوه خواهید بود. هرچند زیبایی چهره و ظاهر از نعمتهای خداست که نصیب همگان نمی شود اما این را هم بدانید که درصد کمی از انسانها چهره های بسیار زیبا دارند و اکثریت انسانها در سطح متوسط و عده ای هم پایینتر از متوسط هستند. با این حال با نگاه به تک تک این افراد کاملا مشهود است که خوشبختی و یا بدبختی یا خوشی و ناخوشی انسانها هیچ ارتباطی به قیافه آنها ندارد. بسیاری از افراد بد قیافه در سطوح بالای ثروت یا بخصوص سطوح بالای علمی هستند و یا در سطح بالایی نیستنداما در کنار خانواده خود به خوبی و خوشی روزگار سپری می کنند درحالیکه بسیاری از افراد متوسط و بالاتر از متوسط از نظر قیافه همچنان احساس بدبختی و مشکل میکنند و حتی بسیاری از کسانی هم که در دوران ما با دستکاری در قیافه ظاهری شان خود را به ظاهر زیبا کرده اند، به خوشبختی (از نظر خودشان) نرسیده اند.
بدبختی واقعی آنست که تمام سعادت خود را در قیافه ظاهری ببینیم و از جنبه های دیگر زندگی و استعدادهای مان غافل شویم. شما میتوانید با تکیه بر استعدادهای درونی خود (جنبه های تحصیلی و علمی، جنبه های مهارتی و تخصصی شغلی، جنبه های خلاقیت و هنری، جنبه های مذهبی، جنبه های اخلاقی و رفتاری در برخورد با دیگران و ... هزاران جنبه دیگر) و تقویت آنها هم جایگاهی بسیار بالاتر از افراد زیباروی به دست آورید و هم از این احساس پوچی رهایی پیدا کنید. شما ممکن است حتی زشت ترین انسان روی زمین باشید ( که اینطور نیست) اما قطعا میتوانید توانمندترین انسان در یکی یا چندین زمینه مختلف از استعدادهایتان باشید.
موفق باشید.

به نام خدا

به نام خدا
والا من هیچ اعتراضی ندارم اما باید راجع به چند چیز بحث کرد:
ما نفهمیدیم حرف عرفان رو قبول کنیم که همه چیز زیباست! حرف دین رو قبول کنیم که تو زشتی و اخلاق مهمه و فلان ! یا حرف جراح پلاستیک رو که میگه اگه عیبی داری بیا درستش کن! من یه جوون صرعیم که صورتم کجه بینی بسیار کجی داشتم که عمل کردم پلک یه چشمم افتادگی داشت و تخم چشم بیرون زده بود که عمل کردم از بچگی مورد انواع تحقیر مختلف توسط بابام خواهرم همکلاسیام دوستای محل و مدرسه و حتی رهگذر های مترو و اتوبوس بودم الانم دو نوع قرص ضد افسردگی دارم میخورم یه عمر هم تو بچگی قرص صرع خوردم چیزی که میخوام بگم اینه که
ای دین مدار ها ای کسایی خودتوت یا هیچ مشکلی ندارید یا مشکلاتتون کوچیکه اصن چرا اشتباها اظهار نظر میکنید! آخه کی در آورده که قیافه رو
خدا به ما میده! الان شما سرت رو بکوب به دیوار خب بینیت میشکنه! کاری به خدا نداره! شما همون کاری رو میکیند که غربی ها میکینن! اینقدر این قیافه رو مقدس کردید که این جوونا باید سالی ۲۰۰ هزار نفر برن بینی عمل کنن! این چه جامعه مزخرفیه که از پسر میپرسن زن سفید میخوای یا سبزه؟! من خودم گندمگونم اما جامعه ما این قدر عقبه که هنوز به لغو برده داری نرسیده! ما هنوز فکر میکنیم سیاه مساوی زشت . من از یه آیت الله که اسمش رو نمیگم پرسیدم سیاه چه گناهی کرده که سیاهه؟ به جای اینکه بهم بگه سیاه بد نیست گفت هرکسی باید عیبش رو بپذیره وای بر شما گناهکاران دین نما که اسم خصوصیت ها و ویژگی افراد رو عیب میذارید!
همین!

باعرض سلام و تشکر

باعرض سلام و تشکر
خدمت شما عرض کنم ما هم با کلیت نوشته شما موافقیم اگر چه به نظر می رسد قدری پرخاشگرانی و با عصبانیت نوشته اید. ولی به طور کلی ملاک قیمت گذاری و ارزش گذاری انسان اخلاق ، رفتار و سطح منطقی فکر کردنش است در حالی ملاک قیمت گذاری یک حیوان شادابی پوست ، قبراق بودن است . به نظر من شما یک قانون کلی در زندگی تان داشته باشید:چیزی هایی را می توانید تغییر دهید و بهتر کنید اینکار را حتما بکنید و چیزهایی را که نمی توانید تغییر دهید پذیرش پذیرش و پذیرش کنید و اصلا با آن نجنگید برای اینکه از چیزهای قابل تغییر و غیر قابل تغییر آگاه شوید هم به متخصص فن مراجعه فرمایید. نکته دیگر اینکه هیچ صفر نیست و هیچ چیز ۱۰۰ نیست بلکه تمام قابلیت ها و ظرفیت ها از صفر شروع می شود تا ۱۰۰ . نکته دیگر سعی کنید در زندگی یک هدف را انتخاب کنید بلکه هدف های مختلف زندگی را در نظر بگیرید و به آن بپردازید شاید رد هدف های دیگر موفق تر باشید مثلا اگر شما یک قیافه کاملا غیر معقول هم داشته باشید و بشنید پشت این در بسته گریه کنید عمر خود را هدر داده اید اما اگر به درهای پشت سر و دو طرف نگاه کنید و هدف های دیگر را انتخاب و آزمایش کنید قطعا احساس رضایت از خود را خواهید یافت مثلا کسی امکان ازدواج ندارد به علاقه های دیگرش بها داده و برای آن برنامه ریزی می کند و مثلا یک سفالگر ماهر و زبر دست می شود وووو امیدوارم که موفق باشید و خود را همانطور که هستید بپذیرید اما برای تغییراتی که امکان آن را دارید دست از تلاش و کوشش برندارید. موفق باشید.

الکی فقط دارید جمله های غیر

الکی فقط دارید جمله های غیر قانع کننده میگید ولی اونی ک مشکل قیافه داره و مردم حتی اگه سالی ی بارم یکی پیدا شه بهش ب روت بگه زشت این جملش کل سالو اذیتت میکنه. من خودم نتونستم ب دختری ک دوسش داشتم برسم ب خاطر قیافم. یک بی عدالتی تمام و ظلم بی دلیل. خدا جی بگم بت من

تصویر مشاور شهر سوال

دوست عزیز، به شهر سوال خوش

دوست عزیز، به شهر سوال خوش آمدید. از اظهار نظر شما متشکریم. نکته اصلی همین جاست. متاسفانه تا زمانی که مهمترین مسئله برای شما قیافه باشد، بسیار دشوار خواهد بود که بتوانید با این وضعیت کنار بیایید. این مسئله کاملا به ذهنیت، شناخت و تفکر شخص شما باز می گردد. افرادی بوده اند در شرایطی بسیار بدتر از آنچه شما هستید، کسانی که عمری به زیبایی زندگی کردند و به دلیل یک حادثه زیبایی آنها به طور کامل از بین رفت، اما با تقویت اعتماد به نفس، توکل و اعتماد به خدای مهربان و تلاش خود بر این مشکل غلبه پیدا کردند و زندگی شاد و موفقی را از سر گرفتند (و البته افرادی در اوج زیبایی ظاهری که در اوج احساس بدبختی هستند). اگر ذهنیت خود را اصلاح کنید قطعا مشکل شما حل خواهد شد و بعد ها به این تفکر خود خواهید خندید.
به هر حال متاسفیم که جمله های ما، "برای شما" غیر قانع کننده است.
موفق و پیروز باشید.

سلام و عرض ادب

سلام و عرض ادب
حتما اینو بخونید،
زشت بودن قیافه تو همه چیز موثره.
من قیافه ندارم اما پر از استعدادم ولی دوستی دارم ک خوشگله و استعداد چندانی نداره ولی تو دانشگاه و بین بچه ها و همه جا بیشتر از من دیده میشه حتی اساتید و بچه ها چرت و پرتای اون رو حرفای زیبا میبینن. من زیاد کتاب میخونم ولی خودم ب عینه دیدم وقتی حرف میزنم استاد سعی میکنه از گوش دادن طفره بره. اعتماد بنفس یعنی این.
هیچکس درون تو رو نمیبینه. ک اگه میدید میشد خدا! من خاستگار ندارم اما اون دوستم با وجود کلی دوست پسر، خاستگارهای خوب و عالی داره.
یکی از خاستگاراش فوق لیسانس داشت با وجود اینکه با ی پسره دیده بودش میگفت خواهش میکنم بهم جواب رد نده و دوستم فقط بهش میخندید.
جالبه من نقاشیم خیلی عالیه اما دوستم در سطح یه مبتدی و شاید پایین تر. یادمه باهم کارمون رو بردیم پیش یه نفر تو نشریه دانشگاه. اون پسره ب دوستم گفت نقاشی شما فوق العاده مفهوم داره و از درون زیباست. دلم میخواست بزنم زیر گریه.
بله دوستان. زشت بودن، تصور ما نیست. تصور دیگران از ماست. مگه حرف از استعداد و هوش نیست؟ من درسم از خیلی ها بهتره اما هیچکس منو نمیبینه.
همه چیز در نگاه اول و آخر زیباییه. وقتی زیبا باشی محبت میبینی محبت میکنی، میشی آدم خوبه و آخرتتم خوبه.
وقتی زشت باشی کسی محلت نمیذاره میشی گنده اخلاق و آخرتتم..

با سلام و تشکر از ارتباطتان

با سلام و تشکر از ارتباطتان با شهر سوال!

کیفیت چهره و سیما امری اکتسابی نیست تا امتیازی برای انسان محسوب شود، به عبارت دیگر صورت و چهره ی زیبا، امری نیست که بدان وسیله برای فرد افتخاری حاصل شده و به خاطر آن مورد تحسین و تقدیر قرار گیرد و این امر به قدری بدیهی است که نیاز به اقامه دلیل برای آن نیست.

زیبایی فقط چشم و ابرو نیست، افرادی هستند که از چهره زیبایی برخوردار نبوده اما سیمایشان به گونه ای است که به دل می نشیند برای مثال می توان مرد بزرگ شیخ محمد حسین کمپانی (اصفهانی) اشاره کرد.
شیخ محمدحسین غروی اصفهانی معروف به کمپانی، عالم و حکیم دوره اخیر عالم تشیع است. در ۲ محرم ۱۲۹۶ هـ ق در کاظمین دیده به جهان گشود. وی با حمایت پدر که از بازرگانان متدین بود، تحصیلات دینی خود را با جدیت شروع و ادامه داد.
اساتید او شیخ محمدحسن تویسرکانی، آقا سیدمحمد فشارکی اصفهانی و حاج آقا رضا همدانی هستند و بعداً از شاگردان آخوند خراسانی گردید. محضر تدریس او بسیار دقیق بود. او علاوه بر فقه و کلام در علوم تفسیر، حکمت، تاریخ، ادبیات و عرفان نیز مهارت داشت. وی چهره علی الظاهر زیبایی نداشت اما جذبه و کشش خاصی در چهره اش نهفته بود که بیننده را به آرامش خاصی دعوت می کرد و بر دل مخاطبانش می نشست و این گونه زیبا بودن زیباست.

زیبا رو کسی است که به دل نشیند!
به دل نشستن نیز از فطرت و دل پاک بر می خیزد فردی که از روحی متعالی برخوردار بوده و روح و وجودش مطابق با فطرت پاک اولیه انسان است لاجرم با وجود چهره نه چندان زیبا نیز در دل افراد نفوذ کرده و قلبشان را تسخیر خواهد کرد. چرا که این گونه افراد با ربط و نسبتی که با خدای متعال دارند آرامش واقعی را از منبع اصلی و نامتناهی آن دریافت کرده و در اثر ارتباط با دیگران این آرامش را نیز به دیگران به ارمغان می دهند و این وجه و صورت است که زیباست.
زیبایی در این دنیا امری نسبی است فردی از نظرگاهی زیبا و از دیدگاهی دیگر زشت است چرا که در این بین سلایق است که متفاوت بوده و معیار زشت و زیبایی را رقم می زند. در این میان آن زیبایی حائز اهمیت است که از ثبات و برقراری برخوردار بوده و با کهولت سن و یا وقوع حادثه ‌ای خدشه دار نگردد و این زیبایی نمی تواند زیبایی صورت به معنای متداول امروز باشد چرا که این گونه زیبایی مهمان چند روزه دنیا بوده و بعد از آن رنگ و بویی نخواهد داشت.
اما زیبایی روح است که در چهره انسان متجلی شده و به صورت، زیبایی خدایی را هدیه می دهد. خلاصه کلام اینکه مرحوم حاج آقا دولابی در تعریف و وصف خوشگلی می فرمایند: خوشگل کسی است که گل و طینتش پاک باشد. با این رویکرد به زشتی و زیبایی می توان سوء برداشت از روایات مذکور را حل و فصل کرد و با معیار دیگری زشت و زیبا را تعیین نمود.

ایهاالناس جهان جای تن آسانی نیست مرد دانا، به جهان داشتن ارزانی نیست
خفتگان را چه خبر زمزمهء مرغ سحر؟ حیوان را خبر از عالم انسانی نیست
داروی تربیت از پیر طریقت بستان کادمی را بتر از علت نادانی نیست
روی اگر چند پری چهره و زیبا باشد نتوان دید در آیینه که نورانی نیست
شب مردان خدا روز جهان افروزست روشنان را به حقیقت شب ظلمانی نیست

موفق باشید.

با سلام خدمت دوستان محترم

با سلام خدمت دوستان محترم
اولین سوالم اینه که دوستی که میفرمایی زشتی صرفا صلاح خدا نیست آیا میشه بگی زیبایی حیرت انگیز برخی افراد هم به خاطر مسائل ژنتیکی هست و صلاح خدا در آن دخیل نیست؟چرا کودکان پدرو مادری معمولی فوق العاده زیبا میشوند و وقتی دودوتا چهارتا میکنی میبینی که این کودکان به عمه یا عموی خود رفتند قبول تمامی این ها به خاطر مسائل ژنتیکی هست ولی آیا اینکه کدوم ژن مغلوب و کدوم ژن غالب شود صلاح خداوندی نیست یا این هم مسئله ژنتیکی هست؟

و اما دوستان خوب میخوام یه

و اما دوستان خوب میخوام یه چیزی را به شما بگم به این ایمان دارم که خدا همه چیزو به یک نفر نمیده.من یک دختر معمولی هستم البته برخی لطف دارن و منو جذاب میخوانن ولی آدم که به خودش دروغ نمیگه من معمولی هستم از بچگی واسه هرچی که خواستم زجر کشیدم خداوند یه قد بلندی به من داده ولی چاق بودم و شروع کردم به لاغر کردن و الان بهم میگن هیکلت خوبه و رو فرمه این قسمت تعریفو با یاری خدا بدست آوردم .زمان لیسانس دوستان زیبایی داشتم که البته خیلی حسرتشونو میخوردم ولی با قبول شدنم در مقطع ارشد در یک رشته ی بسیار خوب در یکی از دانشگاه های خوب ایران باعث شد اونا حسرت منو بخورن .راستش قبل از اینکه وارد دانشگاه در مقطع ارشد بشم از خدا خواستم که لااقل تو این مقطع هم کلاسی هایم زیبا نباشند که اینجا نیز بخت باهام یاری کرد و همه بسیار خوشگل اند و متاسفانه درگیر این موضوع شدم و خیلی به حاشیه رفتم و تاوانشم کشیدم آخه خیلی از درس عقب موندم ولی دیگه به خود اومدم به قول معروف اینکه بی پول و معمولی بدنیا اومدم تقصیر من نبوده ولی اگر معمولی و بی پول بمیرم تقصیر منه . پس دوستان این حاشیه ها را رها کنید شاید خیلی وقت ها به خاطر معمولی بودنتون مورد توجه قرار نگیرید و کسی بهتون توجهی نداشته باشه ولی مطمئن باشید که با سعی و تلاش خودتون میتونید طرز نگا ها را عوض کنید.زندگی در گذر است و ثانیه پشت ثانیه ها می آید و می رود پس چرا ما درجا بزنیم؟

تصویر مشاور شهر سوال

از اظهار نظر زیبا و متین شما

از اظهار نظر زیبا و متین شما بسیار متشکریم.

با سلام

با سلام
یه پسر ۲۲ ساله هستم که هیچ انگیزه ای واسه زندگی ندارم
وقتی نظر بقیه رو میخونم همشون میگن اگه زشتن ولی یه استعدادی دارن ولی من بدبخت که ۲۲ سالمه دانشجو هستم ولی هیچ خیری از این رشتم نبردم احساس میکنم علاوه بر زشتی هیچ استعدادی تو این دنیا ندارم وقتی میبینم حداقل یه قیافه درست و حسابی هم ندارم دنیا رو سرم خراب میشه همین چیزا باعث شده دیگه نمازمو خیلی چیزای دیگه رو از دست بدم.میدونمم ناشکریه ولی تو بد چاهی افتادم.من هیچ وقت با قیافم مشکلی نداشتم مشکل از زمانی شروع شد حساسیتم از زمانی شروع شد که خانوادم خواهرام برادرام به من میگفتن زشتی در صورتی که خودشونم خوشگلی خاصی نداشتن ولی به من گیر میدادن من فقط مشکلم با خانوادمه که سبب این همه حساسیتم شدن وگرنه بیرون تو دانشگاه بین دوستام هیچ وقت کسی بم نگفنه زشتی یا بدریختی برعکس بهم میگن خوشگلم هستی ولی انقد حرفای خانوادم منو حساس کردن که دیگه مطمعن شدم منم یه پسر زشتم بخدا خیلی بده زشتی فقط خواستم باهاتون درد دل کتم کمی اروم بشم و از کمکاتون استفاده کنم
با تشکر

به نام خدا

به نام خدا
با سلام و تشکر از ارتباطتون با این سامانه
متاسفانه طرحواره های منفی که در خانواده برای انسان ساخته میشود، تا سالها اثرش برجا می ماند. البته اگر چه این مطلب موجب ناراحتی انسان می شود، اما کمک خوبی هم میتواند به حل مشکل انسان باشد، به این صورت که ما میدانیم که این تفکر ما نسبت به وضعیت ظاهریمان صرفا به علت سالها تلقین است و میتواند واقعیت نداشته باشد چرا که زشتی و زیبایی امری نسبی است و همیشه با مقایسه همراهان معلوم میشود که فردی زشت است یا زیبا
شما گفتید که «هیچ وقت با قیافم مشکلی نداشتم» این بسیار نکته قابل توجهی است و حل مشکل را تسهیل می کند چرا که باور شخص نسبت به خودش بسیار مهمتر از نگاه دیگران است. روانشناسان معتقدند؛ هر دفعه تلقین مثبت فرد به خودش برابر است با دوازده بار تلقین دیگران، لذا اگر همه دنیا بگویند یک نفر زیباست ولی خود فرد از درون احساس زشتی بکند بسیار دشوارتر قابل حل است.
این نکته را هم توجه کنید که در خانواده گاهی به دلیل راحتی که با هم دارند الفاظی را علیه هم در دعوا و ناراحتی به کار میبرند که اگر در شرایط آرامش، جویای نظر ایشان بشوید، عبارتشان را تصحیح خواهند کرد. مانند وقتی مادری به بچه خود میگوید «زیر ماشین بروی» آیا واقعا منظورش این است که بچه اش زیر ماشین برود؟؟
بر میگردم به مطلب قبلی که زشتی و زیبایی امری نسبی است و اصولا همه صفات نسبی هستند و مهمتر اینکه قرار نیست این زشتی و زیبایی های نسبی، خوشبختی یا بدبختی انسان را رقم بزنند.
حتما اگر فکر بکنید موارد بسیاری یادتان می آید که افراد زیبایی بوده اند و در زندگی طلاق گرفته اند. من توصیه میکنم یه سری به دادگاههای خانواده بزنید و ببینید که علت عمده جداییها و بیچارگیها عدم شخصیت سالم انسانهاست و نه زشتی و زیبایی
یک نکته دیگر هم که جالب توجه هست عرض کنم: در مشاوره پیش از ازدواج تستی داریم که ۹۵۰ امتیاز دارد و داوطلبین ازدواج لازم است که این تست را انجام بدهند که شامل آیتمهای متعددی است که الان وقت توضیحش نیست و فقط به این نکته اشاره میکنم که یکی از آیتمهای این تست زیبایی و زشتی است و باید هر کدام از دختر و پسر به طرف مقابل نمره مطلوب خود را ثبت کنند.
میدانید نمره این آیتم چند است؟؟
نمره این آیتم ۲۵ است
یعنی ۲۵ از ۹۵۰ امتیاز
ولی نمره شخصیت ۱۰۰ است. برایتان جالب نیست؟
روانشناسان با مطالعات میدانی که انجام داده اند به این نتیجه رسیده اند که بیشترین موضوعی که باعث جذب دختر برای ازدواج میشود، شخصیت فرد است و حتی این ویژگی باعث تداوم زندگی هم میشود.
البته نکات دیگری هم میتوان عرض کرد که پیشنهاد میکنم در صورت تمایل با مشاوره تلفنی مرکز ملی پاسخگویی تماس حاصل بفرمایید و بنده در خدمت شما خواهم بود با کد مشاوره ۹۰۳۰
موفق و پیروز باشید

سلام علیکم

سلام علیکم
من پسری۱۶و۳ماه هستم
دوستای واقعا زیادی دارم،من امسال به شهر دیگری انتقالی گرفتم و تو مدرسه خاص درس میخونم و تو ۶ماه تقریبا نصف بیشتره مدرسه باهام دوستن چون درسم خیلی خوبه و شاگرد اول هستم،ولی با این حال حس میکنم صورتم اون طور ک باید باشه،نیست و صورت معمولی رو به بالا دارم و بعضی وقتا خودم رو خیلی زیبا میبینم و بعضی وقتا نه.
توی این ۶ ماه با یه نفر صمیمی تر هستم و اون بهم میگه زشتی در حالی که همیشه دنبالمه و میدونم که دوستم داره وگرنه به من پیشنهاد رفتن به گردش رو نمیداد و یه نکته هم اینکه همین دوستم سال پیش وضعیت درسی نسبتا خوبی داشته ولی امسال تغییر کرده و چند بار هم بهم گفته که چرا اومدی مدرسه ما؟اومدی اینجا خرخوانی میکنی.یا بهم چندبار گفت که شاگرد اول شدن فقط کار حیوون هاست و گفت توهم شبیه حیوونی،در حالی که اکثرا میگن قیافم خوبه،
نظر شما رو میخواستم

به نام خدا

به نام خدا
با تشکر از تماستون با این سامانه
در رابطه با مسئله ای که گفتید لازم میبینم به نکاتی اشاره کنم:
۱. به صورت طبیعی در سن نوجوانی انسان به قیافه خودش حساس میشه و نگاه دیگران براش مهم میشه پس یادتون باشه که بخشی از این حالتی که شما تجربه میکنید مربوط به این نیست که قیافتون چه شکلیه و بر میگرده به انتظارات یک نوجوان بنابراین ممکنه شما خیلی هم زیبا باشید ولی از نوع نگاه بعضیها احساس ناراحتی داشته باشید
۲. مسئله زیبایی و عدم زیبایی امری نسبی است و بالاخره شما در هر شرایطی باشید نسبت به عده زیادی زیباتر هستید و نسبت به عده دیگری زیباتر نیستید. پس نمیتوان واقعا به یک نفر نا زیبا اطلاق کرد. این امر را ما در ازدواجها شاهد بودیم. برای مثال شاهد بودیم که مردی از نگاه من مشاور واقعا جذاب نبوده است ولی خانم ایشان به شدت و دیوانه وار عاشق وی بوده است
۳. در ارتباطات مربوط به سنین شما گاه اتفاق می افتد که بچه ها به همدیگر حسادت می ورزند و متاسفانه برای جبران ناتوانی خودشان در مقابل طرف مقابل سعی میکنند با تضعیف وی در امور دیگر جبران ناتوانی علمی و غیره خود را بکنند.
۴. برای اینکه این حالت در شما برطرف بشود توصیه هایی عرض میکنم:
اول اینکه سعی کنید خودتان را با کسی مقایسه نکنید چرا که هر انسانی ضعفها و قوتهایی دارد و هیچ کس صد در صد نیست
دوم اینکه با افراد بخیل و حسود کمتر معاشرت کنید
سوم اینکه با کسی معاشرت کنید که احساس میکنید نسبت به وی به لحاظ قیافه سر هستید چرا که معاشرت با فرد زیباتر کم کم باعث میشود دیگران شما دو نفر را با هم مقایسه کنند و این امر باعث دلخوری شما بشود
چهارم اینکه بیشتر به توانایی هایی خود بیاندیشید
در صورت نیاز با مشاوره تلفنی مرکز ملی پاسخگویی (۰۹۶۴۰۰) تماس بگیرید بنده با کد ۹۰۳۰ در خدمت شما هستم برای توضیحات بیشتر

سلام.دخترخانومی۱۳ ساله هستم

سلام.دخترخانومی۱۳ ساله هستم.همیشه به یکی از اشناهام و خواهرم حسادت میکنم ک چرا اونها سفید و زیبا هستند اما من روز ب روز به گفته ی پدرومادرم زشت ترمیشم؟!حتی مادر و پدرمم هم از القاب زشت برای صداکردن من استفاده میکنند که نمیگم!!!حالا میخواستم بدونم من باید چیکار کنم؟ گریه و زاری هم دیگه فایده ای نداره اخه!مممنونم

با سلام و تشکر از ارتباطتان

با سلام و تشکر از ارتباطتان با شهر سوال!

این یک واقعیت شگفت انگیز است که زیبایی حقیقی، از درون قلب تان نشأت می گیرد، از اعماق جسم و روح تان. ظاهر فیزیکی شما چیزی نیست که چندان اهمیت داشته باشد، اما آنهایی که رفتارهای ناپسند دارند فکر می کنند زیبایی ظاهری تنها چیزی است که ارزش دارد. در آینه نگاهی به خودتان بیاندازید، به اعماق درون تان، و خواهید دید چه چیزی در آن جا پنهان دارید: یک انسان زشت! مگر این که طرز فکرتان را عوض کنید.

درست است که ان الله جمیل و یحب الجمال اما خوب است که شما کمی با صبر و بردباری در این مسائل سخن بگویی
مبادا این اعتراض ها کفران نعمت و اعتراض باشد، زیبایی که فقط زیبایی صورت و ظاهری نیست، بلکه مهمترین زیبایی، جمال سیرت و باطن است که با دید واقع گرایانه به مسائل و وقائع عالم هستی، خوب است که به این بعد قضیه هم توجه داشته باشی، اگر زیبایی ظاهری نداری و از نگاه اطرافیان خسته شدی، بدان که شاید خیر و صلاحی در این مساله بوده که اگر زیبایی می داشتی از خدا بسیار دور می افتادی و من نمیدانم و خدا خودش عالم است شاید به جای این نعمت توانایی های دیگری خدا به شما عنایت کرده باشد.
اگر احساس می کنی که زیبایی ظاهری در موفقیت آینده ات تاثیر به سزایی دارد، باید بگویم که من درصد کمی از انسانهای زیباچهره دیده ام که موفق بوده باشند، زیرا هر چیز خوبی آفتها و آسیب های بیشتری دارد و یکی از آنها همین زیبایی است که در طول زندگی انسانهای زیباچهره بسیار در معرض آفات و خطرات قرار گرفته اند.

از سوی دیگر بسیار زیاد مشاهده کردم انسانهایی که زیبایی خاصی نداشته اند اما در کار و زندگی شان بسیار موفق تر از دیگران بوده اند
سطحی نگر نباش و به عمق و هسته ی اصلی وقائع نگاهی ژرف و به دور از احساسات داشته باش.

موفق باشید.

هه.شما جمله قانع کننده میدی

هه.شما جمله قانع کننده میدی اره با توام!!!شما زست نیستی ک بدونی چیه. نمیدونی از زندگی سیر شدن ینی چی. دلت خوشه شادی .درک نمیکنی .ای خدا چی بگم قربونت برم.شدم مسخره ی عالم.خداوکیلی براچی من افریده شدم .

تصویر پاسخگوی اعتقادی

پاسخ :

پاسخ :
با سلام وتشکر .
در ابتدا باید اشاره شود :
چشمها را بايد شست و جور ديگر بايد ديد. بايد از خود پرسيد: آيا آنچه به ظاهر زشت مي نمايد ، از ديدگاه عقل و قلب هم زشت است؟ و آيا آنچه به ظاهر زيبا مي نمايد حقيقتاً هم زيباست؟ بايد از خود پرسيد كه چه كسي حقّ قضاوت دارد ، حسّ ، خيال و وهم يا عقل و قلب؟ آنجا كه حسّ چيزي را زيبا مي يابد ولي عقل آن را زشت مي شمارد تشخيص كداميك ترجيح دارد؟ براي قضاوت در مورد زشتي و زيبايي يك موجود ، بايد تمام ابعاد آن را نظاره نمود ، انسان فقط قيافه و شكل نيست كه بر اساس زيبايي و زشتي آن ، بتوان در مورد كلّ آن اظهار نظر نمود. از طرفي انسان قابل تجزيه هم نيست كه بتوان فقط در مورد يك جزء او اظهار نظر نمود. وقتي انسان تجزيه شد ديگر انسان نيست. لذا حكم قيافه را منطقاً نمي توان به انسان سرايت داد. انسان يك مجموعه با صدها و هزاران ابعاد پيچيده است كه تمام ابعاد آن در ارتباط با همديگر ، انسان را مي سازند. لذا در قضاوت نسبت به يك بعد از وجود انسان بايد ارتباط آن را با تمام ابعاد ديگر لحاظ نموده آنگاه قضاوت نمود. برخي افراد خيال مي كنند بيني بزرگي دارند لذا آن را با عمل جرّاحي كوچك مي كنند تا زيباتر شوند غافل از آن كه در سايه ي اين زيبايي حسّي و جزئي كه كسب مي كنند ، دهها و صدها زيبايي ديگر را نابود كرده اند. آن بيني كه خداوند متعال آفريده بود متناسب با جايگاه چشمها ، اندازه ي حفره هاي سينوسي ، اندازه دريچه ي ناي حلق ، اندازه ي ريه ها و ... بود. حال اين شخص با كوچك نمودن بيني ، تمام آن تناسبات را به هم ريخته است. بلي از نظر اهل حسّ ، قيافه ي اين شخص زيباتر شده است امّا از نظر يك دانشمند كالبد شناس كه ديد عميقتري به زيبايي بدن دارد ، زيبايي و تعادل بدن چنين شخصي به هم ريخته است ؛ و در دراز مدّت چشمهاي او آسيب خواهد ديد ؛ چون بيني ، وظيفه ي تقسيم نور براي چشمها را بر عهده دارد و اين وظيفه با كوچك شدن بيني تا حدودي مختلّ مي شود. همينطور سينوسهاي شخص و ريه هاي او و به تبع آنها تمام بدن او آسيب خواهد ديد. لذا از نظر عقل ، وجود آن بيني اوّلي زيباترين بيني ممكن براي آن شخص است. از اينرو پزشكان متعهّد و پايبند به سوگند پزشكي خود ، حاضر نمي شوند چنين بيني عقلاً زيبايي را دستكاري كنند. اينگونه پزشكان فقط در مواردي دست به عمل پلاستيك مي زنند كه بيني يا چهره ي شخص حقيقتاً دچار مشكل فيزيولوژِكي بوده با نيازهاي بدن متناسب نباشد.
به قول سهراب سپهري : « ... من نمي دانم كه چرا مي گويند : اسب حيوان نجيبي است ، كبوتر زيباست؟ و چرا در قفس هيچ كسي كركس نيست؟ گل شبدر چه كم از لاله ي قرمز دارد؟ چشم ها را بايد شست ، جور ديگر بايد ديد. واژه ها را بايد شست. واژه بايد خودِ باد ، واژه بايد خود باران باشد.»
۳. اهل ظاهر بر اين پندارند كه قيافه ي زيبا ، ثروت ، قدرت و امثال اين امور همواره نعمت بوده و خوبند و در مقابل ، نازيبا بودن ، فقر و ضعف و امثال آنها همواره نقمت بوده بد هستند. امّا عاقلان و اهل دل بر اين باورند كه هرچه از دوست رسد نيكوست. اينها به برهان و عرفان دريافته اند كه خداوند متعال حكيم بوده هيچ كارش بي حكمت نيست. همچنين يافته اند كه خداوند متعال بندگانش را بيش از خودشان دوست دارد ، لذا محال است بد بندگانش را بخواهد ؛ بلكه آنچه او براي بنده اش خواسته بهترين خواسته است ؛ امّا اكثر بندگان مانند كودكاني هستند كه محبّت را به شكلات و پفك و امثال آنها مي شناسند. خداوند متعال مي فرمايد: «عَسى‏ أَنْ تَكْرَهُوا شَيْئاً وَ هُوَ خَيْرٌ لَكُمْ وَ عَسى‏ أَنْ تُحِبُّوا شَيْئاً وَ هُوَ شَرٌّ لَكُمْ وَ اللَّهُ يَعْلَمُ وَ أَنْتُمْ لا تَعْلَمُون‏. ـــــــــ چه بسا شما چيزى را خوش نداشته باشيد ، حال آن كه خيرِ شما در آن است. و يا چيزى را دوست داشته باشيد، حال آنكه شرِّ شما در آن است. و خدا مى‏داند، و شما نمى‏دانيد.»(البقرة: ۲۱۶)
باز مي فرمايد: « يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا لا يَحِلُّ لَكُمْ أَنْ تَرِثُوا النِّساءَ كَرْهاً وَ لا تَعْضُلُوهُنَّ لِتَذْهَبُوا بِبَعْضِ ما آتَيْتُمُوهُنَّ إِلاَّ أَنْ يَأْتينَ بِفاحِشَةٍ مُبَيِّنَةٍ وَ عاشِرُوهُنَّ بِالْمَعْرُوفِ فَإِنْ كَرِهْتُمُوهُنَّ فَعَسى‏ أَنْ تَكْرَهُوا شَيْئاً وَ يَجْعَلَ اللَّهُ فيهِ خَيْراً كَثيراً . ـــــــــــــ اى كسانى كه ايمان آورده‏ايد! براى شما حلال نيست كه از روى اكراه(و ايجاد ناراحتى براى زنان) از آنها ، ارث ببريد . و آنان را تحت فشار قرار ندهيد كه قسمتى از آنچه را به آنها داده‏ايد(از مهر) ، تملك كنيد! مگر اينكه آنها عمل زشت آشكارى انجام دهند. و با آنان ، بطور شايسته رفتار كنيد! و اگر از آنها ، (به جهتى) كراهت داشتيد ، (فوراً تصميم به جدايى نگيريد!) چه بسا چيزى خوشايند شما نباشد ، و خداوند خير فراوانى در آن قرار مى‏دهد.»(النساء:۱۹)
آري چه بسا كسي چنين بپندارد كه اگر زيباتر بود به نفعش بود ؛ حال آنكه معلوم نيست چنين باشد. كافي است كمي عميقتر و دقيقتر به اطراف خود نظر كنيم و مقايسه اي كنيم بين زيبارويان و افراد عادي تا ببينيم مفاسد اخلاقي بين كدام قشر افزونتر است. تمايل كدام گروه به بي عفّتي و خودنمايي و تكبّر و خودبيني و تحقير ديگران و امثال اين امور شديتر است؟ همينطور در ثروت و قدرت امثال آنها هم اگر دقّت كنيم مي بينيم همواره ميل ثروتمندان و قدرتمندان به مفاسد اخلاقي بيش از فقراء و ضعفاست. پس چنين نپنداريم كه اينگونه از امور همواره خيرند. زيبايي و زشتي ، ثروت و فقر ، قدرت و ضعف و ... همگي وسائل امتحانند. نه زيبا و ثروتمند و قدرتمند مالك زيبايي و ثروت و قدرت خود است نه زشت و فقير و ضعيف مالك زشتي و فقر و ضعف خود. بلكه همه ي اينها به بشر داده شده تا انسانها امتحان شوند ؛ و امتحان براي اين است كه استعدادهاي انساني و الهي بشر شكوفا شود. خداوند متعال در اين دار امتحان ، به هر كسي آن چيزي را داده كه با آن مي تواند رشد كند. اگر زيبا را زشت مي نمود حتماً مردود مي شد و اگر برعكس زشت را زيبا مي نمود او نيز يقيناً به كمال لايق خود نمي رسيد. امّا با وضع موجود براي همه ، هم امكان رشد و تكامل وجود دارد هم امكان سقوط. چون امكانات داده شده به هر كسي دقيقاً متناسب با نياز وجود او براي تكامل است و اين لازمه ي حكيم بودن خداست.
اهل دنيا همه چيزي را در مقايسه با غايات دنيوي آن مي سنجند. براي مثال مي گويند: آنكه به ظاهر نازيباست چه گناهي كرده كه نمي تواند همسر مناسبي براي خود بيابد؟ امّا خداوند حكيم سعادت حقيقي انسانها را در نظر گرفته و امكاناتي در اختيار آنها گذاشته كه تأمين كننده ي سعادت ابدي آنان است. در نگاه عميق الهي اساساً هر چيزي كه به كسي داده شده يا از او دريغ شده براي آخرت و ابديّت اوست نه براي دنيايش ؛ امّا بشر جاهل چنين مي پندارد كه اينها براي دنياست. هدف اصلي از هر چيزي كه به انسان داده شده يا از او دريغ شده ، شكوفا نمودن استعدادهاي انساني و رساندن او به سعادت ابدي است. لذا آنچه در اين دنيا داده شده يا دريغ شده همگي موقّتي بوده چند دهه بيش دوام ندارد ، در حالي كه سعادت يا شقاوت اخروي براي ابد است. با اين وصف ، اگر كسي در اين چند روزه ي دنيا به نازيبايي موقّت خود راضي بوده بر عدل و حكمت خدا يقين داشته بر او خرده نگيرد و به اين وسيله زيبايي ابدي را به دست آورد ، ارزش نخواهد داشت؟ اگر اين نازيبايي چند روزه ، زمينه را فراهم سازد تا انسان به مقامي برسد كه در آخرت قيافه ي خود را خودش تعيين نمايد ، نعمت بزرگي نخواهد بود؟ خداوند متعال خطاب به اهل رضا و تسليم مي فرمايد:« ... وَ لَكُمْ فيها ما تَشْتَهي‏ أَنْفُسُكُمْ وَ لَكُمْ فيها ما تَدَّعُون‏. ـــــــــــ ... و براى شما هر چه دلتان بخواهد در بهشت فراهم است، و هر چه طلب كنيد به شما داده مى‏شود. »(فصلت:۳۱) طبق برخي روايات ، از جمله چيزهايي كه اهل بهشت طلب مي كنند و به آنها داده مي شود قيافه ي دلخواه است. بلكه آنها هر لحظه هر قيافه اي را كه دلخواهشان باشد مي تواند به آن صورت در آيند ، بدون اينكه مانع از شناخته شدنشان شود.

تصویر پاسخگوی اعتقادی

پاسخ :

پاسخ :
با سلام وتشکر .
در ابتدا باید اشاره شود :
چشمها را بايد شست و جور ديگر بايد ديد. بايد از خود پرسيد: آيا آنچه به ظاهر زشت مي نمايد ، از ديدگاه عقل و قلب هم زشت است؟ و آيا آنچه به ظاهر زيبا مي نمايد حقيقتاً هم زيباست؟ بايد از خود پرسيد كه چه كسي حقّ قضاوت دارد ، حسّ ، خيال و وهم يا عقل و قلب؟ آنجا كه حسّ چيزي را زيبا مي يابد ولي عقل آن را زشت مي شمارد تشخيص كداميك ترجيح دارد؟ براي قضاوت در مورد زشتي و زيبايي يك موجود ، بايد تمام ابعاد آن را نظاره نمود ، انسان فقط قيافه و شكل نيست كه بر اساس زيبايي و زشتي آن ، بتوان در مورد كلّ آن اظهار نظر نمود. از طرفي انسان قابل تجزيه هم نيست كه بتوان فقط در مورد يك جزء او اظهار نظر نمود. وقتي انسان تجزيه شد ديگر انسان نيست. لذا حكم قيافه را منطقاً نمي توان به انسان سرايت داد. انسان يك مجموعه با صدها و هزاران ابعاد پيچيده است كه تمام ابعاد آن در ارتباط با همديگر ، انسان را مي سازند. لذا در قضاوت نسبت به يك بعد از وجود انسان بايد ارتباط آن را با تمام ابعاد ديگر لحاظ نموده آنگاه قضاوت نمود. برخي افراد خيال مي كنند بيني بزرگي دارند لذا آن را با عمل جرّاحي كوچك مي كنند تا زيباتر شوند غافل از آن كه در سايه ي اين زيبايي حسّي و جزئي كه كسب مي كنند ، دهها و صدها زيبايي ديگر را نابود كرده اند. آن بيني كه خداوند متعال آفريده بود متناسب با جايگاه چشمها ، اندازه ي حفره هاي سينوسي ، اندازه دريچه ي ناي حلق ، اندازه ي ريه ها و ... بود. حال اين شخص با كوچك نمودن بيني ، تمام آن تناسبات را به هم ريخته است. بلي از نظر اهل حسّ ، قيافه ي اين شخص زيباتر شده است امّا از نظر يك دانشمند كالبد شناس كه ديد عميقتري به زيبايي بدن دارد ، زيبايي و تعادل بدن چنين شخصي به هم ريخته است ؛ و در دراز مدّت چشمهاي او آسيب خواهد ديد ؛ چون بيني ، وظيفه ي تقسيم نور براي چشمها را بر عهده دارد و اين وظيفه با كوچك شدن بيني تا حدودي مختلّ مي شود. همينطور سينوسهاي شخص و ريه هاي او و به تبع آنها تمام بدن او آسيب خواهد ديد. لذا از نظر عقل ، وجود آن بيني اوّلي زيباترين بيني ممكن براي آن شخص است. از اينرو پزشكان متعهّد و پايبند به سوگند پزشكي خود ، حاضر نمي شوند چنين بيني عقلاً زيبايي را دستكاري كنند. اينگونه پزشكان فقط در مواردي دست به عمل پلاستيك مي زنند كه بيني يا چهره ي شخص حقيقتاً دچار مشكل فيزيولوژِكي بوده با نيازهاي بدن متناسب نباشد.
به قول سهراب سپهري : « ... من نمي دانم كه چرا مي گويند : اسب حيوان نجيبي است ، كبوتر زيباست؟ و چرا در قفس هيچ كسي كركس نيست؟ گل شبدر چه كم از لاله ي قرمز دارد؟ چشم ها را بايد شست ، جور ديگر بايد ديد. واژه ها را بايد شست. واژه بايد خودِ باد ، واژه بايد خود باران باشد.»
۳. اهل ظاهر بر اين پندارند كه قيافه ي زيبا ، ثروت ، قدرت و امثال اين امور همواره نعمت بوده و خوبند و در مقابل ، نازيبا بودن ، فقر و ضعف و امثال آنها همواره نقمت بوده بد هستند. امّا عاقلان و اهل دل بر اين باورند كه هرچه از دوست رسد نيكوست. اينها به برهان و عرفان دريافته اند كه خداوند متعال حكيم بوده هيچ كارش بي حكمت نيست. همچنين يافته اند كه خداوند متعال بندگانش را بيش از خودشان دوست دارد ، لذا محال است بد بندگانش را بخواهد ؛ بلكه آنچه او براي بنده اش خواسته بهترين خواسته است ؛ امّا اكثر بندگان مانند كودكاني هستند كه محبّت را به شكلات و پفك و امثال آنها مي شناسند. خداوند متعال مي فرمايد: «عَسى‏ أَنْ تَكْرَهُوا شَيْئاً وَ هُوَ خَيْرٌ لَكُمْ وَ عَسى‏ أَنْ تُحِبُّوا شَيْئاً وَ هُوَ شَرٌّ لَكُمْ وَ اللَّهُ يَعْلَمُ وَ أَنْتُمْ لا تَعْلَمُون‏. ـــــــــ چه بسا شما چيزى را خوش نداشته باشيد ، حال آن كه خيرِ شما در آن است. و يا چيزى را دوست داشته باشيد، حال آنكه شرِّ شما در آن است. و خدا مى‏داند، و شما نمى‏دانيد.»(البقرة: ۲۱۶)
باز مي فرمايد: « يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا لا يَحِلُّ لَكُمْ أَنْ تَرِثُوا النِّساءَ كَرْهاً وَ لا تَعْضُلُوهُنَّ لِتَذْهَبُوا بِبَعْضِ ما آتَيْتُمُوهُنَّ إِلاَّ أَنْ يَأْتينَ بِفاحِشَةٍ مُبَيِّنَةٍ وَ عاشِرُوهُنَّ بِالْمَعْرُوفِ فَإِنْ كَرِهْتُمُوهُنَّ فَعَسى‏ أَنْ تَكْرَهُوا شَيْئاً وَ يَجْعَلَ اللَّهُ فيهِ خَيْراً كَثيراً . ـــــــــــــ اى كسانى كه ايمان آورده‏ايد! براى شما حلال نيست كه از روى اكراه(و ايجاد ناراحتى براى زنان) از آنها ، ارث ببريد . و آنان را تحت فشار قرار ندهيد كه قسمتى از آنچه را به آنها داده‏ايد(از مهر) ، تملك كنيد! مگر اينكه آنها عمل زشت آشكارى انجام دهند. و با آنان ، بطور شايسته رفتار كنيد! و اگر از آنها ، (به جهتى) كراهت داشتيد ، (فوراً تصميم به جدايى نگيريد!) چه بسا چيزى خوشايند شما نباشد ، و خداوند خير فراوانى در آن قرار مى‏دهد.»(النساء:۱۹)
آري چه بسا كسي چنين بپندارد كه اگر زيباتر بود به نفعش بود ؛ حال آنكه معلوم نيست چنين باشد. كافي است كمي عميقتر و دقيقتر به اطراف خود نظر كنيم و مقايسه اي كنيم بين زيبارويان و افراد عادي تا ببينيم مفاسد اخلاقي بين كدام قشر افزونتر است. تمايل كدام گروه به بي عفّتي و خودنمايي و تكبّر و خودبيني و تحقير ديگران و امثال اين امور شديتر است؟ همينطور در ثروت و قدرت امثال آنها هم اگر دقّت كنيم مي بينيم همواره ميل ثروتمندان و قدرتمندان به مفاسد اخلاقي بيش از فقراء و ضعفاست. پس چنين نپنداريم كه اينگونه از امور همواره خيرند. زيبايي و زشتي ، ثروت و فقر ، قدرت و ضعف و ... همگي وسائل امتحانند. نه زيبا و ثروتمند و قدرتمند مالك زيبايي و ثروت و قدرت خود است نه زشت و فقير و ضعيف مالك زشتي و فقر و ضعف خود. بلكه همه ي اينها به بشر داده شده تا انسانها امتحان شوند ؛ و امتحان براي اين است كه استعدادهاي انساني و الهي بشر شكوفا شود. خداوند متعال در اين دار امتحان ، به هر كسي آن چيزي را داده كه با آن مي تواند رشد كند. اگر زيبا را زشت مي نمود حتماً مردود مي شد و اگر برعكس زشت را زيبا مي نمود او نيز يقيناً به كمال لايق خود نمي رسيد. امّا با وضع موجود براي همه ، هم امكان رشد و تكامل وجود دارد هم امكان سقوط. چون امكانات داده شده به هر كسي دقيقاً متناسب با نياز وجود او براي تكامل است و اين لازمه ي حكيم بودن خداست.
اهل دنيا همه چيزي را در مقايسه با غايات دنيوي آن مي سنجند. براي مثال مي گويند: آنكه به ظاهر نازيباست چه گناهي كرده كه نمي تواند همسر مناسبي براي خود بيابد؟ امّا خداوند حكيم سعادت حقيقي انسانها را در نظر گرفته و امكاناتي در اختيار آنها گذاشته كه تأمين كننده ي سعادت ابدي آنان است. در نگاه عميق الهي اساساً هر چيزي كه به كسي داده شده يا از او دريغ شده براي آخرت و ابديّت اوست نه براي دنيايش ؛ امّا بشر جاهل چنين مي پندارد كه اينها براي دنياست. هدف اصلي از هر چيزي كه به انسان داده شده يا از او دريغ شده ، شكوفا نمودن استعدادهاي انساني و رساندن او به سعادت ابدي است. لذا آنچه در اين دنيا داده شده يا دريغ شده همگي موقّتي بوده چند دهه بيش دوام ندارد ، در حالي كه سعادت يا شقاوت اخروي براي ابد است. با اين وصف ، اگر كسي در اين چند روزه ي دنيا به نازيبايي موقّت خود راضي بوده بر عدل و حكمت خدا يقين داشته بر او خرده نگيرد و به اين وسيله زيبايي ابدي را به دست آورد ، ارزش نخواهد داشت؟ اگر اين نازيبايي چند روزه ، زمينه را فراهم سازد تا انسان به مقامي برسد كه در آخرت قيافه ي خود را خودش تعيين نمايد ، نعمت بزرگي نخواهد بود؟ خداوند متعال خطاب به اهل رضا و تسليم مي فرمايد:« ... وَ لَكُمْ فيها ما تَشْتَهي‏ أَنْفُسُكُمْ وَ لَكُمْ فيها ما تَدَّعُون‏. ـــــــــــ ... و براى شما هر چه دلتان بخواهد در بهشت فراهم است، و هر چه طلب كنيد به شما داده مى‏شود. »(فصلت:۳۱) طبق برخي روايات ، از جمله چيزهايي كه اهل بهشت طلب مي كنند و به آنها داده مي شود قيافه ي دلخواه است. بلكه آنها هر لحظه هر قيافه اي را كه دلخواهشان باشد مي تواند به آن صورت در آيند ، بدون اينكه مانع از شناخته شدنشان شود.

سلام خدمت همه شما دوستان عزیز

سلام خدمت همه شما دوستان عزیز و خوش بیان
دختر هیفده ساله ای هستم به شدت احساس زشتی میکنم اعتماد به نفسم پایینه توی اینه ک به خودم نگاه میکنم چهره معمولی دارم که بعضی وقتا با ارایش زیبا میشه ولی وقتی عکس میندازم خیلی قیافم زشت میشه طور که اصلا دو نیمهصورتم متقارن نمیشه و من خیلی افسرده میشم این موضوع رو به اطرافیانم گفتم اما همه میگن ک قیافت خوبه نمیدونم بخاطر اینکه من ناراحت نشم میگن یا واقعا زشتم اگ قیافم خوبه چرا تو عکسا انقد بد میوفتم کلا عکسام با چیزی که از خودم تو ایینه میبینم فرق میکنه بخاطر این موضوع خیلی افسرده شدم احساس میکن خیلی زشتم و نمیتونم با دیگران خوب ارتباط برقرار کنم یعنی تو روابط اجتماعیمم تاثیر داشته.توروخدا راهنماییم کنید

تصویر مشاور شهر سوال

با سلام و عرض خوش آمد خدمت

با سلام و عرض خوش آمد خدمت شما خواهر گرامی:
کاربر عزیز، هرچند ما قیافه شما را نمی بینیم و نمیتوانیم از این نظر قضاوتی در مورد قیافه شما داشته باشیم، اما با توضیحاتی که خود شما دادید و این که همه می گویند قیافه شما خوب است، ما نیز تقریبا اطمینان داریم قیافه شما خوب است و این شما هستید که تصور می کنید مشکلی در ظاهر شما وجود دارد. شاید تا به حال خیلی ها را دیده باشید در اطراف خودتان که وقتی صدای ضبط شده خود را می شنوند از آن بدشان می آید یا کسانی که مانند شما وقتی عکسهای خود را می بینند همواره اظهار می کنند که عکسشان زشت است. البته این مسئله تا حدی (نه برای همیشه و خیلی زیاد) قابل قبول و پذیرش است.
در مورد صدا، قضیه به سادگی توجیه می‌شود: از آنجا که صدایی که ما از خودمان می‌شنویم، حاصل ترکیب صدای هدایت شده توسط هوا و صدای هدایت شده به گوشمان از طریق استخوان‌های و سینوس‌های سرمان است، پس صدای دریافتی‌مان تا حد زیادی با صدایی که دیگران تنها از طریق هدایت هوایی می‌شوند، تفاوت دارد. اما در مورد عکس، پاسخ می‌تواند آینه باشد! علت اینکه عکس‌هایمان به نظرمان اینقدر عجیب می‌آیند و تصور می‌کنیم با خودمان شباهت کمی دارند، این است که ما پیوسته برای دیدن خودمان از آینه استفاده می‌کنیم. منظره‌ای که ما در آینه می‌بینیم، منظره بسیار خاصی است، تنها خودمان هستیم که پیوسته خودمان را از این زاویه می‌بینیم و بسیار بعید است که کسی که از شما عکس می‌گیرد، دقیقا با همان زاویه و از همان ارتفاع عکسبرداری کند. در سال ۱۹۷۷، سه روانشناس به نام‌ها تئودور اچ میتا، مارشال دِمِر و جفری نایت، در جریان تحقیقی روی این نظریه کار کردند که اشخاص همواره به عکس‌هایی که مطابق تصاویر آینه‌ای هستند علاقه دارند تا عکس‌های دیگر.
حالا سؤالی که پیش می‌آید این است که آخر چرا ما همیشه به تصاویر آینه‌ای خودمان بیشتر علاقه داریم، مگر نمی‌شود که شخصی از زاویه دیگری جذاب‌تر باشد، طوری که خودش هم قانع شود؟ رابرات زاجونک در دهه شصت میلادی، پدیده‌ای را به نام پدیده مواجهه انحصاری یا mere-exposure ارائه داد، بر اساس این پدیده اشخاص تنها بر اساس مواجهه تکراری با یک چیز، ترجیحی نسبت به آن پیدا می‌کنند. این چیز می‌تواند یک صدای تکراری، نقاشی تکراری یا کلمات تکراری باشد.
برای تسلی شما، باید اضافه کنم، که حس بدی که شما بعد از دیدن تصاویر غیرآینه‌ای‌تان پیدا می‌کنید، در اشخاص دیگر وجود ندارد و آنها منطقا چون به دیدن تصاویر آینه‌ای شما عادت ندارند، عکس‌های شما را طبیعی و شبیه خود واقعی‌تان می‌بینند.
اما شاید این نکته نیز برایتان جالب باشد که بدانید این مسئله در برخی بقدری شدید است که روان شناسان و روان پزشکان از آن به عنوان یک اختلال یاد می کنند. این افراد چهره معمولی خود را به شکل خارق العاده ای زشت می بینند و این افراد بیشتر مبتلایان «اختلال بدشکلی بدن» هستند؛ اختلالی که در ذهن، آنها از خودشان یک هیولای بدشکل می سازند و باعث می شود به شکلی افراطی، به لوازم آرایشی و عمل های جراحی رو بیاورند. کسانی که مدام سراغ انواع عمل های زیبایی می روند و هیچ وقت هم راضی نمی شوند، به نوعی اختلال روانی مبتلا شده اند. آنها با دیدن یک جوش روی صورت خود مضطرب می شوند و ساعت های طولانی از روز شان را تنها به تغییراتی فکر می کنند که می تواند آنها را زیباتر کند. عمل جراحی، راهی برای آرام کردن این اشتیاق نیست، بلکه می تواند چنین اختلالی را به مراتب تشدید کند زیرا این افراد بعد از انجام عمل، باز هم از چهره یا بدنشان راضی نمی شوند و می خواهند با تکرار این کار، باز هم ظاهرشان را تغییر دهند. اختلال بدشکلی بدن، یک مشکل شایع روانی است، مشکلی که در آغاز مبتلایان به آن، تنها زمان زیادی را برای فکر کردن به ظاهر شان سپری می کنند اما در مراحل پیشرفته تر، با جراحی های مکرر یا تلاش برای زیبا شدن به قیمت آسیب دیدن، سعی می کنند خود را آرام کنند. این اختلال تنها یک ناراحتی گذرا نیست، بلکه چنین بیماری اگر با هیچ کدام از این تلاش ها از ظاهرش راضی نشد، ممکن است خود را در خانه حبس کند یا دست به خودکشی بزند. مشکل اینجاست که این افراد هرگز از تغییراتی که در ظاهرشان ایجاد می کنند، راضی نمی شوند. در مراحل بالای این اختلال، آنها حتی به دلیل نارضایتی از ظاهر شان، در موقعیت های اجتماعی ظاهر نمی شوند و تحصیل، کار یا هر پیشرفت دیگری را قربانی این تصور می کنند. این افراد با قرار گرفتن در جمع دچار اضطراب شدید می شوند. چنین افرادی ممکن است چندین بار با تیغ جراحی برای تغییر چهره شان تلاش کنند یا در یک ماه، بارها مدل و رنگ موهای شان را تغییر دهند و باز هم راضی نشوند.
امام حسن عسکری (ع) می فرمایند: "حسن الصورة جمال ظاهر ، وحسن العقل جمال باطن. یعنی : نیکویی صورت، زیبایی بیرون است و نیکویی عقل، زیبایی درون". (بحارالانوار/ ج ۱ / ص ۹۵)
منابع:
۱-بحارالانوار
۲- http://www.‎1pezeshk.com
۳-http://www.hidoctor.ir
۴-http://www.taahod.com

هیچ کس افراد زشت رو درک

هیچ کس افراد زشت رو درک نمیکنه...
من خودم به خاطر اینکه بینی ام شکسته مورد تمسخر واقع میشم از لحاظ تیپ و هیکل عالی ام و حتی همه صورتم به جز بینی خوبه و مو های قهوای تیره دارم پوست سفید ولی به خاطر بینی ام که واقعا صورتم رو زشت کرده بیرون نمیرم و به زور مهمونی میرم و وقتی میرم همیشه سرم پایینه که مبادا به خاطر بینی ام مسخره بشم
این شکستگی بینیمم مادر زادی و الان ۱۷ سال دارم همیشه به خدا گله میکنم که چرا بینیم اینطور شده تا حداقل میتونستم یه قسافه عادی مثل بقیه داشتم...

از خود خدا بخواهید

از خود خدا بخواهید قیافتونوتغییر بده ..و سعی کنید تو راه نادرست ازش استفاده نکنید.....خودتونم تلاش کنید...عیباشو بر طرف کنید.... باورتون نمیشه ادم با تغییرات کوچیک چقدر عوض میشه....شعار نمیدم ولی خدا واقعا همه چیز رو به یک نفر نمیده...شما نمیدونید وقتی خدا میگه جلوه گری نکنید برای همینه....وقتی کسانی که زیبا هستند دایما خودشونو نمایش میدن جامعه این طوری میشه...شکست ها ونا امیدی های زشت ها به طور ناخوداگاه روی کاینات اثر میگذاره ...روی زندگی افراد زیبا ....من خودم هر بار که ا ز صورتم برای جلب نظر دیگران استفاده کردم یه مشکلی تو زندگیم پیش اومده...قدر ارامشی که دارید بدونید...گاهی ارامش زندگی شما در جنبه های دیگه ارزوی خیلی از افراد زیباست...میدونستید اعمال چهررو تغییر میده؟؟برخی گناهان که نمیشه اسمشو برد در احادیث اومده که چهر ه رو زشت میکنه وتوبه از اونها برعکس...

سلام درسته خیلی ها قیافه خوبی

سلام درسته خیلی ها قیافه خوبی ندارند ولی قد و هیکل دارند من نه قد دارم نه هیکل خوشگلم که نیستم هوشم که قربونش برم از یه عقب مونده هم کمتره .۱۳ سالمه و حتی به علت زشتی حاضر به مدرسه رفتن هم نیستم

سلام دوستای خوبم.من ی دختر ۱۹

سلام دوستای خوبم.من ی دختر ۱۹ ساله هستم ک کم و بیش مثل شما فکر میکنم.یعنی گاهی اوقات فکر میکنم خیلی زشتم و گاهی اوقات هم فکر میکنم خوشکلم.من لاغر و قدبلندم و پوست سفیدی دارم و همه بهم میگن که اندام تو اروزی ماست.اگه بخوام واقع بین باشم،چهره ی معمولی دارم و متاسفانه اصلا تو دل برو نیستم.تا حالا هیچکس منو بخاطر قیافم مسخره نکرده ولی من گاهی اوقات خیلی از چهره م شاکی میشم و حتی گریه میکنم.همه ی نظرات بالا رو خوندم یه جورایی موافقم که خوشبختی و شاد بودن لزوما ربطی به قیافه نداره ولی نمیشه تاثیرش رو دست کم گرفت.من از شرایط زندگیم راضیم و اکثرا احساس خوشبختی میکنم ولی تو یه سری از موارد خیلی غصه میخورم که چرا ب اندازه بقیه زیبا نیستم.من خیلی مهربون و خونگرم هستم و به همه محبت میکنم خصوصیات اخلاقی خوبی دارم و همه از عاقل بودن و شخصیتم تعریف میکنن ولی خودم به عینه دارم میبینم خواهرم که یه ادم سرد و بی خیاله و با کسی گرم نمیگیره بیشتر دوستش دارن و تحویلش میگیرن چون خوشگلتره و درضمن الان نامزد کرده و تعداد خواستگاراش از من بیشتر بوده.شما که میفرمایین اخلاق مهمه درسته ولی همه اول به قیافه نگاه میکنن و تحویلت میگیرن.خدا همه چیز رو به ادم نمیده من زیبا نیستم ولی تو امور درسی موفقم .

سلام و با عرض ادب و احترام و

سلام و با عرض ادب و احترام و تشكر بابت پاسخگويتون و همچنين دردل و اعتماد به نفستون
والا تمام نطق هاي شما مورد احترام و درست و صحيح مي باشد
راستيتش اصلا نمي توانم به روانشناس مراجعه كنم در اين باره بگم رو در رو اگر مي توانستم در اينجا حرف دلمو نمي گفتم
والا من كلا از خودم رنج دره مي برم توي اين دنيا و زمين روي زمين شانسي براي زيبا شدن ندارم و خود را در ائينه مي بينم و زشت ميبينم و شك ندارم كه نظري كه من روي خودم دارم ديگران بگن نه تو خوشگلي يا خوشتيپ يا حداقلش قيافه ات خوبه
من اگر قيافه ام متوسط هم باشه كه نيست خدارو بيش از هزار مرتبه شكر مي كنم
چون از قضا عاشق دختري شدم كه از فاميلاهاي دور ام هست كه جرعت گفت به پدر مادرم ندارم و غمگينت به علت ظاهري كه ندارم و زشته جوابش رد باشه ولي دختره كه با ٦الي٥سال نيم اختلاف سني باهام داره و خوشگله واقعا نميدونم نظرش در اينده چي ميشه و تمام ترس و وحشت من اينه كه جوابش رد باشه من با دختري كه نخوام و خوشم نياد نمي تونم ازدواج كنم اين تنها دختريه كه باهاش ازدواج كنم ديگه هيچ دختري برام اهميت نداره نه ظاهرش نه نظراتش فقط همين دختري كه دوستش دارم برام اهميت داره
ولي بعيد ميدونم كه با اين ظاهر داغونم اين دختر خوشگل و جذاب باهام ازدواج كنه
من جواني ام كه خودخواه اين خودخواهي ام اينجوريه كه يك حرفي چيزي رو بخوام يا ميشه يا نميشه به طور كلي بيخيال همه چيز ميشم يعني تا ابد ازدواج نمي كنم
اصلا چرا من اين شكلي شدم اين قيافه اي ؟؟؟ جرا شانس من اين نبوده ظاهر من خوشگل باشه چرا فقط من
اگر عده اي محدود زيبا هستند چرا من جزو اون عده نيستم
چرا خداوند اينكارو كرده ؟؟؟
اين عدالت نيست من قيافه ام خوب نيست عاشق يك دختري ام و اون به علت قيافه ام جوابش منفي باشه هرچند ظاهرش خوشگل باشه مگه من اين قيافه رو براي خودم به وحود اوردم همش ناراحتي هام اينه چرا خدا منو زيبا نيافريد كساني كه خوشگل افريده شدن هم خوشگل هم خوش شانس به علت قيافه اشون هم موفق هم باهوش نمونه اشو زياد ديدم ايا اين درسته يكي همه اين معيارهارو داشته باشه وقتي يك فرد تمام اين معيارهارو داشته باشه توقع اش اينه با كسي ازدواج كنه با تمام اين معيار ها اگر تمام معيارها رو داشته باشه خوشگلي رو نداشته باشه جوابش منفي ميشه
ظاهر خيلي نقش اساسي توي جامعه ما پيدا كرده همه از روي ظاهر نظر ميدن احترام مي كنند
مدرسه ميرفتم شاهد بسياري از توهينات به خودم شدم
توي دانشگاه نگاهايي كه بهم نميشه و توجه به پسري ديگر هست اين نشونه ميده شاهد أينام
توي خيابان همينطور
توي خريد لباس حالا هرچي رفتار مغازه دارها اينا همينجور
رفيقم قيافه اش خوش چهره بود رفتيم يك روز فردوسي پلاسكو هرجا رفتم لباس بخرم خودم اصلا محل نميزاشتن رفيقم رفت توي يك مغازه كفش بگيره كلي احترامش كردن بفرما اين كيفشو بپوش رفيقم گفت پول نياوردم گفت فداي سرت بپوش ببين خوبه چجوريه داداش جون من نميزارم از مغازم ام بري اين حرفها
ايا اين عدالته با چشم ببينم اين زجره اين بي عدالتي تمامه
همه معيارها براي يك نَفَر باشه براي عده اي باشه
من اينجوري خودمو ميبينم توي دنيا هر زشتي بوده به صورت من چسبيدم و ساخته شده و اين شكلي شدم
از بدترين ظاهر برخوردار شدم
كه حالم از خودم بهم ميخوره
به قدري حالم از خودم بهم ميخوره غصه ميخورم از سن ١٧سالگي موهام كم كم سفيد شد
من اهل سوسول بودن نيستم اهل لخت پوشيدن يا......اينا نيستم اهل مواد يا سيگار يا قيلون يا مشروب هر چيزي كه ميخورم اين جوونا نيستم
مدل لباس هام و موهام ساده هست و حتي توي خيابون به دختري نگاه نمي كنم يعني نميدونم بخوامم نگاه كنم به زوره نميدونم يك چيز خاصي در مغز و سينه ام هست نمي زاره سرم رو صورت دختري يا نامحرمي بيفته نگاه كنم و حتي فكر بدّي بهشون داشته باشم و حتي در تاكسي خانمي بغلم ميشنه يا دختري ميگم اينم عين خواهرمه و هيچ فرقي نميكنه نظر بد نظر بد به خواهرمه به ناموسمه
ولي نميدونم چرا ظاهرم اينجوري شده
هرچي ناراحت هم بشم كاري درست نميشه و ظاهرم همينه و شانس گند من بوده در اين دنيا كه تا عمر حسرت نداشتنشو ميخورم

تصویر مشاور شهر سوال

باسلام خدمت شما کاربرگرامی.

باسلام خدمت شما کاربرگرامی. به شهر سوال خوش آمدید.
سیدبزرگوار، مطلبی با عنوان "سندرم خود زشت پنداری" در سایت درج شده که در این لینک(http://www.soalcity.ir/node/3127) میتوانید ببینید. تقریبا پاسخ شما و دوستانی که سوالی مشابه شما دارند آنجا هست. اما در عین حال چند نکته جالب از صحبتهای شما به چشم میخوره که بد نیست تکرار کنیم.
واقعیت آن است که ما قیافه شما را ندیدیم و گمان هم نمی کنیم اگر ببینیم شما را فردی زشت بپنداریم و حتی اگر هم واقعا نسبت به سایر افراد جامعه زشت باشید نمیتوانیم تمام شکست ها و بدبختی های زندگی تان را به این مسئله ربط بدهیم. آن چیزی که از تمام کلمات و جملات شما نمایان است، خود زشت پنداری و البته اعتماد به نفس پایین شما ست. شما بایستی سعی کنید اعتماد به نفس خود را بالا ببرید. به یقین بدانید که اگر شما با این روحیه و اعتماد به نفس بهترین قیافه دنیا را داشته باشید مطمئنا به بهانه ای دیگر شاکی خواهید شد. ما بسیاری از افراد را در اطرافمان می بینیم که اصلا قیافه های زیبایی ندارند یا حتی میتوانیم بگوییم زشت هستند، اما به دلیل اعتماد به نفس و تکیه بر استعدادهای درونی که خداوند در درونشان قرار داده، انسانهایی در زندگی موفق یا حتی در سطوح بالاتر افرادی شاخص هستند. اگر گمان می کنید که خداوند همه چیز را به یک عده داده و به عده ای هیچ چیز نداده است قطع و یقین بدانید که چنین چیزی نیست و اگر هم باشد آن یک چیز زیبایی نیست... خواجه عبد الله انصارى در مناجات نامه اش می گوید: «الهى آن که را عقل‏ دادى‏ پس چه ندادى؟ و آن که را عقل ندادى پس چه دادى»؟ (عقل به معنای قوه تفکر و اندیشیدن و تصمیم گرفتن و ...)
نکته جالب و عجیب که در مطالب شما بود در خصوص ازدواج و علاقه به شخصی خاص بود. عجیب است که شما در ذهن خود و بدون مطرح کردن هیچگونه مطلبی، از کسی خوشتان آمده، و در ذهن خودتان به خواستگاری رفته اید و باز در خیالات خود جواب رد شنیده اید، و باز هم در خیالات خود دلیل این جواب رد را قیافه خودتان می دانید!!! این چه نوع تفکر و قضاوتی است که در ذهن خود می پرورانید و در نهایت خدای بزرگ و مهربان را مؤاخذه کرده و عدل خدا را زیر سوال می برید؟؟ در حالیکه گام به گام این مسیر نتیجه گیری شما اشتباه بوده است.
دوست عزیز شاید لازم باشد شما دوباره مدتی به خودتان و توانایی هایتان بیاندیشید. خود و استعدادهایتان را پیدا کنید. همانطور که زیباترین و شاخص ترین و مشهور ترین انسانها (از نظر ما) دارای معایب و مشکلاتی هستند که ممکن است تنها خودشان مطلع باشند، عادی ترین آدم ها نیز استعدادها و ویژ گی هایی دارند که میتواند کلید موفقیت آنها در زندگی باشد. البته قطعا گام اول در این مسیر، توکل بر خدا و اعتماد به نفس است. دور کردن یأس و ناامیدی پیامها و اندیشه های منفی نیز لازمه آن است.
برای کمک به اعتماد به نفس خود، می توانید از تکنیک های اعتماد به نفس استفاده کنید. تکنیک هایی مثل : به تن کردن لباس مناسب و آراسته و تمیز، توجه به نحوه ایستادن و راه رفتن به شکل درست، سعی کنید در ردیف و صف جلو قرار گیرید، با صدای بلند و رسا صحبت کنید، در تنهایی برای خودتان درباره آرزو ها و اهدافتان سخنرانی کنید، نقاط مثبت خود و زندگی تان را به یاد بیاورید و سپاسگزار باشید، سعی کنید از دیگران (غیر از قیافه آنها) تعریف کنید. برای استفاده بیشتر میتوانید از کتابهای روانشناسی با موضوع اعتماد به نفس استفاده کنید.
برای شما آرزوی سلامتی و توفیق داریم.

بچه ها توروخدا انقد استرس

بچه ها توروخدا انقد استرس زشتی و خوشگلی نداشته باشید.بخدااااااا اگه خوشگلم بودید از یه چیز دیگه مینالیدین. . مریضا میگن کاش ماهم سالم بودیم زشتا میگن کاش خوشگل بودیم. این خصلت ما آدماست خواهر بزرگتر من خییییییلی خوشگل بود. یعنی به معنای واقعی عروسک بود. ولی چه فایده؟
عقل که نباشد جان در عذاب است! چون بابام خواستگارشو رد کرد توسن ۱۹ سالگی با دوس پسرش فرارکرد ترکیه و آبروی خانوادمونو برد.کمر بابامو شکست.بابامم نفرینش کرد و الانم روزگارش سیاهه.بابام طردش کرده الان التماس میکنه بیاد نیم ساعت مارو ببینه ولی حق خونه اومدن نداره. شوهرش اذیتش میکنه و داره تو کشور غریب ذره ذره آب میشه. نه تحمل موندن داره نه حق برگشتن.یه زمانی همه حسرت زیبایی اونو میخوردن الان اون داره حسرت زندگی مارو میخوره. باور کنید که خوشگلا بیشتر درمعرض گناهن.شاید اگه آبجی رویای منم معمولی بود زیاد بهش توجه نمیشد و شاید افسار زندگی ازدستش درنمیرفت و هزارتا شاید دیگه. . .
نمیگم زشتی خیلی بی اهمیته و. . نه ولی اینو بدونید همه آدما یه مشخصه بارز یا استعداد درونی دارن .میتونید اون استعداد تو نو کشف کنید و انقدر تقویتش کنید که بشه ویژگی شاخص شما. اونوقت دیگه شما با اون صفت تو جامعه مطرح میشید نه با زشتی تون.اونوقت دیگه تو اولین برخورد کسی نمیگه چ دختر زشتی میگن چه دختر مهربونی! چه خانوم باسلیقه ای! چه پسر زرنگی!! چون صفت زشتی مغلوب شده و دیگه به چشم نمیاد یا حداقل کمترمیاد. هرچند که صفت زیبایی خواه ناخواه یه روزی مغلوب همه صفات میشه(بخاطر افزایش سن و پیری ).مثل خواهر خودم که بخاطر خطایی که ۹ سال پیش مرتکب شده بدنام شده و اگه تو جمعی حرفی ازش ب میون بیاد هرزگیش یادآوری میشه نه زیبایش.
حتی اگه نتونستید خودتونو به نحوی مطرح کنید حداقل انقد حرص نخورید. این همه حرص خوردید و گریه کردین چیزیو تونستید عوض کنید یا چهرتون درست شده؟؟؟
نکه درست نشده بلکه فشار عصبی و استرس اگه ادامه پیدا کنه روی قیافتون تاثیر منفی هم میزاره. پس توروخدا انقدر خودتونو عذاب ندین بابت حرف دیگران. مطمن باشید شما دهن مردمو نمیتونید ببندید اگه بخوای با نظر مردم مقابله کنی و باهاشون بجنگی و هی بگی چرا ال شد و چرا بل شد ب نتیجه‌ که نمیرسی هیچ فقط خودت داغون میشی چون اونا درنهایت حرف خودشونو میزنن و شما با گریه و ناراحتی فقط به جسم و روح خودتون ضربه میزنید .واسه از بین بردن حساسیت و رسیدن به آرامش یه اصل وجود داره به نام "پذیرش"
یعنی اینکه یبار تو آینه به خودت نگاه کنی و بگی "من همینی ام که هستم " یعنی یکبار واسه همیشه باخودت اتمام حجت کنی و به خودت بقبولونی که قیافت مطلوب نیست اماااااا "دیگه باهاش کنار اومدم و رهاش کردم ". اینجوری وقتی بعدها به آینه نگاه کنی دیگه حرص نمیخوری. دیگه تو خیابون با متلک آدمای مریض فورا بهم نمیریزی چون تو دلت میگی من اینو قبلا پذیرفتم پس دلیلی نداره حرص بخورم بهتون قول میدم اگه این اصل رو مبنا قرار بدید و واااااقعا بهش عمل کنید به چنان آرامشی میرسید که فکرشم نمیکنید. مشروط بر اینکه خودتونم باهمه وجود بخواید و به خودتون کمک کنید که از این ناراحتی خلاص شید و ناامیدی رو بذارید کنار.چون از کامنتا مشخصه همه فکرتونو متمرکز کردین روی این موضوع و قصد تغییر ندارید. امیدوارم تونسته باشم نگاه حداقل یک نفرتونو عوض کنم.
بهرحال ببخشید سرتونو درد آوردم فقط خواستم کمک کوچیکی کرده باشم واسه رسیدنتون به آرامش. چون از غمتون غمگین شدم.دوستدار شما شیدا

با سلام خدمت همه دوستان

با سلام خدمت همه دوستان
خیلی دوست دارم نظرات خودم رو با شما شریک بشم:
نه تنها انسان بلکه زشتی و زیبایی همه چیز در دنیا نسبی هست. مثلا ماشین، منزل و غیره اما از یک حدی پایینتر دیگه این نسبیت معنی نداره یعنی اینکه از هرکی بپرسی مثلا این ماشین یا خونه زشت هست یا زیبا همه میگن زشت! در مورد انسان هم همینطوره. ما اگر همچین چیزی برامون صادق هست باید بپذیریم که زشت هستیم و برای آروم کردن خودمون توجیه نتراشیم. روانشناسی از دید بنده خودفریبی مدرن جهت رسیدن به زندگی بهتر هست. روانشناسها میگن آره زشتی و زیبایی نسبی هست یا اینکه میگن همه چیز که قیافه نیست شما یک عالمه صفات خوب دارین باید رو اونها تمرکز کنین و اونوقت زندگیتون تغییر میکنه یا اینکه میگن بابا فلانی رو نگاه کنین دست و پا نداره برین خدارو شکر کنین. نمیگن اون خوشگلارو نگاه کنین ببین چقدر دلپذیر هست که همیشه تو جمع مورد توجه قرار میگیرن یا اینکه به خاطر زیباییشون چقدر راحت کار گیرشون میاد یا چه راحت خاطرخواه پیدا میکنن و ازدواج میکنن... من اعتقاد دارم اینها همه توجیه هست تا ما واقعیت (اینکه زشت هستیم) رو انکار کنیم یا بهتر بگم خودمون رو فریب بدیم! در صورتی که دوستان خوبم من فکر میکنم ما باید واقع بین باشیم و حقیقت رو بپذیریم که زشت هستیم و اونوقت یک برنامه خوب برای زندگیمون تعریف کنیم تا با این شرایطی که گرفتارش هستیم بتونیم به بهترین شکل ممکن زندگی کنیم. بطور خلاصه: پذیرفتن حقیقت اولین قدم برای حل مشکل هست. بعد اینکه پذیرفتیم باید ببینیم آیا میشه زشتیمون رو کمتر کنیم. مثلا با عمل جراحی یا ورزش برای کسایی که چاق هستن. اگر میشه که باید واقعا تلاش کنیم اما اگر نمیشه باز الکی دست و پا الکی نزنیم (هی آرایش کردن و هی جلو آینه وایسادن و کلنجار رفتن با خودمون) چون فقط اعصاب خودمون رو بهم میریزیم و اعتماد به نفسمون کمتر و کمتر میشه. باید بپذیریم که زشتیم و بی خیالش بشیم. حالا سوال پیش میاد که مگه ما دل نداریم... ما هم دوست داریم یکی عاشقمون بشه یا عاشق بشیم و ازدواج کنیم. دوست عزیز باید بگم واقعیت این هست که عالم عاشقی عالم زیبایی هست. هم ظاهر هم باطن. اگر بهترین باطن رو هم داشته باشین اما ظاهروتون اکی نباشه ممکنه بتونین ازدواج کنین اما واقعیت اینه که همسر شما یا از روی ناچاری با شما ازدواج کرده یا به خاطر موقعیت شما. یقین بدونین وقتی شما ایشون رو در آغوش میگیرین از شما لذتی نمیبره و فقط تحمل میکنه! حالا با این اوصاف دو راه داریم: یا ترجیح بدیم تنها بمونیم یا اینکه ازدواج کنیم با اینکه میدونیم همسرمون خود ما رو حقیقتا نمیخواد...
حالا یکم راجع به خودم بگم :-)
مرد ۳۳ ساله. نه خیلی زشت اما زیبا نیستم. تحصیلات دکتری. اخلاق کم نظیر. خیلی دیر ناراحت میشم آخرین باری که ناراحت شدم ۷ سال پیش بوده. دروغ هرگز (حتی مصلحتی). آخرین باری که دروغ گفتم یادم نمیاد کی بوده! تنها اما دنیای احساس. گاهی وقتها از شدت نیاز تو وان آب لبهای خودم رو رو آب می بوسم و به خودم محبت میکنم. تصمیم خودم رو گرفتم که ازدواج نکنم چون باورم این هست که برم خواستگاری کم یا بیش باهام ازدواج میکنن اما نه به خاطر خودم!!! انگیزه خاصی تو زندگی ندارم. ساده زندگی میکنم. تنها کسم خداوند پاک هستن. ایشون رو عاشقانه دوست دارم و بسیار معتقد هستم اما مومن نیستم زیاد!

آها اینم بگم: بعضیا میپرسن آقا این چه عدالتی هست بعضیا زشتن بعضیا زیبا. اینکه عدالت نیست خدا. یا اینکه بعضیا پولدارن بعضیا بی پول. و طبق معمول توجیح هایی ارائه میشه از قبیل اینکه خداوند حکیم هست حتما صلاح ما بوده. یا اینکه شما فکر میکنین زیباها و پولدارا وضع خوبی دارن اما اونا هم مشکلات خودشونو دارن... باز از دید من اینها توجیح هست که واقعا خندم میگیره :-) من خودم قائل به این هستم که انسان یک موجود ابدی هست. یعنی اینکه ما هیچ وقت تمام نمیشیم. این تنها انگیزه و خوشحالی من هست. اینکه بینهایت هستم. دنیا فقط یک نقطه کوچک هست در مسیر بون من. بنابرین ناراحت نمیشم چون میدونم این دنیا موقت هست. من فکر میکنم اینکه ما بگیم عدالت نیست بعضیا زشتن بعضیا زیبا علتش این هست که ما فقط ذهنمون معطوف به همین دنیا هست. اما من فکر میکنم بهتر هست صبر کنیم دنیای دیگه هم برسه و ببینیم خداوند در نهایت چکار میکنن. شاید مثلا در اون دنیا اونهایی که اینجا زشت بودن در اون دنیا خداوند جبران کنن و زیبا کنن. بطور خلاصه: من ترجیح میدم وسط دیکته به خداوند نمره ندم. بله اگر ما زندگی رو فقط در این دنیا ببینیم واقعیت این هست که دنیا پر از بی عدالتی هست و نباید الگی توجیح بیاریم و بگیم نه بابا همه چیز عادلانه هست و خداوند حکیم هست و از اینجور حرفها. اما من زندگی رو فقط در این دنیا نمیبینم و بنابراین الان تو این مقطع قضاوت نمیکنم و یقینا شکرگذار خالق خودم هستم.

با سلام و تشکر از ارتباطتان

با سلام و تشکر از ارتباطتان با شهر سوال!

آنچه در پاسخ به این پرسش و سؤالات مشابه آن است در ابتدا باید توجه داشت، که تمام مواردی که در آفرینش انسان ها و موجودات دیگر به عنوان نابرابری لحاظ می شود، تفاوت‏هایى است که در جهان وجود دارد، نه تبعیض‏ها.
فرق تفاوت و تبعیض آن است که در فرض تبعیض، چند موجود قرار دارند که همه شایستگى و حق یکسان دارندو به یکى داده مى‏شود و به دیگرى داده نمى‏شود یا کمتر داده مى‏شود، اما در صورت تفاوت در آفرینش اصلاً حقى مطرح نیست تا بحث تبعیض به میان آید. در مورد آفرینش انسان، از ابتدا انسانى نبوده تا حقى مطرح باشد. پس این تصور که از طرف خداوند حق انسان ها ادا نمی شود تصور صحیحی نیست.
از طرف دیگر دلیلی وجود ندارد که خداوند بین آفریده ها تبعیض قائل شود یا ظلمی بر کسی روا دارد. چون تبعیض و ظلم یا ناشی از جهل است یا کمبود و نیاز و یا ... در حالی که همه آفریده گان نسبت مساوی با خداوند داشته و همه آفریده او هستند و او از هر عیب و نقصی مبرا است. اگر هم نابرابری ها در جامعه انسانی و مربوط به خود انسان ها باشد این بحث مستقل و جداگانه ای است.
اما این که راز تفاوت های انسان ها برای چیست باید گفت: اشیا از نظر خوبى و بدى اگر تنها و منفرد و مستقل از اشیاى دیگر در نظر گرفته شوند، یک حکم دارند و اگر جزء یک نظام و به عنوان عضوى از اندام در نظر گرفته شوند، حکم دیگرى پیدا مى‏کنند، مثلاً اگر از ما بپرسند که خط راست بهتر است یا خط کج، ممکن است بگوییم خط راست بهتر از خط کج است، ولى اگر خط مورد سؤال جزئى از یک مجموعه شد، در یک مجموعه به طور مطلق، نه خط مستقیم پسندیده است و نه خط منحنى. وقتى که جهان را جمعاً مورد نظر قرار مى‏دهیم، ناچاریم بپذیریم که در نظام کل و در توازن عمومى، وجود پستى‏ها و بلندى‏ها، فراز و نشیب‏ها، تاریکى و روشنایى‏ها، همه لازم است .

جهان چون خط و خال و چشم و ابروست که هر چیزی به جاى خویش نیکو است‏

اگر اختلاف و تفاوت وجود نداشته باشد، دیگر مجموعه و نظام مفهومى ندارد. شکوه و زیبایى جهان در تنوع و اختلاف‏هاى رنگارنگ آن است. قرآن کریم وجود اختلاف‏ها را از آیات و نشانه‏هاى قدرت الهى مى‏شمرد. زشتى‏ها، نه تنها از این نظر ضرورى مى‏باشند که جزئى از مجموعه جهانند و نظام کل به وجود آن‏ها بستگى دارد، بلکه از نظر نمایان ساختن و جلوه دادن به زیبایى‏ها نیز وجود آن‏ها لازم است.
اگر در جهان زشتى نبود، زیبایى هم نبود. اگر همه مردم زیبا بودند، هیچ کس زیبا نبود، همان طورى که اگر همه مردم زشت بودند، هیچ کس زشت نبود.۱
فیض پروردگار هیچ موجود مستعدى را محروم نمى‏سازد و براى همه یکسان است، ولى استعداد و ظرفیت موجودات یکسان نیست. استعدادها مختلف است. هر ظرفى به قدرى که گنجایش دارد، از رحمت خدا لبریز مى‏گردد. پس هر موجودى، حق خود را که امکان داشته دریافت دارد، دریافت کرده است.
ممکن است این سؤال پیش آید: چرا زشت زیبا نشد و بالعکس؟ در پاسخ استاد مطهرى مى‏گوید: «خداوند متعال به هر موجودى همان وجود و همان اندازه از کمال و زیبایى را مى‏دهد که مى‏تواند بپذیرد. نقصانات از ناحیه ذات خود آن‏ها است، نه از ناحیه فیض بارى تعالى، نظیر خواص اشکال هندسى که ذاتى موجودات است، مثلاً خاصیت مثلث این است که مجموعه زاویه هایش برابر با دو قائمه است و خاصیت مربع این است که مجموع زوایایش برابر با چهار قائمه است. معنایش این نیست که به آن، خاصیت دو قائمه و به این خاصیت چهار قائمه داشتن را اعطا کرده‏اند تا گفته شود چرا به مثلث ستم کرده‏اند. تفاوت موجودات جهان همین طور است. بوعلى سینا گفته است: خدا زردآلو را زردآلو نکرده بلکه زردآلو را ایجاد کرده است.
زردآلو از باب مثال است، منظور همه موجودات است، خدا اشیا را آفریده از آن‏ها ذاتاً اختلاف دارند. قرآن مجید این مطلب را با یک تمثیل بیان کرده و فرموده است:
«خدا از آسمان آبى فرود آورد و هر رودخانه‏اى به قدر ظرفیت خودش سیلان یافت».۲ یعنى رحمت فیض پروردگار هیچ موجود مستعدى را محروم نمى‏سازد و براى همه یکسان است، ولى استعداد و ظرفیت موجودات یکسان نیست. استعدادها مختلف است. هر ظرفى به قدرى که گنجایش دارد، از رحمت خدا لبریز مى‏گردد. پس هر موجودى، حق خود را که امکان داشته دریافت دارد، دریافت کرده است.»۳
زیبا
نباید تصور کرد که خداوند یکى را که ممکن بود زیبا باشد، زشت قرار داد و دیگرى را که ممکن بود زشت باشد، زیبا قرار داد و با قید قرعه و یا یک اراده تبعیض‏آمیز هر یک از آن‏ها را انتخاب کرد، بلکه هر جزء از اجزاى جهان تنها به همین جور که هست، امکان وجود داشته و خدا همان آفرینش را به آن داده است. اگر بخواهیم از دیدگاه علمى سخن گوییم، این گونه نمى‏توان گفت که هر ماده با توجه به ویژگى و شرایط خود از وجود و کمالات وجود برخوردار مى‏شود. تفاوت هایى که در جهان مادى و طبیعى وجود دارد، براساس تفاوت در عناصر مادى است، مثلاً کسى که از نظر زیبایى یا زشتى، شکل و وضعى خاص دارد، بر اثر تفاوت ژنتیکى و عوامل محیطى و مادى وراثت و... است که هزاران مورد شناخته شده و یا ناشناخته در طبیعت در آن‏ها دخالت دارد و یا حتى امور غیر مادى مانند نحوه آمیزش یا مواد و غذاهایى که پدر و مادر قبل از آمیزش، یا مادر بعد از آن در دوران جنینى تغذیه مى‏کنند یا مانند تأثیر الکل و مواد اعتیادزا در شکل و حالت و وضع و سلامت و بهره هوشى و استعداد کودک که امروزه بدون تردید شناخته شده است.
طبق این سخن فیض الهى از ناحیه خدا تمام است و او در حق هیچ موجودى تبعیض روا نمى‏دارد، بلکه موجودات هستند که به فراخور شأن و جایگاه و مرتبه خود و و قابلیت و استعداد و عوامل دیگر فیض الهی را می پذیرند و به اندازه استحقاق، در مرتبه‏اى از عالم هستى قرار می گیرند. در جهان خلقت آنچه که وجود دارد تبعیض نیست، بلکه تفاوت است، همان طور که ظرف یک لیترى نسبت به ظرف پنج لیترى مقدار کمترى آب در خود جاى مى‏دهد. آرى هر موجودى در نظام هستى به میزان ظرفیت خود دریافت فیض مى‏کند.
در عین حال آنچه در پایان مى‏تواند مکمل این پاسخ باشد و هرگونه اشکالى را برطرف کند، آن است که: نباید نگاهمان را فقط معطوف به دنیا و زندگى دنیا نماییم و همچنان این اشکال براى ما وجود داشته باشد که تفاوت‏ها ربط به انسان ندارد. درست است که تفاوت‏هاى ایجاد شده به سبب وراثت و محیط و... انسان نقشى در آن‏ها ندارد، اما زندگى انسان که منحصر به این عالم نیست، بلکه این عالم تنها بخش کوچکى از حیات است و در مقابل حیات جاودانه و حقیقى بسیار ناچیز است.
در این نگاه هر چه بیشتر از نعمت‏هاى دنیا و کمالات هستى داده شده باشد، به همان اندازه داراى مسئولیت بیشتر باید باشد و در مقابل هر یک از نعمت‏هاى الهى از او سؤال شود که آیا حق آن را به جا آورده است؟ اما آن که کمتر به او داده شده، سبک‏بارتر است. از طرف دیگر با توجه به روایات به دست مى‏آید که خداوند بعضى از کاستى‏هاى دنیا را در عالم دیگر جبران مى‏نماید و به هیچ بنده‏اى ظلم روا نمى‏شود.

۱) استاد مطهرى، مجموعه آثار، ج ۱، ص ۱۶۷ - ۱۶۶، با تلخیص.
۲) رعد (۱۳) آیه ۱۷.
۳) استاد مطهرى، مجموعه آثار، ج ۱، ص ۱۷۲ - ۱۷۱، با تلخیص.

موفق باشید.

با عرض سلام

با عرض سلام
خیلی ممنونم از پاسخ شما دوست گرامی و اینکه وقت گذاشتین و توضیحاتتون رو نوشتین.
راستش نوشته های شما من رو مجبور میکنه که وارد بحث بشم تا هم من و هم بقیه دوستان به نتیجه برسیم. قبل از اینکه نقد خودم رو راجع به نوشته حضرتعالی بیان بکنم بهتر میدونم که بحث رو پایه ای تر شروع کنیم و پیشاپیش از شما عذرخواهی میکنم اگر اختلاف نظرهایی وجود داره.
راستش تمام دلایلی که حضرتعالی برای اثبات عدالت در خلقت انسان ذکر کردین فقط فرضیات و نظریات خود شما بود با تکیه به یکسری مثال که فقط در قالب ذهن انسانی و مراودات دنیای مادی ساری و جاری هست. برای بنده حقیر نه فرمایشات استاد مطهری عزیز، نه جناب ابن سینا قابل استناد نیست. واضحتر بگم من اساسا با ارائه دلیل برای آنچه خداوند آفریده و یا قوانینی که در جهان هستی برقرار کرده شدیدا مخالفم جز مواردی که خود خداوند در قرآن به صراحت به آن اشاره کرده باشن. مابقی اظهارنظرها و دلایل از دید بنده فقط نظریه ساخته بشر هست که حتی اگر با منطق بنده سازگاری داشته باشه هرگز برای بنده قطعیت نداره چرا که قایل به این هستم که منطق بنده هم ناقص هست. بنابراین بنده اصلا با کلیت پاسخ حضرتعالی به بحث عدالت خداوند که به هیچ عنوان در آن به قرآن استناد نشده مخالفم. نه تنها با پاسخ حضرتعالی بلکه با هر گروهی که همیشه به دنبال این هستن که یک دلیلی برای هر پدیده الهی با فکر و منطق انسانی بیارن مخالفم. بعد از این مقدمه اجازه میخوام نقد خودم رو به نظریات حضضرتعالی خیلی کوتاه ارایه کنم (خواهش میکنم جمله های من دقیق خونده بشه):
۱- بله من هم موافقم از ابتدا انسانى نبوده تا حقى مطرح باشه و انسان حقی نداره که از خداوند گلایه کنه اما این سوال که آیا از طرف خداوند حق انسان ها ادا شده یا نشده منطقی هست و قابل بحث هست. کوتاه: درسته ما حق اینو نداریم که شکایتی داشته باشیم از چیزی که به ما داده شده اما این دلیل نمیشه ما حقانیت و عدالت در اون چیزی که به ما داده شده رو تایید کنیم!
۲- اینکه ما باید انسان رو نه به تنهایی بلکه در کل جهان در نظر بگیریم که دیگه فرضیه شما هست و برای بنده دلیل محسوب نمیشه
۳- اینکه شکوه و زیبایى جهان در تنوع و اختلاف‏هاى رنگارنگ آن است موافقم با شما و اینکه زیبایی در مقابل زشتی برای ما انسانها (تاکید میکنم برای ما انسانها) تعریف میشه اما این اصلا ارتباطی به بحث پیدا نمیکنه.فرض کنیم خداوند برای نمود زیباییها ناچار به آفرینش زشتیها بوده اما این چه ارتباطی به این پیدا میکنه که ما نتیجه بگیریم که پس عدالت در خلقت من یا شما رعایت شده؟!!!
۴- این جمله شما "فیض پروردگار هیچ موجود مستعدى را محروم نمى‏سازد و براى همه یکسان است، ولى استعداد و ظرفیت موجودات یکسان نیست" قبول اما در ادامه علت رو "اختلاف دراستعداد موجودات" میدانید و میگین "هر ظرفى به قدرى که گنجایش دارد، از رحمت خدا لبریز مى‏گردد. پس هر موجودى، حق خود را که امکان داشته دریافت دارد، دریافت کرده است". درسته اما آیا همین اختلاف در ظرفیت موجودات رو خداوند ایجاد نکردن؟؟؟!!!! آیا قبول نداریم همه موجودات رو خداوند از نیستی به وجود آوردن؟ آیا خداوند نمیتونست از همون اول به همه ظرفیت یکسان بده؟ چرا نداد؟ مثلا شما اشاره میکنین در قرآن عزیز آمده که "خدا از آسمان آبى فرود آورد و هر رودخانه‏اى به قدر ظرفیت خودش سیلان یافت" و بعد استدلال میکنین که یعنى رحمت فیض پروردگار هیچ موجود مستعدى را محروم نمى‏سازد و براى همه یکسان است، ولى استعداد و ظرفیت موجودات یکسان نیست. خوب برادر یا خواهر عزیز چرا خداوند ظرفیت اونها رو یکسان قرار نداد؟؟!!! من فکر میکنم اتفاقا همه این تفاوتها هم از جانب خداوند هست و این دلیل شما اصلا قابل پذیرش نیست!
در نهایت مایل هستم بحث رو اینگونه ادامه بدم که به نظر بنده اثبات عدالت در خلقت انسان با اینجور فرضیات به جایی نمیرسه. به نظر من نیاز هست عدل خداوند با استفاده از قرآن (تاکید میکنم با استفاده از قرآن) ثابت بشه و پیرو آن عدالت در خلقت انسان هم اثبات شده خواهد بود. پس تقاضا میکنم اگر امکان داره دلایل عدل خداوند رو با استناد به قرآن برای بنده توضیح بدین. و اینکه اصلا چرا ما باید قائل به این باشیم که خداوند همه صفات رو به غایت دارند؟ آیا خداوند در قرآن این رو اشاره کردن؟ اصلا تعریف خداوند برای ما چی هست؟ آیا خداوند اون کسی هست که ما انسانها و همه موجودات رو خلق کرده؟ اگر اینطور هست چه لزومی داره ما بپذیریم خداوند عزیز به واسطه قدرش عظیمش در خلقت می بایست بقیه صفات رو هم به غایت داشته باشه؟ من واقعا سپاسگزار شما خواهم بود که این رو با استناد به قرآن برای بنده اثبات کنین.
ممنونم.

با سلام و تشکر از ارتباطتان

با سلام و تشکر از ارتباطتان با شهر سوال!

پرسشگر گرامی،
از آنجایی که به دنبال منبع مستندی همچون قرآن برای بحث هایتان هستید، جای تقدیر دارد.
آیاتی که در قرآن به مسئله عدالت اشاره دارد، فراوان است. برخی از آیات به دلالت مطابقی، تعدادی نیز به دلالت التزامی و برخی دیگر هم به دلالت تضمّنی بر عدل الاهی دلالت می کنند که به برخی از آنها اشاره می کنیم:

۱. "ذلِکَ بِما قَدَّمَتْ أَیْدیکُمْ وَ أَنَّ اللَّهَ لَیْسَ بِظَلاَّمٍ لِلْعَبید"؛ [۱] این [عقوبت‏] به خاطر کار و کردار پیشین شما است، [و گرنه‏] خداوند هرگز نسبت به بندگان [خود] بیدادگر نیست(یعنی به عدالت رفتار می کند).

۲. "شَهِدَ اللَّهُ أَنَّهُ لا إِلهَ إِلاَّ هُوَ وَ الْمَلائِکَةُ وَ أُولُوا الْعِلْمِ قائِماً بِالْقِسْطِ لا إِلهَ إِلاَّ هُوَ الْعَزیزُ الْحَکیمُ"؛ [۲] خدا گواهى مى‏دهد که جز او هیچ معبودى نیست، فرشتگان و صاحبان علم نیز (بر این حقیقت) گواه هستند که (کارهاى خدا همه) بر عدل و داد استوار است و جز خداى عزیز و حکیم، هیچ معبودى نیست.

۳. "إِنَّ اللَّهَ لا یَظْلِمُ مِثْقالَ ذَرَّةٍ وَ إِنْ تَکُ حَسَنَةً یُضاعِفْها وَ یُؤْتِ مِنْ لَدُنْهُ أَجْراً عَظِیما"؛ [۳] در حقیقت، خدا به مقدار ذرّه‏اى ستم نمى‏کند (تمام رفتارهایش بر اساس عدل است) و اگر [آن ذرّه، کارِ] نیکى باشد دو چندانش مى‏کند، و از نزد خویش پاداشى بزرگ مى‏بخشد.

۴. "إِنَّ اللَّهَ یَأْمُرُکُمْ أَنْ تُؤَدُّوا الْأَماناتِ إِلى‏ أَهْلِها وَ إِذا حَکَمْتُمْ بَیْنَ النَّاسِ أَنْ تَحْکُمُوا بِالْعَدْلِ إِنَّ اللَّهَ نِعِمَّا یَعِظُکُمْ بِهِ إِنَّ اللَّهَ کانَ سَمیعاً بَصیرا"؛ [۴] خدا به شما فرمان مى‏دهد که سپرده‏ها را به صاحبان آنها ردّ کنید و چون میان مردم داورى مى‏کنید، به عدالت داورى کنید. در حقیقت، نیکو چیزى است که خدا شما را به آن پند مى‏دهد. خدا شنواى بیناست.

۵. "یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا کُونُوا قَوَّامینَ لِلَّهِ شُهَداءَ بِالْقِسْطِ وَ لا یَجْرِمَنَّکُمْ شَنَآنُ قَوْمٍ عَلى‏ أَلاَّ تَعْدِلُوا اعْدِلُوا هُوَ أَقْرَبُ لِلتَّقْوى‏ وَ اتَّقُوا اللَّهَ إِنَّ اللَّهَ خَبیرٌ بِما تَعْمَلُونَ"؛ [۵] اى کسانى که ایمان آورده‏اید، همواره براى خدا قیام کنید و از روى عدل و عدالت گواهى دهید. کینه و دشمنى با گروهى شما را به ترک عدالت وادار نسازد. عدالت کنید که به پرهیزگارى نزدیکتر است و از خدا بترسید که خدا از اعمال شما کاملا آگاه است.

۶. "إِنْ حَکَمْتَ فَاحْکُمْ بَیْنَهُمْ بِالْقِسْطِ إِنَّ اللَّهَ یُحِبُّ الْمُقْسِطین"؛ [۶] اگر داورى کردى، میان آنان به عدل داورى کن که خدا دادگران را دوست دارد.

۷. "...وَ قُلْ آمَنْتُ بِما أَنْزَلَ اللَّهُ مِنْ کِتابٍ وَ أُمِرْتُ لِأَعْدِلَ بَیْنَکُم..."؛ [۷] بگو من به هر کتابى که خدا فرستاده ایمان آورده‏ام و فرمان یافته‏ام که در میان شما دادگرى کنم.

۸. "قُلْ أَمَرَ رَبِّی بِالْقِسْطِ وَ أَقیمُوا وُجُوهَکُمْ عِنْدَ کُلِّ مَسْجِدٍ وَ ادْعُوهُ مُخْلِصینَ لَهُ الدِّینَ کَما بَدَأَکُمْ تَعُودُونَ"؛ [۸] بگو، پروردگارم بر عدل و داد امر فرموده است و روى خود را در هر مسجد (هنگام عبادت و نماز) به سوى او کنید و او را بخوانید و دین خود را براى خدا خالص و پاک نمائید (و بدانید) بدانسان که در آغاز شما را آفرید (بار دیگر روز رستاخیز به همان وضع) بر مى‏گردید.

۹. "وَ لِکُلِّ أُمَّةٍ رَسُولٌ فَإِذا جاءَ رَسُولُهُمْ قُضِیَ بَیْنَهُمْ بِالْقِسْطِ وَ هُمْ لا یُظْلَمُونَ"؛ و براى هر امتى پیامبرى هست. هنگامى که پیامبرشان آمد، پس از اتمام حجت میان آنان به عدالت حکم می شود و هیچ گونه ستمى به آنان نخواهد شد. [۹]

۱۰. "وَ لَوْ أَنَّ لِکُلِّ نَفْسٍ ظَلَمَتْ ما فِی الْأَرْضِ لاَفْتَدَتْ بِهِ وَ أَسَرُّوا النَّدامَةَ لَمَّا رَأَوُا الْعَذابَ وَ قُضِیَ بَیْنَهُمْ بِالْقِسْطِ وَ هُمْ لا یُظْلَمُونَ"؛ [۱۰] و اگر هر چه در روى زمین است، متعلق به کسى باشد که بسیار ظلم کرده است و بخواهد همه آن را فدا کند (تا از مجازات رهایى یابد) از او پذیرفته نخواهد شد و چون عذاب را مشاهده کنند، پشیمانى خود را نهان می دارند و میان آنها به عدالت حکم می شود و ستمى به آنان نخواهد شد.

۱۱. "وَ یا قَوْمِ أَوْفُوا الْمِکْیالَ وَ الْمیزانَ بِالْقِسْطِ وَ لا تَبْخَسُوا النَّاسَ أَشْیاءَهُمْ وَ لا تَعْثَوْا فِی الْأَرْضِ مُفْسِدینَ" [۱۱] اى مردم، پیمانه و ترازو را از روى عدالت بسنجید و از حق مردم کم و کسر نکنید و در زمین فساد و آشوب بر پا نسازید.

۱۲. "إِنَّ اللَّهَ یَأْمُرُ بِالْعَدْلِ وَ الْإِحْسانِ وَ إیتاءِ ذِی الْقُرْبى‏ وَ یَنْهى‏ عَنِ الْفَحْشاءِ وَ الْمُنْکَرِ وَ الْبَغْیِ یَعِظُکُمْ لَعَلَّکُمْ تَذَکَّرُون" [۱۲] در حقیقت، خدا به دادگرى و نیکوکارى و بخشش به خویشاوندان فرمان مى‏دهد و از کار زشت و ناپسند و ستم باز مى‏دارد. به شما اندرز مى‏دهد، باشد که پند گیرید.

۱۳. "لَقَدْ أَرْسَلْنا رُسُلَنا بِالْبَیِّناتِ وَ أَنْزَلْنا مَعَهُمُ الْکِتابَ وَ الْمیزانَ لِیَقُومَ النَّاسُ بِالْقِسْطِ"؛ [۱۳] ما پیامبران خود را با حجتى روشن (براى هدایت مردم) فرستادیم و به آنان کتاب و میزان عدالت نازل کردیم تا مردم بعدل و عدالت قیام کنند.

۱۴. "وَ أَقْسِطُوا إِنَّ اللَّهَ یُحِبُّ الْمُقْسِطین‏"؛ [۱۴] مطابق عدل عمل کنید، همانا خداوند دوست می دارد آنها را که طالب عدالت هستند.

۱۵. "لا یَنْهاکُمُ اللَّهُ عَنِ الَّذینَ لَمْ یُقاتِلُوکُمْ فِی الدِّینِ وَ لَمْ یُخْرِجُوکُمْ مِنْ دِیارِکُمْ أَنْ تَبَرُّوهُمْ وَ تُقْسِطُوا إِلَیْهِمْ إِنَّ اللَّهَ یُحِبُّ الْمُقْسِطینَ‏ََ"؛ [۱۵] [امّا]خدا شما را از کسانى که در [کار] دین با شما نجنگیده و شما را از دیارتان بیرون نکرده‏اند، باز نمى‏دارد که با آنان نیکى کنید و با ایشان عدالت ورزید، زیرا خدا دادگران را دوست مى‏دارد.

شایان ذکر است موارد ۴ تا ۷ و همچنین ۱۳ تا ۱۵ اگر چه مستقیما به عدل الاهی اشاره ندارد، اما در آنها خداوند امر به عدالت و داوری به حق نموده و بدیهی است که خدا به اموری فرمان می دهد که مورد خواست و علاقه او نیز می باشد.

پی نوشت ها:
[۱] آل عمران، ۱۸۲؛ انفال، ۵۱؛ حج، ۱۰.
[۲] آل عمران، ۱۸.
[۳] نساء، ۴۰.
[۴] همان، ۵۸.
[۵] مائده، ۸.
[۶] همان، ۴۲.
[۷] شوری، ۱۵.
[۸] اعراف، ۲۹.
[۹] یونس، ۴۷.
[۱۰] همان، ۵۴.
[۱۱] هود، ۸۵.
[۱۲] نحل، ۹۰.
[۱۳] حدید، ۲۵.
[۱۴] حجرات، ۹.
[۱۵] ممتحنه، ۸.

موفق باشید.

سلام دوستان من یه نفرم که

سلام دوستان من یه نفرم که اتفاقا خیلی چهره زیبایی دارم ،زیبایی من تو کل فامیل زبانزده اما بخدا زندگی خوبی ندارم روزی نیست که آرزوی مرگ کنم هم شوهرم هم برادرام درگیر اعتیاد شدن میخوام طلاق بگیرم ولی میترسم برگردم خونه ای که از خونه خودم بدتره پدرومادری مریض بابرادرای معتاد.تو زندگیم فقرو باتمام وجود حس میکنم بااینکه اینقدر خوشگلم شوهرم به خانومای دیگه ام نظر داره تازه دست بزنم داره.و من بارها شده به خودکشی فکر کردم اما میدونم گناه نابخشودنیه نمیدونم چکارکنم.الان که تواین سایت اومدم ونظرات شمارو خوندم باخودم گفتم ای کاش من اصلاقیافه نداشتم ولی یه خونواده خوب داشتم بایه شوهر سالمو با ایمان...هیچ کی از دل هیچ کسی خبرنداره.۲۸سالمه ولی پیری روباتمام وجود حس میکنم وازبس فشار عصبی تحمل کردم مشکی قلبی پیداکردم .
توتموم این سالها"فقط" یاد خداتونسته التیام بخش تمام زخمای روحم باشه..تورو خداناشکری نکنید بخدا زیبایی همه چیز نیست وزشتی بودن آخرخط نیست.یاعلی

تصویر مشاور شهر سوال

با سلام خدمت شما کاربر گرامی.

با سلام خدمت شما کاربر گرامی. از حضور شما و اظهار نظرتان در شهر سوال بسیار خرسندیم. و البته بسیار متاسف و متأثر هستیم که در شرایط بد خانوادگی به سر می برید. متاسفانه کم نیستند افرادی که با شرایط مشابه شما در حال دست و پنجه نرم کردن با معضلات ناشی از اعتیاد اطرافیانند و به سختی در حال گذران زندگی هستند.
از خداوند بزرگ و مهربان میخواهیم به حق این ماه و روزهای پربرکت آن (رمضان) قدرت مقابله با مشکلات را به همراه آرامش نصیب همه ما بگرداند.آمین.

سلام.من یه ادم خیبیییلی

سلام.من یه ادم خیبیییلی بدبختم هیچیم درست نیست نه صدام نه قیافم نه ....خسته،شدم بس که از همه فرار کردم خیییلی سخته بخدا هیچ کی درک نمیکنه لطفا نظرمو بزارید خیلی حالم بده.تو خیابون همه به جوری نگام میکنن....هعععععی خدا

با عرض سلام و خسته نباشید من

با عرض سلام و خسته نباشید من پسری ۲۰ساله هستم از وقتی که وارد دانشگاه شدم خیلی رو صورتم حساس شدم پوست صورت من لک های قهوه ای ریز داره یه بار با لیزر لک هامو برداشتم اما دوباره اون لک ها برگشتن به خدا خودمم دیگه از پول دادن به دکترا و دارو خسته شدم روابط اجتماعیم خیلی بالاست تا حالا نشده دوستام بهم بگن زشتی همه میگن خوشتیپی و قدبلندی اما وقتی میام خودمو تو آیینه میبینم از خودم بدم میاد پیش خودم میگم خدا چرا من باید صورتم لک داشته باشه چی میشد این لک ها رو صورت من نبود تازگیا جوری شده هر موقع خودمو توآیینه میبینم میخوام خودکشی کنم حتی این لک ها باعث شد بعد این که به یه دختر درخواست دادم و اونم قبول کرد بازم از ترس این که از فاصله ی خیلی نزدیک چهره ی منو ببینه و پیش خودش بگه این چقدر از نزدیک زشت بوده خودم بی خیال دختره شدم دیگه حالم داره از خودم به هم میخوره خدا چه حکمتیه که قیافه ی من اینجوری شده

تصویر مشاور شهر سوال

کاربرمحترم، سلام و به شهر

کاربرمحترم، سلام و به شهر سوال خوش آمدید. موضوع مطرح شده شما از چند جهت قابل بررسی است. نخست از جنبه پزشکی که طبیعتا تخصص مانیست ولی شما با پیگیری مشکل و مراجعه به متخصصان پوست و البته تغذیه لک های صورت خود را درمان کنید. بعید میدانم در این رشته پزشکی مشکل لاینحلی وجود داشته باشد.
جنبه دیگر بحث اعتماد به نفس شماست و اینکه خود را زشت می پندارید. حتما مطالب مربوط به اعتماد به نفس را در همین سایت ببینید. این مطلب هم جالب است (http://www.soalcity.ir/node/3127).
اما در مورد ازدواج باید به عرض حضرتعالی برسانیم که بحث قیافه بر خلاف تصور شما در مورد آقایان خیلی جدی نیست. البته هرچند در مورد دخترخانم ها هم زیبایی قیافه پس از ازدواج و گذشت مدتی، کم کم جذابیت اولیه را در چشم مردان نخواهد داشت و به عبارتی این ظاهر تا حدی عادی می شود، اما به هر حال زیبایی ظاهری بخشی از وجود و شخصیت خانم ها به شمار می آید. بر خلاف آقایان که هرچند به نظر غلط خود آقایان زیبایی آنان خیلی در ازدواج موثر است، به هیچ وجه چنین نیست و جذبه ظاهری و زیبایی قیافه برای آقایان بیشترین تاثیر و کاربردش در جلسه اول یا دیدار اول خواهد بود و به سرعت این موضوع با توجه به رفتار و شخصیت و منش فرد، در نظر دخترخانم تغییر خواهد نمود.
مطمئن باشید قیافه شما (اگر در حد طبیعی و عادی باشد) تأثیری در پاسخ خانم ها به پیشنهاد ازدواج شما نخواهد داشت. البته اگر هم در مواردی اینچنین باشد یعنی برای خانمی قیافه شما آنقدر مهم باشد بهتر است خیلی روی آن مورد حساب نکنید چون این احتمال هست که به محض دیدن کسی با قیافه بهتر از شما به سرعت نظرش تغییر کند.
بهتر است خداوند را به خاطر همه نعمتهایی که به ما و اطرافیان ما عطا فرموده شکر کنیم.
موفق باشید

منم خیلی زشت و تنهام همه هم

منم خیلی زشت و تنهام همه هم میگن که قیافه ام ناجوره بیشتر موقع ها دخترها تو خیابون منو میبینن یا اخم میکنن یا اگه چند نفر باشن ععععققق میزنن و منه بدبخت بیچاره رو مسخره میکنن دلم همیشه شکسته و میدونم که تا آخر عمرم تنهای تنهای تنهام

با سلام و تشکر از ارتباطتان

با سلام و تشکر از ارتباطتان با شهر سوال.

پرسشگر گرامی؛
روزي دختري جوان نزد شيوانا آمد و از او كمك خواست تا براي مشكل نازيبايي و زشتي صورتش راه حلي ارائه دهد. شيوانا سري تكان داد و گفت : جلوتر از مردم حركت كن! دختر جوان لختي سكوت كرد و سپس دوباره سوال خود را تكرار كرد و گفت : ببينيد استاد! مشكل من اين است كه هر وقت مي خواهم كاري انجام دهم به محض اينكه مقابل شخص يا اشخاصي مي ايستم بلافاصله نگاه سنگين آنها را روي زشتي هاي چهره و هيكل خودم حس مي كنم و اين سنگيني فوراً مرا فلج مي كند و ديگر نمي توانم با اقتدار و اعتماد به نفس قبلي به صحبت هايم ادامه دهم و زشتي بي اعتمادي به خودم به زشتي صورتم اضافه مي شود و در نتيجه خود به خود توسط خودم از ميدان كنار گذاشته مي شوم. آيا جوابي براي سوال من داريد! شيوانا مجدداً سرش را به علامت حق به جانب تكان داد و با همان لحن آرام قبلي گفت: جلوتر از مردم اطرافت حركت كن! و اين يعني نگذار نظر آنها به تو برسد! دختر جوان كمي روي پاسخ شيوانا تأمل كرد و آنگاه با نوميدي دوباره سوال خود را به شكلي ديگر تكرار كرد. او گفت: متاسفانه مي بينم شما هم به خاطر زشتي چهره ام مرا جدي نمي گيريد! من چگونه مي توانم مانع رسيدن نظر مردم به خودم شوم در حالي كه به محض قرار گرفتن مقابل آنها، بلافاصله سايه سنگين نگاه و نظرشان را روي خودم حس مي كنم؟! شيوانا پاسخ داد: به محض اينكه احساس كردي نظر ديگران به تو نزديك شده است به سرعت ذهن خودت را از اين فكر دور كن و سعي كن بي توجه به جلوه گري هاي اين انديشه آزاردهنده، نسبت به آن بي اعتنا باشي و با سرعت خودت را در هنرها و توانايي ها و استعدادهاي منحصر به فرد خودت غوطه ور سازي! يك انسان فوق العاده زيبا هم اگر اجازه دهد نظر ديگران قبل از عمل و كردارش وارد ذهنش شود، نمي تواند حركت و واكنش صحيح را نشان دهد. اهميت دادن به نظر ديگران باعث مي شود كه همه انسان ها چه زشت و چه زيبا، نتوانند كار خود را درست انجام دهند. راه چاره تو اين است كه از اين لايه بيرون بپري و در سطح ديگري از آگاهي پرواز كني و اين امكان پذير نيست مگر اينكه موضوع اهميت بخشيدن به نظر ديگران را نزد خودت بسيار ناچيز شماري ! دختر جوان سكوت كرد و ديگر هيچ نگفت. مي گويند از آن روز به بعد اين دختر بهترين بافنده فرش ابريشم در منطقه شد و تمام خانواده ها براي ياد دادن و آموزش هنر بافندگي فرش، فرزندان خود را نزد او مي فرستادند. جالب اين بود كه هيچكس در مورد زشتي آن دختر صحبتي نمي كرد و همه او را به عنوان بافنده زيباترين فرش هاي ابريشم مي شناختند. شيوانا روزي براي شاگردانش اين دختر را مثال زد و گفت: اين دختر جوان چون يكبار براي هميشه موضوع زشتي چهره خود را فراموش كرد و ديگر به آن مراجعه نكرد در نتيجه ديگر مانند زشت ها عمل نكرد و از آن روز به بعد ديگر كسي زشتي او را نديد. در واقع اولين كسي كه زشتي هاي انسان را مي بيند و آنها را بزرگ مي كند خود اوست و اولين كسي كه انسان ها را به خاطر زشتي هايش سرزنش مي كند و مانع از خوب عمل كردن او مي شود نيز باز خود شخص مي باشد. بافنده زيباترين فرش هاي ابريشم به جاي تمركز روي زيبايي چهره، اكنون روي زيبايي منحصر به فرد استعدادش متمركز شده است و در نتيجه به يكباره نظر مردم برايش بي ارزش شده و از نظر مردم جلوتر افتاده است و به جاي بازي خوردن توسط نظر مردم ، به لايه بالاتري از آگاهي جهش كرد.

پرسشگر گرامي؛ قبل از هر چيز از شما به خاطر اعتمادي كه به اين مجموعه نموده ايد و مسائل زندگي تان را با ما در ميان گذاشته ايد، تشكر مي كنيم. از اينكه شما را تا اين حد ناراحت و نگران مي بينيم، متأسف و ناراحتيم و اميدواريم كه هرچه زودتر با تلاش و همت خود شما، از اين احساسات ناخوشايند رهايي يابيد و زندگي خوب و خوشي را براي خود رقم زنيد. وقتي نامه شما رو مي خواندم ياد قسمت چهارم برنامه ماه عسل امسال افتادم. مهمان برنامه جوان ۳۱ ساله باهوشي بود كه همه بدنش حس داشت اما هيچ قسمتي از بدنش جز شستش حركت نداشت. مادرش مي گفت گاهي شبها بيدارش مي كند و از او مي خواهد مورچه اي كه روي پايش راه مي رود را بردارد. دانشگاه قبول شده بود اما نمي توانست برود مي گفت حتي نمي توانسته كتاب را ورق بزند و صبح ها منتظر مي مانده تا مادرش از سر كار برگردد و برايش كتاب را ورق بزند تا بتواند بخواند. چقدر با استعداد بود، شاعر بود و اهل مطالعه اما هميشه دور تا دورش ديوار بود. از احساس تنهايي اش مي گفت كه واقعا تكان دهنده بود( ميتوانيد از اینترنت دانلود كنيد و تماشا نمایید). بعد شما با اين همه موفقيت اين همه توانايي اين همه نعمت،
يعني چهره ظاهری (که به زعم خودتان زشت است و شاید اینگونه هم نباشد) اين همه مي تواند باعث شود كه شما شانه هايتان سنگين شود؟ خدا هر فردي را به گونه خاصي آفريده است. انسان سالم كسي است كه از ظاهر و قيافه خود احساس رضايت داشته باشد و با اعتماد به نفس به انجام امور زندگي خود بپردازد. شما با اين همه توانايي شك نكنيد لياقت يك همراه مناسب را داريد خودتان خودتان را باور كنيد تا ديگران هم باورتان كنند.
پرسشگر محترم، شما براي ازدواج مشكل خاصي نداريد. اگر واقعا فكر مي كنيد كه در شرايط خوبي از لحاظ ظاهر به سر نمي بريد، مي توانيد براي ازدواج سطح توقعات خود را پايين تر بياوريد و شخصي را متناسب با خود پيدا كنيد . وقتي امكان ازدواج براي معلولين هم فراهم است و حتي مشاهده مي كنيم كه كوتوله ها هم ازدواج مي كنند، شما كه وضعيتتان قابل مقايسه با چنين افرادي نيست، به راحتي مي توانيد مورد مناسب خود را پيدا كنيد. كافي است اندكي سطح توقع خود را پايين بياوريد.
اما در مورد ظاهر و نعمتهاي مادي، بايد بدانيد كه به هيچ وجه نعمتهاي مادي ملاك نيستند. ما روايات متعددي داريم در مورد اينكه اتفاقا سخت ترين بلاها و بيشترين مصيبتها بر بهترين بندگان خدا نازل مي شوند. اينها به خاطر آن است كه دوستان خدا به هيچ وجه به دنيا دل خوش نكنند و وابسته به آن نباشند و تمام توجهشان فقط به سوي خدا باشد.
به اين روايات دقت بفرماييد :
امام صادق عليه السلام: «إِنَّ أَشَدَّ النَّاسِ بَلَاءً الْأَنْبِيَاءُ ثُمَّ الَّذِينَ يَلُونَهُمْ‏ ثُمَّ الْأَمْثَلُ فَالْأَمْثَلُ‏»؛ سخت ترين مردم از لحاظ بلا و گرفتارى پيغمبرانند؛ سپس كسانى كه در پى آنانند، سپس كسى كه از ديگران بهتر است، بترتيب.
امام صادق عليه السلام به سدير فرمودند : «إِنَّ اللَّهَ إِذَا أَحَبَّ عَبْداً غَتَّهُ‏ بِالْبَلَاءِ غَتّاً وَ إِنَّا وَ إِيَّاكُمْ يَا سَدِيرُ لَنُصْبِحُ بِهِ‏ وَ نُمْسِي‏»؛ چون خدا بنده ای را دوست دارد، او را در بلا غوطه‏ور سازد. اى سدير ما و شما، صبح و شام با آن دمسازيم. (اصول كافي، ج‏۲، ص۲۵۲ و ۲۵۳)
مي بينيد كه قضيه برعكس آن چيزي است كه شما فكر مي كنيد و به هيچ وجه اينگونه نيست كه چون خدا شما را از نعمتي محروم كرده است، قصد عذاب شما را داشته باشد؛ يا دليلش اين باشد كه شما از خدا دور شده ايد و ... .
اين قضيه شواهد خوبي نيز در تاريخ دارد؛ لقمان حكيم كه چنان عظمت دارد كه سوره اي در قرآن به نام او آمده است، فردي سياه چهره بود؛ به گونه اي كه مي گويند مدتي او را به بردگي گرفته بودند و از او به عنوان برده استفاده مي كردند. چنين فردي با اين قيافه ظاهري به جايي رسيد و به اندازه اي از فهم و علم و حكمت رسيد كه سخنان حكيمانه او در قالب آيات قرآن، مطرح شده اند. اين، پيشرفت و موفقيت كمي نيست. سقراط، استاد افلاطون و ارسطو، آنقدر زشت بوده كه مي گويند صورت او بيشتر شبيه ميمون بود، تا آدميزاد. با اين حال او نابغه زمان خود بود و در تمام طول تاريخ بشر از ميان حكما و فلاسفه كمتر شخصيتي مانند او پيدا شده است.
برادر عزيز شما ضمن اينكه نبايد نگران باشيد و روحيه خود را از دست بدهيد؛ بايد خوشحال هم باشيد كه اگر با بلايي روبرو شده ايد، اين بلا و امتحان سخت به خاطر پيشرفت روحي شما و متناسب با شرايطي است كه شما در آن هستيد. بايد مطمئن باشيد كه خير و صلاح شما در آن است؛ وگرنه هرگز اينطور نمي شد. به خدا اعتماد كنيد و به او اطمينان داشته باشيد. همينطور بايد خوشحال باشيد كه خداي جاي حق نشسته و امامان معصوم فرموده اند در صورتي كه شخصي در اين دنيا از نعمتي محروم شده باشد، خدا در جهان آخرت تا هفتاد برابر بهتر از آن را به او مي دهد.
بنابراين سعي كنيد اين مسأله را بپذيريد و آن را جزئي از زندگي خود بدانيد و ديگر به آن فكر نكنيد. با فكركردن كه مشكلي حل نمي شود و شما تغيير قيافه پيدا نمي كنيد. روحيه خود را از دست ندهيد. به حرفهاي ديگران توجه نكنيد. فكر كنيد نظركرده خدا هستيد و خدا براي شما برنامه ويژه اي دارد و از اين جهت خوشحال باشيد. سعي كنيد در هر صورت از زندگي خود لذت ببريد و خوبي هاي زندگي و خوشي هاي آن را نيز ببينيد. در ضمن استعدادهاي خود را دست كم نگيريد و بدبين نباشيد. با تلاش و پيگيري، حتما كار خوب و مناسبي پيدا خواهيد كرد؛ همانطور كه با كمي اراده و اندكي صبر و حوصله، همسري متناسب با خود پيدا خواهيد نمود.

موفق باشید.

حتما اینو بخونید

حتما اینو بخونید
ما فقط درمقابل این احساس و افکار آزار دهنده زشت بینی یا بطور واقعی غیر طبیعی بودن چندحالت و راه داریم:١.بنیشیینیم وغصه برای زشت بودن بخوریم تاعمرمان بطور طبیعی تمام شود ٢.این درد را داشته باشیم وبه کار های روزمره وزندگی خود را بکنیم که به این نوع درد،درد تمیز می گویند٣.بی خیال باشیم واین مشکل را ذهن خود بزرگ نکنیم چون هرکس روی ظاهر خودش حساس است مثلا وقتی حس ما در مورد زشتی یا زیبایی افراد حکایت می کند فقط به همین حس تمام میشود دیگر راجع به ما افکار آزار دهنده نمی کنند ولی وقتی ما بفهمیم که خودمان زشت هستیم به دنبال آن افکار آزار دهنده و وسواسی، کاهش اعتماد به نفس،محروم کردن خود از لذت های دنیایی و... شروع میشود
۴.اگر واقعا مشکلی وجود داشته باشد توسط شاخه از علم پزشکی بر طرف می شود مثلا کسی که بیماری جسمی دارد نمی شییند ودرد را تحمل کند بلکه فورا درمان را شروع می کند چون می داند که هیچکس نمی تواند برایش کاری بکند. درواقع بیشتر ما دچار بیماری اختلال بد شکلی بدن و وسواس هستیم من بینی ام دچار کجی وقوز شدید ونسبتا بزرگ است به مشاوره بهترین جراح بینی رفتم واحسا ساتم را به او گفتم ایشان گفتند شما دچار بیماری وسواس هستید وباید نزد روانپزشک ومشاور بروید و اصلا جراحی را به شما توصیه نمی کنم و با مشاوره حالم بهتر شد وقبلا می گفتم تا بینی ام درست نشود زندگی نمی کنم ولی الان می گویم می شودبا این چهره ام زندگی کرد و وابستگی ام نسبت به زیبایی کمتر شده است

با سلام

با سلام
همینکه این بار نوشته من رو اجازه ندادین بیاد تو سایت تا بقیه بخونن نشون میده شناختین که من آدمی نیستم که مثل بقیه با یکسری چرندیات سرم رو شیره بمالین :-)

تصویر پاسخگو

با سلام حضور شما دوست گرامی

با سلام حضور شما دوست گرامی
همان طور که می دانید روزانه سوالات و نظرات زیادی در شهر سوال مطرح میشه و پاسخ به تمامی اونا کمی زمان بر هست .
نظر شما دوست گرامی هم برای کارشناس محترم اخلاقی فرستاده شده و در نوبت پاسخگویی است و پس از پاسخگویی کارشناس مربوط نشان داده خواهد شد .
بنابر این خوب هست که خویشتندار بوده و منتظر پاسخ کارشناس محترم باشید .

هر كى ميگه قيافه ملاك نيست در

هر كى ميگه قيافه ملاك نيست در اشتباهه
تو هر ملاقات اول ، اول ويژگى طرف كه به چشمت ميخوره صورتشه بعد از آشنايى ميرن سراغ تقوا و ايمان
منم زشتم ولى تو جمع دوستانه يا هر جمع ديگه اى مجلس گرم كنم
قيافه نداشته باشى و زبونت چرب و نرم باشه كافيه، ولى قيافه خوب كمك ميكنه به ارتباط خوب
بازم تاكيد ميكنم زيون داشته باشى همه چى حله
اونايى هم كه بخاطر قيافشونم نماز نميخونن و به خدا پشت كردن سخت در اشتباهن
و اونايى كه تو سن ۱۵-۲۰ هستن نگران قيافشون نباشن سن بره بالا قيافه هم بهتر ميشه
ولى يه نصيحت به دخترا خانوما ، هر چقدرم زشت باشين با چادر تن كردن ميتونين ازدواج كنين ، باور كنين
بجا فكر كردن به قيافه هاتون يكم فكر آينده خودتون بكنين ، هر كى مسخرتون كرد شما هم مسخرش كنين همه ايراد داريم راحت ميشه جواب مسخره يكى رو با مسخره كردن خودش داد
يكم رو داشته باشين و زود نبازين ، بذارين آخرين راهى كه طرف ميتونه ازش استفاده كنه تا به زمين بزننتون همين قيافه باشه،

باسلام و عرض ادب .من میخواستم

باسلام و عرض ادب .من میخواستم بگم دختر پونزده ساله ای هستم با قیافه و قدمعمولی و همیشه به قیافه زیبارویان حسرت میخورم و اینم بگم ک در اطراف من افراد زیبای زیادی هست و من احساس ناامیدی میکنم ممنون میشم راهنماییم کنید

تصویر مشاور شهر سوال

با عرض سلام و درود خدمت شما

با عرض سلام و درود خدمت شما کاربر گرامی، سوال شما خیلی کلی است و پاسخ آن هم در مطلب اصلی پست و هم در پاسخهای نظرات داده شده است. اعتماد به نفس مهمترین کلیدی است که باز کننده قفل مشکل شماست.
موفق باشید.

اسمم امیره.۱۵ سالمه.دلم گرفته

اسمم امیره.۱۵ سالمه.دلم گرفته دوستان.به خاطر قیافم اعتماد به نفسم شده صفر.یه دوستی دارم انگار هرچی چیزه برا اونه.مامان باباش بهش وجه میکنن.ولی من بهترین استعداد رو تو پیانو و گیتار داشتم ولی چون بابام پول نداشت نتونستم ادامه بدم.بابام شغلش ازاده و مامانم خونه داره .ولی تو مدرسم همه والدینشون دکتر مهندسن به جز من.وقتی روز اول که رفته بودم راهنمایی گفتن باباتون چکارست تا گفتم بابام اینه و مامانم اینه صدای شکستن دلمو شنیدم وقتی که داشتن بهم می خندیدن.از همه بدتر این جیگرم رو میسوزونه که یه ذره زیبایی ندارم یکی بیاد باهام دوست بشه.نمارمم میخونم ولی چرا خدا یه ذره ارومم نمیکنه.چرا دوستی ندارم پیشش گریه کنم.چرا غرورم نمیزاره اشکام بریزه.اگه بدونید امسال شب عید بابام داشت مامانم رو کتک میزد و من فقط حسرت یه ذره محبت تو شب عید موند به دلم.کسی اینجا هست منو بفهمه.یکی بگه اره تا دلم اروم بشه.یکی بگه اره تا بفهمم فقط من نیستم.چرا من.چرا من باید زشت باشم
چرا من باید پولدار نباشم
چرا نباید به ارزوهای بچگیم برسم
چرا باید تنها باشم
چرا پول ندارم برم صورتم رو درست کنم
چرا نباید بتونم یه ذره طعم محبت رو بچشم
چرا باید حسرت یه دو هزارتومن بمونه به دلم
را باید توی دوماه هزار تومن داشته باشم
چرا باید شب عید حسرت یه پیرهن نو رو داشته باشم
چرا باید با این هوش خوب و وضعیت درسی عالی حسرت یه کامپیوتر رو بخورم چرا باید از دوستم پول قرض کنم بیام کافی نت این یه تحقیق بگیرم و در لابه لاش بیام و این نظر رو بزارم دلم سبک بشه.هاااااا.کسی جوابی نداره.چرا باید برم سرکار بدون اینکه حتی یه قرون از پولی که درمیارم نره جیب خودم یه تیتاپ بخرم و با لذت بخورم.ای از دل شکستم.ای از بچگی به فنا رفتم ای ازدل ریز ریز شدم
ای از قلب پاره شدم.کاش یکی باشه درکم کنه فقط یک نفر......

با سلام و تشکر از ارتباطتان

با سلام و تشکر از ارتباطتان با شهر سوال!

این یک واقعیت شگفت انگیز است که زیبایی حقیقی، از درون قلب تان نشأت می گیرد، از اعماق جسم و روح تان. ظاهر فیزیکی شما چیزی نیست که چندان اهمیت داشته باشد، اما آنهایی که رفتارهای ناپسند دارند فکر می کنند زیبایی ظاهری تنها چیزی است که ارزش دارد. در آینه نگاهی به خودتان بیاندازید، به اعماق درون تان، و خواهید دید چه چیزی در آن جا پنهان دارید: یک انسان زشت! مگر این که طرز فکرتان را عوض کنید.

درست است که ان الله جمیل و یحب الجمال اما خوب است که شما کمی با صبر و بردباری در این مسائل سخن بگویی
مبادا این اعتراض ها کفران نعمت و اعتراض باشد، زیبایی که فقط زیبایی صورت و ظاهری نیست، بلکه مهمترین زیبایی، جمال سیرت و باطن است که با دید واقع گرایانه به مسائل و وقائع عالم هستی، خوب است که به این بعد قضیه هم توجه داشته باشی، اگر زیبایی ظاهری نداری و از نگاه اطرافیان خسته شدی، بدان که شاید خیر و صلاحی در این مساله بوده که اگر زیبایی می داشتی از خدا بسیار دور می افتادی و من نمیدانم و خدا خودش عالم است شاید به جای این نعمت توانایی های دیگری خدا به شما عنایت کرده باشد.
اگر احساس می کنی که زیبایی ظاهری در موفقیت آینده ات تاثیر به سزایی دارد، باید بگویم که من درصد کمی از انسانهای زیباچهره دیده ام که موفق بوده باشند، زیرا هر چیز خوبی آفتها و آسیب های بیشتری دارد و یکی از آنها همین زیبایی است که در طول زندگی انسانهای زیباچهره بسیار در معرض آفات و خطرات قرار گرفته اند.

از سوی دیگر بسیار زیاد مشاهده کردم انسانهایی که زیبایی خاصی نداشته اند اما در کار و زندگی شان بسیار موفق تر از دیگران بوده اند
سطحی نگر نباش و به عمق و هسته ی اصلی وقائع نگاهی ژرف و به دور از احساسات داشته باش.

موفق باشید.

وای اقا امیر یکم اعتماد به

وای اقا امیر یکم اعتماد به نفس داشته باشید من به درد دلتون گوش دادم البته من ۱۲ سالمه و چهره معمولی مایل به خوشگل دارم وضع مالیمون هم معمولیه ولی خب گفتم دلداریتون بدن.

سلام. ازتون خواهش میکنم کمکم

سلام. ازتون خواهش میکنم کمکم کنید. من یه پسر ۱۹ ساله هستم. ترم اول دانشگاه هستم. از نظر دیگران من یه چهره معمولی دارم. اما فکر میکنم که چهره زشتی دارم به همین دلیل اعتماد به نفسم هم به شدت پایین اومده. که به خاطر همین اعتماد به نفس پایین وقتی با یه نفر صحبت میکنم نمیتونم به چشماش نگاه کنم. این اعتماد به نفس پایین خیلی جاها به من ضربه زده تا حدی فکر میکنم زشتم که بیشتر وقتمو تو خونه میگذرونم. حتی نتونستم تو دانشگاه به دختری که ازم جزوه گرفت و به همین بهانه چند بار هم دیگه رو دیدیم ابراز علاقه کنم. و همه ی این بدبختیا به خاطر اینه که چهره خوبی ندارم . نمیدونم... شاید خودم فکر میکنم که زشتم. لطفا کمکم کنید

تصویر مشاور شهر سوال

با سلام خدمت شما کاربر شهر

با سلام خدمت شما کاربر شهر سوال. از این که این فضا را برای اظهار نظر خود انتخاب کردید متشکریم. پاسخ قطعی شما در سوال خودتان هست. چند بار با دقت آن را بخوانید. شما خودتان فکر می کنید چهره زشتی دارید، در حالی که واقعا اینگونه نیست و از نظر دیگران دارای قیافه معمولی (مانند اکثریت ۸۰ میلیون انسان ایرانی ) هستید. پس با استناد به حرف خودتان نتیجه می گیریم قطعا این بدبختی ها به خاطر چهره شما نیست. همانطور که شما اکثر آدم های کوچه و خیابان را دارای قیافه معمولی می دانید و از نظر شما زشت نیستند، شما هم از نظر دیگران دارای قیافه معمولی هستید. پس از نظر شرایط ظاهری با بقیه مساوی هستید. بنابراین باید با خود بیاندیشید که چرا اکثریت مردم که مانند شما هستند، بدبخت نیستند (یا بسیار موفق اند، یا زندگی عادی دارند) یا اگر هم مشکلی دارند دلیل آن را قیافه خود نمی دانند! قطعا پاسخ این سوال این است که تصور شما اشتباه است. هم در مورد قیافه خودتان، هم در مورد این که مشکلات (اگر واقعا مشکلی باشد، که نیاز به بررسی و بحث دارد) شما به خاطر قیافه شماست.
http://soalcity.ir/node/3127
http://soalcity.ir/node/36
پاسخ کلی شما همان است که به سایر دوستان شما در این صفحه داده شده است. اگر واقعا نمیتوانید با این مسئله کنار بیایید و با استفاده از راهکارهای ارائه شده را استفاده کنید، بهتر است به صورت حضوری به یک مشاور روانشناس مراجعه کنید تا از طریق شناخت درمانی، مشکل شما را حل کند.
موفق باشید

سلام دوستان منم خیلی زشتم

سلام دوستان منم خیلی زشتم هیکل هم ندارم وقدم خیلی کوتاهه الان نوزده سالمه ترم دوم دانشگام تموم شده ولی تو دبیرستان به شدت دوستام برای قیافه وقدم مسخرم میکردن وتا جایی که تونستن تحقیرم کردن من خوشگل نیستم مامانم به دروغ میگه قیافه خوبی دارم از خداوند مدتیه متنفر شدم با خودم میگم نه به من قیافه دادی نه قد بلند دادی ونه هیکل حتی صدامم قشنگ نیست چرا این کارو با من کردی؟من کمرم هم پهنه و شکم زشتی دارم درحالی که بعضی دوستام خیلی خوشگل و بی عیب ونقصن یا اگه قیافه ندارن هیکل دارن یا قد بلندی دارن ویا باهوشن من متاسفانه باهوشم نیستم وعلی رغم تلاشم در کنکور پنج رقمی شدم وعموم و بقیه فامیلا به من خندیدن وکلی مسخرم کردن یه بارم خواستم تاتر بازی کنم ولی یواشکی پشت در شنیدم که یکی میگفت این بدقیافه رو چرا انتخاب کردید برای نقش این قیافه نداره بعد کلی گریه کردم ولی به هیشکی نگفتم زندگی سخته و بدتر از اینه که مطابق میل ادم پیش نره وبدقیافه وکوتوله بدنیا بیایی!نظرمو ثبت کن خواهشا

با سلام و تشکر از ارتباطتان

با سلام و تشکر از ارتباطتان با شهر سوال!

این یک واقعیت شگفت انگیز است که زیبایی حقیقی، از درون قلب تان نشأت می گیرد، از اعماق جسم و روح تان. ظاهر فیزیکی شما چیزی نیست که چندان اهمیت داشته باشد، اما آنهایی که رفتارهای ناپسند دارند فکر می کنند زیبایی ظاهری تنها چیزی است که ارزش دارد. در آینه نگاهی به خودتان بیاندازید، به اعماق درون تان، و خواهید دید چه چیزی در آن جا پنهان دارید: یک انسان زشت! مگر این که طرز فکرتان را عوض کنید.

درست است که ان الله جمیل و یحب الجمال اما خوب است که شما کمی با صبر و بردباری در این مسائل سخن بگویید!
مبادا این اعتراض ها کفران نعمت و اعتراض باشد، زیبایی که فقط زیبایی صورت و ظاهری نیست، بلکه مهمترین زیبایی، جمال سیرت و باطن است که با دید واقع گرایانه به مسائل و وقائع عالم هستی، خوب است که به این بعد قضیه هم توجه داشته باشی، اگر زیبایی ظاهری نداری و از نگاه اطرافیان خسته شدی، بدان که شاید خیر و صلاحی در این مساله بوده که اگر زیبایی می داشتی از خدا بسیار دور می افتادی و من نمیدانم و خدا خودش عالم است شاید به جای این نعمت توانایی های دیگری خدا به شما عنایت کرده باشد.
اگر احساس می کنی که زیبایی ظاهری در موفقیت آینده ات تاثیر به سزایی دارد، باید بگویم که من درصد کمی از انسانهای زیباچهره دیده ام که موفق بوده باشند، زیرا هر چیز خوبی آفتها و آسیب های بیشتری دارد و یکی از آنها همین زیبایی است که در طول زندگی انسانهای زیباچهره بسیار در معرض آفات و خطرات قرار گرفته اند.

از سوی دیگر بسیار زیاد مشاهده کردم انسانهایی که زیبایی خاصی نداشته اند اما در کار و زندگی شان بسیار موفق تر از دیگران بوده اند!
سطحی نگر نباش و به عمق و هسته ی اصلی وقائع نگاهی ژرف و به دور از احساسات داشته باش.

موفق باشید.

سلام دختری هستم ۱۳ ساله من

سلام دختری هستم ۱۳ ساله من اعضای صورتم زشت نیست فقط بخاطر یه پف زیر چشم ک از پدرم به هم رسیده منو زشت نشون میده من تا امروز به این موضوع فکر نمیکردم و همیشه هم فکر میکردم خیلی خوشگلم البته بودم این ۲ سال اینجوری شدم تا میاد یادم بره دخترداییام ک همشون در نزدیکی ما هستن و میبینم ک خیلی خوشگلن برام دعا کنید.

با سلام و تشکر از ارتباطتان

با سلام و تشکر از ارتباطتان با شهر سوال!

پرسشگر گرامي؛ قبل از هر چيز از شما به خاطر اعتمادي كه به اين مجموعه نموده ايد و مسائل زندگي تان را با ما در ميان گذاشته ايد، تشكر مي كنيم. از اينكه شما را تا اين حد ناراحت و نگران مي بينيم، متأسف و ناراحتيم و اميدواريم كه هرچه زودتر با تلاش و همت خود شما، از اين احساسات ناخوشايند رهايي يابيد و زندگي خوب و خوشي را براي خود رقم زنيد. وقتي نامه شما رو مي خواندم ياد قسمت چهارم برنامه ماه عسل امسال افتادم. مهمان برنامه جوان ۳۱ ساله باهوشي بود كه همه بدنش حس داشت اما هيچ قسمتي از بدنش جز شستش حركت نداشت. مادرش مي گفت گاهي شبها بيدارش مي كند و از او مي خواهد مورچه اي كه روي پايش راه مي رود را بردارد. دانشگاه قبول شده بود اما نمي توانست برود مي گفت حتي نمي توانسته كتاب را ورق بزند و صبح ها منتظر مي مانده تا مادرش از سر كار برگردد و برايش كتاب را ورق بزند تا بتواند بخواند. چقدر با استعداد بود، شاعر بود و اهل مطالعه اما هميشه دور تا دورش ديوار بود. از احساس تنهايي اش مي گفت كه واقعا تكان دهنده بود( ميتوانيد از اینترنت دانلود كنيد و تماشا نمایید). بعد شما با اين همه موفقيت اين همه توانايي اين همه نعمت،
يعني چهره ظاهری (که به زعم خودتان زشت است و شاید اینگونه هم نباشد) اين همه مي تواند باعث شود كه شما شانه هايتان سنگين شود؟ خدا هر فردي را به گونه خاصي آفريده است. انسان سالم كسي است كه از ظاهر و قيافه خود احساس رضايت داشته باشد و با اعتماد به نفس به انجام امور زندگي خود بپردازد.
پرسشگر محترم،
در مورد ظاهر و نعمتهاي مادي، بايد بدانيد كه به هيچ وجه نعمتهاي مادي ملاك نيستند. ما روايات متعددي داريم در مورد اينكه اتفاقا سخت ترين بلاها و بيشترين مصيبتها بر بهترين بندگان خدا نازل مي شوند. اينها به خاطر آن است كه دوستان خدا به هيچ وجه به دنيا دل خوش نكنند و وابسته به آن نباشند و تمام توجهشان فقط به سوي خدا باشد.
به اين روايات دقت بفرماييد :
امام صادق عليه السلام: «إِنَّ أَشَدَّ النَّاسِ بَلَاءً الْأَنْبِيَاءُ ثُمَّ الَّذِينَ يَلُونَهُمْ‏ ثُمَّ الْأَمْثَلُ فَالْأَمْثَلُ‏»؛ سخت ترين مردم از لحاظ بلا و گرفتارى پيغمبرانند؛ سپس كسانى كه در پى آنانند، سپس كسى كه از ديگران بهتر است، بترتيب.
امام صادق عليه السلام به سدير فرمودند : «إِنَّ اللَّهَ إِذَا أَحَبَّ عَبْداً غَتَّهُ‏ بِالْبَلَاءِ غَتّاً وَ إِنَّا وَ إِيَّاكُمْ يَا سَدِيرُ لَنُصْبِحُ بِهِ‏ وَ نُمْسِي‏»؛ چون خدا بنده ای را دوست دارد، او را در بلا غوطه‏ور سازد. اى سدير ما و شما، صبح و شام با آن دمسازيم. (اصول كافي، ج‏۲، ص۲۵۲ و ۲۵۳)
مي بينيد كه قضيه برعكس آن چيزي است كه شما فكر مي كنيد و به هيچ وجه اينگونه نيست كه چون خدا شما را از نعمتي محروم كرده است، قصد عذاب شما را داشته باشد؛ يا دليلش اين باشد كه شما از خدا دور شده ايد و ... .
اين قضيه شواهد خوبي نيز در تاريخ دارد؛ لقمان حكيم كه چنان عظمت دارد كه سوره اي در قرآن به نام او آمده است، فردي سياه چهره بود؛ به گونه اي كه مي گويند مدتي او را به بردگي گرفته بودند و از او به عنوان برده استفاده مي كردند. چنين فردي با اين قيافه ظاهري به جايي رسيد و به اندازه اي از فهم و علم و حكمت رسيد كه سخنان حكيمانه او در قالب آيات قرآن، مطرح شده اند. اين، پيشرفت و موفقيت كمي نيست. سقراط، استاد افلاطون و ارسطو، آنقدر زشت بوده كه مي گويند صورت او بيشتر شبيه ميمون بود، تا آدميزاد. با اين حال او نابغه زمان خود بود و در تمام طول تاريخ بشر از ميان حكما و فلاسفه كمتر شخصيتي مانند او پيدا شده است.
ضمن اينكه نبايد نگران باشيد و روحيه خود را از دست بدهيد؛ بايد خوشحال هم باشيد كه اگر با بلايي روبرو شده ايد، اين بلا و امتحان سخت به خاطر پيشرفت روحي شما و متناسب با شرايطي است كه شما در آن هستيد. بايد مطمئن باشيد كه خير و صلاح شما در آن است؛ وگرنه هرگز اينطور نمي شد. به خدا اعتماد كنيد و به او اطمينان داشته باشيد. همينطور بايد خوشحال باشيد كه خداي جاي حق نشسته و امامان معصوم فرموده اند در صورتي كه شخصي در اين دنيا از نعمتي محروم شده باشد، خدا در جهان آخرت تا هفتاد برابر بهتر از آن را به او مي دهد.
بنابراين سعي كنيد اين مسأله را بپذيريد و آن را جزئي از زندگي خود بدانيد و ديگر به آن فكر نكنيد. با فكركردن كه مشكلي حل نمي شود و شما تغيير قيافه پيدا نمي كنيد. روحيه خود را از دست ندهيد. به حرفهاي ديگران توجه نكنيد. فكر كنيد نظركرده خدا هستيد و خدا براي شما برنامه ويژه اي دارد و از اين جهت خوشحال باشيد. سعي كنيد در هر صورت از زندگي خود لذت ببريد و خوبي هاي زندگي و خوشي هاي آن را نيز ببينيد.

موفق باشید.

میشه یک گروه مجازی در یک سایت

میشه یک گروه مجازی در یک سایت یا تلگرام درست کرد که افراد با این مشکل اونجا با هم صحبت کنن و در دوستیابی و تحصیل و ازدواج و... به هم کمک کنن. بهتر از اینه که هر کس به تنهایی با این مشکل مواجه بشه. بعضی کشورها گروه هایی مثل AA برای کسانی که مشکل اعتیاد به الکل داشتن هست که به هم کمک می‌کنن. مشکل بد بودن ظاهر به مراتب جدی تره. اگر کسی موافقه این کار رو انجام بدیم.

با سلام من دختری۲۶ساله هستم

با سلام من دختری۲۶ساله هستم از بچگی به خاطر زشت بودنم همیشه از طرف مردم و نزدیکان مسخره میشدم از اینکه مثل یه انسان عادی در خیابان قدم بزنم واهمه دارم چون همیشه عیبهای صورتم را بازگو میکنند و مطلک بارم میکنند و این مسئله برایم غیر قابل هضم است حتی در بین دوستان هم این قضیه بازتر میشود و همه یه پا جراح پلاستیک میشوند و راجع به صورت بندیم قضاوت میکنند کاسه ی صبرم لبریز شده و با این وضع حوصله ی زندگی کردن هم ندارم نمیدانم چکار کنم تا ظاهر دلپذیری برای مردم داشته باشم .

با سلام و تشکر از ارتباطتان

با سلام و تشکر از ارتباطتان با شهر سوال!

کیفیت چهره و سیما امری اکتسابی نیست تا امتیازی برای انسان محسوب شود، به عبارت دیگر صورت و چهره ی زیبا، امری نیست که بدان وسیله برای فرد افتخاری حاصل شده و به خاطر آن مورد تحسین و تقدیر قرار گیرد و این امر به قدری بدیهی است که نیاز به اقامه دلیل برای آن نیست.

زیبایی فقط چشم و ابرو نیست، افرادی هستند که از چهره زیبایی برخوردار نبوده اما سیمایشان به گونه ای است که به دل می نشیند برای مثال می توان مرد بزرگ شیخ محمد حسین کمپانی (اصفهانی) اشاره کرد.
شیخ محمدحسین غروی اصفهانی معروف به کمپانی، عالم و حکیم دوره اخیر عالم تشیع است. در ۲ محرم ۱۲۹۶ هـ ق در کاظمین دیده به جهان گشود. وی با حمایت پدر که از بازرگانان متدین بود، تحصیلات دینی خود را با جدیت شروع و ادامه داد.
اساتید او شیخ محمدحسن تویسرکانی، آقا سیدمحمد فشارکی اصفهانی و حاج آقا رضا همدانی هستند و بعداً از شاگردان آخوند خراسانی گردید. محضر تدریس او بسیار دقیق بود. او علاوه بر فقه و کلام در علوم تفسیر، حکمت، تاریخ، ادبیات و عرفان نیز مهارت داشت. وی چهره علی الظاهر زیبایی نداشت اما جذبه و کشش خاصی در چهره اش نهفته بود که بیننده را به آرامش خاصی دعوت می کرد و بر دل مخاطبانش می نشست و این گونه زیبا بودن زیباست.

زیبا رو کسی است که به دل نشیند!
به دل نشستن نیز از فطرت و دل پاک بر می خیزد فردی که از روحی متعالی برخوردار بوده و روح و وجودش مطابق با فطرت پاک اولیه انسان است لاجرم با وجود چهره نه چندان زیبا نیز در دل افراد نفوذ کرده و قلبشان را تسخیر خواهد کرد. چرا که این گونه افراد با ربط و نسبتی که با خدای متعال دارند آرامش واقعی را از منبع اصلی و نامتناهی آن دریافت کرده و در اثر ارتباط با دیگران این آرامش را نیز به دیگران به ارمغان می دهند و این وجه و صورت است که زیباست.
زیبایی در این دنیا امری نسبی است فردی از نظرگاهی زیبا و از دیدگاهی دیگر زشت است چرا که در این بین سلایق است که متفاوت بوده و معیار زشت و زیبایی را رقم می زند. در این میان آن زیبایی حائز اهمیت است که از ثبات و برقراری برخوردار بوده و با کهولت سن و یا وقوع حادثه ‌ای خدشه دار نگردد و این زیبایی نمی تواند زیبایی صورت به معنای متداول امروز باشد چرا که این گونه زیبایی مهمان چند روزه دنیا بوده و بعد از آن رنگ و بویی نخواهد داشت.
اما زیبایی روح است که در چهره انسان متجلی شده و به صورت، زیبایی خدایی را هدیه می دهد. خلاصه کلام اینکه مرحوم حاج آقا دولابی در تعریف و وصف خوشگلی می فرمایند: خوشگل کسی است که گل و طینتش پاک باشد. با این رویکرد به زشتی و زیبایی می توان سوء برداشت از روایات مذکور را حل و فصل کرد و با معیار دیگری زشت و زیبا را تعیین نمود.

ایهاالناس جهان جای تن آسانی نیست مرد دانا، به جهان داشتن ارزانی نیست
خفتگان را چه خبر زمزمهء مرغ سحر؟ حیوان را خبر از عالم انسانی نیست
داروی تربیت از پیر طریقت بستان کادمی را بتر از علت نادانی نیست
روی اگر چند پری چهره و زیبا باشد نتوان دید در آیینه که نورانی نیست
شب مردان خدا روز جهان افروزست روشنان را به حقیقت شب ظلمانی نیست

موفق باشید.

من هم دختری ۱۵ ساله هستم.از

من هم دختری ۱۵ ساله هستم.از بچگی همه می گویند چهره ی زیبایی دارم ولی خودم فکر میکنم زشتم.نمیدونم بقیه دروغ میگن یا به خاطر اعتماد به نفس پایین خودمه؟

تصویر مشاور شهر سوال

سلام، به شهر سوال خوش آمدید.

سلام، به شهر سوال خوش آمدید. قطعا شما اعتماد به نفس پایینی دارید که گفته دیگران در مورد خوش قیافه بودن خود را نمی پذیرید.

سلام دوستان خوبم ببینین من یه

سلام دوستان خوبم ببینین من یه راه حل توپ دارم هم واسه آقایون هم خانوما، مطمئنم که صد در صد جواب میده
خب تشریف ببرید باشگاه بدنسازی هیکلتون رو درست کنید و مهمتر از اون کتابی واسه تقویت اعتماد به نفس و یا یه مشاور توپ واسه افزایش اعتماد به نفس برین، باور کنین اگه تو یه بازه چند ماهه یا چند ساله پیوسته ادامه بدین عالیه عالی میشه وضعیتتون با شکایت کردن و نالیدن شرایط بدتر میشه،حاضرم قسم بخورم که جواب میده امتحان کنین و ادامه بدین

با سلام و تشکر از ارتباطتان

با سلام و تشکر از ارتباطتان با شهر سوال!

ممنون از راهکارهایی که ارایه دادید.
قسمت مطالعه کتاب خیلی بجا و لازم بود.

موفق باشید.

با این استدلال شما ینی خدا به

با این استدلال شما ینی خدا به یه قشری ظلم میکنه و قربانیشون میکنه فقط به خاطر این که قدرت نمایی کنه. این اسمش عدالت نیس
کسی که زشته از هیچ لحظه ای تو زندگیش نمیتونه لذت ببره.
اعتماد به نفس الکی هم فایده نداره یه آدم زشت هر کاری کنه نمیتونه انکار کنه که زشته و همیشه سنگینی چهرشو همه جا حس میکنه

با سلام و تشکر از ارتباطتان

با سلام و تشکر از ارتباطتان با شهر سوال!

این یک واقعیت شگفت انگیز است که زیبایی حقیقی، از درون قلب تان نشأت می گیرد، از اعماق جسم و روح تان. ظاهر فیزیکی شما چیزی نیست که چندان اهمیت داشته باشد، اما آنهایی که رفتارهای ناپسند دارند فکر می کنند زیبایی ظاهری تنها چیزی است که ارزش دارد. در آینه نگاهی به خودتان بیاندازید، به اعماق درون تان، و خواهید دید چه چیزی در آن جا پنهان دارید: یک انسان زشت! مگر این که طرز فکرتان را عوض کنید.

درست است که ان الله جمیل و یحب الجمال اما خوب است که شما کمی با صبر و بردباری در این مسائل سخن بگویی
مبادا این اعتراض ها کفران نعمت و اعتراض باشد، زیبایی که فقط زیبایی صورت و ظاهری نیست، بلکه مهمترین زیبایی، جمال سیرت و باطن است که با دید واقع گرایانه به مسائل و وقائع عالم هستی، خوب است که به این بعد قضیه هم توجه داشته باشی، اگر زیبایی ظاهری نداری و از نگاه اطرافیان خسته شدی، بدان که شاید خیر و صلاحی در این مساله بوده که اگر زیبایی می داشتی از خدا بسیار دور می افتادی و من نمیدانم و خدا خودش عالم است شاید به جای این نعمت توانایی های دیگری خدا به شما عنایت کرده باشد.
اگر احساس می کنی که زیبایی ظاهری در موفقیت آینده ات تاثیر به سزایی دارد، باید بگویم که من درصد کمی از انسانهای زیباچهره دیده ام که موفق بوده باشند، زیرا هر چیز خوبی آفتها و آسیب های بیشتری دارد و یکی از آنها همین زیبایی است که در طول زندگی انسانهای زیباچهره بسیار در معرض آفات و خطرات قرار گرفته اند.

از سوی دیگر بسیار زیاد مشاهده کردم انسانهایی که زیبایی خاصی نداشته اند اما در کار و زندگی شان بسیار موفق تر از دیگران بوده اند
سطحی نگر نباش و به عمق و هسته ی اصلی وقائع نگاهی ژرف و به دور از احساسات داشته باش.

موفق باشید.

دوستان عزیزم اول دلم می خواد

دوستان عزیزم اول دلم می خواد به اونایی که قیافه خوبی ندارن بگم که شاید ما توی قلب کسی جا نداشته باشیم اما خدا رو که داریم به خدا عشق بورزید نه به کسی که ارزششو نداره
دوما روی صحبت با شما خوش قیافه هاست من به شما ها حق میدم چون هر کسی اول قیافه ادم ها نگاه میکنه و بعد که کمی گذشت میتونه به درون ادم ها هم نگاه کنه اما خب قیافه هم مهمه دیگه ولی خواهش میکنم وقتی که می خواین ما ها رو ترک کنین دلمون تکه تکه نکنین جوری رفتار کنید که دلمون نشکنه مطمءن باشد که یک روزی خدا براتون جبران میکنه
دوستون دارم وامیدوارم عاشق ناکس نشین

واقعا زشت بودن قیافه نداشتن

واقعا زشت بودن قیافه نداشتن بد ریخت بودن بدقیافه بودن بی پول بودن بدترین درد دنیاس وقتی هیچ عشقی نداری وقتی هیچ امیدی نداری نمیتونی لباس قشنگ بپوشی هرجا میری نگات میکنن رفیقات همه ازت سواستفاده میکنن وقتی امید نداری حتی زن هم بگیری ....به نظرتون چه جوری میشه اعتماد به نفس داشت واقعا آدم از خودش گریزان میشه چه سخته همه دارن خوب زندگی میکنند و آدم حتی نتونه راحت بره بیرون واقعا از خدا دلگیرم من سی سالمه و تو ایران با اینکه لیسانس مهندسی روزانا گرفتم به خاطر مشکلاتم نتونستم کار گیر بیارم یه سالی میشه اومدم آلمان باز همون مشکلات همیشه باهامه واقعا سه ماهی میشه به خودکشی فکر میکنم ولی دلم برای مادرم ...خانوادم که ایرانن میسوزه زندگی همینجوریش هم سخته اونم تو یه کشور غریب با زبان خیلی سخت دوری از خانواده نداشتن آینده و ...حالا آدم به خاطر بد قیافه بودن هم نتونه بره بیرون و به کاراش برسه واویلا ....ای کاش راهی برای فرار از زندگی لعنتی بود بخدا خیلی خستم خیلی ....متنفرم از کسایی که الکی امید میدن اگه واقعا ما هم معمولی بودیم وقت خودمونو تو این سایت ها تلف نمیکردیم و غصه بخوریم دنیا خیلی زیبا و بزرگه ولی برا من خیلی خیلی کوچیک و تاریکه متاسفم برای خالقم که باید همیشه در عذاب باشم واقعا کم آوردم دلیلی برا زندگی و تحمل این همه مشکلات نمیبینم که چی بشه

سلام...من یه دختر ۱۵ ساله ام.

سلام...من یه دختر ۱۵ ساله ام...قیافم خیلی خیلی معمولیه! اما خودم فک میکنم خیلی زشتم(هستم واقعا).
روم نشده از کسی بپرسم نظرشون راجب قیافم چیه اما خودم میدونم که اصلا خوشگل نیستم...همین موضوع اعتماد به نفسمو پایین اورده.البته فقط این مشکل من نیس...از ۱۳ سالگی صورتم پر جوش شده...پنج شیش بار دکتر پوست رفتم کلی خرج کردم و وقت گذاشتم داروهاشو استفاده کردم اما هنوزم کلی جوش دارم.دیه بیخیالش شدم...توی مدرسه اصلا نمیتونم با هیچکی ارتباط برقرار کنم چون خجالت میکشم.
چون میدونم هروقت میخوام با یکی دوست بشم با خودش فکر میکنه ایش ایش این دختره چه ایکبیریه عمرا باهاش دوس شم!
خیلیا هستن که من آرزومه باهاشون دوس شم...البته یه دوست صمیمیم دارم که اونم قیافش معمولیه ولی باز بهتر از منه..استعدادم داره...صداشم خیلی قشنگه...بعضی وقتا توی کلاس برام پز صداشو میده آهنگ میخونه اونوخ میگه تو چرا نمیخونی؟
منم موضوعو عوض میکنم چون اگه بهش بگم صدام مضخرفه و نمیتونم بخونم خیلی مغرور میشه و بیشتر پز میده.! بعله یه همچین دوستی دارم من!
نظرارو که خوندم، چن نفر نوشته بودن که اگه قیافه نداری مهم نی مهم اینه که مثلا استعداد و این چیزا داشته باشی.اما من همینارو هم ندارم!
بار ها خودمو تست کردم تا ببینم تو چه کاری مهارت دارم اما بی فایده بود...
مادرم پرستاره پدرم پزشک خیلی خوبی هستش..از من خیلی انتظار دارن که درس بخونم و بهترین باشم...اما من نمیتونم!
به جای اینکه برم درس بخونم، با پلی استیشن بازی میکنم!!!
بعضی وقتا با خودم فک میکنم که پدر مادر به این خوبی چرا دختر به این گندی نصیبشون شده؟!
خیلی سعی کردم خودمو عوض کنم ، اما نشد.من اینجوریم کلا ...
هرروز به خودکشی فک میکنم به زندگی اصلا امیدی ندارم هیچی آرزویی جز مرگ ندارم شبا قبل از خواب گریه میکنم که چرا من اینجوریم؟!
حالا به نظر شما من چیکار کنم؟؟؟ :(((

تصویر مشاور شهر سوال

با سلام خدمت شما کاربر گرامی،

با سلام خدمت شما کاربر گرامی، به شهر سوال خوش آمدید.
دوست نوجوان! قطعا شما مشکلی جز ذهنیت و طرز تفکر ندارید. مطمئن باشید با این نوع تفکر و ذهنیت که اکنون دچارش هستید، اگر فردا صبح زیباترین قیافه جهان را هم به شما بدهند، تغییری در زندگی شما ایجاد نخواهد شد.
البته به شما حق می دهم که با وجود پدر و مادری در سطح بالای اجتماعی و علمی (همچون یک پزشک) ممکن است کار برای شما کمی سخت باشد . به دلیل این که نگاهها به سمت شماست و انتظارات بالا! اما این نباید باعث شود که شما از واقعیت دور شوید. در این که شما زمینه ها یا استعدادهایی دارید که بیش از بقیه دوستانتان میتوانید آن ها را فعال کنید، هیچ شکی نیست... اما بنده به عنوان کسی که اطلاعاتی از شما ندارم، نمیتوانم شما را در این زمینه راهنمایی کنم. به شما توصیه می کنیم برای این منظور به مشاور مدرسه یا کسی که در مقام مشاور باشد (مانند معلم، دبیر ، معاون و کسانی که هم شما را تاحدی می شناسند و هم با شرایط مختلف سنی و اجتماعی شما آشنایند)مراجعه کنید و از او کمک بخواهید.
نکته دیگر این که استعداد، لزوما با نمره درسی بالا و موفقیت تحصیلی برابر نیست (هرچند خیلی اوقات این گونه است و البته در بهترین و آرمانی ترین شرایط همین است). پس از این که در تحصیل موفقیت ندارید، نگران نباشید چون اولا با تلاش میتوانید به موفقیت تحصیلی برسید و ثانیا همه استعدادها ی یک انسان در تحصیل خلاصه نشده است.
پس به دنبال آن باشید و همانطور که گفته شد از افراد باتجربه نزدیک به خودتان برای کشف و تقویت آن استفاده کنید.
در انتظار شنیدن اخبار موفقیت شما هستیم.
موفق باشید.

سلام منم یه پسر زشت که زندگیم

سلام منم یه پسر زشت که زندگیم شده مثل یه کابوس وقتی خیلی کوچیم بودم فرم سرم مثل بقیه مردم عادی بود ولی هرچی بزرگتر شدم از فرم عادی خارج شد البته پیشونیمم همینطوره صورتم انقد لاغر شده که انگار معتادم چشمام انقد گوده که خودم از خودم خجالت میکشه من همیشه به رفیقام به فامیلا به همسایه ها به همه حسودیم میشه و حسرت میخورم کاش خدام مارو خوشگل می آفرید به خاطر این زشتی از زندگیم عقب افتادم اگه خوشگل بودم انگیزه درس خوندن داشتم که برم دانشگاه یا حداقلش برم سرکار ولی نمیتونم چند دفعه ام به خودکشی فکر کردم حالام مثه یه میمون اقتادم تو خونه نه هیچ دلخوشی نه عشقی نه تفریحی هیچی .چه خوبه اینجا خیلیا مثه من هستن من یه گپ تو تلگرام میزنم بیاین اونجا باهم آشناشیم تا حداقل هم ی ذره از دردمون کم شه هم تنها نباشیم

تصویر مشاور شهر سوال

با سلام و تشکر از حضور و

با سلام و تشکر از حضور و اظهار نظر شما دوست عزیز.
متاسفانه لینک شما را نمیتوانیم در سایت قرار دهیم.
برای شما آرزوی سلامتی و موفقیت داریم.

من یه دختر ۳۱ ساله ام. قدبلند

من یه دختر ۳۱ ساله ام. قدبلند. سفید پوست. خوش قدوبالا. ازدواج نکردم فکر هم نمیکنم تا ۵۰ سال دیگه م ازدواج کنم. منم درد بیشتر شما رو دارم زشتم خیلی زشت. ولی عکسام از خودم خیلی خیلی زشتر میشه. اصن دوس ندارم از خودم عکس بگیرم. جالبه بدونید عکاس هستم! یعنی عکاسی بلدم. خیلی راحت میتونم زیباییهای دیگران رو به تصویر بکشم ولی از خودم هیچی ! پولم ندارم برای خودم یه عکاسی راه بندازم.
خواستگار ندارم. هیچ دوستی ندارم. همیشه تنهام. هیشکی دوسم نداره. همکارام مسخره م میکنن. تو این سن تنهای تنهام. هیچکس دوس نداره با من تو خیابون راه بره. نهایت صحبتم با دیگران تو محل کارمه بعد ساعت کاری هیچ کدومشون انگار منو نمیشناسن. اگه اتفاقی آشنایی همکاری رو تو خیابون ببینم به روی خودش نمیاره منو میشناسه. حتی اگه صداشونم بکنم محل نمیذارن. یعنی همچین آدم بدبختی هستم من.
تا زمانی که برای دیگران کاری خارج از وظیفه انجام بدم باهام حرف میزنن ولی بعدش که سواستفاده شونو کردن دیگه محل نمیدن بهم.
بخاطر قدوبالام و سن بالام همیشه مورد توجه مردای هوسران و البته متاهل قرار میگیرم ولی چون اهل این جور کارا نیستم بعد مدتی از کنارم پراکنده میشن. متاسفانه مشکل من فقط زشتی نیست. نمیدونم چرا حتی اگه یه درصدم کسی پیدا شه بخواد بیاد خواستگاریم دیگران به شدت اونو ازین کار منصرف میکنن. بارها و بارها خودم اینو شنیدم که گفتن ازین بهتر پیدا نکردی بری خواستگاری یا دوستی و ... و دیگه اون طرف رو من ندیدم و سراغم نیومده.
متاسفانه من مورد طمع مردای هوسران متاهل زیادی قرار گرفتم از آشنا و فامیل و غریبه!!!! که بعضیاشون صاحبکارم بودن که به من پیشنهادهای ازدواجی و .. دادن ولی چون بسیار پاکدامن هستم تو عمرم یه دوست پسر و ... هم نداشته تابحال هیچ رابطه ای نداشتم. از طرفی خواستگار ندارم. و نیاز به ازدواج دارم. همیشه صاحبکارام از من به شدت خوششون میاد و فقط کافیه من به قول معروف چراغ سبز بدم ولی من خیلی نجیبم. نمیدونم با این وضعیتی که دارم چطور میتونم زندگی کنم. اگه چراغ سبز بدم میتونم صاحب یه زندگی مرفه وضع مالی خیلی خوب بشم و البته زندگی یه زن دیگه رو خراب کنم و آوار شم سرش. بخدا احساس بدی دارم نه میخوام باعث بدبختی کسی بشم و نه میخوام تا آخر عمر گوشه خونه بشینم و هزار جور سرکوفت و تحقیر از طرف خونواده و خواهر و برادر و عروس و داماد بشنوم.
بخدا خسته شدم از دست این مردم. نه میذارن پسر مجردی بیاد سراغ من. نه دست از سرمن برمیدارن. با حرفای تحقیر کننده با رفتارای زشت با چرت و پرتاشون و. ... همیشه زیرگوشم تو خیابون پیشنهاد و قیمت و ... میدن. تو رو خدا لین قدر ظلم نکنید. همیشه بخدا شکایت میکنم. از خدا هم خسته شدم. نماز نمیخونم ولی چادر سرمیکنم. خودمو از چشم هوسرانها میپوشونم ....
شما بگید من چکار کنم؟ من دیگه زشت بودن خودمو پذیرفتم میدونم نمیشه تغییرش بدم حتی با پول که اونو هم اصلا ندارم. پول ندارم با وجود اینکه میرم سرکار. و کارم خوبه. تو شهرستان ما دستمزد خیلی پایینه. نمیدونم چکار کنم؟
راهنماییم کنید ممنون

تصویر مشاور شهر سوال

با سلام خدمت شما خواهر گرامی،

با سلام خدمت شما خواهر گرامی، حضور شما در شهر سوال را ارج می نهیم.
ابتدا باید ابراز تأسف کنیم از این که در چنین وضعیت روحی به سر می برید. آنچه از مطالب دل نوشته شما بر می آید آن است که قدر مسلّم در شرایط روحی روانی مناسبی نیستید و نیاز به کمک ، حداقل در حد نیمه حرفه یی دارید. بخشی از مشکلاتی که شما ذکر کردید متاسفانه کم و بیش در اطراف ما دیده می شود. البته به علل و اسباب این مسئله نمیپردازیم، اما میدانیم حضور یک بانو در انظار عمومی، در مشاغل، در مکانهایی که مرتبط با مردان دیگر هستند، با چنین مسائلی روبروست. در بسیاری از موارد هم متاسفانه بانوان در دام افراد هوسباز می افتند یا با رفتارهای هوس انگیز خود دیگران را به هوسبازی تحریک می کنند.
اما خواهرم، با توجه به این که ما شناختی از شما نداریم و به صورت حضوری هم ملاقات نکرده ایم، فعلا نمیتوانیم همه مطالب شما را (مثل این که هیچ کسی جواب سلام یک نفر را ندهد! ) بپذیریم و آن را ناشی از احوال ناخوش و روحیه ضعیف فعلی شما میپنداریم. مطمئنا وضعیت شما بدتر از کسانی نیست که به لحاظ قیافه از شما زشت ترند یا از قد و قواره نامناسبی برخوردارند یا اصلا از معلولیت رنج می برند. همه ما و شما کسانی را داریم که دوستان ما بوده اندو هستند و قیافه ما برایشان اهمیت ندارد. همه ما خانواده و اقوامی را داریم که بدون هیچ چشمداشتی ما را دوست می دارند و با ما مرتبطند! از طرفی همه ما خیلی ها یا حداقل افرادی را میشناسیم که از قیافه زیبایی برخوردار نیستند، اما از آنها متنفر نیستیم و از خیلی از آنها خوشمان می آید!
بنابراین به نظر می رسد اگر هم در قیافه ظاهری شم نقصی وجود داشته باشد، درصد کوچکی از مشکل شما را تشکیل می دهد و بخش بزرگتر مشکل شما چیز دیگری (مانند اعتماد به نفس، افسردگی خفیف، یا مسائل دیگر) است.
به شما توصیه می کنیم. اولا به یک مشاور باتجربه مراجعه کنید و به صورت حضوری در چند جلسه زیر نظر ایشان مهارتهای لازم را کسب کنید. در ثانی، ارتباط خود را با افراد مثبت، خوش بین، خوش برخورد (چه در فامیل و چه دوستان) بیشتر کنید و بالعکس ارتباط خود را با افراد بدبین، بداخلاق، و دارای ذهنیت های منفی کمتر و کمتر کنید. سعی کنید در مجالس و محافل اجتماعی زنانه و مختص بانوان بیشتر حضور داشته باشید. (حضور در محافل مردانه و مختلط بیش از این که شما را به ازدواج نزدیک کند، به سوء استفاده های احتمالی نزدیک خواهد کرد).
ارتباط خود را با خالق و هستی بخش خود هیچ گاه قطع نکنید! مطئمن باشید از ارتباط و دوستی با او و عمل بر طبق میل او، هیچگاه پشیمان نخواهید شد، بلکه روز به روز پنجره های جدیدی در زندگی تان باز می شود... حتی اگر روح خود را بیشتر پرورش دهید، معجزاتی را از خدا خواهید دید که شاید دیگران نبینند و برایشان مهم نباشد و به سادگی از کنارش بگذرند!
آرزوی ما سلامتی و آرامش شماست. موفق باشید.

سلام

سلام
من از قیافه ام ناراضی نیستم، اما مشکل این جاست که چیزی که من از قیافه ام در اینه می بینم با چیزی که دیگران می گن و یا چیزی که حتی در عکس ها می بینم متفاوته!
در آینه از قیافه خودم راضی ام و دیگران هم میگن دختر خوشگلی هستم و حتی گاهی نگاه خیره برخی دوستانم رو میبینم و معنیش رو می فهمم اما زمانی که از خودم عکس می گیرم_ اصطلاحا سلفی!..._ به شکل وحشتناک اجزای صورتم نا متقارن اند در حالی که در آینه یه همچین چیزی دیده نميشه......

من واقعا نمی دونم اینه ها مشکل دارن یا نقص از چهره ی منه........

تصویر مشاور شهر سوال

با سلام و تشکر از اظهار نظر

با سلام و تشکر از اظهار نظر شما، مطلب زیر را هم مطالعه کنید:
http://www.soalcity.ir/node/3127
موفق باشید.

دروغ نگید احمقا.....چرا ملت

دروغ نگید... چرا ملت رو ... فرض کردید؟ کدوم خدا؟؟ کدوم پیغمبر؟؟؟ ... آدم بی ریخت بی ریخته...تا باد اهم این انگ تو قیافه ش هس...لازم نکرده هی بگید خدا خدا خدا!! خدا فقط برای خوشکلا و خوش قیافه ها و پولداراس...برای ما بی ریختا نیست! سه ساله خونه نشینم به خاطر بی ریختیم....به هزار گناه کشیده شدم....می فهمید؟؟؟ ک...دیگه نمی خوام صداش کنم

تصویر مشاور شهر سوال

دوست عزیز. سلام. از این که به

دوست عزیز. سلام. از این که به شهر سوال مراجعه کردید و نظر خود را اعلام نمودید متشکریم.
بخشهایی از متن شما به دلیل نامناسب بودن حذف گردید.
موفق باشید.

زیبایی،تنهاملاک واسه ظاهره

زیبایی،تنهاملاک واسه ظاهره آدمهاس.
اگه زیبایی ظاهری نداشته باشی کسی بهت اهمیت نمیده.
عاشقت نمیشه.نگاتم نمیکنه.
وشایدیه افرادی هم بخاطرچهره ی بدت مسخرت
کنندوبهت بخندن.
سلام.هیچ وقت ازقیافه ی خودم راضی نبودم ونیستم اصلا هم دلایل شما که اخلاق بهتراززیباییه قبول ندارم اگه من میتونم خوشگل بشم جواب بدین اگه نه والسلام.

منم خیلی زشتم

منم خیلی زشتم
تا جایی که حتی تو عکس گرفتن های دسته جمعی فراری ام و وسواس شدیدی پیدا کردم
وقتی کمی (یه کم فقط) از این حست کم شه کافیه بری بیرون و نگاه چپ چپ مردم رو ببینی از زندگی به طور کامل سیر میشی...بقیه اباد کردن همه جارو ولی من از پا گذاشتن به جلو در خونه هراسانم
هیچ عدالتی بر روی زمین وجود نداره... شک نکنین

بنظر من خدا عدالت نداره چون

بنظر من خدا عدالت نداره چون اگه داشت نباید یکی رو زشت میکرد که اینطوری تو زندگیش عذاب بکشه بنظرم تنها راه چاره خودکشیه تمامممم

تصویر پاسخگوی اعتقادی

پاسخ :

پاسخ :
با سلام وتشکر .
در باره این گونه تصور استاد مطهرى مى‏گوید: «خداوند متعال به هر موجودى همان وجود و همان اندازه از کمال و زیبایى را مى‏دهد که مى‏تواند بپذیرد. نقصانات از ناحیه ذات خود آن‏ها است، نه از ناحیه فیض بارى تعالى، نظیر خواص اَشکال هندسى که ذاتى موجودات است، مثلاً خاصیت مثلث این است که مجموعه زاویه هایش برابر با دو قائمه است و خاصیت مربع این است که مجموع زوایایش برابر با چهار قائمه است. معنایش این نیست که به آن، خاصیت دو قائمه و به این خاصیت چهار قائمه داشتن را اعطا کرده‏اند تا گفته شود چرا به مثلث ستم کرده‏اند. تفاوت موجودات جهان همین طور است.
بوعلى سینا گفته است: خدا زردآلو را زردآلو نکرده بلکه زردآلو را ایجاد کرده است. زردآلو از باب مثال است، منظور همه موجودات است، خدا اشیا را آفریده وآن‏ها ذاتاً اختلاف دارند. قرآن مجید این مطلب را با یک تمثیل بیان کرده و فرموده است:
«خدا از آسمان آبى فرود آورد و هر رودخانه‏اى به قدر ظرفیت خودش سیلان یافت».(۱) یعنى رحمت فیض پروردگار هیچ موجود مستعدى را محروم نمى‏سازد و براى همه یکسان است، ولى استعداد و ظرفیت موجودات یکسان نیست. استعدادها مختلف است. هر ظرفى به قدرى که گنجایش دارد، از رحمت خدا لبریز مى‏گردد. پس هر موجودى، حق خود را که امکان داشته دریافت دارد، دریافت کرده است.» (۲)
نباید تصور کرد که خداوند یکى را که ممکن بود زیبا باشد، زشت قرار داد و دیگرى را که ممکن بود زشت باشد، زیبا قرار داد و با قید قرعه و یا اراده تبعیض‏آمیز هر یک از آن‏ها را انتخاب کرد، بلکه هر جزء از اجزاى جهان تنها همین جور که هست، امکان وجود داشته و خدا همان آفرینش را به آن داده است. اگر بخواهیم از دیدگاه علمى سخن گوییم، این گونه نمى‏توان گفت که هر ماده با توجه به ویژگى و شرایط خود از وجود و کمالات وجود برخوردار مى‏شود. تفاوت هایى که در جهان مادى و طبیعى وجود دارد، براساس تفاوت در عناصر مادى است، مثلاً کسى که از نظر زیبایى یا زشتى، شکل و وضعى خاص دارد، بر اثر تفاوت ژنتیکى و عوامل محیطى و مادى وراثت و... است که هزاران مورد شناخته شده و یا ناشناخته در طبیعت در آن‏ها دخالت دارد و یا حتى امور غیر مادى مانند نحوه آمیزش یا مواد و غذاهایى که پدر و مادر قبل از آمیزش، یا مادر بعد از آن در دوران جنینى تغذیه مى‏کنند یا مانند تأثیر الکل و مواد اعتیادزا در شکل و حالت و وضع و سلامت و بهره هوشى و استعداد کودک که امروزه بدون تردید شناخته شده است.
طبق این سخن فیض الهى از ناحیه خدا تمام است و او در حق هیچ موجودى تبعیض روا نمى‏دارد، بلکه موجودات هستند که به فراخور شأن و جایگاه و مرتبه خود و قابلیت و استعداد و عوامل دیگر فیض الهی را می‌پذیرند و به اندازه استحقاق، در مرتبه‏اى از عالم هستى قرار می‌گیرند. در جهان خلقت آنچه که وجود دارد تبعیض نیست، بلکه تفاوت است، همان طور که ظرف یک لیترى نسبت به ظرف پنج لیترى مقدار کمترى آب در خود جاى مى‏دهد. آرى هر موجودى در نظام هستى به میزان ظرفیت خود دریافت فیض مى‏کند.
در عین حال آنچه در پایان مى‏تواند مکمل این پاسخ باشد و هرگونه اشکالى را برطرف کند، آن است که: نباید نگاهمان را فقط معطوف به دنیا و زندگى دنیا نماییم و همچنان این اشکال براى ما وجود داشته باشد که تفاوت‏ها ربط به انسان ندارد. درست است که تفاوت‏هاى ایجاد شده به سبب وراثت و محیط و... انسان نقشى در آن‏ها ندارد، اما زندگى انسان که منحصر به این عالم نیست، بلکه این عالم تنها بخش کوچکى از حیات است و در مقابل حیات جاودانه و حقیقى بسیار ناچیز است.
در این نگاه هر چه بیشتر از نعمت‏هاى دنیا و کمالات هستى داده شده باشد، به همان اندازه داراى مسئولیت بیشتر باید باشد .در مقابل هر یک از نعمت‏هاى الهى از او سؤال شود که آیا حق آن را به جا آورده است؟ اما آن که کمتر به او داده شده، سبک‏بارتر است. از طرف دیگر با توجه به روایات به دست مى‏آید که خداوند بعضى از کاستى‏هاى دنیا را در عالم دیگر جبران مى‏نماید و به هیچ بنده‏ اى ظلم روا نمى‏شود.
در باره فراز اخر سوال باید اشاره نمود : خود کشی نه تنها راه چاره نیست بلکه بشتر در عذاب ومشکل فرو افتادن است چون قران کریم فرموده کسی که خود کشی کند بلا فاصله وارد جهنم می شود (۳) بنا بر این خود کشی از گناهان کبیره ای است که برای آن وعده عذاب دائم و شدید داده شده و مومن حق ندارد خود را بکشد یا به کشتن بدهد.

پى‏نوشت‏ها:
۱ . رعد (۱۳) آیه ۱۷.
۲ . مجموعه آثار، ج ۱، ص ۱۷۲ - ۱۷۱.
۳-نساء(۴)،آیه۳۰.

درسته ، منم چند بار به خودکشی

درسته ، منم چند بار به خودکشی فکر کردم

بابا ولمون کنین شما هم هی هر

بابا ولمون کنین شما هم هی هر چی شد چار تا شعار اخلاقی و دو سطر نص قرآن میذارین تا ثابت کنین اخلاقیات از ظاهر مهمتره ! توی مریخ که زندگی نمیکنیم خوب میدونیم مردم ایران صد در صد قیافه براشون ملاک و اولویته دومش هم پول ، یه جوری ملت میان اینجا شعار اخلاقی میدن که راستی راستی بر من مشتبه میشه شاید دارم توی مریخ زندگی میکنم و تا حالا ایران نرفتم !! اینجا دختر بدبخت باید پیشونی بوتاکس کنه و ابرو تاتو کنه و بینی عمل کنه و لب پروتز کنه و دندون ارتودنسی کنه و فک و گونه رو عمل کنه و صد جور ایروبیک بره اندامش سر فرم بیاد و هزار جور آرایش کنه و تیپ بزنه بلکه یه شازده پسر منت سرش بذاره و علی رغم اینکه اون دختر با ایده آلش که ملکه ی زیباییه یه مقدار فاصله داره باهاش ازدواج کنه ، حاجی اخلاق کیلو چند همه اولویتشون فقط قیافه و پوله ، کلا شما توی فضا سیر میکنین ، شما اگه یک پسر فقط یک پسر پیداکردی که حاضر باشه با یه دختر زشت و بی پول و صرفا به خاطر اخلاقیات ازدواج کنه بگو آدرس بدم هههههه خدا شما و تمام مریضان مسلمین رو شفای عاجل عنایت کنه ، حاجی زیاد توی فضا نباش بیا روی زمین دور هم باشیم.
من خودم هم صورتم شدیدا زشت و ضایع و داغونه هم اندامم
کلا گداگشنه و مفلس هم هستیم و نمیتونم برم عمل زیبایی کنم
حاجی نفست از جای گرم بلند میشه ، هیچکس به ما زشتهای پاپتی نگاه هم نمیکنه ، بیایید کمی صادق باشیم حداقل با خودمان !!
من که کلا فقط دنبال پولم واسه عمل زیبایی ، شاید برم تو رستوران نظافت کنم کم کم پول جمع کنم

با سلام و تشکر از ارتباطتان

با سلام و تشکر از ارتباطتان با شهر سوال.

پرسشگر گرامی،
درد و دلتان را کامل خواندیم و تا حدودی به شما در برخی موقعیت ها حق می دهیم. متأسفانه در بخش هایی از جامعه آنچه ملاک و معیار اصلی است فقط زیبایی و مسایل مادی است و اخلاق در آن راه ندارد.

چند نکته:
۱. دختران (به ظاهر) زشت صورت بسیاری ازدواجی موفق و زندگی سالم و عاشقانه‌ای داشته و دارند، دختران زیباروی بسیاری نیز تنها مانده و یا حتی به فساد روی آورده‌اند. این همه عکس از نوجوان و جوان در فضای اینترنتی درج می‌گردد، انصافاً چند درصد از آنان زشت هستند؟ و این همه دختر (به ظاهر و نظر برخی) زشت در رنگ های متفاوت سفید، سیاه، سرخ پوست و گندمگون در جهان وجود دارند که ازدواجی موفق و زندگی عاشقانه‌ای دارند. پس زیبایی ظاهری که آن هم نسبی و بنا به نظر بیننده است، ملاک خوشبختی و ازدواج خوب نیست.
۲. قطعاً و حتماً اگر آماری از دختران ازدواج نکرده و چهره‌ی آنان تهیه شود، اکثراً زیبا هستند و قلیلی از آنان به نظر برخی زشت می‌آیند و اگر آماری از علت عدم ازدواج تهیه شود، معلوم می‌شود که درصد بسیار ناچیزی از علل به زیبایی و زشتی صورت بر می‌گردد.
۳. توجه تان را به داستانی که آقای قرائتی نقل کرده اند جلب می کنم:
گاهی وقت‌ها یك آدم زشت خوشگل می‌شود. دختری بود که صورتش خیلی مشكل داشت. خواستگار نداشت. بالاخره یك جوانی گفت: من این را می‌گیرم. چون تا حالا شوهر نیامده بود و داماد نیامده بود، دست و پا كردند به هر قیمتی هست، یك آرایشگر آوردند گفتند: هرچه پول داریم می‌دهیم، این چاله چوله‌های صورت را بتونه كن و این را درست كن. (خنده حضار) این آرایشگر ور رفت و بالاخره به عروس گفت: ببین، بهتر از این نمی‌شود. حالا داماد بپسندد و نپسندد دیگر با خداست.
عروس بغضش گرفت و بلند شد رفت. رفت در یك اتاق و در را بست. جانمازش را باز كرد، دستش را به مهر كربلا مالید.گفت:حسین خواستگار برای من نمی‌آید. من صورتم گیر دارد. هنرنمایی كن. دستش را به مهر كربلا مالید، نزد داماد رفت.
تا داماد این را دید، دید انگار خوشگل‌ترین زن‌هاست. یكی از علمای بزرگ قم می‌گفت. می‌گفت: هفتاد سال با هم زندگی كردند، با این پسر. اینقدر هم این پسر این زن را دوست داشت كه وقتی این پیرزن می‌خواست بیرون برود، می‌دوید از زیر قرآن او را رد می‌كرد. می گفت: می‌ترسم چشمش كنند اینقدر كه خوشگل است. یعنی زشت نزد انسان خوشگل می‌شود. ما نمی‌دانیم. نمی‌دانیم چه می‌شود. كارها دست خداست.

ما یك مأموریتی داریم، درس بخوانیم. تلاش كنیم، دقت كنیم، سرهم بندی نكنیم. كارمان را خوب انجام دهیم. اما باید بدانیم چند درصدی بیشتر نیستیم. مثل برق كشی، اما اصل برق كارخانه برق است. ممكن است همه‌ی برق‌كشی خیلی فنی و استاندارد باشد، اما برق از كارخانه وصل نشود. همیشه كارهایمان را به خدا بسپاریم.

موفق باشید.

سلام.من۲۶سالمه.کلیت چهرم

سلام.من۲۶سالمه.کلیت چهرم متوسط روبه بالاست.ولی بینیم قوز داره.بخاطر همینم اکثرا مورد تمسخر پسرا قرار میگیرم. پسر عمم به من ابراز علاقه کرد وقتی من جواب رد دادم اونم شروع کرد به مسخره کردن بینیم. بخاطر همین قوز که روی بینیم هست خیلی احساس زشتی بهم دست میده. خودمو دوس دارم ولی این مسخره کردنا یا متلک هایی که بهم میندازن اعتماد به نفسمو صفر کرده .شاید باورتون نشه زمانی که دانشجو بودم دوتا پسر اومدن دم در کلاس به استاد گفتن که با من کار دارن وقتی رفتم بیرون شروع کردن به مسخره کردن دماغم . این چیزا خیلی اذیتم کرده .با اینکه دانشجوی نمرهAدانشگاه بودم با معدل نوزده رشته معماری همه همکلاسیام دوسم داشتن و اساتید بهم احترام میذاشتن اما این برخوردا واقعا روخیمو داغون کرد. جدیدن با یه پسر خوب نامزد کردم ولی موندم سر دوراهی . میترسم عروسی بگیرم بعد فامیلای داماد با دیدن دماغم مسخرم کنن و بگن چه عروس زشتی مجبور بودی عروسی بگیری؟ از طرفی هم نگرانم که اگه عروسی نگیرم بعدن حسرتشو بخورم.درضمن از جراحی هم میترسم. شاید این مطلبی که بیان کردم مساله کوچیکی به نظر بیاد اما واسه من خیلی عذاب آور شده .خواهش میکنم راهنماییم کنید من چیکار کنم؟

تصویر مشاور شهر سوال

با سلام. به شهر سوال خوش

با سلام. به شهر سوال خوش آمدید.
خواهر گرامی، هرچند حال شما برای ما کاملا قابل درک است، اما با کمی دقت خواهید دید که به هیچ وجه جای نگرانی ندارد. تصمیم گیرنده اصلی در این مسئله شما (و البته تا حدی همسرتان ) هستید. خوشبختانه شما ازدواج کرده اید و قرار است به زودی وارد زندگی دائم شوید و نگرانی از پیدا شدن خواستگار و ... ندارید. ما موارد متعددی از موارد مشابه شما (و بعضا دقیقا با همین مشکل) دیده ایم که این مسئله را برای خود یک مشکل نداستند و الان چند سالی است که به خوبی و خوشی در کنار همسر و فرزندانشان زندگی می کنند. این کاملا به نگاه شما بستگی دارد. البته باز هم اگر چنین نگاهی به وضعیت بینی خود دارید، جای نگرانی نیست چون با یک عمل جراحی نه چندان پیچیده مشکل شما حل می شود. اگر خودتان و همسرتان مایل به چنین کاری باشید، میتوانید با مراجعه به متخصص مشکل خود را حل کنید. خوشبختانه (یا متاسفانه) بقدری این عمل در ایران زیاد شده که انجام آن برای متخصصان ما مانند یک عمل آپاندیس ساده شده است.
موفق باشید.

سلام پسری هستم ۱۷ ساله صورتم

سلام پسری هستم ۱۷ ساله صورتم قشنگه و بیشتر مواقع مورد تحسین اطرافیانم قرار میگیرم و بسیاری از دخترا بهم میگن شبیه زین مالیک هستی پوستم تقریبا سفیده چشمام درشته ابرو هامم خوش فرم و پرن قدمم ۱۸۲ وزنمم ۷۰ اندام و استایلمم خوبه باشگاه میرم خب بریم سراغ اصل مطلب ببینید تا میتونید به خودتان برسید بخدا من ۳ سال پیش عین ... بودم ولی تو عرض این سه سال اینقد تغیییر کردم عجیب همه مگین خییلی خوشگل شدی دلیلیشم این بود من خیلی به خودم میرسیدم من خیلی لاغر بودم رفتم باشگاه در عرض ۲ سال یه هیکل توپ ساختم هفته ی ۲ بار از ماسک های گیاهی استفاده میکردم مجلات مد لباس میخواندم انواع مدل مو میزدم الانم که الحمد الله مدل هستم با آرزوی موفقیت برای همه دوستان هیچکس زشت نیست فقط متفاوتن اینو بگم به حرف اطرافیان گوش ندید بخدا این جامعه همشون حسودن و کمبود دارن

داداش وقتی دماغم گندس چونم

داداش وقتی دماغم گندس چونم عقبه ب چیه خودم برسم؟ وقتی انقد جوش زدم و الان تو صورتم پر جای جوشه ب چیه خودم برسم اخه ؟ کاش دوباره میومدی و جواب میدادی

بدترین لحظه برای ی زشت فک کنم

بدترین لحظه برای ی زشت فک کنم صحنه ای ک ببینی دوس پسرت هروز با ی دختر میره بیرون کلاس اینم بهت میزارع ولی تو ب اون دختری ک دوسش داری و قصدتم ازواجه نمیتونی برسی . چرا اینقد تفاوت گذاشتی خدا . بعضیا میگن حتما خدا ب اونکه زشته ی چیز دیگه داده ک خوشگله نداره ولی همش دروغه. الکی دلیل میارن ک اینطوره اونطوره فقط دلیل اصلیشو خدا میدونه .باید تو جهنم ازش بپرسم

سلام.پسری هستم ۲۳ساله.همه ی

سلام.پسری هستم ۲۳ساله.همه ی حرفایی که نوشتین رو قبول دارم وهمتونم بخوبی درک میکنم.چون خودمم زشتمو اعتماد به نفسم پایین.همش شاکی بودم از خدا که چرا این طوریم...و نمیتونم حتی به دختری چن سالیه دوسش دارم و قصدم ازدواجه ابراز علاقه کنم.د ر حالی بقیه دوستام که قیافه خوبی داشتن هر روز با یه دختر بودن...بگذرررریم...نمیشه ...دیدم که نمیشه...با غر زدن با خود خوری کردن نه تنها چیزی درست نمیشه بلکه بدتر هم میشه...میخام دوباره شروع کنم...میخام خودمو دوباره بسازم...چون خودمو خیلی کوبوندم که چرا دماغم گندس...چرا تحویلم نمیگیرن.چرا چرا چرا.به شما پیشنهاد میکنم.از این فکرای احمقانه ای که داریم دست بکشیم...پیش به سوی زندگی بهتر تر

تصویر مشاور شهر سوال

در پناه خدای مهربان، موفق و

در پناه خدای مهربان، موفق و سربلند باشید.

من یه دختر ۱۹ سالم

من یه دختر ۱۹ سالم
زیر خونمون مغازه داریم یه پسر جوون و خوش قیافه یکی از مغازه ها رو اجاره میکنه یه روز منو کنار خونوادم میبینه به خدا من توهمی نیستم ولی چن دقیقه کاملا محوم بود بعد از اولین اتفاقی دیدنمون بارها نگاهش بمن بود و من عمق نگاشو حس میکردم من مطمین شده بودم که اون حداقل بهم حسی داره ..
اون ازدواج کرد ...
چشماش سبز بود و من قهوه ای پوستش بور بود و من سبزه ... حتما به خاطر همین چیزا بود که ...
هنوزم همنونجاست .هنوزم دلم میشکنه وقتی میبینمش
پسرای محترم تو رو به خداونذی خدا قسمتون میدم باور کنیننننننننننننننننننننننننن چهره ی ما انتخابی نبوده به خدا نبودهههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههه

ببینید ما هر چقد بگیم شما

ببینید ما هر چقد بگیم شما نمیتونید ماهارو درک کنید....تو ی جمله میگم.....ما هر روز نابود میشیم شما فقط کلمه ی نابود رو میشنوید اما ما طعمه واقعیه نابود شدن رو میچشیم....

داداشا آبجیا انصافا اونایی که

داداشا آبجیا انصافا اونایی که زیبا هستن بیشترین اعتماد به نفس رو دارن و موفق ترن ولی اونایی ک مثل منن و چشماشون چپه یا ضعیف واقعا سخته شنیدن تمسخرا متلکا و خیلی چیزای دیگ

امروز که اینو مینویسم از دانشگاه بخاطر دعوا اخراجم کردن و همش بخاطر اینکه اونا مسخرم میکردن

داداش منم همین شرایط رو دارم

داداش منم همین شرایط رو دارم .بچه تر ک بودم خیلی ناراحت میشدم و گریه میکرم ولی الان ک بیست سالمه مسخره ک میکنن اصلا برام مهم نیست.چون اونا من رو مسخره نمیکنن وخالق من رو مسخره میکنن. اگه من خودم ی سوتی بدم اگه مسخرم کنن حق دارم ناراحت شم ولی اونا هیچ وقت از من سوتی نداشتن و ندارن و نخاهن داشت. پس اگه بخاطر چیزایی ک خالقش خودمون نیستیم مسخره بشیم بنظر من ناراحتی نداره.الانم برو سربازی بیا بچسب ب کار... موفق باشی

با سلام منم يك زشت قد

با سلام منم يك زشت قد ١٧٠سانتي مزخرف من دانشگاه رو ول كردم ديگه واقعن ديگه نميتونستم ادامه بدم خودمو درگير كردم با قبولي پزشكي تو اين كشور ما اگه دكتر باشي زشتم باشي ادم حسابت دارن تصميم گرفتم واسه پزشكي تلاش كنم الانم ٢ماه مونده به كنكور و مطمعنم قبول نميشم ديگه هيچ ااميدي ندارم به هيچي ديگه ميخوام از الان به بعد به تنهايه ايندم كنار بيام ميدونم اينده وحشتناكي در انتظارمه و من نتيجه ازدواج فاميلي ام و هيچ وقت والدينمو نميبخشم چون منو اوردن كلن برا اين كه زندگي خودشون خوب باشه ما ها رو فدا كردن ...ديگه به هيچي اميد ندارم و خلاص

تصویر مشاور شهر سوال

با سلام خدمت شما دوست عزیز.

با سلام خدمت شما دوست عزیز. مهمان شهر سوال!
ما نمیتوانیم در خصوص قیافه شما قضاوتی داشته باشیم چون اولا شما را ندیده ایم و در ثانی اگر هم ببینیم ،ممکن است بخشی از قضاوت ما تحت تأثیر سلایق ما باشد.
اما بر فرض این که شما یک انسان بدقیافه باشید، در مورد طی کردن مسیر پیشرفت و موفقیت، درست فکر کرده اید. قطعا شما در هر زمینه ای (نه فقط تحصیل و نه فقط پزشکی) بتوانید فرد موفقی باشید، نگاه دیگران به شما تغییر خواهد کرد. به نظر می رسد اکنون که انگیزه خوبی برای رهایی از این چالش دارید و میتوانید، بهتر است انرژِی خود را بیش از پیش در راه موفقیت در هر زمینه ای که دوست دارید (مانند پزشکی) بگذارید. شما قطعا با اندکی تلاش بیشتر از دیگران، از آنها جلو خواهید افتاد. خداوند هم پاداش کسی که تلاش و کوشش میکند در همین دنیا می دهید.
موفق و سربلند باشید.

به نام خدایی که جانم در دست

به نام خدایی که جانم در دست اوست......سلام به همه ی عزیزان....فقط امیدوارم نظرمو بخونید.....تو این که زیبایی اصلی در شخصیته شکی نیس...ولی اومدم به جای شعار دادن راهکار بدم ... از چهره ای که خدا واست نقاشی کرده ناراضی؟؟خیله خب قبول... از نظر خودت زشتی؟؟ بازم قبول ولی چرا از خودش نمیخوای اون چهره ای که دوست داری بهت بده ؟؟؟و اگه به خدا ایمان داشته باشی میدونی این کار واسش خیلی آسونه خیلی....حتی تو یه چشم به هم زدن.... خودش گفته تو دعا کن من قضا و قدرو واست عوض میکنم ....چرا نیمه ی پر لیوانو نگاه نمیکنید شاید همین زشت بودن وسیله ی نزدیکی تو به خدای خودت باشه و میدونی در صورت برآورده شدن حاجتت با یه تیر دو نشون زدی؟؟؟که در اونصورت خوش به حالت و باید خیلی شکر کنی ....خدا میگه تو منو اطاعت کن من تو رو جوری قرار میدم که به هرچه که بگویی باش،بشود...پس خودتو خدایی کن ازش بخواه ....به خدا اینا دیگه شعار نیس چون خود خالق هستی گفته ...فقط از خودش بخواه ..با خلوص نیت دعا کن دعا کن دعا کن....آدمایی هستن که قیافه خوب دارن ولی خدارو ندارن....تو ازش بخواه تا هر دوتارو داشته باشی....یادت باشه انسان با امید زندس!

روش فکر کن عزیز...
بنده گفت : اگر خدا شرنوشت من را از پیش نوشته باشد پس چرا دعا کنم؟
خدا گفت: شاید نوشته باشم هرچه دعا کند.

معذرت که طولانی شد
در پناه حق
یا علی

سلام.منم دقیقا این روزها این

سلام.منم دقیقا این روزها این حس رو تجربه می کنم. البته به نظر من این حس ربطی به زشت بودن و زیبا بودن نداره چون شخصا خودم خیلی ها رو دیدم که واقعا زیبا نبودن اما اعتماد به نفس زیادی داشتن.منم با توجه به حرف دوستان و اطرافیانم که میگن دختر با مزه تودل برو و شیرینم و از نظر ظاهرم خیلی چیزا دارم.اما خوب خودم هیچ کدوم از تعریفاشونو دوست ندارم و از خودم متنفرم.پس میتونیم بگیم که این برمیگرده به اعتماد به نفسی که از دست رفته و اینکه ما زشتی های خودمون رو میبینیم.من یه سری مشکلاتی دارم مثلا پوستم سبزه است و از پوست بدنم متنفرم احساس میکنم خدا زشت ترین پوست رو به من داده و اینکه در کل ایراداتی دارم که خودم احساس می کنم اونا رو خیلی بزرگ کردم و واقعا در حال حاضر از خودم متنفرم.هر روز یه مشکلی تو خودم پیدا میکنم یه روز میگم پوستم یه روز چشمام یه روز حالت چهره ام و یه روزی دندونام و خلاصه هر روز یه ایرادی از خودم میگیرم و بعضی وقتها وقتی از جلوی آینه رد میشم دوست ندارم خودمو نگاه کنم. اما همونطور که گفتم شاید در نظر اطرافیان اینجوری جلوه نکنم و خیلی وقتا پیش اومده که خیلی ازم تعریف شده. و اینکه من خودم دنبال ریشه این مشکلات گشتم یکیشو همین زندگی کردن تو ایران می دونم. مطمئنم همگی قبول دارین که جامعه مون به بد جایی رسیده وقتی میبینیم ۹۰٪ اطرافیان و دوستامون همه دماغ عملی مسلما ما هم تحت تاثیر قرار میگیریم.حالا نه تنها دماغ که کلا جامعه مون به جایی رسیده که اهمیت به زیبایی خیلی بالا رفته و دیگه طبعیه که افرادی مثل من و شما دچار این افکار بشیم.از اون آرایش های زیاد لباس های متنوع و عمل های جراحی گوناگون و لیزر و و و که میبینیم تازه خوبم موندیم.وقتی میبینیم همه به زیبایی توجه میکنن به مانتومون به آرایشمون دیگه انتظار میره دچار این مشکلات هم بشیم. از ته دلم دوست دارم از اینجا برم دور بشم از اینایی که غرق شدن تو مد و تنها حرفشون زیباییه. و یه دلیل دیگه هم که به نظر من داره مشکلات مادیه. من خودم در حال حاضر با این وضع اقتصادی از نظر مالی وضعیت مناسبی ندارم. و به خاطر همین از همه جا دور شدم. همش یه گوشی دستمونه که داریم تو نت میچرخیم و نهایتا پستای اینستاگرام مردم رو لایک میکنیم. به نظر من اگه خودمون رو به یه حرفه سرگرم کنیم خیلی خیلی اون افکار ازمون دور میشه. مثلا بریم باشگاه البته نه مثل باشگاه خانومای اینجا که میرن فقط و فقط به خاطر حرف زدن و غیبت کردن و دوباره مد :)) بریم یه ورزش حرفه ای انجام بدیم که حداقل هفته ای سه چهار ساعت از این افکار دور بشیم.استخر بریم و فعالیتای هنریم خوبن.ولی خوب همونطور که گفتم ما فعلا از نظر مالی هم وضعیت مطلوبی نداریم باشد که وضع خوب بشه تا منم از این حال در بیام :)) ایتقد خونه موندم اینطوری شدم:(

تصویر مشاور شهر سوال

با سلام خدمت شما کاربر محترم.

با سلام خدمت شما کاربر محترم.
پیشنهادات جالبی مطرح نمودید. برای شما آرزوی موفقیت میکنیم.

سلام تمام متن هارو با دقت

سلام تمام متن هارو با دقت خوندم ولی بگم که هیچ کس نمی تونه جای افراد زشت باشه من توی خانواده مذهبی بزرگ شدم الانم ۱۷ سالمه به خدا اعتقاد دارم خیلی زیاد ولی فقط توی عدالتش بر قیافه شک دارم توی همه متنا یکی از کاربرا واقعا درست گفت شما خودت خوشگلی یا حداقل قیافه معمولی داری و بخاطر همین مارو حواله میکنی به اخرت من نمی گم کاش خوشگل بودم میگم فقط یه قیافه معمولی داشتم این خواسته بزرگیه؟ اگه میگید خدا نقش نداره تو قیافه پس چرا توی سورع ال عمران اومده خلقت و قیافه ما؟ اصلا این بهکنار ن
میگی بخاطر رفتار و ژنتیک پدر مادر خوب بازم تو عدالت شک میوفته چرا ما باید جور زشتی بقیه رو بکشیمو زشت بشیم فقط امید وارم بهم زن بدن شغل خوبی پیدا قیافه که ندارحداقل خدا این خواسته ام رو براورده کنه و از خدا می خوام م بع هیچ وجه شبیه من نشه چون مثل من بدبخت میشه

سلام من هم همیشه مورد تمسخر

سلام من هم همیشه مورد تمسخر خیلی ها به خاطر قیافه ام قرار گرفتم و خیلی وقت ها امیدم را از دست داد و گاهی باخداهم به خاطر قیافه ام واینکه چراخیلی ها زیبااند و من زشت کلنجار رفتم
ای کاش منم زیبا بودم...

یه پسری بود زشت ولی خوش اخلاق

یه پسری بود زشت ولی خوش اخلاق با همه گرم می گرفت. یه دختر عاشقش بود می گفت عاشق اخلاقشم و دنبالش منتشو می کشید ولی اون پسر باهاش ازدواج نکرد بهش گفت دوستت ندارم.
تازه من که مشکلات کوتاهی قد و چاقی و ... گفتم . چشمام مثل ژاپنی هاست خودتون فکر کنید چقدر مسخره شدم ولی ...
بچه ها کم نیارید . بهتون قول می دم هر چی هست درون خودتونه. مگه انیشتن خوشگل بود؟ چی شد؟ مرلین مونرو مگه زشت بود؟ تهش چی شد؟ تهش کشتنش. ولی انیشتن تا دنیا دنیاست یه دانشمند معروفه. سالها دل طلب جام جم از ما می کرد وانچه خود داشت ز بیگانه تمنا می کرد. خانمهای خوشگل اکثرا بدبخت میشن چون فقط اومدن سراغ خوشگلیش و بعد که مرد به دستش آورد هر کار بخواد باهاش می کنه ولی اکثر خانومای زشت رو دیدم که چون شوهرشون برای اخلاقش اومده جلو عشقولانه ترین زندگی رو دارن چون واقعا دوستش داره و انسانه

سلام. من الهام هستم ۲۳ ساله،

سلام. من الهام هستم ۲۳ ساله، قیافم زیاد جالب نیست ، ولی از همه ی دخترای خانواده زشت ترم ، و همیشه حسرت میخورم ، و میگم کاش منم مثل اونا بودم ، یه خواهر دارم که ۹ سال از من کوچیکتر هست ، ولی هر چیزی که من ندارم رو اون داره ، خوشکلی، سفیدی، چشمای رنگی، بینی بدون نقص، موهای بور وپر ، همیشه هم همه چیشو میزنه تو سر من که من اینجوریم و تو اونجوری .
هر کسی هم که ما دو تا رو باهم میبینه، شروع میکنه به مقایسه کردن و گفتن تفاوت ها و تحسین اون بخاطر زیباییش .
من از بچگی بخاطر قیافم اذیت شدم ، همیشه توی مدرسه مسخرم میکردن ، کلاس زبانمو بخاطر قیافم رها کردم ، حتی از طرف معلما من مسخره میشدم چه برسه به بچه ها ، هیچ وقت یه دوست صمیمی نداشتم ، حتی توی دانشگاه .
الان یک ساله نشستم تو خونه و کمک مامانم کارای خونه رو انجام میدم ،شاید ۲_۳ هفته ای یک بار بیرون برم ، تا حالا حتی یه خاستگار هم نداشتم ، چند سال با یه پسر دوست بودم ، نمدونم واقعا دوستم داره یا نه ، ولی بغضی وقتا نقص هامو به روم میاره ، مثلا میگه مگه نمیخاستی بینیتو عمل کنی؟ یا اینکه یکم به خودت برس ، ببین چطوری شدی !
یا حتی بعضی وقتا میگه قربون چشمات برم ، ولی من خجالت میکشم و از این حرفش متنفرم ، چون چشمای من ریز هست و زیرش چشمم و گود و سیاه هست .
همیشه ارزوم این بود که کاش چشمام خوشکل بود ، تا یه نفر بهم مبگفت عاشق چشات شدم ،
خدایا پس کو عدالتت ، یه ذرشو بهم نشون بده
چندین بار ، جلوی خودم و رو در رو بحث زشتی من باز شده ، و من ای شدم رفتم تو زمین ،
از پدر و مادرم خجالت میکشم که انقد زشتم و تا حالا حتی یه خاستکار نداشتم ،
همیشه همه اقوام به خواهرم میگن ماشالله ، یا این که بهش میگن تو عروس مایی ، با این که ۱۴ سالش هست، خیلی ها ارزو دارن که بشه عروسشون ،
ولی من دلم میخاد یه نفر ، فقط یه نفر ، بگه الهام خوبه واسه پسرمون ، ولی کی دلش میخاد عروسش انقد بی ریخت باشه،
خیلییییی تلاش میکنم که بهتر دیده شم ، ولی ....
حتی وقتی به کسی سلام میکنم ،منو نمیبینن ، باید ۲_۳ بار سلام کنم تا جوابمو بدن ،
خدایااااااا کرمتو شکر ، ولی این رسمش نیست

تصویر مشاور شهر سوال

با سلام و احترام خدمت شما

با سلام و احترام خدمت شما کابر محترم شهر سوال، خوش آمدید.
خواهر گرامی، ما منکر این نیستیم که بخش زیادی از افراد جامعه و اطراف ما، به ظاهر و زیبایی اهمیت فراوان میدهند ، همانطور که همه ما خیلی اوقات زیبایی را تحسین میکنیم! اما شاید بارها شنیده باشید که زیبایی فقط جنبه ظاهری و قیافه انسان نیست! و این یک واقعیت است نه یک شعار. تا زمانی که شما به این واقعیت ایمان نیاورید، وضعیت شما تغییری نخواهد کرد. تازمانی که شما فکر خود را اصلاح نکنید، دنیای شما اصلاح نخواهد شد. تا زمانی که شما ارزشهای خود را تغییر ندهید، نزد دیگران با ارزش نخواهید شد! کلید حل این معما تنها در دستان خود شماست.
ما هیچ تصویری از شما نداریم و به واقع نمیتوانیم همه حرفهای شما را تصدیق کنیم. بسیاری از انسانهاواقعا زشت نیستند ولی به دلایل مختلف خود را زشت می انگارند، حتی گاهی اوقات برخی افراد نسبتا خوش قیافه هستند اما باز هم خود را زشت میدانند! البته درصد کمی از افراد هم هستند که به لحاظ زیبایی بهره کمی نسبت به سایرین دارند!
اما این را بدانید که بجز درصد بسیار اندکی از افراد که سطح بالایی از زیبایی را دارند، بقیه یعنی اکثر افراد جامعه به لحاظ زیبایی در سطح متوسط هستند.
اولین نکته برای شما این است که خود را با افراد متوسط مقایسه کنید، با اکثریت جامعه، نه با یک عده خاص!!! این، مشکل همه ما در همه مسائل است! مقایسه خودمان با بالاترین سطح در هر زمینه ای (زیبایی، اقتصادی، پیشرفت، فرهنگ و ...) و قطعا این مسئله اشتباه است!
البته توصیه از جانب معصومین (درود خدا بر ایشان باد) و بزرگان دینی ما هم شده است که سعی کنید همواره در امور معنوی خود را با افراد بالادست خود مقایسه کنید و در امور مادی با زیردستان خود مقایسه کنید! شما همین یک توصیه را اگر عمل کنید، مشکل شما به طور کلی از بین خواهد رفت!
نکته آخر این که ، استعدادها و مواهب و نعمتهایی که خداوند متعال به ما انسانها داده، همه اش در زیبایی خلاصه نمی شود! شک نکنید که شما استعداد یا استعدادهایی در خود دارید که یا هنوز کشف نکرده اید یا نسبت به آن بی توجهید! و صرفا روی قیافه تمرکز کرده اید. سعی کنید استعداد خود را ، علاقه خود را، زمینه فعالیت خود را پیدا کنید و آن را تقویت کنید (مثال: امور هنری، امور ورزشی، امور تحصیلی، امور کاری و شغلی، و ...).
شما از این طریق موفق خواهید شد، نه با غصه خوردن و نه با دوست یابی در کوچه و خیابان!
در پایان از خداوند بزرگ و مهربان میخواهیم شما را در این مسیر، یاری فرماید.
موفق باشید.

عزیزم منم خیلی زشت هستم به

عزیزم منم خیلی زشت هستم به قول یه بنده خدایی میگفت ما زشتا فقط سیاهی لشکر هستیم واسه پر کردن فضا هیچوقت هیچکس جدیمون نمیگیره برو سر کار هر کاری که حلال باشه و بتونی انجام بدی حتی اگه شده کارگر اشپزخونه بشی لازم نیست به کسی بگب کجا و چیکار میکنی پولاتو پس انداز کن و برو هر جایی از صورتت رو که فکر میکنی مشکل داره عمل کن و اصلاح کن نمیگم با اینکار میشی هلو اما حداقل یکم بهتر میشی و اعتماد به نفس خودت هم بهتر میشه مطمئن باش بی تاثیر نیست ..

سلام من بعضی از کامنتا رو

سلام من بعضی از کامنتا رو خوندم و واقعا واسه مردممون و برخوردای زشتشون متاسف شدم.نوجونای عزیز بخاطر شرایط سنیتون حق دارید حساس بشید روی چهرتون ولی سعی کنید به حرف مردم اهمیت ندید.باور کنید به خوشگلا هم حرف میزنن!!سعی کنید خودتونو دوست داشته باشید به خودتون برسید سعی کنید اگه اعضای صورتتون زیبا نیست از نظر خودتون به پوستتون رسیدگی کنید باورکنید خیلی تاثیر داره همه ک نباید جراحی کنن!
شاید بد نباشه اگه تجربیات خودمم بگم
من شکر خدا چهره ی خوبی دارم اما از وقتی یادمه دیگران سعی کردن ۱ ایرادی روم بذارن و مسخرم کنن منم تو نوجونی خیلی تحت تاثیر قرار گرفتم همیشه شاهد حسادت دوستام بودم واقعا ۱دوستی واقعی آرزوم بود که هیچوقت نصیبم نشد!!فقط تو نوجونی نیاز آدم به مورد توجه واقع شدن بیشتره!!همه چی به طرز فکرشما بستگی داره
دنیای عجیبیه دردو دلا خیلی باهم فرق داره یکی از زیبایی میناله یکی از نازیبایی
منم خسته شدم از بس مردا نگام کردن بهم تیکه انداختن از بس بهم گفتن خوشگل و سعی کردن خودشونو بهم نزدیک کنن.میبینین؟زیبایی همیشه هم خوب نیست
من با اینکه چهره ی خوبی داشتم و واقعا چیزی کم نداشتم اما کسی که دوسش داشتم بهم خیانت کرد و ترکم کرد و رفت سراغ دخترهایی که حتی ذره ای زیبایی نداشتن و اطرافیان باور نمیکردن که منو ول کرد و رفت با همچین دخترایی
خودمونو گول نزنیم چیزی که باعث محبوبیت بیشتر دخترا شده زیباییشون نیست خراب بودن و در دسترس بودنشونه
منم خیلی وقتا گریه کردم که چرا هیچکس منو نمیبینه درونمو نمیبینه؟؟منم خیلی استعداد ها و ویژگی های اخلاقی دارم اما دیده نمیشن! شاید باور نکنید ولی دردناکه کسی ک دوسش دارید فقط ظاهرتونو ببینه همیشه از زیباییتون بگه همیشه محو نگاه کردنتون باشه اما درونتونو نبینه و فرق شمارو بابقیه نفهمه و بعد از ۱مدتم ترکتون کنه
من از نگاه آدما بیزارم چند وقتیه با تحقیق و اعتقاد به حجاب رو آوردم خیلی احساس بهتری دارم خیلی آرامش پیدا کردم اما بازم هرازگاهی نگاه ها اذیتم میکنه
بیاین ما دیدمونو خوب کنیم رفتارامونو عوض کنیم..همه ی کسایی که این مطلبو میخونن
سعی کنیم به کسی زل نزنیم چه زیبا چه نازیبا
مسخره نکنیم دیدمونو عوض کنیم مثبت نگر باشیم خوبی های دیگرانو بهشون بگیم و شادشون کنیم اگه کسی بینی زیبایی نداره شاید دندون های زیبایی داشته باشه اینو بهش بگیم شاید اخلاق فوق العاده خوبی داشته باشه دل پاکی داشته باشه
الان همه ظاهر بین شدن و به نظرم شبکه های مجازی خیلی مقصرن
بیایید ما خوب باشیم از خودمون شروع کنیم خودمونو دوست داشته باشیم تا دیگرانم دوستمون داشته باشن

تصویر مشاور شهر سوال

سلام. از اینکه نظرات خود را

سلام. از اینکه نظرات خود را با ما و دوستانتان به اشتراک گذاشتید، سپاسگذاریم.

نمیدونم اصلن کسی حرفامو بخونه

نمیدونم اصلن کسی حرفامو بخونه یا نه ولی میگم تا شاید یکم دلم اروم بگیره. بچه که بودم دختر قشنگی محسوب میشدم پوست سفید صورت گردوتپلی چشمای متناسب با صورتم و قدو قواره مناسب بچه ها .. بزرگتر که شدم کم کم شروع شد چشمام ضعیف شدن و عینکی دماغم گنده وشدو یه پل خوشکل اومد روش که هیچوقت روم نمیشد از نیمرخ کسی بهم نگاه کنه دقیقن مثله دماغ جادوگرها تو فیلمها دقیقن همونجوری .صورتم پر از لک و کک مک چون کیست داشتم پوستم خراب شد البته اونموقعها نمیدونستم یه کیست گنده تو رحمم دارم و باید عمل کنم بعدهااا عمل کردم و یکسال تموم کار کردم تا خرج قرضی رو که واسه عمل گرفتم پس بدم قدمم دیگه از صدوپنجاه و نه بلندتر نشد کم کم خط خنده عمیقی اومد رو صورتم و شبها که میخوابیدم بدون اینکه دست خودم باشه اخم شدید میکردم که قیافمو اخم الود و بد عنق نشون میداد و متاسفانه کم کم این حالت اخمالو بودن تو صورتم نشست بابام دوازده سالگیم زن دوم گرفت و خانوادمو ول کردو رفت مامانم میرفت خونه مردمو تمییز میکرد تا خرج زندگیمون دربیاد یادمه از پونزده سالگی تا بیست سالگی که خودم رفتم سرکار رنگ میوه رو ندیدم چون مامانم همش میوه های ارزون و خراب میگرفت و میلم نمیکشید یا واقعن قابل خوردن نبود میوه خوردن تو زیبایی یه دختر تو سن نوجوونی خیلی تاثیر داره خلاصه اینکه شدم یه هیولا با یه خانواده فقیر که هیچ رفتو امدی هم نداشتیم با کسی . کسیو نداشتیم درنتیجه اداب معاشرتمم شد صفر ... الان سی سالمه و شش سال تموم کار کردم تا بتونم دماغمو عمل کنم چشمامو عمل کنم چربی اضافه پلکامو گرفتم که البته اونم عمل وحشتناکی بود بگذریم که چه اتفاقاتی افتاد هنوز خط خنده هست و هر شش ماه یکبار باید برم بوتاکس کنم و فیلر خط خنده بزنم خیلی کارها انجام دادم اما بعد از اینهمه کارو تلاشو خرج... زیبا نیستم هنوزم زشت هستم به خاطر استخون بندی نامناسب صورتم و فک پهن و مردونه ای که دارم اصلا صورتم ظریف نیست ... با یه قیافه اخم الود که هر کاری میکنم شاداب نمیشه ولی یه مشکل هست که از همه اینا بزرگتره و نمیدونم کسی درک بکنه یا نه اصلن انتظار ندارم کسی بفهمه ... وقتی یه دختر زشت باشه و سعی کنه با یه ارایش ملایمو یه لباس قشنگ یکمی مناسبتر بشه تو ایران ما اسمش دختریکه سعی داره زندگی بهتری بسازه نیست اسمش میشه میمونک میشه جنده .. با اینکه تمام مانتوهام بلنده تمام رزلبهام ملایمه و هیچوقت ارایش غلیظ ندارم و همیشه خدا مقنعه سرمه اما نمیدونم چی تو چشمامه یا چی تو صورتمه که هر پسری از کنارم رد میشه رفتار نامناسبی داره یا متلک زشتی میگه شاید به خاطر این باشه که قیافم اخامالو شده و دست خودم نیست که همیشه تو همه فک پهن و لبهای بزرگ و چشمای ریزو خط خنده دارم و با وجود همه اینا سعی میکنم اراسته و مرتب باشم هیچ کس دردم رو نمیفهمه سی سالمه تقریبا هجده سال از رفتن بابم میگذره هجده ساله که امیدوارم و توکل کردم و همش به خودم میگم لطف و کرم خدا یه روزی نجاتم میده اما اگه نداد چی؟ علاوه بر ایندم تمام روزهایی گذشته رو که با امید تحمل کردم از دست دادم...

نمیدونم چرا شاید واقعا زشت هم

نمیدونم چرا شاید واقعا زشت هم‌ نبودم اما اونقدر بهش فکر کردم که حس میکنم بد تر شده چیزی که هستش اینه من کلا بد شانس بودم از بچگی من خودم تقریبا سبزه هستم که فقط یه مادربزرگم این شکلیه اما بقیشون سفید مو بور چشم رنگین داداش کوچکترم که سه سال اختلاف داریم دقیقا مثل اونا شد شبیه بچه المانیا خیلی خوشگل هر جا میرفتیم همیشه همه فقط از دیدن اون ذوق میکردن و دوسش داشتن من همیشه تو حاشیه بودم ولی هیچ وقت حسادت نکردم برعکس از شش سالگی قران حفظ کردم هفت سالگی جز سی حفظ بودم تا پنجم دبستان همیشه مسجد بودم فقط به خاطر خود خدا اما همیشه با این که شاگرد اول مدرسه بودم با اینکه میتونم به جرات بگم تو کل اون سالا من یکبار به کسی توهین نکرده یا حتی کسیو ناراحت نکرده بودم اما همیشه مسخره میشدم و هیچ وقت دوستی نداشتم راهنماییم همینطوری گذشت میدونی الان که به گذشته نگاه میکنم از غصه دغ میکنم چون خداییم کنارم نبود با اینکه اونهمه خالصانه دوسش داشتم من خیلی کم حرفم الان که حتی دانشگاه میرم گوشه گیر ترین ادمم اونقدر افسرده شدم که به همه چی خودم گیر میدم میدونیید حس میکنم یا خدایی وجود نداره یا اینکه ذاتا از من متنفره چون من خیلی جاها واقعا میتونستم ادم بدی باشم ولی نخواستم و واقعا همیشه هر کاریو سعی میکنم درسترینشو انجام بدم ولی وقتی میبینم این کارای من هیچ ارزشی ندارن و حتی خداییم دیگه حس نمیکنم فقط به مرگ فکر میکنم اگه به خاطر پدر مادرم نبود شاید خیلی وقت بود خود کشی میکردم اما حرفم اینه من با این که همیشه درست زندگی کردم به حرف قلبم گوش کردم خدایی کنارم نبوده و حتی فکر میکنم اگه وجود داشته باشه ذاتا از من متنفره و فقط میخواد زجر کشیدن منو ببینه

تصویر مشاور شهر سوال

با سلام و احترام خدمت شما

با سلام و احترام خدمت شما کاربر محترم.
از این که به شهر سوال و به جمع دوستانتان پیوستید خوشحالیم.
خواهر گرامی، چون اطلاعاتی از زندگی و وضعیت شما نداریم اظهار نظر خاصی هم نمیکنیم. اما این نکته را یادآور میشویم که نگاه شما به دنیا، عینکی که به چشمانتان می زنید، میتواند ذهنیت شما را نسبت به همه اتفاقات پیرامونتان متحول کند. شک نکنید که یک نگاه بدبینانه، از بهترین اتفاقات بدترین تفسیر ها را میکند و در مقابل یک نگاه خوشبینانه میتواند از فاجعه بار ترین مصیبتها، تفسیری نیکو و خوب ارائه دهد.
خیلی اوقات من و شما غرق نعمتهایی هستیم که واقعا نه تنها قدر آن را نمیدانیم، اصلا از آن بی خبریم! یا بهتر است بگوییم نسبت به آن بی توجهیم. خیلی اوقات نگاه گرم خدای مهربان بقدری حافظ و حامی ما بوده است که ما حتی وجودش را حس نکردیم! به نظر میرسد لازم است گاهی اوقات (مثل اکنون شما) دفتری را جلوی روی خود بگذاریم و داشته ها و نداشته های خود را فهرست وار بنویسیم. داشته ها و نداشته های همسایه مان را هم کنارش بنویسیم، داشته ها و نداشته های دیگران را هم مقایسه کنیم!! آنگاه فهرست را برعکس کنیم یعنی فرش کنیم داشته هایمان را نمیداشتیم و نداشته هایمان را میداشتیم! واقعا چه میشد؟ به شما پیشنهاد میکنم این کار را امتحان کنید.
برای شما بسیار خوب است که یا به صورت حضوری به یک مشاور مراجعه کنید و یا اگر امکان چنین کاری نیست، به صورت تلفنی از خدمات مشاوره تلفنی همکاران ما بهره ببرید.
موفق باشید.

خب خیلی خوبه که حرفای قشنگ

خب خیلی خوبه که حرفای قشنگ میزنیم ولی هممون تهش یه آدم زیبا رو به یک آدم با چهره حتی معمولی ترجیح میدیم من بار ها شاهد رفتار حتی بهترین و عاقل ترین آدمایی که میشناختم تو موقعیتش که قرار گرفتن با یک فرد زیبا خودشونو نشون دادن...

اوست که شما را در رحم مادران

اوست که شما را در رحم مادران به هر سان که خواسته باشد، می نگارد. نیست خدایی جز او که پیروزمند و حکیم است.

هُوَ الَّذِي يُصَوِّرُكُمْ فِي الأَرْحَامِ كَيْفَ يَشَاء لاَ إِلَـهَ إِلاَّ هُوَ الْعَزِيزُ الْحَكِيمُ

اقا من اعتماد به نفسم خیلی

اقا من اعتماد به نفسم خیلی بالاس طوری که میتونم یه جمع دوستانه یا حتی خانوادگی رو تو دستم بگیرم ولی زشتم!با دوستام حرف میزنم بعد از چن دیقه اعتراف میکنن دختر دایی هام پسر دایی هام دوستام وقتی میرم بیرون باهاشون خیلی سمتم نمیان من کاری با احادیثو و قران ندارم .چیکار کنم میخوام خوشگل باشم؟ لطفا بیراهه هم نرید چمیدونم اعتماد به نفس نداری مهم سیرته و ... همه تو برخورد به ظاهر توجه میکنن وضع مالی خوب هم نداریم

تصویر مشاور شهر سوال

دوست عزیز، سلام.

دوست عزیز، سلام.
اعتماد به نفس به خودی خود هرچند یک ویژگی خوب به شمار می رود، اما خیلی اوقات میتواند مخرب باشد. اگر در هر پدیده و موضوعی، تعادل و نظم به هم بخورد از حالت طبیعی و درست خود خارج خواهد شد. همانطور که ممکن است چشمان درشت در قیافه ظاهری یک زیبایی به شما ر آید، اما اگر چشم ها بیش از حد درشت باشد، قطعا این زیبایی به ناهماهنگی ظاهری و در نهایت نازیبایی تبدیل خواهد شد. در مورد ویژگی اعتماد به نفس هم همین داستان وجود دارد. اعتماد به نفس چیز خوبی است اما اعتماد به نفس افراطی میتواند آثار منفی داشته باشد و بیش از اینکه فرد را در اجتماع بالا ببرد ، جایگاه او را تنزل دهد.
همانطور که بارها اشاره کردیم، زیبایی ظاهری، تنها بخشی از زیبایی یک انسان (به عنوان موجود اجتماعی است). شما اگر به گفته خودتان زشت باشید ، میتوانید در سایر ویژگی ها از سایرین جلوتر باشید. در یک رابطه اجتماعی و بین فردی، شاید اولین برداشت و قضاوت از قیافه ظاهری باشد اما قطعا قضاوت نهایی افراد اینگونه نیست. قیافه ظاهری، نوع پوشش، نوع صدا، زیبایی کلام و ادبیات، روابط عمومی یا گرمی گفتار، تصمیم گیری های درست، اخلاق خوب، تحصیلات، موقعیت شغلی، موقعیت اجتماعی، و ... همه و همه ویژگی هایی هستند که افراد جامعه با آن یکدیگر را می سنجند.
البته ممکن است در برخی از این موارد یا خیلی از این موارد افراد یا جامعه دچار اشتباه شوند یا به طور کلی مسیر اشتباهی را طی کنند، اما حرف این است که شما به عنوان یک انسان محدود به قیافه ظاهری و داشتن صورت زیبا نیستید تا مورد پذیرش دیگران باشید.
موفق باشید.

سلام،چند روز پیش توی ی سایت

سلام،چند روز پیش توی ی سایت خبری خوندم که آدمها ۴۰ درصد بیشتر از اونی که خودشون از زیبایشون در آینه درک کردن ، زیباتر هستند.

پسری هستم ۲۱ ساله که از زشتی

پسری هستم ۲۱ ساله که از زشتی زیاد مادرم و پدرم مرا رها کرده و در خانه ای رها کردند که از تنهایی زیاد جن ها دوست دارند مرا اذیت کنند و مرا هنگام خواب اذیت و آزار میدهند به نظر شما چه کنم

تصویر پاسخگوی اعتقادی

سلام

سلام
از بی عاطفگی پدر ومادر تان متاثیر شدیم . عجیب است شما هر چه باشد فرزند همان پدر ومادر هستید وهر چه از نظر چهره دارید محصول درخت وجود خود آنها هستید .
نکته دیگر یقین داشته با شید با توکل به خداوند متعال و رعایت دستورات اسلامی، در امنیت خواهید بود. هنگامی که با خدا هستیم، خدا یار و یاور و پشتیبان ما خواهد بود و هیچ قدرتی نمی تواند به ما آسیبی برساند؛ «وَمَن يَتَّقِ اللَّهَ يَجْعَل لَّهُ مَخْرَجاً وَيَرْزُقْهُ مِنْ حَيْثُ لَا يَحْتَسِبُ وَمَن يَتَوَكَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ إِنَّ اللَّهَ بَالِغُ أَمْرِهِ؛ و هر كس از خدا پروا كند، خداوند براى او راه بيرون شدن و رهايى (از هر گونه مشكل) را قرار مى‏دهد. و او را از جايى كه گمان ندارد، روزى مى‏دهد و هر كس بر خدا توكل كند، او برايش كافى است. همانا خداوند كار خود را محقق مى‏سازد».
نکته دیگر این باید توجه داشته باشید دنیا هر باشد در گذر است مهم اخرت است انسان باید در اخرت زیبا باشد زیبای دنیا زود گذر است . از رسول خدا(ص)نقل شده است که فرمود"کسی که پنج روز از ماه رجب را روزه بگیرد، بر خدای عزیز و جلیل حق است که او را روز قیامت خشنود گرداند و در روز قیامت مبعوث شود در حالی که صورتش همچون ماه شب چهارده [می درخشد]، تا آنجا که فرمود: و کسی که شش روز از ماه رجب را روزه بگیرد، از قبرش خارج می شود در حالی که صورتش نوری دارد که می درخشد و سفیدیش برتر از نور خورشید است و غیر از این، نوری به او عطا می شود که مردم بوسیله او طلب نور می کنند و در گروه امنیت یافتگان مبعوث می شود تا آنجا که بدون حساب از پل صراط مرور می کند" ( جناتى شاهرودى،‏حسين،آرام بخش دل داغديدگان‏،چ روح‏،قم ۱۳۸۰ ه ش، ص ۶۴ .) شما این سن وسال که دارید می توانید جای مناسب تری برای زندگی پیدا نمایید وتنها نباشید تا اذیت شوید .

سلام من زشتم اعتماد بنفس

سلام من زشتم اعتماد بنفس ندارم حتی به اینه نگاه نمیکنم همش فرار میکنم از خودم ولی خسته شدم دیگه نه کسی دارم نه چیزی دوس دختر ندارم دوست ندارم کلا تهی هستم چیکار کنم؟ میشه عمل کرد تا زندگی کنم ؟

تصویر شهرسوال

پرسشگر گرامي، خوشحاليم که در

پرسشگر گرامي، خوشحاليم که در خدمت شما هستيم.
دوست گرامي، اولا چرا فکر مي کنيد که زيبا نيستيد يا ديگران از شما زيباترند چرا زيبايي ذهن شما را مشغول به خود کرده است در صورتي که هر کسي بهره اي از زيبايي دارد يکي صورت زيبا دارد يکي اندام زيبا، يکي چشمان زيبا يکي سيرت زيبا.
شما بايد عزت نفس تان را تقويت کنيد ما در آخر اين مکاتبه راهکارهايي براي افزايش عزت نفس يادآور مي شويم.
در بسياري از مواقع افرادي تصوّري از خود دارند که با واقعيّت همخواني ندارد. در واقع يا اصلا واقعيت ندارد و يا واقعيت به اين اندازه بغرنج نيست.
در واقع اين فکر اوست که تحريف مي شود. خيلي از افراد برداشت نادرستي از خود دارند. برخي خود را بيشتر از آنچه هستند خوب ارزيابي مي کنند و برخي نيز بيشتر از آنچه بد باشند خود را بد ارزيابي مي کنند.
بايد بگوييم که زيبايي امري نسبي است و ممکن است کسي براي يک نفر زيبا به نظر آيد و به نظر فردي ديگر اصلا زيبا به نظر نيايد. بنابراين اين فکر شما خيلي با واقعيت همخواني ندارد.
بر فرض که شما زشت باشيد. مگر دنيا به آخر رسيده است. چرا بايد به آخر برسد. مگر همه چيز زيبايي ظاهري است. اصلا کساني که زيبايي کمي دارند چه مشکلاتي دارند؟ مگر نمي توانند ازدواج کنند؟ مگر نتوانسته اند دوستاني خوب داشته باشند؟ اگر به اطراف تان نگاه کنيد مي بينيد که پاسخ به اين سوالات نه است. اگر عزت نفس داشته باشد و اعتماد به نفس مي توانيد با هر قيافه اي زندگي خوبي داشته باشيد.
قيافه شايد يک عامل باشد ولي خيلي عوامل زياد ديگر وجود دارد که مي شود با آنها موفق بود حتي در رابطه اجتماعي.
بنابراين اولا بايد عزت نفس خود را تقويت کنيد و نبايد خود را نازيبا تصور کنيد هر کسي زيبايي هاي خاص خود را دارد. با دوستان بد قطع رابطه کنيد و دوستان همراه و همدل انتخاب کنيد. سعي کنيد همواره رضايت خداوند مد نظرتان باشد و رضايت ديگران را ارزش براي خودتان محسوب نکنيد. خداوند آنکه با تقوا تر است را دوست دارد پس تقوا پيشه کنيد.
بنابراين:
۱. افکار تحقير کننده را از خود دور کنيد. و خود را دست کم نگيريد.
۲. تمرين کنيد که در برابر ديگران احساس ضعف نکنيد و به خود ارزش قائل باشيد.
۳. بايد سعي کنيد اعتماد به نفس خود را افزايش دهيد که اين کار با توجه به توانمندي ها و قابليت ها و کوچک شمردن نقاط ضعف و عدم توجه به آنها امکان پذير است.
۴. سعي کنيد ارزش هاي وجودي تان را بشناسيد و آنها را تقويت کنيد.
۵. جدولي تهيه کنيد و نقاط قوت خود را در آن بنويسيد. اين امر به بالا بردن اعتماد به نفس و عزت نفس شما کمک شاياني مي کند.
۶. از جمله‌هاي با فاعل «من» بهره بگيريد: اين مهارت، به اشخاص مي‌آموزد كه خود انگيختگي بيش‌تري داشته باشند و احساساتشان را با راحتي بيش‌تري بيان كنند. همچنين به اشخاص امكان مي‌دهد كه احساسات خود را سركوب نكنند. بهره‌گيري از فاعل «من» در جمله‌ها، اشخاص را تشويق مي‌كند تا صاحب انديشه، احساسات، عقايد، ادراكات و باورهاي خود باشند.
۷. با افراد فعال و پر تحركى كه احساس خجالت نمى‏كنند، بيش‏تر مأنوس باشيد و از خجالتى‏ها فاصله بگيريد.
۸. دوستاني انتخاب کنيد که شما را تاييد کنند نه تحقير تا عزت نفس تان بالا رود.
۹. در برابر آينه ايستاده، جلوه‏هاى رفتارى خوشايند، حالات بدنى و برداشت‏هاى مثبتى كه از وضعيت ظاهرى خود داريد، يادداشت كنيد و روزى چند بار با صداى بلند بخوانيد، مانند اين جمله: «من خوش قامت هستم» و....

سلام .من سی سالمه ازدواج کردم

سلام .من سی سالمه ازدواج کردم بچه دارم شغل دارم تحصیل کردم ولی واقعا زشت هستم هم از دید خودم از دید بقیه چون بارها به روم اوردند ..
منم اصلا قبول ندارم که اخلاق مهمه چون خیلی به دیگران کمک میکنم خیلی خوش برخوردن هیچ کس و مسخره ننیکنم ولی هیچ جا تحویلم نمیگیرند من خیلی از خودم خحالت میکشم حتی از بچه هامم خجالت میکشم از شوهرم خجالت میکنم دوست ندارم خونه باشه و قیافمو ببینه خیلی دوست دارم همه ی صورتم و عمل کنن ولی تو خانوادن که مذهبی هستند زشت میدونند منم روم نمیشه برم عمل کنم حتی خانواده ی شوهرم خیلی به روم میارن این قیافه رو ..وقتی جایی میرم و دخترم خانمای خوشکل و میبیه و ازشون تعریف میکنه از خجالت اب میشم مشکل بزرگار من اینه که متاسفانه شوهرم خیلی خوشگله در واقع ازدواج ما تو سن کم تحت تاثیر احساسات بود و من مطمئ م اگر الان بود شوهرم هیچ وقت منو نمیگرفت و من هر روز منتظرم تا شوهرم منو ول کنه و با یه زن خوشگل بره و بهش حق میدم اون حق داره یه زن قشنگ داشته باشه شوهرم چیطی نمیگه در مورد قیافم و میگه دوستم داره ولی من پشیمونم از ازدواج باهاش باید با یه ادم هم قیافه ی خودم ازدواج میکردم دوست دارم جدا بشم تا چشمم به چشمش نیوفته من روز ب به روز زشت میشم و ان هر چی سنش بالاتر میره جوونتر و زیباتر و جداب تر میشه نظر هر زنی و به خودش جلب میونه خیلی هم سر و زبون داره دلم میخواست میرفت و با یه دختر خوشکل ازدواج میکرد و سراغ منم نمیومد تا شرمسار نباشم جلوش من الان که جوونم اینجوری هستم وای به روزی که پیر بشم میشم یه عجوزه ایم بگم من یه ادم منزوی هستم که هیچ دوستی ندارم هیچ دوستی با هیچ همسایه و همکاری ارتباط ندارم فقط به خاطر قیافم چون از خودم خجالت میکشم ظاهر خیلی زمخت و مردونه ای دارم .همیشه با خدا درد و دل میکنم دلم میخواد معجزه کنه و صبح که بیدار میشم با یه قیافه ی جدید روبرو بشم ولی نمیشه من از خدا سپاسگزارم که این موقعیت ها رو بهم داده چون از خانواده ی فقیری بودم ولی به یه جاهایی خوبی رسیدم حتی دیگران حسرت داشتن شوهرمو میخورن شایدم شوهرم به خاطر موقعیت و مولم باهام مونده نمیدونم هر چی هست زندگیم جهنمه دوست ندارم حتی بچه ها مو ببینم دوست دارم تو یه جزیره ی دور افتاده زندگی کنم

تصویر شهرسوال

دوست گرامي، اولا چرا فکر مي

دوست گرامي، اولا چرا فکر مي کنيد که زيبا نيستيد يا ديگران از شما زيباترند چرا زيبايي ذهن شما را مشغول به خود کرده است در صورتي که هر کسي بهره اي از زيبايي دارد يکي صورت زيبا دارد يکي اندام زيبا، يکي چشمان زيبا يکي سيرت زيبا. در بسياري از مواقع افرادي تصوّري از خود دارند که با واقعيّت همخواني ندارد. در واقع يا اصلا واقعيت ندارد و يا واقعيت به اين اندازه بغرنج نيست.
در واقع اين فکر اوست که تحريف مي شود. خيلي از افراد برداشت نادرستي از خود دارند. برخي خود را بيشتر از آنچه هستند خوب ارزيابي مي کنند و برخي نيز بيشتر از آنچه بد باشند خود را بد ارزيابي مي کنند.
شاهد بر اينکه اين فکر شما درست نيست اين است که مي گوييد هر روز زشت تر مي شويد و شوهرتان هر روز زيباتر مگر مي شود شما هر روز ظاهرتان به اين سرعت تغيير کند و چطور شوهرتان هر روز زيباتر مي شود؟ آيا اين منطقي است يا دليلي بر تحريف فکر شماست و اينکه فکر شما واقعيت ندارد.
اينکه دوستان شما، مسخره تان مي کنند بايد ديد چند نفرند؟ و اينکه آيا دوستان خوبي داريد؟ اگر بله از آنها نيز در مورد خودتان نظر خواهي کنيد.
احتمالا برخي دوستان بخاطر ضعف عزت نفس شما ظاهرتان را مسخره کرده اند که ممکن است براي هر کسي اتفاق بيفتد، ولي چيزي که باعث مسخره کرده بعدي شده اين است که شما واکنش منفي نشان داده ايد.
چرا برخي افراد که زيبايي کمي دارند مسخره نمي شوند. بخاطر انکه آنها عزت نفس شان بالاست ولي شما ضعف عزت نفس داريد. ÷
بايد بگوييم که زيبايي امري نسبي است و ممکن است کسي براي يک نفر زيبا به نظر آيد و به نظر فردي ديگر اصلا زيبا به نظر نيايد. بنابراين اين فکر شما خيلي با واقعيت همخواني ندارد.
اگر شما زشت بوديد همسرتان شما را انتخاب نمي کرد. زشتي به يکباره اتفاق نمي افتد و از کودکي ظاهر انسان مشخص است. اگر زشت بوديد همسرتان بخاطر غريزه مردانه به شما بي توجهي مي کرد. او از شما و ظاهرتان رضايت دارد چرا به جاي او فکر مي کنيد و مي خواهيد تصميم بگيريد. شما انقدر سرزنش شده ايد که عزت نفس تان ضعيف شده است. اينکه چرا سرزنش شده ايد دليلش زشتي شما نيست. زشتي گناه نيست که کسي بخاطر آن سرزنش شود. علل ديگري داشته است.
بر فرض که شما زشت باشيد. مگر دنيا به آخر رسيده است. چرا بايد به آخر برسد. مگر همه چيز زيبايي ظاهري است. اصلا کساني که زيبايي کمي دارند چه مشکلاتي دارند؟ مگر نمي توانند ازدواج کنند؟ مگر نتوانسته اند دوستاني خوب داشته باشند؟ اگر به اطراف تان نگاه کنيد مي بينيد که پاسخ به اين سوالات نه است. اگر عزت نفس داشته باشد و اعتماد به نفس مي توانيد با هر قيافه اي زندگي خوبي داشته باشيد.
قيافه شايد يک عامل باشد ولي خيلي عوامل زياد ديگر وجود دارد که مي شود با آنها موفق بود حتي در رابطه اجتماعي.
بنابراين اولا بايد عزت نفس خود را تقويت کنيد و نبايد خود را نازيبا تصور کنيد هر کسي زيبايي هاي خاص خود را دارد. با دوستان بد قطع رابطه کنيد و دوستان همراه و همدل انتخاب کنيد. سعي کنيد همواره رضايت خداوند مد نظرتان باشد و رضايت ديگران را ارزش براي خودتان محسوب نکنيد. خداوند آنکه با تقوا تر است را دوست دارد پس تقوا پيشه کنيد.
بنابراين:
افکار تحقير کننده را از خود دور کنيد. و خود را دست کم نگيريد.
تمرين کنيد که در برابر ديگران احساس ضعف نکنيد و به خود ارزش قائل باشيد.
تقويت عزت نفس راهکارهاي ديگري دارد که اينجا مجال گفتن آن نيست.

سلام و خسته نباشید خدمت تمامی

سلام و خسته نباشید خدمت تمامی دوستان گلم.من پسری ۱۸ساله ام و از بد روزگار از بین این همه قیافه زشت ترینش گیر من افتاده.شب روز جلو اینه ام و با خودم ور میرم ک شاید راهی واسه برطرف کردنش پیدا کنم ولی فایده ایی نداره .قبلا با دختر خالم دوست شده بودم و همه چی ok بود ولی از وقتی که ب سن بلوغ رسیدم ولم کرد شب میشینم گریه میکنم .ببخشید بعضی موقع ها هم خدارو نصیحت میکنم .چند بار خواستم خودکشی کنم ولی دلم واسه مامانم سوخت. بخاطره این قیافه ن میتونم برم بیرون ن میتونم برم هیئت حتی تو فامیل از ترس حرف اوردن سر سفره هفت سین هن نشستم .بعضی موقع ها بابام ی جوریم نگاه میکنه ک احساس میکنم داره بهم میگه ..... حتی ب جایی رسیدم ک خالمم شروع کرده ب تیکا انداختن.بعضی روز ها حتی مدرسه هم نمیرم تو خیابون همش سرم پایینه تو اینه هم دیگه نگاه نمیکنم. بخاطره قیافم ۳ سال افسرده شدم ۳ سال هرشب گریه هرشب عذا هرشب خود زنی.دیگه ب جایی رسیدم ک خجالت میکشم ب بابام نگاه کنم .کاش ب جای این همع ادمای دوروریم من ب جاشون میمردم .دنیای خدا بدون من قشنگه.ای کاش همه چی عوض میشد......

تصویر شهرسوال

پرسشگر گرامي، خوشحاليم که بار

پرسشگر گرامي، خوشحاليم که بار در خدمت شما هستيم.
دوست گرامي، اولا چرا فکر مي کنيد که زيبا نيستيد يا ديگران از شما زيباترند چرا زيبايي ذهن شما را مشغول به خود کرده است در صورتي که هر کسي بهره اي از زيبايي دارد يکي صورت زيبا دارد يکي اندام زيبا، يکي چشمان زيبا يکي سيرت زيبا. وقتي با دختر خاله تان دوست بوديد خب اين نشانه چيست يعني زيبايي در حد خودتان داريد. اينکه از شما جدا شد نمي تواند دليل بر زشتي شما باشد. خب هزار دليل ممکن است داشته باشد. ممکن است از آينده اين رابطه ترسيده است، ممکن است خانواده اش فهميده اند، ممکن است توبه کرده است يا هزار دليل ديگر که همه با کسي قطع رابطه مي کنند.
اينکه پدر به شما خيره مي شود دليلش زشتي شما نيست. شايد چيزي به صورت تان چسبيده است. شايد به فکر فرو رفته و شما را نگاه نمي کند، شايد خاطره اي از شما يادش آمده است يا هزار دليل ديگر.
در مورد خاله هم شايد خودتان ضعف نشان داده ايد يک بار شوخي کرده و شما ناراحت شده ايد و او هم خوشش آمده و دوست دارد شما را اذيت کنند و اين تبديل به تفريح او شده. بارها ديده ايم که کسي ظاهر زيبايي دارد ولي اطرافيان عادت کرده اند او را تحقير کنند و بگويند تو زشتي. در مورد شما کسي اين را نگفته است.
شما بايد عزت نفس تان را تقويت کنيد ما در آخر اين مکاتبه راهکارهايي براي افزايش عزت نفس يادآور مي شويم.
در بسياري از مواقع افرادي تصوّري از خود دارند که با واقعيّت همخواني ندارد. در واقع يا اصلا واقعيت ندارد و يا واقعيت به اين اندازه بغرنج نيست.
در واقع اين فکر اوست که تحريف مي شود. خيلي از افراد برداشت نادرستي از خود دارند. برخي خود را بيشتر از آنچه هستند خوب ارزيابي مي کنند و برخي نيز بيشتر از آنچه بد باشند خود را بد ارزيابي مي کنند.
بايد بگوييم که زيبايي امري نسبي است و ممکن است کسي براي يک نفر زيبا به نظر آيد و به نظر فردي ديگر اصلا زيبا به نظر نيايد. بنابراين اين فکر شما خيلي با واقعيت همخواني ندارد.
بر فرض که شما زشت باشيد. مگر دنيا به آخر رسيده است. چرا بايد به آخر برسد. مگر همه چيز زيبايي ظاهري است.
بنابراين:
۱. افکار تحقير کننده را از خود دور کنيد. و خود را دست کم نگيريد.
۲. تمرين کنيد که در برابر ديگران احساس ضعف نکنيد و به خود ارزش قائل باشيد.
۳. بايد سعي کنيد اعتماد به نفس خود را افزايش دهيد که اين کار با توجه به توانمندي ها و قابليت ها و کوچک شمردن نقاط ضعف و عدم توجه به آنها امکان پذير است.
۴. سعي کنيد ارزش هاي وجودي تان را بشناسيد و آنها را تقويت کنيد.
۵. جدولي تهيه کنيد و نقاط قوت خود را در آن بنويسيد. اين امر به بالا بردن اعتماد به نفس و عزت نفس شما کمک شاياني مي کند.
۶. از جمله‌هاي با فاعل «من» بهره بگيريد: اين مهارت، به اشخاص مي‌آموزد كه خود انگيختگي بيش‌تري داشته باشند و احساساتشان را با راحتي بيش‌تري بيان كنند. همچنين به اشخاص امكان مي‌دهد كه احساسات خود را سركوب نكنند. بهره‌گيري از فاعل «من» در جمله‌ها، اشخاص را تشويق مي‌كند تا صاحب انديشه، احساسات، عقايد، ادراكات و باورهاي خود باشند.
۷. با افراد فعال و پر تحركى كه احساس خجالت نمى‏كنند، بيش‏تر مأنوس باشيد و از خجالتى‏ها فاصله بگيريد.
۸. دوستاني انتخاب کنيد که شما را تاييد کنند نه تحقير تا عزت نفس تان بالا رود.
۹. در برابر آينه ايستاده، جلوه‏هاى رفتارى خوشايند، حالات بدنى و برداشت‏هاى مثبتى كه از وضعيت ظاهرى خود داريد، يادداشت كنيد و روزى چند بار با صداى بلند بخوانيد، مانند اين جمله: «من خوش قامت هستم» و....

سلام. نمیدونم کی داره این

سلام. نمیدونم کی داره این پیاممو میخونه. الان ک این پیامو میدم سر کار تنهام.اینجا من تنهام.. ۲ تا کارگر. هیچکیو ندارم. ن دوستی ن همدمی.. هیچکسو... دلم میخاست ی دوست داشته باشم ک باهاش حرف بزنم ولی ندارم. سهم من از کودکی تا الان تنهاییه. کاش ی دوست داشتم. کل زندگیم تنهاییه... از امام رضا خاستم ی همدم بفرسته ولی نفرستاد....الان میخاستم تو توالت رگمو بزنم بعد گفتم خدا ناراحت میشه...

تصویر شهرسوال

سلام بر شما

سلام بر شما
ممنون
ممنون و متشكرم از اطمينان و اعتمادي كه به ما كرديد.

اگر بگويم شما را با تمام احساس تنهايي اي كه داريد درك مي كنم به احتمال قوي دقيق نگفته ام ولي به چند دليل شرايط شما را تا حدود زيادي متوجه ام:

۱- به عنوان يك روان شناس و كارشناس ديني سالهاي متمادي درس دين و روان شناسي خوانده ام و با افراد زيادي كه مانند شما بوده اند ارتباط داشتهام.
۲- من هم مانند هر انساني تجارب مختلف شادي و غم را در زندگي چشيده ام گاهي همين احساس تنهايي شما را در مسير زندگي داشته ام.
خواهر محترم! چه خوب بود مشخصات بيشتري از سن و شغل و سابقه بيماري و مصرف دارو و...بيان مي كرديد تا با درك دقيقتري از شرايطتان راهنمايي تان مي كردم.

ملوان هاي زبل و چيره دست با طوفان مشكلي ندارند و چون مهارت دارند بر امواج سوار مي شوند اگر ملوان از طوفان و امواج فرار كند هرگز در شغل خود موفق نمي شود. ما نيز براي زندگي در دنيا با حوادثي كه دارد لازم است مهارت هاي زندگي ياد بگيريم و ظرفيت «جسمي» و «ذهني» و «اجتماعي» و «معنوي» خود را بالا ببريم.

يكي دو هفته قبل به شدت پام آسيب ديد و مجبور شدم به متخصص ارتوپد و فيزيوتراپ و تصوير بردار (عكس و ام آر اي و..) رجوع كنم با از نظر مالي مشكل داشتم بعد چند روز مجبور شدم قرض بگيرم. وقتي در نوبت هاي مطب ها مي نشستم مي ديدم كه افراد زيادي هستند كه بيماريشان به شدت بدتر از من بود و هزينه هاي درماني آنها سرسام آور بود. در اين ميان برايم افرادي جالب بودند و عبرت آموز كه تسليم مشكلات نشده بودند و به ديگران هم در همان نشست هاي كوتاه اميد و نشاط مي دادند.

بايد در حد توان از تخصص ها و كتب و افراد باتجربه كمك بگيريم و خودمان هم تلاش كنيد و راكد نباشيم با محيط هايي كه افراد هم سنخ خود هستند مانند باشگاه ها، مساجد، مجالس سخنراني، كلاس هاي هنري و... انس و ارتباط داشته باشيم. وقتي زندگي خود ائمه و ياران ايشان و عالمان وارسته را هم مطالعه مي كنيم مي بينيم كه آنها هم در مشكلات دست روي دست نمي گذاشتند در حد توان خود تلاش مي كردند با خداوند و اوليائش راز و نياز مي كردند
خود امام رضا خيلي دير فرزنددار شدند
پيامبر را مسخره مي كردند چون فرزندانش از دنيا مي رفتند. مي گفتند او نسلش كور مي شود.
ابوذر را تبعيد كردند
امام خميني در كودكي يتيم شد. در جواني و ميانسالي او را زندان و شكنجه و تبعيد كردند و فرزندش را به شهادت رساندند
شهيد حججي به دست داعش وحشي كشته مي شود ولي همسر و والدين او با خاطر باورهاي عميقي ديني با شكيبايي زياد اين مصيبت را مي پذيرند و خود را نزد خداوند مقرب تر مي بينيد و هرگز از زندگي نااميد نمي شوند و لب به شكايت نمي گشايند
اما در اين ميان مي بينيم كه افرادي كه با خداوند انس دارند نسبت به ديگران قدرت ايستادگي بيشتري در برابر مشكلات دارند

چند نكته مهم:

- گاهي دعاهاي ما در ظاهر پذيرفته نمي شود ولي در باطن دعاها بلاهايي را دفع مي كنند مثلا دختري كه اصرار مي كند فقط با فلاني خوشبخت است دعايش پذيرفته نمي شود چون خداوند مي داند اين ازدواج با اختلاف و مشاجره و طلاق همراه است و يا خواستگار ظاهرش با باطنش فرق دارد. يا ممكن است اين خواستگار دزد باورهاي ديني او شود.
- برخي دعاها به شيوه هاي ديگر مستجاب مي شود مثلا خداوند به دل افراد مي اندازندكه در رشته اي سالهاي متمادي درس و تحقيق كنند و بعد در خدمت خلق خداوند باشند.

- امام رضا فرمودند امام انيس و همدل دوستانش و محبانش است. در زيارت امام رضا مي خوانيم كه شهادت مي دهم كه مرا مي بيني و جواب سلامم را مي دهي. بنابراين انس خود را با ائمه بيشتر كنيد و حتي با نامه هايي درد و دل كنيد.
- اگر تجربه افسردگي و اضطراب (گريه هاي زياد، افكار خودكشي گرا، نوسان در خواب و خواراك، نارضايتي از كل زندگي و..) داريد حتما با روان پزشك مشورت كنيد.

براي دريافت راهنمايي دقيق تر با مشاوران ما در بخش تلفني ۰۹۶۴۰۰ تماس بگيريد

منم میخوام نظری بدم امروز

منم میخوام نظری بدم امروز سال۹۷ عه نمیدونم نظر کاربرا مال چندسال پیشه ولی من در مورد الان دارم حرف میزنم که اینستا و تلگرامو فضای مجازی کل مردمو درگیر کرده .منم از بچگی تا الان که ۲۲ سالمه قیافم خوب نبوده یه صورت لاغر پرمو ابروهای پیوندی ضخیم .چشمای ریز تقریبا میشه گفت تموم بدنم مو داره جز مژه هام که خیلی کم موعه .لبای گشاد جنس موهامم عین سیم اسکاج .کی گفته قیافه مهم نیس؟ قیافه هم جزعی از وجود ادمه جزعی از خود ادمه .پولو ماشینو میشه بیخیال شد چون هرجایی نمیشه بردش ولی قیافه که چسبیده به این صورتت اوناییم میگن قیافه مهم نیس اره شاید خیلی مهم نباشه ولی هرگز نمیشه گفت اصلا مهم نیس .من توی ایسنتا با عکسای فتوشاپ شدم با چندتا دختر دوست شدم سنشون از من زیاد تر بود با هرکدومشونم حرف میزدم میگفتن قیافه برام مهم نیس اما بعد اینکه قرار گذاشتیم و منو دیدن یهو سرد شدن و گذاشتنو رفتن منم به کلی نابود شدم ..اره برا ۱۰درصد جامعه قیافه مهم نیس خصوصا برا ما پسرا مهم نیس این روزا اینقد وسایل جدیدارایشی برا دخترا اومده پشت این ارایش قایم میشن و خلاصه بگذریم . تو این زمونه ادمای خوشگل خیلی دوست داشتنی ترن تا ادمای زشتی مثل من .به ادمای خوشگل اعتماد میشه کار خوب داده میشه مدل میشن و ... تو ایسنتا فالور زیاد جمع میکنن .خلاصه تو این زمونه چیزیکه بیشتر از همه مهمه قیافس اگرم باور ندارین برین زیر پیجای این پسرای خوشگلو تو اینستا ببیننی چخبره؟دخترا چه کامنتایی میدن شما با عکس یه پسر خوشگل برو به یه دختر پیام بده نحوه برخوردشو با پسر زشت که بره دایرکتش ببین خیلی فرق داره خیلیی.واقعیتش اینه تو ایران حداقل قیافه حرف اولو میزنه چه دلمون بخواد چ نخواد .خیلی از زنارو دیدم موقعیت شغلی شوهرشون خوب بوده اخالق شوهرشونم خوب بوده اما بخاطر قیافه زشت شوهرشون بهشون خیانت کردن . بخدا ازین موارد خیلیی زیاده .بعد حالا بیان بگین خدا عادله .اگه عادل بود اینقدر اختلاف زیاد نمیزاشت بین کسی که خیلی خوشگله و کسی که زشته

تصویر شهرسوال

دوست گرامي، سلام؛ از اعتماد

دوست گرامي، سلام؛ از اعتماد شما به اين مجموعه از شما تشکر مي کنيم. اينکه چقدر زيبايي داريد نمي دانيم ولي قطعا مقداري زيبايي داريد يعني شرايط مي شد که بدتر از اين باشد. زيبايي ظاهر هم متنوع است زيبايي صورت، گونه، چشم، پيشاني، ابرو، کل بدن، راه رفتن و ... حتي صحبت کردن هم نوعي زيبايي به حساب مي آيد. شايد شما بخشي از ازيبايي را داشته باشيد ولي آنقدر نگاه منفي به خودتان داريد که آنها را نمي بينيد. ذهن خلاق است و گاهي از فرط يک هيجان منفي ارزيابي دور از واقعي براي انسان پديد مي آورد.
نکته دوم در مورد پسنديدن دخترهاست. به هر حال زيبايي تا حدي مهم است البته براي پسرها مهم تر است. ولکن براي دخترها هم تا حدي مهم است.
البته ازدواج با مقوله دوستي متفاوت است در دوستي چون اين رابطه موقت است و چشم و هم چشمي و هوس راني در آن وجود دارد زيبايي مهم است ولي در ازدواج اين اهميت کمتر خواهد بود. زيرا آنچه که باعث خوشبختي و پيشرفت در زندگي مشترک مي شود به عوامل متعددي بستگي دارد.
و دخترها در ازدواج کمتر به زيبايي اهميت مي دهند. شما اگر قصدتان دوستي است بايد بگوييم که اين مسئله آش دهن سوري نيست و صدمات زيادي براي فرد به دنبال دارد از وابستگي گرفته تا وسواس در انتخاب و گناه و ... ولکن اگر ازدواج مد نظر تان است ان شاء الله مشکلي در اين زمينه نخواهيد داشت.
البته که حتي در مسئله دوستي هم هستند افراد مسن و کم زيبايي که دوست دختر دارند اينها چطور اين روابط را شکل مي دهند مسلما رابطه اينها بخاطر زيبايي نيست بلکه مهارت هاي خاص خود را دارند. شما با يک چهره کاذب وارد اين رابطه شديد و مسلما وقتي او چهره واقعي شما را مي بيند شوکه مي شود پس اين معنايش مهم بودن ظاهر نيست بلکه شما او را شوکه کرده ايد يا کساني را به خود جذب کرده ايد که چهره برايشان مهم است.
توصيه مي کنيم اين افکار منفي را از خود دور کنيد و به خود بگوييد من خود به دنبال روابط دوستانه نيستم تا احساس حقارت نکنيد.

منم زشتم اونقدر که پدر و

منم زشتم اونقدر که پدر و مادرم هم بهم توجهی نمیکنم پول ندارم چند دفعه سعی کردم با دختر ارتباط برقرار کنم همه چی اولش خوبه ولی وقتی باهام بیرون میومد این رو به زبون میاورد بخدا من تمام رفتارام مثل پیغمبر خداست ولی بازم درک نمیکنم که چرا کسی دوسم نداره چرا حتی مادرمم هم منو ول کرده به حال خودم نمیدونم چی بگم بعضی اوقات تفسیر غلط از قرآن میگیرم از اون ایه که میگه خدا زیباست و زبیایی ها رو دوست دارد بعضی اوقات به خاطرم میاد که من زشتم باید به گروه داعش بپیوندم تا بتونم انتقام خودم رو بگیرم و بعضی اوقات از تنهایی بیش از حد اجنه سعی در ارتباط با من رو دارند با این وضعیت اقتصادی حتی نمیتونن شکمم رو سیر کنم چه برسه به اینکه بخوام پیشرفت کنم هدف ندارم تنها سوال من اینه از خدا که چرا من باید تو شرایط سخت باشم و دست به کشتن و تجاوز نزنم برای بدست اوردن نیازهای جنسی و روحی خودم؟

تصویر شهرسوال

با سلام و تشکر بسيار خوشحاليم

با سلام و تشکر بسيار خوشحاليم که دردل ها و افکار و احساسات خودتان را با اين مرکز در ميان گذاشته ايد البته در ارتباط بعدي سعي کنيد متن خود را ويرايش بهتر و منسجم تر انجام دهيد تا کار مشاوره آسان تر پيش برود. قطعا خلقت هر انساني بر اساس يک حکمت و فلسفه اي است و انسان بي خاصيت و بي ثمر و بي فايده اصلا آفريده نمي شود اما يکي از خواص و ويژگي هاي دنيايي که ما در آن هستيم نقص و کاستي است. قطعا خداوند در شما تواني ها و اراده و همت و طلاهاي گرانبهايي قرار داده است و چون شما به آن آگاهي و توجه نداشته ايد نتوانستيد آن را استخراج کنيد و روي آن حساب کنيد و مايه دلگرمي و اعتماد به نفس خودتان کنيد. شما فقط به ويژگي هاييي که احتمالا واکنش ديگران هم آن را تأييد کرده تمرکز کرده ايد و آن هم تمرکز افراطي خوشبختانه شما يک پسر هستيد و اگر کلاه خودتان را قاضي کنيد انسان هاي روي کرده زمين از يک پسر يا مرد انتظار خوشگل و زيبا بودن دارند يا توانمند و قدرتمند بودن و مقتدر بودن ؟ سوال دوم ارزش و قيمت گذاري در حيوانات و پرندگان خوشگلي و ويژگي هاي ظاهري است و قيمت و ارزش يک انسان به سبک فکر کردن ، گفتار و رفتار کردنش است که هرچه شما اخلاقي و پاک فکر کنيد و رفتار کنيد ارزش و قيمت انساني شما به همان اندازه افزايش و يا کاهش خواهد داشت. پس قدر خودتان را بدانيد ، گول افکار آلوده به وسواس و بيماري هاي ذهني تان را نخوريد و با خود بگوييد اگر من يک مشاور بودم و فردي با اين مشکلات (مطرح شده در متن ) سراغ من مي آمد چه چيزهايي به ايشان مي گفتم آن ها را بنويسيد و بعد بگوييد خب الان من همان آدم هستم پس بايد کارهايي که براي ديگران نوشتم خودم به آن عمل کنم. سعي کنيد توانايي ها و نقاط مثبت و خوبي هاي خودتان را بي ارزش نکنيد و قدر خودتان را بدانيد. دنيا را جاي خوشي و لذت حساب نکنيد براي اينکه دنيا يه قطره از خوشي هايش را در کام ما بچکاند آن هم فقط يک قطره بايد تلاش و کوشش کنيم و از پرتوقعي و ناراضي بودن بپرهيزيم.در دنيا حتي اگر بخواهيد گلي را بچينيد تيغي هم به دستان فرو مي رود پس براي چيدن گل درد و زحمت تيغ را بايد تحمل کنيد مشکلات دنيا گاهي حل شدني است که بايد از مسير منطقي وعاقلانه حل شوند و گاهي هم با جان و دل با مشکلات بايد زندگي کرد شايد شما زندگي و خوشي در کنار ناقص بودن را شنيده باشيد پس شما بايد با نواقص دنيا زندگي مسالمت آميز داشته باشيد و به هيچ وجه توقع بهشت را از دنيا نداشته باشيد. موفق باشيد.

ازنوجونی میدونستم ازنظرجامعه

ازنوجونی میدونستم ازنظرجامعه ای که توش زندگی میکنم زشتم اره تومملکت من سیاه یعنی زشت ولی امیدمو ازدست ندادم در س خوندم مهندس شدم کارکردم خیلی روزی بیست ساعتم میشد که کارمیکردم شدم مدیرعامل یه شرکت یه مهندس سرشناس ولی چی بگم الان ۳۲سالمه سایه شوم زشتی دست سرم برنمیداره . اینا همش حرف چرته عدالت خدا بابا بیخیال خدا دخالتی توقیافه ادما نداره اینا همش برمیگرده به یه سری فعل وانفعال زیست شناختی درزمان بسته شدن نطفه انسان شما حتی طبیعتم وحیواناتم ببینید جنس مونث دنبال نرزیبا میگرده جالبه توپرندگان جنس نرجذابترازمونت چون طی میلیون ها سال اینو متوچه شده که اگه میخواد تولید مثل کنه باید زیبا باشه برای انتخاب شدن ازطرف جنس مونث من همه چی دارم همه چی اخلاقم بیسته صدام عالیه هیلکم خوبه حتی چهرم ایرادی نداره فقط رنگ پوستم سیاه همچین توقع زیادیم ازجنس مونثم ندارم توقع مدلم ندارم ولی عکسمو براهرکی میفرستم بنده خداها کپ میکنن انگارسه سوت کلا بلاک میکنن خخخخخخخ حتی اگرم جوابتو بدن براسواستفادست همین نه این زشت بودن ازنظرجامعه خیلی دردداره هرجا میرم هی میگن مهندس چر ا ازدواج نمیکنی خخخخ اینا درده زجره شما هم نمیدونم چرا هی میخوای همه چیو توجیح کنی هی ایه قران بیاری حتی خودخدا هم زیبایی دوست داره ازادمای زشت بدش میاد حتی پیغیمبراشم زیبان ادمای زشتو پیامبرنمیکرد یکی ازاصلی ترین اپشناش زیبایی بوده تا طرفو انتخاب کنه نه الکی بیراهه نرین انقد حرفای بی ربط نزنین اینکه عکستو برا بیشتراز۳۰۰نفربفرستی یه نفرم جوابتو نده این درده این هیچ توجیهی نداره یه باربرایه دختری فرستادم دخترظاهرش نمیگم بد بود ولی همچین مالیم نبود متوسط سبزه هم بود ازاونجا زورم گرفت اونم گفت نه ما به د رد هم نمیخوریم خخخخ گفتم زرشک بابا تودیگه چرا ولی خوبیش اینه پول دارم خخخخ براخالی شدن قریضم مشکلی ندارم ... پولیه ولی روحت ارضا نمیشه همیشه بعدش ازخودت بدت میاد توجامعه سعی میکنی خودتو مغرورنگه داری سعی کردم نزارم کسی ازنقطه ضعفم سواستفاده کنه ولی خوردم کرده ازدرون میشکنه ادمو توخیابون به دختری نگااه میکنی نه ازعمد خب ادم چشم توچشم میشه یه دفعه اخم میکنن با همچین تنفری روبرمیگردونن انگار ارث باباشونو خوردیم خخخخخ بعضی این دخترا که زندگیشون متلاشی میشه میرن طلاق میگرن منیالن که شوهرم معتاد بوده کوفت بوده زهرماربوده من کلی تودلم ذوق میکنم خخ میگم حقته اگه یه پسرزشت ولی ازهرنظرعالی عاشقت میشد جواب ردمیدادی بهش خب حالا ازچی مینالی توهم حقته کلا به کسایی که زشتن یه راهنمایی دارم ... اصلا به قیافتون فکرنکنین اگه جایی میرین مسخرتون میکنن خب نرین اونجا خودتون باشین به کسی روندین سعی کنین تا میتونین کارکنین حالا هرچی توجمع اگرم مسخرتون کردن اصلا بروی خودتون نیارین سعی کنین اگه یه پسرخوشگل مسخرتون کرد شمما هم جوابشو بدین بگین بچه خوشگل کی بودی تو جیگراین خیلی جواب میده خخخ طرف حساب کارمیاد دستش کلا ولی سعی کنین ازاجتماع فاصله بگیرین توخوتون باشین بدبختیش اینه اگه ادمو ول میکردن به درد خودش بسوزه خوب بود نمیدونم چرا توجامعه ما همه دنبال اینن که بگن چرا ازدواج نکردی خب اخه به شمما چه با همه چیش کناراومدم غیراین یکی تنها حرفی که اذیتم میکنه همینه البته اونم جوابشونو میدم ولی خب بازم اذیتم میکنه

با سلام. من قیافه ام بد نیست،

با سلام. من قیافه ام بد نیست، یعنی خوش قیافه هستم. ولی بارها شاهد رفتارهای عوضی از جانب یک سری افراد بوده ام فکر نمی کنم اینگونه رفتارها ربطی رو به قیافه داشته باشه

عزيزم.تحقير كردنت يعني تو روت

عزيزم.تحقير كردنت يعني تو روت بگن قيافت بده.اره عزيزم.زيبا بودن و گير عوضي افتادن مال زشت ها هم هست

وقتي زشتي يعني زشتي.بايد زشت

وقتي زشتي يعني زشتي.بايد زشت باشي تا بفمي اره حاجي.تا نچشي نميفهمي.بعضيا خيلي خوشگلن ولي ما ها... حاجي رسمش نيست.ولي چه كنيم.بايد تحمل كرد.اي كاش زيبا بودم....

تصویر شهرسوال

پرسشگر گرامي، سلام؛ از

پرسشگر گرامي، سلام؛ از اعتمادتان به اين مجموعه از شما تشکر مي کنيم. هر کسي در اين دنيا يک سري ويژگي هاي مثبت دارد و يک سري ويژگي هاي منفي. شايد نقطه قوت يکي زيبايي ظاهري او باشد و يکي ديگر تحصيلات، يکي اخلاق و ديگري خانواده خوب و فهيم. خب هر کسي شرايط خاص خود را دارد. ولي چرا از وضعيتي که داريد ناراحت ايد. يعني اين وضعيت چه محدوديت هايي براي شما ايجاد کرده است؟ آيا واقعا محدوديتي ايجاد کرده است يا تصور مي کنيد مشکلات تان بخاطر نقطه ضعف هاي شماست؟
البته زيبايي تا حدي نسبي است. يعني شايد تصور کنيد که زيبا نيستيد ولي زيبايي هايي هم داريد. زيبايي گاهي در چشم ها نمود دارد، گاهي در صورت، گاهي در اندام، گاهي در صدا و ...
برخي افراد را مي بينيد که زيبايي زيادي ندارند ولي روابط اجتماعي خوبي دارند، ازدواج مي کنند و مشکل خاصي احساس نمي کنند. شايد مشکلي که شما داريد بخاطر احساسي است که داريد نه ظاهر تان.

نظرات